Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Dobivanje Fragmina preko bolnice - iskustva i prijedlozi

  1. #1
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno Dobivanje Fragmina preko bolnice - iskustva i prijedlozi

    Ako ste pratile temu trombofilije, onda znate da sam prije nekoliko mjeseci dobila odbijenicu Bolničkog povjerenstva za liječenje Fragminom.
    U obrazloženju se pozivaju na ovaj naputak HZZO-a:
    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...58187178,d.bGQ

    U dogovoru sa svojim ginićem, u 15. tjednu trudnoće sam otišla na konzultacije šefu ginekologije i nakon dugog pregledavanja moje dokumentacije i hrpe besmislenih komentara s njegove strane, uspjela ga nagovoriti da mi na pismeno da kako mi je terapija niskomolekularnim heparinom (NMH) potrebna zbog prethodnog spontanog pobačaja, mutiranog PAI-1 (homozigot), obiteljske povijesti srčanih i moždanih udara, te godina starosti (40-ta). Nakon toga mjesec dana čekam odgovor Povjerenstva i ništa se ne događa dok jednoga dana ne počnem nazivati sve koji bi mogli imati veze s time... Ginekologiju, predsjednicu Povjerenstva, HZZO... i stiže mi pozitivan odgovor. Na stranu činjenica da mi ga daju na kapaljku... smatram se sretnicom jer su svim trudnicama do sada (po riječima mog ginekologa) istu terapiju odbili dati.

    Ne znam je li problem samo u našoj sisačkoj bolnici, ali po njihovome NMH se tretira kao posebno skupi lijek kojega Povjerenstvo može ali i ne mora odobriti, što prije svega ovisi o bolničkom proračunu. Nisam bila lijena, pa provjerih, NMH-ovi su na osnovnoj listi lijekova (a ne posebno skupih), ali samo za postoperativno kućno liječenje gdje postoji visoki rizik tromboze. Dakle, papirnato i zakonski sve štima i oni nas smiju odbiti bez straha od posljedica.

    Kakva su vaša iskustva s (ne)dobivanjem heparina od vaših bolnica? Koje su indikacije zbog kojih su vam odobrili (ili odbili) heparin? Što bi po vama trebalo učiniti da se situacija poboljša, tj. da ne moramo moliti i kumiti terapiju već da nam se prizna na trošak HZZO-a, a ne bolničkih proračuna? (Za one neupućene, dodat ću da mjesečna terapija košta minimalno oko tisuću kuna.)

    Slična je situacija i sa Femarom, znamo da je to MPO lijek kojeg ne možemo dobiti na MPO indikaciju nego isključivo uz plaćanje.

  2. #2
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Pozdrav moja kolegica je u bolnica i već 35 dana i kupuje si sama jer u bolnici nema i nemogu nabavit fraxiparin inekcije!Ovo je žalosno a sad je nemočna od tamo bilo što napravit skuplja račune pa se nada da če joj hzzo vratit novce.

  3. #3
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Valiana, neće joj vratiti novce sigurno. Heparin nabavlja bolnica isključivo iz svoga proračuna. Koje indikacije frendica ima? Mutacije, spontani?

  4. #4
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Konfuija, sta kosta 1000 kuna? Meni je fragmin bio 450 kn mjesecno, dok mi nisu odobrili preko bolnice

  5. #5
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Koji? Moj 5000 IU po kutiji oko 300 kn (10 kom.), a to je standardna doza, mislim. Clexani su još skuplji, za Fraxiparine nisam sigurna.

  6. #6
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ja sam do 70 kg bila na 2500 fragmin, uglavnom, u petrovoj, na osnovu nalaza, povjerenstvo odobravam ja sam imala nalaze za trombofiliju-faktor II heterozigot, očito manje bolnice s manje novaca rade probleme

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Ja osobno nisam nikad imala problema sa dobivanjem fragmina preko bolnice uputnicu mi izda moja ginekologica s tim idem na odjel i nitko me ništa nepita,samo prije nego uzmem fragmin sa odjela moram fotokopirat nalaz kojeg imam i nakojem piše da u slučaju nove trudnoće preporuća s e heparin.

  8. #8
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Jo, ako sam dobro skužila, ti i za postupke dobiješ? Lucky you.
    Mare, o tomu se i radi. HZZO im je prebacio vruć krumpir, pa oni sad žongliraju s time kako koji. No to nije samo MPO pitanje, puno trudnica je rizično za trombozu, a oni tvrde da se bodemo iz mode. Nije fer da se slomi na nama i taj argument da nema para jednostavno ne drži vodu.

  9. #9
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Što bi po vama trebalo učiniti da se situacija poboljša, tj. da ne moramo moliti i kumiti terapiju već da nam se prizna na trošak HZZO-a, a ne bolničkih proračuna? (Za one neupućene, dodat ću da mjesečna terapija košta minimalno oko tisuću kuna.)

    Slična je situacija i sa Femarom, znamo da je to MPO lijek kojeg ne možemo dobiti na MPO indikaciju nego isključivo uz plaćanje.
    Povezati se s Udrugom za zaštitu prava pacijenata? Možda oni imaju ideju kako se fajtati, na koga i kako igrati? Ne znam, samo mi je to palo na pamet.

  10. #10
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja u ponedjeljak idem po svoje prve heparine preko hzzo , do sada sam kupovala, e bas me zanima hocel mi radit probleme jos ne idem ja vec muz

  11. #11
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Crvenkapo, javi.
    Koju proceduru prolazite?
    Ja sam u prvom pokušaju predala dokumentaciju i potpisala zahtjev, u drugome isto tako, a treći put još obavila konzultacije kod doktora i svemu tome priložila njegovo mišljenje. Nakon toga čekala odluku Povjerenstva, što je trajalo od dva do mjesec dana.

  12. #12
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja sam dobila uputnicu od soc.gin. koja kaze da ne bi trebalo biti problema, po heparine idem u kbc split
    vidjet cemo ....

  13. #13
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Kolegici je po preporuci dat fraxiparin u Pragu...Aovdje ga kupuje...

  14. #14
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Valiana, bolnica joj je obvezna dati potrebnu terapiju. Ako već nije, neka napiše zahtjev da joj se odobri heparin i uputi ga Bolničkom povjerenstvu za lijekove. Treba priložiti svu dokumentaciju iz koje je razvidno zbog čega joj terapija treba (ako je radila markere na trombofiliju, mišljenja specijalista itd.) I neka zahtijeva pismeni odgovor i obrazloženje.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Slična je situacija i sa Femarom, znamo da je to MPO lijek kojeg ne možemo dobiti na MPO indikaciju nego isključivo uz plaćanje.
    Femara u službenim indikacijama navedenim od strane proizvođača uopće nema stimulaciju ovulacije, samo onkologija. Sve dok toga ne bude, nema se na osnovu čega tražiti liječenje na teret HZZO-a.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 27.01.2014. at 10:52

  16. #16
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Martina, točno. Ni NMH nemaju službenu indikaciju za ovo za što nam trebaju, pa ipak ih neki dobiju, a neki ne. (Naravno, ne preko HZZO-a).
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 27.01.2014. at 11:29

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A je li tko probao poslati molbu HZZO-u za Femaru, na njihovo povjerenstvo sa svim papirima i preporukama spec? Mala je mogućnost da bi prošlo, ali ipak...

  18. #18
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Martina, koliko znam - ne. Evo, javite se ako znate za takav slučaj.

    Mene sad zanima još jedna stvar. Što je s lijekom kao što je Estrofem? On je na osnovnoj listi lijekova pod "Lijekovi s djelovanjem na mokraćni sustav i spolni hormoni" ali u indikacijama proizvođača nije izrijekom rečeno IVF, nego hormonsko nadomjesno liječenje u slučaju menopauze ili histerektomije.
    Znači li to da naši ginići moraju "namjestiti" dijagnozu da bi to prošlo HZZO ili se jednostavno radi o lijeku niske cijene pa oni zažmire? Je li tko razgovarao sa svojim ginićem o tome?

  19. #19
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    ja sam u oba stimulirana postupka dobila estrofem na up od socijalke.

  20. #20
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Je, ljubilice, dobijemo svi, ali me zanima kako to papirnato ginićima prolazi, a nešto drugo tipa Femare ne.
    A možda se radi o tomu da je kod Estrofema registrirana indikacija bliskija onomu za što nam treba... ne znam, razmišljam na glas.

  21. #21
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    moguće...

  22. #22
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Što nije bilo da Femara prolazi za mpo?

    Ja sam ju dobila prošle godine u 5.mj, na recept od socijalne ginićke. Nisu ništa ni pitale tamo (sestra pisala, gin me nije ni vidjela), nisam trebala nadoplatiti. Samo sam im kopirala mpo nalaz u kojem je pisalo da ne reagiram na klomifen i da se moli idući ciklus stimulacija Femarom. A na postupku sam bila privatno

    I znam da sam tad googlala i čitala tu po forumu, cure su isto rekle da Femara ide na recept. Jel se nešto mijenjalo?

    Estrofem sam isto dobila na recept. Jednom sam ga kupovala, za drugi postupak sam tražila recept od socijalke

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Je, ljubilice, dobijemo svi, ali me zanima kako to papirnato ginićima prolazi, a nešto drugo tipa Femare ne.
    A možda se radi o tomu da je kod Estrofema registrirana indikacija bliskija onomu za što nam treba... ne znam, razmišljam na glas.
    Estrofem ne traži nikakvu posebnu proceduru tipa odobrenje povjerenstva, a dg može napisati bilo koju. Kod Femare je sama procedura kompliciranija jer traži odobrenje.

  24. #24
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Estrofem sam isto dobila na recept. Jednom sam ga kupovala, za drugi postupak sam tražila recept od socijalke
    Od doktora primarne zaštite ili od ginekologa?

  25. #25
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Estrofem se dobiva od soc ginekologa...bez ikakvih posebnih procedura...baš kao što martinaP kaže...
    Posljednje uređivanje od Strašna : 28.01.2014. at 09:24

  26. #26
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Od ginekologa. Moja opća praksa kaže da mi ne smije davati ništa vezano uz ginekologiju, trudnoću, mpo.

  27. #27
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Hvala na odgovorima!

  28. #28
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Evo ja sam bez problema dobila fragmin u bolnici

  29. #29
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Samo da vas pitam - od kojeg tjedna ste na heparinu? Ja ću od 8.og. Jel to kasno možda?

  30. #30
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Ja sam od punkcije

  31. #31
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    E koliko sam skuzila, drugacije je kod prirodne trudnoce, ide od srcane akcije.

    jos nesto, koliko cesto i koji nalazi se rade kad se krene s heparinom?

  32. #32
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    od srcane akcije se dobiva preko hzzo a do tada ( mi npr sa mpo ) placamo , bilo to od punkcije, trensfera, poz bete ....
    evo ja cu odg. meni je prvi put pa radim ovako svakih 3-4tj kks + koagulacija , friska kks ti uvijek treba kad ides po heparine u bolnicu

  33. #33
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    E sad, ja sam na početku trudnoće razgovarala s jednim od omiljenih MPO liječnika ovog podforuma (ma znate tko je) i rekao je da ne naglim i da čekam otkucaje.

    Da li mi sad itko može objasniti koja je razlika između tretiranja MPO trudnoće i prirodne trudnoće heparinom? Zašto MPO dobiva odmah inekcije, a prirodne tek nakon otkucaja?

    Nije mi nimalo jasno.

  34. #34
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku

    Da li mi sad itko može objasniti koja je razlika između tretiranja MPO trudnoće i prirodne trudnoće heparinom? Zašto MPO dobiva odmah inekcije, a prirodne tek nakon otkucaja?

    Nije mi nimalo jasno.
    Razlika je u tome što je kod nekih stanja i dijagnoza sama stimulacija ovulacije ili priprema endometrija za FET hiperkoagulabilno stanje.
    MPO pacijentice ne dobiju injekcije, nego ih same kupuju do potvrđene trudnoće.

  35. #35
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    lavko,
    koje mutacije imaš?

  36. #36
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Razlika je u tome što je kod nekih stanja i dijagnoza sama stimulacija ovulacije ili priprema endometrija za FET hiperkoagulabilno stanje.
    MPO pacijentice ne dobiju injekcije, nego ih same kupuju do potvrđene trudnoće.
    ljube, hvala, sad mi je jasnije. Nekako se trudim vjerovati doktoru ali kako sam se jednom opekla, paranoji nikad kraja.

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    lavko,
    koje mutacije imaš?
    PAI1 4G/4G.

  37. #37
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja cu odg. meni je prvi put pa radim ovako svakih 3-4tj kks + koagulacija , friska kks ti uvijek treba kad ides po heparine u bolnicu
    Još jedna razlika među bolnicama, moji ne traže nikakve pretrage.

  38. #38
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    niti u Petrovoj prije otprilike 2 godine nisu tražili nikakve pretrage prije podizanja mjesečne doze NMH

  39. #39
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Pa dobro bolje da traže kks, da prate jel sve ok zar ne

  40. #40
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Narafski, pod uvjetom da netko baci oko na nalaz.

  41. #41
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    baci naravno dr. cekas odobrenje svaki mjesec dok pogleda kks

  42. #42
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Da vam opišem svoje svježe iskustvo s heparinom preko HZZO. Danas sam došla iz Petrove gdje sam ležala 4 (!) dana. Krenimo ispočetka. Moj ginekolog je na temelju mojih nalaza (PAI 1 4g/4G i jedan spontani pobačaj) odlučio uputiti me u Petrovu kako bi ondje uputili prijedlog Povjerenstvu da mi se odobri korištenje heparina u trudnoći. U tu svrhu mi objašnjava da ću ležati jedan dan u bolnici jer je takva procedura. Prije toga sam jednom bila na pregledu na odjelu Patologij atrudnoće 2 kod jednog dragog doktora i sve smo dogovorili.
    Dolazim u ponedjeljak, zaprimaju me, smještaju u sobu i taj dan me nitko živ ne pita ništa.

    Iduće jutro mi vade krv zbog KKS i dajem urinokulturu. Napominjem kako imam nalaze koji dokazuju da sam mutirani homozigot 4G/4G. Na viziti predstojnica odjela zaključuje kako nalaz nije dovoljan da bi dokazao rizik od trombofilije i traži da mi se vade D-dimeri. Ako su povišeni, poslat će zahtjev za heparinom Povjerenstvu.

    Treće jutro mi vade krv i u 12:00 sati imam nalaz D-dimera - povišeni. Dolazi mi jedna mlada odjelna liječnica i kaže da će bolnica poslati zahtjev kojeg ja supotpisujem. Lakše mi je jer sam mislila da smo riješili problem i mogu idući dan kući.

    Navečer dolazi "draga" prestojnica i kaže kako na njihovom internom povjerenstvu zahtjev nije prošao, kako zbog takvog nalaza sigurno neću imati pobačaj i ako hoću, neka si ih kupujem sama. Na moju konstataciju kako sam već jednom ipak imala pobačaj, ona odgovara: "Samo jedan?". Preskočit ću detalje o živciranju i nelogičnosti cijelog postupka - šalju zahtjev, pa ne šalju, pa poništavaju,...I vrhunac - dolazi sestra s inekcijom i kaže: meni piše da ja vama moram dati inekciju i spiči mi inekciju. Ja zbunjena ko da me mokrom krpom mlatilo pitam - ok, a zašto ste mi dali sad inekciju? Je, tak mi piše, al bute si ih sami kupovali dalje.

    Najbolje od svega - na otpusnom pismu piše nastaviti s terapiom Fraksiparinom!!! Iako oni smatraju da mi ne treba. Ali to prepruče na pismu.

    Danas me konačno puštaju iz tog ćumeza gdje se ne zna tko pije, tko plaća i odlazim kod svojeg ginekologa da mi da privatni recept.
    U cijelom postupku je tisuću nelogičnosti, bezobraštine i nepotrebnog zadržavanja u bolnici 4 dana (valjda da poberu lovu za krevet). Imam sreću da si mogu priuštiti inekcije ali što tko nema novaca? Zar će takvoj ženi odgovoriti - pa samo jedan pobačaj ste imali!?

    Mislila sam poslati žalbu HZZO ali pazite što mi je šefica odjela rekla: "I nemojte se žaliti jer vaš liječnik može samo imati problema zbog toga".

    I rest my case.
    Posljednje uređivanje od lavko : 06.02.2014. at 18:33

  43. #43
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Zaboravih dodati - pored svih nalaza iz Petrove, napravila sam privatno nalaz aktivnosti PAI u krvi. Pokazao je povišenu aktivnost.

  44. #44
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A mi naivke mislile da indikacija ili postoji ili ne

  45. #45
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Jesi li dobila odbijenicu u pismenom obliku? Ako jesi, ja bih ponovo predala zahtjev i priložila otpusno pismo. HZZO je onom uredbom na koju imaš link gore oprao ruke od svega. Još uvijek čekam njihov odgovor na upit.

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    U cijelom postupku je tisuću nelogičnosti, bezobraštine i nepotrebnog zadržavanja u bolnici 4 dana (valjda da poberu lovu za krevet).
    Meni su u otpusnom pisali da sam boravila 1 dan duže... Nisam se žalila, ali sam trebala.

  46. #46
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    prošla sam istu proceduru, u kojoj sam primljena jedan dan, a drugi dan išla doma, tako da ne kužim šta su te toliko držali, a ovo je čista muljaža-bolnica nema para pa nisu usuglašeni na kome da štede
    sjećam se prvog susreta s prof u kojem nam ponavlja nekoliko puta-al nemojte tražit povrat novca za kupljeni heparin do otkucaja, mi-nećemo, on nama-to svi kažu pa traže, mi opet -al nećemo, on ponavlja isto još dvaput, to ko ovo-al nemojte se žaliti....

  47. #47
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    ... Zar će takvoj ženi odgovoriti - pa samo jedan pobačaj ste imali!?...

    postoji neko nepisano pravilo da moraš imati min tri spontana prije nego te uopće pošalju na neko testiranje, a onda i odobre eventualno heparin...

    ja sam "imala sreću" pa sam prije treće trudnoće (jedine s heparinom) imala "samo" dva prijevremena poroda od kojih jedan s blizancima koji nisu preživjeli...




    a o Petrovoj patologiji trudnoće...ja sam dobila nalaz OGTT-s sa svojim imenom i prezimenom s trudničkim šećerom za komu!!!
    btw, zaboravila sam napomenuti da ja to jutro nisam pila slatku vodicu...
    Posljednje uređivanje od Boxica : 06.02.2014. at 22:37

  48. #48
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    sjećam se prvog susreta s prof u kojem nam ponavlja nekoliko puta-al nemojte tražit povrat novca za kupljeni heparin do otkucaja, mi-nećemo, on nama-to svi kažu pa traže, mi opet -al nećemo, on ponavlja isto još dvaput, to ko ovo-al nemojte se žaliti....
    Od koga se traži povrat novca, od bolnice, tj. povjerenstva ili...?

  49. #49
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li dobila odbijenicu u pismenom obliku?
    NIsam jer bolnica nije uopće uputila zahtjev Povjerenstvu. Sve su odlučili na svom internom dogvoru tako da ne znam da li su mi trebali išta napismeno dati zašto me odbijaju.

  50. #50
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ono što mene u ovoj jadnoj državi ljuti i rastužuje je:

    - da li pacijent s potvrđenom dijagnozom mora unaprijed znati kod kojeg doktora je uputno ići da bi dobio odgovarajuću terapiju
    - da li pacijent mora doista otići najprije privatno liječniku da bi ga ovaj u bolnici uopće uzeo u obzir
    - da li je nužno da pacijent zna sve detalje svoje dijganoze - posljedice, liečenje, doze, potrebne pretrage, jer se o tome očito NITKO ne brine u bolnici i na kraju vam nitko ništa ne savjetuje, kamoli napiše
    - da li stvarno moramo biti svoji vlastiti liječnici jer na mjestu kao što je Klinika za ženske bolesti i porode (ne sesvetska ginekološka ambulanta!), odjelu Patologija trudnoće - neće se posvetiti vašem slučaju ako niste njiho privatni pacijent, neće vam objasniti rizike, neće vam odobriti ono što po dijagnozi morate dobiti, neće ih bit briga ako imate pobačaj jer, "imali ste samo jedan" dosad.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •