Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 305

Tema: vegetarijanstvo u trudnoći

  1. #251
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Shania, to su tako faze. ja sam prvo vrijeme mogla jesti samo flips i pomfri, i najbolje mi je pasao onaj iz McDonaldsa
    ja sam veggie... 17 godina mislim. i u prvoj trudnoći sve je prošlo ok. kad sam tad bila zatrudnila, brijala sam kako moram jesti zdravo, zdravo, kako je to jaaako važno. al kad sam počela povraćati i nisam prestala 3 mjeseca, shvatila sam da... ako ne ide, ne ide.
    anavi84, još jedna slavonka vegetarijanka!

  2. #252
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Toliko sam sretna da se moram pohvaliti

    Cijeli život se zbog vegetarijanstva i Chronove bolesti borim s anemijom..uviek mi je željezo od 0-4.
    Primala sam ga intravenozno, jer ga drugačije moje tijelo nije moglo nadoknaditi, ni sirupi, kupnovo vino..nikad ništa nije pomoglo.
    i sada su svi paničarili, jedi meso..jedi meso..nemoj tako pa trudna si.
    Ali ne mogu, nemam potrebu, gadi mi se kao i sve ove godine..

    Prije neki dan sam tražila dr. da pregledam željezo, nalaz 16, počela sam se smijati od sreće, ne mogu vjerovati..Kako je to moguće???!!
    Ništa nisam poduzimala, jedino pijem Centravit prenatal već 3 mj. Eto, moja preporuka za anemične trudnice

  3. #253
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    žene, ako vam fali željeza, pijte i jedite koprivu Ja ju i inače volim, a evo da citiram malo o njoj:

    NETTLE LEAVES (Urtica Dioca)

    Less well known as a pregnancy tonic but deserving a kinder reputation and use, Urtica is one of the finest nourishing tonics known. It is reputed to have more chlorophyll than any other herb. The list of vitamins and minerals in this herb includes nearly every one known to necessary for human health and growth.

    Vitamins A, C, D and K, calcium, potassium, phosphorous, iron and sulphur are particularly abundant in nettles. The infusion is a dark green color approaching black. The taste is deep and rich. If you are blessed with a nettle patch near you, use the fresh plant as a pot herb in the spring.

    Some pregnant women alternate weeks of nettle and raspberry brews; others drink raspberry until the last month and then switch to nettles to insure large amounts of vitamin K in the blood before birth.
    The benefits of drinking nettle infusion before and throughout pregnancy include:

    ~ Aiding the kidneys. Nettle infusions were instrumental in rebuilding the kidneys of a woman who was told she would have to be put on a dialysis machine. Since the kidneys must cleanse 150 percent of the normal blood supply for most of the pregnancy, nettle's ability to nourish and strengthen them is of major importance. Any accumulation of minerals in the kidneys, such as gravel or stones, is gently loosened, dissolved and eliminated by the consistent use of nettle infusions.

    ~ Increasing fertility in women and men.

    ~ Nourishing mother and fetus.

    ~ Easing leg cramps and other spasms.

    ~ Diminishing pain during and after birth. The high calcium content, which is readily assimilated, helps diminish muscle pains in the uterus, in the legs and elsewhere.

    ~ Preventing hemorrhage after birth. Nettle is a superb source of vitamin K, and increases available hemoglobin, both of which decrease the likelihood of postpartum hemorrhage. Fresh Nettle Juice, in teaspoon doses, slows postpartum bleeding.

    ~ Reducing hemorrhoids. Nettle's mild astringency and general nourishing action tightens and strengthens blood vessels, helps maintain arterial elasticity and improves venous resilience.

    ~ Increasing the richness and amount of breast milk.


    moja prehrana: nešto više od deset godina ne jedem meso, mliječno ni jaja, ali par puta godišnje pojedem ribu. sad u trudnoći sam imala prvo fazu nezdravog i prženog (pečenje krumpirića u 11 navečer), zatim sirovog voća i povrća (nezgodno u siječnju, ali izvukli me domaći kiviji, naranče i jabuke, a sanjala sam lude snove o lubenici), a zatim sam dobila nevjerojatan poriv za mesom, a riba mi je smrdila. tu sam se neko vrijeme lomila, a zatim mi je trebalo neko vrijeme da uopće nađem meso koje nije iz "tvornice". pojela sam jedan ekstremno mesni obrok i sad sam već neko vrijeme mirna. trenutno sam u fazi tjestenine s povrćem (brokula je hit, a uskoro će prolijeće pa će biti i špagete a la kopriva).

  4. #254
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    sad u trudnoći sam imala prvo fazu nezdravog i prženog (pečenje krumpirića u 11 navečer)
    sounds familiar iz prve trudnoće...

    Shania, baš mi je drago! Ja sam znači 17 godina ovo-lacto-veggie, ni ribu ne jedem. u prvoj trudnoći željezo cijelo vrijeme preko 30!!! pila sam pregnital (iako sadrži neke riblje masnoće, nešto, mislila sam tada ajde, to je sada kompromis). Sada nisam mogla piti tu "ribu", kad se sjetim popijem New Life od CaliVite, željezo nije sad pohvalno, 13.4, ali ok, ali je prije nego sam počela povraćati bilo super, 27.3. I ja sam shvatila da je to sigurno od Zelene magme koju sam pila svako jutro natašte. Prvo je malo gadno, ali navikneš se. Možda je s limunom čisto ok. Nažalost nisam još toliko sickness-free da je opet pijem, ali čim budem. I to je onda povezano donekle s koprivom o kojoj rutvica priča, mislim stvarno to zeleno ima iskoristivog željeza.

  5. #255
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    ja obožavam zelenu magmu! (pa i spirulinu - ona je intenzivnija)
    u blender ulijem zobeno mlijeko i magmu i neki slad, a može i med, smiksam i nazdravlje... meni je to odlično
    imaš je i u tabletama, ako ne podnosiš onu u prahu.

  6. #256

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Niti sam trudna, a nisam ni vegetarijanka, ali imam uvida u nalaze vitaminsko-mineralnog mjerenja između ostalog i vegetarijanaca pa vam samo mogu reći da oni (vi), za razliku od ostatka puka, često imaju jako dobre nalaze vezano za koncentraciju tkivnih omega masnih kiselina. Zbog smanjenog unosa omega-6 životinjskog porijekla omega-3 (i omega-6 iz biljnih ulja) mogu se metabolizirati jer na raspolaganju imaju dovoljno enzima. To je naročito važno za djecu jer im je omega-3 neophodna za razvoj živaca i moždanih struktura. Zato samo pojačajte djeci unos finih biljnih ulja jer je njihov metabolizam puno sporiji od omega-3 iz ribe. Npr. alfa-linolenska kiselina (omega-3 iz npr. lanenog ulja), da bi dala DHA omega-3 koja djeci treba metabolizira se gotovo tjedan dana, a metabolizam ovisi o količini magnezija, cinka i vitamina B-6. Zato je ponekad uputno djetetu davati riblje ulje ukoliko je unos bilo kojeg od tih nutrijenata upitan. Ukoliko se izbjegava i riba postoje ulja biljnog porijekla namjenjena djeci. Nedostatak omega-3 povezan je s problemima u ponašanju, ADHD/ADD-om, mucanjem, motoričkim poteškoćama, a nedostatak omega 3-6-9 često kao posljedicu ima atopijski dermatitis te povećani unos (pravilno određene) omege može dosta popraviti stanje (ovisno o problemu koji je nastao). Isto je važno i kod odraslih.

    Što se tiče ostalih nutrijenata-kod vegetarijanstva koje se svede samo na nejedenje mesa (netko je već o tome pisao), nalazi su strahotni, ali iste imaju svi ostali pacijenti koji se nepravilno hrane. Vegetarijancima koji samo ostave meso i jedu neizbalansirane obroke vrlo često nedostaje proteina i vitamina B-kompleksa (često je tu sporan B-12). Zato-da vegetarijanstvo, ali ne samo nejedenje mesa. Kao što vegetarijanci imaju dosta dobre nalaze tako ih imaju i ljudi koji jedu sve namirnice, ali ukoliko su domaće proizvodnje i ako su obroci konzumirani u pravo vrijeme. To se često zaboravlja. Nema resorpcije nutrijenata ako se, kako god zdrav bio, "ručak" pojede iza 18 sati. To vrijedi za svaki način prehrane.
    Eto, ispada da je od svega, barem što se nutritivne strane priče tiče, važno samo da ne jedemo "smeće". Problem nastaje ako se dogodi neka dijagnoza kod koje je potrebna veća količina pojedinog nutrijenta. Npr. samo jedan ishijas zbog regeneracije živca iz tijela iscrpi B-kompleks i omega masne kiseline u težnji da se živac regenerira. Opstipacija smanjuje resorpciju nutrijenata, kraj zime zbog stakleničkog uzgoja povrća u tijelu smanji koncentraciju folne kiseline (a važna je za sve stanice koje se brzo dijele, za stvaranje zdave DNA, za vezanje željeza u hemoglobin) i eto nas u problemu-kako god zdravo jeli. Istu tu folnu kiselinu "potroši" uzimanje bilo kakvih hormona (Eutirox, kod žena oralni kontraceptivi pa čak i Mirena).... Ukoliko je čovjek zdrav, što se nutritivne strane tiče, važno je da se hrani zdravo i zdravom hranom. Ako se javi bilo kakav problem onda ipak dozvolite struci da ga riješi. Na tržištu postoje i pripravci koji su prirodnog porijekla (od prirodno izoliranih nutrijenata do spiruline, alge kelp, zelene magme, matične mliječi....). Ako za njima posegnete onda se tu ne smije štedjeti jer cijena vrlo često opravdava kvalitetu i porijeklo.

  7. #257
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ne jedem meso od svoje 9. godine i bila sam nekih 6 godina veganka. Svaki put, a tako i sada u trudnoći nalazi školski s tim da sam kao i moja mama cijeli život bila anemična do prije dvije godine kad sam uvela post sa povrtnim sokovima, s naglaskom na cikli, limunu i mrkvi. Željezo koje nije bilo ni 4 sada je 24. Prvo sam mislila da su pogriješili i da to nisu moji nalazi.
    Sad sam počela malo jesti ribu, očito beba želi pa eto. Nakon 20 godina pauze je jedem i paše mi.

  8. #258
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Vegetarijanke moje , trebam savjet.

    Moram na dijetu bez ugljikohidrata, kaže dr. meso..meso...riba i povrće...
    Kako ja obožavam tijesto..i sve proizvode od kruha,a volim i mliječne stvari, sad sam malo zbunjena.
    Jedem i ribu pa me neki ne smatraju pravim veg.
    Što ste jele u trudnoći ???
    Da li ste imale problema sa težinom??

  9. #259
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    joj, ja ti ne mogu pomoći, kad i sama makljam carbs. ne znam što da izbaciš... sigurno će ti neko znati savjetovati. sretno!

  10. #260
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Shania prvotno napisa Vidi poruku
    Vegetarijanke moje , trebam savjet.

    Moram na dijetu bez ugljikohidrata, kaže dr. meso..meso...riba i povrće...
    Kako ja obožavam tijesto..i sve proizvode od kruha,a volim i mliječne stvari, sad sam malo zbunjena.
    Jedem i ribu pa me neki ne smatraju pravim veg.
    Što ste jele u trudnoći ???
    Da li ste imale problema sa težinom??
    U trudnoci sam jela/jedem (sad 25. tjedan) isto sto i inace jedino, kao i dosta trudnica, imam faze da mi se neka hrana gadi (pogotovo u prva cetiri mjeseca kad mi je zlo i kad se jede ono od cega mi nije zlo jer se situacija svede na golo prezivljavanje do prestanka mucnina) ili da neku hranu intenzivno jedem neko vrijeme. Nisam imala probleme s tezinom (ha, mora se samo paziti da se ne pretjera s kolicinama sto mi ponekad dode buduci da je trbuh ionako velik pa nemam onu psiholosku branu kao kad nisam trudna ). (Pesco) vegetarijanka sam (ponekad jedem ribu - uglavnom u gostima) vise od deset godina.
    Volim tjesteninu, ali u normalnim okolnostima (tj. bez mucnina) obozavam gotovo sve povrce, lecu, kvinoju, slanutak.... ponekad soja, tofu, tempeh... Ni moja ginekologica (kao ni pedijatar mojih klinaca) nisu nikad imali primjedbe na moju (nasu) ishranu. Redovito kontroliram krvnu sliku kao i B12 (treba imati na umu da apsorpcija B12 opada i s godinama pa nadomjestke savjetuju i nevegacima, a vegaci - pogotovo vegani i vegetarijanci koji se hrane sukladno danasnjem uzurbanom vremenu - bi trebali paziti).
    Zasto dijeta bez uglikohidrata? Zbog debljanja?

  11. #261

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    9

    Početno

    -Ja sam vegetarijanka od 15.god.(sad imam 28.5g.) Sada sam u 20-om tjednu trudnoće.
    Meso mi se i dalje gadi,posebno do 13.-og tjedna,do kad sam i povraćala. Željezo mi je na zadnjem mjerenju bilo 23.5, Omega kiseline savršene kao i šećer i općenito krvna slika super. Uzimala sam samo folnu kiselinu u prva tri mjeseca,a sad ne uzimam ništa(osim magnezija za crijeva) jer mi je ginekolog rekao da nema potrebe.
    -Imam pravilo da jedem samo kada sam gladna, uzimam više manjih obroka,a međuobroci su mi voće u ogromnim količinama,koštunjićavo voće i voćni jogurti,pazim da jedem raznoliko i do sada sam dobila 3kg i dobro se osjećam.

  12. #262
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Što je gore od bolničke hrane? "Vegetarijanska" bolnička hrana.
    Ako danas za večeru opet dobijem tjesteninu sa sirom ili krumpirom, skačem kroz prozor!
    Jučer popodne vizita. Doktorica: Vi ste vegetarijanka? Ja: M-hm. Dok: A da jedete malo mesa? Ja: (WTF?!) Paaa... ja tako već 18 godina. Dok: A ne mislite da Vam je zato željezo slabo? Ja: U prvoj trudnoći je bilo dobro. Dok: Ali sada nije.

    Nepotrebno je navesti primjer cimerice koja jede meso i ima istu razinu željeza u krvi kao ja, i pored Heferola...

  13. #263
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    prije par godina vege bolnička večera bila mi je: bijela tjestenina i bijela riža - pola pola na tanjuru...

  14. #264
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    2 dana u bolnici sam prešutila da sam veg. prčkala po tanjuru i moji su mi donijeli od doma klopu..

    No željezo mi je katastrofa..ne znam kako???!!
    Pokvarila mi se krvna slika i sad pijem Legofer, Ferum sam dobila, ne znam ni sama što da odaberem jer me jadna Chronovska crijevca "rasturaju" na bilo kakvu terapiju Fe.

    Najbolje je intravenozno, legneš primiš i ideš doma, no to mi nitko u bolnici nije ponudio

  15. #265
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    prije par godina vege bolnička večera bila mi je: bijela tjestenina i bijela riža - pola pola na tanjuru...
    Yep. I još uvijek je tako...
    Upravo sam se rasplakala na doručak - doslovno. Ne mogu više gledati taj jadni bijeli kruh.

    Citiraj Shania prvotno napisa Vidi poruku
    2 dana u bolnici sam prešutila da sam veg. prčkala po tanjuru i moji su mi donijeli od doma klopu..
    mm će mi donijeti ručak danas, a upravo sam pitala sestru mogu li me skinuti s popisa za hranu, jer ja to više ne mogu jesti. A taman čitam na poliklinici Harni kako je u zadnjem mjesecu bitan unos dobre hrane.

    Citiraj Shania prvotno napisa Vidi poruku
    No željezo mi je katastrofa..ne znam kako???!!
    Pokvarila mi se krvna slika i sad pijem Legofer, Ferum sam dobila, ne znam ni sama što da odaberem jer me jadna Chronovska crijevca "rasturaju" na bilo kakvu terapiju Fe.
    Najbolje je intravenozno, legneš primiš i ideš doma, no to mi nitko u bolnici nije ponudio
    Moja je ginekologinja vidjevši i dalje loš nalaz željeza pitala pijem li ja to. Pa pijem. Na to je samo slegla ramenima i rekla poremećaj apsorpcije u crijevima. Zato me ne čudi ako ti još imaš i Chrona. No što raditi ne znam, ni meni nije ništa rekla. Osim možda što kažeš IV.
    Posljednje uređivanje od manal : 18.06.2012. at 10:21

  16. #266
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Žućna dijeta je drastično bliža poštenom vege obroku od ovih kažnjeničkih porcija koje spominjete

  17. #267
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    upravo to, kažnjeničke porcije (iliti )

  18. #268

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    90

    Početno

    a ne bi li ti mogli donositi od doma obroke? bar dio, da kombiniraš.
    ili - ako ti je financijski prihvatljivo - da si naručiš u bolnicu,
    ima nekoliko prikladnih restorana s dostavom,
    pogotovo ako si u Petrovoj u ZG...
    uzmi čaj od koprive (Subanov, u vrećicama), Spirulinu i sl...


    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    Yep. I još uvijek je tako...
    Upravo sam se rasplakala na doručak - doslovno. Ne mogu više gledati taj jadni bijeli kruh.



    mm će mi donijeti ručak danas, a upravo sam pitala sestru mogu li me skinuti s popisa za hranu, jer ja to više ne mogu jesti. A taman čitam na poliklinici Harni kako je u zadnjem mjesecu bitan unos dobre hrane.



    Moja je ginekologinja vidjevši i dalje loš nalaz željeza pitala pijem li ja to. Pa pijem. Na to je samo slegla ramenima i rekla poremećaj apsorpcije u crijevima. Zato me ne čudi ako ti još imaš i Chrona. No što raditi ne znam, ni meni nije ništa rekla. Osim možda što kažeš IV.

  19. #269
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Donose mi sada od kuće, ali ne volim i njih gnjaviti, nije baš super zgodno. Bila sam dobra tjedan dana i jela to, ali sad više ne mogu. Ako budem puštena kući, pit ću opet Zelenu Magmu, mislim da je to jako dobar dodatak, samo mi je u zadnje vrijeme ujutro opet bilo muka, pa nisam mogla...

  20. #270
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    Donose mi sada od kuće, ali ne volim i njih gnjaviti, nije baš super zgodno. Bila sam dobra tjedan dana i jela to, ali sad više ne mogu. Ako budem puštena kući, pit ću opet Zelenu Magmu, mislim da je to jako dobar dodatak, samo mi je u zadnje vrijeme ujutro opet bilo muka, pa nisam mogla...
    Izdrži još malo, nadam se da ideš doma...
    A ja se opet spremam u bolnicu .. i ovaj puta ću morati reći da sam veg+Chron..što ću dobiti pojma nemam, sve me strah..
    A baš mi moji ne mogu svaki dan nositi obroke

  21. #271
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Cure, hoću vam dati podršku !

    Ja sam, kao i Manal, nakon par dana, prestala jesti to što su mi donosili kao vegetar.obrok u bolnici

    jer uopće nisam mogla na WC.

    Znala sam, ako nastavim jesti samo to bijelo (kruh, tijesto...), neće biti dobro.

    Trebala su mi 2 Dulcolaxa i otišla sam na WC nakon 5 dana.

    Nakon toga sam jela minimalno te bolničke hrane.

    Moji su mi donijeli integralna peciva - to može stajati; probiotik, Floradix (meni je on za željezo odličan!).

    Ako se sjetim još nečeg što bi bilo od koristi, napišem !

  22. #272
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Shania prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolje je intravenozno, legneš primiš i ideš doma, no to mi nitko u bolnici nije ponudio
    to daju ako vide da je stvarno nisko, a nema vremena za "popravak" da se tako izrazim...
    primila ga je moja cimerica (ležale smo u Petrovoj 2010), nosila je trojke, željezo katastrofalno, a bila je u 30 tt i samo se čekao dan kada joj više neće moći zaustaviti trudove i otvaranje

    u svakom slučaju možeš pitati doktora koji te vodi pa reci da ti tablete smetaju zbog Chrona

  23. #273
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Ma da....najbolje primanje željeza, za dva dana je sve bilo gotovo


    Sad sam na Legoferu, pijem sirup, nešto ću probati s povrćem popraviti, možda uspijem..

  24. #274

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Da i ja malo pomognem.
    Jako dobar izvor željeza su suhe marelice,a nisu štetne i ukusne su.
    Držim vam svima fige da uspijete.

  25. #275
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Imam 34 godine, vec vise od deset godina ne jedem meso a posljednjih par godina me i riba opako odbija. Uz bezmesnu prehranu rodila sam dvoje zdrave djece, krvna slika uvijek dobra a sto se energije tice mozda nisam sprinter ali sam odlican dugoprugas. Jedino bi savjetovala biljojedima koji planiraju roditi u Petrovoj da im suprug svakako donese nesto za pojest.

  26. #276
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Drage vegetarijane,
    Jeste li koristile dodatke prehrani, folnu i vitamine, prije i za vrijeme trudnoce?

    Moram priznati da se dvoumim da li krenuti s folnom. Vecina lijecnika preporucuje dodatno unosenje vitamina, minerala; ali meni to nema smisla ako je prehrana uravnotezena, zdrava.

    S jedne strane zelim osigurati svojoj buducoj bebi sve sto treba, a s druge stane ne zelim uzimati sinteticke preparate.

  27. #277
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Bok !

    Ja sam pila vitamine i minerale za trudnice od KAL-a.

    S KAL-om sam prije toga imala dobra iskustva i zbog toga sam se odlučila za njih.

    Inače, ovdje, po tome koliko sam ja čula, velika većina trudnica pije Prenatal.

    Zanimljivo - nikad nisam srela nikog tko je pio u trudnoći ovo što sam ja pila

    (U apoteci smo magistra i ja držale te 2 bočice - Prenatal i ovu od KAL-a - i čitale

    sastav i po sastavu su bili gotovo u mikrogram identični.)
    Posljednje uređivanje od Teica : 22.01.2013. at 00:04

  28. #278
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Drage vegetarijane,
    Jeste li koristile dodatke prehrani, folnu i vitamine, prije i za vrijeme trudnoce?

    Moram priznati da se dvoumim da li krenuti s folnom. Vecina lijecnika preporucuje dodatno unosenje vitamina, minerala; ali meni to nema smisla ako je prehrana uravnotezena, zdrava.

    S jedne strane zelim osigurati svojoj buducoj bebi sve sto treba, a s druge stane ne zelim uzimati sinteticke preparate.
    To možeš jedino sama ti odlučiti, ali evo ja nisam to pila (ni prenatal ni nikakve te tabletice). pila sam samo čaj od koprive (koji i nače volim) s listovima maline. A na rodinoj stranici imaš o folnoj, evo da prepišem tu: [I]Dovoljno folne kiseline možete osigurati i ako jedete velike količine jetre, povrća zelenih listova, citrusnog voća, cjelovitih žitarica, osušenih grahorica i graška./I]

  29. #279
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    rutvica, curke su nam rođene na isti datum

    (Kad ste se vi rodili mi smo slavili 6.rođendan.)

    Inače, budući da sam već debeeelo u off-u, i dalje mi se sviđa tvoj avatar...kao što

    ti jednom napisah

    Što se tiče prehrane u trudnoći, ja sam bila svjesna da se ne hranim pravilno i da

    trebam vitaminsko-mineralni support.
    Posljednje uređivanje od Teica : 22.01.2013. at 03:55

  30. #280

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Bok !

    Ja sam pila vitamine i minerale za trudnice od KAL-a.

    S KAL-om sam prije toga imala dobra iskustva i zbog toga sam se odlučila za njih.

    Inače, ovdje, po tome koliko sam ja čula, velika većina trudnica pije Prenatal.

    Zanimljivo - nikad nisam srela nikog tko je pio u trudnoći ovo što sam ja pila

    (U apoteci smo magistra i ja držale te 2 bočice - Prenatal i ovu od KAL-a - i čitale

    sastav i po sastavu su bili gotovo u mikrogram identični.)
    Teica, nije važna samo doza pojedinog nutrijenta nego i njegov kemijski oblik. Najčeće je problem s dozom i oblikom željeza. Ako je doza previsoka može izazvati opstipaciju i težinu u želucu npr., a i svakoj trudnici ona nije potrebna. Najčešće se u preparatima (ne samo za trudnice) koristi fero-fumarat, oblik željeza koji je dosta jeftin, neloš, ali ima i boljih-npr. željezo u bisglicinatnoj formi (skuplja za proizvodnju,ali puno kvalitetnija, ne izaziva probavne poteškoće). Već i manja doza takvog oblika željeza ima bolji učinak nego visoka doza fero-fumarata.
    Drugi primjer je jod: potreban, ali kod trudnica bi on trebao u preparatima biti samo u obliku kalij-jodida (i većinom je tako), a ne u obliku alge kelp.
    Treći je folna kiselina. Normalnom prehranom (tu mislim na prehranu u kojoj je zastupljeno svježe i zdravo povrće) unosimo je dovoljno. Problem je u tome što je folna kiselina osjetljiva na stajanje, temperaturu i topljiva u vodi. Kupovinom zelenog povrća iz stakleničkog uzgoja, njegovim čuvanjem u hladnjačama i dužim kuhanjem od folne kiseline u njemu ne ostane gotovo ništa, a potrebe su u trudnoći povećane.

    Dalje... u ni jednom od vitaminskih preparata nema omega-3 masnih kiselina. Unose se najbolje putem ribljeg ulja (već sam i sama sebi dosadna s njihovim spominjanjem,ali zaista su jako važne, a deficit u populaciji je strahotan-naročito kod djece).

    Idealna suplementacija počela bi uzimanjem folne kiseline u nižoj dozi (oko 800 mcg) prije začeća,od plusa na testu uz doručak kvalitetan multivitaminsko-mineralni preparat, a najkasnije u zadnjem trimestru trudnoće između obroka preparat na bazi ribljeg ulja u kojem doza DHA omega-3 masne kiseline prelazi 300 mg (ne čitati na bočici količinu ribljeg ulja nego dobro proučiti deklaraciju). Trebalo bi izbjeći preparate u kojima je omjer EPA:DHA=2:1 tj. ne smije se u zadnjem trimestru unositi previše EPA omega-3 masne kiseline zato jer ona u višim dozama produžuje vrijeme zgrušavanja krvi. Zamjena za riblje ulje u ovom slučaju ne postoji jer ni jedno biljno ulje ne sadrži djetetu potrebnu DHA. Ista suplementacija preporučuje se i za vrijeme dojenja.

  31. #281
    Nata_Lija avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Osvrt na vege bolničku prehranu:
    Trenutno se nalazim u KBC Merkur zbog preuranjenih trudova. Do sada je prehrana - tražila sam vegansku - bila iznenađujuće dobra! Pire krumpir s kuhanom mrkvicom i zelenom salatom, i ekstra kompot za mene 2 puta dnevno, grašak s kuhanim krumpirom, krpice sa zeljem... I do sad mi još ni jedan od liječnika i liječnica nije rekao da bih trebala bar malo mlijeka ili mesa. Možda zato što su mi nalazi krvi "savršeni", kako su rekli.

  32. #282
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Idealna suplementacija počela bi uzimanjem ....
    Mim, hvala za iscrpan post.

    I ja sam si dala malo truda napraviti kratku tablicu nutrijenata i kroz koju prehranu se mogu dobiti u kojoj kolicini.
    (sorry za dijelove na engleskom...)

    RDA Za sto je potreban kod djeteta Hrana koja ga sadrži Izvor i kolicina
    Proteini 60 g Meso, riba, piletina, jaja, mlijeko/mliječni proizvodi, proizvodi od soje (npr. tofu), ostale leguminoze
    Kalcij 1.200 mg Grows strong bones and teeth, healthy nerves, heart, and muscles; develops heart rhythm and blood clotting. Mlijeko i mliječni proizvodi; sardine i pastrva s kostima; lisnati kelj, senf i zelena repa 8 oz. skim milk: 301 mg,
    8 oz. calcium-fortified orange juice: 300 mg,
    1 oz. mozzarella cheese: 222 mg,
    2 corn tortillas: 92 mg
    Fosfor 1.200 mg Builds strong bones; develops blood clotting, kidney function, and normal heart rhythm. Meso, mlijeko i mliječni proizvodi, piletina, riba, cjelovite žitarice, leguminoze 3 oz. canned salmon (with bones): 251 mg,
    1 cup nonfat milk: 247 mg,
    1/2 cup cooked black beans: 241 mg,
    3 oz. lean beef patty: 189 mg
    Magnezij 320 mg Helps build strong bones and teeth; regulates insulin and blood sugar levels; builds and repairs tissue. Leguminoze, cjelovite žitarice, mlijeko/mliječni proizvodi, meso, zeleno povrće 1 oz. dried pumpkin seeds: 152 mg,
    3 oz. halibut: 90 mg, 1 cup spinach pasta: 87 mg
    Zeljezo 30 mg Makes red blood cells; supplies oxygen to cells for energy and growth; builds bones, cartilage, and other connective tissue. Crveno meso, jetra, brokule, suhi grah i grašak, obogaćene žitarice, sok od šljiva 1 cup iron-fortified cereal: 24 mg,
    1/2 cup cooked lentils: 3.3 mg,
    1/2 cup boiled spinach: 3.2 mg,
    3 oz. beef tenderloin: 3 mg
    Cink 15 mg Aids cell growth; crucial for DNA production. Meso, jetra, oštrige i ostali plodovi, mlijeko i mliječni proizvodi, cjelovite žitarice 3 oz. Alaskan king crab: 6.5 mg,
    1/2 cup firm tofu: 2 mg;
    1 cup fruit-flavored yogurt: 1.8 mg
    Jod 175 mcg Regulates metabolism; helps nervous system develop. Morski plodovi, jodirana sol 3 oz. cod: 99 mcg,
    1 cup low-fat yogurt: 87 mcg,
    1 tbsp wakame (sea vegetable): 82 mcg,
    1/4 tsp iodized salt: 67 to 100 mcg,
    1 baked potato with skin: 60 mcg
    Selen 65 mcg Riba, meso, kruh, cjelovite žitarice
    Vitamin A 800 mcg Important for cell growth, eye development, healthy skin and mucous membranes, infection resistance, bone growth, and fat metabolism. Zeleno, lisnato povrće, tamnožuto povrće (npr. slatki krumpir, mrkva), punomasno mlijeko i mliječni proizvodi, jetra 1 baked sweet potato: 1,096 mcg RAE,
    1/2 cup boiled spinach: 573 mcg RAE;
    1 raw carrot: 509 mcg RAE
    Vitamin D 10 mcg Helps build bones and teeth. Obogaćeno mlijeko, ulja riblje jetre, sunčanje (apsorpcija kroz kožu) 3 oz. salmon: 8 mcg; 1 cup milk: 2 mcg
    Vitamin E 10 mg Biljna ulja, cjelovite žitarice, pšenične klice, zeleno, lisnato povrće
    Vitamin C 70 mg Essential for tissue repair and the production of collagen (a component of cartilage, tendons, bones, and skin). Agrumi (npr. grejp, naranča, limun), jagode, brokule, rajčice 8 oz. orange juice: 124 mg,
    1/2 cup boiled broccoli: 51 mg,
    1/2 cup strawberries: 49 mg,
    1/2 cup cantaloupe: 29 mg
    Vitamin K 65 mcg Zeleno, lisnato povrće, jetra, žumanjak jajeta
    Tiamin (B1) 1,5 mg Converts carbohydrates into energy; essential for brain development; aids heart and nervous system growth. Cjelovite i obogaćene žitarice i kruh, riba, svinjetina, piletina, krto meso, jetra, mlijeko i mliječni proizvodi, grašak 1/2 cup oats: 0.6 mg, 3 oz. pork tenderloin: 0.8 mg,
    1 cup enriched spinach noodles: 0.4 mg,
    1/2 cup cooked split peas: 0.2 mg
    Riboflavin (B2) 1,6 mg Promotes growth, good vision, and healthy skin; essential for baby's bone, muscle, and nerve development. Mlijeko, cjelovite i obogaćene žitarice i kruh, riba, jetra, zeleno, lisnato povrće 1 cup nonfat yogurt: 0.5 mg,
    3 oz. skinless duck: 0.4 mg,
    1/2 cup cooked mushrooms: 0.2 mg,
    1/2 cup part-skim ricotta cheese: 0.2 mg
    Niacin 17 mg Cjelovite ili obogaćene žitarice, meso, jetra, piletina, riba
    Vitamin B6 2,2 mg Aids metabolism of protein, fats, and carbohydrates; helps form new red blood cells and develop the brain and nervous system. Govedina, goveđa jetra, svinjetina, riba, cjelovite žitarice, banane, grah, orasi (piridoksin) 1 banana: 0.7 mg,
    1 baked potato: 0.7 mg,
    1/2 cup canned chickpeas: 0.6 mg,
    3 oz. chicken breast: 0.5 mg
    Folna kiselina 0,4 mg Helps prevent neural tube defects; may reduce risk of other birth defects; critical for DNA production (building block of cells). Špinat, zelje, cikla, mladice prokula, grah, leća, slanutak, zeleni grašak, šumsko voće, naranče, jetra 1/2 cup lentils: 179 mcg,
    1/2 cup fortified cereal: 133 mcg,
    4 steamed or boiled asparagus spears: 81 mcg
    Vitamin B12 2,2 mcg Mlijeko i mliječni proizvodi, jaja, jetra, meso, riba, piletina
    Kalij 4700 mg Helps maintain fluid and electrolyte balance; aids muscle contractions, energy metabolism, and nerve function. 1 baked potato: 844 mg,
    8 oz. prune juice: 706 mg,
    1/2 cup cooked lima beans: 484 mg,
    1/4 cup dried[SB1] apricots: 378 mg
    Krom 30 mcg Promotes the building of protein in your baby's growing tissues; regulates blood sugar levels. 1 tbsp. peanut butter: 41 mcg,
    3 oz. broiled skinless chicken: 22 mcg,
    1 apple: 15 mcg

  33. #283
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Ja sam vegeterijanka vec dugi niz godina i nikad problema. Sad u trudnoci sam pocela jesti ribu jednom tjedno i pijem prenatal te je krvna slika i dalje super, u 20om tjednu sam.
    Doduše nikad nisam posebno pazila na prehranu dok sad u trudnoci ipak malo pazim, al slatkom nemogu odolit :D

    Al prepostavljam da je to sve i individualno, frendica je jako pazila na prehranu al nije pila prenatal i bila anemicna tako da vjerovatno ovisi od organizma do organizma

  34. #284

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    4

    Početno

    Vegetarjanka sam preko 10 godina, ne jedem niti ribu, tek povremeno jaja sretnih bakinih kokoši :D i sir. S anemijom sam imala velikih problema samo dok sam još jela meso, tada su me radi stalnih vrtoglavica šopali s tabletama željeza, a pomagalo je samo dok sam ih pila. Nakon toga sam počela i sama malo više istraživati i sama izlječila svoju anemiju čajem od koprive i češćom konzumacijom cikle s malo limuna - i rezultati su bili fenomenalni.

    Od kako sam trudna (sad sam u 8. mj) ne samo da nikad nisam osjetila nikakvu posebnu želju za nečim pojesti, čak mi se je i smanjila potreba za sirom za čime često znam osjetiti potrebu - meso sam bez problema izbacila iz prehrane jer mi ga je i sam organizam na neki način odbacivao - često sam osjećala laganu mučninu nakon konzumacije mesa (unatoč krvnoj grupi 0+, toliko o tvrdnji da je ta grupa mesožderska ) Stoga, manje literature i više slušanja vlastitog tijela što nam želi poručiti

    Što se tiče krvnih nalaza, ginekolog mi se je čudio pred mjesec dana nad njima - jer mi krv izgleda kao da pijem tablete s željezom - a tokom cijele trudnoće nisam popila ni jednu tabletu nikakvih vitamina ili minerala, odbila sam piti i propisanu folnu kiselinu jer svoju prehranu smatram dovoljnim izvorom svih potrebnih vitamina i minerala i tu svima prije preporučam prirodnu bombu folne kiseline - ciklu između ostalog prije svih umjetnih dodataka, to je neusporedivo s vitaminima i mineralima iz organskog povrća. Jedino mi je hemoglobin mrvicu niži od granica, ali prema postu na prvoj stranici ove teme, izgleda i to još previsoko, dakle nema razloga za zabrinutost :D A što se tiče tih vitaminskih tableta, nikad neću zaboraviti kad su mi roditelji kao djetetu u osnovnoj školi kupovali te vitaminske tablete s dobrim namjerama, jer su reklamirali da time pomažete organizmu - ja sam od toga jedino dobila glavobolje, a isto tako sam ih dobila i od pijenja tableta luteina za vid pred nekih 10-tak godina, kad su me u reklamama uvjerili da to moram piti za dobar vid jer radim stalno za kompom - i od toga sam samo dobila ubitačne migrene, a mene inače nikad ne boli glava. Stoga umjetni vitamini i minerali - nikad više, slušam svoj organizam.

    Uglavnom, ja sam se najviše u cijeloj ovoj priči potpuno preporodila pred nekoliko godina kad sam ubacila zelene kašaste sokove kao jutarnji obrok u svoju prehranu. Povrće si uzgajam sama i to je biološki uzgoj bez ikakvih -cida, jer si nemam namjere trovati hranu koju jedem - i takvo organsko povrće sadrži puno više vitamina i minerala nego kupovno - iskreno, mislim da je ovo jako bitno i da je konvencionalni i organsko povrće neusporedivo, po meni nikako nije dovoljno da to bude "samo" jabuka - jer ona iz dućana je toliko zatrovana da ju radije ne jedem, isto kao i svo ostalo voće i povrće. Ono koje nije sezonsko gotovo da i ne sadrži nikakve vitamine. Jedem ono što u skladu s godišnjim dobima imam na vrtu - jer povezani smo i evolucijski s svojom okololinom - upravo ono što je sezonsko voće i povrće sadrži one vitamine i minerale koje vaš organizam u to vrijeme najbolje treba - sad su to između ostaloga kupusnjače, koje imaju između svega antibiotsko djelovanje i štite vaš organizam od viroza i prehlada. Stoga u ovo vrijeme nabavljam nešpricane limune i naranče od prijateljice iz Dubrovnika (šalje mi ih poštom), imam još zalihu nešpricanih jabuka, ciklu i mrkvicu u podrumu, i kupusnjače na vrtu - i to su mi namirnice od kojih kombiniram svoje zelene sokove za doručak. "Posljedica" ovih sokova - savršeno zdravlje (nisam imala niti gripu preko 10 godina), savršena trudnoća, nema nedostatka vitamina, savršena probava (prema literaturama piše da bi kao trudnica trebala imati problema s probavom, ja to nisam doživjela).

    Dakle bili vegetarijanci ili ne, svima toplo preporučam u svoju prehranu ubaciti zelene kašaste sokove (za više informacija knjiga: V.Boutenko - Zeleno za zdravlje, ima na netu), a pogotovo trudnicama. I naravno, nek to bude sezonsko organsko voće i povrće

  35. #285

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    4

    Početno

    I još da se nadovežen za izvor omega 3 masnih kiselina - nabavite orahe Na mom stolu ne stoji posuda s grickalicama poput čipsa i sl (mada priznam, i to povremeno kupim), nego posuda s izmješanim orasima i suhim sjemenkama tikvi golica A u kruh i popečke stavljam sjemenke suncokreta, lana, sezama

    http://body.ba/ishrana/nutricionizam...h-kiselina/244

  36. #286
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    I ja sam u prvoj trudnoci bila vegetarijanka, gotovo citavu trudnocu. Jela sam ribu svega 2 puta pred kraj trudnoce kad su mi starci dosli u posjet. Nalazi krvi su mi bili idealni, dobro sam se osjecala, nisam cak imala ni jutarnje mucnine u prvom tromjesecju. Mlijeko, jogurt, to mi je sve strasno smetalo. Zivjela sam na vocu, povrcu i orasastim plodovima.

    Kasnije sam, dok sam jos dojila, pocela jesti meso, rijetko, al jedem tu i tamo. Organizam mi je trazio, pa rekoh ako mi bas dodje jest cu.

  37. #287

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Nisam vegetarijanka, ali se nadam da je ovo dobro mjesto da postavim pitanje:
    Cure jedete li vi zelenu salatu u trudnoci?
    dr. me je prepala rekavsi da je izbjegavam zbog mogucnosti dobivnja listerije, ali meni je to vrlo tesko jer je zelena salata gotovo jedino zeleno povrće koje mogu jesti (imam jake mucnine)

  38. #288
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Do sad sam pojela zelene salate vagon. Što iz vrta što iz dućana.
    Samo ju više peremo, nakon prve dvije vode ju pustimo da malo odleži u trećoj sa soli. I nakon toga još cca 2-3 puta isperemo.

  39. #289
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Otkud to za listeriju?

  40. #290
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/53096-Š...sti-u-trudnoci

    Pisalo se tu dosta o tome...
    Ja jedem sve što mi paše a do čega mogu doči,tako i zelenu salatu i zelje isto,obožavam salate. Samo se malo više posvetim pranju.

  41. #291

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Vidim da je tema malo starija, ali možda mi se posreći

    Da li koristite nešto od dodataka za omegu 3 ili unosite samo prehranom?

  42. #292
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

  43. #293

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Super, hvala puno!

  44. #294
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj EmaG. prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da je tema malo starija, ali možda mi se posreći

    Da li koristite nešto od dodataka za omegu 3 ili unosite samo prehranom?
    Sto se tice prehrane, mljevene lanene sjemenke, chia, orasi.. a od dodataka Royal Green dha iz BioBio.


    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  45. #295

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Omerta prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice prehrane, mljevene lanene sjemenke, chia, orasi.. a od dodataka Royal Green dha iz BioBio.


    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
    Ej Omerta,

    hvala na odgovoru, već sam sve saznala i snašla se Upravo sad jedem pahuljice sa mljevenim lanenim i chiom, a ovu Royal Green omegu pijem već neka 2 tjedna.
    Također sam čula i za konopljino ulje, pa sam i njega nabavila, ali zbog okusa i zbog toga što nema dha mi malo taj dio šteka.

    U svakom slučaju, hvala!

  46. #296
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Super, bas mi je drago! Ja si te omega kapsulice jos i pregrizem pa isisam samo tekucinu jer mi se neda razmisljat o onom sastojku pod nazivom "karagenan" da li je stetan ili ne.. [emoji51] A inace ga ima svagdje..

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  47. #297
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Onda je jeftinije i lakse popiti zlicu kimovog ulja
    Ili ga prebaciti prek vec spomenutog lana koji se jede sa pravom hranom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.09.2019. at 19:14

  48. #298
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Ne znam koliko je jeftinije jer se o ulju kima nisam nikad ni informirala, ali ovu omegu iz algi sto uzimam pise da je dovoljna jedna kapsula dnevno koja sadrzi 200 dha. Znaci pakiranje mi potraje 2 mjeseca. Iako nisam nikad uzimala nista preko iHerba, vidim da ima za kupiti i dha iz algi (Deva) u tekucem obliku tako da se onda opet izbjegne taj karagenan.

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  49. #299
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Htjela sam rec dostupnije i biljnog porijekla

  50. #300
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ja sam bila vegetarijanka cijelo vrijeme trudnoce i brinuo me unos omege. Razgovarala sam sa svojim lijecnikom i njegovo je misljenje bilo da ako unosim maslinovo ulje, onda ne trebam nikakve dodatke. Poslusala sam ga i sve je bilo u redu.

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •