Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: menstruacije

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno menstruacije

    je li vam se desava da dobijete ranije nekoliko dana???? Ja jutros dobila 5-6 dana ranije Imam termin kod ginekologa 10 marta, pa bih da me malo smirite.
    Inace, imam snizen rad hormona i pijem tabletice od 125 mg. Jel moze imat to nekakve veze???

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    mislim, snizen rad hormona stitne zlijezde

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Snorki, da dešava.. Nije mi nikad u dan došla. Doduše, ja sam cura s potpomognute - idiopata (ne zna se razlog neplodnosti). Mislim da ti taj izolirani incident nije ama baš nikakav razlog za neku uzbunu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    da, kod mene su uvijek redovne menstruacije. Medjutim, jednom mi se desilo ovako rano da dobijem kada sam operisala stitnu zlijezdu, poslije je mjesecima bilo sve ok, a evo sad po drugi put

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Iz moje perspektive - blaago ti se i don't worry, be totally happy .

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Iz moje perspektive - blaago ti se i don't worry, be totally happy .
    joj, sad si me postidila

    zaista se nadam da ce i tvoja nestati na devet mjeseci

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Ma, nemoj se osjećat postiđeno. Ali, znaš kako se mi ovdje više-manje okupljamo u skupinama, u mojoj je normalno da menga varira i pretpostavljam da se nitko ne bi na to osvrnuo (u ovih par godina intenzivnog praćenja foruma nisam primijetila takav post na potpomognutoj), u tvojoj je to razlog za brigu. Pa ti iz svoje skupine želim napraviti mah-mah i reći da razloga za brigu nemaš, a tko zna zašto ti je 2x u životu menga došla u čudno vrijeme. Svakako pitaj i doktora, ali samo da se smiriš. A na dobrim željama - hvala, ali ja sam maratonka, ako ikad posvojim ili zatrudnim trest će se forum, čini mi se !

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Snorki, ja sam u skupini kao i ti.
    I meni je to normalno. Istina prije poroda mi se to baš i nije dešavalo, a nakon poroda sam počela pratiti cikluse tek kada sam htjela opet ostati trudna. Inače su bili od 28-38 dana u vrijeme dok sam dojila. Iliti od kada sam prestala dojiti 25-28. Tako da mislim da razloga za brigu nemaš!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Snorki, ja sam u skupini kao i ti.
    I meni je to normalno. Istina prije poroda mi se to baš i nije dešavalo, a nakon poroda sam počela pratiti cikluse tek kada sam htjela opet ostati trudna. Inače su bili od 28-38 dana u vrijeme dok sam dojila. Iliti od kada sam prestala dojiti 25-28. Tako da mislim da razloga za brigu nemaš!
    ma znas mene
    a vjerovatno je i do hormona.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    A kad dolazi prva menstruacija poslije poroda ako dojim bebu? Prvi mi je sin bio na adaptiranom pa mi je menstruacija došla za otprilike 2 i pol mjeseca nakon poroda.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    da se malo ubacim i ne otvaram novu temu?

    nakon što sam prestala piti kontracepcijske(blaženo doba bez pms-a, malo krvarenje i ono, zaštita za pet), sad se mrzim jer sam ih opće pila , ah-mladost-ludost!

    nego, tek sad imam bolove, grozne bolove? imate li savjet za neki prirodni način ublažavanja, ili bolje nestajanja?

    otkad sam bila trudna i počela razmišljati o zdravlju, i protiv tableta sam, izbjegavam ih koliko mogu!

    help, girls!

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    One neke PMS free od Encijana ili tako nekako? O ovome imaš dosta na prije začeća i na potpomognutoj, mislim više na prije začeća, ja osobno nemam tog iskustva, a bolne menge rješavam tako da popijem 3x1 ketonal prva tri dana, ako imaš lošiji želudac onda treba piti i 2x1 peptoran (ali meni su koma bolne i nisam baš zdrava u tom pogledu).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Samo cu ti reci da curim od 19-02 a danas je 05-03, s tim da ne primjecujem nikakvu promjenu u smislu da bi mogla prestati. Moze se to oduziti i na mjesec dana krvarenja. Nitko me nikada nije ni pokusao lijeciti, svi su do sada predlagali kiretazu i to bi kao trebao biti zavrsetak price.

    I ja ti samo zelim reci da se nista ne opterecujes, kako bi smirila samu sebe mozes otici na pregled ili na info razgovor, ali bez ikakvog uzbuđivanja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    cure, bila sam jucer i nista... mom doktoru je sve to normalno. I to sto me bole jajnici 2-3 dana je normalno, izuzev da traje duze vrijeme
    Eto, uradila sam papa test, i ostalo, pa sam barem bila na kontroli. Inace ginekologu nisam isla 1,5 godinu (Od Samijevog rodjenja )

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Eto super, bitno da si se smirila. A ovo da godinu i pol nisi bila kod ginekologa... Ma, otkačit ću i ja te giniće jednog dana.... A dotad, blaaago ti se .

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    sinoć zalutam na ovaj pdf, eto tako, jer u zadnje vrijeme se premišljam oko platnenih pelena i čitam ja čitam o platnenim ulošcima i sve si mislim pa mogla bih ja probati dnevne, a glavna misao je hvala ti Bože, evo prošlo 4 mj od poroda i još nemam menstruaciju i nekako se nadam da neće uskoro.

    kaj ju nisam dobila jutros!!!!

    tako mi i treba kad se smucam po ovakvim temama! 8)

  17. #17
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Ja sam duuuugo dobivala mengu isti dan u mjesecu. Npr. svakog treceg. Sada (nakon drugog poroda) vecinom dodje tri dana prije ponekad i 8-9 dana. Ovo obicno kada sam u stresu....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    kaj ju nisam dobila jutros!!!!
    tako mi i treba kad se smucam po ovakvim temama! 8)
    Sirota, a bas si me nasmijala

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    vojvodina
    Postovi
    45

    Početno menstruacije

    Pa ja obavezno dobijem 4.dana pre nego prethodni mesec.Zabrinem se kad nije tako!

  20. #20
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni se sve poremetilo.Oduvijek imam menstruacije koje su dolazile svakih 30 dana.Sad mi dođe i 10 dana ranije,nekad 7,8,ovisi kako kad;vidim da mi je i ovulacija jako rano,odmah čim menga završi.Uopće ne mogu više ništa računati,sve se iskrivilo.Inače,kako s tim stvarima stvarno nikad nisam imala problema,tako i ne znam s čim to može biti povezano.Znate li vi?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Pojma nemam, i kod mene je sve pošemereno. Prije sam uvijek dobivala svaki 27, 28 dan. Poslije drugog poroda nikad nije u dan, sada mi je kasnila 2 dana, ali nije mi to čudno već to što je jako jako obilna.I to svih 7 dana koliko mi oduvijek traje.

  22. #22
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    prije poroda ciklus mi je trajao 30-35 dana, nakon poroda mi ponekad zna doći i nakon 25 dana, ali rijetko, inače dobivam nakon 28-30 dana. Nije me to zabrinjavalo, jer mi je menga u svemu ostalom normalna.
    Presretna sam što više nemam apsolutno nikakvih bolova kad dobijem :D . Prije poroda sam obavezno morala uzimati neki analgetik. Meni je najbolji i najdjelotvorniji bio Voltaren čepić i to nisam uzimala onaj za odrasle od 50 mg, već onaj za djecu od 25 mg. Čepić mi je jednino potpuno smirio bolove, tablete ne.

  23. #23
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje...nije vezano za duzinu ciklusa (inace imam pcos tak da mi jako varira, ovaj je bio cak 64dc :shock: ), nego za boju menstrualne krvi.

    Naime, meni je inace svijetlo crvene boje a sada je tamno crveno (prvi dan je bilo skroz smede - nije bio spotting). Zanima me sto moze utjecati na to? Da li zeljezo utjece na boju krvi? :?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje.
    Nekoliko dana prije i za vrijeme menstruacije trbuh mi je toliko nadut da ne mogu obući traperice.Zna li netko što bi to moglo biti.Izgledam kao trudnica u 4 mjesecu

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    i kod mene je nekad često bilo tako
    malo ide na živce, ali za par dana prođe.
    u jednoj knjizi sam čitala ("Hrana najbolji lijek" Henry Bieler) da žene koje imaju imaju takve simptome prije menstruacije trebaju oko tjedan dana prije početi piti razrijeđene voćne sokove, izbaciti meso iz jelovnika, ubaciti povrće, izbaciti slatko, prženo, pečeno...
    Uglavnom, proanaliziraj što jedeš i svedi hranu na lagane i zdrave namirnice koje ne opterećuju organizam. Neki kažu da se tijelo na sve moguće načine pokušava riješiti toksina koje unesemo u organizam, pa tako i putem menstrualne krvi. Zbog toga maternica naotekne. Drugi kažu da su to budalaštine. Na svom primjeru sam se uvjerila puno puta da su ovi prvi možda ipak u pravu.
    Ja sam na taj način izbjegavala napuhnutost, grčeve i jaka krvarenja. Stvarno je imalo utjecaja.
    Ali, to je tako bilo prije trudnoće i poroda. Nakon toga, više nikad ništa nije isto. Svaki mjesec nosi svoja iznenađenja.

  26. #26
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Imam uredne cikluse ,samo me zanima jedna stvar. dan -dva prije nego dobijem menzes,na gaćicama mi bude malo krvi,onako par kaplji krvi,obično smećkaste boje,i tek nakon toga mi nastupi menzes.

  27. #27
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ajme ja o tome promišljam zadnje vrijeme.
    Od kada sam drugi puta rodila sve se svodi samo na tragove!
    Prvo zbog dojenja nisam imala skoro uopće, onda sam stavila mirenu i nisam imala uopće godinu dana,samo povremeno neke sitnice, onda sam se prebacila na tablete i od njih nisam isto imala baš nešto.
    Sad sam na nuva ringu i isto samo u tragovima!
    Brinem se koliko je to zdravo,ai koja je alternativa, nekako se moramo štititi a ovo prirodne metode ne dolaze u obzir, koma koma!

  28. #28
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Jesi li imala ijednu obilniju menstruaciju?

  29. #29
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ovo sa mirenom i mene zanima....ona bi trebala i hormone otpustati sta ne? Cudno da nisi imala izljeve...

  30. #30
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Da ne otvaram poseban topic, pokušat ću se ovdje ubaciti.
    Menstruacije su mi relativno redovite. Prošli mjesec sam uzela escapelle nakon čega mi je menstruacija došla u očekivano vrijeme. No, 17 dana iza toga nekih 36 sati sam ima krvarenje od slabijeg do srednjeg. I sinoć i danas, neki 24. dan ciklusa lagano mi krvari, svijetlije no inače. Papu sam radila prijem mjesec dana i ok. je. Nadam se da ima veze s tim hormonima od prije mjesec dana jer se uopće ne osjećam ugodno.

  31. #31
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    mislila sam, 17 dana od ciklusa nakon tablete.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Kao prvo snorki, mislim da su te varijacije normalne i da nemaš razloga za zabrinutost, kao što je i ginić potvrdio

    A sad ja ću se isto pokušat nadovezat na ovu temu...
    Znači neki dan sam navršila 19 godina a pijem kontracepcijske od 15. godine na savjet ginekologa (zbog policističnih jajnika i neredovite menstruacije)
    I sad ovaj mjesec sam odlučila prestat piti tablete i jučer (15. dan ciklusa) i danas sam primjetila smeđi iscjedak...ne znam dal je to krv, ali nekad mi zna biti takav na prvi dan mentruacije...

    Inače već sam radila pauze i nikad mi se to nije dogodilo, ali naravno opet nisam dobila menstraciju, a kad pijem tablete redovito dobim ju svaki mjesec točno na vrijeme..
    Zanima me dal se to nekome već dogodilo i dal imam razloga za zabrinutost?

    Mislila sam sutra otić do ginekologa za svaki slučaj...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    javi se giniću, ali vjerojatno je riječ o zbrćkanim hormonima zbog prestanka uzimanja tableta

    i ja bi na tvom mjestu potražila i drugo mišljenje vezano za tvoje stanje i način rješavanja pol. jajnika, menstruacija i sl.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Evo od ovog mjeseca sam zbog preseljenja i svega promijenila ginekologa pa ć se konzultirat s njime svakako naručila sam se već tako da ćemo vidjet šta će reć da li ima nekog drugog načina osim tableta

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    2

    Početno

    ovako..rodila sam 6.10.mengu sam dobila 13.11 i trajala mi je 10 dana,nakon toga 4.12 sam imala 3 ili 4 dana samo smedi iscjedak,da bi 23.12 dobila mengu koja je normalno trajala 7 dana..i sad mi menga kasni.Unatrag mjesec dana imam jake bolove u donjem djelu trbuha koji se siri skroz do nogu.Imam osjecaj kao da cu svaki tren dobiti mengu.ali nista od nje.S tim da sam poslje poroda dugo krvarila i nije mi se na vrijeme bila stisnula maternica...kad sam u to vrijeme isla ginicu rekao je ako ne prestanem za 7 dana krvarit da ce mi propisati tablete,ali mi je za par dana proslo. Dal ima koja mama kakav savjet ili nesto? hvala

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako ne dobiješ M još koji dan, napravi test na trudnoću, za svaki slučaj.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    2

    Početno

    bila sam kod ginica jucer rekao je da vjerojatno upala mjehura..nema trudnoce

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •