Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Spermiogram, , mjesto i uputnica?

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Spermiogram, , mjesto i uputnica?

    Cure, molim vas ako netko zna...
    Na VV-u smo i čekamo FET slijedeći mjesec. To ne zahtjeva spermiogram MM i nije automatika. Mi bismo ipak nakon 4. godine prekontrolirali stanje, ako nam uskoro ipak ponovo zatreba :/ i vidjela ima li još koji plivač.
    Kako se na VV-u dugo čeka išli bi negdje drugdje...pa nas zanima...
    1. Možemo li samo banuti na Petrovu ili SD s uputnicom liječnika opće prakse iz drugog grada? Ima li netko tko je tako išao?
    2. Gdje se to privatno može napraviti i koliko košta, te koliko su pouzdani rezultati? (nama je npr. bila, za naš slučaj, značajna razlika u rezultatu u našem gradu i na VV-u)
    Hvala, pusa !

  2. #2
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    BHany u Petrovu MM doslovce banuo i još s "paketićem" i primili, drugi dan gotovo ili čak isti dan nisam ziher,
    na Ivf-u rade, mislim oko 300 kn, ali nisam sigurna i nije odmah gotovo,
    mislim da možeš i u Urocentru,
    ukucaj u Googlu ima dosta lab-ova koji se reklamiraju i pišu i cijene, a možeš ih nazvati pa pitati kad je gotovo

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    395

    Početno

    U IVF-u je 300kn i gotovo je isti dan.
    Što se tiče razlike u rezultatima oni variraju, ali mislim da je to zbog same razlike u uzorcima, sumnjam da je to zbog laba, pa nije neka znanstvena fantastika prebrojati i razvrstati spermiće
    Mi smo radili u IVF-u i pošto smo imali 2 vrlo suprotna nalaza u kratkom periodu dr. nam je rekao da treći ako možemo napravimo u VV ili Petrovoj da su mi oni relevantni. S obzirom da se VV dugo čeka ostaje Petrova.

  4. #4
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    U koje vrijeme u Petrovoj uzimaju uzorke (i da li svaki radni dan)?
    Fjora...TM je imao uputnicu iz nekog drugog grada?

  5. #5
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    dobro fjora kaze,

    U Petrovoj možeš banuti, od 8-10 uzimaju uzorke, nalaz gotov isti dan (oko13,00 h), uputnica od opće prakse TM
    IVF poliklinika (koliko sam čula), oko 300 kn i nalaz gotov za 2 sata. Za IVF provjeri, a za Petrovu je sigurno.

  6. #6
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj BHany prvotno napisa
    Fjora...TM je imao uputnicu iz nekog drugog grada?
    nije, ali valjda to nema veze

  7. #7
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Možda sam tuka, ali stalno spominjem tu uputnicu jer razmišljam po onoj logici...ja iz PŽ, ne mogu doći na pregled bubrega u ZG-u, jer ga radi bolnica u PŽ. Ista bolnica radi i spermiograme...samo nakon što nam je kod njih prvi spermiogram pokazao 1 kom (nepokretan i morfološki promjenjen), a na VV-u ih je ipak bilo nekoliko (nije baš neko bogatstvo, ali nama bitna razlika)...više ne bih išla ovdje.
    No nema veze i u Petrovoj se može platiti tih 300,00 kn, ako ne prihvate uputnicu, zar ne?

  8. #8
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj BHany prvotno napisa
    No nema veze i u Petrovoj se može platiti tih 300,00 kn, ako ne prihvate uputnicu, zar ne?

    Ma neka liječnica upiše uputnicu za petrovu i nema problema (reci da tamo MORATE to napaviti)

  9. #9
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Meni su nedavno u Petrovoj rekli da MM spermiogram može napravit i bez uputnice i s uputnicom,kako god!Možeš jednostavno doći i bez najave,samo u jutarnjim satima,mislim do 9 ili 10 h!

  10. #10
    lucky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    102

    Početno

    BHany:
    ali stalno spominjem tu uputnicu jer razmišljam po onoj logici...ja iz PŽ, ne mogu doći na pregled bubrega u ZG-u, jer ga radi bolnica u PŽ.
    Meni moja dr. opće prakse rekla (doduše prije cca 2,5 g.) da imam pravo ići na pregled u bilo koju bolnicu u HR u koju želim, a ne samo u najbližu. Dala mi je uputnicu za Rebro (nekakav pregled je bio u pitanju) mada sam ja iz St. Na uputnici je stajalo u koju bolnicu se ide (obavezno).

    Tada sam imala pravo i na putni nalog obzirom da je udaljenost veća od 100 km (to vrijedi i sada).

  11. #11
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Malo ću se ubaciti ovdje jer imam dilemu vezano uz ovu temu. Već sam pitala cure na Prije začeća pa ni one ne znaju točno. Naime, moj ginekolog je meni dao uputnicu za MM za spermiogram i sad mene brine da li je to OK obzirom da ostali idu kod svog doktora opće prakse po uputnicu? :?
    Inače, nisam iz Zg pa mi je samo napisao Petrova na uputnicu i to je to.

  12. #12
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Cure !

    Zrina, i MM je moj ginić davao uputnice i tamo gdje bi došli nismo imali nikakvih probleme (doduše i to je bilo prije par godina). A onda je rekao da ne može više jer njemu (giniću) prave probleme pri nekim kontrolama i da MM mora ići kod svog dr. opće prakse.
    Ali ono što ti je važno da su MM na VV-u uvijek prihvatili takve uputnice, i čak nisu ni postavili nikakvo pitanje vezano uz to.

  13. #13
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    I meni je soc gyn dao uputnicu za MM-a.
    I meni je to logično, pa ne liječi naš zajednički sterilitet liječnica opće prakse nego gyn.

  14. #14
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Zrina, MD je uvijek uputnicu dobio od svog dr. opće prakse.
    Obavio je to u Petrovoj od 8-10 i isti dan poslije 14h su rezultati.

  15. #15
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Hvala na brzim odgovorima. Očito se svakako mogu dobiti uputnice. Sasvim mi je logično da uputnicu napiše gin ili eventualno urolog,a ne dr opće prakse kojem ja moram objašnjavat što i kako.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Oprostite, što točno znači da se na VV dugo čeka? Da li se dugo čeka da u opće mm dobije termin za spremiogram ili se dugo čeka nalaz?

    Nama je doktor opće prakse dao uputnicu i napisao je gore baš VV. I sad naravno moramo tamo, a vidim da je to u Petrovoj izgleda brže.


  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim nalaz, ali daaanvno je to kod nas bilo.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Hvala ti ina33

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Cure, i ja imam dilemu oko tih uputnica za MM. Zadnji put (to je bilo dok smo jos bili prilicno zbunjeni i na pocetku) mi je soc. gin. napisala "spermiogram supruga" na onu crnu uputnicu. Na kraju smo to obavili privatno, ali me zanima dali bi bolnice (Petrova, SD, VV) to prihvatile ili mora biti prava, crvena uputnica? Moze li soc. gin. tako napisati i za ostale pretrage MM - hormone i sl.? Pise li to negdjeu Zakonu?
    I meni je malo nezgodno da sad sve to moramo ispocetka sa dr.opce prakse...

  20. #20
    azrijelka36 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    179

    Početno

    vidim da su ovi postovi datirni prije par goina. pa bi vas zamolila da mi potvrdite vrijeme u koje treba doći u laboratorij u petrovu.
    muž treba napraviti spermiogram-znači od 8-10?
    a ja sam dobila uputnicu za hcg? a nemam pojma kad trebam doći...:ne zna: :?

  21. #21
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Od 7 do 9 mislim da rade i uzimaju uzorke za spermiogram.

  22. #22
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Dobro je rekla vikki za spermiogram, a za hcg ne znam, provjeriti telefonski?

  23. #23
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Je, i endokrinološki labos radi od 7 do 9, vadila sam nedavno nešto.

  24. #24
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Spermiogram se u Petrovoj može radit do 9 (odnosno do 9 primaju uzorke) - bio MM prošli tj - došao u 9 i 15 i odbili ga.
    Nalaz je gotov isti dan - podiže se od 14-15 h.

  25. #25
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Jel istina da na VV ne priznaju spermiogram iz Petrove, čini mi se da sam tako nešto na forumu pročitala, i ako da, zašto?

  26. #26
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    koliko znam ne priznaju jer je na vv detaljniji...

  27. #27
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mislim da nije detaljniji, nego se uz spermiogram na VV radi i kompletna androloška obrada, dakle pregled testisa, zatim vađenje krvi (štinjača, spolni hormoni...) i muškarčeva anamneza (podaci o bolestima nekad i sad, djeci ako je imaju itd.).

  28. #28
    azrijelka36 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    179

    Početno

    Hvala vam curke!


    odemo mi sutra ranom zorom za zg. oko pol8 da smo tamo.

  29. #29
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    azrijelka, čestitam na plusu :D :D , držim fige i za betu, shvatila sam da ti trebaš HSG, a ne beta-hcg , baš zato što se traži da se napravi spermiogram, pretpostavljam da je to traženo prije tvog plusića jer sad zapravo nema potrebe, inače to se radi na istom mjestu, u endo labu, prođeš sa strane glavne zgrade pa iza, javi kako je bilo

  30. #30
    azrijelka36 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    179

    Početno

    hvala svima..

    evo baš gledam uputnicu, piše B HCG

    ma ja sam radila test na dan kad sam već dogovorila uputnicu za muža kod ginića. pošto meni menge znaju kasnit, onda nam je oboma dao uputnice-za svaki slučaj. ako prokrvarim u međuvremenu.

  31. #31
    azrijelka36 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    179

    Početno

    helouuuuuuuuuuuuuuu
    napravili mi nalaze:
    korionski gonadotropin (hcg) 410.10 IU/L

    mužev ne kužim previše osim da je pokretljivost 63 %
    al moj smoto je promašio čašicu sa prvim špricom..pa je možda zato malo manje
    dijagnoza: asthenozoospermia

    a ovo motili nemam pojma šta je..
    šte još trebam gledat?
    i ovo velocity? ..šta je mean, sd, median, s.e.m.....znam jedino šta znači median hehehe


    od onog donjeg dijela sve je dobro, osim vitality..to mu je 63%


    ali mislim da je sad to sve manje važno je r izgleda da sam ipak trudna!!

  32. #32
    azrijelka36 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    179

    Početno

    e da i en kužim šta znači od MPO indiciran IVF_ET. :?

  33. #33
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    To ti znači da na temelju dijegnoze TM-a od postupaka medicinski potpomognute oplodnje preporučuju IVF.
    Kaj ti to piše na spermiogramu iz Petrove?
    Na nalazu MM-a ne piše nikakva preporuka i baš me to razljutilo.

  34. #34
    azrijelka36 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    179

    Početno

    hvala!
    poslije dijagnoze piše: smanjen broj spermija u ejakulatu. pokretni spermiji suslabijih kinetičkih osobina. fertilnost je smanjena.od MPo indiciran IVF-ET.


    ma vjerujem da bi nalaz bio bolji da on nije promašio čašicu ..:D
    a pošto sam sad trudna...nije toliko ni bitno

  35. #35
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    azrijelka, čestitam :D
    tonili, i nama je na urednom spermiogramu pisalo preporuka-ovisno o ženinom nalazu IVF, a zar to ne pišu svugdje?

  36. #36
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Azrijelka, čestitam na trudnoći. 63% su oni najbrži, koji oplođuju js i njih je nešto manje od donje ref. vrijednosti (koja je negdje oko 70%, ne da mi se sad tražiti papire) i zato je dijagnoza asthenozs. Možeš pogledate još one stupnjeve (A,B, C i D grade), A su najbrži, B malo manje brzi ali ipak dolaze do cilja, C su oni koji se vrte u krug i ne dolaze do js, a D oni koji odmah odumru.
    Tonili, na nalazu od Petrove je uvijek komentar, npr. nama je napisano da ima puno spermija u ejakulatu, progresivnih je nešto manje (i zato je dijagnoza asthenozs), plodnost nešto umanjena. od MPO indidciran AIH. Ili u predzadnjem nalazu: iako je smanjen broj pokretnih spermija, ima spermija progresivne gibljivosti dobrih kinetičkih osobina. Baš zbog tih obrazloženja njihov mi je nalaz O.K.

  37. #37
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ma cure velim vam - mi digli nalaz u petrovoj prije 10 dana i niš ne piše kaj se preporučuje od postupaka.
    No, tak svejedno - znamo da smo u banani odavno

  38. #38
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa
    Ma cure velim vam - mi digli nalaz u petrovoj prije 10 dana i niš ne piše kaj se preporučuje od postupaka.
    No, tak svejedno - znamo da smo u banani odavno
    Mi smo prvi nalaz radili u Petrovoj i taj je bio takav da bolji nije nije mogao biti, ni oni sa sedamnaestoro djece nemaju valjda tak dobar. Da bi se na kraju ispostavilo, nakon mnogo izgubljenog vremena i provjere na više drugih mjesta da je ipak greška bila u tom nalazu.

  39. #39
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Nama je u Petrovoj inače lošiji nego na VV, u Petrovoj je uvijek asthenozs, a na VV normozs.

  40. #40
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Vikki, a u kojem razmaku ste radili preglede na VV i Petrovoj i u kojim vrijednostima se razlikuju, ili se je nalaz zaista popravio od petrove do VV

  41. #41
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Nemam od VV nalaz kod sebe, no brojke su slične, pa mi se čini da Petrova ima stroži kriterij. Naravno, spermiogram i varira, ovisno o koječemu valjda, pa je možda i to u pitanju, a i MM-ova asthenozs je blaga, par postotaka ispod ref. vrijednosti. Radili smo nalaze u razmaku od 6 i 10 mjeseci.

  42. #42
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno bok

    Ja mislim da se svi ginekolozi i mpo lijecnici poznaju i da ne ovisi to koja je klinika nego ovisi o biolozima koliko sam ja shvatila.Onaj mpo odijel koji ima dva ili vise biologa nasi mpo lijecnici priznaju nalaz.Npr mm je radio spermiogram u poliklinici Skvorc jer ne mozemo drukcije i na vv su priznali taj nalaz i dr L je rekao da je tamo biologica jako dobra

  43. #43
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure, da pitam i ovdje? koja je procedura u petrovoj? jel se treba naručiti ili samo donijeti uzorak i uputnica, svaki dan u terminu kda primaju uzorke?

  44. #44
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    za Petrovu zoves labi narucis se za sgram!

  45. #45
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ima li negdje broj telefona laboratorija u Petrovoj? I ako netko zna koliko se plaća spermiogram bez uputnice? Hvala!

  46. #46
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Gdje u Puli napraviti spermiogram a da nije pulska bolnica?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    Molim pomoć...U kojoj bolnici u Zagrebu se najbrže dođe na red i dobije nalaz za spermiogram?
    Da li se u svim bolnicama treba naručit?

  48. #48
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    konkretno znam za Petrovu
    Moraš se naručiti i čekaš cirka mjesec dana.
    Nalazi su gotovi isti dan.

    Za druge klinike Sveti Duh, Vuk Vrhovec na žalost nisam sigurna
    Informacije su svakako dobrodošle

  49. #49
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Sv. Duha - termin se čeka oko 2 tjedna, nalazi 10 dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •