Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Ragade - crna mast iz bolnice Sv. Duh

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    50

    Početno Ragade - crna mast iz bolnice Sv. Duh

    Naime doticna bolnica ima crnu mast (tako je interno zovu) koja izuzetno dobro pomaze kod ragada. Dobila ju je i moja supruga dok je bila gore, i veli da su iste zarasle preko noci. U lokalnoj ljekarni znaju za nju, ali nemaju recepturu. Dobra teta iz ljekarne je isla zvati zvali bolnicu Sv. Duh i ovi su im rekli da im ne zele dati recepturu, jer je to za njihove interne potrebe.

    E sad kako doci do iste masti, da li netko zna "tajnu" recepturu, da mi je zamute u lokalnoj ljekarni.
    Mislim da bi svima dobro dosla.
    :D

  2. #2
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mast za bradavice, ragade.
    ljekarna u dubravi kod placa.
    zaboraviila sam adresu, mene je spasila u bolnici prije gd. dana. jos je imam.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    meni su mazali ožiljak sa tim nekim čudom kojeg navodno samo oni imaju

  4. #4
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ima, mislim, srebrni nitrat u sebi. nadam se da nisam bubnula glupost...znam da je srebrni nesto

  5. #5
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    meni je super bila (kršitelj koda) krema za bradavice, jest nešto skuplja, ja sam imala uzorak i to mi je bilo dovoljno...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    meni je super bila (kršitelj koda) krema za bradavice, jest nešto skuplja, ja sam imala uzorak i to mi je bilo dovoljno...
    Nama nije dovoljno dobra ...

  7. #7
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    meni je super bila (kršitelj koda) krema za bradavice, jest nešto skuplja, ja sam imala uzorak i to mi je bilo dovoljno...
    ne, ne...ovo je cudo, magija...
    u petrovoj su pricali o crnoj masti sa SD i o zarastanju preko noci. jedna sestra mi je rekla di ju se moze kupit pa su moji isli u dubravu po nju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    mast za bradavice, ragade.
    ljekarna u dubravi kod placa.
    zaboraviila sam adresu, mene je spasila u bolnici prije gd. dana. jos je imam.
    Kojeg placa, onog kod benzinske (tamo ima ljekarna u placu) ili neki drugi?

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Miljac, velim ti, ako si iz zagreba, odite u dubravu u ljekarnu. kraj placa, ulica vile velebita, neznam koji broj, probajte naci.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Riana prvotno napisa
    meni je super bila (kršitelj koda) krema za bradavice, jest nešto skuplja, ja sam imala uzorak i to mi je bilo dovoljno...
    ne, ne...ovo je cudo, magija...
    u petrovoj su pricali o crnoj masti sa SD i o zarastanju preko noci. jedna sestra mi je rekla di ju se moze kupit pa su moji isli u dubravu po nju.
    Gdje se tocno moze kupiti, gdje??
    :D

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam lezala u bolnici, isli su moji po nju, nitko od nas bas ne pozna dubravu, vec sam ih pitala di je to tocno, al se ne sjecaju.
    ovo sam nasla na netu:
    01. NEMEC-BELJAN, ljekarna Zagreb, Vila Velebita 1D (01) 2931 220
    02. BUHAČ INES, mr.pharm., ljekarna Zagreb, Vila Velebita 1F (01) 2982 338

    pa vidi, nazovi i pitaj.

    sretno!

  12. #12
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    OK.
    nadam se da će vam pomoći.


    drago mi je da još uvijek dojite (nismo vas čuli jedno vrijeme)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ja sam lezala u bolnici, isli su moji po nju, nitko od nas bas ne pozna dubravu, vec sam ih pitala di je to tocno, al se ne sjecaju.
    ovo sam nasla na netu:
    01. NEMEC-BELJAN, ljekarna Zagreb, Vila Velebita 1D (01) 2931 220
    02. BUHAČ INES, mr.pharm., ljekarna Zagreb, Vila Velebita 1F (01) 2982 338

    pa vidi, nazovi i pitaj.

    sretno!
    Zvao obje i obje se kunu da je njihova ona prava!!
    Zad ga znaj ....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    OK.
    nadam se da će vam pomoći.


    drago mi je da još uvijek dojite (nismo vas čuli jedno vrijeme)
    Je je tvrdoglavi smo, unatoc svim problemima ...


    Joj ne stignem bas do foruma, radim kucanske poslove i tako, zena ima stalni privjesak na sebi, jedva ode na wc i pojest nesto

  15. #15
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a cuj...za neke stvari stvarno vrijedi "od viska glava ne boli"
    koja god joj pomogne, za nju je ona prava.

    drago mi je da ste ustrajni!

  16. #16
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ako se ne varam, srebro je otrovno za konzumaciju :/, i ja najtoplije preporucam da mama NISTA od toga ne koristi. Sve te kreme se moraju prati prije djetetovog sisanja, a to jos moze dodatno ostetiti i iziritirati bradavice.

    Kupite u ljekarni purelan i s njim nek maze, i isto s par kapi svog mlijeka poslije podoja.

    Evo neki opceniti savjeti sto bi moglo pomoci tvojoj zeni:


    - paziti da je bradavica duboko u bebinim ustima, na taj nacin se bradavica nece nastaviti ostecivati
    - rucno izdojiti malo mlijeka prije podoja da se potakne let-down, ili dojiti na ne-bolnoj strani dok se ne potakne let down i onda “prebaciti” bebu na bolnu bradavicu
    - pokusati promjeniti polozaj dojenja tako da dijete stimulira bradavicu s druge strane a ne po rani
    - poslije dojenja par kapi mlijeka istisnuti i namazati bradavicu i ostaviti da se osusi (ovo ne ako je soor u pitanju)
    - mazati purelanom i bradavice i areole da ne gube vlagu izmedju hranjenja – ne mazati s nicim drugim, jer ti proizvodi koji nisu tocno namjenjeni za to mogu nanijeti jos dodatne stete
    - ako je mami jako bolno nositi grudnjak ili nositi bebu, moze staviti cjedilo za caj (ali bez drske), i na taj nacin osigurati da su bradavice na zraku a da ih ipak nista ne iritira – i naravno cijelo vrijeme da su namazane purelanom – to opet ne smije pritiskati dojku previse jer moze doci do zastoja mlijeka
    - ako je pre-bolno dojiti dijete, moze se malo ledom preci preko bradavica
    - iako se ne preporuca prati bradavice sa sapunom tijekom dojenja, kad bradavica pukne, neki preporucaju da se jednom dnevno lagano opere s antibakterijskim sapunom i dobro ispere s vodom, da ne bi doslo do bakterijske upale. Ako se koristi sapun, on treba biti sto blazeg mirisa, jer bi miris mogao odbiti bebu od sisanja.
    - izbjegavati sinteticke materijale na bradavicama
    - sesirici za dojenje obicno ne pomazu u ovim situacijama
    - obicno ako se pazi da je beba ispravno polozena na dojku, i.e. ima puna usta dojke, dodje do smanjenja boli, ako je dojenje pre bolno za mamu, moze se izdojiti (u ritmu podoja) i dati mlijeko na casu ili zlicom – bocica se ne preporuca jer moze zbuniti bebu jer beba koristi razlicite tehinike sisanja dude i dojke, i sad u prvim danima dok jos nije savladala tehniku je moze zbuniti
    - ako ragada nikako ne zacjeljuje, mama bi se trebala javiti doktoru, jer je moguce da ima neku bakteriju koja sprecava zarastanje

  17. #17
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    a cuj...za neke stvari stvarno vrijedi "od viska glava ne boli"
    koja god joj pomogne, za nju je ona prava.
    Mozda je za mamu, ali ne nuzno i za bebu! Zato svjetska liga za dojenje (i mi) preporucamo samo Purelan tj. cisti lanolin koji se ne mora prati prije dojenja.

  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Ako se ne varam, srebro je otrovno za konzumaciju Undecided, i ja najtoplije preporucam da mama NISTA od toga ne koristi. Sve te kreme se moraju prati prije djetetovog sisanja, a to jos moze dodatno ostetiti i iziritirati bradavice.
    nisam to znala. i da, moraju se dobro oprati bradavice.
    Zato svjetska liga za dojenje (i mi) preporucamo samo Purelan tj. cisti lanolin koji se ne mora prati prije dojenja.
    danas cu puno toga nauciti!

  19. #19
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    anchie je u pravu i ja sam tu mast dobila na sv.duhu i istina je da me spasila ali su mi je dali jednom iskljucivo preko noci dok mali nije bio samnom i naglasili mi da je moram dobro, dobro isprat sto je prilicno tesko jer je iznimno masna.
    doma sam isto imala ragade, ma krv mi je liptala iz jedne bradavice, i zalijecila sam mu iskljucivo tako da sam kad god on ne bi cicao mazala svojim mlijekom i luftala do besvjesti.

  20. #20
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj Miljac prvotno napisa
    radim kucanske poslove i tako, zena ima stalni privjesak na sebi, jedva ode na wc i pojest nesto

    za svaku pohvalu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ako se ne varam, srebro je otrovno za konzumaciju :/, i ja najtoplije preporucam da mama NISTA od toga ne koristi. Sve te kreme se moraju prati prije djetetovog sisanja, a to jos moze dodatno ostetiti i iziritirati bradavice.

    Kupite u ljekarni purelan i s njim nek maze, i isto s par kapi svog mlijeka poslije podoja.

    je moguce da ima neku bakteriju koja sprecava zarastanje
    Opet jedan tvrdi stav, daj nam anchie76 malo kredita. Zar ti mislis da sve to skupa nismo vec isprobali?
    Ali situacija je takva da zena drzi zagriznut prst na ruci dok mali sisa na toj ciki. Sad ja mislim da ce ovo, ako stoji jednu noc i dobro se ispere medicinskim sapunom imati manje posljedice nego da se odustane od te cice...
    Inace hrpa stvari nije zdrava za ljude i djecu pa nikom nista, sa takvim stavovima najbolje da nemamo djecu u ovoj generalno nezdravoj okolini:
    elektomagnetska zracenja, mikroprasina sa cesta, hrana tretirana raznim kemijama i genetskim modifikacijama .... da ne nabrajam dalje.
    :?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    srebro-nitrat je sredstvo za lapiziranje (spaljuje tkivo).

    meni je tek pomoću srebro-nitrata dr. riješio izrasline na epiziotominji.

    rekao je tada da srebro-nitrat koristi i al-kaida i njima slicni za home-made bombe

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    u toj crnoj pasti za bradavice sa SDa bi djelatna tvar mogla biti peruvijanski balzam - on je crn, smolast i intenzivnog mirisa, baš kao i pasta sa SDa.

    taj peruvijanski bačzam je spomenula sestra na tečaju za trudnice da se koristi i kod komplikacija na rani od epiziotomije pa ga i ja probah

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    i ja liječim ragade purelanom i luftanjem na zraku, doslovce paradiram sa njih dvije na gotovs ili se samo prekrijem gazom. dok rane ne zarastu koristim šeširiće i zaista ne boli. čim probamo bez njih, imam osjećaj da se rana mrvicu pogoršala pa ih radije vratim i čekam strpljivo da sve zacijeli... nekako mi se čini bolje tako nego da mi je svaki put muka kad se sjetim boli koja me opetovano čeka...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    hmmm tu nađoh ovo:
    "Kao dezinfekciona sredstva služe : ...
    7. SOLI TEŠKIH METALA
    ... *srebro nitrat - 1% rastvor kao antiseptik - kap za oci - FM"

    tako da bi moglo biti srebro-nitrat u toj pasti
    (ovo me podsjeća na priču o bornoj vodi, uh)

  26. #26
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Navodno ljekarna na Trešnjevci (kod placa - na Ozaljskoj) ima tu čudotvornu mast - taj sastojak se zove peruvijana .
    Na bazi peruvijane rade tu mast na sd-u . Mene je spasila ta mast (sa sd-a) pa ako ne nađete ništa nigdje pošalji mi pp pa ču ti poslati svoju jer meni više ne treba, a ja sam imala sreće pa sam nažicala preko jedne poznanice dvije kutijice te masti kada sam išla doma.
    Još mi je ostala jedna kutijica koju ću rado pokloniti prijateljicama po patnji jer stavrno znam koliko je to teško

    Još sam koristila i bephanten plus kremu koja mi je zaliječila do kraja te rane (naravno da sam dobro ispirala prije svakog podoja)

    A purelan mi tek sada pomaže kada su bradavice zarasle.

  27. #27
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Dok ja napišem Foška već otkrila tajni sastojak

  28. #28
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Miljac prvotno napisa

    Opet jedan tvrdi stav, daj nam anchie76 malo kredita. Zar ti mislis da sve to skupa nismo vec isprobali?
    Ali situacija je takva da zena drzi zagriznut prst na ruci dok mali sisa na toj ciki.
    Dam vam ja kredita Ne sumnjam da niste to sve isprobali. No uvjerenja sam da treba ukloniti UZROK koji stvara ragade. U ogromnom broju slucajeva je to los polozaj na dojci. Ukoliko to ne rjesite, djaba i mast i sve, jer ce se ragade opet napraviti.

    Moguce je da dodje do pucanja bradavica usljed toliko jakog sisanja, no ukoliko ona drzi zagriznut prst na ruci dok doji, tu definitivno nesto ne stima.

    I nije samo problem loseg polozaja to sto mami pucaju bradavice nego niti dijete ne moze efikasno prazniti dojku ako nema dobar polozaj - te moze doci do problema u dobivanju na kilazi.

    Kada su pocele ragade? Jel se to desilo u zadnje vrijeme, ili jos u rodilistu?

    Generalno sto se polozaja tice, pazite na sljedece:

    Djetetu mora biti ugurano koliko je god moguce vise dojke. Obje usne izvrnute prema van. Dijete razinuto k'o lav. Nosic prakticki nabijen u dojku ili je treba dodirivati. Dijete CIJELIM tijelom mora biti okrenuto prema mami.

    Mama se prvo mora namjestiti u najudobniji polozaj (jastuci itd) i tek onda prinijeti dijete sebi. Ukoliko mama nije u udobnom polozaju i drzi dijete na rukama (a ne recimo na jastuku) dok doji, ruke ce joj se umoriti i nesvjesno ce pomaknuti dijete kojem ce se glavica udaljiti od dojke i razvlaciti ce jace bradavice. I eto ostecenja u trenu.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Dam vam ja kredita Ne sumnjam da niste to sve isprobali. No uvjerenja sam da treba ukloniti UZROK koji stvara ragade. U ogromnom broju slucajeva je to los polozaj na dojci. Ukoliko to ne rjesite, djaba i mast i sve, jer ce se ragade opet napraviti.
    Krenulo u rodilistu, sto od neiskustva sto od strucnih savjeta od osoblja.
    Tipa "ma to je u redu, dobro je primio, ne moze vas boljet" a poslije curi krv i tako...

  30. #30
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Uf.. gadno...

    Ne bi to trebalo bas jos uvijek trajati. Koliko je sad beba stara?

    Jel ste mozda bili na nekoj kontroli (pitam zbog toga jel mozda znate koliko je beba dobila na kilazi)?

    Kako beba stoji s mokrim i pokakanim pelenama (koliko u 24h)?

    Moguce da su i oni zastoji (mastitis) nastali zbog ragada (bakterija se uvuce kroz ranicu). Isto tako ukoliko je polozaj na dojci zaista dobar, trebalo bi provjeriti sto uzrokuje ranjavanje. Ranice isto znaju ne zarastati ukoliko mama ima gljivice (jel beba ima naslage u ustima? pelenski osip? mama vaginalnu infekciju? bol, probadanje u dojci?).

    Jel beba mozda ima skraceni frenulum (ona opnica ispod jezika)? (to bi vam spomenuli u bolnici vrlo vjerojatno da je slucaj).


    Ja bi vam toplo savjetovala da mama nazove SOS telefon i poprica sa savjetnicom o polozaju i ostalim detaljima. Tako ce zaista najlakse i najbrze pronaci uzrok, ovako preko foruma je zaista sporo. Najlakse je direktno kroz razgovor s mamom.

  31. #31
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Podižem temu. Zna li itko ima li u kojoj ljekarni u Zagrebu te crne masti? Prije 5 godina kupila sam ju u ljekarni Sveti Kuzma i Damjan u Staroj Vlaškoj. Sada ju više nemaju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •