Znam da nam se gradi novo rodilište i da će onda valjda biti bolje, ali do tad..

Rodilište u Sinju nosi epitet "Prijatelj djece". Zato sam tamo htjela roditi prvi put, ali beba je bila na zadak i nije se moglo zbog očekivanih komplikacija (nije ih bilo).
Zato sam tamo otišla na drugi porod, u studenom 2004. i bila sam zadovoljna.
Nije savršeno. Brijanje i klistir su rutina, ali meni osobno to ne smeta i nisam tražila da to ne rade pa ne znam bi li takav zahtjev bio uvažen.

Međutim, tata je bio na porodu bez tečaja, s tim da je liječnik želio s njim prije razgovarati da vidi je li čovjek na mjestu. Kaže da su imali raznih scena s tatama.
Beba je u sobi s mamom. Malo je poroda i imaju vremena i volje brinuti se o rodiljama. Mislim da sam vidjela možda ukupno 6 rodilja u tri dana boravka. Nisu mi dali nikakve lijekove ni drip, niti je napravljena epiziotomija. Curi koja je rodila dan poslije mene je napravljena pa o tome pretpostavljam odlučuju ovisno o tijeku poroda. Vjerujem da se moguće i dogovoriti.

Puno pomažu oko dojenja, oko jedne žene u susjednoj sobi su bile sestre doslovno neprestano tri dana.
Sestre pomažu oko tuširanja, odlaska na wc, bilo čega što poželiš. Doktore se jako malo viđa, i na porodu i poslije. Mene je porodila babica, doktor je bio u blizini, sjedio za stolom i bavio se nekom papirologijom.

Ipak, imaju u rodilištu bočice i adaptirano (iako ne bi smjeli) i jedna od sestara je nudila i meni i cimerici da će dati djetetu bočicu da se mi malo odmorimo. Ja nisam prihvatila, ona je, tako da ne mogu reći da bezuvjetno podržavaju dojenje.

Svaka soba ima svoje kupatilo, inače su slične kao u Splitu.
Ja sam prvi dan bila sama u sobi, poslije smo bile dvije.
Muž i sin su mi prvi dan došli u sobu vidjet mene i mališa, a poslije sam ja izlazila u čekaonicu, ali bi neka od sestara donijela pokazat malenog.
Svi su bili jako topli i ljubazni.

Dakle, ako vam ne smeta da na dokumentima piše da je mjesto rođenja Sinj, mislim da ima dosta razloga za roditi tamo. Raspitala sam se kod ginekologice koja je držala jedno predavanje u Klubu trudnica što u slučaju nekih komplikacija, i ona je rekla da transport do Splita odlično funkcionira i da nije bilo slučaja da je neki porod prebačen iz Sinja u Split zbog nepravovremenog transporta završio loše.