Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 150

Tema: putovnica djeteta

  1. #101
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sad jos manje znam sto raditi
    u agenciji su mi rekli da je putovnica vazeca kakva jest, da je jedini uvjet koji trazi zemlja u koju idu da vrijedi najmanje 6m od dana putovanja i da to zadovoljava
    zvala sam mup, zena nije bila raspolozena za razgovore :/, uputila me da zovem granicne postaje (gdje, na kubu??, na plesu su mi rekli da ce oni pustitit dijete s vazecom putovnicom, ali da kuze moju zabrinutost i da ne znaju sto mi preporuciti)
    pa je onda u mup nazvala zena iz agencije i rekla joj je sljedece
    napomena o promjeni izgleda ne odnosi se na djecu, jer djeca mijenjaju svoj izgled nenamjerno, rastuci, i jedini kriterij je datum

  2. #102
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    moj sin je putovao do 5. godine sa putovnicom na kojoj je slika gdje ima 8 mjeseci

  3. #103
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    onda uživaj spremi si novčeke na neki račun, da buš za godinu dana ponovo mogla napraviti pasoš u nehitnom postupku

    ovlaštenje si napravila?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.12.2012. at 16:15

  4. #104
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    napomena o promjeni izgleda ne odnosi se na djecu, jer djeca mijenjaju svoj izgled nenamjerno, rastuci

    Pa, da, ti si bila namjerno promijenila svoj izgled.

  5. #105
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ovlaštenje si napravila?

    nisam. cekam da vidim na koji broj putovnice da ga pisem

  6. #106
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    sad jos manje znam sto raditi
    u agenciji su mi rekli da je putovnica vazeca kakva jest, da je jedini uvjet koji trazi zemlja u koju idu da vrijedi najmanje 6m od dana putovanja i da to zadovoljava
    zvala sam mup, zena nije bila raspolozena za razgovore :/, uputila me da zovem granicne postaje (gdje, na kubu??, na plesu su mi rekli da ce oni pustitit dijete s vazecom putovnicom, ali da kuze moju zabrinutost i da ne znaju sto mi preporuciti)
    pa je onda u mup nazvala zena iz agencije i rekla joj je sljedece
    napomena o promjeni izgleda ne odnosi se na djecu, jer djeca mijenjaju svoj izgled nenamjerno, rastuci, i jedini kriterij je datum
    Upravo sam ti ja to jučer napisala. Jedini kriterij je rok valjanosti.

    ...a ove priče o promjenama izgleda su još iz bivše Juge i vuku se kao urbane legende i dalje. Tipa; muški koji na slici u pasošu ima brkove, mora ih imati i na licu, a ako ih je slučajno obrijao-jao si ga njemu. To se dogodilo mom mužu, ali prije 30 godina kad je htio ići u Trst bez brkova, a na slici ih je imao. Danas, toga više nema.
    Jedino ako mali ide s bakom bez ijednog roditelja, onda mora imati ovjeren kod bilježnika pristanak od roditelja da dijete ide s bakom na put. To će ih prilikom granične kontrole tražiti.

  7. #107
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ivarica putovnica vrijedi do datuma koji pise.
    Mi smo sa Leilom isli na Tajland, sa putovnicom u kojoj je slika gdje ima valjda mjesec dana, a Leila je tada imala skoro 4 godine.

  8. #108
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Onda se postavlja pitanje koja je poanta stavljanja fotografije na dječju putovnicu.

  9. #109
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Onda se postavlja pitanje koja je poanta stavljanja fotografije na dječju putovnicu.
    A zašto? Čemu filozofiranje?
    Svako dijete ima iste karakteristične crte lica bez obzira na dob i granični policajci to znaju prepoznati.
    Moja kći ima isti pogled i oblik očiju od kad se rodila i to se na svim fotkama vidi.
    Činjenica jest da svaka dječja putovnica vrijedi do datuma valjanosti i tko god priča drukčije- nije u pravu.
    ...a tko ima viška novca i vremena može mijenjati putovnicu svaki čas, ali to nije zakonska obveza.

  10. #110
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Je, da, oni su specijalno školovani da bi naučili prepoznavati crte lica.
    Neka se djeca drastično promijene.
    I kao što sam već napisala, mene nikad nijedan granični službenik nije pogledao u facu i usporedio me sa slikom. Uvijek samo gledaju je li putovnica možda lažna.

  11. #111
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne znam koliko često prelazite granicu i u kojim zemljama, ali ja imam poprilično iskustva. Nije svaki dan, ali svaki tjedan ovu prema EU sa Slovencima, a i poprilično onih daljih.

    Ne gleda svaki, ali dovoljno često gledaju da li sam ja na slici, recimo u pola slučajeva, a kad je netko na praksi (to vidim po mlađahnim crtama lica) onda gledaju i više. Ako dijete spava na zadnjem sicu, traže da ju probudim. Moraju paziti, moraju gledati. Imaju iskustvo i znaju, uglavnom, prepoznati ako nešto nije u redu.

    Ne znam da li bi gnjavili oko brkova, malo ljudi ih ima danas ( a ja svoje uredno posvijetlim). Tanči, na stranicama MUPa i danas piše da slika mora odgovarati izgledu, sad, da li su prepisivali od Jugoslavije ili ne, u to ne ulazim.

    Dječje putovnice sam uvijek koristila cijelo vrijeme trajanja i nikad nitko nije stavio primjedbu na starost i izgled djeteta na slici. Putovali su i s mojim roditeljima i samo sam za duga putovanja radila potvrdu kod bilježnika. Iako djeca i moji roditelji nemaju isto prezime. Valjda svi djelujemo pošteno...

    Jedan slučaj od prošlog tjedna. Ujutro idemo nas četvoro odvesti mm na aerodrom i vraćamo se nakon kupovine, a na našoj granici policajac pita: Gdje vam je četvrti? Ha?! Sve znaju...

    No, sve ovo ne pomaže ivarici u odluci. Pogledaj sina u oči i ako je pogled isti kao na slici, ne brini.

  12. #112
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    CURE HITNO!

    Planirali smo putovanje u inozemstvo (CH), povratak 02.01.2013. Dijete ide bez roditelja, u pratnji prijatelja, sa našom ovjerenom suglasnošću. E sad, djetetova putovnica VAŽI DO 03.01.2013. Postoji li neka caka, ograničenje, u stilu ne može izaći iz zemlje xy dana prije isteka putovnice??? Čujem svašta pa pojma nemam što da radim??? Help!

  13. #113
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Nemam informaciju iz prve ruke, ali mi zdrav razum kaže - ako vrijedi DO 3.1., onda se još i taj dan može koristiti. Ali 4.1. ne

  14. #114
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj drndalica prvotno napisa Vidi poruku
    CURE HITNO!

    Planirali smo putovanje u inozemstvo (CH), povratak 02.01.2013. Dijete ide bez roditelja, u pratnji prijatelja, sa našom ovjerenom suglasnošću. E sad, djetetova putovnica VAŽI DO 03.01.2013. Postoji li neka caka, ograničenje, u stilu ne može izaći iz zemlje xy dana prije isteka putovnice??? Čujem svašta pa pojma nemam što da radim??? Help!
    Sve ovisi u koju zemlju ide i tko je taj čas dežuran na granici. Sigurno će vas upozoriti da se mora vratiti prije dana isteka, a možda će zahtijevati i vidjeti potvrdu rezervacije hotela ili slično.
    Najbolje je da nazoveš graničnu postaju preko koje će izaći iz zemlje i pitaj. Inače, kad se putuje preko turističkih agencija putovnica mora važiti još 6 mjeseci nakon kraja putovanja.

  15. #115
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, kad se putuje preko turističkih agencija putovnica mora važiti još 6 mjeseci nakon kraja putovanja.
    Daj nemoj zezati!

  16. #116
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pogledaj ivaričin post broj 101. I ona je to napisala. A piše i u napomenama na agencijskim letcima. Kad su putovanja avionom, brodom a možda i duga autobusom.

  17. #117
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    poslala sam upit i CH ambasadu, ali bojim se da će biti piši propalo

  18. #118
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ne treba biti
    to ovisi i o zemlji u koju ides i o zemlji iz koje dolazis

    da je to tako za sve zemlje, onda bi valjanost putovnica bila ustvari 4,5 godine
    svakako provjeri sutra na granicnom prijelazu

  19. #119
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    izjavu o putovanju sam napisala samo na hrvatskom, pretpostavljam da sam i to zezla?

  20. #120
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj ivaričin post broj 101. I ona je to napisala. A piše i u napomenama na agencijskim letcima. Kad su putovanja avionom, brodom a možda i duga autobusom.

    sad sam malo gledala stranice ministarstva vanjskih poslova, za kubu bas pise ovo o 6 mjeseci, za neke zemlje pise 3 (isla sam random, ne sjecam se koje) za vecinu nista

  21. #121
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Zvala sam granični prijelaz Rupa i kažu da mu putovnica vrijedi do 03.01. i da do ponoći 03.01. može prelaziti granicu bez ikakvih problema. Pretpostavljaju da isto vrijedi i za Švicarsku. U slučaju da želi izaći iz CH nakon 03.01. onda će morati imati neku potvrdu od našeg konzulata. Na prelasku granice vjerojatno će ga upozoriti da putovnica brzo ističe i pitati do kada planira ostati. Čekam odgovor ambasade, pa ćemo vidjeti....

  22. #122
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Daj nemoj zezati!
    Ne radi se samo o turistickim agencijama, to traze i avio-kompanije, itd. Uglavnom kad se kupuju karte.

  23. #123
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako dijete spava na zadnjem sicu, traže da ju probudim.
    Ovo jos nikad nisam dozivjela, a u 90% slucajeva prelazim Slo-granicu u 4 ujutro.
    Da me traze, naravno da bih ju probudila, jer...

    Moraju paziti, moraju gledati.
    S ovim se slazem, i zapravo jako bi me smetalo da na takve stvari ne paze.

    Apropos aktualnosti slike, E. je imala punih 5 godina putovnicu na cijoj slici je bila tocno 19 dana stara, nitko nije trazio da mijenjamo zbog aktualnosti slike. Ne bih se ni bunila da me tako nesto traze, doduse, potpuno je razumljiv razlog.

  24. #124
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moraju paziti i drago mi je da paze.

    Moje dijete nikad nisam morala buditi, a prelazili smo granicu vrlo često, na tjednoj bazi pa i češće.
    Ponavljam, nikad, nitko, nigdje nije postavljao pitanje oko slike, ali jest oko prezimena. Slovenski policajci obavezno i to zato jer mala i ja imamo različita prezimena. Ona očevo, a ja svoje Objasnili su mi da moraju tako zbog otmica i krijumčarenja djece. I to je u redu.

  25. #125
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    ...Slovenski policajci obavezno i to zato jer mala i ja imamo različita prezimena. Ona očevo, a ja svoje Objasnili su mi da moraju tako zbog otmica i krijumčarenja djece. I to je u redu.
    Moja frendica zbog toga uvijek nosi međunarodni rodni list sa sobom.

  26. #126
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Raspitala sam se na našem graničnom prijelazu i u švicarskom konzulatu. Naši kažu da dijete može prelaziti granicu za cijelo vrijeme važenja putovnice, i ako putovnica vrijedi do 03.01. mora se vratiti do 03. u ponoć. Švicarci kažu da je njima bitno da je u vrijeme izlaska iz Švicarske djetetova putovnica još važeća i da problema ne bi trebalo biti. Držite nam palčeve da sve prođe ok! Uf.. koja nervoza me ufatila

  27. #127
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    drdalice, drzim ja fige tebi, a ti meni

  28. #128
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    inace, ne znam jel znate, ali se krajem 2011. mijenjao neki zakon i svi koji su udajom/ženifdbom mijenjali prezime, moraju u roku od 15 dana mijenjati i putovnice, e na putovnici i osobnoj kod čekiranja mora obavezno biti isto prezime

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    inace, ne znam jel znate, ali se krajem 2011. mijenjao neki zakon i svi koji su udajom/ženifdbom mijenjali prezime, moraju u roku od 15 dana mijenjati i putovnice, e na putovnici i osobnoj kod čekiranja mora obavezno biti isto prezime
    Ovo nisam znala. Kod udaje sam mijenjala prezime i osobnu + vozačku. Putovnica je još na djevojačko.
    Može li netko saznati i kako, da imam dokumente sa drugačijim prezimenima?

  30. #130
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nisam znala. Kod udaje sam mijenjala prezime i osobnu + vozačku. Putovnica je još na djevojačko.
    Može li netko saznati i kako, da imam dokumente sa drugačijim prezimenima?
    Može ako je koristiš. Budući da putovnica, kao i vozačka, nije dokument koji MORAŠ imati i koristiti, ne moraš ga mijenjati sve dok ga ne misliš upotrijebiti.

    Moram priznati da mi nije jasno čemu čuđenje. Ne mislim sad na vas koji ovdje pišete, nego općenito. Više puta sam se susrela s ljudima kojima se nije dalo objasniti da podaci na dokumentima MORAJU biti važeći. Putovnica je dokaz o identitetu i državljanstvu, ali ne i o prebivalištu, tako da je potrebno promijeniti putovnicu kad se neki OSOBNI podaci promijene - npr. ime i / ili prezime. S druge strane, putovnica se NE MORA mijenjati ako promijeniš adresu. Provjereno. Piše na stranici MUP-a. Koristila putovnicu sa starom adresom bez problema. Ali ne i sa starim prezimenom.
    Vozačku pak treba mijenjati ako se promijeni adresa jer ti moraju moći dostaviti kaznu / sudski poziv, što god...

  31. #131
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Usput...

    Ako sam dobro shvatila ivaričin post - moraš promijeniti putovnicu? Meni je to glupo jer - tko će mene natjerati da koristim putovnicu? Ako nikad ikad više ne planiram ići igdje van, zašto bih radila novu? Mislim, mogu im donijeti staru da je ponište ako im je gušt.

    Mislim, ja sam svoju promijenila, samo govorim o nečemu što mi je nelogično.

    Recimo, moja je mama zadnju putovnicu imala u Jugi. Šta bi sad nju netko trebao natjerati da si napravi novu zato što joj je ta, eto, istekla? Gluposti!
    Posljednje uređivanje od mishekica : 21.12.2012. at 17:26

  32. #132
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ovo je iz dokumenta koji smo dobili pred putovanje, poslala ga putnicka agencija
    mene se ne tice jer se u mojoj obitelji ne mijenjaju prezimena LOL


    PUTNA DOKUMETNACIJA: ime i prezime u aviokarti mora se podudarati s imenom i prezimenom u oba dokumenta: osobna iskaznica i putovnica. Međunarodna kontrola putnih isprava je povezana s MUP-om, te imaju pravo uskratiti izlazak/ulazak iz/u Hrvatsku ukoliko ime i prezime u putovnici ne odgovaraju imenu i prezimenu u osobnoj iskaznici. Od 01.11.2011. za hrvatske građane vrijedi zakon da 15 nakon udaje MORAJU promijeniti dokumente (putovnicu i osobnu iskaznicu).


  33. #133
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Sa stranice MUP-a:

    Ako osoba promijeni prezime dužna je zamijeniti osobnu iskaznicu i putovnicu (ako se njome namjerava služiti), budući se navedenim ispravama dokazuje identitet.
    Prema Zakonu o osobnoj iskaznici, osoba je dužna u roku od 15 dana od dana promjene osobnih podataka podnijeti zahtjev za izdavanje nove osobne iskaznice.
    Prema Zakonu o putnim ispravama hrvatskih državljana, osoba se ne smije služiti putnom ispravom ukoliko su se promijenili osobni podaci.

    http://www.mup.hr/1159.aspx

    Eto. Znala sam da me ne mogu natjerati.
    Posljednje uređivanje od mishekica : 21.12.2012. at 18:06

  34. #134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nisam znala. Kod udaje sam mijenjala prezime i osobnu + vozačku. Putovnica je još na djevojačko.
    Može li netko saznati i kako, da imam dokumente sa drugačijim prezimenima?
    i moja je putovnica bila na djevojački, do pred godinu -dve, nisam ni išla van ni mijenjala pasoš, čekam da deca porastu očito

  35. #135
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    izjavu o putovanju sam napisala samo na hrvatskom, pretpostavljam da sam i to zezla?
    zezla
    jutros su trazili na engleskom
    naskrabala sam rukom na neki papiric, valjda ce biti ok tako neovjereno u parizu i havani??

    ja sam bila uvjerena da ta izjava treba samo na granici drzave iz koje izlazis, jer je na njima da provjere da djeca izlaze preko granice u skladu sa zakonima svoje drzave
    sad jos i o ovom trebam mislit, nemam uopce vremena bojat se za pad aviona i slicne stvari koje bi me trebale moriti

  36. #136
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    hajde javi kad dete dođe tam, a zakaj izjavu nisi pisala dvojezičnu, jedan papir, za sve
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.12.2012. at 11:09

  37. #137
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    a kad nisam razmisljala

  38. #138
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ivarica ne brini se, bit ce sve OK

  39. #139
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    avion je sletio, sad sam nekako sigurna da ce i kontrola proc ok
    pa jedva sam ovaj let podnijela, ne bi mogla jos jedan natrag u istom danu

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    su živi, jel se kupaju već

  41. #141
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    znam samo da su zivi, ostalo cu valjda saznati kad se vrate
    nema tamo bas interneta, na par mjesta

    kupanje je na redu u drugom dijelu putovanja, prvih 5 dana su obilasci havane i ostatka zapadne kube

  42. #142
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    predivno
    zavidim

  43. #143
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    ako netko zna, molim pomoć. htjela sam sada platiti onih 320 kn za putovnicu internet bankarstvom da ne gubimo vrijeme na uzimanje uplatnice i plaćanje u pošti. na stranicama mupa stoji poziv na broj + oib, ali mi to ne prolazi. napiše da je poziv na broj pogrešan. u Petrinjskoj mi se nitko ne javlja
    da li se to uopće može tako uplatiti i kako ide taj poziv na broj

  44. #144
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    u vecoj rubrici smijes imati tri skupa znakova
    znaci u manju rubriku ide onaj dvoznamenkasti
    a u vecu rubriku onda ona kombinacija tri skupa gdje je zadnji -oib
    tako si uplacivala?

  45. #145
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    ako netko zna, molim pomoć. htjela sam sada platiti onih 320 kn za putovnicu internet bankarstvom da ne gubimo vrijeme na uzimanje uplatnice i plaćanje u pošti. na stranicama mupa stoji poziv na broj + oib, ali mi to ne prolazi. napiše da je poziv na broj pogrešan. u Petrinjskoj mi se nitko ne javlja
    da li se to uopće može tako uplatiti i kako ide taj poziv na broj
    Nikad nisam to pokusala jer obi uvik nesto kompliciraju! Tamo uzmes uplatnicu koja je djelomicno ispunjena dodas svoje podatke i to je to! Za putocnice se ne ceka dugo!

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    U model upises 65, a ostalo je poziv na broj. Trebalo bi proci

  47. #147
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    u vecoj rubrici smijes imati tri skupa znakova
    znaci u manju rubriku ide onaj dvoznamenkasti
    a u vecu rubriku onda ona kombinacija tri skupa gdje je zadnji -oib
    tako si uplacivala?
    cure, hvala na odgovorima.
    upisivala sam tako kako je ivarica napisala, ali nije prolazilo. u kasnim popodnevnim satima sam uspjela dobiti tetu u Petrinjskoj koja mi je rekla da taj poziv na broj stvarno ne prolazi i da zanemarim što piše na stranicama jer informacije nisu točne.
    naime, ne može se po tome platiti jer su oni momentalno u uvođenju nekih novih uplatnica sa novim brojevima, a te novosti još nisu navedene na njihovom webu.
    rekla mi je da moram otići u PU po uplatnicu i onda ići platiti internet bankarstvom, pa donijeti njima isprintanu potvrdu. toliko hodanje je naravno smješno, tako da smo jutros napravili po starom dobrom postupku, u PU po uplatnicu, platiti u pošti i natrag predati zahtjev za putovnicu.

    nadam se da će biti od pomoći nekome tko radi putovnicu, da se ne gnjavi sa pozivom na broj jer to ne prolazi (zasada)

    ardnas, istina da se uvijek nešto zakomplicira. kod nas je sve i smiješno i žalosno istovremeno. ništa nam ne funkcionira

  48. #148
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ide li narudžba putovnice za punoljetne i preko egrađanina?

  49. #149
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Koliko znam ide, samo ako se prijavis sa e osobnom

  50. #150
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam ide, samo ako se prijavis sa e osobnom
    Tako je. Ovdje imaš popis vjerodajnica s visokom razinom sigurnosti: https://eputovnica.mup.hr/

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •