Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Povećanje jedne sisice kod bebe

  1. #1
    lulleica

    Početno Povećanje jedne sisice kod bebe

    Mojoj Lei (8 mjeseci) je naotekla desna sisica. Tvrda je na dodir. Lijeva je normalna. Malo me strah da nesto nije u redu. Sestra mi kaze da je to od hormona i da se ne trebam brinuti, ali sam htjela i ovdje pitati ako netko ima takvo iskustvo, i što mi preporučate da učinim, idem liječniku ili ne diram?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Koliko sam čitala, vjerojatno je od hormona. Ali na tvom mjestu bih ipak išla pedijatru.

  3. #3
    lulleica

    Početno

    bas nitko nije imao iskustva s time?

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja sam cula od endokrinologa (isli smo sa H radi nekih drugih problema, nije sad bitno, ali joj je i sisice gledao radi postavljanja dijagnoze - no, njoj nisu bile povecane) da moze doci do povecanja sisica, ali i jajnika radi hormona koje beba prima od mame tijekom dojenja. Vjerojatno je to razlog, ali za svaki slucaj odi kod pedijatra. Ako smatra da je problem ozbiljniji, vjerojatno ce te poslati kod endokrinologa.

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ira je imala kvržicu na jednoj cici , primjetila sam negdje sa 3 mj. Nestala je sama od sebe za mjesec, dva.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    moja susjeda ima curicu kojoj su bile povećene sise.
    Dr. je rekla da je to još od majčinih hormona i čekali su negdi do godinu i pol.
    Kako je stanje ostalo nepromijenjeno , otišli su endokrinologu.
    Poslao ih vadit hormone i napraviti rtg šake .
    Sve je bilo ok. Curica danas ima 5 god i stanje je isto.

  7. #7
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    negdje sam čitala da se to zna pojaviti,a isto tako i povući!da bi se umirila provjeri sa doktrom!

  8. #8
    lulleica

    Početno

    ja se nadam da nije ništa ozbiljno paničar sam u duši i otkad sam primjetila da je povećana sisica, samo o tome razmisljam. sutra ću nazvati pedijatricu

  9. #9
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    lulleica šta ti je rekla pedijatrica? ja sam danas isto kod maje primjetila isto. a sjećam se da sam kao mala listala maminu medicinsku enciklopediju i da je unutra bila fotografija bebe sa jednom otečenom sisicom. a čim je nešto u medicinskoj enciklopediji nije mi baš drago :/

  10. #10
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    Jel možda vi imate mjesečnicu? Moj je maleni imao naotečenu sisicu nekidan i dok je rekla da je to radi moje m.

  11. #11
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Podižem!

    Evo i mene brine Leina sisica koja je već 2 mjeseca ko naotečena tj. na mjestu bradavice je kao mali bijeli prištić za koji pedijatrica veli da je mliječna žlijezda.

    Još je rekla da nije panika osim ako po leđima i ispod ruku ne primjetimo dlakice ili iscjedak iz pipice, onda treba vaditi hormone.

    Naravno, večeras sam po leđima primjetila dlačice .

    Da li je netko nešto slično prošao?
    Lea ima nepunih 18mj.

  12. #12
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Ja sam primjetila prije nekih tjedan dva da Petra ima malu kvržicu u lijevoj sisici ! Također sam se zabrinula ali vjerujem ako kažete da su majčini hormoni u pitanju! Za svaki slučaj spomenuti ću to sutra pedijatru!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    moja je curica u dobi od dvije godine imala isto. rtg šake je pokazao da je tada, dvogodišnjakinja, imala kosti razvijene kao četverogodišnjakinja.
    no, kako nije imala nikakve druge simptome, a i oteklina se povukla sama od sebe nakon nekoliko mjeseci, tako nismo ništa poduzimali.

    samo nam je endokrinolog rekao da pripazimo na prehranu i izbjegavamo meso koje može biti puno hormona (piletina).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb zapad
    Postovi
    64

    Početno

    isto je bilo i sa mojim bebolinom Erikom. Kvrćica je trajala vrlo kratko (nekoliko dana) i zatim se povukla. Pedijatar je rekao da je to bila žlijezda.

  15. #15
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Kod nas se još niš ne povlaći, dakle 3mj. je ima.
    Da li je kod nekog trajalo ovak dugo, pa se ipak povuklo?

  16. #16
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    evo, kod nas još traje. a primjetila sam oteklinu 27 svibnja :/
    pedijatrica nas je prvo planirala poslat endokrinologu da umiri mene ali smo ipak ostali na tome da pratim eventualne promjene. znači, ako se pojavi neki iscjedak iz otekline ili spolna dlakavost :shock: onda idemo dalje na pretrage.
    maja sisa još uvijek, ja mislim da je to od mojih hormona.

  17. #17
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Mayaa tako i moja pedijatrica.
    Pratiti, a ako se pojavi još koja promjena, onda pretrage.
    Mene samo brine kaj dugo traje, a da se ne povlaći.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Podižem!
    U petak nam pedijatrica na zameni ubaci bubu da se Nađi pipaju grudi, tj. da nisu samo onako buckaste nego se pipa malo tvrdog, ona kaže žlezdanog tkiva ispod. I čudi se što nas naša dr nije slala kod endokrinologa.
    Danas kod naše dr pitam, ona kaže kad N ozdravi (ima neku virozu) da dođem, da je izvaga, izmeri, da vidi gde je na krivulji rasta pa da nam ev. da uput za endokrinologa. I kaže mi da u međuvremenu "privodim to dojenje kraju" jer je to verovatno od mojih hormona.
    E sad: N je bila debela beba pa nisam pre primećivala sike, ali od avgusta su joj sigurno takve (imala neki virus i puno je bila smršala). Nije mi palo na pamet da je to možda problem.
    Drugo: meso jede jako slabo, ne znam da li je skupa porciju mesa pojela od početka dohrane.
    I treće: doji, naravno, a ja imam utisak da meni hormoni luduju. Jedan mesec mi menga uopšte nije došla, sad sam sva otečena kao da ću dobiti drugi put u mesecu, živčana sam, grudi su mi iziritirane, i konstantno imam filing kao da sam pred mengom. Nisam trudna.
    Da li ćemo morati stvarno da prekidamo dojenje?
    Kako se kod vas to završilo? Jel se povuklo?
    N ima 21 mesec.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    iki, Mayaa ? U totalnom sam bedu, treba mi neka pozitivna priča :/

  20. #20
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    mojoj je sveki sa 6 mj. skužila da je jedna veća. Ja nisam ni čekala savjet pedijatra nego sam se odmah naručila kod dječjeg endokrinologa i eto nakon nešto manje od 2 g. moja i dalje ima jednu cicu veću. Nekoliko puta je bila kod endokrinologice koja je to nadgledala i zaključila da je sve ok i da ne diram tu cicu ( na način da konstantno provjeravam kakva je situacija ) a ako mi nešto bude sumnjivo da se ponovo javim. I da, nisam dobila nikakvo objašnjenje zašto je to tako tj. rečeno mi je da je kod nekih curica to jednostavno tako i da to baš ništa ne znači.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Hvala tajchi. Mene je deprimiralo najviše ovo "privedite to dojenje kraju" Rekla sam dr da mi je to zadnja opcija, tj. ako endokrinolog kaže da je to od dojenja i da šteti detetu.

  22. #22
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Hvala tajchi. Mene je deprimiralo najviše ovo "privedite to dojenje kraju" Rekla sam dr da mi je to zadnja opcija, tj. ako endokrinolog kaže da je to od dojenja i da šteti detetu.

    moja je još uvijek na cici 8) i nitko nije to postavljao kao problem ( tu mislim na dječje specijaliste- svi drugi su si dali za pravo iščuđivat i prigovarat)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Neki dan smo bili kod pedijatra, kad nam je rekao da pripazimo malo na mlijeko i meso jer da M rasu cikice !!!
    Ostala sam u soku jer sam to prvi put cula da je uopce moguće, a sad vidim ovdje da vas je vise imalo susrete s tim, pa me jos i vise zabrinulo.
    Naime, mojoj M je 18 mj, ne dojim ju od 10. mj njezina života. Pije Hip mlijeko, kravljeg mozda 1 dl dnevno u cokolinu, mesa slabo papa, a kad i da najčešće je to piletina. Čula sam da je najčešće pileće meso nadriblano hormonima, ali ona tako zanemarivu količinu tog mesa pojede da... Do godine dana mi je bila pretežno na hip kašicama ili papala domaću piletinu, teko da hormone u piletini nemogu povezat s tim.
    Nego da se vratim na početak priče, njene cikice su malo povećane, bradavice nisu otekle i svijetle su boje (blijede). ,
    Kad se prisjetim i pogledam slikice, M oduvjek ima veće cikice jer je oduvjek, ne bi rekla debela ali buci-buci beba, sada više ne toliko ali oduvjek je veća beba i po visini i težini, na krivulji rasta, smo pri vrhu.
    Ja sam uvjek te cikice povezivala kao buci buci cikice, no sad kad pipam malo mi se cine tvrde na dodir, no neznam da li bi takve i trebala biti. Ali joj bradavice nisu natekle niti promjenile boju, a ako cikice rastu kaj ne bi prvo trebale bradavice se povećat???
    Pa kaj nemaju sve buci bebe malo i buci cikice.
    Jedina razlika u slučaju moje M i cura iz prijasnjih postova je ta kaj M ne doji već dobrih 8 mj. pa da su i bili moji hormoni već bi se trebali isčistit...
    Joj, al sam ga nadrobila...ali sam u strahu i zbunjena i... dok ne dobijem uputnicu i obavimo pregled kod endokrinologa proganjat će me slika kako svojoj M sa njene 3 god. kupujem grudnjak ))))

    Tješi me to što vidim iz postova da su sve curke dobile odgovor od endokrinologa da je sve ok!!

    Kako do danas napreduju cikice "vissnja", jesu se povukle, narasle....??
    Posljednje uređivanje od Mimolina : 29.12.2010. at 11:13

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •