Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: klima uređaji i montaža

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    40

    Početno klima uređaji i montaža

    Evo planiram ovo ljeto normalno disati bar u svom stanu zahvaljujući klima uređaju. I tako pozvala ja ovlaštenog servisera da mi preporuči gdje staviti uređaj i koji mi najbolje odgovara. Bio je jako ljubazan, sve lijepo objasnio i mailom mi poslao ponudu montaže i klime. Cijena montaže je 1700 kn. To mi se čini malo previše s obzirom da nema baš puno bušenja i razvlačenja kablova na daleko. Zna li netko kako se kreću cijeni, je li to previše ili sam zahrđala kaj se toga tiče??

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Cijene montaze se krecu od cca. 1000-1500 kn, koliko se sjecam. No, savjetujem ti da pratis malo ponudu i reklame za klime, jer cesto ima akcija kada prodavatelji daju besplatnu montazu ili neksto jeftiniju. Npr. mi smo prije 2g kupili u Ecosu LG klimu, a montaza je bila besplatna - nekakva akcija. Imas jos vremana do ljeta pa mozda da pricekas tako nesto. Sjecam se da sam i proslo ljeto vidjela slicne akcije.

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nekad je to bilo 10% cijene uređaja... ako je komplicirano - onda + dodatni radovi...

    nazovi nekoliko poduzeća koja se bave prodajom i montažom klima, i usporedi cijene.

  4. #4
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Ja mislim da ti je to fest zaračunao, rađe se još malo raspitaj. I mi planiramo isto i rekli su nam da se sa ugradnjom preko Peveca može proći sa 3000 kn!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ja sam ugradnju (ovlašteni servis, izdan račun) platila 1200kn.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    56

    Početno

    1200 kn kod ovlaštene firme i sa izdanim računom. Jedino u koliko su cijevi duže od onoga što serviseri inače predviđaju, to se plaća dodatno. U koliko klimu ugrađujete u svoj stan, nastojte klima uređaj i ugradnju dobiti na istom računu kako biste si ju iskoristili kao poreznu olakšicu. U tom slučaju na vlasnika stana mora biti izdan i račun.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ili pričekaj još malo kad će kao i svake godine ugradnja bit besplatna

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Super savjeti. nisam znala da postoji i mogućnost besplatne ugradnje. provjerit ću to još malo, a u međuvremenu sam dobila od istog ovlaštenog servisa i ponudu s nižom cijenom - 1300 kn. Hm, hm. Čisto sam zaboravila i na poreznu olakšicu. Hvala malini što me podsjetila.
    Još jedno pitanje. Kakve su klime Haier? Je li to neka japanska marka? Dobila sam ponudu za njihovu klimu, a privlačno mi je i to što je energetska klasa A+ !

  9. #9
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    besplatna montaža je u sezoni vrućina pa se zna desiti da montažu čekaš tjedan ili dva

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    nama su došli u roku 2-3 dana...ugradila sam je početkom 6-og mjeseca

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    navodno je najbolja Mitsubishy a iza nje ide ta H(nemam pojma kak se točno piše)

  12. #12
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Mi imamo Haier (ili Heier - tko bi znao kako se točno piše) na moru i super smo zadovoljni!

  13. #13
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    haier je jako dobra klima

  14. #14
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    inseceko, te besplatne montaže su uglavnom kada nije sezona. možeš naći i montažu za 1000kn, a i za 1700. budi svjesna kolik para toliko glazbe. majstori se jaaaaako razlikuju, tako i montaže. danas ti svaka šuša montira klime i naplaćuje 1000kn, ali koriste jeftiniji materijal, nemaju svu potrebnu aparaturu za izmjere, ne stave ti sva u kanalice nego gole cijevi vise vani, a kako samo ružno znaju napraviti... prije sam bila u toj branši pa znam o čemu priča. ugradnja klime nije nešto što radiš svakih par godina, gledaj na to kao na investiciju kojom moraš biti zadovoljna. uprabno i estetski! imaš i uređaja za 2000 i za 7000, kao i u svemu kvaliteta je nebo i zemlja. dodatne funkcije, buka - na to malo ljudi računa! potrošnja struje...svakako preporučujem inverter jer je ušteda struje i do 40% a to ti puno znači.

  15. #15
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    što se povrata poreza tiče: moraš imati račun za klimu, račun za ugradnju od ovlaštenog servisera i vlasnički list nekretnine gdje se ugrađuje. tu je kvaka , znači račun mora glasiti na onoga čija je nekretnina a ne tko plaća!

  16. #16
    JBT avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    navodno je najbolja Mitsubishy a iza nje ide ta H(nemam pojma kak se točno piše)
    Najbolje klime su Carier, a Mitsubishi je, osim po kvaliteti, poznat i kao najtiša klima.
    Moja punica ima Haier i glasnija je od LG. Mi doma imamo LG, ugradnja je bila besplatna, a krajem svibnja '04 došli drugi dan ugraditi klimu. Mi smo plaćali gotovinom tako da sam sve obavio internetom (razgledavanje modela, cijena isl). Kada sam se odlučio za model poslao sam im mail i sutradan oni došli na montažu.
    Za sada sve bez problema. Oni imaju i opciju da svake godine provjere klimu, tj. naprave servis (300 kuna) i garancija se produžava za godinu dana.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    i mi imamo LG :D

  18. #18
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    uvijek možete sami izabrati model putem neta ili kataloga, ali kod kvalitetnih proizvođača spektar modela je jako širok. uvijek preporučam da ih nazovete da pogledaju prostor, preporuče, vide kakva je montaža... vi njima kažete da je montaža preko zida, dogovorite cijenu a oni buše i naiđu na armaturu :/ . odmah naplate extra! dobar dogovor je pola posla, izlazak na teren ne naplačuju.

    ja bih na broj 1 stavila mitsubishi, toshibu i panasonic naravno.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Odabarala sam klimu preko interneta. Ima i noćni rad, ionizator, invertni (valjda se tak piše) načina rada, tihi rad, vertikalni i horizontalno puhanje i sve te nove ludosti . Klasa energetska je A+. Klima Haier. i čini mi se da je to to bar što se tiče odabira uređaj.
    Slažem se da je to investicija za dugo vrijeme i da montaža mora biti kvalitetna tako da ću uzet tog ovlaštenog montažera po toj cijeni. Ne mogu vjerovati da ste uspjeli u lipnju tako brzo dobit montažu jer su nama prošle godine rekli da se čeka mjesec dana, a i nisam nikad čula ni za opcije besplatne montaže.
    Što se tiče poreza, već imamo do onih 12000 kn koje se priznaju kamata za stan. Ali ako se to ukine ... svejeno uzet ćemo račun na ime.

  20. #20
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    tonja, a daikin :/

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    1. mitsubishi
    2. daikin
    3. toshiba

    ovako pak rangira mm kojemu je to posao.
    za heier kaze "kinesko ..." ali kako je netko vec dobro napisao to je ono "Koliko para, toliko muzike". Ne mozes za male novce dobiti kvalitetnu klimu pa tako niti montazu.

  22. #22
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi imamo doma LG vec 2g, a na moru smo proslo ljeto ugradili Panasonic (istog kapaciteta i razreda) i mogu reci da sam puno zadovoljnija sa LG. Tisa je i brze rashladi. MM kaze da bi Panasonic trebala biti bolja (i skuplja je), ali u stvarnosti ipak nije tako.

  23. #23
    rajvos avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    127

    Početno

    Ja imam dugogodišnje iskustvo:
    1.klima uređaj Samsung kupljen 1999.g,plačen 11000kn,montiran od ovlaštenog servisera besplatno(uračunato u cijenu je bilo) i samo jednom servisiran-još uvijek radi k'o sat-najbolji
    2.klima Amstarplaćena 1300kn +800kn montaža 2004g.-srednja žalost,nenormalno izbacuje vodu
    3.klima Paolo sa montažom plaćena cc2000kn 2005g.-katastrofa,dva puta servisirana,hlađenje i nekako radi a grijanje užas
    Sve montirane od ovlaštenog servisera.Koliko ja znam sve klime koje su na hrvatskom tržištu osim Daikin za grijanje mogu raditi samo na temp.od +10. Moj zaključak na kraju:koliko para-toliko muzike.Za par mjesecimoram kupiti još jednu od 3,5kw ali samo Samsung dolazi u obzir

  24. #24
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Mi imamo doma LG vec 2g, a na moru smo proslo ljeto ugradili Panasonic (istog kapaciteta i razreda) i mogu reci da sam puno zadovoljnija sa LG. Tisa je i brze rashladi. MM kaze da bi Panasonic trebala biti bolja (i skuplja je), ali u stvarnosti ipak nije tako.
    ovo glede panasonica je tako jer je valika razlika od panasonica kupljenog u metrou koji je made in china i onog kupljenog kod ovlaštenog koji je made in malesia. svi koji su nezadovoljni panasonicom 100% sam sigurna da je aparat made in china, prvo su bučni, nemaju nikakve filtere (ako dignete poklopac vidjeti ćete da je prazno), sasvim druga elektronika unutra... daikin su kvalitetne klime, oni su sa panasonic napravili neki mrak multi kompresor. ali SVI imaju pogone u kini radi potreba slabijih (čitaj istočnih) tako da uvijek treba gledati i izbjegavati ono made in china.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Mi imamo LG i jako smo zadovoljni.
    Kad smo je kupili bila je na akciji i dobili smo montažu besplatno.
    Ugradili su je za 2 dana...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Zna li netko da upravo sada traje neka akcija ili nešto za neku relativno tihu, ne preskupu klimu..?

  27. #27
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Mi smo upravo ugradili Toshibin inverter Daiseikai i zasad smo jako zadovoljni, a pogotovo time što puno radi, a zaista ne troši puno struje niti vuče puno snage (bojali smo se iskakanja limitatora, ali sve je ok),

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    A to je ona odlična super turbo skupa klima (cca 5000 kn) ili ne?

    Ako nije bad, možeš li mi reći koja je cijena i koliko im je trebalo da dođu ugraditi? I adresu gdje ste je kupili i sve to....
    Od vrućine nemamo snage ni istraživati. NAjradije bi telefonski naručili klimu.

  29. #29
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mi smo kupili Fuego, klima španjolskog proizvođača koja sadrži Toshibin motor u sebi te dogovorili montažu na licu mjesta u Mercatoneu. Došli su drugi dan i sve napravili, zajedno s garancijom. Cijena klime 1600 kn, montaža 1200 kn.

    Jako smo zadovoljni klimom, a cijena je i više nego povoljna :D

  30. #30
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    chris blue, to je u nekom dučanu u Mercatoneu ili ?
    pretpostavljam da bi trebala biti ista cijena i u Splitu?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    he, hej.. znala sam da treba ići u mercatone! I mi želimo jeftinu klimu ugrađenu sutra!

  32. #32
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    evo mi mama upravo u mercatoneu u Splitu ali kažu da ne rade
    montažu nego da mi moramo naći montera :/

  33. #33
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Mi smo kupili prije 2 tjedna Samsung klimu u njihovom dućanu u Draškovićevoj, bilo ih je dovoljno u dućanu pa smo odmah dogovorili i montažu - kupili smo u 2 popodne, u 8 na večer je došao monter, u 10 je sve bilo gotovo, imali smo sreće.
    Mislim da ćeš teško naći klimu na akciji u sred ljeta na +40, sad im je ful sezona.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    paci - Koja cijena je bila svega? Montaža i klima?

  35. #35
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mi smo pitali na odjelu prodaje bijele tehnike imaju li nekog kog mogu preporučiti jer nam je hitno, dobili broj telefona, nazvali na licu mjesta, kad može, može sutra u 12, taman imali rupu u rasporedu, došli, montirali, dali garanciju.

    Tako je barem u Mercatoneu Zgb u Lučkom

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Mi smo kupili Panasonic klimu prošle godine za dnevni, blagovaonu i kuhinju te drugu za hodnik sobe i kupaonu.Jako smo zadovoljni grijanje i hlađenje.Što se tiče struje nitko ne može vjerovati koliko je to malo (kao frižider ) struje.Montaža nas je došla 1400 kn.

  37. #37
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    paci - Koja cijena je bila svega? Montaža i klima?
    Mi smo kupili onu turbo jaku od 5 i nešto :? , baš je velika i stoji u hodniku, a rashladi dvije sobetine, kuhinju i hodnik, to ti je oko 60m2, koštala je 4000 kn (živjela go master kartica!), ali ove slabije za npr samo jednu sobu, su puno jeftinije, ima ih već od mislim 1300. A montaža je bila 1500 kn. I to se povećava s jačinom klime.

  38. #38
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    mi smo uzeli za sobu klimu od samsunga i nismo zadovoljni, a platili smo je 4500kn + 1200 montaža. U njoj stalno nešto pucketa, montažer kaže da se širi plastika. Neznam više kad će se proširit, to traje već 2 mj. 2 tjedna nakn šta smo je stavili u sobu nam je počela kapati voda
    Ima noćni rad, stvarno je tada tiha ali zato vanjska jedinica urla ko luda. U dnevnom boravku imamo toshibinu i s njom smo super zadovoljni.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Tonja_1 prvotno napisa
    možeš naći i montažu za 1000kn, a i za 1700. budi svjesna kolik para toliko glazbe. majstori se jaaaaako razlikuju, tako i montaže. danas ti svaka šuša montira klime i naplaćuje 1000kn, ali koriste jeftiniji materijal, nemaju svu potrebnu aparaturu za izmjere, ne stave ti sva u kanalice nego gole cijevi vise vani, a kako samo ružno znaju napraviti...
    Nama su lani u 5. mjesecu montirali klimu za 900 kn i zadovoljna sam montažom. Nije ništ sfušano, sve uredno i pristojno napravljeno i počišćeno. Tu sam firmu preporučila kolegici s posla koja je tražila klimu ovog ljeta i cjena montaže je narasla na 1100 kn. Nekak ne vjerujem da je toliko porasla cjena kablova i kanalica u zadnjih godinu dana. možda sad postavljaju pozlaćene kablove ili kaj. Iskreno, meni je 200 kn razlike puno i 1700 kn za montažu mi se čini besramno puno i ne vjerujem da malo plastike i kablova toliko košta. Nekim ljudima je to plača za cijeli mjesec rada na traci pod normom tak da ne mogu tu cijenu ni opravdati ni radom montažera. Pa ti su još skuplji od pravnika.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Idemo sad u mercatone po klimu. :D

  41. #41
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Idemo sad u mercatone po klimu. :D
    Moji su roditelji u Merkatoneu kupili Amstar klimu od 5 kw prije dvije godine.Radila je sve zajedno 4 mjeseca,po dva ljetna mjeseca godišnje,nikad nije korištena za grijanje,koštala je preko 5000kn+ne znam koliko za montažu.Ove godine joj je izgorio motor,serviser je reko da se ne isplati prematat motor,jer da to košta preko 2000kn.Zbog turista koji su u tom apartmanu,starci su morali odmah kupiti drugu, LG s montažom preko 3000kn.
    Nikad više ništa nećemo kupiti u Merkatoneu!

    Ja imam neku no name klimu Gree kupljenu prije 7 godina,plaćena je bila oko 6000kn(tada je to bila najjeftinija klima).Radi non stop,svake jeseni se i grijemo njome,kuc-kuc savršena je!Nikad nije "servisirana" i ne vidim razlog za to.Samo ja svake godine prije početka hlađenja operem filtere i usisam prašinu sa nje i to je sve!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Mi smo kupili i hladimo se. :D

    Meni je Mercatone ok, a neispravnih i nekvalitetnih proizvoda ima u svakom dućanu i nitko ti ne može garantirati da će proizvod no name ili ne raditi besprijekorno zauvijek. Zato je dobro gledati da postoji garancija na bar dvije godine.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    191

    Početno

    Mi prošlo ljeto kupili dvije nek se nađe jedna je u dnevnom od hitachi super je uzeli malo jaču sa inventerom pjevala skoro 7.000 kuna al isplatila se već jer se grijemo sa njom i smanjila upola račune od struje ,drugu stavili u kuhinju haier super zadovoljni dobro hladi,grije .Jedini nedostatak šta je malo bučnija dopk se ova druga nečuje uopče.Obje su sa inventerima

  44. #44
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Imamo već 7. godinu Toshibinu klimu koja radi besprijekorno, vrijedi svake lipe, znam da nema garancije da se i te skupe neće brzo pokvariti ali vjerujem da je vjerojatnost ipak bitnije manja

    sve na čemu sam škrtarila poslije mi se obilo o glavu :/

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Ima li netko možda Matrix klima uređaj i kakva su iskustva s njim? Mi smo danas kupili isti za oko cca 400E (cca. 3000kn), ima inverter, ionizator, 2 pročišćivača...i garanciju 5 godina. :?

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Samo da kažem da gore spomenuta klima nema inverter (a u trgovini nas uvjerili da ima), tako da je danas vraćamo nazad , nadam se u ruke "poštenom" trgovcu koji nam ju je prodao, baš sam u elementu ...

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Vratili smo Matrix klima uređaj, trgovac nam se duboko ispričavao, skoro pa je počeo plakati tako da mi je na kraju skoro došlo da ja tješim njega...Gotovinu su nam vratili, kupili smo novu klimu u drugoj trgovini, 560E, A klasa, bez invertera, Panasonic. Sad još samo da instalacija prođe bez problema, pa da odahnemo...

  48. #48
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Mi smo kupili i hladimo se. :D
    Ovu Fuego klimu ili neku drugu??

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    mi kupili prije mjesec dana u Ecosa klimu LG .ugradnja besplatna.koštala je 7000 ali to je zadnji krik tehnike pa smo izbrojili toliko jer ulazimo u novi stan.ima inverter,nije bijela nego siva.tj prednja strana joj je ogledalo(zove se mirror).super je,ne čuje se...

  50. #50
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Mi kupili prošle godine Samsung i odlična je...meni uostalom klima ko klima...glavno da klima i u zimi i ljeti...a rata struje ista...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •