Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 105

Tema: brijanje i klistir

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno brijanje i klistir

    Žene koje ste rodile imam pitanje za vas.
    Što se tiče brijanja, ja sam se još prije trudnoće par puta obrijala da budem "simpatičnija" svom dragom ali sam odustala jer je dva dana nakon toga užas, sve me pika, svrbi, javi mi se crvenilo i peče me, uglavnom jako je neugodno i odustala sam, sad si mogu mislit kako bi mi bilo užasno nakon poroda, ziher bi mi se sve upalilo i mučila bi se ko konj.
    A što se klistira tiče, imam upalu crijeva (crohnova bolest) i trenutno krvarim iz sluznice pa mi se klistir nikako ne čini privlačnim.
    Moje pitanje je da li će me poslušati ako ja odbijem ta dva postupka?
    Jel neko odbio i kakva je bila reakcija osoblja?


  2. #2
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    koliko ja znam medicinski to baš i nije potrebno, barem brijanje.
    a mislim da bi ti mogli uvažiti klistir, uvjeri ih da si bila na 'dijeti' pred porod.

    kolegica je stigla na porod u zadnji čas i porodila se bez svega toga

    probaj i ti!

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Po zakonu imaš pravo odbiti. Daj im to do znanja i ne odstupaj. Dlake možeš samo podšišati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno Re: brijanje i klistir

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    imam upalu crijeva (crohnova bolest) i trenutno krvarim iz sluznice

    za ovo bi ti bilo jako dobro imati pospremljen NALAZ uz trudničku knjižicu i ostale nalaze kada dođeš u rađaonicu!

    Mislim da u rodilištu MORAŠ reći za tu bolest, pa to su jako ozbiljne stvari!

    A ne bi bilo loše pribaviti si i mišljenje gastroenterologa (to je taj, ne?) u vezi klistira i tvoje bolesti.

  5. #5
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Nama su rekli na tečaju da se to radi rutinski kad te zaprime, ali ako odbiješ, da ti nitko neće to sigurno raditi.

    Isto tako, rekli su, možeš to sama doma ako želiš, npr. skinuti kremom, ako ne, ne.

    A i isklistirati se možeš, djelomično barem na neki način, kako već želiš (ono tipa slatka kava ili nešto što potiče čišćenje). Čula sam i da imaju neke tabletice koje možeš doma uzeti za klistir, ali, kad sam se probala malo raspitati o tome, nisam uspjela nešto konkretnije saznati, tj. sve ono kaj to potiče, moglo bi izazvati i grčeve, pa apotekari nisu baš uvjereni da je to ok uzeti, niti znaš koliko to i kako će djelovati, tj. da ćeš to doma uzeti, pa sve bude gotovo u xy minuta, niti bih ja s tim zato riskirala.

    Ali, ako imaš zdravstvenih problema, sumnjam da te zanima ikakvo klistiranje, pa makar i u kućnoj radinosti...ti definitivno imaš dobar argument zašto to odbiti.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    cak i da nema nikakav argument, nego joj se bas nece na klictir ima ga pravo odbiti. jer je to jednostavno nepotrebna, rekla bih cak i barbarska praksa.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Žene, hvala na odgovorima.
    Znam da imam pravo odbiti, ali me strah da ako počnem tamo nešto izvoljevati da će me drukčije gledat (vjerovatno to ovisi na koga ću naletiti).

    Ja bih najradije cijeli porod provela po načelima Andree s predavanja o prirodnom porodu, ali pretpostavljam da kod nas nisu voljni udovoljavati našim stavovima i željama pa mi ne preostaje ništa drugo nego šutjeti i pokoravati se ljudima u bijelom, što me jako žalosti. Ne mogu vjerovati da kod nas još uvijek provode mjere koje su dokazano ne samo nepotrebne nego i otežavaju majci i dijetetu, samo jer je njima tako lakše jer tako rade već 30 godina. Za njih vrijeme ko da je stalo. :?

  8. #8
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Pogledaj temu o primaljama koje su naklonjene prirodnom porodu, pa možda ako ti pomogne da porazgovaraš s kojom iz rodilišta gdje ideš, da se pripremiš, čisto ako se bojiš reakcija osoblja...

  9. #9
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    znam jednu curu s crohnovom bolesti koja je nedavno rađala...Nisu ju htjeli vaginalno zbog te bolesti poraditi i išla je na carski...mislim da joj je to rakao i njen dr. da je vjerojatno da će biti carski...raspitaj se svakako kod svog dr. o svemu vezano uz porod i neka ti napiše u trudničku svoju preporuku tako da imaš kad dode dan D!

  10. #10
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Što se tiče brijanja, ja ima strahovitih problema s urastanjem dlaka i bojala sam se kako će to izgledati. Međutim nakon tog brijanja u bolnici nije bilo nikakvih problema: niti svrbeža, niti urastanja dlaka, niti crvenila...
    Možda je razlog u načinu brijanja: mene je sestra obrijala točno u smjeru rasta dlaka.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    molim cure s iskustvom od prijasnjeg poroda. koliko detaljno treba biti obrijan? ja se trudim biti na par milimetara, ali ne znam da li je to dovoljno? treba li obrijati i podrucje anusa? ja sam nekako sklonija da to sama obavim prije poroda. svrbez i urastanje mi se javljaju kad se izbrijavam pa mi je zato draza varijanta od kojih mm-dva

  12. #12
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    mislim da treba skroz obrijati, područje anusa ne.
    ja toplo preporučam obaviti to prije poroda, doma.
    mene je sestra brijala samo žiletom i vodom (i porezala) , ona mi je bila najgora (jedina, hvala Bogu) na cijelom porodu.

  13. #13
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Cure, još jednom, ako ne želite, NE MORATE se obrijati.

    Nemojte biti "ovce na klanju". Nitko se drugi neće izboriti za vas, osim vas samih i eventualno vašeg partnera na porodu. Doktori i primalje nisu ti koji će uvesti promjene. RODILJE su glavni pokretač.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    cure dajte mi pliz objasnite jer valjda ja ne kuzim.... koja je fora u tome da odbijate brijanje? ja mislim da bi mi bilo puno gore da mi se jos i dlake pletu po svemu tome keljavom, krvavom...
    ne znam, mozda sam previse gadljiva na dlacurde pa ne kuzim.

  15. #15
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    micika, poanta je u "ne morate". Ako ti misliš da će ti to smetati, obrij se.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni moje dlake nisu ni najmanje gadljive.
    Pa ih ni ne brijem. Nisu one tako duge da bi se mogle zaplesti u bilo sto.

    Jednostavno ne volim da mi netko koga vidim prvi put u zivotu mase britvom po medjunozju, pogotovo ako sse zna da je to potpuno nepotrebno. Neke zene depiliraju medjunozje i furaju brazilku. I to je ok. AL ja ne furam i ne zelim da mi to netko namece jer "se to tako radi"...

  17. #17
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja sam bila "podšišana", ne obrijana i sestra kad je vidjela rekla je da je to ok i nije ništa dirala
    al zato su na podu oko te stolice bile prave lokne od moje prethodnice

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja nista nisam brijala i niakako mi nije smetalo. Ne vidim razlog cemu bi metale moje dlake.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    lejla, ti zivis u civilizaciji

  20. #20
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    Žene, hvala na odgovorima.
    Znam da imam pravo odbiti, ali me strah da ako počnem tamo nešto izvoljevati da će me drukčije gledat (vjerovatno to ovisi na koga ću naletiti).
    Nema niceg apriori lose u tome da te pocnu drugacije gledat. U tom je i poanta. Jer ce te inace gledat kao nekog na pomicnoj traci. A to sigurno ne zasluzujes. Ovo je poseban trenutak i za tebe i za tvoju bebu, nikad vise ponovljiv, ti si njegova zvijezda i tako se trebas osjecati od pocetka do kraja.

  21. #21
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    WHO smjernice za porođaj:
    http://www.udrugaprimalja.hr/baza/up..._smjernice.pdf

    da izdvojim:
    Klistir se još uvijek naširoko primjenjuje jer navodno stimulira kontrakcije maternice i
    zato što prazna crijeva dopuštaju spuštanje dje)je glavice. Tako7er se vjeruje da
    klistir smanjuje zaprljanje i infekcije majke i djeteta. Me7utim, klistiranje je neugodno i
    nosi izvjestan rizik povrede crijeva. Iako neke žene same traže klistiranje, za mnoge
    je ono nelagodno. Dva kontrolirana istraživanja metodom slu)ajnog uzorka (Romney
    i Gordon, 1981; Drayton i Rees, 1984.) pokazala su da primjena klistira ne utje)e na
    stupanj fekalnog zaprljanja tijekom prve faze poro7aja, ali ga umanjuje za vrijeme
    izgona. Bez klistiranja zaprljanje je uglavnom neznatno i lakše ga je ukloniti, nego
    zaprljanost nakon klistiranja. Nisu otkriveni nikavi efekti na trajanje poro7aja i na
    neonatalnu infekciju ili infekciju me7ice.
    pa ti vidi
    ako zahtijevaš onda ćeš dobiti bolji tretman,
    jednu su "zato jer je bila zločesta pa odbila početne intervencije" ostavili da na miru porodi bez dripa i ostale ekipe

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Hvala vam što ste se tako puno raspisale, uvijek mi je lakše kad čujem razna mišljenja.
    Ja sam "tek" u 5. mjesecu trudnoće i svakako ću se nastojat što bolje pripremiti i informirati.
    Za sad moj lječnički tim ne vidi prepreku vaginalnom porodu, pa za sad računamo na njega, osim ako se potkraj ne pojave neke komplikacije, tad ću na carski.
    Imam jako dobre dr. pa sam sigurna da će me korak po korak uputiti u sve detalje, za sad me interesiraju vaša iskustva i hvala vam na njima.

  23. #23
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Klistir i nije tako nevin...mogao bi utjecati i na tok trudova jer eventualno bi mogao poticati na rad pogrešne mišiće maternice, naime oni koji se aktiviraju u fazi istiskivanja - duguljaste koji idu prema dolje, a ne one koji koje su odgovorni za rastezanje grlića u fazi rastezanja.

    Organizam se u toku poroda prirodno sam čisti, tj. prazni crijeva i to kad to njemu paše, a ne kad to paše bolnici. Vjerovatno je momenat pražnjenja crijeva povezan sa situacijom u zdjelici i samoj punjenosti crijeva.

    Da nam adrenalin skače uslijed prčkanja po čmaru, ne moram ni napominjati, kao i uostalom uslijed brijanja, a to svakako utječe na zastoj poroda.

  24. #24
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Da nam adrenalin skače uslijed prčkanja po čmaru, ne moram ni napominjati, kao i uostalom uslijed brijanja, a to svakako utječe na zastoj poroda.
    Ovo je poanta svega.
    Dodajte tu još i vaginalne preglede tijekom poroda i ostala uznemiravanja.

  25. #25
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    joj, vaginalni pregledi
    meni su to stalno radili u predradjaoni toga mi je bas bilo previse

    klistiranje mi je bilo bezveze, a to mi je prije poroda izgledalo najstrasnije

    depilirala sam se sama, kremom. i nisu me dirali :D

  26. #26
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    ja se doma depilirala i mrgud sestra nije niš rekla.
    klistir sam dobila al sam se svejedno pok***** na stolu dok su trajali trudovi. i povraćala sam ko konj. al ja sam imala traumatičan porod. drago mi je da sam dobilaklistir jer ko zna šta bi bilo , a opet u tom trenutku nisam ni osjetila a i baš ma brigalo.
    ne vidim zašto ne bi mogla odbiti, pa nemreju te natjerati. a ako pobjegne očistit će. klistir ti nije garancija za niš-ja sam živi primjer...

  27. #27
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    da nisi dobila klistir bio bi sigurno manje traumatican.

    ja sam i povracala (najela se kelja taj dan) i imala stolicu svako malo tijekom trudova s Robijem i sve je proslo super (niti mi je to bila neka trauma jer me nije mucilo ovo pohadanje na WC, samo sam se praznila). sigurna sam da bi bila skroz druga stvar da su mi prije toga upucali litru vode u debelo crijevo.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Ako vam nije bed otvoreno pričati o tome; ako odbijem klistir (a 99,9% budem) i ako imam stolice tijekom rudova i poroda, što se zapravo loše može dogoditi (osim možda neugodnosti). Čitala sam da stolica zapravo ne može inficirati bebu ili mamu (ako popuca), pa u čem je onda problem?
    I da li se može normalno ići na wc ako si otvorena a beba još nije počela izlaziti, i što ako stolica pobjegne tijekom izgona?
    Biti ću vam stvarno zahvalna na bilo kakvim informacijama!

  29. #29
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ništa se strašno neće dogoditi. U stvari je vjrojatnije da će ti pobjeći vodenasta stolice poslije klizme, nego bez toga.

  30. #30
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    A ako malo pročitaš o porodima u drugim zemljama, vidjet ćeš da su neke izbacile klistir totalno, kao i brijanje (baš sam danas čitala o porodu u Italiji - text na portalu).

    Meni je službeno termin sutra, iako je to po datumu ZM, tako da bi pravi termin padao kakva 4 dana kasnije, a i beba za sada ne pokazuje da joj se baš jako žuri, iako znam da se to može promijeniti u trenutku skoro.

    Već 2. dan me muči želudac i nešto kao začetak prehlade, pa sam na juhi i čaju samo i nekako si mislim, kad bi sad i krenulo, nakon ovoga, koja bi svrha bila da mi netko nameće klistir (a i ovako ga mislim odbiti). Pa ja se prirodno klistiram već dva dana!

    Pitam se već i koja je svrha ovih vaginalnih pregleda pri kraju - idem već preko dva tjedna redovno na ctg, pretprošli tjedan redovni pregled kod mog doca, pa mi dao uputnicu i za amnio ako bude moguće jer je kao sve omekšalo lagano. Onda prošli petak neuspjela amnio (zatvoreno, pa je bio samo pregled + još uzv), te opet naručena za sutra kad slijedi isti scenarij i onda ću vidjeti kad idući puta, a bit će sigurno ovaj tjedan pošto je sutra termin i idući puta mislim stvarno pitati koja je svrha tih silnih pregleda dok svi preporučuju njih čim manje pri kraju radi mogućih infekcija (sutra ću se suzdržati pitanja jer je dežurna "hvaljena" dr. Š., pa ću gledat da čim prije sve završi, nadam se bez kakvog incidenta).

  31. #31
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Hera, zaista nemaju svrhe vaginalni pregledi, osim rizika da te inficiraju.

    Početi ćeš se otvarati kad budeš i ti i bebica spremna i to u svom ritmu, a vaginalni pregledi tome sigurno neće pridonjeti, osim što neki doktori imaju "običaj" da u toku vaginalnog pregleda neprimjetno skinu prvu ovojnicu (i time se upliću u proces rađanja), a neki bogami i prekinu vodenjak

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Početi ćeš se otvarati kad budeš i ti i bebica spremna i to u svom ritmu, a vaginalni pregledi tome sigurno neće pridonjeti, osim što neki doktori imaju "običaj" da u toku vaginalnog pregleda neprimjetno skinu prvu ovojnicu (i time se upliću u proces rađanja), a neki bogami i prekinu vodenjak

    :shock: :shock: :shock:

  33. #33
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Poslid, zato sam si ja ovaj put spremila i proučila sve tvoje preporuke za neinterventni porod, i mantram si izjavu koju ću potpisati pri prijemu, jer kad bi mi se desilo prokidanje vodenjaka bez pitanja (ako se ne varam, smajlić se to desilo prije par mjeseci u Vž), napravila bih čitavu frku nakon toga.

    Jedino kaj bi me moglo spriječiti u svemu tome je da se nešto opako zakomplicira, pa da ne budem u mogućnosti baš puno odlučivati. Ali na taj način neću razmišljat..

  34. #34
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    ja sam se doma obrijala cijela, drago mi je da jesam jer je onaj postporođajni period (lohije, krvarenja...) bio puno higijenskiji. čak mi dođe da tako napravim svaki puta u određenim danima u mjesecu.

    klistir, dvoumila sam i ja. dobila sam ga i drago mi je da jesam. ništa nisam osjetila, ništa ne boli, jer kada je uslijedio izgon, to je takvo nadljudsko tiskanje da stvarno ne bi volila da tada ispraznim i crijeva .

  35. #35
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Tonja_1, ispraznila bi crijeva tijekom poroda, prije tiskanja, i ovako i onako. Kaj ti mislis da se priroda nije pobrinula za to? Samo sto bi se praznila na prirodniji nacin a ne ispirivanjem cijele crijevne flore skup sa stolicom i to ispricivanjem iz anusa, a da ne velim da opustenosti tijela koja je potrebna da se ono usredotoci na porod nikako ne moze pomoci invazija kao sto je uguravanje gumene cijevi u anus i ustrcavanje pola do litre vode u nj.

    Kaj se tice brijanja, ja nisam bila brijana niti znam ikog osim zena u Hrvatskoj da su bile brijane. I nije mi bilo nimalo komplicirano odrzavati higijenu nakon poroda.

  36. #36
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Klistir, tko voli nek izvoli

    No cure nemojte ocekivati da ak uzmete klistir se necete pokakiti na porodu. a, ne, neeeee.. ne ide to bas tako. Porod u nasim bolnicama nerjetko bude 12 ili vec koliko god sati nakon klistira. Probava ne stane s radom u medjuvremenu. I onda je to tek zabavno ak je prije bio klistir u igri, jer je to sve lijepo vodenasto pa da vidis veselja tjekom tiskanja na sve strane A ak nije bilo klistira, bude normalna stolica i sve fajn.

  37. #37
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    brijanje...ja sam mislila da će me sve svrbiti i pikati (kao inače) ali sestra me tako nekako profi obrijala (u rodilištu) i to samo onaj mali dio koji im treba, i nisam ni osjetila rast dlaka :? to mi se još nije dogodilo kad se sama depiliram...

    klistir...napravili mi, rodila za sat i po nakon njega i ipak malko pobjeglo...

  38. #38
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Porod u nasim bolnicama nerjetko bude 12 ili vec koliko god sati nakon klistira. Probava ne stane s radom u medjuvremenu. I onda je to tek zabavno ak je prije bio klistir u igri, jer je to sve lijepo vodenasto pa da vidis veselja tjekom tiskanja na sve strane A ak nije bilo klistira, bude normalna stolica i sve fajn.
    hm...ovo me baca na razmišljanje. klistir oko 7 ujutro a rodila u 9 navečer :/ . mislila sam na sam postupak davanja klistira, nije ništa strašno. ali se slažem sa ancicom za kasnije, to nije humano. još nas je bilo 5 "u postupku" na sa jednim wc-om u predrađaoni...ajme kad se sjetim :shock: .

    nisam se bunila jer inače imam koma probavu (zapravo ju nemam ) i sjećam se da nije išlo tih dana pred porod kao ni cijelu trudnoću pa nisam htjela riskirati. ali za drugi put ću razmisliti!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    Ako se planira prirodan porod ne vidim razlog klistiranju jer nismo mi babe od 80 god. kojima popuste sfinteri pa da inficiramo eventualnu operaciju (carski rez). a brijanje se obavlja zbog epiziotomije jer kaže se da dlaka najčešće uzrokuje infekciju tako da ju bolje odstraniti.

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Ja sam se čuvši razno-razne priče (što se redovito pokazalo pogrešnim) malo se bojala klistira.

    Na kraju je sve skupa bilo više nego ok. Brijala se sama skorz nisam, već sam dan-dva ranije skratila dlačice na nekih 2-3 mm. Sestra u "pripremi" mi je britvicom samo obrijala nekih par cm oko međice gdje treba doći epi. Još me je pohvalila "kako sam se sama lijepo šišnula".

    A klistir sam dobila vrlo malo i vrlo nježno jer ionako nisam niš jela jedno 15 sati prije što sam sestri rekla. Na kraju mi je i to malo došlo baš ok da se malo olakšam jer sam cijelu trudnoću imala problema s opstipacijom.

    Uglavnom - pozitivno iskustvo, super sestra prije svega - to ovisi sigurno baš o osobi kojoj "padnete u ruke".

  41. #41
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj kuruza prvotno napisa
    Na kraju je sve skupa bilo više nego ok. Brijala se sama skorz nisam, već sam dan-dva ranije skratila dlačice na nekih 2-3 mm. Sestra u "pripremi" mi je britvicom samo obrijala nekih par cm oko međice gdje treba doći epi.
    Epi, osim u ekstremnim slucajevima, ne treba doci nigdje.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj kuruza prvotno napisa
    Na kraju je sve skupa bilo više nego ok. Brijala se sama skorz nisam, već sam dan-dva ranije skratila dlačice na nekih 2-3 mm. Sestra u "pripremi" mi je britvicom samo obrijala nekih par cm oko međice gdje treba doći epi.
    Epi, osim u ekstremnim slucajevima, ne treba doci nigdje.
    Ja sam svom doktoru koji me je porađao maksimalno vjerovala, pa sam i njemu ostavila da o tome prosudi.
    napravljena mi je epi, nisam je ni osjetila u trenutku izgona, sašivena sam pod lokalnom i to kako se meni čini vrlo dobro jer je zarasli rez mali, uredan i ne boli me, niti ga osjećam.
    Naravno daznam i za loša i to jaaako loša iskustva, moje je na sreću bilo pozitivno.

  43. #43
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ali epi ionako ne dolazi na podrucje jako obraslo dlakama.

  44. #44
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja sam prvi porod imala vani i ponudili su mi klistir kao opciju tj. moj izbor, ja sam odbila. Brijanje se nije ni pojavilo kao opcija (ja ionako furam Brazilku već 20 god). Živjela sam vani 12 godina i prošla uistinu cijeli cijeli svijet, družila se sa pun puno različitih nacionalnosti i kultura, moj doktor je bio jedan od vrhunskih američkih stručnjaka i na pitanje o klistiru i brijanju, pitao me koja to nazadna zemlja još uvijek radi?! Rekao je da to nema veze, a niti utječe na sam porod i da su to staromodne gluposti.
    Drugi porod sam imala ovdje i odbila sam klistir (brijati nisu imali što , dole ko luster ) i nisam imala nikakvih problema, a niti se pok.... tijekom poroda.
    Uz to, vani se ne rade ni ginekološki pregledi tijekom trudnoće jer su samo izvor potencijalnih infekcija i potpuno bespotrebni. Napravi se prvi, kada se ustanovi trudnoća, zbog papa-testa i onda jedan tjedan-dva prije poroda i onda ništa dok ne počnu trudovi. Ja sam ovdje odbila sve gin preglede, odlazila samo na UZV.

  45. #45
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    J dole ko luster :.

  46. #46
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    ne znam...klistir je dosta neugodan,ali radje bi to nego da se p.... po cijelom stolu pa da mi beba izlazi van iznad toga.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    125

    Početno

    eto da i ja ispričam svoje iskustvo s klistirom na drugom porodu, zanimalo bi me da li se to još nekome dogodilo.........

    Došla sam s puknutim vodenjakom i skoro bez ikakvih trudova, potpuno zatvorena. Doktor je ustanovio da je otišlo jako puno vode i naredio sestri da me klistira na krevetu, odnosno tako da ispod mene stavi tutu, a ja da ležećki kakam. Sad ja tako ležim i umirem od grčeva, ali kaka ne ide van ležećki, mučim se i mučim, ali ništa... Na kraju skontam da od toga kakanja neće biti ništa, već se nekako uspravim na tu tutu i pokakam. E sad si vi zamislite tu sliku, trudnica od 90 kg sjedi na tuti na visokom krevetu i kaka. Baš dostojanstveno...

    Ali moram reć da mi je tu odmah proradio mozak da će i drugi porod biti težak, jer očito da kod mene ležećki ništa ne ide, a ustat ne daju.

  48. #48
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj jenny prvotno napisa
    ne znam...klistir je dosta neugodan,ali radje bi to nego da se p.... po cijelom stolu pa da mi beba izlazi van iznad toga.
    Nevjerojatno je to koliko su zene uspjesno uvjerene da ce sve biti savrseno cisto i prekrasno ako uzmu klistir :?

    Pogledaj moj post

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    I onda je to tek zabavno ak je prije bio klistir u igri, jer je to sve lijepo vodenasto pa da vidis veselja tjekom tiskanja na sve strane A ak nije bilo klistira, bude normalna stolica i sve fajn
    Zena se PRIRODNO cisti prije poroda. Ima ceste stolice, jer tijelo NIJE ludo. Ono samo zna sto mu je ciniti. I isto tako ako nesto bude u crijevima, izaci ce normalna stolica, normalne konzistencije, koju je onda lako i pocistiti i maknuti ili sto god vec.

    Probajte pocistiti ili uhvatiti vodenastu stolicu koja izlijece van.. Not very likely. Pa ko voli nek izvoli. Ja ne bih vise, hvala lijepa.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Eh, molim vas da me prosvjetlite jer još nigdje nisam naišla na ovako nešto; "klistir pomaže u spriječavanju pucanja debelog crijeva" i
    "ako odbijem klistir i brijanje, te ukoliko dođe do komplikacija tijekom poroda zbog kojeg je nužan hitan carski rez, ja direktno ugrožavam život svog djeteta zbog gubljenja vremena na brijanje i klistiranje koje se mora napraviti prije carskog"

    :?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja sam dva puta bila na hitnom carskom, nisam dobila klistir. kad je nastala frka, nikome nije ni na pamet padao

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •