Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 335

Tema: Kolica (2.dio)

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    71

    Početno

    Jel ima netko iskustva s Jane kolicima?

    Meni su super ova što sam stavila u album.

  2. #52
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Moj je muž htio Jane kolica,a ja sam se nakon danonoćnog informiranja na intrnetu nekako odlućila da su Peg Pergova najbolja ali i među najskupljima.
    Tražila sam ih u Zg-u ali ih nism našla.
    Sanja u kojem si ih Tintiliniću u Zg-u kupila?
    Mislila sam čak otići direktno u Filip Trade u Križnu 18.

    Više sam poludila od traženja kolica,da se bar nisam informirala toliko.
    Ovako svaki put kažem mužu,ma lijepa su mi i ta ali čula sam da nisu kvalitetna.

    Ja bih kupila "jaje",auto sijedalicu i da kolica imaju tri polpžaja.da se ručka može prebaciti,da imaju kočnicu,gumene kotače. Košara mi ne treba.Odustala sam od trokolice mogu biti i s četri kotača.......

    Da vi samo vidite šta se "vozi" u Americi i Europi!

    Emaljunga,Bugaboo,Stokk,.Brevi...............

    Amerikanke tvrde da su im bitnije kvalitetne auto-sjedalice od kolica jer večinom djecu voze u autima kuda god idu,a u kolicima jako malo,tako da mogu kupiti najobičnija kišobran kolica.

    Šveđanke tvrde da su njima na kolicima najbitniji veliki gumeni kotači da mogu kolicima po snijegu.

    Znači treba razmisliti i kupiti ona kolica koja će nama u našim uvjetima i potreba najviše koristiti.

    Ja sam ipak još neodlučna.
    POMOZITE :/

  3. #53
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj anam prvotno napisa
    Jel ima netko iskustva s Jane kolicima?

    Meni su super ova što sam stavila u album.
    Mi imamo ista takva samo u drugoj boji....i oduševljeni smo.....lagana, lako sklopiva, ne zauzimaju puno mjesta, lako upravljiva...imaš slikice u mom albumu..a i ona košara/AS dobro dođe u prvim mjesecima..

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Ja sam ipak još neodlučna.
    POMOZITE :/
    heh, i ja sam na istim mukama kao i ti
    S Magi smo imali Veneciju od Peg perega i stvarno su super, osim sto im je tkanina bila lose kvalitete :/
    Gledala sam po ducanima i nije vise isti tip tkanine na kolicima tako da cemo izgleda opet uzeti Peg perego, ali opet problemi...model koji se nama svidja ima samo u tmurnim bojama....
    Inace, Filip Trade-u ti svaki dan treba doci nova roba iz Italije, tako da pricekaj jos koji dan mozda im dodje nesto novo

  5. #55
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Ivana i maemi, slikice mojih Peg Peregovih kolica imate u albumu pa pogledajte.

    Ja sam jako zadovoljna, jedino sto moj model nema rucku za prebacivanje. To je jedini nedostatak. (Postoji i model koji to ima - Venecija), ali on se drugacije sklapa pa mi ova vise pašu u auto, a i nije bilo roze boje koju sam htjela.

    Inace nebi kupili cijeli komplet, jer mislim da mi kosara netreba, a ni one navlake za noge i kisu.

    A Tintilinic imate na dvije lokacije u Ilici, u Millenium centru u Sesvetama, ... ima jos negdje, ali neznam tocno. A drzi ga i jedan ducan u staroj Vlaskoj, mislim da se zove "Moje sunce" ili "Moje sunceko" (tako nekako).

    A najbolje je da si i na Peg Peregovoj stranici pogledate sto vam se svidja, tj. kakvih sve uzoraka boja ima, pa onda to mozete naruciti u ducanu. Nova isporuka tj. uvoz im ide krajem 2 mj., tako da jos sitgnete.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj sanja30 prvotno napisa
    A najbolje je da si i na Peg Peregovoj stranici pogledate sto vam se svidja, tj. kakvih sve uzoraka boja ima, pa onda to mozete naruciti u ducanu. Nova isporuka tj. uvoz im ide krajem 2 mj., tako da jos sitgnete.
    Uh vise tu Peg peregovu stranicu znam napamet i iskreno tvoja kolica su trenutno najljepseg dizajna, mi cekamo bracu pa bi nam pasala u zelenoj verziji, bas sam vidila jutros jedna uzivo i stvarno su prekrasna...iako, nasa bebica dolazi u 5 mj. pa nam svakako ne treba kosara, a AS imamo od Venecije...mozda samo narucim novu presvlaku da mi budu u istoj boji kao i nova kolica....
    Mislim da je trenutak odluke blizu

    Nekidan mi je u Filipa barba rekao da im uvoz ide ovih dana, a i u Tintilinicu u Splitu su rekli da ocekuju novu robu slijedeci tjedan....

  7. #57
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Hvala vam cure.
    Sada sam se sjetila da mi frendica radi u Tintiliniću u kancelariji,pa se možda može raspitati kada dolaze nova kolica.

    Bila sam prije jedno mjesec dana, u Mileniumu,u Adaxu i Tintiliniću,ali nisam primjetila da imaju Peg Peregova kolica.
    Otići ću danas,ali bez muža jer on kad vidi cijene,poludi. :shock:

    Inače,mi je žao što se zatvorio Tintilinić u Dubravi,jer ovi u Ilici i Sesvetama su nekako mali.

    Što se tiče boje kolica ja bih kupila neku neutrlnu boju, da ih mogu koristiti i curica i dečko.
    Valjda ću imati još koje djete!!!!! :D

    Bitno mi je još da se navlake na kolicima skidaju,da su od umjetnog materijala,i da ih mogu prati u mašini!!!!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Što se tiče boje kolica ja bih kupila neku neutrlnu boju, da ih mogu koristiti i curica i dečko.
    Valjda ću imati još koje djete!!!!! :D

    heh, da i mi smo tako kupovali kolica prije 4 godine , ali nismo imali srece, konstrukcija je ostala kao nova, ali materijal nije vise za uporabu :/
    Ali sad kad pogledam, svu opremu imam od prvog djeteta i krevetic, posteljinu, hodalicu, stolice za auto, hranilicu pa cak i robicu tako da mi je kupovina novih kolica jedina radost

  9. #59
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    maemi, odmah baci hodalicu, molim te

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    maemi, odmah baci hodalicu, molim te
    da i mislila sam, iako moram priznati da mi je hodalica bila spas i da ju je Magi obozavala ipak sad kad pogledam nogice moga sunca u X pitam se da li je to od hodalice

  11. #61
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    Ima poveći izbor PegPerego kolica u Ve-milu na Vrbanima (bivša nama). Na drugom katu. Ja bila danas ali sam pobjegla glavom bez obzira, naime, vidjela sam jedna za više od 5000 kuna... :shock: :shock: Eto, ak nekom treba......

  12. #62
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam jučer vidjela najnoviju kolekciju (za 2007.) peg perega u kiki u zagrebu

  13. #63
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Evo frendica koja redi u Tintiliniću mi je javila da su većinom prodali sva Peg Pergova kolica i da nova pošiljka stiže krajem mjeseca.
    Kad ona javi meni da su stigla,javiti ću i ja vama.

    Možda je uspijem nagovoriti da mi sredi nekakav popust :D

  14. #64
    Tinkili avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ombla
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    ( mi imamo relativno mali bunker - Clio)?
    Imam PP Pramette, stanu u Clia bez problema (samo se trebaju spustiti ručke),
    također ih vozim i u Matizu, ali ih tad stavim na suvozačko mjesto, jer Matizov gepek je napravljen za spremanje fascikli

  15. #65
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo ja se odlučila kupiti Quinny Speedi i kad ono nema ih više u crnoj boji u TL i najvjerojatnije neće ni biti. Sad sam ipak odlučila za Bronze ( nova kolekcija ), ali se dvoumim, zašto? Kupila bi ja i košaru i autosjedalicu i trokolicu. Termin mi je 25. 03. što znači da mi bebica cijelo ljeto mora ležati u kolicima. Hoće li u košari biti vruće s obzirom da trokolica nema skroz ležeći položaj? Autosjedalica Maxi Cosi Cabrio isto ne može u ležeći položaj ( znam da se u autu vozi pod 45 stupnjeva ) ali za slučaj da mi zaspe, kad već ima tu mogućnost. Tako sam se nadala da ćemo cijelo ljeto šetati, a sad više nisam sigurna što kupiti. A tako sam se zaljubila u ova kolica

  16. #66
    albaalba

    Početno

    Bok cure :D
    Jel netko ima ili je koristio ABC desing kolica? Mišljenja?

  17. #67
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Cure šta beba ne može biti u "jajetu",i u autu i u kolicima???!!!!

    Meni je termun 05.04.07. i ne mislim dijete voziti u toj košari cijelo ljeto po toj vrućini???!!!
    Uopće nisam mislila kupovati košaru,samo "jaje" i kolica u tri položaja,a kasnije sjedalicu kada napuni 6mj.tj kada bude mogla beba sjediti!

    Što vi mislite koje imate iskustva s tim?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj albaalba prvotno napisa
    Bok cure :D
    Jel netko ima ili je koristio ABC desing kolica? Mišljenja?
    ja nemam konkretnog iskustva s njima, ali su mi bila u vrlo uskom izboru za kupovinu pa mogu podjeliti s tobom svoja vidjenja...
    ABC sam vidila na internetu i zaljubila se u njih, posebno u Turbo 6, ali kad sam ih vidila uzivo malko sam se razocarala...
    To cudo od kolica je tesko 15 kg :shock: i kad se sklope imenzije su im ogromne....
    Mislim da su to kolica za one koji zive u prizemlju i ne vozaju se autom puno

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Cure šta beba ne može biti u "jajetu",i u autu i u kolicima???!!!!

    Meni je termun 05.04.07. i ne mislim dijete voziti u toj košari cijelo ljeto po toj vrućini???!!!
    Uopće nisam mislila kupovati košaru,samo "jaje" i kolica u tri položaja,a kasnije sjedalicu kada napuni 6mj.tj kada bude mogla beba sjediti!

    Što vi mislite koje imate iskustva s tim?

    Ja sam se odlucila za Peg perego Pliko completo + nosiljka....pretpostavljam da je to "jaje". Bila sam na istim brigama kao i ti, ali kako mi je termin 02.05. pak sam ipak odlucila preskociti kosaru...
    U krajnjem slucaju nju se uvijek moze dokupiti

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Evo ja se odlučila kupiti Quinny Speedi i kad ono nema ih više u crnoj boji u TL i najvjerojatnije neće ni biti. Sad sam ipak odlučila za Bronze ( nova kolekcija ), ali se dvoumim, zašto? Kupila bi ja i košaru i autosjedalicu i trokolicu. Termin mi je 25. 03. što znači da mi bebica cijelo ljeto mora ležati u kolicima. Hoće li u košari biti vruće s obzirom da trokolica nema skroz ležeći položaj? Autosjedalica Maxi Cosi Cabrio isto ne može u ležeći položaj ( znam da se u autu vozi pod 45 stupnjeva ) ali za slučaj da mi zaspe, kad već ima tu mogućnost. Tako sam se nadala da ćemo cijelo ljeto šetati, a sad više nisam sigurna što kupiti. A tako sam se zaljubila u ova kolica
    Uzmi onda Quinny Comford (trokolica) - vrlo su ti slična Speediju - idu u pet položaja od toga je jedan potpuno ležeći. Još su čvršća od speedija po konstrukciji (teža su 3 kg - S. ima 11kg, a C. 14). Sjedalica se namješta u svim smjerovima - prema i od mame tijekom vožnje. Po glomaznosti su tu negdje oba modela. C. je skuplji 1000 kn - ali je stvarno limuzina (za koju trebaš poveći gepek). Maxi Cosi AS nema u ležećem položaju (mislim da ti Jane imaju neke varijante AS/košare, ali to ne možeš stavit na Quinny kolica).

    (Zato sam ja na kraju uzela Buzz - i neću ni uzimat košaru - fino sling i AS u kombinaciji (jer više od 2 sata ne preporučaju u AS).


  21. #71
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    Quinny Comford?
    Jesu li to Freestyle, na Quinny siteu pise "360° Spinning Comfort", jel na ta mislis?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    36

    Početno

    ja imam kolica na 3 velika kotaca i jako sam zadovoljna. Idu preko snjega, šljunka i razno raznih neravnina koje peg perego nemoze savladat

  24. #74
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    eto ja bas mislia kako je s nama i kolicima konacno gotovo (mislim 7 razlicitih u 3 godine, + par nosiljki + marame i sling...mogla bih ducan otvorit ) kad sam naletila na ovo
    http://www.chariotcarriers.com/html_...rsion_kits.htm
    (pogledajte malo po "conversion kits") i sad mi naravno bas to treba (dok ne proizvedu kolica za trojke, ali vlakic a ne "side-by-side" i to obavezno na 3 kotaca!)

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    i nama bi baš tak nekaj trebalo

  26. #76
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Nakon što smo se napkon odlučili za kupovinu kolica Loola i sjedalice Creatis, uspostavilo se da su ručke prenisko MM, što nas je vratilo na početak.
    Isprobavanjem Bebe Confort-High trek došli smo do toga da nam definitivno treba podesiva visina ručki kolica.

    Kako smo se fokusirali na gradska kolica, nisam ni gledala trokolice, no sad mi se percepcija mijenja.

    I sad smo u dilemi između dva različita tipa kolica.
    Navedena sportska kolica su ugodna za voziti, šik su, mogu se voziti i po šljunku, travi i sl (volimo provoditi vrijeme u prirodi), ali kopka me da li će mi biti preglomazna za sklapanje, s time da nam prostor u autu nije problematičan.

    Ispada da za iste novce (bolje rečeno dosta novaca) možemo dobiti navedeni model ili Peg Perego pramette, koja bi nam isto odgovarala, manja su, gradska, okretnija, ali ujedno i vizualno diskretnija i prosječnija.

    Prespavat ću do ponedjeljka kako bi donijeli odluku.
    Što vi mislite o našoj dilemi, kakva su vaša iskustva s navedenim modelima?

  27. #77
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    sad prvo malo kvotam samu sebe s jednog drugog topica
    curke, ak kupujete kolica, ja bih samo podsjetila na mogucnost da kupite rabljena (Rodina rasprodaja, djecji second hand ducani - trznica Savica i Ilica, oglasnik). ima puno kolica koja su u odlicnom stanju al ih bivsi vlasnici vise ne trebaju ili ne zele...
    hocu reci, dosta je lako pronaci rabljena kolica koja su jos u super stanju, a presvlaka je tak i tak kod skoro svih periva, a mislim da je usteda na cijeni dosta vazna, pogotovo ak jos niste sigurne sto bi sve vasa "dream" kolica trebala imati (doduse, jos ni ja nisam skroz sigurna, a vec sam promjenila 7 razlicitih modela!)
    inace, nisam imala kolica koja ti spominjes, nego slicna po tipu. Moja prva bila su Inglesinina sa 4 kotaca i moram reci da nakon prelaska na kolica sa 3 kotaca, JA se vise nikad ne bi vratila na ova klasicna s malim kotacima (dakle, samo moje misljenje). Kolica s kotacima na napumpavanje, a najbolje trokolice (jer vecinom imaju i pomicni prvi kotac pa se s njima puuuno bolje moze upravljati) su odlicna na svim terenima, i po sljunku i po snijegu i van asfalta i na njemu (pogotovo jer recimo u Zg ima velik broj "asfaltiranih" ulica punih rupa ).
    Doduse, meni se malo vise svidjaju kompaktne trokolice, kao npr. Maxi Cosi Speedi, Chiccove trokolice, ABC design ( http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=35309 ) i sl. tj. one koje vec imaju sjedeci dio i s njim se sklapaju, taj dio se ne vadi, a skida se samo kad imas nastavke, dok bi recimo High Trek ja nazvala 2 u 1 - imas postolje na kojem se mijenjaju nastavci - ili obicno sjedalo ili kosara ili autosjedalica). Mislim da se kod tih kolica s posebnim djelovima nakon nekog vremena razmrdaju svi ti klik sistemi pa malo klackaju (npr. moj Buzz je skljockao nakon nekog vremena, a on je isto po tom sistemu).
    Doduse, ta "2u1" fora je sad jako popularna (Bugaboo, First Wheels npr.
    http://www.firstwheels.nl/en/city_elite , www.bugaboo.com)
    Neke stvari koje su po meni jako vazne kod kolica su - koliko mjesta zauzimaju i koliko ih je jednostavno sklopiti te koliko su teska (jer ces se mozda nekada naci u situaciji da ih nosis, prazna ili s bebacem)
    - imaju li podesivu rucku po visini i pomicni prvi kotac
    - imaju li krovic, kako ga se moze podesiti, koliko polozaja imaju i kakve (trokolice obicno nemaju ni full sjedeci ni full lezeci polozaj, zato imaju za novorodjencad te kombinacije s autosjedalicom ili kosarom, tako da u toj kombinaciji beba gleda u tebe inace gleda od tebe)
    - meni je dosta vazno i da imaju onu precku (za ruke) s prednje strane
    - i naravno cijena i sto je sve u nju ukljuceno (racunaj da ti osim kolica treba i zimska vreca, koja doduse ne mora biti "original", vjerojatno i pokrov za kisu, suncobran...)
    eto, nadam se da sam bar malo pomogla, a ako na kraju i ne nadjes savrsena, ne brigaj, ja mislim da takva ne postoje

  28. #78
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Mislim da sam našla kolica koja ću kupiti :D .
    Radi se o chicco kolicima 3u1, našli smo ih na sniženju po 3800, a imamo jedan kupon s popustom na prvu kupnju od 25 % tako da bi nam došla 2800. Mislim da je to super cijena, šta vi mislite? I o cijeni i o chicco kolicima?
    Gledali smo i kolica marke cam. Šta znate o njima?

  29. #79
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    anny42 ja bi svakako trokolicu-
    izgledaju mi "moćnije" od ovih sa četiri kotača
    mi smo se odlučili za speedi od Quinnyja, a gledali smo i ta bebe confort ali su mi izgledala drndavo....ne znam kako bi drugačije rekla i nisu mi se sviđala od napred- onaj dio gdje idu nogice djeteta.
    a i cijena im je znatno iznad Quinnyja!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Evo da se i ja uključim: već dulje vrijeme surfam po forumu i nikako da riješim dvojbu, pa ćete mi možda vi pomoći. Jedan od osnovnih uvjeta koji idealna kolica (kako sam ih ja zamislila) moraju zadovoljiti su pomična ručka odnosno mogućnost da kišobran kolica imaju dva položaja vožnje (beba gleda naprijed - beba gleda u mamu). Međutim, kada sam počela tražiti ispalo je da samo dva modela Peg Perega (Venezija i Uno koji je novi i nitko još s njim nema iskustva) zadovoljavaju taj uvjet, a oba su prilično teška (preko 10kg). Sada sam se počela kolebati i sve više razmišljam je li bolje uzeti lakši i što se sklapanja tiče praktičniji model, a odreći se pomične ručke. Ne bih htjela da mi kasnije bude žao, jer planiram puno vremena provoditi sa bebom vani, a sa dosta strana sam čula da je pomična ručka jako korisna. Što vi mislite?

  31. #81
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Betty, mislim da su ova chiccova 3 u 1 prekrasna, a kad vidim i cijenu mislim da ti je to super izbor.

    Ja da se nisam odlucila za Peg Perego, vjerovatno bih kupila ta chiccova - jeli to onaj komplet gdje gratis dobijes i ona mala lagana kisobran kolica??

    Loptica, ja sam na pocetku isto imala uvjet da se rucka pomice, ali sam odustala od toga, jer mislim da nema kolica u kojima sam mogla dobiti sve sto sam htjela. A Venecija mi je bila i prevelika za gepek. Tako da smo se mi odlucili za P3 Pliko. (imas slicice u mom albumu)

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    sanja30, tvoja kolica su mi predivna. I meni se sve više čini da nema idealnih, ali još nam nije toliko hitno (mi čekamo ljetnu bebu i još ne znamo je li curica li dečko) pa imamo još vremena odlučiti. Baš me zanima ima li tko Veneciju, dojmovi i ostalo...

  33. #83
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Sanja, nisu to ta, ta akcija je izgleda već prošla, ali ova su kolica na sniženju jer su iz prošle kolekcije boja, a već su došle nove boje. Šta se tiče boje jako nam se sviđa ta kombinacija sivo-narančasto pa ako ih kupimo sutra staviti ću slikicu da možeš vidjeti. Moram još provjeriti kako se montira as u clia jer sam našla neke inf. da se chiccova as teško montira u neke aute. Vidjet ćemo, drži palčeve.

    Loptica, evo baš ova chiccova kolica koja planiram kupiti imaju promjenjivu ručku tj. nemaju ali na početku kada voziš malu bebu u košari ili as ona je okrenuta prema tebi, jedino malo kasnije kada je beba veća i kada je voziš u kišobran kolicima onda je okrenuta u smjeru vožnje.....ali bebama je ionako onda zanimljivije gledati oko sebe šta se dešava nego u nas mame .

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj loptica prvotno napisa
    Baš me zanima ima li tko Veneciju, dojmovi i ostalo...
    Ja sam s prvom bebom imala (jos uvijek imam) Veneciju, i sad mogu reci da smo prezadovoljni s njom, osim sto je ta serija imala losu kvalitetu tkanine (o cemu sam vec i pisala). Nakon 2 godine aktivnog koristenja, svakodnevnih dugih setnji i bezbroj puta sklapanja i rasklapanja konstrukcija je ostala kao nova, a da ne govorim o dodatnim prakticnim sitnicama koje Venecija ima, kao pladnjic pred bebom koji se moze i maknuti, mrezica koja se moze staviti preko donjeg dijela kolica da igracke ili cipelice ne bi ispadale, promjenjiva rucka, cvrsta navlaka za zimu, velika i cvrsta kosara...
    Sad smo za drugu bebu kupili isto Peg Perego Pliko P3, (to su kao i Sanjina ali bez kosare) i tek kad smo ih kuci usporedili s Venecijom vidili smo koliko je to u biti niza klasa kolica.
    Mislim da cemo korisititi oboje

    Koliko sam gledala model UNO po katalozima (nisam ga vidjela uzivo) mislim da je to isto kao i Venecija, jedino su kotace promjenili...iako nisam sigurna da mi se bas svidja ta promjena...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Meni se Maxi Cosi Speedy i Buzz najvise svidaju. Doduse, cini mi se da speedy ima prilagodljivije sjedalo jer se pomice samo naslon, a kod buzza se cijela sjedalica u komadu nagne, ako sam dobro shvatila.
    Za novorodence ionako planiram kupiti maramu. A zapela sam za kompaktne trokolice od kojih se nijedna ne spusta u lezeci polozaj. Buzz je barem dobro opisan na Quinny stranici, ali o speedyju ima jako malo.
    Pitanje za one koje su vidjele speedy uzivo: koliko se naslon moze spustiti i od koje dobi beba moze u tom polozaju u kolica?
    Tezina speedyja je 11kg? (cak ni to nisam nasla na quinny stranici)
    Chicco trokolica mi je isto lijepa, ali pretpostavljam da je skuplja?

  36. #86
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno 3 u 1 ili samo kolica?

    Recite vi meni šta je najvažnije gledati kod kolica i savjet da li kupovati jaje i košaru,odnosno koliko su potrebni jer stalno dobivam različite informacije od prija koje su već mame( neke ne mogu bez toga a neke ih nikad nisu koristile)!?

  37. #87
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Tonina, kosara ti nije nuzna jer se relativno kratko koristi ali jaje/autosjedalica je obavezna ako planiras sa bebacem voziti se u autu.

    A ako nemas kosaru bitno je da ti se kolica mogu spustiti u skroz lezeci polozaj kako bi tako mogla voziti bebaca dok ne pocne samostalno sjediti.

  38. #88
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Jaje i autosjedalica su nešto različito,odnosno jaje ide do nekih 6 mjeseci a autosjedalica kasnije ili sam u zabludi?

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ja mislim da je to isto. jaje je naziv za one najmanje autosjedalice....ili sam sad ja u zabludi

  40. #90
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jaje JE autosjedalica 0-9 kg

  41. #91
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    znaci, tonina, jaje ti treba obavezno za voznju u autu od izlaska iz rodilista nadalje.
    a kosara po zelji, ako zelis u tome voziti bebu na kolicima, onda kupi.

  42. #92
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Upravo pogledala Chiccov katalog i zanima me da li netko ima kolica
    duo cto2 extreme iz prošlogodišnje ili ovogodišnje kolekcije i jeste li zadovoljni s njima?

  43. #93
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    jaje JE autosjedalica 0-9 kg
    Ovisno o proizvođaču, može biti i 0 do 13 kg, npr. bebe confort.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    evo, napokon sam pročitala sve....moram priznat da mi je uzelo puno vremena
    termin mi je sredina 7. mjeseca, a najvise mi se sviđaju trokolice.
    e sad vas moli da mi kazete:
    - koja od trokolica (Chicco trio s3, Buzz, Speedy...) mogu ići u skroz ležeći položaj, odnosno da li mi za u sred ljeta treba uzimat košaru
    - na kojima se može prebacivat ručka (da dijete gleda mamu) i da li to uopće imaju
    - koliko su teška, koja su najlakša
    - otprilike cijena
    - da li da posebno uzmem AS i da li postoji neka koja se uzme pa se može koristiti od rođenja pa do nekih cca 2 god

  45. #95
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj anny42 prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    jaje JE autosjedalica 0-9 kg
    Ovisno o proizvođaču, može biti i 0 do 13 kg, npr. bebe confort.
    ma da, htjela sam samo naglasiti da jaje JE autosjedalica i da se koristi od rodjenja pa barem negdje do 1. godine (jer je iznad bilo pitanje da li je jaje isto sto i AS i da li se prvo koristi jaje pa onda AS i slicne zbunjole)

    da li da posebno uzmem AS i da li postoji neka koja se uzme pa se može koristiti od rođenja pa do nekih cca 2 god
    dakle, gore je navedeno da postoje i 0-13 kg, mislim cak i 0-18 kg :? ja osobno nemam iskustva s njima, ali nekolicina frendova koji su imali takve, kazu da se zapravo ne mogu koristiti za novorodjencad, pa im se nisu isplatile jer su svejedno morali kupiti sjedalicu 0-9.

  46. #96
    bubimirko

    Početno

    vidio ja u Ljubljani neku mrak.....ali za hrpu love......cca 1000 evrića.....i ta je za od rođenja do 4 godine


    http://www.busi.si/shop/index.php?pa...=0&artikel=191

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Medusa, mene zanimaju izgleda ista kolica kao i tebe, pa cu ti napisati sto znam o njima.
    Speedy i Buzz ne idu u skroz lezeci polozaj, ali jos uvijek cekam iskusne da mi kazu od koje dobi onda mogu bebe u ta kolica, jer nigdje nisam nasla koliki je nagib naslona kad je spusten do kraja.
    Na stranicama turbo limaca imas cijene za ta kolica, mislim da je buzz oko 2800kn, a speedy oko 2000. Negdje sam na forumu procitala da je masa speedyja 11kg. Buzz mi izgleda laksi, ali se ne sjecam mase.
    O chiccovoj trokolici nisam nasla nista, iako mi se i ona bas svida.
    Buzz mi se cini manji i laksi, bas za grad.
    Hajde, ljudi, pomozite medusi (a i mene zanima isto ).

  48. #98
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ja sam izabrala Mutsy 3rider kolica.kad je prijateljica prije pola godine birala kolica za svoju beba ova su mi se odmah svidjela, naravno i njoj i kupila ih je. Sad šetamo s njenom bebom svaki dan (i kolicima) i super su...Koštaju cca. 3000 kn i skoro pa idu u ležeći položaj, nije skroz ravno ali nagib je jako mali. Ona ima i As Mutsy koja ide na konstrukciju i koja se spušta skroz u ležeći položaj, pa će mi to posuditi kad se beba rodi. jedina mana kolicima je to da su dosta teška 10,5-11 kg, ali ja ću imati lift, pa ih i neću puno nositi.eventualno u gepek i iz njega .Kotači se svi brzo skidaju i kad se skinu onda nisu teška, samo kome se to da raditi svaki dan?trebate i veći gepek, jer su velika .Sjealo se može okrenuti i prema mami i prema naprijed...

  49. #99
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Buzz je namijenjen za djecu od 6 mjeseci (tocnije bi bilo od trenutka kad pocnu samostalno sjediti), jer nema skroz lezeceg polozaja, odnosno i kad spustis u najnizi on nije ravan, ali i nogice su malo u zraku. Tako da ako zelis ova kolica koristiti od rodenja treba ti kosara uz njih. Na kolica se moze montirati i jaje/autosjedalica ali to je primjenjivo samo na krace relacije.

    Meni su se ta kolica najvise svidjela od svih i kad se sklope mi stanu u gepek Clia, tako da sam ih ja uzela ... rabljena zajedno sa kosarom, i mama koja ih je koristila mi je nesebicno rekla sve mane i prednosti tih kolica, uglavnom ona je kosaru koristila do nekih 5 mjeseci, zatim jedno kratko vrijeme sjedalicu i onda onaj sjedeci dio, te kaze da je curica mogla dobro odspavati u spustenom polozaju bez obzira na nogice. Model koji sam ja uzela je ona starija verzija, jer mi se ova nova spuzvena kolekcija nisu bas dojmila. Eto tako ... nadam se da cu biti zadovoljna i kad kolica krenu u upotrebu.

  50. #100
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Meni se Maxi Cosi Speedy i Buzz najvise svidaju. Doduse, cini mi se da speedy ima prilagodljivije sjedalo jer se pomice samo naslon, a kod buzza se cijela sjedalica u komadu nagne, ako sam dobro shvatila.
    Za novorodence ionako planiram kupiti maramu. A zapela sam za kompaktne trokolice od kojih se nijedna ne spusta u lezeci polozaj. Buzz je barem dobro opisan na Quinny stranici, ali o speedyju ima jako malo.
    Pitanje za one koje su vidjele speedy uzivo: koliko se naslon moze spustiti i od koje dobi beba moze u tom polozaju u kolica?
    Tezina speedyja je 11kg? (cak ni to nisam nasla na quinny stranici)
    Chicco trokolica mi je isto lijepa, ali pretpostavljam da je skuplja?
    speedy se ne spuštaju skroz, ali beba može brzo u njih jer je nagib mali,
    ako kupiš Maxi cosi as onda ti ona može za početak ići na kolica
    Chicco trokolica je dosta skuplja

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •