Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 159

Tema: Što stvarno treba kupiti za bebu?

  1. #51
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Što treba ponijeti u rodilište?
    (preporuka iz zadarskog rodilišta)
    stvari su raspoređene u 2 torbe- 1 puno manja za rađaonicu (naime u rađaonici je ionako prenatrpano, pa je velika torba samo smetnja, zato je praktično staviti u malu torbu ili vrećicu stvari koje su potrebne baš u tom periodu) i jedna velika za poslije.
    Dokumenti:
    -trudnička knjižica
    -ovjerena zdravstvena knjižica
    -uputnica za bolničko liječenje
    Mala torba:
    -Natikače - gumene s kojima se može i pod tuš
    -Spavaćica
    -2-3 paketa uložaka VIR 80 (meni bio dosta 1)
    -1 mali toal. ručnik ( za brisanje lica) i 1 obični (u slučaju tuširanja)
    -tekući sapun- malo pakiranje
    -1 rolu WC papira
    -1-2 soka na slamku ili 1/2 l vode, te nešto za pregristi (keksi, dvopek, krekeri, štapići i sl.)- poželjno imati nakon poroda, ako rodite recimo usred noći, a hrane nema na vidiku do jutra, a vi gladni ko vuk
    -1 najlon vrećica za utrpati robu kod presvlačenja

    Velika torba (stvari u količinama za dnevnu upotrebu; netko od ukućana donosi i odnosi stvari doma):
    -kućni ogrtač
    -1 par papuča
    -2 spavaćice ili piđame (praktičnije piđame, gornji dio na kopčanje- donji dio mogu bit kratke ili duge hlače)
    -nekoliko pari gaćica 100% pamučnih, mogu i jednokratne koje se kupe u apoteci (meni dušu dale nakon carskog, koštaju oko 45 kn pak- 5 kom)
    -2-3 paketa uložaka VIR80
    -1 ručnik za tuširanje i 1-2 mala za umivanje i ev. obloge oko prsa
    -rola papirnatog ručnika
    -2 role WC papira
    -vlažne maramice 1 pak
    -pampers pelene (do 20 kom. najmanje)
    -grudnjak, jastučići za dojenje min. 10 kom
    -2 - 3 para čarapa
    -plastična čaša i pribor za jelo (za hranu koju donose od doma)
    -"Byvacin" sprey za rane, nakon nužde i za rashlađivanje rane
    -krema za ruke (kako je zbog bebe potrebno često prati ruke jako se suše od antiseptika)
    -roll-on bez mirisa ili sa mirisom kojeg ćete koristiti cijelo vrijeme dok dojite (dijete ponekad može prestati dojiti ukoliko mama miriši drugačije)
    -češalj (četka), četkica za zube i kaladont
    -gel za tuširanje i event. šampon, ako ćete biti u prilici prati kosu (najbolje uzeti onaj mali u vrećici zaa jednokratnu upotrebu) – plus gel za intimnu njegu
    -vrećice za zamrzavanje od 1 l (za uloške i ostale stvari) plus 2 dodatne najlonske vrećice za stvari koje se šalju doma.
    -tablete protiv bolova (brufen)- iako ih daju i u bolnici, dobro je imati pri ruci
    -Još možete ponijeti (ili vam naknadno vaši mogu donijeti):
    -izdajalica (treba ako beba u bolnici nije sa mamom u sobi da se mama ne bi upalila)
    -mobitel, a ako se ne smije koristiti, onda kartica za telefon
    -fotoaparat
    -nešto za čitanje

    Što je potrebno za izlazak iz rodilišta:
    -jastuk za bebu, ili dekica umjesto jastuka (zimi dekica obavezno kao dodatak)
    -pelene jednokratne 2 (ako je u bolnici rooming in, imat ćete kod sebe)
    -pelene platnene 2 ( ili više ovisno o godišnjem dobu ili načinu, recimo; dvije za široko povijanje, jedna ispod glave, jedna za prekriti lice ako je hladno)
    -1 švedska pelena (trokut)
    -što se tiče robe: ja sam rodila krajem 8. mj. bilo je vani oko 25-27 C, bebu su mi obukli u: bodi-beknicu dugih rukava, tuticu dugih rukava, čarapice, pepice, i stavili je u jastuk.

  2. #52
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Hvala vam Zanza i Tinkie winkie

  3. #53
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Evo šta je meni trebalo:
    platnenih pelena 20tak kom, i više ako je curica, švedskih pelena-trokuta 5-6 kom, iskoristila sam ravno 6 benkica, vel 56-62, odmah prešli na bodie, njih negdje 5,6 kom, 62-74, piđamice ili dugih rukava po dvije vel 56-62, i 62-74, ili bez rukava pa preko bodia oblačim majice. Piđamice je važno gledati da imaju kopčanje između nogu-a majičice i bodie da imaju vrat kao na preklop s ljeve i desne strane.s dugmadima nikad neznaš, moj je debeljuca pa me strah da ga neguši. Čarapice3-4 para, jaknica pamučna za toplije dane, 2xposteljina, skafander ako je zima, dekica pamučna i jorgančić.kapica za izlazak.
    Od kozmetike mi je pedijatrica preporučila isključivo Mustelu, ima suhu kožu, ali inače je jako dobra, je da je skupa ali vrijedi. I bepanthen krema je zakon za ispucale bradavice i za bebača.
    Kolica imam cam 3 u 1, za sad sam zadovoljna, kupili smo ormarić s kadicom, sve mi odgovara i praktično je jako, krevetić nasljedili. A hrpu stvari dobili. ja sam dobila i izdajalicu, nosila sam je sa sobom u rodilište, meni onda nije trebala ali sam spasila jednu očajnu majku, a kasnije mi je trebala, grudnjak za dojenje ili obični lagani pamučni i jastučići.
    To je otprilike što je meni trebalo, vjerojatno sam štagod zaboravila. ali na rodinoj stranici ima super popis ja sam ga isprintala i još dosta toga, spremila u jednu tekicu i prosljedila dalje prijateljicama koje čekaju bebu a nemaju uvjete za pristup internetu.Nadam se da se nitko ne ljuti?

  4. #54
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    naravno da ne, to je super sto si proslijedila informacije dalje! rodin portal i forum za to i sluze!

    samo bih dodala da uz sve to treba i autosjedalica, osim ako cete iz rodilista pjeske

  5. #55
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Ups, misla sam da se podrazumjeva - kolica 3 u 1 - košara, auto sjedalica, i kišobran kolica. Samo se nadam da će potrajati do upotrebe kišobran kolica, non stop ih guramo

  6. #56
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Nakon skoro godinu dana evo da se javim na vlastiti topic s vlastitim iskustvom.

    Dakle treba:
    - kolica s dubokom košarom u kojoj beba prva tri mjeseca non stop spava, a mama i tata ga tegle ko kofer gdje god hoće i žive skorz normalan i lijep život
    - sling i marama, nakon tri mjeseca kad se beba probarabi i sve hoće, a ništa ne može. Sling mi se ofucao od upotrebe. Do sedmog mjeseca nisam izlazila iz kuće bez majmuka okačenog o mene.
    - autosjedalica, prvo ona mala, a zatim velika, za velike dečke
    - co-sleeper, ili neka varijanta dok je beba jako, jako mala, a zatim roditeljski krevet gdje svi skupa zajedno lijepo spavaju. Beba se pokriva s onim s čime i mama i tata.
    - putni kiderbetić kad mali čovjek odluči ići u šetnju noću, istražiti zabranjene lokacije i to tako da se izmigolji iz kreveta bez da probudi mamu i tatu i time se dovede u opasnost. Putni - jer je obični krevetić opasan kad se beba rita, lupa glavom o rubove, nabija se zubima o rub krevetića... nisam znala da ima putni krevetić 140x70, da sam znala - taj bih kupila. Ovako imamo 120x60 u koji smo stavili standardni madrac.
    - vrtić - iako sam mislila da je to zatvor, spasio me u periodu kad je malac odlučio sjediti, puzati i dizati se, ali je bio preblesav da zaključi da će lupit glavom o stolić ak sjedne ispod njega, da nije u redu sjedit iza vrata, pokušat se ustat na noge pored nečeg o čega se tresneš kad padneš i tako. Praktično i za odlazak u zahod. Beba uživa u svom vrtiću. Kratko vrijeme, ali i to je dovoljno. E, i super je vrtić za gledat baby einsteinga iz njega. Svi znaju da se stojećki gleda tv.
    - mala kadica dok beba ne sjedi, a zatim velika, mamina i tatina. To je zapravo bazen u kojem se čovjek ludo provodi.
    - svi baby einstein filmovi
    - stolac za hranjenje, mi imamo trip trap i super je


    Od odjeće - enormna količina oblekice nove, stare, polovne, staromodne, moderne, svejedno dok beba bljucka i kenjucka non-stop. Meni su bili super oni kombinezoni koji se otkopčavaju između nogu , body benkice, i sve ostalo jer je trebalo puno, puno robice. Beba je bljuckala ko fontana. Kasnije - trenirkice i bodići.
    - kad beba počne stajati - čarapice protuklizne, milijun pari
    - par ručnikića, ne moraju biti baby, dobri su i obični, ako su meki i lijepi
    - platnene pelene
    - tetra pelene, u biti ručnici. Mi smo koristili ručnike jer je beba tako bljuckala da tetra pelene nisu ništa značile. Nismo kupovali nove ručnike tako da ne znam koliko tetra pelena treba roditelju bljuckača. Valjda milijun.
    - dobro je nabaviti platnene podbradnjake ako će beba bljuckat da se ne mora stalno presvlačit

    Eto, to bi bile osnovne stvari.

  7. #57
    daner avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    U subotu idem u shoping u Graz pa me zanima jedna stvar. Koja je razlika između benkica i bodija? Nije mi baš jasno šta je šta! :/ Nemojte me tući...

  8. #58
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    bekica ide do struka i ima preklop (kao košulja)
    a body se navlači preko glave i kopča između nogu

  9. #59
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    A ima i body-benkica, tj.body je, ali se veže sa strane kao benkica, pa se ne mora navlačit preko glave. Meni rekoše da je najpraktičniji jer da se benkica stalno izvlači, a ovo bar drži pelenu...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno Izlazak iz rodilišta u srpnju...

    ...dakle, što obući bebi?

    Dakle, naš će se sin, akobogda, roditi negdje u prvoj polovici srpnja.

    Već sam malo čitala o odjeći za izlazak iz rodilišta, ali pojma nemam koliko slojeva, što i kako...

    Mislila sam otprilike ovako:

    (pelene se podrazumijevaju, spremit ću i švedsku za svaki slučaj)
    - bodi-benkica dugih rukava
    - majica dugih rukava + hlačice s čarapicama
    - pamučna kapica

    Spremit ću mu i ne predebelu dekicu.

    S druge strane, bojim se da mu ne bude vruće, mislila sam da verzija B bude, umjesto majice i hlačica, odijelce bez rukava koje ide preko bodića. Ali onda mi se nekako čini da je samo jedan sloj gore premalo...hm. Što vi mislite?

  11. #61
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ako budu paklene vrućine kao što su sad dovoljan je bodi kratkih rukava i hlače, nemoj bebu previše utopljavati.
    Mi smo za izlazak iz rodilišta (prije tri tjedna, bilo je toplo ali ni približno kao sad) obukli bodi dugih rukava i hlače - i to je sve.
    Male bebe nemaju još dobru regulaciju tjelesne temperature i teško podnose preveliku vrućinu.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ne znam jesam li pročitala na ovom ili nekom drugom topicu, uglavnom spominjalo se da u rodilište treba nositi i paket jednokratnih pelena. Mislim, znam da treba ponijeti 1-2 za izlazak, ali otkud ovo? ne sjećam se da je tako bilo prošli put, prije 3 godine

  13. #63
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ima li neko onu lezaljku sto se stavi u kadu pa beba na tom lezi i ti ju kupas?

    znate gdje toga ima za kupiti?

    branka1, u vezi paketa pelena za rodiliste, meni se cini da ti to treba ako ce beba stalo biti s tobom pa ju moras presvlaciti. u bolnici koriste tetre, a nekim zenama se to ne da motati.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    meda, podlogu za kupanje možeš vidjeti i naručiti na www.euroalba.com
    Zove se Easy bath i jako zgodno izgleda; ja sam razmišljala o tome, ali na kraju nisam uzela.

    branka1, u vezi jednokratnih pelena za rodilište - pretpostavljam da je svagdje isto; u bolnicama koriste tetra pelene a ukoliko ti želiš da tvoje dijete bude u jednokratnim, onda moraš donijeti svoje (nije potreban cijeli paket). Bebu sigurno nećeš sama previjati, nego svaki put staviš po jednu pelenu u krevetić, i onda sestre to koriste. Za izlazak iz bolnice su svakako potrebne, a meni su tražili i kad je bebač išao na ''sunčanje''.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    u bolnici koriste tetre,
    :?
    ja vidjela na SD (zg) da koriste pampersice a tetru preko (siroko povijanje)...

  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa
    u bolnici koriste tetre,
    :?
    ja vidjela na SD (zg) da koriste pampersice a tetru preko (siroko povijanje)...
    takodjer u petrovoj

  17. #67
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa
    u bolnici koriste tetre,
    :?
    ja vidjela na SD (zg) da koriste pampersice a tetru preko (siroko povijanje)...
    a jesam ja naivna

    hvala freya

  18. #68
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Evo mog popisa (za smjernice sam koristila popis forumašice Lune Rocco
    Termin mi je u 12 mjesecu.

    ROBICA:

    - body (veličine 56, 62 – uglavnom i 68, i to: dugi rukav 10 kom,10 komada kratkih rukava i 3 bez rukava )
    - 4 benkice
    - 10 odijelca (pliš, 6 bez rukava, 4 dugih rukava, veličine 56-62)
    - 1 trenirka s gornjim dijelom na gumbiće + 1 s majicom i plišanim donjim dijelom
    - 4 majice dugi rukav (pamučne, koje se mogu nositi s odijelcima bez rukava)
    - 5 kapica (2 pamučne- za poslije kupanja i 3 za van - vuna postavljena s pamukom)
    - rukavice (u kombinaciji s jednom kapom)
    - 3 para čarapica + jedne štramplice
    - 2 pidžamice (jednodijelne 56 i 62) + 1 pidžama hlačice i majičica
    - skafander s vrećom za nogice i rukavicama (skida se pa ostaje zimska jakna vel. 62)
    - 1 jaknica (62/68 za proljeće)
    - 1 vestica (pamuk)
    - 4 švedske pelene (povijače)
    - 30 tetra pelena (DM - koristit ih mislim za povijanje, podmetanje ispod bebe, brisanje...)
    - 30 krpica za brisanje (30x30 cm pamučne- frotirne iz Ikea-e )
    -gazice 30x30 za sve
    - 20 pamučnih pelena s ulošcima (Popolini)
    - Toto krpice za jednokratnu upotrebu (DM)
    - pamučne rukavice (da se beba ne ogrebe)
    - mobil (igračka) za krevetić
    - jastuk kao podloga za kadicu (na napuhavanje)


    Boja robice je bijela, bež, zelena i svijetloplava


    KOZMETIKA:

    - vata, štapići za uši
    - četka/češalj
    - Pavlovića mast
    - škarice (s tupim vrhom obavezno)
    - ulje - domaće maslinovo za kupanje)
    - toplomjer (termometar za kadicu je moj lakat )
    - 3 ručnika s kapuljačom i obično dođe rukavica-trljačica u kompletu (ja imam vel.100x100)


    OSTALO:

    - 1 tanka plava dekica i jedna debela bež bijela s Medom (obje od flisa)
    - autosjedalica – 0-13 kg Inglesina (posudba od prijateljice)
    - marama za nošenje
    - jastuk za nošenje (ne treba, ali nisam odoljela )
    - noćna lampica (za presvlačenje u mraku)
    - kadica sa stalkom da se ne sagibam (ja sam uzela od firme Bebe Jou)
    - 2 plahte s gumicom
    - 3 posteljinice
    - ogradica za kinderbet (zaštita)
    - poplun (ja sam uzela 140x70cm)
    - kinderbet (140 x 70 cm)
    - stalak za baldahin (to ja iz svog gušta, to stvarno nije potrebno)
    - madrac ( s kokosom, bez opruga, ali ih ima raznih)
    - prematalica s podloškom za prematanje
    - plahtica s gumiranim dijelom da ne promoči madrac
    - baby gym ( to je ona podloga za igranje s igračkama iznad glave)
    - jastuk za dojenje (spasio me i u trudnoći za spavanje)
    - baby monitor (dar)
    - torba za bebine stvari ( u kompletu je došla s podlogom za prematanje vani, vrećicama za upotrebljene pelene, termosicom za bočicu? i kutijicom za dudicu? ima puuuno pretinaca i pregrada, a može se namontirati na kolica, nositi na ramenu ili kao ruksak)
    - jastučići za grudi


    KASNIJE:
    - stolica za hranjenje
    - vrtić
    - putni krevetić (za landranje s roditeljima i za na more)
    - kolica

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Dakle treba:
    - kolica s dubokom košarom u kojoj beba prva tri mjeseca non stop spava, a mama i tata ga tegle ko kofer gdje god hoće i žive skorz normalan i lijep život.

    Drage moje, zanima me ovo vezano uz košaru. Naime, očekujemo zimsklu bebu - termin je druga polovica siječnja i mužev bratić ima izvrsnu košaru koja je ila u Ingelsina kolica (kolica su im malo zdrmana jer ih ej već dvoje djece koristilo).

    zanima me koliko je vama koji ste imali košaru ona bila korisna prvih mjeseci, posebno ako je riječ o zimskim bebama.

    Naime, nama se sviđaju jedna Peg Perego kolica - Pilko 3 (mogu se postaviti u skroz ležeći položaj, imau navalaku koja štiti od vjetra i zime, također i onu kupolu, sklapaju se u kišobran) i ne bi željeli kupovat Ingelsina kolica samo radi te košare, a ni kupovat poradi par mjeseci Peg Perego košaru.

    Postoji i mogućnost da koristimo to košaru posebno, bar da beba u njoj može spavati kad odemo negdje (npr. svekrvi na ručak i slično) a da kupimo Peg Perego.

    Znači, koliko ste koristili košaru?

  20. #70
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    kuruza- nisam kupovala tu košaru jer mi se baš i ne sviđaju - košara može biti dobra varijanta za zimu ali postoje načini kako bebu zaštitii od hladnoće
    (marama ili npr. model kolica PP Pramette - beba je okrenuta od smjera kretanja, u ravnom je položaju)
    Kada idete nekome u posjet beba spavata na krevetu, trosjedu i sl.

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    http://public.fotki.com/mala-iva/pelenice/

    evo, moja sister mi napravila prve dvije home made pelene...
    iskusne šivačice, neki savjet..
    jedna je newborn a druga je small...
    :D

  22. #72
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    May, jesi malo zabrijala?

  23. #73
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Nama je ta košara u sklopu kolica ali osim toga uopće ju ne koristimo.
    Ako smo negdje van kuće spava u nekoj sobi na svom ručniku ili peleni.
    Znači naše iskustvo- apsolutno nepotrebna.

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    (marama ili npr. model kolica PP Pramette - beba je okrenuta od smjera kretanja, u ravnom je položaju).
    Evo gledam ta PP Pramette na http://www.filip-trade.hr/proizvodi....sub=16&sub2=21
    i čini mi se ko da je to košara na njima, ili su to baš samo kolica? :?

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    May, jesi malo zabrijala?

    strašno teddy... i još se čudim kako mi nigdje nema poruke na podforumu...
    užas


  26. #76
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj kuruza prvotno napisa
    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    (marama ili npr. model kolica PP Pramette - beba je okrenuta od smjera kretanja, u ravnom je položaju).
    Evo gledam ta PP Pramette na http://www.filip-trade.hr/proizvodi....sub=16&sub2=21
    i čini mi se ko da je to košara na njima, ili su to baš samo kolica? :?
    to su ti samo kolica i preko njih navlaka za zimu

  27. #77
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    pramette ima sistem da kolica mogu bit u lezecem ili sjedecem polozaju, kad su u lezecem onda mozes tu donju navlaku slozit tako da kao dobijes kosaru tj. da je beba zasticena uokolo kao u torbi i onda gledas bebicu

  28. #78
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    kuruza mozes...ja sam dobila na posudbu tu kosara/torbu i kad smo negdje isli nosila sam je sobom da on unutra spava npr. kos staraca na rucak
    mislim da ti se ne isplati kupovat da ti bude u paru sa pp kolicima jer u pliko p3 kolicima ide polozaj u skroz lezeci
    p3 i pramette su ista kolica po konstrukciji jedino je razlika to sto sam gore napisala
    cula sam iskustva nekih mama da pazis na materijal tih kolica jer navovno postoje sa aluminijskom šasijom koja su 100 puta laksa za nositi
    mislim da malo vise kostaju

  29. #79

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Dia puno hvala na pojašnjenu.

    Meni se jako sviđaju i Pilko i Pramette, čak sad ova druga više - jer je beba ipak okrenuta prema tebi.

    Košaru ćemo svakako uzeti, kad nam je već posuđuju, a kupit ćemo onda kolica i autosjedalicu.

    Inače su u Tintiliniću Peg Perego Pilko 2500 kn, a mislim da mi je prodavačica rekla da je autosjedalica 1200 kn.

    Termin mi je 26. siječnja, čak sam mislila da to ostavimo za iza Nove godine - možda bude onih postblagdanskih sniženja, al s bojim šta ako mrvica urani - mislim za sad nema indikacija, ali to nije niš neobično...

  30. #80
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Kad se sada sjetim kako sam užiiiiivala u kupovanju s trbuhom do nosa (a takav je bio zadnja 3 mjeseca ) ..

    ALI sada znam da sam kupila brdo nepotrebnih stvari (kod mene je to i kimbić, klokanica, isl)

    Ono što je najvažnije, rekle su već cure prije mene puno, dakle uz osnovnu oblekicu, svakako autosjedalica (kvalitetna, da ne nasjednete kao ja na spiku "sve vam je to isto samo je pitanje marke")
    marama jer da sam ju imala i prije (a ne tek s njegovih 5 mjeseci) spasila bih se od bolova pri nosanju (carski) i puuuuno bi manje plakao. I jako mi je žao da tada nisam znala za platnene pelene.

    Inače, beba ti se treba roditi oko mog roćkasa Sretno

  31. #81
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    kurzua odi u Sloveniju - jeftinije ćeš proći

  32. #82
    Tinkili avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ombla
    Postovi
    88

    Početno

    Imam PP pramette i prezadovoljna sam, a oduševljenje dijele i još tri moje frendice (svaka sa istim modelom i različom bojom tkanine na kolicima )
    Beba leži na ravnom i gleda u tebe, kolica su topla i štite od vjetra. Kad bebo poraste samo se kupola prebaci na drugu stranu i kolica idu u sjedeći položaj. Sklapaju se u kišobran, lagana su i stanu u gepek.
    Ovim modelom sam se poštedila kupnje košare i nakon toga kišobran kolica.
    Ako ih budeš kupovala, nabavi i torbu koja ide uz njih, praktična je jer se zakači na kolica i sve ti je odmah pri ruci.

  33. #83
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    buduće mame koje sada opremate domove za bebice
    svakako vam preporučujem ovu prematalicu
    može stati svugdje, nama stoji iznad kade,
    Jako je praktično prematati djete u blizini vode (pranje guze, svoje ruke i sl.) a pelene ostaju u kupaonici

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    koliko dođu PP pramette ?

  35. #85
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    koliko dođu PP pramette ?
    prije godinu dana su bile u tintilinicu 2900 kn
    u slo 2400kn i jos makni 20% povrat poreza

  36. #86
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    A kak je na carini, npr. ako kupiš kolica jel te puste ili se plaća carina, naravno išla bi ja koja imam trbuh do zuba?
    I šta onda na slovenkoj granici potvrdiš i u Zagrebu digneš povrat od 20%, jesam u pravu?

  37. #87
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Mi smo u Slo kupili sav namještaj za dječju sobicu (ormar, prematalicu i krevetić), svu odjeću, kadicu sa stalkom, ma sve i uvijek su naši carinici bili susretljivi i pustili nas, jer je za Bebu (nemoj ići na malogranični prijelaz i sve uredno prijavi - pokaži račune, barem su prema nama bili obzirni)

    Na slovenskoj grani potvrdiš tax free tiskanicu, a povrat poreza dobivaš ili u pošti ili u dućanu gdje je roba kupljena (ovisi o toj tiskanici/pobrascu- to svakako pitaj u dućanu)

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Mi smo isto apsolutno sve za bebu kupili u Brezicama, oni nemaju Tax free nego po starom sistemu, kad slijedeci put dodjes dignes DDV, sto je meni bolje jer se ne gubi na proviziji, a sigurno ces se opet vratiti .
    Nikad nas nisu carinili, lijepo smo im rekli da je za bebu, imali sve racune. Na velikom prelazu Bregana, jednom su MM-u cak otvoreno rekli. . . "vozi, bebe ne carinimo" :D

  39. #89
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    odite u roku od 6 mj. po lovu, ako se radi o Baby Cantru u Brežicama

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Citiraj ~lex~ prvotno napisa
    Ifigenija (i ostali početnici ), evo popis i opis opreme za bebe koja je mogla zvučati nespretno, odnosno nejasno:

    Benkica s dugim rukavima.
    Benkica je majičica koja se veže djetetu na leđima. Praktična je za oblačenje i zato dosta omiljen odjevni predmet.


    Ovo je tzv. bodi benkica. Obuče se djetetu, sveže na leđima i još pričvrsti drukerima između nogica.



    Ovo je klasični bodi bez rukavića.


    Bodi s dugim rukavima.


    Bodi s kratkim rukavima.


    Ovo je meka zaštitna ogradica za krevetić. Postavi se uz gitre na kinderbetu kako dijete ne bi glavicom udaralo o njih, ili nogicom zapelo između.


    Ovo je meka košara za kolica u kojima roditelji znaju pre/nositi djecu dok su još malena. Kasnije se može koristiti kao vreća za noge, tj. topla vreća za zimske šetnje kada dijete poraste.


    Ovo je tvrda košara za kolica.


    Ovo je famozna ležaljka. U njoj dijete leži, sjedi kad poraste da može sjediti, igra se i sl.


    Maxi-cosi! Jest da je to samo ime branda, ali ljudi su to poistovjetili s ovom autosjedalicom koja može služiti i kao ležaljka/sjedalica za djecu i u kući.


    Štramplice bez rukava.


    Žabice, odn. hlačice sa zatvorenim stopalima.


    Vrtić, odn. portable kinderbet.


    Kolica Ova su meni najljepša. *šmrc* Nažalost, ništa od njih, jer imamo blizance







    Vičite ako treba još nekaj pokazati.

    ~lex~

    ..a di su slikice??

  41. #91
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj Pina prvotno napisa
    Mi smo isto apsolutno sve za bebu kupili u Brezicama, oni nemaju Tax free nego po starom sistemu, kad slijedeci put dodjes dignes DDV, sto je meni bolje jer se ne gubi na proviziji, a sigurno ces se opet vratiti .
    Nikad nas nisu carinili, lijepo smo im rekli da je za bebu, imali sve racune. Na velikom prelazu Bregana, jednom su MM-u cak otvoreno rekli. . . "vozi, bebe ne carinimo" :D

    Znači mora se opet doći u dučan, ne može se dizati u pošti u ZG-u?

  42. #92

    Početno Re: Što stvarno treba kupiti za bebu?

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Ova je tema sigurno bila u različitim oblicima (kupiti jastuk ili ne, kakva kolica...) ali nisam vidjela da je bila integralno. Ako je - nek me netko uputi gdje je ta tema

    Ak nije - predlažem da iskusne mamice poduče nas koje tek planiramo početak kupovine za naše bebice koje se još praćakaju u trbuhu što kupiti - što treba stvarno, što je hir, a što podvala industrije stvari za djecu.

    Mislim da bismo mogle izduskutirati što je opravdana investicija što ne, što se isplati posuditi, što kupiti polovno, a na čemu ne treba štedjeti.

    Hvala na svakoj sugestiji



    kadica
    kolica
    sic za auto,koji ti je super za sve,stvarno mozes svugdje snjim,kupi kvalitetan,peg perego ili max cosi.meni je mali u njemu spavao,po ducanima sam ga tako nosila,doma je znao biti cesto u njemu,i iz bolnice je dosao u njemu,i kad je imao grceve sam ga ljuljala u njemu i bilo je bolje!!!!!
    krevetic
    onaj ormaric za previjanje je bacanje novaca stvarno ti netreba
    puno puno pelena
    pamucne marame,pelene
    benkice
    pribor za nokte jer ce ti vjerovatno odmah trebati inace ce ti se bebac grebati ak se rodi s vecim nokticima
    ja sam kupila (kršitelj koda) pumpicu za dojke koja me je spasila jer sam imala puno mlijeka pa kad je maleni spavao morala sam izdajati i ak ce ti trebatii u bolnicu jer njihove su koma
    obavezno si kupi aven silikonske nastavke tj.neznam kak se tocno zove al to ti je ak ti je bradavica uvucena ilimako te jako boli stavis na nju i beba papa preko toga,meni je to bilo savrseno bez toga nisam dojila a bradavice ti se ne uniste
    kupi par bocica najbolje su ti (kršitelj koda) i dosta ti je za pocetak jedna,dvije dudice i uzmi ih u bolnicu a mozda ti nece ni trebati al nikada neznas
    robice stvarno ne trebas previse kupovati,jer beba brzo raste a toliko toga ces dobiti na poklon
    sampone i baby puder za bebe,stapici za usi,spuzva,obavezno termometar,
    posteljina za krevetic,jastuk ti netreba,ne jos.
    za svaki slucaj kupi jedno mlijeko u prahu,ako ces trebati dodavati,sad neznam koje je najbolje,raspitaj se

  43. #93
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    m3028, stvarno se "ne bi štela mešati", ali mislima da je Ifigenija davno apsolvirala kaj sve treba kupiti!

  44. #94
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    Evo mog popisa (za smjernice sam koristila popis forumašice Lune Rocco
    Termin mi je u 12 mjesecu.

    ROBICA:

    - body (veličine 56, 62 – uglavnom i 68, i to: dugi rukav 10 kom,10 komada kratkih rukava i 3 bez rukava )
    - 4 benkice
    - 10 odijelca (pliš, 6 bez rukava, 4 dugih rukava, veličine 56-62)
    - 1 trenirka s gornjim dijelom na gumbiće + 1 s majicom i plišanim donjim dijelom
    - 4 majice dugi rukav (pamučne, koje se mogu nositi s odijelcima bez rukava)
    - 5 kapica (2 pamučne- za poslije kupanja i 3 za van - vuna postavljena s pamukom)
    - rukavice (u kombinaciji s jednom kapom)
    - 3 para čarapica + jedne štramplice
    - 2 pidžamice (jednodijelne 56 i 62) + 1 pidžama hlačice i majičica
    -:

    - 1 jaknica (62/68 za proljeće)
    - 1 vestica (pamuk)
    - 4 švedske pelene (povijače)
    - 30 tetra pelena (DM - koristit ih mislim za povijanje, podmetanje ispod bebe, brisanje...)
    - 30 krpica za brisanje (30x30 cm pamučne- frotirne iz Ikea-e )
    -gazice 30x30 za sve
    - 20 pamučnih pelena s ulošcima (Popolini)
    - Toto krpice za jednokratnu upotrebu (DM)
    - pamučne rukavice (da se beba ne ogrebe)
    - mobil (igračka) za krevetić
    - jastuk kao podloga za kadicu (na napuhavanje)


    Boja robice je bijela, bež, zelena i svijetloplava


    KOZMETIKA:

    - vata, štapići za uši
    - četka/češalj
    - Pavlovića mast
    - škarice (s tupim vrhom obavezno)
    - ulje - domaće maslinovo za kupanje)
    - toplomjer (termometar za kadicu je moj lakat )
    - 3 ručnika s kapuljačom i obično dođe rukavica-trljačica u kompletu (ja imam vel.100x100)


    OSTALO:

    - 1 tanka plava dekica i jedna debela bež bijela s Medom (obje od flisa)
    - autosjedalica – 0-13 kg Inglesina (posudba od prijateljice)
    - marama za nošenje
    - jastuk za nošenje (ne treba, ali nisam odoljela )
    - noćna lampica (za presvlačenje u mraku)
    - kadica sa stalkom da se ne sagibam (ja sam uzela od firme Bebe Jou)
    - 2 plahte s gumicom
    - 3 posteljinice
    - ogradica za kinderbet (zaštita)
    - poplun (ja sam uzela 140x70cm)
    - kinderbet (140 x 70 cm)
    - stalak za baldahin (to ja iz svog gušta, to stvarno nije potrebno)
    - madrac ( s kokosom, bez opruga, ali ih ima raznih)
    - prematalica s podloškom za prematanje
    - plahtica s gumiranim dijelom da ne promoči madrac
    - baby gym ( to je ona podloga za igranje s igračkama iznad glave)
    - jastuk za dojenje (spasio me i u trudnoći za spavanje)
    - baby monitor (dar)
    - torba za bebine stvari ( u kompletu je došla s podlogom za prematanje vani, vrećicama za upotrebljene pelene, termosicom za bočicu? i kutijicom za dudicu? ima puuuno pretinaca i pregrada, a može se namontirati na kolica, nositi na ramenu ili kao ruksak)
    - jastučići za grudi


    KASNIJE:
    - stolica za hranjenje
    - vrtić
    - putni krevetić (za landranje s roditeljima i za na more)
    - kolica
    Evo nakon nešto više od tri mjeseca da se osvrnem na ovaj popis i da kažem što koristimo, a što je bio nepotreban trošak
    Nepotrebno i nikad korišteno:
    skafander s vrećom za nogice i rukavicama (skida se pa ostaje zimska jakna vel. 62)- vreća nema prorez za AS, pa sam morala kupiti novi
    - 4 švedske pelene (povijače) koristim platnene pa su povijače ostale oprane i neupotrebljene
    - 30 tetra pelena (DM - koristit ih mislim za povijanje, podmetanje ispod bebe, brisanje...)- 10 je dovoljno
    - 30 krpica za brisanje (30x30 cm pamučne- frotirne iz Ikea-e )- 20 dovoljno uz svakodnevno pranje
    - pamučne rukavice (da se beba ne ogrebe) - nije nam trebalo
    - mobil (igračka) za krevetić - zbog visine podnice krevetića za sad nije u upotrebi, ali kad podnicu spustimo...
    - jastuk kao podloga za kadicu (na napuhavanje)- tata kupa bebu, pa je ovo suvišno, mada sam uvjerena da je praktično
    jastuk za nošenje (ne treba, ali nisam odoljela )- fakat ne treba,skuupo (Jacadi ) a jednom sam je stavila u njega
    - noćna lampica (za presvlačenje u mraku) - ne presvlačimo se noću
    toplomjer (termometar za kadicu je moj lakat )- na kraju smo ipak kupili termometar da ne pogađamo

    e i na kraju košara za kolica nam služi samo za dnevno spavanje. Van idemo samo u marami, a kolica ćemo nadam se koristiti kad počne sjediti. Košara se pokazala kao bačen novac.

  45. #95
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    Evo mog popisa (za smjernice sam koristila popis forumašice Lune Rocco
    Termin mi je u 12 mjesecu.

    ROBICA:

    - body (veličine 56, 62 – uglavnom i 68, i to: dugi rukav 10 kom,10 komada kratkih rukava i 3 bez rukava )
    - 4 benkice
    - 10 odijelca (pliš, 6 bez rukava, 4 dugih rukava, veličine 56-62)
    - 1 trenirka s gornjim dijelom na gumbiće + 1 s majicom i plišanim donjim dijelom
    - 4 majice dugi rukav (pamučne, koje se mogu nositi s odijelcima bez rukava)
    - 5 kapica (2 pamučne- za poslije kupanja i 3 za van - vuna postavljena s pamukom)
    - rukavice (u kombinaciji s jednom kapom)
    - 3 para čarapica + jedne štramplice
    - 2 pidžamice (jednodijelne 56 i 62) + 1 pidžama hlačice i majičica
    -:

    - 1 jaknica (62/68 za proljeće)
    - 1 vestica (pamuk)
    - 4 švedske pelene (povijače)
    - 30 tetra pelena (DM - koristit ih mislim za povijanje, podmetanje ispod bebe, brisanje...)
    - 30 krpica za brisanje (30x30 cm pamučne- frotirne iz Ikea-e )
    -gazice 30x30 za sve
    - 20 pamučnih pelena s ulošcima (Popolini)
    - Toto krpice za jednokratnu upotrebu (DM)
    - pamučne rukavice (da se beba ne ogrebe)
    - mobil (igračka) za krevetić
    - jastuk kao podloga za kadicu (na napuhavanje)


    Boja robice je bijela, bež, zelena i svijetloplava


    KOZMETIKA:

    - vata, štapići za uši
    - četka/češalj
    - Pavlovića mast
    - škarice (s tupim vrhom obavezno)
    - ulje - domaće maslinovo za kupanje)
    - toplomjer (termometar za kadicu je moj lakat )
    - 3 ručnika s kapuljačom i obično dođe rukavica-trljačica u kompletu (ja imam vel.100x100)


    OSTALO:

    - 1 tanka plava dekica i jedna debela bež bijela s Medom (obje od flisa)
    - autosjedalica – 0-13 kg Inglesina (posudba od prijateljice)
    - marama za nošenje
    - jastuk za nošenje (ne treba, ali nisam odoljela )
    - noćna lampica (za presvlačenje u mraku)
    - kadica sa stalkom da se ne sagibam (ja sam uzela od firme Bebe Jou)
    - 2 plahte s gumicom
    - 3 posteljinice
    - ogradica za kinderbet (zaštita)
    - poplun (ja sam uzela 140x70cm)
    - kinderbet (140 x 70 cm)
    - stalak za baldahin (to ja iz svog gušta, to stvarno nije potrebno)
    - madrac ( s kokosom, bez opruga, ali ih ima raznih)
    - prematalica s podloškom za prematanje
    - plahtica s gumiranim dijelom da ne promoči madrac
    - baby gym ( to je ona podloga za igranje s igračkama iznad glave)
    - jastuk za dojenje (spasio me i u trudnoći za spavanje)
    - baby monitor (dar)
    - torba za bebine stvari ( u kompletu je došla s podlogom za prematanje vani, vrećicama za upotrebljene pelene, termosicom za bočicu? i kutijicom za dudicu? ima puuuno pretinaca i pregrada, a može se namontirati na kolica, nositi na ramenu ili kao ruksak)
    - jastučići za grudi


    KASNIJE:
    - stolica za hranjenje
    - vrtić
    - putni krevetić (za landranje s roditeljima i za na more)
    - kolica
    Evo nakon nešto više od tri mjeseca da se osvrnem na ovaj popis i da kažem što koristimo, a što je bio nepotreban trošak
    Nepotrebno i nikad korišteno:
    skafander s vrećom za nogice i rukavicama (skida se pa ostaje zimska jakna vel. 62)- vreća nema prorez za AS, pa sam morala kupiti novi
    - 4 švedske pelene (povijače) koristim platnene pa su povijače ostale oprane i neupotrebljene
    - 30 tetra pelena (DM - koristit ih mislim za povijanje, podmetanje ispod bebe, brisanje...)- 10 je dovoljno
    - 30 krpica za brisanje (30x30 cm pamučne- frotirne iz Ikea-e )- 20 dovoljno uz svakodnevno pranje
    - pamučne rukavice (da se beba ne ogrebe) - nije nam trebalo
    - mobil (igračka) za krevetić - zbog visine podnice krevetića za sad nije u upotrebi, ali kad podnicu spustimo...
    - jastuk kao podloga za kadicu (na napuhavanje)- tata kupa bebu, pa je ovo suvišno, mada sam uvjerena da je praktično
    jastuk za nošenje (ne treba, ali nisam odoljela )- fakat ne treba,skuupo (Jacadi ) a jednom sam je stavila u njega
    - noćna lampica (za presvlačenje u mraku) - ne presvlačimo se noću
    toplomjer (termometar za kadicu je moj lakat )- na kraju smo ipak kupili termometar da ne pogađamo

    e i na kraju košara za kolica nam služi samo za dnevno spavanje. Van idemo samo u marami, a kolica ćemo nadam se koristiti kad počne sjediti. Košara se pokazala kao bačen novac.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Koja je razlika između bodija i benkice? Ja sam mislila da je bodi benkica s nogicama.
    Mislite da se izdajalica i bočice kupuju prije rođenja djeteta ili poslije?
    Gdje ima za kupiti (kršitelj koda)ovih proizvoda? Po ljekarnama ili dječjim dućanima?
    A onih gaza?

  47. #97
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Koja je razlika između bodija i benkice
    benkica je košuljica na vezanje
    body je isto što i ženski body, oblači se preko glave i kopča se dolje.
    ima i body benkica - to je body koji se dolje kopča, ali se i po sredini veže pa se ne oblači preko glave, nego isto kao košuljica
    Mislite da se izdajalica i bočice kupuju prije rođenja djeteta ili poslije?
    definitvno poslije, i to samo ako stvarno zatreba.


    Gdje ima za kupiti (kršitelj koda)ovih proizvoda? Po ljekarnama ili dječjim dućanima?
    što misliš da ti treba od (kršitelj koda)a? ne vidim ništa njihovog što bi ti za sada trebalo
    A onih gaza?
    kojih? sterilnih ili običnih?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Hvala na informacijama!
    Mislila sam na one obične gaze.

  49. #99
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja nisam ni s jednom ni s drugom koristila gaze, već umjesto njih, za brisanje svega i svačega, tetra pelene. puno mi je to praktičnije.
    tetra pelene imaš po DM-ovima.

    a ne znam gdje ima običnih gazica

  50. #100
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    obicnih gaza imas po ljekarnama, ja sam ih kupovala po 10m, tako su ih prodavali kod nas...Mislim da smo mi uzeli 20m.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •