Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 335 od 335

Tema: Kolica (2.dio)

  1. #301
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Do 4. mjeseca života dijete bi trebalo spavati/ležati na ravnoj podlozi. Ne znam kakav je to sportski dio što kudri spominješ i koliko je to ili nije ravno, ti procijeni, al za djetetova leđa, kičmu je bolje na ravnoj podlozi da spava.
    Ja bez košare ne znam di bi s njim po danu. Meni je košara zakon. I ovo što žužy kaže, zaštićena je sa svih strana, ne puše sa nijedne strane kad se digne ono gore i zakopča sa svih strana i ja još unutra mu stavim toplu dekicu i kapicu laganu. A kad ne puše i kad smo na suncu onda spustim ono gore d aima zraka i da on može gledati vani.
    žužy, vjerujem da ćeš je itekako iskoristiti, pogotovo što ćeš rodit zimi, a tako malu bebu stvarno treba dobro zaštit kad se ide vani kad je hladnije vrijeme.

  2. #302
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Kudri, evo ti par linkova o razvoju kralježnice kod beba pa ti vidi što misliš o famoznom ležanju na ravnom.
    http://www.health-and-parenting.com/...abies//http://
    http://www.firstchiropractic.com.au/...bucket-babies/

    Moje iskustvo :
    Druga beba, 19 mjeseci razlike, prvih mjesec dana vozila u košari, a onda morala prebaciti u 0-ti položaj Maclaren kolica jer sam ih vozila u duplim, drukčije nisam mogla sama.
    U početku sam isto bila zabrinuta, onda sam malo razmislila -u tom se položaju voze blizanci, nerijetko nedonoščad, a moj ima već 6 kg i 60 cm, zreo je, u kolicima provede max 2 h...
    Prednost košare je što je beba okrenuta prema tebi.
    Ako puše, sportski dio pokrijem navlakom za kišu i vjetar.
    Napišem još kad se sjetim i uhvatim vremena...

  3. #303
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    S prvim sam dobila isto tako kolica bez kosare i nismo mogli zimi vani, najvise zbog vjetra jer beba nije zasticena. Kupila kosaru skroz nekog drugog proizvodjaca i vezala ju remencicima za kolica. I tako furala do proljeca.

    S drugim sam kupovala nova kolica jer su ova vec bila nizasto. Kupila per perego uno. Model se vise ne proizvodi,ali mozes naci slike. Ta kolica nemaju kosaru vec se stavi posebna navlaka koja glumi kosaru, a dijete lezi na sportskom dijelu. Meni je to bilo savrseno jer se nisam maltretirala s kosarom, pogotovo jer smo se puno vozili autom. Samo sam kupila jos neki univerzalni footmuf na ebay (uk) da bude toplo, a i podloga mu je time bila ugodnija.

    Dakle, mislim da je kosara komplikacija i poslije samo smeta, ali zimi beba treba neku zastitu od vjetra najvise.

  4. #304
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    e to sam htjela čuti, iskusne matere
    sori cure koje imate tek prvo ili čekate tek prvo dijete, poštujem ja vaše mišljenje, ali sam htjela čuti ove druge mamae i ja sam takva bila s prvom. sve mi je trebalo i bila mi je isto košara zakon i ne bi ni mogla zamisliti drugačije, ali eto, očito s drugim postaneš komotniji.

    ma nije mi problem zaštiti od vjetra i hladnoće jer i sportski dio ima veliku kupolu, a imam i zimsku vreću. mislim da će to biti ok. više me brinulo to ležanje na skroz ravnom. ali ionako to nije za cijeli dan, samo za šetnju! hvala na savjetima.

  5. #305

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    kudri, ja isto imam posudenu muru i imamo košaru. Meni su ta kolica toliko teska da sam pocela izbjegavati setnje jer ih nemogu nositi preko par stepenica koje imam. Zato sad gledam mclaren i isto me brine sto taj nulti polozaj meni nije bas skroz ravan, pa remencici s kojima moras vezati bebu da ne bi ispala, pa taj "propuh", ali to se da riješiti vrecama ili toplim skafanderom. Muž neka ga vozi u muri, njemu to nije bed, a ja cu u mclaren. Mislim da od sat vremena sto ce provesti u njima nece biti velike stete. I viper od fisherprice-a koji ima polozaj za novorodence ima veci nagib nego mclaren. Sportski dio mure jos nisam sastavila, ali sjecam se kad sam ih gledala u ducanu da nisu ravna i opcenito nisu mi se dopala za voznju novorodenceta.
    Da sam kupila sama muru sad bi si pucala u glavu. To su kolica samo za one koji nemaju nijednu stepenicu ili za zene koje su snazne, ja nisam ta.
    Prvo dijete sam vozila u jane slalom pro prvo u njihovoj matrix kosari koju je brzo prerasla, a onda u sportskom dijelu koji je bio puno ravniji od mure i nisam trebala vezati. Beba je u njima bila dobro zasticena.

  6. #306
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja se ne bih složila da je košara komplikacija, meni je ona sada najpotrebnije "sredstvo" da se tako izrazim. Evo, upravo dok sada sjedim za kompom i pišem, dijete je u košari pored mene i sluša i gleda u vrtuljak koji sam mu navila. Ja kad radim nešto po kući, on je u košari, dovedem ga k sebi ako malo negoduje, pa je miran kad me sluša i vidi kad ja nešto radim. Živim na 2. katu bez lifta i bez problema ih snesem niz stepenice, s tim da prvo kolica, pa onda njega kad sam sama. Ja ne znam kako bi bez košare ove početne mjesece i mislim da ću je koristi sve dok on bude mogao stat u nju.

  7. #307
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Za takve situacije imam viper koji mogu staviti i na kuhinjsku ploču ako treba. Kolica ne volim voziti po stanu. Osim što su velika,nije higijenski. Kao da hodam u cipelama po stanu...

  8. #308
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ima puno rješenja za po stanu -viper, nosiljke, vrtić, tatami strunjača baby gym , pa kombiniraš. Košara baš i nije jako praktična kad imaš više djece jer ju starije dijete može lako srušit, prevrnuti, pasti na nju.
    A košara umjesto autosjedalice je jako opasno rješenje. Novorođenče koje je u košari nevezano se pri malo žešćem kočenju ili udarcu može ozlijediti i da košara ostane na mjestu a kamoli kad postane projektil po autu.

  9. #309
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Pa ne može dijete od 3 mjes koje još ne može sjediti u vrtić, nosiljka mi osobno nije privlačna. Viper nemam, a i ne treba mi uz sve ovo što sam navela. Svatko ima svoje mišljenje i iskustvo, ja sam nevela niz prednosti za košaru jer mi stvarno koristi i vrijedi. Ako nekome nije tako, ne mora se govoriti da to nije dobro i sl. Nekom drugom je nešto drugo dobro i ja to uvažavam, a neću kontrirat. Ja imam samo njega (nemam više djece) tako da nema straha od prevrtanja i sl, a u kuhinji i dnevnom ima dovoljno mjesta za vožnju hvala Bogu. Baš smo muž i ja to komentirali da nemamo toliko prostora ne bi ga mogli voziti. A što se higijene tiče, pločice ionako i ovako moram prati (a po tapetu ne vozim) pa mi je svejedno. U autu se ne vozimo nigdje daleko, to su sve kratke relacije po gradu i to je jako rijetko, po potrebi kad idemo u dr-a i sl. tako da ne smatram to opasnim. Šetamo po kvartu i uz more. Neki pedijatri savjetuju da se dijete ne stavlja u AS dok ne počne barem malo sjediti. Neki dan kad smo bili na jednoj kontroli, bilo je još mama sa bebama od par mjeseci i bome sve su bile sa košarama.

  10. #310
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Neki pedijatri savjetuju da se dijete ne stavlja u AS dok ne počne barem malo sjediti. Neki dan kad smo bili na jednoj kontroli, bilo je još mama sa bebama od par mjeseci i bome sve su bile sa košarama.
    Neki pedijatri govore da majcino mlijeko je slabo, neki govore da treba dohrana od 3 mjeseca, neki daju antibiotike ako dijete kaslje... ali jos nisam cula da je neki savjetovao da se beba ne vozi u as. Ne voznja djeteta u as mi je van svake pameti. Menu je to cisti horor.

  11. #311
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    sara10, daleko od toga da ti itko oduzima pravo na misljenje i preferenciju.

    ali voznja djeteta u kosari je opasna i nezakonita. i to nije moje ili necije misljenje, to su cinjenice.
    da su sanse male da vam se nesto desi pri voznji na kratkim relacijama je tvoje misljenje.
    da je dovoljna brzina od 40km/h pri izlasku s parkinga da vas netko kvrcne, a da posljedice budu kobne je cinjenica.

    pogledaj na youtubeu kako izgleda sudar s bebom vezanom u kosari i as.

    i tu staje sva rasprava.

    Sent from my A0001 using Tapatalk

  12. #312
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Najveci broj prometnih nesreca se, zapravo, dogadja na kratkim relacijama, odnosno unutar par kilometara od kuce.

  13. #313
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja stvarno ne znam zašto je nekima košara takav bauk, znate onu tko voli nek izvoli. Ja u šetnji viđam puno mama sa malim bebama u košarama, prema tome ljudi to koriste. Ovdje je krenulo od toga da je, čini mi se, kudri pitala treba li joj košara ili ne, ona kao i svaka buduća majka će vidjet šta njenom djetetu paše, da li će se htjet vozit u košari ili ne i ovisno otome će je koristit ili neće. Toliko od mene ovdje!

  14. #314

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    I ja kad sam imala prometnu bila je na parkingu, minimalna brzina kretanja i puknuo mi je bubnjic, trzajna ozljeda vrata, a taman sam utaknula pojas i nisam bila ravno pa me zato i jace streslo.Steta na autu poprilicna. Nismo bili mi krivi. Tad nisam imala djece, ali zbog toga mi svi bake i dede imaju sjedalice pa makar i za voznju po kvartu.
    Dijete se mora voziti u sjedalici.

    Sto se tice voznje u sportskom dijelu kolica, gdje nije bas ful ravan polozaj,pitala sam fizijatra da li mi se mali od tri mjeseca moze voziti tako, rekao je da sad moze. Planiram kupiti maclaren pa sam zato pitala.
    Kosara je ok, nema remencica, ravna je, beba je zasticena i sve je to super, ali da se doma spoticemo po njoj, spoticemo se. Mozda ti je najbolje pricekati da se beba rodi i da sama vidis kako ti ona izgleda u kolicima i onda po potrebi nabavis kosaru, ionako ju neces setati prvih par dana, a iz bolnice ces ju vjerojatno voziti u AS.

  15. #315
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Sara, ja ne znam zasto si se ti uvrijedila. Ok, tebi je kosara super, bebac ju voli i maksimalno ju koristis. Imas mjesta, vozis i kolica po stanu i sve je to super.

    Kudri je pitala za iskustva mama koje nisu koristile kosaru zato sto im nije bila tako prakticna.
    Javilo se nas par koje smo potvrdile da se da i bez nje.

    U krivu si da je super voziti dijete u autu u kosari i da to cak i neki pedijatri preporucaju.
    Mislim da si u krivu i da je od iznimne vaznosti da je novorodence i dojence sto duze u potpuno ravnom polozaju.
    Takoder, mislim da si u krivu da dijete nema sto raditi u vrticu (i na strunjaci?) dok se ne posjedne. Kako mislis da ce se beba nauciti okrenuti, posjesti, dignuti na koljena u kosari?

    Ali to su moja misljenja (koja mogu potkrijepiti izvorima koje smatram relevantnim).
    Naravno da svatko ima pravo na svoje.

  16. #316
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja stvarno ne znam zašto je nekima košara takav bauk, znate onu tko voli nek izvoli. Ja u šetnji viđam puno mama sa malim bebama u košarama, prema tome ljudi to koriste. Ovdje je krenulo od toga da je, čini mi se, kudri pitala treba li joj košara ili ne, ona kao i svaka buduća majka će vidjet šta njenom djetetu paše, da li će se htjet vozit u košari ili ne i ovisno otome će je koristit ili neće. Toliko od mene ovdje!
    Kosara je super nastavak za kolica. Zasto ne, ako postoji kao opcija?

    Ali nikako nije i ne smije biti nesto u cemu se dijete vozi u automobilu. To je bauk, odnosno trebao bi biti. Sve ostalo je stvar izbora, a izbori su razni.

  17. #317
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    nadovezujem se na kaae.
    ispada kao da govorimo o dvije vrste voznje.
    voznja bebe u kosari na kolicima - go for it.
    voznja bebe u kosari u automobilu umjesto as - ni u ludilu.

    Sent from my A0001 using Tapatalk

  18. #318
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    nemam vremena baš pročešljati cijelu temu pa sorry ako se ponavljam...
    zanima me ima li netko Cosatto Supa kolica pa da napiše ukratko da li je zadovoljan i gdje su kupljena i po kojoj cijeni...meni se jako sviđaju i ako uspijem prodati svoja 2u1 kolica uzela bih neka kišobran,a ova su mi predivna...meni su kolica za sad promašena investicija jer je beba stalno u ergu i to mi je prepraktično,ali sam svjesna da se ni njoj neće vječno dat buljit u mene dok se okolo svašta događa pa da ću morati početi koristiti i kolica kad tad...znači zanima me da li vrijede svoje cijene i da li je cijena od 170 funti koliko nalazim na amazonu ok cijena ili ste negdje vidjeli i za manje možda..i da li uz kolica dodje ona zimska vreća ili se ona posebno kupuje...i da li kolica imaju više položaja ili samo taj jedan sjedeći...hvala!

  19. #319
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja ih imam, zadovoljna sam. Kupila sam ih kad je dijete napunilo godinu dana. Lagana su i laka za manevrirati. Naslin s spusta do lezeceg. Zimsku navlaku dobijes s njima, i kisnu. Ispod je kosara za stvari, dobijes i onaj stalak za casu. Malo jesu klimava, ali takva su sva lagana kisobran u usporedbi sa cvrstim i tezim kolicima. Platila sam ih oko 2000 kn, s postarinom preko amazona. Stigla za 7 dana.

  20. #320
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih imam, zadovoljna sam. Kupila sam ih kad je dijete napunilo godinu dana. Lagana su i laka za manevrirati. Naslin s spusta do lezeceg. Zimsku navlaku dobijes s njima, i kisnu. Ispod je kosara za stvari, dobijes i onaj stalak za casu. Malo jesu klimava, ali takva su sva lagana kisobran u usporedbi sa cvrstim i tezim kolicima. Platila sam ih oko 2000 kn, s postarinom preko amazona. Stigla za 7 dana.
    super,hvala na odgovoru,kratko i jasno!

  21. #321
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    imam ih i ja i jako sam zadovoljna

  22. #322
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Super onda! Onda vise nemam dvojbe...mucilo me malo to sto mi nitko nista nije mogao reci iz prve ruke jer nitko oko mene nije niti cuo za tu marku..reviewi na amazonu su pozitivni,ali ipak mi je trebala potvrda...

    Ti si ih Ginger isto preko Amazona kupila?to je ta cijena?ili da kopam dalje?

  23. #323
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    evo mene opet.
    kako vas služe vaša cosatto kolica?
    stoji mi onaj supa s jednorozima već mjesec dana u košarici na amazonu, nikako da stisnem buy.
    nema ih nitko oko mene pa ih ne mogu uživo vidjeti, a svuda na netu nalazim usporedbe njih i maclarena i uglavnom maclaren pobjeđuje
    a ja ne bih njih jer su bezvezna i radije bih gledala jednoroge dok se šetam

  24. #324
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Cosatto su za mene nekako klimava. Imaju ih cure oko mene, ali nisu bas zadovoljne. Vise daju na izgled a ne na prakticnost.

  25. #325
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Ako vec kupujes iz vana, pogledaj marku Silver Cross jeftinija su a mogu podniti tezinu do 25 kg. Sto nihe zanemarivo.

  26. #326
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ja ne mogu ocijeniti jer meni skoro nevozena stoje u garazi vec 8 mjeseci,mala se ne zeli voziti,ali ono sto sam primjetila i smeta mi malo je to sto u najvisem sjedecem polozaju dijete nekako cudno sklizne tj. ne moze ravno sjediti nego nekako zavaljeno bude...moguce je da u te tri voznje nisam skuzila kako treba nastimati,ali sumnjam...Inace istina,malo su klimava,ali su tako krasna da im je oprosteno.

  27. #327
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja imam supu i pezadovoljna sam
    sad cekamo saznati spol pa da vidimo jel ostaju ova ili cemo naruciti u muskim bojama
    imala sam i maclaren i abc design od kisobran kolica i ova su mi najbolja (maclaren najgora)
    s kosarom sam imala pp skate i isto sam bila prezadovoljna

    red, sva kolica su ti malo nagnuta prema iza
    bar ja nisam vidjela niti jedam model koji ima skroz okomit polozaj
    mislim, to je skroz i razumljivo, jer bebama se i ne bi bilo zgodo tako voziti
    mislim, a i nije da je taj najvisi polozaj bas jako nagnut
    Posljednje uređivanje od Ginger : 20.10.2016. at 01:03

  28. #328
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni nisu klimava
    tj. nista vise od drugih kidobran kolica koja sam vozila

  29. #329
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Trudna si?! Sta,gdje,kako? Idem nac,sigurno pise :D ...cestitam!

  30. #330
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    vidi tamo na zalomljenicima
    sta, gdje, kako - znam odgovoriti samo gdje LOL
    Posljednje uređivanje od Ginger : 20.10.2016. at 09:31

  31. #331
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    GINGER TI SI TRUDNA?!!!!
    ajmemenikojasreća
    čestitam od srca!

    zašto ti se nisu sviđala maclaren?

    inače, mi trenutno vozimo peg perego. i ona su dosta klimava. tako da vjerujem da ne bih ni primjetila.

  32. #332

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    melange, koja pp kolica imaš?
    Mi smo s prvim imali (nama) grozna pliko p3, sad imamo skate i skate su mi odlična.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 21.10.2016. at 18:07

  33. #333
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    annie, book plus imamo.
    nismo nezadovoljni tj nisam ja klimavost oznacila kao losu osobinu ili da mi smeta

  34. #334

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa Vidi poruku
    annie, book plus imamo.
    nismo nezadovoljni tj nisam ja klimavost oznacila kao losu osobinu ili da mi smeta
    Ma ne, nisam mislila da si nezadovoljna nego sam ja samo bila znatiželjna :D

  35. #335
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ima li netko Bebe Confort Mila ili Loola kolica? Razmatram da svoja trenutna zamijenim necim slicnim. Krenulo je s 3u1, onda sam ih zamijenila za sportska s velikim kotacima na pumpanje, a sad razmisljam o tome da njih zamijenim nekim kisobran/sklopivim. Nosac sam 95% vremena i mislim da mi je za takvu upotrebu bitnije da su kolica sklopiva nego da su bas za sve terene, pa malo istrazujem.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •