Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 335

Tema: Kolica (2.dio)

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    E pa i cinilo mi se da je speedy nekako prilagodeniji skroz malim bebama, iako su buzz kolica jako lijepa.
    Ovi su mi odgovori konacno pomogli, cure
    Malo mi je dugo cekati 6 mj., a kosara mi se ne svida bas za ljetnu bebu.
    Za sada mi se onda najprakticnije cini imati maramu za skroz malu bebu, eventualno nabaciti as na kolica za neku kracu relaciju, pa onda u speedy.
    Ivaa, a mozda da jos samo, please, napises od koje optprilike starosti to beba moze u speedy, 2 mjeseca mozda?
    Znam da pilim ko luda, ali bas mi se svidaju ta kolica, a ne mogu nigdje na netu naci bas taj podatak.
    A chicco, ako je puno skuplji, ionako ne dolazi u obzir, nemam toliko love.

  2. #102
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno Re: Kolica

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Drage cure, čitala sam mnoge postove o dječjim kolicima i autosjedalicama, ali moram priznati da ostajem u šoku :shock: zbog cijena preporučenih kolica (4-5 tisuća kuna). Jučer smo malo razgledavali u Turbo limaču, dosta mi se sviđaju kolica Denver Winnie the Pooh (Hauck) za 999,99 kn na akciji (redovna cijena 1299,99 kn). Ima li koja od vas kakva iskustva s njima ili mi možete preporučiti neka druga do max 1500,00 kn i uz to autosjedalica do nekih 700 kn, a da beba bude sigurna i da joj bude ugodno.
    U Graz ne mogu ići, jer sam kao medo, troma i stalno pospana, a i ne bih prošla bez plaćanja poreza i carine - nisam te sreće...
    bokić
    u Zagrebu u Metrou imas autosjedalicu za 200,00 kn cini mi se ok

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    inga hvala. Nije mi jasno jedino da li cijena od 2800 kn uključuje AS i košaru (mislim da ne), i koliko to onda sve zajedno dođe?
    Jer onda tako mogu kupiti i Stokke Xplory(ta su i ipak "najsvemirskija" i najljepša ), a opet masa je 10,5 kg.
    Naravno, cijeli komplet je ipak preskup, pa se opet vraćam onom da mi ne treba AS za "samo" 9 mjeseci.
    Smatram da je bolje kupiti nešto "na duže staze", al ne znam da li je to na kraju isplativije i da li postoji.
    I da li mi ta košara stvarno treba???U biti to je najbitnije pitanje, da li mi treba košara?
    I islično pitanje kao i inga, koliko beba treba biti stara da se vozi u Stokke Xplory? 2-3 mjeseca? 6 mjeseci???

  4. #104
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Imam jednu veliku nedoumicu i treba mi pomoć i to vas koje imate više kikaća. Moja cura će krajem petog mj navršiti 2 g apočetak 5 mj će i drugi bebač. E sad ja sam ful zabrijala na kolica za dupliće. Da li mi je to pametno ili ........... Inače naše šetnje nisu kratke i nisu blizu kuče a još računam i na ljubomoru na malu bebu koja se vozi. hm mmmmmm :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    moja frendica je kupila stokke prije 2 tjedna u sloveniji, ispalo 3700kn, ali bez košare. mogu se dodatno kupiti adapteri za maxi cosi as.
    tak da nije to baš tak skupo kak se misli...tj. kak je u somec interijeru

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    85

    Početno

    I islično pitanje kao i inga, koliko beba treba biti stara da se vozi u Stokke Xplory? 2-3 mjeseca? 6 mjeseci???
    Meni su rekli da beba treba imati oko 6 mjeseci, tj. kad može sjediti. Ustvari, isti ti je princip ko i kada imaš košaru od drugih kolica ili poslije staviš bebača u malo okomitiji položaj.
    Ja sam sebi uzela i košaru jer mislim da će mi dobro doći za proljetne šetnje,a neda mi se kupovati neka druga kolica za tih par mjeseci, jer na kraju ti dođe na isto.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    85

    Početno

    I islično pitanje kao i inga, koliko beba treba biti stara da se vozi u Stokke Xplory? 2-3 mjeseca? 6 mjeseci???
    Meni su rekli da beba treba imati oko 6 mjeseci, tj. kad može sjediti. Ustvari, isti ti je princip ko i kada imaš košaru od drugih kolica ili poslije staviš bebača u malo okomitiji položaj.
    Ja sam sebi uzela i košaru jer mislim da će mi dobro doći za proljetne šetnje,a neda mi se kupovati neka druga kolica za tih par mjeseci, jer na kraju ti dođe na isto.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    85

    Početno

    Sorry, zblesiral mi se komp :shock:

  9. #109
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    Imam jednu veliku nedoumicu i treba mi pomoć i to vas koje imate više kikaća. Moja cura će krajem petog mj navršiti 2 g apočetak 5 mj će i drugi bebač. E sad ja sam ful zabrijala na kolica za dupliće. Da li mi je to pametno ili ........... Inače naše šetnje nisu kratke i nisu blizu kuče a još računam i na ljubomoru na malu bebu koja se vozi. hm mmmmmm :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
    Postoji onaj dodatak za kolica na kojem starija braća i sestre stoje. Možda bi ti to odgovaralo?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj tresnjica prvotno napisa
    Meni su rekli da beba treba imati oko 6 mjeseci, tj. kad može sjediti. Ustvari, isti ti je princip ko i kada imaš košaru od drugih kolica ili poslije staviš bebača u malo okomitiji položaj.
    Ja sam sebi uzela i košaru jer mislim da će mi dobro doći za proljetne šetnje,a neda mi se kupovati neka druga kolica za tih par mjeseci, jer na kraju ti dođe na isto.
    ma mislim da sam sve bliže rješenju. imaš pravo. odem fino sad i kupim Stokke sa košarom, a onda za pola godine još dokupim ono za sjedenje.
    i eto ti kupovine na rate
    sad samo da uvjerim MM da su ova najbolja 8)

  11. #111

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    85

    Početno

    sad samo da uvjerim MM da su ova najbolja
    Ma samo ga otpeljaj tamo, da i on vidi ta kolica, i kad mu prodavačica objasni prednosti tih kolica, mislim da će se i njemu dopasti(barem je tak i MM). Ustvari, njemu su se toliko dopala da je on poslije mene nagovarao da ih odmah kupimo :shock: , a ja sam još htjela malo pogledati ostale modele. Na kraju, kupili smo ih odmah, i nije mi žao, bolja od njih nisam vidla još. Al ukusi su različiti.

  12. #112
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    inga,
    speedy je gotovo polegnut tak oda ti beba sa mjesec dana već može u njih za kraće šetnje, nagib je manji nego u autosjedalici u koju se stavlja novorođenče,
    ako ti se čini previše nagnut položaj stavi ispod dekicu i izravnaj ih, nije bad, to su ionako kolica za šetnju,
    za razliku od as u koju se ne smiju stavljati dodaci!
    ja ću imati ljetnu bebu i planiram tijekom cijelog ljeta koristiti košaru,
    jer dok je beba mala, nema svoj ustaljen iritam, a u košari može bezbrižno zaspati i na kavici i doma i u dvorištu....

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    229

    Početno koja kolicaaa?????

    ivaa hoće li bebi biti vruće ljeti u košari? moja beba se treba roditi krajem petog mjeseca pa me strah da bi joj moglo biti vruće,...ali pošto je prva beba , zapravo neznam,što misliš?

  14. #114

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    229

    Početno

    što je potrebno za ljetno novorođeće, u čemu da ga nosim, vozim i to,...a kad dođe jesen biti će staro 4 - 5 mjseci, što je za tada potrebno i prilagodljivo vremenu ?što mislitte ?
    falaa

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ivaa , ti si strasna. Sad konacno mogu odahnuti i gledati speedyje po netu.
    Medusa, cijena od 2800 za buzz i 2000 za speedy je samo cijena kolica (mozda jos i navlake za kisu ili neke takve sitnice), ali to su samo kolica bez auto sjedalice i bez kosare. Autosjedalica maxi cosi je nekih 900kn, bas sam sad gledala.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    + baza još nekih 600-900kn :/

  17. #117
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ali sjedalicu mozes vezati i ucvrstiti u auto bez baze.
    Ja sam najjeftiniju Maxi Cosi vidjela za 700 kn, plavo-zuto-crvena.

  18. #118
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Evo mi smo se prekjučer riješili muke oko izbora kolica.
    Nakon svih mogućih opcija, odlučili smo se za peg perego pramette. Prevagnulo je to što imaju skroz ravan položaj tako da bebica odmah može u njih, bez dodatnog kupovanja košare, što smo htjeli izbjeći, a kasnije ima više položaja za sjedenje za veže dijete. Osim toga, ima mogućnost namještanja u dva smjera, prema i od mame. Uz njih dođe navlaka za kišu i kišna navlaka te držač za čašu. Počastili smo se i torbom koja se zakači na njih. Još nama treba sjedalica koja se montira na njih.
    I Kika i Tintilinić su dobili novu pošiljku, tako da smo mogli izabrati boju i odlučili smo se za toffie. Neutralna je i nama lijepa.
    Cijena u Kiki 2.790, a tintilinić 3.090 i za gotovinu 10 % popusta.

  19. #119
    Zara28

    Početno

    mi smo nasa obozavana stokke xplory kupili u lipnju u Kiki u Grazu.
    osnovni model s kosarom kostao je 950 eura. Međutim, svaki dodatak kosta dodatnih 99 eura: foot muff, torba za pelene, suncobran,adapter za AS.
    prekasno saznali za BC u Sloveniji.

  20. #120
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    drage, ako speedy kupujete u TL, dobiti će te 200 bodova + bodove za gotovinu- dodatnih 100 ili za kupovinu na rate dodatnih 30
    bod = 1 kn,
    tako da ako kupite kolica za keš, dodate još 50 kn i dobijete Quinny torbu za kolica,
    a za AS maxi cosi cabrio fix (ima odlične jastučiće za guzu i vrat za bebu i meni se čini puno bolje od prošlosezonske košare cabrio) dobijete 45 bodova,
    ali ako vam je netko rodio bebu unazad mjesec dana ili će roditi do 31. 03. može vam dati kupončić koji dobije na poklon a vrijedi 100 kn u TL za kupovin usjedalice ili kolica!
    Tak oda sam ja izračunala 2000kn kolica + 800 kn AS (900 - 100 na kuponu) = besplatna torba od 350 kn

  21. #121
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    a za košaru=
    mislim da će bebi baš biti udobno u košari, okrenuta je prema mami (što u kolicima nije), zaštićena je od vjetra i sunca!
    mislim da će joj u hladu košare biti udobnije nego u kolicima dok je vruće a beba tako mala!
    Uz to u košaru možete staviti sve potrebne rekvizite za šetnju, koju igračku, dekicu i sl.
    što ne bi mogli kada bi AS stavili na kolca,
    i osim toga onda AS treba svaki put montirati i demontirati u autu, a
    ovako bebu prebaciš iz sjedalice u košaru i u šetnju!

  22. #122
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj kurioža prvotno napisa
    što je potrebno za ljetno novorođeće, u čemu da ga nosim, vozim i to,...a kad dođe jesen biti će staro 4 - 5 mjseci, što je za tada potrebno i prilagodljivo vremenu ?što mislitte ?
    falaa
    draga buduća mamice, do jeseni ćeš ti već biti uhodana mama i pol i znati ćeš šta treba tvojoj bebici

  23. #123
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj anny42 prvotno napisa
    Evo mi smo se prekjučer riješili muke oko izbora kolica.
    Nakon svih mogućih opcija, odlučili smo se za peg perego pramette.
    super izbor!!!!!!!!

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    da mi je netko pričao da je lakše kupiti auto nego dječja kolica, ne bi mu vjerovala...
    moj zaključak: u svkom slučaju treba kupit i košaru, jer prvih par mjeseci si sigurno osuđen na nju. Autosjedalicu za novorođenče ne namjeravam kupovati jer se prvih par mjeseci niti ne nmjeravam sama s bebom voziti u autu.
    a koja ću kupiti, to ću odlučiti na licu mjesta , ne mogu ovako, moram vidjet kolica uživo

  25. #125
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moj zaključak: u svkom slučaju treba kupit i košaru, jer prvih par mjeseci si sigurno osuđen na nju.
    zasto?
    ja nisam imala kosaru za prvo dijete, a nemam ju ni sad za drugo.

    Autosjedalicu za novorođenče ne namjeravam kupovati jer se prvih par mjeseci niti ne nmjeravam sama s bebom voziti u autu.
    hoces reci da se UOPCE neces voziti u autu prvih par mjeseci? pa bar ce vas iz rodilista netko voziti? AS ne sluzi kako bi beba bila u njoj kad mama vozi i nema slobodne ruke, nego za sigurnost i zastitu bebe. beba u njoj UVIJEK i BEZ IZNIMKE mora biti vezana, tko god da vozi i koliko god vas ima u autu. to je propisano i zakonom o sigirnosti prometa.
    btw, AS za novorodjence, kako ju ti zoves, koristi se u prosjeku negdje do godine dana, tako da ti svejedno treba, cak i ako stvarno necete ulaziti u auto prvih mjeseci.

  26. #126
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    moj zaključak: u svkom slučaju treba kupit i košaru, jer prvih par mjeseci si sigurno osuđen na nju.
    zasto?
    ja nisam imala kosaru za prvo dijete, a nemam ju ni sad za drugo.

    Autosjedalicu za novorođenče ne namjeravam kupovati jer se prvih par mjeseci niti ne nmjeravam sama s bebom voziti u autu.
    hoces reci da se UOPCE neces voziti u autu prvih par mjeseci? pa bar ce vas iz rodilista netko voziti? AS ne sluzi kako bi beba bila u njoj kad mama vozi i nema slobodne ruke, nego za sigurnost i zastitu bebe. beba u njoj UVIJEK i BEZ IZNIMKE mora biti vezana, tko god da vozi i koliko god vas ima u autu. to je propisano i zakonom o sigirnosti prometa.
    btw, AS za novorodjence, kako ju ti zoves, koristi se u prosjeku negdje do godine dana, tako da ti svejedno treba, cak i ako stvarno necete ulaziti u auto prvih mjeseci.
    POTPISUJEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  27. #127
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    moj zaključak: u svkom slučaju treba kupit i košaru, jer prvih par mjeseci si sigurno osuđen na nju.
    zasto?
    ja nisam imala kosaru za prvo dijete, a nemam ju ni sad za drugo.

    Autosjedalicu za novorođenče ne namjeravam kupovati jer se prvih par mjeseci niti ne nmjeravam sama s bebom voziti u autu.
    hoces reci da se UOPCE neces voziti u autu prvih par mjeseci? pa bar ce vas iz rodilista netko voziti? AS ne sluzi kako bi beba bila u njoj kad mama vozi i nema slobodne ruke, nego za sigurnost i zastitu bebe. beba u njoj UVIJEK i BEZ IZNIMKE mora biti vezana, tko god da vozi i koliko god vas ima u autu. to je propisano i zakonom o sigirnosti prometa.
    btw, AS za novorodjence, kako ju ti zoves, koristi se u prosjeku negdje do godine dana, tako da ti svejedno treba, cak i ako stvarno necete ulaziti u auto prvih mjeseci.
    POTPISUJEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    I JA!! (jedino što kod nas drugo dijete nije na putu da nas upozna...)

  28. #128
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Cure, pomognite mi ako znate, please......

    Koja kolica, osim Peg Perego Venezia imaju ručku u jednom komadu?
    Znači ne mora se micati naprijed-nazad, već samo da je cijela. I eventualno da se može spuštati samo onaj dio za ruke (niska sam).
    I gdje ih ima za kupiti?

    (nisam baš nešto objasnila :/ , ali se nadam da ste me shvatile)

    Vidjela sam neki dan u gradu jednu curu s takvim kolicima, ali nisam stigla pročitati što na njima piše.

  29. #129
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Koja kolica, osim Peg Perego Venezia imaju ručku u jednom komadu?
    imaju nasa, quinny fashion xxl, ali su kupljena prije 3 godine
    rucka je u jednom komadu i moze se pomicati prema gore i prema dole (i to jako visoko i jako nisko, stvarno za sve visine)
    imaju i skroz lezeci polozaj, i mogucnost okretanja (da beba gleda prema van ili prema mami).

  30. #130
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Postoji onaj dodatak za kolica na kojem starija braća i sestre stoje. Možda bi ti to odgovaralo?[/quote]HVALA a gdje taj dodatak ima za kupit i da li paše na sva kolica mi imamo peg perego u koja sam ja zaljubljena.

  31. #131
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno


    eto mene opet o kolicima!
    Imam jednu veliku nedoumicu i treba mi pomoć i to vas koje imate više kikaća. Moja cura će krajem petog mj navršiti 2 g apočetak 5 mj će i drugi bebač. E sad ja sam ful zabrijala na kolica za dupliće. Da li mi je to pametno ili ........... Inače naše šetnje nisu kratke i nisu blizu kuče a još računam i na ljubomoru na malu bebu koja se vozi. hm mmmmmm
    Meni su kolica za blizance bila najbolja investicija "by far" (radi se o Jane Powertwin http://comfortfirst.com/p-36809-jane...aspx?kbid=3225 ). Jos se i danas svi moji voze, u raznim kombinacijama (2003, 2005 i 2006 god.), tak da bi mi sad trebalo nesto slicno, ali za trojke!
    "Dodatak" za kolica ima u vecim ducanima (mislim da i u TL), najpoznatiji su (po proizvodjacima) Kiddy board i Buggy board (imaju razlicite nacine spajanja na kolica, jedan u dvije tocke, a drugi u jednoj, ne znam bas tocno koji kak ali poguglaj malo pa ces naci). Vidjela sam i neki nastavak za kolica na foru bicikla, tak da dijete moze i sjediti, a ima i jedan koji ima kao "stepenicu" za sjedenje.
    Ali nama taj dodatak inace bas i ne bi puno pomogao jer su nam setnje dugotrajne pa nama kolica sluze uglavnom za spavanje, i trenutno smo u kombinaciji dvoje se voze, a jedno u marami

  32. #132
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Uzeli smo Chiccova 3u1, nova serija sa fixatorom za sjedalicu. I kao "gratis" kišobran kolica za kasnije, što je super jer je cijena 4500kn. Na čekove pa se ne osjeti tako strašno.
    Valjda će mi koristiti sve to skupa, ipak je cijena paprena.
    AS za kasnije nisu tako strašno skupe, do 1000 kn (puno pišem mislim).
    Dakle, AS može i novorođenče koristiti? Jer je i košara kompatibilna sa fixatorom.

  33. #133
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    AS za kasnije nisu tako strašno skupe, do 1000 kn (puno pišem mislim).
    AS za kasnije (9-18 kg) su jos skuplje od ovih 0-9 kg, nisam vidjela niti jednu jeftiniju od 1000 kn (a da ima valjane ateste). mozda si gledala boostere (to je za jos kasnije) ?

    Dakle, AS može i novorođenče koristiti? Jer je i košara kompatibilna sa fixatorom
    .

    novorodjence MORA koristiti AS, u tome je najsigurnije, a i tako nalaze hrvatski zakon. kosare se koriste samo za djecu s odredjenim zdravstvenim poteskocama (npr. nedonoscad koja ima problema s disanjem)

  34. #134
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    htjela sam jos napisati, nasa AS 9-18 kg je kostala 2400 kn.

  35. #135
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Lutonjica, hvala na pojašnjavanju, može biti da sam ja falila u pregledu ponude, ne bi bilo prvi put :D

  36. #136
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Šta se tiče AS, nije ni čudo da je jako puno ljudi zbunjeno vezano za njihovu upotrebu za novorođenčad, kada pedijatri (dakle osobe od autoriteta s kojima se roditelji susreću odmah po rođenju djeteta i vjeruju u njih i njihove savjete) daju krive savjete tj. čak to i nisu savjeti već isčuđavanje i ulijevanje straha u roditelje da rade krivo za djetetovo zdravlje ako ih stave u AS.
    Evo konkretan primjer: upravo sam pred par dana od pedijatrice na tečaju za trudnice u RI rodilištu čula da kako je njoj grozno vidjeti kada tate dođu po bebe s AS jer da je to neanatomski i da ih se ne smije stavljati u te nosiljke do 3-4 mj. :shock:
    Kada smo je pitali šta bi se dogodilo da se dogodi saobraćajna nesreća rekla je da bi mama zaštitila dijete držeći ga u naručju :shock: !!!!!! Evo, kada to čuješ od pedijatra, koji bi trebao biti makar donekle informiran, i znati neke osnovne fizikalne zakone, onda stvarno nije ni čudo da su roditelji na čudu ako nemaju prilike se na drugi način informirati.
    Mislim, svi smo mi prestrašeni za te male mrvice, preispitujemo da li ispravno "rukujemo" s njima, samopouzanje nam jako lako ruše netko tako iskustan kao što je pedijatar.
    Općenito mislim da je tema AS dosta slabo prezentirana u našoj javnosti i tko ne surfa po Rodinim stranicama, teško će dobiti prave i ispravne informacije.

  37. #137
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Zbog takvih izjava imate ovaj forum.
    I evo za sve koje jos imaju nedoumice oko AS ovdje je brosura u kojoj je objasnjeno zasto je bitno da se sjedalica koristi uvijek i bez iznimke, te pojasnjenje izmedu vrsti sjedalica
    http://www.roda.hr/_upload/dokumenti...osjedalice.pdf

    a ako opet nesto ne bude jasno javite se na podforum Autosjedalice i savjetnice ce vam sve detaljno objasniti.

    Svatko od nas zeli najbolje za nase dijete zar ne? A najbolje za voznju u automobilu je AS odgovarajuce kategorije ... mislim izjave tipa da ce majka dijete zadrzati u narucju su totalne nebuloze. Niti mi odrasli u slucaju sudara ne mozemo sami sebe zadrzati nego nekontrolirano 'letimo' po autu ako nismo vezani, pa cak i ako smo vezani imamo odredeni odmak prema naprijed dok nas ne zaustavi pojas ... pa kako je onda moguce da zadrzimo dijete u narucju.

  38. #138
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Mi smo se razbili u 11om mjesecu pa sam sigurna da ne bi bebinu mogla u naručju zadržati ukoliko bi se nešto dogodilo, sjećam se kako sam ja letjela po autu ko manijak.
    Dakle, školjkica sjedalica uskoro susreće fixator :D

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    229

    Početno

    Pozdrav svima, mi smo se SKORO odlučili za varijantu 3 u 1 peg perego modular system top, samo me zanima da li se prednji kotači njemu rotiraju za 360 i koliko je važno da kišobran kolica imaju ležeći položaj za nešto starije dijete odnosno nakon korištenja košare ( jer ova nemaju )? Da li možda netko zna da li postoje 3 u 1 neka kolica koja bi imali ručku koja se prebacuje u obrnuti smjer ? I još samo nešto da li ova kolica imaju sve potrebno za zimu i na slici mi se čini da im je krov nekako kratak? ljubi vas znatiželjna

  40. #140
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    Postoji onaj dodatak za kolica na kojem starija braća i sestre stoje. Možda bi ti to odgovaralo?
    HVALA a gdje taj dodatak ima za kupit i da li paše na sva kolica mi imamo peg perego u koja sam ja zaljubljena.[/quote]

    ja sam dodatak vidjela u Mađi u Brendonu (dućani za djecu- imaju u svakom gradu!)

  41. #141
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Cure iz ZG, a mogu i ostale, please, recite mi koje trgovine u ZG-u prodaju Chicco i PegPerego i imaju širi asortiman kolica?
    Npr. 2 za Chicco i 2 za PegPerego, jer više ih ne bih stigla obić.
    Nisam iz ZG (Istra) i ne poznajem grad, a uskoro dolazim i voljela bih pogledati malo.
    Možete mi na PP napisati i kako doći do pojedinog dućana ili bar cca. lokaciju, šta je još u blizini i sl.
    Hvala unaprijed na pomoći.

  42. #142
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Podižem malo temu....
    Treba mi odgovor, pa....

  43. #143
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    peg perego imas u KIKI: Velimira Škorpika 25

    chicco ducan ima u merkator shopping centru: PC MERKATOR, Ulica Grada Vukovara 269 b

  44. #144
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    na netu imas puno online planova grada zagreba, pa proguglaj i naci ces upute za ulice

  45. #145
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Znala sam ja da će se naći jedna dobra dušica...
    Thanks Lut!

    Sa planom grada Zg na netu sam na Ti, jer se jedino tako u njemu snalazim.

  46. #146
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Imaš i u Ilici na potezu od Trga do Frankopanske Tintilinić (Peg Perego) i Chicco (30-ak metara od Frankopanske).

  47. #147

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    229

    Početno

    za sve mame koja imaju ova kolica molim da komentiraju, peg perego modular sysstem top( pliko P3+košara+AS) ili chicco Trio Ct 0.1.?

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj kurioža prvotno napisa
    za sve mame koja imaju ova kolica molim da komentiraju, peg perego modular sysstem top( pliko P3+košara+AS) ili chicco Trio Ct 0.1.?
    mislim da jestvar ukusa kada su ove dvije markeu pitanju jer su barem za mene provjereno najizdrzljivije i isplati se dati svaka kuna za njih (doduse mi nasli malo stariji model korisen i jako dobro ocuvan za 30 kn, ali ja sam htjela samo te dvije marke)

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Mi smo danas bili u turbo limacu i definitivno se odlucili za quinny speedy :D
    I s popustom koji se dobije tim njihovim nagradnim bodovima (200 bodova za kolica), as izade 200kn jeftinije.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    a mi bi i dalje bugaboo, samo nikako da zaokružimo financijsku konstrukciju

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •