Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: set pitanja o marami&slingu

  1. #1
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno set pitanja o marami&slingu

    Kako je moj najdrazi V. prije 10ak dana iznenada odlucio da se vise nece vozit u kolicima, marama postaje sve aktualnija. (imam ju vec odavno, al sam ju rijetko vezivala) Nabavila sam ovaj vikend i sling jer sve se nadam da cu moci kombinirat nosenje i vozanje u kolicima, pa mi je puno prakticnije samo ga izvadit/ubacit u sling. (smo sto jos nisam bas uspjela posteno taj sling zavezat)
    E, sad slijede pitanja:
    1) sto kad se beba rasplace u marami??? meni se to danas dogodilo nasred pune setnice, i nije nikako prestajao plakat (ko zna sta mu bilo) pa smo trkom doma. ako se u kolicima rasplace dignem ga na ruke, a ako se rasplace u marami :? :? Pada mi na pamet samo polozaj kolijevke pa da ga mogu na prvoj klupi podojit, ali on nikako ne voli taj polozaj. Ili da ga vadim iz marame,pa vracam-dakle skidam jaknu, razmontiravam ga, dojim, i di da ga onda stavim dok pet namontiram maramu??? kako vi to rjesavate?

    2)ne znam u koji polozaj da ga postavim u slingu. on sad ima oko 6 kg i 64 cm i izgleda mi prevelik za standarni polozaj lezaljke (nekako mu ispadne glava van). a mozda mu se ne bi ni svidilo u tom polozaju, jer kako rekoh inace bas i ne volid a ga se tako nosi. ali ko zna...

    3) s koje strane treba biti glava kad se radi o polozaju lezaljke (kolijevke), s one gdje su ringovi ili suprotne? mislila sam da treba na suprotnu, ali vidila sam na nekim slikama da su glave bebama pored ringova. mozda mu tako ne bi ispadala glava van...?

    4) kad je opet radionica vezivanja marama jel neko zna? zadnji put nisam uspjela otic

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    1) mozda mu se piskilo. male bebe znaju reagirati nervozom na eliminaciju jer im smeta da piskaju/kakaju po sebi. moj se rijetko unervozi, uglavnom zaspe od ljuljanja, nekad odmah, nekad nakon pola sata i vise. ako je bas frka, onda u ljekarnu (tamo se ne pusi, a niko te nece otjerat s bebom ) ili u birtiju, ili tak nekaj. nade se mjesto, a nade se i dobra dusa da ti ga pridrzi ako zatreba.

    2) nemam sling nego maramu, pa nisam kompetentna da ti odgovaram na to

    4) imas pp.

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj balarosa prvotno napisa
    Ja ga izvadim iz marame i vratim nazad bez da ju odvezujem, ali ne znam kad sam to počela prakticirati, možda već možeš.
    Zapravo, sad sam bacila oko na slike, vidim da koristiš obični križni vez, mislim da to onda baš i ne funkcionira, ali s dvostrukim križnim ne treba odvezivanje.
    Puno beba ne voli polozaj kolijevke pa ne znam koliko će ti to pomoći.

    Sad sam se, kad čitam tvoja pitanja, sjetila tih situacija s maramom na početku... šetanje samo blizu kuće, što ću ako se rasplače, muke s vezivanjem... ali to stvarno tako strašno brzo prođe i zaboraviš da si uopće imala problem dok te netko ovako ne podsjeti
    splitala sam dio o blizancima u poseban topic: blizanci u marami i slingu

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Dvoumila sam se di bi ovo pitanje spadalo, jer smo mi u kategoriji "svi hoće, samo ona neće!"
    Dakle, danas smo nakon ustrajnog 3,5 mjesečnog odbijanja 2. put bili vani u marami. Puno toga se poklopilo, tako da je bila relativno zadovoljna pa nije dugo "glasno prigovarala", nekih 10ak minuta, i onda je zaspala. Nosila sam ju u duplom križnom, dobro namještena, zategnuta, sve pet.
    E, sad. Navodno u marami ne bi trebala boljeti kičma. To je i bio jedan od važnijih razloga zašto smo nabavili maramu. Ali kad god ju stavim, križa me ubiju koliko god to kratko trajalo. Bila sam na radionici, navodno dobro vežem. Danas smo bile vani sat i pol i nakon pola sata sam jedva hodala od bolova. Na pokušaj stajanja u mjestu se budila i cendrala.
    Drugo pitanje. Kad vam djeca spavaju u marami, kako im je okrenuta glava? Ona glavu zabije u mene, odnosno ne želi ju okrenuti na stranu, pa sam ja svako malo zastajkivala da provjerim diše li jer joj je nos izgledao ukopan u mene. Ne znam jesam li nešto (ili sve) napravila krivo, ali trenutno izgledam kao hodajuća antireklama za maramu.
    Sad smo u procesu nabave slinga, sve mi se čini da će i tu biti puno pitanja, ali voljela bih da savladamo maramu, pa molim suradnju!

  5. #5
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    e taman sam danas razmisljala o tome...moj V. nekad okrene glavu na stranu a nekad ju tako zabije, identicna situacija kao kod Lapis-danas sam nekolko puta provjeravala jel dise. Ajde iskusnije maramasice utjesite nas i recite da im nista ne moze biti!!
    Inace, mene je kicma na pocetku boljela (nista strasno, al nakon sat vremena nosenja pocelo bi me zatezat i jedva bi cekala razvezat sve sa sebe), al s vremenom sve manje i manje...danas smo 3 sata u komadu bili umaramljeni i nisam ga ni osjetila (sve do zadnjih 15 minuta)

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ostati će mjesta za male nosiće

    ali, kad beba čvrsto zaspi pažljivo joj okrenite glavicu na stranu i fiksirajte krakom marame (ako treba, lagano se nagnite naprijed da napravite mjesta za ovaj zahvat).

  7. #7
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    E, sad. Navodno u marami ne bi trebala boljeti kičma. To je i bio jedan od važnijih razloga zašto smo nabavili maramu. Ali kad god ju stavim, križa me ubiju koliko god to kratko trajalo..
    Isto sam u procesu nabave marame ili slinga, baš iz tog razloga bolova u leđima, pa sam sad zatečena :shock: :shock: , jel stvarno bole leđa samo u početku u procesu privikavanja pa to prestane s vremenom ili????

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    Bila sam na radionici, navodno dobro vežem.
    Kada i gdje se odvijaju radionice?

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja imam maramu, i uglavnom me nikad ne boli kicma, ni ledja opcenito. jedino me nakon dugog nosenja pocnu boliti stopala, ali to je zato jer sam u velikom plusu s tezinom. da imam predtrudnicku kilazu mislim da bi s maramom mogla i na mont everest

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Evo ne nađoh odgovor pa da malo podignem temu. Frendica ima dečkića od 2 meseca i navukla sam je na maramu. Od kad se beba može staviti u maramu (dupli križni) a da su joj rukice van?

    Što se tiče bolnih leđa, Nađa ima oko 9kg sada, ali mene leđa u marami bole već dugo, i to baš križa a ne ramena. Možda ja tu nešto ne namestim dobro, ali jedino je bolje kad je namestim baš visoko tako da joj nogice budu ispod mojih grudi, i tek onda mi se težina nekako rasporedi i na križa i na ramena? Gde grešim? I hoće li biti bolje u Mei tai-u? Sašila bih jedan...

  10. #10
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Rukice mogu van, kako mi jednom reče Ms.Ivy kad bebe počne samostalno sjediti. Moje zlato ipak više voli da su rukice ispod krakova, jedino imamo varijaciju da su ili saviene pa pokrite ili vise sa strane. Sretno.

  11. #11
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Što se tiče bolnih leđa, Nađa ima oko 9kg sada, ali mene leđa u marami bole već dugo, i to baš križa a ne ramena. Možda ja tu nešto ne namestim dobro, ali jedino je bolje kad je namestim baš visoko tako da joj nogice budu ispod mojih grudi, i tek onda mi se težina nekako rasporedi i na križa i na ramena? Gde grešim? I hoće li biti bolje u Mei tai-u? Sašila bih jedan...
    kao sto si i primjetila, sto je beba vise, to je manji opterecenje donjih misica kraljesnice. s obzirom da kazes da te vec dugo bole, ja bih rekla da su ti slabi misici (ocito je to tvoj posturalni problem) tako da ti je jedino rjesenje ili bebu sto vise vezati ili pumpat trbusnjake ozbiljno, probaj stitnut trbuh kad osjetis da te bole ledja, vidjet ces kak ce ti odmah biti lakse.

    MT nece nis posebno rjesit u odnosu na maramu, isto ces morat visoko vezat.

  12. #12
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    potpisujem bananu.

    važno ti je i da dobro raširiš tkaninu preko leđa, ne znam da li ti je ta bol centrirana ili preko cijeih leđa, ali ne gine ti trening jer će ti malena biti sve veća i nećeš moći tako jako visoko nositi.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Hvala curke
    Ja sam jaka žena, ali očito bez kondicije :/ Najviše me bole križa, a ne osećam uopšte teret na ramenima, kao da se to nekako neravnomerno rasporedi. A inače imam povelike grudi pa beba baš i ne može mnogo rukama da mrda kad su joj u marami. Zato i držimo rukice vani (ona sedi samostalno).
    A ništa, moraću da počnem da vežbam, makar se Nađa sprijateljila sa kolicima, ali ipak svaka šetnja završi u marami.
    Mei Tai ću svakako da sašijem jer se MM uvek upetlja u maramu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Evo da ne dižem novi topic, imam hopediz maramu s detaljnim uputstvima za nošenje (zato sam i uzela baš tu, knjižica je super). Ima par načina nošenja za novorođenče, a meni je najjednostaviji onaj kad je ona u ležećem položaju naprijed.

    E, sad, je l ju smijem tak nositi prije uzv-a kukova ako ima široko povijanje? Pitam jer su u tom položaju nogice skupa? I to je ne bi nosila dugo, možda sat dnevno čisto da se uhodamo?

  15. #15
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj UdavDave prvotno napisa
    E, sad, je l ju smijem tak nositi prije uzv-a kukova ako ima široko povijanje?
    zasto ne? nisam znala da bi bebe prije uzv kukova trebale biti 24h dnevno sirom raskrecenih nogu :?
    kolijevka je prekrasan polozaj i ak vam uspijeva i beba ju voli (sto cesto i nije slucaj), ne vidim zasto ne. krizni vez isto nije tezak, pa ak ti je bas bed zbog kukova, malo vjezbaj njega, taj sigurno ima pozitivno djelovanje na kukice.

  16. #16
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    G. ima skoro 7 kila i nosim ju u vertikalnom položaju i ako treba piškiti (bezpelenaši smo) počinje se meškoljiti pa opustim sling , toliko da je prepacim iz vertikalnog u ležeći.u ležećem, popiški se ili ju dojim u tom položaju, a kad je gotova okrenem ju opet u vertikalni.
    no to se stvarno rijetko događa. ali ima slučajeva

  17. #17
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ako se počne buniti u marami kad je nosim u križnom na prsima, pomaže nakratko da je malo podignem ispod pazuha. Dobar mi je i onaj rodin križni vez, jednostavan je i ne raspetlja se ako je izvadim iz marame i vratim unutra.
    imam maramu ali sam skužila onaj pomični čvor pa dobijem nešto što funkcionira slično slingu na bok, to mi je isto ok kad ne spava. Ostatak marame omotam tako da joj pridržava leđa.

    mamamišić, kakvi ste vi to bezpelenaši? Moje dijete ima preko 7kg (5mj) i dugo još neće biti bezpelenaš. Ne može se već u toj dobi biti bez pelena ili ima nešto što ja ne znam? Ili samo sporije rastete???

    To s kukovima - možda je bolje nositi dijete raširenih nogu ako uzv nije potvrdio da su kukovi razvijeni. Mi imamo još problema s kukovima i nosimo grozne tetra pelene, premda se mišljenja o tome donekle razlikuju. Pedica mi je rekla da to ničem ne služi i da mogu skinuti široko povijanje s 1,5 mj, a na snimanje smo dospjeli tek sa malo manje od 3mj i onda je bila frka - možda zato što smo skinuli tetre, tko zna. U svakom slučaju, taj položaj kolijevke nama nije išao, mala bojkotira svaki oblik ležanja čim je budna.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb-centar
    Postovi
    86

    Početno

    Curke, ja imam sling i bebolina ima već blizu 7 kg i ubija me nošenje u slingu jer mi je opterećenje na jednom ramenu i onda me to toliko boli da me u njemu grčevi hvataju.
    Moje razmišljanje je da kupim maramu jer kolko sam vidjela kod nje je opterećenje na oba ramena i na bokovima a to mi se čini ravnopravnija podjela.
    Kaj bi mi vi savjetovale?
    Ako mislite da bi mi marama doista bila bolja, koju odnosno gdje da ju kupim?

    Hvala

  19. #19
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Princeza S toplo preporučam maramu. meni sling nije sjeo baš zbog tog neravnopravnog opterećenja. ako možeš nabaviti didymos, ona je meni No 1 a ako ne, može i neka druga. dužina marame ovisi o tvojoj visini.

  20. #20
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    mamamišić, kakvi ste vi to bezpelenaši? Moje dijete ima preko 7kg (5mj) i dugo još neće biti bezpelenaš. Ne može se već u toj dobi biti bez pelena ili ima nešto što ja ne znam? Ili samo sporije rastete???
    nisam mamamisic, ali cu ti dati link na "nas" topik pa nas dodi malo pogledati ako hoces

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...100&highlight=

    samo nemoj doci da nas kritiziras

  21. #21
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Da ne otvaram novi topic, može li meni preporuka za maramu.

    Za veličinu znam, ja ću čini se trebati največu, ovu od 5 m i nešto jer imam jače grudi, ali ne mogu skontati koja je najbolja pri vručem vremenu.

    Koristiti ću ju najintezivnije od travnja do kolovoza; onda prelazim na MeiHip.

    Znači ja bi preporuku za najbolju, najljepšu, najtanju maramu, a da nije ona što izgleda kao gaza, ta mi se ne sviđa, ja bi u bojama, na prugice.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb-centar
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    Princeza S toplo preporučam maramu. meni sling nije sjeo baš zbog tog neravnopravnog opterećenja. ako možeš nabaviti didymos, ona je meni No 1 a ako ne, može i neka druga. dužina marame ovisi o tvojoj visini.
    Hvala kailash, sad sam se podsjetila da sam još u trudnoći gledala taj web site.
    Vidim da je netko dydimos maramu kupio u Kiki?
    Kaj ih tamo ima?
    Kako da ju naručim, na njemačkoj stranici vidim da šalju u zemlje Eu što znači da nama ne ili ?
    Htjela bih Dydimos jer kako pišete je mercedes među maramama, a ima ih doista prelijepih...
    POmozitr, kako i gedje da ju nabavim?

  23. #23
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Princeza S prvotno napisa
    Citiraj kailash prvotno napisa
    Princeza S toplo preporučam maramu. meni sling nije sjeo baš zbog tog neravnopravnog opterećenja. ako možeš nabaviti didymos, ona je meni No 1 a ako ne, može i neka druga. dužina marame ovisi o tvojoj visini.
    Hvala kailash, sad sam se podsjetila da sam još u trudnoći gledala taj web site.
    Vidim da je netko dydimos maramu kupio u Kiki?
    Kaj ih tamo ima?
    Kako da ju naručim, na njemačkoj stranici vidim da šalju u zemlje Eu što znači da nama ne ili ?
    Htjela bih Dydimos jer kako pišete je mercedes među maramama, a ima ih doista prelijepih...
    POmozitr, kako i gedje da ju nabavim?
    mislim da je skroz ok naručiti s njihovog sitea. poštarina dođe oko 10 eura. ali provjeri prvo u kiki, jer te mogu ocariniti ako naručiš iz njemačke...

  24. #24
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Djenka prvotno napisa
    Da ne otvaram novi topic, može li meni preporuka za maramu.

    Za veličinu znam, ja ću čini se trebati največu, ovu od 5 m i nešto jer imam jače grudi, ali ne mogu skontati koja je najbolja pri vručem vremenu.

    Koristiti ću ju najintezivnije od travnja do kolovoza; onda prelazim na MeiHip.

    Znači ja bi preporuku za najbolju, najljepšu, najtanju maramu, a da nije ona što izgleda kao gaza, ta mi se ne sviđa, ja bi u bojama, na prugice.
    ellaroo je dosta tanka, tanja od nje je samo ta gauze (Calin Bleu, npr). a Ellaroo imaš u babyshopu i imaju lijepe šarene na prugice

  25. #25
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Odlično, hvala ti kailash

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno

    kailash, molim te odgovor..
    ovdje isto jedna pulezanka s dvojbama o marami.. tražim idealnu maramu, pa vidim da imas iskustva s tim! Ja sam visoka 1,70 a MM 1,90 i on želi nositi P u marami, pa sam zbog njega mislila kupiti onu dužu od 5,5m, rebozo pam od slingmarama. Nekako mi se čini ta od 5 m da i nije tako preduga.. još kad beba naraste .. hoće nam to biti dovoljno?
    Misliš da su ok te od slingmarama ili su debele?
    Molim te neki savjet, trebala bih to uskoro naručiti, a ne znam šta da radim, a nisu baš jeftine pa da se zeznem bez veze..
    pozdrav

  27. #27
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj dariuca prvotno napisa
    kailash, molim te odgovor..
    ovdje isto jedna pulezanka s dvojbama o marami.. tražim idealnu maramu, pa vidim da imas iskustva s tim! Ja sam visoka 1,70 a MM 1,90 i on želi nositi P u marami, pa sam zbog njega mislila kupiti onu dužu od 5,5m, rebozo pam od slingmarama. Nekako mi se čini ta od 5 m da i nije tako preduga.. još kad beba naraste .. hoće nam to biti dovoljno?
    Misliš da su ok te od slingmarama ili su debele?
    Molim te neki savjet, trebala bih to uskoro naručiti, a ne znam šta da radim, a nisu baš jeftine pa da se zeznem bez veze..
    pozdrav
    možeš mi se javiti na pp, ja imam doma i jednu od 5 m pa ti mogu i pokazati.
    s rebozo nemam iskustva, mislim da su isto dosta tanke kao ellaroo. imam ellaroo, didymos, calin bleu, gypsy mama i girasol pa ti ih mogu i pokazati

    djenka

  28. #28
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    imam ellaroo, didymos, calin bleu, gypsy mama i girasol pa ti ih mogu i pokazati
    :shock: Kako biraš koju ćeš kada koristiti? Ja imam 2 marame + MT + sling i imam problema s odabirom.

  29. #29
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Citiraj kailash prvotno napisa
    imam ellaroo, didymos, calin bleu, gypsy mama i girasol pa ti ih mogu i pokazati
    :shock: Kako biraš koju ćeš kada koristiti? Ja imam 2 marame + MT + sling i imam problema s odabirom.
    raznih su debljina, duljina i boja. pa s obzirom na vez biram duljinu, s obzirom na temperaturu okoline debljinu a s obzirom na odjeću boju

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    Citiraj blis prvotno napisa
    Citiraj kailash prvotno napisa
    imam ellaroo, didymos, calin bleu, gypsy mama i girasol pa ti ih mogu i pokazati
    :shock: Kako biraš koju ćeš kada koristiti? Ja imam 2 marame + MT + sling i imam problema s odabirom.
    raznih su debljina, duljina i boja. pa s obzirom na vez biram duljinu, s obzirom na temperaturu okoline debljinu a s obzirom na odjeću boju
    A ja mislila da ja pretjerujem . Nakon ovog mogu mirno dalje peglat karticu.

  31. #31
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    imam ja i pouch a na putu je (idejno) i mei tai

    a dvije marame, sling i podaegi prodani

  32. #32
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    kailash kako ide s kolicima? OD jučer su mi novo otkriće za po kvartu. Ona u njima stoji, kleči i skače, a ja je vozim. Za išta 300 m dalje od kuće nosiljke su mi još uvijek zakon.

  33. #33
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    kailash kako ide s kolicima? OD jučer su mi novo otkriće za po kvartu. Ona u njima stoji, kleči i skače, a ja je vozim. Za išta 300 m dalje od kuće nosiljke su mi još uvijek zakon.
    stoje u gepeku

  34. #34
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    Citiraj blis prvotno napisa
    kailash kako ide s kolicima? OD jučer su mi novo otkriće za po kvartu. Ona u njima stoji, kleči i skače, a ja je vozim. Za išta 300 m dalje od kuće nosiljke su mi još uvijek zakon.
    stoje u gepeku
    ja vise ni ne znam di su na kolica mislim da je okvir u gepeku, a sama kolica negdje zgurana u djecjoj sobi.
    sad po snijegu i zimi mi ionako nisu za nis
    teta cuvalica najavila da ce ih ona poceti koristiti, bas me zanima kak ce to ispasti

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno

    Cure, molim pomoć... nisam našla u rodinim tekstovima, pa molim za savjet.. naša Petra ima 12 dana, i 2 dana ima valjda grčeve, jadničak neutješno plače i jedva ju smirimo.. nosila bih ju u marami, pa molim savjet kako se nosi novorođenče križni ili dupli križni vez. .. meni je to kao isto po slikama..
    hvala

  36. #36
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

  37. #37
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Imam pitanjce za iskusnjače: U čemu ste nosili potrepštine dok je beba u marami? Ne paše mi ruksak jer se osjećam kao dvogrba deva kojoj je jedna grba skliznula naprijed, a opet torbe koje idu na jedno rame - ne znam kak da ih stavim. Inače našla sam super torbu za sve što mi treba dok sam vani s klincima, ali mi glupo uzimati ak' mi baš i ne bi bila dobra za maramu...

  38. #38
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    Imam pitanjce za iskusnjače: U čemu ste nosili potrepštine dok je beba u marami? Ne paše mi ruksak jer se osjećam kao dvogrba deva kojoj je jedna grba skliznula naprijed, a opet torbe koje idu na jedno rame - ne znam kak da ih stavim. Inače našla sam super torbu za sve što mi treba dok sam vani s klincima, ali mi glupo uzimati ak' mi baš i ne bi bila dobra za maramu...
    ja sam u šetnje nosila samo malu torbicu, onu koja ide oko struka. samo mobitel, novčanik i ključeve...

  39. #39
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja isto samo pederušu

    inace, sva sam ponosna : danas sam ju prvi put zavezala na leđa i tako smo usisale i oprale podove u cijelom stanu

  40. #40
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    A pelene? A voda za većega?

  41. #41
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pelene ne nosim
    za zaru kupim u ducanu ako je gladna/ zedna

  42. #42
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja isto samo pederušu

    inace, sva sam ponosna : danas sam ju prvi put zavezala na leđa i tako smo usisale i oprale podove u cijelom stanu
    a ja jučer! i pomele smo kuhinjski pod

  43. #43
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    hm.... o.k. Onda se i ja moram nekako drugačije organizirati... Mislim i ja hodam oko kuće samo s ključevima, novčanikom i maramicama, no nije mi sve "oko kuće" niti unutar par sati...

    za podove u stanu!

  44. #44
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja znam usisavati ili mesti i dok mi je vezana na boku ili sprijeda, ali to je zbilja za očajnike...

    a kad idem u grad (busom) ipak nosim lagani ruksak na leđima, toliko da stavim rezervnu pelenu i vlažne maramice za ne daj bože. Ipak većinom to ni ne upotrijebim. Za šetnje oko kuće ne nosim ništa.

  45. #45
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, meni je sve "oko kuće", ja sam u centru zagreba. ako idem dalje, onda idem autom, a u auto mogu svašta strpati

    usisavala sam i ja do sada s margitom na boku, ali je to u zadnje vrijeme bilo stvarno mučenje. staviti je na leđa mi je jedna od boljih ideja ovih dana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •