Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: upala uha nakon operacije krajnika

  1. #1
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno upala uha nakon operacije krajnika

    j je operirao krajnike u 1. mjesecu. do tada, redale su mu se upale uha jedna na drugu, svaki mjesec. uspješno smo ih rješavali obilnim čišćenjem nosa, homeopatijom i prirodnim lijekovima (kapula...)

    od operacije, 3-4 pta m je curio nos, malo je kašljao i to je to...sve do prije 4 dana, kad ga je jako zabolilo uho, bez crenja nosa i popratnih simptoma.
    ped u ponedjeljak rekao da ima nekakav plik na bbnjić i da će pomoći garasone kapi, al evo, ne pomažu pa idemo danas ponovno na pregled.
    u međvremenu ga je zabolilo i drugo uho, a noćas mu se i nosić začepio.

    ...a ja sam naivno vjerovala kako smo operacijom rekli zbogom upalama uha.
    doduše, bili smo mirni 4 mjeseca.
    jedva čekam ljeto i kupanje da se beštije iščiste.

    zašto pišem ovu litaniju?

    da vas pitam kakva su vaša iskustva s upalama uha nakon operacije sva 3 krajnika?

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Mi smo se spasili, mislim da je poslije valjda još jednom imao upalu uha (ili smo bar imali tu dijagnozu), a sad je već preko 4 godine od operacije. Imao je par puta upalu zvukovoda, što smo rješavali kapima.

  3. #3
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    hvala audrey.

    upala zvkovoda, kako se ona manifestira???

    btw, bili smo kod pedijatra. kaže da mu je bolnije uho (ovo koje ga je kasnije počelo boljeti) malo zamućeno, i dalje misli da je to virsna upala.
    kaže nek još danas pokušamo sa prirodnom medicinom i kapima, a ako mu se sutra stanje ne popravi, nek mu damo antibiotik Cefixim, jer već predugo traje, a pomaka nema.

    u stvari, nije mi jasno kako sam mu, dok je imao krajnike, upale bez problema rješavala bez antibiotika, a sad neće pa neće.
    žao mi mučiti dijete

  4. #4
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Žalio se da ga boli uho, a pedijatrica ga je gledala onim aparatićem, valjda se zove otoskop, pa je rekla da mu je zvukovod jače crven ali da joj se ne čini da je uho zamućeno.

  5. #5
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    wana,

    nemam iskustva nakon operacije, no htjela bih ti napisati nešto što je nama pomoglo generalno s upalama uha.

    Nakon 3 god starosti, mom malom su zaredale upale uha. Imali smo čak i tekućinu u srednjem uhu, prijetilo nam postavljanje cjevčica itd. Sreća tekućine smo se uspješno riješili uz savjete otorinca. No kasnije su upale krenule ponovo. Odlučila sam da to više nema smisla, ti svi antibiotici mu samo čine da bude još podložniji sljedećoj upali i odlučila sam probati nešto što je bilo spomenuto tu na forumu, najobičniji luk.

    Luk se nasjecka (kao za kuhanje), stavi u tanku pamučnu čarapu, zaveže (da ne ispada), stisne se par puta da se čarapa navlaži sokom i to se prisloni djetetu na uho i drži dok bol ne prođe. mi obično neku traku stavimo preko da to stoji na uhu.

    I tako kad ga je jednom luđački bolilo, ja odlučila to probati, kontala da me ništa ne košta ionako će završiti na antibiotiku ako to ne bude šljakalo. Nakon isprobanog luka, mi NIKAD poslije nismo konzumirali antibiotik. Svaki put na prvi znak on bi sam zatražio luk i relativno brzo bi bol bila ko rukom odnešena. Potrebno je samo mijenjati sa svježim lukom kad se sasuši i onako sparuši, i bitno je da je luk onaj od kojeg ti suze cure kad režeš (onaj kineski baš nije dobar).

    Zašto to šljaka.. pojma nemam Ali činjenica je da šljaka. Probajte, mislim da nemate što izgubiti

    I isto tako za to vrijeme je nužno da je djetetu nos prohodan, pa uvijek špricamo fiziološkom i operilom po potrebi.

    Sretno vam bilo i da vam što prije prestanu problemi s uhoboljom

  6. #6
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    anchie, hvala ti.

    za luk zna, evo ga 3 dana praktički ne skida sa ušiju. jučer ga je npr nosio od 16,30-21,00

    bol je prestala u lijevom uhu, al ga desno još, doduše, kaže da ga boli uglavnom dok mu se uho povlači, ne dok stoji, trese glavom.

    kako sam ga počela prskati fiziološkom (nije imao nikakvih simptoma prehlade), nos mu je procurio žuto-zeleno, počeo je produktivno kašljati.
    a prije nekih mjesec dana je imao nekakvu virozu, prehladu, šta jha znam i možda je ova upala u stvari produkt toga.

    atb mu još nisam dala (Cefixim), al na granici sam.
    ovo kao da ne prolazi

  7. #7
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    dala sam mu atb u petak.
    danas je popio 3. dozu, a uho ga i dalje boli kad mu ga povlačim.

    uz to, počeo je obilno sliniti i jako puno kašljati.

  8. #8
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    evo da se ponovno prijavim sa ne baš dobrim vijestima

    gore spomenuta upala prošla mu je od antibiotika, al ga je pošteno izgnjavila

    već smo mjesec dana na otoku, dečko se kupa, skače, roni...

    i sve bi bilo super da se prije 2 dana nije počeo žaliti da ga boli uho
    stavljam mu luk, kapam kapi od maslinovog ulja i češnjaka, ali njega i dalje boli

    bude li ga i sutra bolilo, vodim ga u Split kod specijalistev na pregled.

    eto, prošlo je 2 mjeseca od zadnje upale.

  9. #9
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Baš mi je žao da se toliko mučite

  10. #10
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    uh anchie, a tek meni...

    naručila sam ga za sutra

  11. #11
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    samo da se javim.

    j je ovaj put imao upalu zvukovoda.ždr. mu očistio uho, isprao ga i obilno aplicirao u uho triderm kremu.

    e sad, pregledao ga je kamericom, provjerio sluh...

    rezultat je da mu 3. krajnik nije u cijelosti odstranjen nego prekriva 50% prostora, bubnjići su i dalje uvučeni, jedan je i zamućen, snimanje sluha pokazalo da i dalje lošije čulje, odnosno, po njegovoj procjeni za cca 30% bojle nego prije operacije

    uglavnom, ako i na jesen bude ovakvo stanje, čeka ga još jedna operacija odstranjivanja 3. krajnika u cijelosti (dr. kaže da nema šanse da je 3. kr ponovno narastao, nego mu nije odstranjen u cijelosti i točka) i ugradnja cjevčica (do sad ih nitko nije ni spominjao.

    eto

  12. #12
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    danas frajer bio ponovno na kontroli.

    upala zvukovoda je još minimalna, ponovno ga je "sredio" i aplicirao triderm i to je vto što se ovoga tiče.

    ponovno mu je testirao sluh sa glazbenom vilicom (ili tako nekako) čime se, ako sam dobro zapamtila, provjerava odjek koji ta napravica projecira. ako ima tekućine, onda se projecira drugačije nego ako tekućine nema.
    uglavnom, dr. misli da će na žalost uklanjanje 3. krajnika i ugradnja cjevčica biti neizbježna

    kontrola nam je početkom 9. mjeseca, pa ćemo valjda tad biti pametniji

    a i kad krenu prehlade...
    progblem je ta tekućina i to što se uha radi 3. krajnika ne mogu ventilirati pa dečko slabije čuje.

  13. #13
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    baš mi je žao malog da mora kroz to prolazit i ti sa njim.
    ,i isto imamo problema sa ušima,ali sam malog poslala na more ,dolje je već preko mj.dana ,nadam se da će mu more malo popravit stanje.
    u 9 mj,moramo na kontrolu,ako se niš ne popravi ne gine mu operacija krajnika i bubnjića............a tako se toga bojimmmm!!!!!!!!

  14. #14
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    anitak - evo me nakon nekog vremena. kakva je situacija s vama?

    mi redovito hodočastimo po spec orl.

    sluh i dalje slabiji, čim je krenuo vrtić on je pun sline i slabije čuje.
    otprilike tjedan dama je ok, tjedan zaštopan i tako u krug.

    dr. kaže da ćemo se za operaciju strpiti do jeseni 2011., jer u školu ga neću dati ove godine.

    danas sam ga vodila na bris, jer već danima ispuhuje iz nosa tamnosmeđe i tamnozelene nakupine pa da vidimo šta je to.

    uglavnom, kako sad stvari stoje, ako nem ove starinske metode ne pomognu, ponovno će mu trebati operacija 3. krajnika i ugradnja cjevčica

  15. #15
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    pozz cure mi smo isto u upalama uha konstantno. Malena ima 21 mjesec a već su nam savjetovali ugradnju cjevčice i vađenje treće mandule. Idemo 07. 01 na tpg ali ne znam točno što je to i da li boli pa vas molim ako znate da me malo prosvjetlite. I da li ima izko ikakve informacije o toj cjevčici, kako se to ugrađuje kako se postupa sa djetetom dok to ima u uhu, ima li štetih posljedica itd. Puno vam hvala unaprijed

  16. #16
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    TPG je valjda timpanogram, potpuno je bezbolan i bezazlen
    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/768/.
    Proguglaj i o cjevčicama, pisalo se puno po forumu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •