Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 335

Tema: Kolica (2.dio)

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Nasla sam bugaboo kolica na netu i kad sam vidjela cijenu shvatila sam zasto ne dolazi do zaokruzivanja financijske konstrukcije.
    Inace sam jucer bila u Mrvici (baby shop) i imaju Quinny Freestyle i Chicco trokolicu na snizenju od cak 30%. To je baby shop u Slavonskom Brodu, nemam pojma da li imaju lanac trgovina i u drugim gradovima, ali ako nekome moze pomoci ova info bit ce mi drago.

  2. #152
    bajka

    Početno

    Dvojim između kupnje ovih dvoja kolica i teško mi se odlučiti.
    Dakle:

    1. Peg Perego 3u1, cijena im je za keš oko 4500 kn.




    Dobije se sportska sjedalica, nosiljka za bebu koja je ujedno i dobar priručni krevetić (dosta je prostrana), te auto-sjedalica.


    2. Jane Carrera Pro Matrix, cijena za keš oko 3300 kn.



    Ova su kolica zapravo 2u1, jer imaju samo sportku sjedalicu, a nosiljka/krevetić za bebu je ujedno i auto-sjedalica. Njihov je nedostatak taj što je ta nosiljka samo nosiljka, nije poput ove druge koja je prostrani krevetić, već je dosta uža. Cijenom je pristupačnija ova varijanta, a i kotači su veći i naoko čvršći.

    Jedna i druga se sklapaju u kišobran i cca. istu dimenziju i kilažom su tu negdje.
    Ima li smisla plaćati tih 1000 kuna za taj "krevetić" ili je to bacanje love?

  3. #153

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    71

    Početno

    A MONBEBE 3u1?

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Bajka, mogu ti reć naša iskustva s Jane-om, iako ima onih koji su superzadovoljni s njima. Prvo smo uzeli baš ovaj model za kojeg si pitala, ali smo nakon 5 mjeseci prodali sve u kompletu (kolica, autosjedalicu) i kupili Chicco Ct0.1 kolica i Synthesis X-plus autosjedalicu - i nismo zazalili
    A zašto smo se riješili Jane:
    - Prema uputama proizvođača, autosjedalica/košara Matrix navodi roditelje da voze djecu u ležećem položaju, što je najnesigurniji način prijevoza. Košare pružaju nikakvu zaštitu. Za informaciju, pogledaj kako se Jane Matrix (a vjerojatno i drugi autokrevetići/košare) ponaša u slučaju sudara (s ADAC-ove stranice):
    Snimka crash testa "lose" sjedalice (Jane Matrix, u lezecem lateralnom polozaju): ISDN, DSL
    ... a imaš i dosta o toj autosjedalici/košari na Rodinom forumu:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=32039
    Matrix se MOŽE instalirati i u polusjedećem položaju, gdje pruža bolju zaštitu nego u ležećem položaju, ali je instalacija kod nekih automobila dosta problematična.

    Uglavnom, od ova dva modela predložila bih ti Peg Perego ili neka druga kolica 3u1 koja imaju jaje za autosjedalicu. I probajte autosjedalicu u svom automobilu prije nego što je kupite - zatražite to od prodavača.

  5. #155
    bajka

    Početno

    Hvala la_mama.

    Od Jane odustajem. Jest da je jeftinija ali mi se čini da ima puno nedostataka u odnosu na ova druga.

  6. #156
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Ima li neko iskustva sa Neonato Dakar Sport?

    Čine mi se ok a i cijena od 1700 kn mi je sasvim prihvatljiva.

  7. #157
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Ineska prvotno napisa
    Ima li neko iskustva sa Neonato Dakar Sport?

    Čine mi se ok a i cijena od 1700 kn mi je sasvim prihvatljiva.
    E... i mene zanima....
    Baš su slatka. A imaju li mogućnost 3u1?

  8. #158
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Citiraj Angelina Bell prvotno napisa
    Citiraj Ineska prvotno napisa
    Ima li neko iskustva sa Neonato Dakar Sport?

    Čine mi se ok a i cijena od 1700 kn mi je sasvim prihvatljiva.
    E... i mene zanima....
    Baš su slatka. A imaju li mogućnost 3u1?
    Imaju. Pogledaj na njihovoj stranici sva kolica:Neonato

    Prvo sam mislila ići na tu kombinaciju a onda sam odustala od košare tako da ne znam za cijenu 3u1.
    Ma ja definitivno uzimam ta kišobran kolica + autosjedalica.
    Ali voljela bi da se javi neka cura koja ih je imala da čujem iskustva...

  9. #159
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    E da...a Neonato drži Baby Media Shop - U Rijeci su u Tower Centru na 4.katu

  10. #160
    bajka

    Početno

    Citiraj Angelina Bell prvotno napisa
    Citiraj Ineska prvotno napisa
    Ima li neko iskustva sa Neonato Dakar Sport?

    Čine mi se ok a i cijena od 1700 kn mi je sasvim prihvatljiva.
    E... i mene zanima....
    Baš su slatka. A imaju li mogućnost 3u1?
    Upravo sam ih vidjela u Baby Media Shopu u King Crossu. 3u1 varijanta košta oko 3600 kn. Lijep izbor boja i čine se jako dobrima. Varijanta s jednom ručkom je oko 3800 kn.
    Nema popusta na gotovinu.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Uh, za ta kolica nisam nikad ni cula, a upravo sam skuzila da mi se neonato trokolica bas svida, jer izgleda manja od speedyja. Ah te odluke, nikad kraja. Samo na njihovoj stranici ne nalazim dimenzije sklopljene trokolice kao ni koliko se spusta naslon. Ustvari, to ne pise niti za jedan model kolica na toj stranici. Ili ja mozda ne znam pronaci?

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Stvarno, ako netko ima link na kojem bi mogla naci detaljnije opisane karakteristike ovih kolica, bila bih mu vrlo zahvalna da ga nabaci ovdje.
    Uskoro planiramo ici do Graza pa me zanima da li postoji neki nacin na koji se moze izracunati koliki povrat poreza bi dobili na stvari kupljene u Austriji ili Sloveniji. Ide li to po nekom postotku od cijene?
    I zna li netko postoji li neko dobro mjesto za shopping za bebu (vece stvari tipa kolica i autosjedalica) u Sloveniji, ali na putu prema Grazu. Gledala sam na karti Brezice i zakljucila da nam uopce ne bi bile usput. Ili se mozda varam? Dajte molim vas, vi iskusniji, pomozite jer ja sam iz SB i nikad nisam tim putem isla u shopping.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    [quote="bajka"]
    Citiraj Angelina Bell prvotno napisa
    Upravo sam ih vidjela u Baby Media Shopu u King Crossu. 3u1 varijanta košta oko 3600 kn. Lijep izbor boja i čine se jako dobrima. Varijanta s jednom ručkom je oko 3800 kn.
    Nema popusta na gotovinu.
    Ja sam bila u subotu tamo. Imaš popust od 5% na gotovinu + još imaš neki njihov popust na kolica 10% (dala mi teta prodavačica neke kupone).
    Moram priznat da sad u užem izboru imam Neonato Reverso, ABC-design Rodeo ili Qinny Buzz.
    Trenutno U king Crossu nemaju kolekciju ABC designa od 2007 tako da ne znam na kraju šta je od svega toga isplativije.
    Ako netko ima prijedlog, pohvalu ili pokudu na neka od ova tri proizvoda, molim vas da napišete.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    ... koliki povrat poreza bi dobili na stvari kupljene u Austriji ili Sloveniji. Ide li to po nekom postotku od cijene?
    I zna li netko postoji li neko dobro mjesto za shopping za bebu (vece stvari tipa kolica i autosjedalica) u Sloveniji, ali na putu prema Grazu. Gledala sam na karti Brezice i zakljucila da nam uopce ne bi bile usput. Ili se mozda varam? Dajte molim vas, vi iskusniji, pomozite jer ja sam iz SB i nikad nisam tim putem isla u shopping.
    Bila sam u subotu i u Brežicama u Baby Centru. Imaju dosta modela, a na njihovoj stranici možeš naći cijene sa i bez DDV-a.
    Usput sam na granici pitala naše carinike za carinu na kolica. Naravno da se plaća i ton iznose iznad 150 eura : PDV 22% + carina 12% (ili tako nekako, znam da je preko 30%). Također pitala sam da li ima veze ako je više ljudi u auto. Rekao mi je samo ako kolica mislim rastavit na 4 osobe
    Naravno, to ti sve znači da je ipak rizik ići to kupovati. carinu možeš i ne moraš platiti, sve ovisi o cariniku. Možda da jedino povedeš neku prijateljičinu bebu sa sobom u auto
    Uspoređujući cijene vani i kod nas, bez skidanja poreza cijene su iste, pa sad...

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Uh, onda to ipak ispadne skupo. Osim ako te puste na lijepe oci

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Mene jos samo jedna stvar muci kod kolica. Speedy mi se zasad jos uvijek najvise svida, samo me muci to sto nema ispred bebe onaj okvir na koji bi se vece dijete moglo nasloniti. Je li im to veliki nedostatak? Znam da je dijete vezano remencicima dok se vozi u kolicima, ali ipak me zanima kakva su vasa iskustva s tim.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    Zanima me kako ste zadovoljni sa Quinny zap, vi koji ih imate?

  18. #168
    bubimirko

    Početno

    jednostavno moram napisati svoju tragediju od jučer.....a pošto je sve započelo s kolicima ovo je pravo mjesto za to......
    vrag mi nije dao mira a i u opakoj sam gužvi do sljedeće nove godine, pa sam htio iskoristiti dan i jučer poslije posla odlučio otići u Ljubljanu po kolica.....još od kuće nazovem ih i pitam imaju li to kaj tražim -vele da ne ali ako želim to kaj tražim da moram doći platiti-naručiti i da bu stiglo za 2-4 TJEDNA......baš super.....i tak se lijepo cijela familija spakira zeme si 180kn, 10evrića za cestarinu i naravno karticu za plaćanje.......već kod samobora vidim da je vrijeme za qurac ali idem dalje pošto mi vele da je cesta ok....pitam ja opet na granici....ma do ljubljane sve čisto......moš misliti-snijeg pada ko blesav-cesta tj. autoput totalno zatrpani.....mečava jača nego ikada u životu....da skratim probijem se ja do Ljubljane .....ono 5 do 8 i naručim ta nesretna kolica......oluja ne jenjava, ceste nitko ne čisti, na autoputu kakvih cca 20 cm snijega......reko nema veze, posao obavljen pa do zg bumo došli do sutra, samo polako.....aha moš misliti nakon 10 km kaj sam krenul iz LJ kolona.......i stojim ja tako sat....dva...tri u koloni i ne mrdam.....nitko napred-nitko nazad......zovem sve samo da saznam kaj se dešava-kamioni zakrčili autoput i nemreju dalje ali bu to krenulo.....i tak nakon tonu sati skužim lance pored sebe koji djele autoput i uspijem se provući i natrag u ljubljanu....u međuvremenu dobim frenda koji po duhu svetome ima bratića u ljubljani koji ima neki hotel.......ja love nemam samo kartička......i čovjek dođe po mene i smjesti nas.......sve super .....ujutro....skužim da mi je nekaj spetljala s merverom i odlučim na povratku do dučana, jel piše da mi povrat ddv-a nije 20%.....odem ja njoj ----ona me popljuje da postoje neke tablice po kojima se to radi i tak me skara za 60 evra ali ajde valjda je to tak, i bum vas nazvala kad sve to stigne......snijeg pada i dalje ko lud, ali ceste su čiste.....jurim ja u zg, kad nakon cca40-tak minuta zvoni telefon i zove treba iz dućana da mi nekaj veli:"STIGLA SU VAM KOLICA".....reko jel ti to mene hebeš-pa bil sam u dućanu prije pol vure i pričala si mi o tjednima a sad gle čuda imaš ih-veli ona pa kad ste već tu, a došli ste iz zg.i blablabla(jel zna cijelu moju priču o snijegu i putu).....ne okrećem se ni za lijek, jerbo pada ko blesavo i opet ću zaglibiti.....dolazim do grane-slovenske, prođem ju sparkiram sa strane i idem potvrditi merver kao i uvijek.......dam liku i po prvi puta u životu me frajer pita dal mu mogu to (KOLICA) pokazati.......pa u 3pm pomislim.....objasnim mu da to još nije sve kod mene da imam samo adaptere i neke navlake....no lik me odhebe i veli da bu potvrdil kad mu ih donesem......i eto mene u zg oko podneva bez kolica......
    e sad pošto je žena u međuvremenu J. sve po spisku gazdarici preko maila-dotična me nazvala i rekla da bu poslala kolica u svom trošku-----PITANJE za one koje to znaju....jel to moguće...kaj je onda s carinom?
    i za kraj......još me tek čeka veselje kad tip iz ljubljane javi bratiću koliko sam mu dužan....jerbo ako ste zaboravili ....nisam imal nič love pa nisam niti mogao platiti

    p.s. trebam nekoga na carini na bregani jerbo kako mi je krenulo s tim kolicima ziher ću platiti carinu.....a dok nekoga ne najdem po njih definitivno ne bum išel

  19. #169

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    Jao Bubimirko :shock: !
    Mislim da su ti jakoo prisjela ta kolica!

  20. #170

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    a zaboravio si detaljčić kad ti se ženi prpišalo na autoputu?

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    I sad ima kolica da sluze kao novi mercedes nakon svih ovih perpetija
    To je ocito bila jedna od onih "s losega na gore" situacija.

  22. #172
    bubimirko

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    I sad ima kolica da sluze kao novi mercedes nakon svih ovih perpetija
    To je ocito bila jedna od onih "s losega na gore" situacija.
    gleč....nadam se, ali još ih nemam.......ajmo carinici i carinice javljajte se, kako moja agonija ne bi bila još i veća

  23. #173
    bubimirko

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    a zaboravio si detaljčić kad ti se ženi prpišalo na autoputu?
    kako je taj problem riješen, ipak nije za svačije uši

  24. #174
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nemoj kolica prijaviti,šta oni na granici znaju kad si ih kupio.Moja kćer putuje sa nama od kad se rodila i kolica su stalno u autu bila,na tu foru sam ih i prenjela preko grane.Prije nego kreneš nazad,raspakiraj ih,složi kotače i propelaj ih malo po prašini,tak da izgledaju ko da su vožena i to je to!
    Btw,a zakaj ih nisi u Brežicama kupio,odnosno naručio? :? Život bi ti bio puuuno jednostavniji,a i bolje je prelaziti granicu na Harmici(kod Zaprešića) nego na Bregani.Dečki na Harmici su suuuper.Meni nisu carinili ormarić za prematanje i kupanje koji sam kupila za poklon i fest platila,a zauzeo mi je cijeli auto(tak da ga nisam mogla zatajit ) a i inače nisu tak špičasti ko oni na Bregani.
    OT. kad smo muž i ja kupovali namještaj u Ikei,onda smo se vračali preko Rogaške,a ne preko Ptuja i Krapine i u jednom kafiću u Dobovi nas je čekao moj brat,podijelili smo nemještaj pol u njegov auto,pol u naš i tak se uputili na Harmicu,dečki nas nisu ni pogledali,a da su kojim slučajem i zagnjavili,vratili bi se i prefuravali komad,po komad,tak mi nemreju niš,a sve je po zakonu.Jedino kaj u ovakvom slučaju moraš imati nekoga ko ima cijelo popodne na raspolaganju da ti pomogne.

  25. #175
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    E da,ovakva snježna mećava se nama lani u veljači dogodila na povratku iz Graza,a nismo imali lance.Vozili smo ko po jajima,sami na cesti,noć,niš ne vidimo pred sobom i Boga molimo da ne moramo zakočit,jer ko zna kaj bi bilo,a i ne bi više mogli krenut.Uglavnom,uspjeli smo,al smo se straha nauživali ko nikad i sreću smo imali da austrijanci nisu cestu zatvorili,jer onda bi doslovno ostali usred ničega i potpuno sami.Zanimljivo,ali nismo sreli niti jedno auto,ko da su se svi posakrivali,skroz do grane(oko 50 km) nigdje nikoga,pa ni ralice :? Strašno.
    Ispričavam se na off topicu

  26. #176
    bubimirko

    Početno

    [quote="Tanči"]Nemoj kolica prijaviti,šta oni na granici znaju kad si ih kupio.Moja kćer putuje sa nama od kad se rodila i kolica su stalno u autu bila,na tu foru sam ih i prenjela preko grane.Prije nego kreneš nazad,raspakiraj ih,složi kotače i propelaj ih malo po prašini,tak da izgledaju ko da su vožena i to je to!
    Btw,a zakaj ih nisi u Brežicama kupio,odnosno naručio? :?

    zato kaj ih nema tamo....ima ih samo u Ljubljani

  27. #177

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    164

    Početno

    Imam jedno malo pitanje ( zanima moju susjedu pa evo da joj pomognem nema komp ) Koja su kolica bolja (praktičnija , trtlalalala .......)

    Bebe Confort model LOOLA

    ili

    Quinny model BUZZ........

    Hvala

  28. #178
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    za anki, ljubiteljicu bugabooa, ovo su najjeftinija second hand koja sam nasla ovdje u oglasniku
    http://www.blocket.se/vi/11171785.htm?ca=11_s a najskuplja su oko 8000 SEk (dakle ispod 1000 E, otprilike ko i nova Stokke, samo su ova uglavnom sa svom opremom)

  29. #179

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    hvala nelitza
    već smo ih kupili, sad samo moramo otići po njih....i preći preko granice :/

  30. #180
    bubimirko

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    hvala nelitza
    već smo ih kupili, sad samo moramo otići po njih....i preći preko granice :/
    e anki i ja sam kupil ista i upravo sam ih dovukel iz LJ........i nisam platio carinu :D :D .......ako ima interesa mogu ih sastaviti i slikati te staviti na net...pa da vidite kaj je mene stajalo toliko živaca

  31. #181
    Gost

    Početno

    Daj stavi molim te da vidim šta Vas je to stajalo toliko živaca , mora da su posebna ,

  32. #182
    bubimirko

    Početno

    evo curke stavil sam slike na svoju stranicu......dakle napomene radi, nisam složio košaru, pošto sam složio ovu sjedeću varijantu, a koristi se ista konstrukcija, dobio sam još i navlaku za kišu koju nisam slikao, ono slično tome je navlaka protiv komaraca.....ona verzija na 2 kotača je za plažu a navodno se moreju nekak i na bicikl zakačiti, ovaj crni dio na kolicima je navlaka koja se skida i koja može biti u različitim bojama.....sad mi još samo fali klinac da ga vozim tranu :D

  33. #183

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Lijepo, lijepo bubimirko. Ipak je to mali mercedes, kao sto sam i mislila da ce biti, cim ste toliku muku prosli za njih

  34. #184
    bajka

    Početno

    Citiraj medusa prvotno napisa
    Bila sam u subotu i u Brežicama u Baby Centru. Imaju dosta modela, a na njihovoj stranici možeš naći cijene sa i bez DDV-a.
    Usput sam na granici pitala naše carinike za carinu na kolica. Naravno da se plaća i ton iznose iznad 150 eura : PDV 22% + carina 12% (ili tako nekako, znam da je preko 30%). Također pitala sam da li ima veze ako je više ljudi u auto. Rekao mi je samo ako kolica mislim rastavit na 4 osobe
    Naravno, to ti sve znači da je ipak rizik ići to kupovati. carinu možeš i ne moraš platiti, sve ovisi o cariniku. Možda da jedino povedeš neku prijateljičinu bebu sa sobom u auto
    Uspoređujući cijene vani i kod nas, bez skidanja poreza cijene su iste, pa sad...
    MM i ja smo ovu subotu kupili kolica u Brežicama. Na carini nas je tip pitao imamo li što, rekli smo da imamo kolica za bebu. Pitao nas je je li cura ili dečko i kad je termin. Zaželio nam je sreću i sretan put. Baš neki dobar striček. Uštedila sam time 1800 kn u usporedbi sa cijenom u Zagrebu. Kolica od 5200 kn su u Brežicama 570€ sa porezom.

  35. #185
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Ima li netko kolica Neonato reverso sport tris?? MM i ja smo se zaljubili u njih, u dizajn, ma divna su. To su kolica 3u1.
    Jedino me nuci što ne znam kakva je kvaliteta? Vidim kod ovih ranijih modela eda su kocnice škripale??
    Ima li netko ova?

  36. #186
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Vidim da Neonato nema nitko, a i prodavacica je rekla da skripe kotaci...
    Odlucili smo se za Maclaren grand tour LX...Ima tko takva?

  37. #187
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    ja imam neonato supersprot...kolica su užasna i kotači šlripe za poludit...
    više ih nikad ne bi kupila.

  38. #188
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Zedra,i moj prvi izbor je bio Maclaren grand tour xl..
    Mene jedino muči ona kvazi košara koja se dobije uz njih..to nije ni prava košara.
    E sad,jel mi ta košara treba ili ne!!???
    Termin mi je oko 18.8.,znači bit će jesensko dijete,pogotovo ako brzo zahladi..
    I ta "mala košara" kod Maclarena me strašno muči..i to mi je jedina stvar zbog koje sam stala na kočnicu i sad mozgam..

  39. #189
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    bebinja, hvala ti, sad sam i potpuno sigurna u svoju odluku..

    mia, moj termin je 26.8. Zbog košare (koja to i nije u ovom slucaju, mislim, nama s ljetnim bebama će biti neupotrebljiva) sam se i nećkala.. Međutim, ja sam stalno tražila košaru u kojoj će moja beba prezimiti, a takvu nema ni Jane( uske, kratke, a ja mislim da mi beba neće biti mrvica kad smo i mm i ja izrazito visoki) ni bilo koji druga renomirani proizvođac (Peg perego, chicco ne dolaze u obzir, Stokke mi je ružan, bugaboo nikako jer mi je bez veze onaj sportski dio jer beba ne može ni ispružiti noge) pa sam odustala od košare..
    Za ljeto mi košara ne treba (iako ova od neonata je velika, krasna, kao krevetić, ali eto, kažu- kolica škripe), a ovaj 0-položaj kod grand toura je ok za novorođence...A kolica su mrak..I definitivno ih uzimamo..I tako sam se odrekla košare, ali priznajem- jedva...
    Sada se dvoumim oko boje: crna, smeđa ili crvena..
    Javi što si odlucila...

  40. #190
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ja sam cijelo popodne mozgala i surfala i razgovarala s mužem..
    U naš uži krug su došle i Maxi cosi mura 4..
    I ta opcija mi se sve više sviđa jer mogu kupit košaru,koja mi se čini dovoljno velika..
    Nekako računam da se lako može desit da brzo zahladi..i čini mi se da je ta košara dobar izbor jer nije isto ako dijete leži u sportskom,o-položaju ili je u košari..ili griješim...

    A opet,imam frendicu čije dijete nije htjelo biti u košari već nakon dva mjeseca..

    Ono,nisam uopće pametna i ta košara me jako,jako muči

    A grand tour xl mi se jako sviđa.

  41. #191
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Ja sam zapilila za tu košaru,a vidim da se vrlo malo koristi, svejedno smo kupili cobru od abc designa i meni srce na mjestu. http://www.abc-design.de/en/products...ers/cobra.html

  42. #192
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam cijelo popodne mozgala i surfala i razgovarala s mužem..
    U naš uži krug su došle i Maxi cosi mura 4..
    I ta opcija mi se sve više sviđa jer mogu kupit košaru,koja mi se čini dovoljno velika..
    Nekako računam da se lako može desit da brzo zahladi..i čini mi se da je ta košara dobar izbor jer nije isto ako dijete leži u sportskom,o-položaju ili je u košari..ili griješim...

    A opet,imam frendicu čije dijete nije htjelo biti u košari već nakon dva mjeseca..

    Ono,nisam uopće pametna i ta košara me jako,jako muči

    A grand tour xl mi se jako sviđa.
    MURA se i meni sviđa...provjeri samo jel se uzglavlje košare može namještati po visini, jer ako je ravna skroz, onda se bojim da dijete neće dugo biti unutra...
    I kod njih mi ne paše što imaju 18 kg sa sportskim dijelom i što moraš sve poskidati da ih sklopiš.

  43. #193

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    7

    Početno

    haaaj!
    da li netko ima iskustva sa Brevi avenue kolicima?
    izgledaju suuper a cijena nije puno velika obziro kaj se sve dobije uz njih..i košara, sjedalica, kolica, torba, navlaka zimska......

    Tenx!

  44. #194

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Haj curke!

    Molim vas da li netko ima ikakvih iskustava ili zna od nekog kakva su Brevi Avenue 3u1 kolica?

    nisu skupa a imaju dosta dodatne opreme...

    Tenxx!

  45. #195
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Zedra,mi izgleda odlučili.
    Kupujemo ipak Grand tour xl..I to kombinaciju smeđe-bež.
    Mada bi ja onu crvenu jer ja volim jake boje,ali MM baš i ne,pa ajde...
    Inače moj glavna i neprežaljena kolica su Hartan!
    Al po to treba u Slo,ovom mom se ne da.
    Kolica su mrak,izabrala sam čak i model,odgovara mi dizajn,težina,ma apsolutno sve!!!
    Sa Maclarenom ću možda imat problema u svom auto jer mi je gepek mali.Sutra idem na probu-da vidimo kako će stati.
    Za autosjedalicu smo prvo mislili Maxi cosi peble,ali odustali kad smo vidjeli Recaro-od microfibre i sa pomicanjem-pa sjedalica raste sa djetetom.

    Možda mi se posreći pa uspijem ovog svog nagovorit da ipak zapalimo u Slo,ali čisto sumnjam..
    Vi ostajete kod odluke ili se kod vas šta promjenilo?

  46. #196
    Sunseeker avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj tini prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam zapilila za tu košaru,a vidim da se vrlo malo koristi, svejedno smo kupili cobru od abc designa i meni srce na mjestu. http://www.abc-design.de/en/products...ers/cobra.html
    ...kako ste zadovoljni s tim kolicima...

    ...meni se jako sviđaju abc design 3tec, ima li tko iskustva s njima?!...

  47. #197
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Ja sam htijela najprije 3 tec ali mi imaju premalu košaru za stvari ispod, pa je pala odluka za cobru, doduše još ih nismo vozili ( osim po Toweru od dućana do parkinga) jer tek trebam roditi. Ovako na prvi pogled kolica su lagana za voziti, podešava se visina ručke za vožnju, kotači se lako skidaju. Istina dosta su široka zbog kotača i vidim da po drugim forumima pišu da ne stanu u manje bunkere auta. Nama su stala i konstrukcija i košara i sportski dio,a nemamo karavan.

  48. #198
    Sunseeker avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    76

    Početno

    ...joj sorry, sad sam skužila u potpisu da još nisi rodila, uskoro ...
    ...meni se općenito sviđaju s tri kotača, pa su mi za oko zapela (osim ta dva modela) i Roemer B-smart... imaš li možda kakvih iskustva s tim, ili netko drugi?!...

  49. #199
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Uh, tek sad vidim ovo...I mi definitivno kupujemo Grand tour Xl i to smeđe ...I moj dragi se zapalio za Hartan, ali nam daleko do Slo..Tu Recaro nsimo ni vidjeli...Gdje ima za kupiti i koliko love?

  50. #200
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Evo samo da nakon puno muke ispričam svoju situaciju. Dobili smo na poklon rabljena Quinny kolica s košarom. Kolica su totalni SF, no oooogroooomna!!!! Budući da u njih ide košara, jer ne mogu u nulti položaj (a ni u potpunosti sjedeći - što mi je totalno bilo čudno), malo mi je to sve bilo too much, jer je i košara sama po sebi divovska, a teži valjda bar 5 kg.

    E sad, stanujem na trećem katu, bez lifta. Malo prije poroda, kad smo napokon ugledali kolica, ostali smo mm i ja paf. E kak ću ja to i bebu teglit svaki dan gore-dolje?! Isplao je zatim i da su kolica malo razmrdana i da se teško sklapaju i rasklapaju, pa su počele naše muke. Što god ja pokušavala, odnijet to sve dolje i gore mi je sve više djelovalo kao nemoguća misija. Vrijeme dolazi za šetnje, a ja doma tugujem, jer zauzimaju mi kolica trećinu stana (u malom smo stanu, kaj da kažem), a ne mogu ih mrdnut

    POčela sam na sve strane gledat rabljena jeftina kolica da bi me mm na krajju razveselio s novim Graco kolicima iz Turbo Limača. Na akciji su za 699 kn, imaju sva tri položaja i lagana su i stvarno ja bez beda držim mališu u jednoj ruci dok njih s drugom sastavim/rastavim.

    Uglavnom, ako ima još koja mama koja isto mora teglit kolica, a ne želi rabljena (mm je išao logikom da ajde i tako smo dobili nešto novaca za poklon za bebu, pa da mu kupimo za to bar jednu stvar i to poštenu), preporučujem Graco Mirage Plus Orbit (nadam se da nisu u međuvremenu prodali, rekla je prodavačica da idu ko luda, a mm je morao zvati više prodavaonica da nađe gdje ih ima)

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •