Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Brokoli

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    francuska/ novi sad
    Postovi
    16

    Početno Brokoli

    E da vas pitam.
    Kako spremate brokoli, jer ga ja jedino znam zapeci u rerni sa pavlakom i jajima.
    Da li postoji jos neka varijanta, hocu ga vise spremati jer je pun gvozdja (a ja malokrvna ).

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    Na lešo, pa zalijes maslinovim uljem i malo češnjaka i NJAMI

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    35

    Početno

    Možeš je skuhati, pa ili samu ili sa kuhanim krumpirom pomiješati, dodaš masl. ulje, češnjak, sol.
    Ja spremam i sa paštom (ja paštu spremam sa svačime), skuhaš, pomiješaš sa paštom, dodaš sir (po izboru, kakav voliš), vrhnje (opet po izboru), začine.
    Možeš i ispržiti komadiće u ulju, prije toga umočiš u bešamel umak.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mozes probati i ovo:
    Izrezuckas brokoli i proprzis ih na maslinovom ulju sa dosta cesnjaka i sitno isjeckanog persina. Nemoj da se brokoli smeckaju, neka ostanu malo hrskavi.
    U medjuvremenu skuhas spagete i kad budu gotovi dodas ih u te brokole. Vazno je staviti mrvicu vise ulja da ne bude suvo i dosta cesnjaka radi okusa.
    ovo mozes probati i tako da dodas jos neko povrce uz brokole.

  5. #5
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ili krem juha od brokule

  6. #6

    Početno

    kako ide ta krem corba od brokolija? Pisite recept.... ANCICEEEEE!!!
    Inace brokoli su lepi u Kish-u, a boga mi i pohovani ili samo sa prezlama kao karfiol.
    Kad smo kod karfiola evo jedne lepe salatice:

    Skuvati glavicu karfiola te je iscepkati na sitne komade i pomesati sa pecenom paprikom takodje iseckanom. U sve dodati nekoliko cesnjeva belog luka te maslinovo ulje i sirce. MMMMMM :shock: :shock:

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    kuhana brokula i kuhane tikvice narezane na komade od cca 3 cm, posoliti nauljiti (maslinovim i običnim, pola pola)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    30

    Početno

    evo jedan dalmatinski recept, meni je to skoro najdraže jelo na svijetu.
    Na maslinovom ulju se lagano pirja dosta češnjaka i peršina, sitno nasjeckano, zajedno sa brokulom (najprije tvrđi dijelovi, pa mekši), Vegeta.
    Kad omekša dodam na to svježi sir. Pomiješam to sa skuhanom tjesteninom i pospem parmezanom.

  9. #9
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ajme, manja, tek sam sad skuzila tvoj "poziv" :D

    Preprzis luka dok ne postane proziran, na to hitis brokulu nasjeckanu na komadice (ja ogulim i "trup" pa i njega nasjeckam, ne samo "krosnje"), to malo dinstas. U meduvremenu ogulis koji krumpir i narezes na ploskice ili kockice i nahitis ga na brokulu i luk. To jos malo prodinstas (minutu dvije), prelijes vodom taman da prekrije, ne previse i pustis da se krcka na laganom dok sve ne omeksa. Kada je skuhano, propasiras sa onom malom pasiralicom ravno u loncu, ili stavis u mikser pa tamo propasiras. Kad je (opet) u loncu, propasirano, prelijes mlijekom (mozes nemasnim, masnim, punomasnim ili onim supermasnim (za kavu)), promijesas, zasolis i pobiberis po okusu, grijes na srednjoj vatri dok se ne ugrije i to je to

    Tu ti sad fali ovolko ovog, onolko onog ali tu ne mogu pomoci - ja to sve odoka :D

  10. #10
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ah, da, vidim da se dvije varijante brokule nisu spomenule gore, a koje mi cesto upraznjavamo:

    sirova brokula :D (moze uz umak od vrhnja, sira i sl. ali ne mora) - moji klinci najvise vole tu "super jednostavnu" brokulu, posebno za gablec, obicno bez umaka :D

    lagano oparena (lagano zasoljena ali ne mora) brokula kao obican prilog - i to je isto mljac-mljac

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    hope ovo zvuči super.

    Evo par mojih recepata:

    Za krem juhu od brokule samo skuham stabljiku brokule u malo vode, a cvjetiće ostavim posebno, kad je kuhano izmiksam u multipraktiku, vratim na vatru, dodam cvjetiće i malo zobenih pahuljica i to sve kuham 5-10 minuta, doda se sol i malo muškatnog oraščića te malo vrhnja za kuhanje,

    Rezanci sa brokulom

    cvjetići brokule se kratko skuhaju u malo vode. Skuha se 200 gr širokih rezanaca. Posebno se zagrije 1 vrhnje za kuhanje, vrećica parmezana i malo limunovog soka. Na maslinovom ulju se kratko poprže cvjetići brokule, doda se rezance i polije sa vrhnjem, sve se zajedno još malo zagrije.

    Leptirići (Farfalle) sa brokulom gljivama i kaparama

    Na malo ulja se propirja jedna mala sitno sjeckana glavica luka i jedan do dva čena češnjaka, doda se oko 250 gr tanko narezanih šampinjona, kad puste vodu doda se jedna glavica brokule natrgane na cvjetiće, sol, papar, sve se zajedno pirja, na kraju se doda žlica sjeckanih kapara, doda se malo tekućine da ne bude suho i pomiješa sa kuhanim leptirićima

    Ili recimo veće cvjetiće brokule posebno skuham, posebno krumpir narezan na kockice, to se pomiješa i zalije bešamel umakom, pospe parmezanom i zapeče u pećnici. Može se raditi i s karfiolom, ili miješano, a mogu se dodati i kuhani kolutići mrkve

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Juhu možeš skuhati i tako da kuhanu brokulu strpaš u multipraktik (ili tako nešto), onda dodaš vrhnje za kuhanje i malo prokuhaš. Tako možeš i sve ostalo povrće!

    Inače, savjet za sve one koje bi htjele smanjiti unos masnoća: ako već morate "dinstati", umjesto ulja stavite običnu vodu - razlike u okusu nema, a kalorijska vrijednost i zdravstvena bilanca... Razlika drastična!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •