Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: intravenozni put pri porodu

  1. #1
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno intravenozni put pri porodu

    da li su vam otvorili intravenozni put kad ste dosli roditi? i kad i zasto?
    na tecaju su nam rekli kao da otvaraju skoro svakome, radi hidracije (kao daju infuziju kroz njega, jer kao mozes piti al ovo je bolje ) radi dripa (bez njega se ne moze roditit, jel tako ) i sl...

    meni ga srecom nisu otvorili i nisam ga imala u nijednom porodu, ni poslije poroda

    a vasa iskustva?

  2. #2
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    jesu, u jednu ruku infuzija (povraćala sam 3x) u drugu drip (rekli su da nije drip, nego oksitocin, za otvaranje, aha )

    ovaj put planiram odbiti odmah u startu

  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    http://www.udrugaprimalja.hr/baza/up..._smjernice.pdf

    da izdvojim:
    Poro7aj zahtijeva ogromnu koli)inu energije. Kako se duljina poro7aja i izgona nemože predvidjeti, da bi se osiguralo dobro stanje majke i djeteta, trebaju se
    nadopunjavati izvori energije. Ozbiljna ograni)enja oralnog unosa mogu dovesti do
    dehidracije i ketoze. To se obi)no lije)i intravenskom infuzijom glukoze i teku5ine. U
    brojnim istraživanjima metodom slu)ajnog uzorka vrednovani su efekti koje ovakvo
    lije)enje ostavlja na majku (Lucas et al, 1980; Rutter et al, 1980; Tarnow-Mordi et al,
    1981; Lawrence et al, 1982.). Gini se da je porast prosje)ne razine glukoze u serumu
    pra5en porastom razine maj)inog inzulina (i smanjenjem u prosje)nim razinama 3-
    10
    hidroksibutirata). To rezultira pove5anjem razine glukoze u plazmi djeteta i može
    rezultirati u smanjenju pH umbilikalne arterijske krvi. Kod fetusa može do5i do
    hiperinzulinemije kada žena primi više od 25 grama glukoze intravenozno u tijeku
    poro7aja. Ovo može rezultirati neonatalnom hipoglikemijom i pove5anim razinama
    mlije)ne kiseline (laktata) u krvi. Pretjerana primjena intravenskih otopina bez soli
    može dovesti do hiponatremije kod majke i djeteta.
    Gore navedene komplikacije, posebno dehidracija i ketoza, mogu se sprije)iti
    nu7enjem teku5ine oralno i laganih obroka za vrijeme poro7aja. Rutinske intravenske
    infuzije upli5u se u prirodan proces i smanjuju ženinu slobodu kretanja. Gak i
    profilakti)ko rutinsko umetanje intravenske braunile poziva nepotrebne intervencije.
    dakle infuzija može štetiti

  4. #4
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    sad se ja pitam zašto su mi uopće davali infuziju ako sam mogla slobodno piti tekućinu, sestre su me nudile vodom :?

  5. #5
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    rutina
    svakome po jedna boca, HZZO časti

    a možda je nešto drugo bilo unutra :/

  6. #6
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Na prvom porodu tek na kraju kad su me šivali pa su mi dali opću anesteziju, a na drugom su htjeli odmah, ali sam ih "lijepo" odbila, a na to je jedna sestra komentirala - "nemojte nas kasnije tražiti nešto protiv bolova"

  7. #7
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Nama su rekli na tečaju u Ri rodilištu da se intravenozni put otvara rutinski zbog eventualnih komplikacija koje mogu nastati tijekom poroda, pa je brza intervencija nužna, a zbog nekih komplikacija dolazi do šoka pa se krvne žile stisnu i onda je teško probiti ih.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    na prvom porodu jesu, rekli su mi da mi daju "samo infuziju" kad sam pitala što je to. Kasnije sam skužila je ta infuzija bila DRIP!!!

    Na drugom porodu su mi isto odmah htjeli dati drip, čim sam legla na krevet, odbila sam, pa mi je sestra htjela dati "onda samo infuziju".
    Poučena prvim porodim rekla sam "ne, hvala za sada, dobro se osjećam", na što je ona šokirana izašla van i nije se više vratila.

    Pila sam poskrivečki vodu i na prvom i na drugom porodu, minimalne količine, ali pila sam.

  9. #9
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Tek nakon nekoliko sati u predrađaoni i samo zbog dripa. Kasnije sam primila i neki anestetik. Vodu sam pila.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Ja se užasavam igala, pa mi je to otvaranje intravenoznog puta, uz kateter, bio najgori i dio poroda.
    A da ne pričam o nemogućnosti kontrole svega onoga što ti uštrcavaju u tu infuziju. Slijedeći put nema šanse da im dozvolim otvaranje intravenoznog puta, osim ako završim na carskom. To ću i napisati u planu poroda.

  11. #11
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    kako nemaš kontrole, kad oni odu ti iščupaš i rečeš da je ispalo pa nisi skužila

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    pa da moram preživjeti još jedan ubod :shock:

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    uf, gdje si me našla.

    igla u lijevoj ruci - infuzija + drip, igla pukla kod izgona i ruka mi je bila deblja od noge, nisam je mogla pomaknuti. tu mi je sestra još uvela iglu u drugu ruku ( a porod gotov), uopće nisam mogla primiti andreja i odnijeli su mi ga. to još nisam preboljela.

    ja se grozim igala i to pikanje + šivanje + injekcija za krvarenje su mi najgori (zapravo jedini ružan) dio poroda - nakon epiziotomije.

    mm mi je odmah donio hepalpan, cijelo vrijeme u rodilištu nisam mogla pošteno pomaknuti ruku (i to baš lijevu) - u kombinaciji s velikom epiziotomijom bila sam zamalo invalid.

    nema šanse da bih to ponovo dozvolila.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Nama su rekli na tečaju u Ri rodilištu da se intravenozni put otvara rutinski zbog eventualnih komplikacija koje mogu nastati tijekom poroda, pa je brza intervencija nužna, a zbog nekih komplikacija dolazi do šoka pa se krvne žile stisnu ih i onda je teško probiti .
    Ovo je razlog.

    Čovjek u šoku: neuspješno napikavanje minutama, a vrijeme curi....kao i život.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Tj. nije žile teško probiti, već ih je lekše probiti kad se napokon nađu. Teško ih je održati funkcionalnima.

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bibai, znaš li možda radi li se to i vani rutinski na porodu?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    a meni zaboravili izvadit iglu, pa sam drugi dan :shock: morala pitati sestru: a šta ću s ovim??

  18. #18
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja sam ju imala par dana, davali mi antibiotik tako

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    bibai, znaš li možda radi li se to i vani rutinski na porodu?
    Ne znam!
    Ali nije sve što je i vani nužno bolje.

    Nema vani više sentimenta. Ako imaš novaca dobiješ porod iz snova (makar i kod kuće), ako nemaš- dobiješ paket usluga koje ti pokriva osiguranje. Ako su tvoje potrebe u tom trenutku veće- koga briga, možeš i zaglaviti. Imaju algoritme koji ih vode i ogromne police osiguranja koje ih štite.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    prvi put na merkuru su mi ga odmah stavili, nisam se ni snasla.

    drugi put u rijeci ga nisam uopce imala, da li zato sto sam stigla u zadnji cas pa nisu stigli, ili zato sto sam imala zakazan prirodan porod u vodi - ne znam.

  21. #21
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    bibai, znaš li možda radi li se to i vani rutinski na porodu?
    Ne znam!
    Ali nije sve što je i vani nužno bolje.

    Nema vani više sentimenta. Ako imaš novaca dobiješ porod iz snova (makar i kod kuće), ako nemaš- dobiješ paket usluga koje ti pokriva osiguranje. Ako su tvoje potrebe u tom trenutku veće- koga briga, možeš i zaglaviti. Imaju algoritme koji ih vode i ogromne police osiguranja koje ih štite.
    bas me zanima. ako dakle platis i dobijes bolju uslugu (tj.rodis doma ), dobijes i intravenozni put rutinski? tesko moguce, stovise, sigurna sam da cinjenica da to vani ne rade (a ne rade u velikoj vecini poroda) nema veze sa stednjom.

    meni osobno je totalno bezveze da me bodu, da me boli, da me ogranicava, da me podsjeca da je porod potencijalno vrlo opasna stvar i da mozemo zaglaviti i dijete i ja, i da mi te misli podsvjesno sjede u glavi i riskiraju normalan tijek poroda, ZBOG toga sto u vrlovrlo malom postotku (ako je u pitanju prirodan porod, a on je dokazano najsigurniji) ce mozda trebati tako nesto.

    mogu eventualno shvatiti stavljanje intravenoznog puta ako porod krene u krivom smjeru, pa za slucaj da treba na carski ili brzo vaditi bebu van - ali iskusna babica ili doktor ce procijeniti takvu situaciju puno, puno prije nego eventualno dodje do tih famoznih 5 minuta.

    ali dok je zena ok, osjeca se dobro, trudovi su dobro, beba je dobro - rutinsko davanje kanile je besmisleno i nit ces to naci u who-ovim smjernicama, niti u bilo kojem renomiranom medicinskom istrazivanju/stovec.

  22. #22
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    bas me zanima. ako dakle platis i dobijes bolju uslugu (tj.rodis doma ), dobijes i intravenozni put rutinski? tesko moguce, stovise, sigurna sam da cinjenica da to vani ne rade (a ne rade u velikoj vecini poroda) nema veze sa stednjom.

    meni osobno je totalno bezveze da me bodu, da me boli, da me ogranicava, da me podsjeca da je porod potencijalno vrlo opasna stvar i da mozemo zaglaviti i dijete i ja, i da mi te misli podsvjesno sjede u glavi i riskiraju normalan tijek poroda, ZBOG toga sto u vrlovrlo malom postotku (ako je u pitanju prirodan porod, a on je dokazano najsigurniji) ce mozda trebati tako nesto.

    mogu eventualno shvatiti stavljanje intravenoznog puta ako porod krene u krivom smjeru, pa za slucaj da treba na carski ili brzo vaditi bebu van - ali iskusna babica ili doktor ce procijeniti takvu situaciju puno, puno prije nego eventualno dodje do tih famoznih 5 minuta.

    ali dok je zena ok, osjeca se dobro, trudovi su dobro, beba je dobro - rutinsko davanje kanile je besmisleno i nit ces to naci u who-ovim smjernicama, niti u bilo kojem renomiranom medicinskom istrazivanju/stovec.
    _________________

    kanila je nešto sasvim drugo
    mislim da nitko od vas nije svjestan koliko je čovjek ranjiv , a ljudski život nepredvidljiv
    kada shvatiš da gubiš čovjeka ne teoretiziraš i najmanje se pridržavaš dogmi i strane literature

    Kao što je bibai gore napisala , vani vrijedi pravilo- koliko para, toliko muzike.

    Meni je u porodu najmanji problem bio venski put , najvažnije mi je bilo roditi zdravo dijete i vratiti se kući starijem djetetu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Meni u Rijeci NISU!

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mislim da cu sutra poci da mi uvale braunilu zlu ne trebalo
    nikad ne znas kad ce te auto satrat, infarkt opalit, udarit meteor...

  25. #25
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    mislim da cu sutra poci da mi uvale braunilu zlu ne trebalo
    nikad ne znas kad ce te auto satrat, infarkt opalit, udarit meteor...
    istina marta, u potpunosti se slažem s tobom

  26. #26
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    meni u Varaždinu nisu stavljali to

  27. #27
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    krivo sam napisala ali skuzile ste
    slazem se s martom...

  28. #28
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Što se tiče te kaunile, moje iskustvo je pokazalo da čim je odbijete, dakle, u organizam tijekom poroda ne unosite nikakve njihove kemije, možete tijekom poroda jesti i piti koliko vam volja. Niš vas ne pitaju niti brane

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Pa nije braunila kemoterapija.

    Po čemu je štetna?
    Osim one 1 s boli kod postavljanja.
    Meni osjećaj da je imam ne implicira komplikaciju, već stvara osjećaj bezbrižnosti.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Osim toga, kome smeta nek' je odbije!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Marta, zašto se vežeš u autu?
    Osim zbog policije. Zar, zbog onog malog postotka da pogineš jer si nevezana?.

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Vezem se u autu jer je veca sansa da dozivim nesrecu, nego da mi se porodjaj zakomplicira.

    Zube jos nisam izvadila iako postoji "mogucnost" da mi se pokvare.

    Jednostavno, ja ne razmisljam na taj nacin, i mogu opusteno hodati kroz zivot s takvim stavom. Puno ljudi ne moze. I to je njihovo pravo, da lijece bolesti koje bi prosle i same, da imaju 100 mjera predostroznosti radi ovog ili onog, da se ne mogu maknit 100m od kuce jer tko zna sto im se putem moze dogodit, da imaju doma cijelu apoteku, stetoskop, tlakomjer, skalpel i par igala (ja imam doma kutiju flastera i jedan kompresivni zavoj a muz kutiju panadola za glavobolju), da ovo da ono.

    Ja zelim uzivati u punoci zivota, u svakoj lekciji koju dobijem, bila ona sretna ili tuzna, a ne provoditi dane brinuci se o svakoj sitnici koja bi mogla poci lose. Jer one sto trebaju poci lose, poci ce.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  34. #34

    Početno

    marta

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  37. #37

    Početno

    zorana, pucaju te hormoni, ha?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    hmm, na forumu je netko nedavno pisao da je 15% poroda s komplikacijama, a nije baš da je tako visoka (15%) vjerojatnost za prom. nesreću.

    nego, u slučaju teže prometne nesreće, nema ma ni trenutka za spas života ako pojas nije bio vezan, a kod komplikacija u porodu ima se ta koja četvrtina minutice porebna da sestra ubaci iglu

  40. #40
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    opet ja kao partibrejker- koliko je vas vidjelo hemoragijski šok :?
    krvarenje nakon tonzilektomije ?

    koliko vas je doživjelo da krv ne teče iz vene unatoč što je igla u veni ?

    puno češće nego što možete zamisliti


    a inače slažem se u potpunosti da treba živjeti punim plućima , eto ni ja nemam skalpel jer nemam pojma čemu bi mi mogao poslužiti osim da ravno odrežem papir djetetu za likovni ( marta, znaš li ti ? )

    imam i ja flaster , imam i injekcije, igle Medrol i Dexamethason ...
    (n znam čemu služi i mislim da mi može doro doći u ključnom trenutku )

  41. #41
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    uz duzno postovnje, kad covjek boravi u odredjenom okruzenju, onda mu to okruzenje postaje normala, odnosno nekako si misli da je svugdje tako. hocu reci, npr. ako si lijecnik i gledas svakodnevno bolesne ljude 8 sati plus dezurstva, onda ti se neizostavno cini da je vecina ljudi bolesna.

    kad radim, meni dolaze na posao informaticki obrazovani ljudi. shodno tome ja imam osjecaj da je vecina ljudi informaticki obrazovana. iako zapravo nije tako ni priblizno.

    ja nisam vidjela hemoralgijski sok. ali dozvoli mi pitanje, koliko ljudi od milijun ce dozivjeti u zivotu takav sok?
    pri tome ne mislim na milijun ljudi nakon tonzilektomije, nego na milijun bilo kojih ljudi, svih dobi, velicina, boja, bolesti, i sl. kolika je sansa da ja iskrvarim u nekoj prilici i kolika je sansa da uopce dodjem u takvu priliku?
    cini mi se, zanemariva pa se tako i postavljam u zivotu.

    nemam pojma sta su medrol ni deksamethason, prema tome, nemaju sta traziti u mojoj kuci. naravno da ces imati doma lijek koji ti je potreban za dijete ali ja pricam o hrcak simdromu kad ljudi skupljaju stvari koje mi im mozda mogle biti potrebne.

  42. #42
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Pa nije braunila kemoterapija.

    Po čemu je štetna?
    Osim one 1 s boli kod postavljanja.
    Meni osjećaj da je imam ne implicira komplikaciju, već stvara osjećaj bezbrižnosti.
    ma da, bibai
    ali, zasto to ne bi dobila da radjam u rodilistu u svedskoj, njemackoj, austriji ili sloveniji?

    drugaciji stav prema porodu

    tako su prije par godina govorili, ne smije se piti jer mozes zavrsiti na carskom, a evo, sad se moze piti

    to je ono sto ako?
    a porod je fizioloski dogadjaj

  43. #43
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    opet ja kao partibrejker- koliko je vas vidjelo hemoragijski šok :?
    krvarenje nakon tonzilektomije ?
    jos sam zeljela dodati da ja jednostavno imam drugaciji svjetonazor od tebe. i da me zastrasivanjem iskrvarenjem nece nitko pridobiti da ga promijenim.

  44. #44
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Meni ga otvorili, ali nije trebao. :D Ostao je začepljen do kraja.

  45. #45
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    hmm, na forumu je netko nedavno pisao da je 15% poroda s komplikacijama, a nije baš da je tako visoka (15%) vjerojatnost za prom. nesreću.
    tih 15% se odnosi na komplikacije tipa carski rez, kao i komplikacije tipa treba napraviti malu epiziotomiju ili pomoci da se odglave ramena. opasne komplikacije tu zauzimaju vrlo mali udio, a ionako se vecinom odnose na zene koje su imale problematicnu trudnocu i/ili u porod ulaze sa placentom previom i sl. dakle ne hitne komplikacije, nego unaprijed poznate.

  46. #46
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    meni je u potpunosti jasan vaš stav , naravno da vi bolest ne doživljavate isto kao i ja , ali samo želim istaknuti da u medicini nije 2+2 uvijek 4, svatko je slučaj za sebe i opreza nikad dosta.

    Što se tiče Zapada, mislim da vam je jasno koliko je tamo sati ako ste pročitali Nelitzin članak , za razliku od Švedske , Hrvatska je socijalna država u kojoj je svaka bolest pa i porod hitno stanje ( a ne kao što tamo piše da se za porod pripremaš 9 mj.), nitko kod nas neće ostaviti ženu koja nema osiguranje da se porodi na cesti

    Meni je jasno da netko želi porod u kući, ali ako se mene pita , ja bih se uvijek lijepo zahvalila na ponudi i to odbila , sorry cure , ja nisma dovoljno hrabra

    Ja jesam za prirodni porod ali ga ja očito puno drugačije doživljavam- meni je to porod bez indukcije , bez biranja datuma poroda .
    ( ja sam imala sasvim ok porod - Ctg, braunilu, klistir, epizotomiju i ne vidim ništa strašno u tome)


    Da sam ja toliko zainteresirana za porod u kući , bez bilo čije pomoći, ja bih to i učinila bez obzira na zakon

  47. #47
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    .
    , epizotomiju i ne vidim ništa strašno u tome)n
    a da te šav boli mjesecima (i kod nekih žena godinama) nakon porođaja i predstavlja problem u seksualnom životu bili ti onda bilo šta strašno u tome?

  48. #48
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    ( ja sam imala sasvim ok porod - Ctg, braunilu, klistir, epizotomiju i ne vidim ništa strašno u tome)
    kinder, strasno ili nestrasno, nepotrebno je
    pa to pise i u smjernicama WHO, nije to nasa izmisljotina

    kazem ti, da si ti i sa svojim porodom kakv je bio isla u ljubljanu roditi, slucajno se recimo tamo zatekla, ne bi to dozivjela, to ti hocu reci....
    a ne zato sto su oni manje odgovorni ili im se ne da, ili su povrsni....

    nego se to ne radi, bar ne rutinski...

    nije ovdje pitanje poroda kod kuce, nego bolnickog poroda

  49. #49
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ni ja se ne bih usudila rađati doma u uvjetima kakve sada imamo.
    Ali bih se usudila tražiti u bolnici još više, nego što sam to na prethodna 2 poroda.
    Moj vam je ideal: porod bez uplitanja - u bolnici.
    Ovaj puta nisam toliko inzistirala da me ne režu (premda sam zamolila ako je moguće) jer nisam sigurna da u neprirodnom položaju i u jakom tiskanju zbilja ne bih ružno popucala.
    Zbog toga se na tu epiz. ne mogu požaliti, ali na klistir - uvijek. I na položaj, i nemogućnost hodanja nakon vezivanja, naravno.

  50. #50
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ja sam oba puta imala epizotomiju, nakon prve nisam mogla sjediti mjesec dana, nakon druge sam sjedila u rodilištu , znači ni tu nema pravila


    istina je da je porod fiziološka stvar ali je velik broj žena kod kojih to nije tako

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •