Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: mreža protiv insekata

  1. #1
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno mreža protiv insekata

    ima li netko isustva/ideju/savjet kako zatvoriti prozore i balkonska vrata mrežom? nevjerovatno već ima muha! nekako mi je to neprihvatljivo u stanu uvijek bilo a sada je tu i beba...

  2. #2
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    mislim da je bilo u peveca i u mercatoru.

  3. #3
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    mi kupili mrežu u metraži, sivu, nekako jse čini najprozirnija oku. narezali je na dimenzije prozora i pričvrstili na okvir onim rajsnedlama. na balkonska vrata: imali smo šalaporke kojima smo povadili poprečne letvice, tako da je ostao samo okvir i isto tako (tipa vrata s mrežama u američkim filmovima). super nam je. na godinu imamo cca 2 muhe i 3 komarca.

  4. #4
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    A mi smo kupili rolo mrežice kad smo ugrađivali rolete!
    Fino dođe između roleta i prozora, spusti se ili digne, sve zatvara, čak na spojevima ima i "četkice" da ne može ništa ući!
    Investicija koja nam se definitivno isplatila!

  5. #5
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    riana dobra ideja, ali nova stolarija...mislim da bi mm prije na mene prikačio te mreže nego da mi "dozvoli" da pikam stolariju.

    andreama, gdje ste to uzeli?

    vidila sam i ja mreže u metraži, pa sam razmišljala napraviti nekakav okvir...ali u svakoj varijanti u mojoj ne pretjerano maštovitoj glavi neki čavlići završe u novoj stolariji. sitno detalj - svekina kuća .

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    Imas kupit to svugdje gdje se radi aluminijska stolarija, to se kod nas zove "Komarice" I nisu tako skupe, super su, mogu se podignit i smotaju se u mali bubanj, Najbolje sto sam vidjela

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    da li je loshe po pvc stolariju da se ubushe rupice za taj ram, kod tih rolo komarnika?

  8. #8
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...i mi to kupili s pvc stolarijom..ovdje to zovu "zenzerijere".Imamo ih na prozorima od spavaćih soba ali planiram staviti i u dnevnu sobu...-super je,kao roletna se otvara/zatvara...

  9. #9
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    sviđa mi se taj princip otvaranje/zatvaranje, ipak bih htjela gurnuti glavu nekad kroz balkon . sutra se raspitujem, ali imamo drvenu stolariju ne znam jel to samo za aluminijsku ali mislim da nema veze.

  10. #10
    lulleica

    Početno

    I mi planiramo na kuću staviti mrežu protiv komaraca, i mislim da je to super ideja. Zima baš i nije bila zima i vjerojatno će se svakakva gamad izleći do ljeta, pa je bolje unaprijed se pobrinuti za to.
    Sretna mama, znam o cemu pricas, te komarice su odlicne.
    Tonja, pa kako to ti nemas pravo glasa u svom domu :? Mislim, nije da ćeš "pikati" stolariju iz nekog bezveze razloga, pa valjda je važnija komocija (i zdravlje) vas i vašeg djeteta od glupe stolarije :?

  11. #11
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Pa u tome i je fora da se to rola kao i roleta, pa onda možeš gurati glavu van koliko hoćeš. Mi smo to recimo stavili na prozor, a balkon je ostao bez. I onda mi je prozor stalno otvoren, komarnik spušten, a ako trebam na balkon - on je slobodan. A u Matejovoj sobi kad trebam nešto istresti ili sl. samo dignem taj komarnik. Za mene super praktično. Ima svoje vodilice koje se mogo i ljepiti ili na neki drugi način pričvrstiti.
    Eto, malo možete pogledati.
    http://www.dodic.hr/zast_insekata.asp
    http://www.primorje-aluminij.hr/prod...p?idproducts=6

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    mi ljeti okačimo trodjelnu mrežu na balkonska vrata (mene lagano pere klaustrofobija) tako da se u svakom času može brzo i lako izaći na balkon, aaaaah

    Dakle, to su 3 duge trake od mrežice, dužine kao što je visina prozora, širine oko hmmm 40cm i okače se tako da se preklapaju oko 5cm. Tako se sprječava ulaz insekata, a ljudi mogu lako izaći/ ući.

    na dnu svake mrežice je neka plastična uzdužna letvica, koja služi kao uteg da se mrežica nategne.

    mrežice se okače o čičak-traku koja se prethodno prilijepi (samoljepljiva je) za prozorki okvir, tako da nije nužno niš bockati pribadačama po stolariji (i naša je stolarja drvena). Mislim da bi to za vas bilo dobro rješenje, Tonja_1.

    mreže se prodaju crne ili bijele. dosta je bila skupa - 1 set za balk. vrata je bio nešto više od 100 kn, u Bauhausu

    ali dobro je što se daju oprati i druge godine ponovo okačiti (naša čičak-traka još stoji vani na prozoru, čeka sezonu muha )

  13. #13
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    foška, super ideja! ako misliš da je to skupo šta misliš koliko tek treba dati za ove roletnice od mreže što je andreama linkala... iako mi se jako sviđaju. volim napraviti pošteno, samo nigdje na oba sitea nema cijene, andrea koliko je to otprilike? baš sam se zagrijala za to.

    foška, jel nisu te mreže malo grube za tako prolaziti kroz njih? kako ste riješili pitanje oštrih rubova po dužini?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    ja sam kupila te u bauhausu
    za prozore koji imaju škure nije praktično
    jedan kraj sam morala ostaviti odlijepljen kako bih mogla provući ruku da povučem škure, a kada je prozor otvoren onda taj kraj lijepim bijelim medicinskim selojtepom kako mi bube ne bi ulazile kroz tu rupu


    (op. na moru mi je prošlo ljeto jedne noći uletio U KOSU zrikavac - prva stvar koju sam ujutro otišla napraviti je kupiti te mreže; a na drugom smo katu ... što bi tek ulijetalo da smo u prizemlju uopće ne želim znati...)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    :? zbunile ste me potpuno.
    Pa rubovi su obrađeni, takve su trake kad se kupe, nešto a la živi rub kod tkanina.

    Mreža je mekana, kao i one koje se oko cijelog prozora pričvrste. Samo što su ove pričvršćene samo na gornjem rubu prozora, a na ostale 3 strane su slobodne - vise, a uteg ih nateže pa živine ne ulijeću.

    I mi imamo škure, a ne rolete. I zato su ove mreže dobre jer u svakom času, u sekundi, tutneš ručicu van i zatvoriš škure. Ili izađeš na balkon na zrak, aaa.

    Meni su odlične.

    Roditelji od MMa imaju mreže koje su pričvršćene okolo-naokolo, oko cijelog prozora, sa čičak-trakom i to je meni tamo aj jaj jaj jako klaustrofobično. Da se ne može gurnut glava kroz prozor i udahnut zrak.
    Tamo imaju rolete pa nemaju svkodnevni problem guranja ručice kroz otvor na mreži.

    Ovo što piše AndrejaMa super zvuči!!! - da se mreže mogu dignuti i pospremiti kao i rolete kad ne trebaju, a opet kad treba, da dobro zatvaraju put kukcima.

  16. #16
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Pa u tome i je fora da se to rola kao i roleta, pa onda možeš gurati glavu van koliko hoćeš. Mi smo to recimo stavili na prozor, a balkon je ostao bez. I onda mi je prozor stalno otvoren, komarnik spušten, a ako trebam na balkon - on je slobodan. A u Matejovoj sobi kad trebam nešto istresti ili sl. samo dignem taj komarnik. Za mene super praktično. Ima svoje vodilice koje se mogo i ljepiti ili na neki drugi način pričvrstiti.
    Eto, malo možete pogledati.
    http://www.dodic.hr/zast_insekata.asp
    http://www.primorje-aluminij.hr/prod...p?idproducts=6
    A može li se to naknadno montirati na pvc stolariju (imamo prozore s roletama)? I kolika im je cijena otprilike?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    moze i jako je povoljno, cena je 30-tak evra po kvadratu.
    mene samo brine da li pvc stolarija gubi na kvalitetu (petokomorna) ukoliko se izbuse rupe. sta ako pocne da vlazi prozor unutra?

  18. #18
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Ima tih mrežica zajedno sa čičak trakama za kupiti u DM-u. Za nekih 11 kunelića, jedino nema različitih dimenzija već samo jedna mislim da je 130*130cm. Balkonska vrata riješila sam tako da sam dvije sašila zajedno i pričvrstila samo na vrhu kao nekakvu zavjesu.

  19. #19
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    A može li se to naknadno montirati na pvc stolariju (imamo prozore s roletama)? I kolika im je cijena otprilike?[/quote]


    Može se naknadno montirati,mi ih radimo po mjeri pa ako si zainteresirana javi se na pp

  20. #20
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...i mi to kupili s pvc stolarijom..ovdje to zovu "zenzerijere".Imamo ih na prozorima od spavaćih soba ali planiram staviti i u dnevnu sobu...-super je,kao roletna se otvara/zatvara...
    ..ma ovako..imamo u kuhinji balkonska vrata koja su jako "frekventna"( )..-pa mi je ta zenzerijera nepraktična jer ju se mora stalno dizati/spuštati-i sad razbijam glavu što bi stavili tu a da efektno štiti od buba i insekata a da je lako prohodno-razmišljala sam o onoj kao tendi neznam kako se to zove-onako puno trakica zarolanih kao od neke vune( ako me razumijete )-moji dole imaju takvu smeđu ali mene zanima-jeli postoji u bijeloj boji,jer imamo bijelu alu stolariju....

  21. #21
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj Tonja_1 prvotno napisa
    riana dobra ideja, ali nova stolarija...mislim da bi mm prije na mene prikačio te mreže nego da mi "dozvoli" da pikam stolariju.

    .
    Draga, imamo i mi novu stolariju. Kod ugradnje nismo niti razmišljali o tim letećim stvorenjima. Tamo gdje su nam radili PVC stolariju dali smo napraviti prije tri dana komarnike. Ja sam isto htjela te što se mogu dizati i spuštati ali nije nam preporučio jer se navodno brzo pokidaju. Stavio nam je vrata na izlazna vrata za terasu-efektno, nirmalno ulaziš i izlaziš a na prozore pvc okvire s mrežicom koji se mogu zimi skinuti. Utipčaju se neki držači koji imaju kukice i drže okvir,pomakneš ih i makneš okvir... raspitaj se tamo gdje rade stolariju, ima rješenja...

  22. #22
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    utipčaju=utiplaju

  23. #23
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ne bih bas savjetovala bušenje PVC stolarije, vjerujem da ima pametnijih rješenja.

    mi kad smo kupovali nove prozore (PVC) s roletnama na neki smo uzeli komarnik, tipa u dnevnoj imamo prozor sa 3 krila i na jedan smo stavili komarnik, u kuhinji smo stavili samo na balkonska vrata, a na prozor nismo. to je rolo pa si ga spuštaš i dižeš kad god ti zatreba.

    ja ove godine pitam MM šta ćemo staviti da nam ne ulaze muke u kuhinju, jer kad kuham držim vrata balkonska otvorena... ni sjetila se nisam da imam komarnik biser

  24. #24
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    sad vidim post iznad,
    meni ti se zna dogodit (s obzirom da se taj rolo komarnik dolje pričvrsti na magnet) da ga ne uhvati dobro, ustvari ja ga dobro ne prislonim na nakon pol sata mi otfrke komarnik, ja se tako uplašim, ali za sad je ok, čak je i naša mala susjeda proletila kroz njega, samo smo ga vratili u okvir i ok je

  25. #25
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    komarnici su utiplaju u vanjsku špaletu odnosno u zid a ne u profil. Stolarija ne gubi na kvaliteti, a ni komarice se ne potrgaju baš tako lako. Ja ih imam doma već 7 godina i ništa im ne fali. MM ih radi i montira, pa ko je zainteresiran nek se javi na pp.

  26. #26
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj Mrki prvotno napisa
    komarnici su utiplaju u vanjsku špaletu odnosno u zid a ne u profil. Stolarija ne gubi na kvaliteti, a ni komarice se ne potrgaju baš tako lako. Ja ih imam doma već 7 godina i ništa im ne fali. MM ih radi i montira, pa ko je zainteresiran nek se javi na pp.
    Da tako je!

  27. #27
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...i mi to kupili s pvc stolarijom..ovdje to zovu "zenzerijere".Imamo ih na prozorima od spavaćih soba ali planiram staviti i u dnevnu sobu...-super je,kao roletna se otvara/zatvara...
    ..ma ovako..imamo u kuhinji balkonska vrata koja su jako "frekventna"( )..-pa mi je ta zenzerijera nepraktična jer ju se mora stalno dizati/spuštati-i sad razbijam glavu što bi stavili tu a da efektno štiti od buba i insekata a da je lako prohodno-razmišljala sam o onoj kao tendi neznam kako se to zove-onako puno trakica zarolanih kao od neke vune( ako me razumijete )-moji dole imaju takvu smeđu ali mene zanima-jeli postoji u bijeloj boji,jer imamo bijelu alu stolariju....
    ..našli.kupili.stavili.super.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    33

    Početno

    da malo oživim temu...

    namjeravam postaviti komarnike na prozore (rolo ili fiksne, ovisi o procjeni stručnjaka) pa ako netko zna neku pouzdanu firmu koja to radi - slušam preporuke (područje zagreba)

    plus, pitanje: zaustavlja li taj komarnik samo komarce ili i ozbiljniju gamad (tipa žohare :/ ...)

  29. #29
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Komarnici?
    Je l netko ugrađivao u zadnje vrijeme? Kako to funkcionira kad se postavlja na već postojeće PVC prozore?
    Imam dva prozora koja bi ja otvarala sto puta u danu, da stavim nešto na prozorsku klupcicu, a navečer spustila komarnik. I isto balkonska vrata, klizna, PVC. Po danu su stalno otvorena jer nam je balkon produžetak dnevnog boravka.

    Čitala sam po stranicama onih koji to montiraju, ali nije mi baš jasno gdje se to stavi i kako funkcionira.

    Prošle godine smo ugovarali više termina s jednom firmom da nam daju ponudu, otkantali su nas, uopće se nisu pojavili. Valjda im je premalo posla tu bilo.

    Ima netko novijih iskustava s komarnicima koji se dnevno dižu/spuštaju? Kako to funkcionira i koliko košta?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Rolo komarnike mozes dizati i spustati kad god zelis.

  31. #31
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, to sam skužila. Ali ne kužim montažu... otvori se kutija za roletu i stavljaju se unutra, skupa s roletom?

  32. #32
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mi smo kod ugradnje stolarije uzeli opciju pripreme za te mrežice. Tako da su došli s malo odmaknutim roletama i prostorom za mrežicu. Naknadno smo ih ugradili na francuske balkone dok je balkon još na čekanju.
    Imaju kao lanac na koji se zarolaju, al to skoro pa da nikad ne koristim. Za balkon nam je tip zbog širine vrata preporučio da ne uzimamo rolo, ako ne mislimo ugraditi dodatnu vodilicu za sredinu, nego kao harmoniku koja se magnetom spoji u sredini.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •