Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 159

Tema: Što stvarno treba kupiti za bebu?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    I ja sam u fazi nabave oblekice za bebu i ne znam da li da kupujem broj 50 ili daa krenem od broja 56. Curicu čekam.

  2. #102
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    bolje ti je 56, a opet ovisi koliku ces bebu roditi, mi cak nismo 56 niti koristili, vec smo odmah isli u 62, a ako ces koristiti mozda pletnene onda ti je bolje kupiti vece brojeve

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Pa normalno da mislim koristiti pelene. Stvarno ste počeli s 62? A kolko ti je beba imala kila? Cura ili dečko?

  4. #104
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    cura (Anja) rodila se s 4300 i 54 cm, velika se rodila, ali smo i zbog platnenih uvijek morali uzimati vece brojeve, nego sto bi nam trebali da koristimo jednokratne

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Nađa je bila 3050g i 52cm, ja sam kupila samo dva bodića i jedne štrample broj 56, sve ostalo je bilo 62 i veće. I bilo nam je OK. Te stvari 56 je bukvalno zadnji put obukla na kontroli sa mesec dana, i već su joj bile knap. Koristimo jednokratne pelene.

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    s prvim djetetom nisam imala ništa veličine 56, nego od 62 nadalje, rođen je sa 3600. Sada, mjesec pred porod beba ima oko 3 kg-rekao mi ginić na pregledu, beba će bit slično ko prva, ne kupujem vel. 56 8)

    Ta vel.62 mi je sasvim ok, ako se nešto slučajno ne stigne osušit, obučem bebu u 68 i sve 5. Ovaj put još koristimo platnene od starta

  7. #107
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    L. je rođen sa 3350, 50 je bio dug, a 56 mu je prva 3 tjedna čak bilo veliko...

  8. #108
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    AS i robica
    niš drugo...stvarno

  9. #109
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    može savjet, iskusne?
    u nabavci smo, među ostalim, i posteljine.
    što mi točno treba, termin je 14. veljače, znači bit će još marčanih bura...
    posebno me buni fraza - komplet posteljine. molim vas, iz vašeg iskustva - koliko točno čega vam je trebalo odn. treba, plahtica donjih, jorgana, dekica, ogradica ...

  10. #110
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margita je od rođenja s nama u krevetu pa nam ništa nije trebalo
    međutim, zara je u početku bila u kinderbetu i bilo nam je sasvim dovoljno ovo:
    jedan poplun (jorgan)
    2 navlake za poplun
    4 plahte
    ogradica - ne vidim joj svrhu osim estetske

  11. #111
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Uuuu Lut, ja sam skužila svrhu ogradice kad je Mia u snu provukla nogicu kroz rešetkice pa ju je pokušala povući nazad i rasplakala se. A od frendice mala se zabija glavom u kut krevetića pa i njoj dobro dođe ogradica.


  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    L. je rođen sa 3350, 50 je bio dug, a 56 mu je prva 3 tjedna čak bilo veliko...
    Meni to uopće nije neki big deal ako je prvih mjesec dana bebici sve veliko. Stvarno mi je svejedno jer jako naraste za mjesec dva tako da se ta robica stigne obući bukvalno 5 puta. Kako se ugl zna otprilike kolika će bit beba obzirom na uzv, ja bih pitala mjesec prije poroda i kupovala manje od 62 jedino ako je beba oko 3 kg ili još manja. Tada mi se čini da ima smisla

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    A vidim da se kod tih kompleta za posteljinu spominje poplun. Pa kaj vi pokrivate tak male bebe?
    E, a kak je najboljee obući novorođenče za spavanje? Termin mi je u veljači.

  14. #114
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj Jelcek prvotno napisa
    A vidim da se kod tih kompleta za posteljinu spominje poplun. Pa kaj vi pokrivate tak male bebe?
    E, a kak je najboljee obući novorođenče za spavanje? Termin mi je u veljači.
    I moja beba je bila zimska. Za spavanje sam joj oblačila pamučnu pidžamu sa stopalima kao ova na primjer: http://public.fotki.com/sretna-obite...jama50-56.html
    (mi smo platnenopelenaši, pa je pelena dosta debela)
    i pokrivala sam je jorganom (poplunom), a neki koriste i vreće za spavanje.
    Kupila sam poplun za veću djecu (120x70 cm), pa će ga koristiti do osnovnjaka Imamo 4 kompleta posteljine (jastučnica, navlaka i plahta za madrac). Za prvo vrijeme sam imala dva kompleta, a poslije sam pribavila još dva.
    Moram reći da je u sobi uvijek bilo toplo (centralno grijanje + kamin) pa dekice nismo koristili. S dekicom bi je pokrila za dnevno spavanje u košari od kolica.

  15. #115
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Pa kaj vi pokrivate tak male bebe?
    da, dok se daju
    ja ne podnosim vreće za spavanje i moje cure to nikad nisu imale, te sam ih zato pokrivala

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Mi smo prve mjesece i bez kinderbeta i bez posteljine (ali mi smo ljetnići ). Sad imamo jednodijelnu piđamicu i vreću, a B spava s nama u krevetu. Preko dana ga pokrijem s debelim mekanim ručnikom. Još nismo kupili posteljinu. Ali sad imamo kinderbet i ogradicu

    Od robice broj 56 nam je bio dobar prvih mjesec dana (imali smo malo komada), 62 može još i sad, ali polako prelazimo na 68.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno

    Ja sam isto u početku bila ful zbunjena.. termin mi je u 1. mjesecu i nisam mogla ni zamisliti što sve trebam obući tako malom djetetu.. benkica, skafander, vreća.. sve mi je bilo kao viša matematika!
    U prvim mjesecima trudnoće uzela sam si katalog iz TL i to mi je puno pomoglo, listala sam ga mjesecima i proučavala sve proizvode, gledala razlike između kadica, krevetića itd, pričala s frendicama, pokušavala to zamisliti u stanu itd.. također sam obilazila dućane s dječjom robom i malo gledala.. čisto da se upoznam s tim famoznima benkicama itd.. mislim da to pomaže.
    Što se tiče kupovine, bar kad ste izvan ZG, definitivno TL i H&M za robicu, jer je jeftinije a neusporedivo ljepše i kvalitetnije!
    I svakako posudite što možete, jer i ono osnovno se nakupi i dođe na lijepu cifru..
    pozdrav

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Molila bih vas pomoć , naime spremam se u kupovinu robice za bebu . S obzriom da nemam od nikoga za posuditi moram sve kupovati sama (bake i djedovi nikako da se ponude) recite mi da ali je isplatljivije ići u H&M ili se i kod nas može naći povoljne robice za prvih par mjeseci. I s kojom veličinom početi ?

    Unaprijed zahvaljujem!!

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno

    Po mom mišljenju, isplati se ići u H&M, za brojeve bas nemam iskustva još (!!) ali rekli su mi da 56 stigne obući par puta jer jako brzo prerastu, pa neki odmah kupuju od 62 na dalje.. a ovisi sigurno i kakve ste vi građe, kakva će biti beba, velika ili mala itd.. prepustila bih ovo iskusnijima

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno

    kakve vi madrace koristite za dj.krevetić? jeste tražili neke posebne, bez opruga, anti bakterijske i anti ostalo, ili obične... npr. hespo classic (ima ih i u TL) ? MM malo cjepidlači s tim madracima, a ja mislim da ako su novi - da moraju biti ok, ionako će na njemu biti cca 2 godine..

  21. #121
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    L se rodila sa 3580g i visoka 51 cm, i cijeli prvi mjesec je nosila velicinu 56, posebno robicu iz H&M. A kad smo presli na platnene vrlo smo brzo presisali i 62 jer su nam zbog pelena bodici bili prekratki.

    madrac ... meni je samo bilo bitno da se moze skinuti presvlaka da je mogu oprati, pa smo takvog birali.

  22. #122
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj rinče prvotno napisa
    Molila bih vas pomoć , naime spremam se u kupovinu robice za bebu . S obzriom da nemam od nikoga za posuditi moram sve kupovati sama (bake i djedovi nikako da se ponude) recite mi da ali je isplatljivije ići u H&M ili se i kod nas može naći povoljne robice za prvih par mjeseci. I s kojom veličinom početi ?

    Unaprijed zahvaljujem!!
    rinče dodi na Rodinu rasprodaju, te najmanje robice ima gomila po zaista povoljnim cijenama, ja sam kupovala bodice po 5 ili 10 kn skoro nove novcate.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj dariuca prvotno napisa
    U prvim mjesecima trudnoće uzela sam si katalog iz TL i to mi je puno pomoglo, listala sam ga mjesecima i proučavala sve proizvode, gledala razlike između kadica, krevetića itd, pričala s frendicama, pokušavala to zamisliti u stanu itd.. također sam obilazila dućane s dječjom robom i malo gledala.. čisto da se upoznam s tim famoznima benkicama itd.. mislim da to pomaže.
    Ovo zaista pomaže, i ja sam to radila - mislim da su sve mame takve kada čekaju prvu bebu, odjednom se pred tobom otvara cijeli jedan svijet i sva u panici shvatiš o koliko toga nemaš pojma.

    Ukratko, da ne ponavljam što je već rečeno, samo ću se nadovezati:

    - veličine robice se razlikuje od proizvođača do proizvođača: npr. mi smo imali dvoje gegice iz H&M-a broj 56 koje smo nosili već kada smo prešli na 62 iz MTČ-a
    - iako su bodi benkice u osnovi super stvar, klasični bodići su uži oko vrata pa su nam se pokazali praktičnijima za hladnije dane
    - što se tiče robice, i mi smo puno toga dobili: moja preporuka je kupiti robicu koja će se koristiti odmah na početku (znači vel. 56 i 62), jer većina poklona dolazi u veličini 68 (barem je kod nas bilo tako). Nama su za početak najkoristije bile benkice (posuđene) jer su najlakše za oblačenje, a imali smo ih jako puno što se pokazalo praktičnim: ne znam kako se sa curicama, ali dečkići imaju običaj popiškiti se čim im se skine pelena pri čemu benkica uz svu pažnju obično strada, tako da smo ih mijenjali skoro kod svakog presvlačenja
    - od sve robice najviše volimo hlačice na tregere za zatvorenim nogicama u kombinaciji s majčicama; klasične hlačice su preslatke, ali se majica nekako povuče prema gore čim se dijete uzme u ruke, pa su nisu baš praktične
    - iako sam na više mjesta pročitala da anatomske kadice nisu praktične, moje iskustvo je suprotno. Naša kadica je jednostavno fantastična: ima dva položaja, onaj za bebu koja ne sjedi se može koristiti od prvog kupanja i zaista nema nikakvog straha da bi beba mogla iskliznuti ili se povrijediti; sada kada ima 4,5 mjeseca naš sin uživa prskajući po cijeloj kupaoni, a mi ga zaljubljeno gledamo i uživamo s njim. On sada ima oko 7,5 kg i ne mogu zamisliti kako bi bilo držati ga i lomiti leđa da nemamo takvu kadicu. Kada počne sjediti, preselit će se u drugi dio kadice koji ima utore za sjedenje. Kadicu mi je preporučila prijateljica koja ju trenutno koristi već za 3. dijete i ja je preporučujem svima - cijena je oko 200 kn (mi smo ju platili i manje jer je bilo nekakvo sniženje u TL), proizvođač je mislim Baby OK ili tako nešto i zaista vrijedi svake kune
    - kolica smo dugo tražili i na kraju se odlučili za 2u1 model Pramette od Peg Perega: tako smo izbjegli kupnju košare i za manje novca dobili zaista funkcionalna kolica. 2u1 znači da kolica imaju 2 položaja: potpuno ravni za bebu koja leži na ravnom, okrenuta prema mami i položaj kišobran kolica za veće dijete kada je okrenuto u smjeru vožnje. Ja sam željela kolica za pomičnom ručkom, ali smo se odlučili za ova zbog manjih dimenzija sklopljenih kolica (dosta putujemo, pa nam je to bilo bitno) - inače mislim da je model Venezija ili Uno puno praktičniji zbog te ručke, ako ti veličina sklopljenih kolica ne igra važnu ulogu
    - vidim da dosta ljudi koristi autosjedalicu namontiranu na kolica za vožnju, ali mi se na to nismo odlučili zbog preporuka da to nije zdravo. Nije nam se pokazalo kao problem prebaciti ga iz AS u kolica, ionako spava i u jednom i u drugom, bitno je samo da se drmusa
    - ležaljka (viper) je korisna stvar, mi smo ju posudili od prijatelja i jako ju često koristimo za prenašanje po kući; isto tako smo puno koristili onu ležaljku sa tvrdim dnom za skroz male bebe (također smo ju posudili) - dok je bio jako mali spavao je u njoj na kauču, sa mnom u krevetu...

    Toliko za sada, ako se još nečega sjetim, dopisat ću... Uživajte u razgledanju, meni je to bio najljepši dio trudnoće...

  24. #124
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    mislim d aje bebu zimi ipak najbolje staviti u vreću,
    a tako mala beba od mjesec dva se ni ne mrda puno u snu, tako da ju možeš pokriti ako ti se vreća ne sviđa...
    i meni je ljepše bebu vidjeti u piđamici ali vreća definitivno ima svoju svrhu...
    Moja G se navikla na vreću i onda sam i ja noću mirna, ne moram gledati jel se otkrila ili ne...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Što se tiče robice, pogotovo bodića, benkica i tih osnovnih stvari - isplati se kupovati u baby centru u Sloveniji (nama je najbliži u Brežicama). Ima tamo i skupljih marki, ali nađe se i povoljnijih, pogotovo kad imaju rasprodaje. Meni se svidjelo što njihova robica (mislim da je njihova marka) nije iz Kine, već je, bar ono što smo mi kupili šivano u Hrvatskoj, Makedoniji, Sloveniji.
    Što se tiče Turbo Limača, njihove veličine su dosta male, kupila bodi veličine 68 i sad vidim da je velik kao ovi 62 što imam doma. I sve jedva ide preko glave.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    sve sam ovo pročitala i sada znam što mi je činiti.
    još me samo jedna stvar zanima: spominje se neka Rodina rasprodaja. Kaj je to? Di je to? Jer to ono nešto u Tvornici??

  27. #127
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    sve sam ovo pročitala i sada znam što mi je činiti.
    još me samo jedna stvar zanima: spominje se neka Rodina rasprodaja. Kaj je to? Di je to? Jer to ono nešto u Tvornici??
    pogledaj ovak PDF Samofinanciranje – Rodina rasprodaja za vise informacija, a R15 ce se odrzati u subotu 15.03. od 9-13 sati u paviljonu 7a, na Zagrebačkom Velesajmu.

    mozda mozes sudjelovati i kao volonterka na primopredaji

  28. #128
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    eh..da ne dizem opet temu
    ja kao iskusna mama jednog 3,5godisnjaka totalno sam van sebe od toga sto ce mi trebati a sto ne za jednu ljetnu curu

    na pola sam trudnoce,termin mi je pocetkom 8mj i luda sam od toga jer vise covjek ne moze racunati na to da je u 8mj ljeto, nego moram cekati do pred termin valjda da bi vidjela prognozu i kupila ono sto mi treba

    imam malcice neobican problem. kak je malisa bio zimska beba, znam tocno sto treba za takav slucaj, ali doma nemam nis velicine 56 i 62 jer je sve bilo posudjeno. cak i robica za izlazak iz bolnice koju mame obicno specijalno kupuju za svakog klinca...

    sad hodam po ducanima (odkad znam da je curka) i pregledavam sve sto ima 56 i 62 za curice a da je lagano, kratko, prakticno.
    mozda sam zahtjeva jer trazim bodice na vezanje naprijed i sastrane, a ne iza, kratkih rukava, i sve nesto takvo, cega ili jos nema ili nema uopce...

    znam znam, stignem jos sve sloziti do termina, al bas me opako uvatilo

    prijedlozi, komentari, iskustva mama sa ljetnim curkama su dobrodosla

  29. #129
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    pronasla topic sa onim sto me zanima...
    oblacenje bebe rodjene u srpnju

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Samo da prijavim da smo rođeni sa 4250-velka beba jelte
    Nosili smo od početka platnene pelene i veličnu 62 i istovremeno 68, a vrlo skoro i 74 (nakon 2-3 tjedna). Sad ima puna 4 mjeseca, težak je 7400 i rijetko koji komad veličine 68 može obući, 74 mu je taman a redovito oblačimo i 80. Znam od prvog djeteta da ovih veličina 74 i 80 i 86 dosta treba jer se na toj veličini beba ipak zadrži nekoliko mjeseci, možda i godinu. Treba više gornjih komada nego hlačica jer dok je manji bljicne, izbali i sl, a kad počne dohrana onda ima dosta presvlačenja.

    Meni su super bodići benkice na kopčanje, al samo u kombinaciji sa nekom majičicom/bodićem koji ima pritiskajuće dugmiće na ramenu jer su otvoreni oko vrata dosta. I inače sam ih koristila za prva 2-3 mjeseca, onda je i beba veća i ojačala pa lako navlačimo preko glave. Osobno ne preferiram bodiće bez kopčica koji su na ramenu na preklop-to se uvijek nekako uvija, pa zgužva al možda je to do mene mislim...koristim ah al ovi na dugmiće su mi draži

  31. #131
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Uzela sam dekice piše deblje tkanje. Može li se to koristiti po ljeti ili moram odvojeno još uzeti ljetne dekice?
    Gdje bi to bilo najbolje pogledati? Kakve su Rodine dekice? Debele ili tanke ljetne?

  32. #132
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    znaš šta je meni bilo super za ljeto?
    one ogromne šarene tetra pelene, zgodne su za pokrit (lagane i prozračne), za stavit ispod bebe na npr kauč, da je na čistom, a i stvarno su preslatke
    ja sam sve svoje dobila, ali čini mi se da su jedne carters.. joj zaboravila sam već di sam ih još viđala, negdje gdje sam naručivala platnene pelene

  33. #133
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Znači, ima i više vrsta tetri. Uzela sam ih nekih 27 komada, ali ne znam kakve su jer tek trebaju stići.

  34. #134
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ove moje su u biti zamišljene za baby swadling pa su veće
    ali mogu i obične najobičnije tetre, stvar s njima je što su prozračne i lagane
    Ikeine su recimo deblje i čvršće

  35. #135
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Gledam lola tetre,hvale ih dosta...u konzumu dojdu s onim popustom iz dječjeg kluba oko 145kn/10kom.
    Onda sam naišla na to to mama tetre u baby centru koje isto s popustom za trudnice i rodilje dojdu oko 90kn/10kom.
    Prosim iskusne,koje bi bile bolje za prematanje? Ili su tu negdje po debljini,kvaliteti. Promjer je isti,80x80cm. Jer razlika u cijeni je ono,poprilična.
    Za stavit pod bebu mi i nije preveč bitna debljina.
    I dal se splati kupiti onak gazu na metre (za bljucanje npr) pa obrubiti,financijski?

  36. #136
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    žužy definitivno se isplati, ja ću kupiti 5 m, pa će mi mama obrubiti, tak je šogorici napravila za njene klince i bile su super. Kaj se tetri tiče našla sam kod jedne tete na fejsu nove loline 10 kom za 70 kn pa si mislim te uzeti, a 5 novih imam od malca. Za ispod bebice ima kod nas u jednom dućanu onih šarenih po 10 kn/kom, dosta su tanje, al su mi fora motivi sa sovicama, slonićima... moram još pronjuškati.

  37. #137
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    E to, za pod njega su mi dobre i tanje a te s uzorcima su uglavnom i tanje a i fora za vidjeti.
    Pratim i na fejsu pa dok mi naleti svakak budem kupila i tak.
    Znači,gaze...to kupiš u ljekarni ili u dučanu sa platnima i tim?

  38. #138
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    U apoteci, na metre, ne one sterilne 1x1 m, nego bas metraza. A na fejsu ima, mali andeo butik prekrasnih, a mogu ti i ja kupiti kod sebe i poslati.

  39. #139
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Fala ti,budem otišla u ljekarnu! Ima frendica od malog anđela i bijele i šarene,ove bijele su još ok ali ove s uzorkom su nekak podosta grube i stanjile su se.
    Ma ionak su mi bijele bitnije!
    Frendica mi isto dala ideju za dekicu...kupila je običnu veliku pamučnu pa ju izrezala na mjere za kinderbet,kolica...i dala podrubiti.

  40. #140
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Zuzy mi ovdje pelene uzmemo preko u srbiji... ove po trgovinama su mi bile ko flis papir, prozirne.. tamo su bas kvalitetne, pamucne, gustog tkanja i jeftine a vjeruj mi da je debljina bitna jer kad bljucne onako obilno ko sto nekad bebe hoce, nije bas super da ostanu masne fleke mlijeka okolo
    Gazice sam dobila, da nusam, isto bi na metre pa porubila.

    I moram prokomentirat da nema ni jedne stvari koju smo kupili/dobili/posudili a da ju nismo koristili. Svi su govorili "sta ceee vam to", "to ce ti sam stajat i skupljat prasinu", "vi to niste imali pa ste zivi i zdravi" blabla ali meni je zbilja drago sto su kojesta izmislili jer bas olaksa roditeljima.

  41. #141
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    žužy, planiraš li bebu baš povijati u tetre ili samo gledaš za bljuckanje i slično?
    ja ću početi s tetranjem i uzela sam baš te loline, i dodatno s eko-butika one xkko.

    i ne znam hoće li nam se cure s drugog topica pridružiti, ali samo da potpišem većinu vas.
    fejs, njuškalo, moje krpice, rodina burza - zakon
    ja sam se odlično opremila preko kontakata iz grupa za mpp isto.
    kupujem nešto, cura ponudi što još ima i svi sretni.

  42. #142
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ivana,znači nek ja samo tu gazu na par puta previnem prije rubljenja,za slučaj da ne dobijemo dijete koje bude bljuckalo na veliko.

    melange,htjela bi ga povijati u tetre,i nadam se da budem. Za početak skupljam info u grupi mpp. Moje kumće je u mpp i svakak jednom prelazim na njih, ali za početak tetre,zbog sušenja.
    Dal ti misliš krenuti sa tetranjem odma po dolasku doma ili?
    Gledala sam te iz eko butika,podosta su skupe.
    A evo baš danas naletjela na po pet kn dobre i usčuvane tetre.

  43. #143
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Hahaha najbolje
    ja imam i tih tanjih al na kraju njih koristim sam za kupanje. Ne upiju ni klinca od bljuckanja, slinjenja itd.

  44. #144
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja bila nabavila masu tih tetri a nakraju mi mala nije ništa bljuckala,pola nisam ni koristila...al' sam ih nekako uspjela obojat u pranju sve u rozo...sad će visuljak imat roze tetre,šta ću mu ja LOL....

    meni se npr. viper pokazo beskorisan, dijete sam držala na podu na strunjači,zdravije za motoriku (ravna,tvrda podloga), šire i nema straha od pada,izvrtanja isl...
    baby gym mi je bio super, to sam sačuvala...
    guralica - gurala mi je sve osim nje,stolice,tutu,sav manji namještaj...
    onda mobil nad krevetićem jer bi malu spustila i ona bi zaspala,nije bilo uspavljivanja nikad..vanserijsko dijete...tako da sam ga odavno poklonila,možda s ovim bude drugačije...
    kadica...otišla na tavan nakon 2 kupanja,skupa sa toplomjerom...
    vlažne - nisam ih nikad koristila...
    nikakva kozmetika,što sam dobila to sam prosljedila dalje,samo bademovo ili maslinovo ulje u vodu i tako do sigurno bar 10mj...
    plišanci...brrrrr,dobili ih masu i sve sam ih strpala u jednu veliku kutiju na tavan i gledam gdje poklonit...ja bi ih zakonom zabranila,skupljači prašine...u bolnici na pedijatriji mi ih nisu htjeli primit npr...hoće i oni samo didaktičke igračke...

    za dojenje sam se npr. isto unaprijed nakupovala onih jastučića a nikad mi mlijeko nije curilo pa sam ih poklonila....sad znam svega pomalo pa lako dokupit ako treba još...

    što se tiče polovne robe,još jedna super stvar mi je što je robica isprana od kupovnih boja, sjećam se kad sam jednom maloj obukla poklonjenu novu modru pamučnu haljinu i ostavila joj je boju na koži nakon nošenja (jedno/prvo pranje nije bilo dovoljno)... danas je skoro sve made in china i bojano ko' zna čime...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 06.11.2015. at 20:46

  45. #145
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    I dal se splati kupiti onak gazu na metre (za bljucanje npr) pa obrubiti,financijski?
    Za bljucanje i nije tako bitan način obrubljivanja, ali za motati novorođenče u tetre i je. Važno je da nisu oni klasični rubovi, dva puta prevrnuti materijal, pa jednom prošiven ravno. Bitno je da se samo koncem "naendla" okolo, jer ti rubovi rade jake otiske na nježnoj dječjoj koži.
    Povijala sam u tetre i ti rubovi su me uvijek mučili

  46. #146
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    E točno o tom rubu sam jučer čitala

  47. #147
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    U apoteci, na metre, ne one sterilne 1x1 m, nego bas metraza. A na fejsu ima, mali andeo butik prekrasnih, a mogu ti i ja kupiti kod sebe i poslati.
    Koliko dođe tih gazica od 5m? Tj. na koju veličinu ih izrežeš?

  48. #148
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    žužy, kod nas su u rodilistu bebe u tetrama tako da ja doma planiram samo nastaviti. raspitat cu se za pupak i to, i pitat njih da koji put zamotam bebu pred njima da mi daju koji savjet.
    vecina pelena mi je slozena u mini kite, odmah sam ga skontala.
    onaj origami jos vjezbam.

    Sent from my A0001 using Tapatalk

  49. #149
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    melange,ma da teško za povjerovat.
    Kod nas su bebe klasika u jednokratnim,treba donijeti paket sa sobom. Ali mjesec dana se mora široko povijati kaj nam budu pokazali pa i ja mislim odma reči da planiram nastaviti sa tetrama,da vidim kak one to rade.
    Posljednje uređivanje od žužy : 07.11.2015. at 12:45

  50. #150

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Ja sam tetre narucila preko malog anđela vođena dobrim preporukama koje sam viđala po forumima i razočarala sam se. Bijele su jos ok, a ove sarene grube za poludit ( ne koristim omeksivac i nemam susilicu). Dosta debele i kvalitetne su mi iz Ikee, a i ove od lole ribar nisu lose, iako pamtim da su prije 7godina bile bolje.
    Gazice imam i ja porubljene i one su fine, mekane.
    Jastucice za dojenje jos uvijek kupujem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •