Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 148

Tema: Gdje/u cemu vase bebe (0-6 mj) provedu dan?

  1. #1
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno Gdje/u cemu vase bebe (0-6 mj) provedu dan?

    Iako mi je ovo 3 dijete, jos me muci gdje da drzim svoju bebu po danu! Bebica sad ima 2 tjedna i vecinom je na kaucu jer spava po cijeli dan pa je mogu drzat na oko.. ako nije na kaucu onda je stavim u kinderbetu. Mene brine taj kauc jer ne znam da li je dovolno 'cvrst' za ledja... a cudno bi mi bilo staviti bebu na podu gdje je hladnije. Razmisljam o tome da stavim neke puzle na kauc pa na tome onu diktakticnu dekicu (to nisam nikad koristila prije).

    Gdje su vase bebice po danu? Naravno, zanimaju me bebe koje jos ne puzu (zato sam napisala 0-6 mj)...

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    moj je do trećeg mjeseca spavao na kauču na baby gymu...
    kad se počeo okretati preselila sam ga na pod

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja ovako ko Boxica plus kolica. U onoj kosari za bebe je znao spavati. Al on toliko malo spava preko dana da nisam nikad brinula jel mu dovoljno tvrdo/mekano.

  4. #4
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    jao zavidim ti na ovom "spava cijeli dan", ja baš nisam te sreće... inače bebač nam je star 3 mj. i držimo ga od prvih dana većinom na rukama ali dobro to je definitivno za drugu temu. tih 15-30 min. koje izdrži: u košari od kolica, na kauču ili onoj didaktičkoj prostirci,imamo i onu neku Pikolo njihaljku koju smo dobili (ne njiše se baš) u tome iz nekog razloga nikako ne voli biti.mislim da to čak nije radi čvrstoće,već jer je nekako blago udubljena,pa mu valjda ne paše.a ako imaš vremena, mi sate i sate provodimo njihajući se na pilates lopti

  5. #5
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moj treći je spavao u košari od kolica (ali ne na kolicima s kotačima, več na postolju za košaru).....
    Tu je spavao preko dana sve dok ju negjde s 6mj nije prerasao (odnosno počeo se rotirati pa je bilo preopasno ostaviti ga unutra)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Moj L. je preko dana spavao i boravio u košari od peg perego kolica i to mi je bilo super jer je svugdje išao sa mnom. Problem je bio kad ga je trebalo naučiti spavati u krevetiću preko dana. Ali i to smo uspjeli.

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Na rukama!

    Rijetko želi spavati sama, onda to bude na kauču, da mi bude na oku ili na našem krevetu. Kad mi nužno trebaju slobodne ruke, stavim ju na kratko i na jastuk za dojenje (oba "kraka" spojim, pa popreko).

  8. #8
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Iris ne ruke ja sam s tim pogriješila i sad ga nemogu maknut iz ruku,a ima 10 kg,lako mi je bilo dok je bio lagan,a sad mi se ruke kičma i kukovi raspadaju koliko je težak a samo bi se nosio. Meni je fizijatrica rekla do 3 mj se može malkice više nosit nakon 3 mj pod bilo pazle bilo deka što god i tako ću napravit s drugim djetetom

  9. #9
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    meni je malena kada je bila bebek gdje god da sam ju stavila spavati bila u onom jastucicu tj.nije bila zamotana vec je samo lezala na toj spuzvi, tako da se nisam brinula dali je ravno ili nije...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    spustite ih što prije na pod ( ne mislim još u fazi dok samo papaju i spavaju ), mi smo imali tatami strunjače preko kojih je bila plahta, nemojte stavljati poplune na pod ili slično, neka podloga bude tvrđa

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da... ovo navedeno se odnosilo na spavanje.
    Kad je budna je u kinderbetu, na podu u baby-gymu ili na kauču. Ponekad i u viperu. Kupili smo i puzzle.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    prva 3 mj vecinom na rukama... (imala je grceve skoro cijeli dan).... a poslije 3 mj u baby gymu na podu (ispod sam stavila dekice da joj nebude bas tako jako tvrdo), kolica koristimo samo za setnje...dok smo doma ne stavljam ju u kolica...

  13. #13
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Isto košara od kolica do 3 mjeseca, sad kauč (koji je dosta tvrd), pod, nekad kad trebam nešto obaviti stavim ga u baby bouncer, a dok je bio manji bi ga u marami nosala po kući dok sam pravila ručak ili pospremala nešto sitno. Sad namjeravam ogradicu nabaviti.

  14. #14
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    na kauču ili u marami

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    mi sate i sate provodimo njihajući se na pilates lopti
    I mi! Totalno slucajno sam otkrila da mu pase i sad kad je najnervozniji nista ga ne smiri ko skakutanje na lopti.

  16. #16
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    u rukama

  17. #17
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    u kinderbetu

  18. #18
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    na kutnoj, prilično tvrdoj, ima mjesec i pol i uglavnom spava i to na trbuhu pa da ga imam na oku
    po noći u kinderu
    kad je budan na mom krevetu u babygymu
    vrlo kratko kad je budan stavim ga u maxi cosi nosiljku

  19. #19
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    I mi! Totalno slucajno sam otkrila da mu pase i sad kad je najnervozniji nista ga ne smiri ko skakutanje na lopti.
    i ja sasvim slučajno,ali nas je spasilo od bjesomučnog nahodavanja i nošenja po kući,super zaspi i smiruje se na taj način...a što bi sebe tek spasila da sam ga otkrila prvih mjesec dana nakon poroda kad zbog (nažalost) gadne epiziotomije nisam mogla sjesti ni na šta ...

  20. #20
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    sa mnom u fotelji (beba u rukama ili na prsima), u viperu (kad smo u kuhinji), na krevetu, rijetko u kinderbetu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    na rukama uglavnom (ostalo još od jakih grčeva s kojima se borio), a sad sve više kauč i planiram čim prije na pod s njim

  22. #22
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Moj je bio na krevetu (kutna) u boravku. Onda smo kupili od petega viper koji se podesava od nule do sjedceg. Sa 3mj smo saznali da moramo na vjezbe motorike! I od tada na podu. Kupila sam puzle velike, i stavila mu dik nismo vjezbali baby gym da hvata igrackice i sl. Kroz cca. 1,5 mj stize nam bebica, i biti ce na kaucu koji je razvucen, stavim gore puzle i bavy gym za igru! Cisto puzle da mi je lakse ga okrenuti na trbuh, da ga ne zulja, buduci kutna ima rebra nije ravna ! Svakako kroz 2mj starosti ide na pod kao i prva beba! I na taj nacin je nas prvi sin osjetio slobodu kretanja i nikada i danas sa 17mj ne voli se drzati u rukama!

  23. #23
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    sad ću ja zvučati bapski, ali nije li mu na podu nekak hladno tj. šta stavite dolje samo puzzle i to je to? mi imamo laminat,ja bi ga rado počela pomalo stavljati,ali sam nekako fobična da mu je to prehladno,barem sad dok je zima... u košari ionako ne voli biti (ona je blago nakošena iznutra), a dobro bi mu došlo malo ravne podloge nakon svakakvog nošenja po rukama

  24. #24
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    sad ću ja zvučati bapski, ali nije li mu na podu nekak hladno tj. šta stavite dolje samo puzzle i to je to? mi imamo laminat,ja bi ga rado počela pomalo stavljati,ali sam nekako fobična da mu je to prehladno,barem sad dok je zima... u košari ionako ne voli biti (ona je blago nakošena iznutra), a dobro bi mu došlo malo ravne podloge nakon svakakvog nošenja po rukama

    Mi smo sa prvim bili lagano prisiljeni na pod zbog motorickih vjezbi! Pa smo ajmo reci na taj nacin shvatili isto sto i ti mislis da im nije hladno! Naime mi imamo parket, stavi mu na duplo, troduplo puzle, i jos ako ga stavis na baby gym nece mu sigurno biti hladno! Preporuka nemoj stavljati dekice i sl. jer kad se bebac okrene na dekici nema zbog klizanja dobar oslonac! A u gl. stalno rade rucicama i nogicama tako da nije frka! Ili kupi to ima nas fizoterapeut spuzvu! Debljine 7,8 cm, tvrda, to nije skupo i sve si rijesila! Sasijes navlaku i superiska!

  25. #25
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj spava
    - na kaucu u db (nema rebra nego neka fina tvrda spuzva) - s jedne strane je naslon a s druge vreca za sjedenje, pa ne moze pasti
    - na podu u baby-gymu ak zaspi (ispd je samo dekica da nije skroz tvrdo)
    - u kinderbetu ak zaspi dok gleda mobil
    - u nasem krevetu
    - na rukama dok cica
    - u kosari od kolica ak zaspi u setnji
    - par puta i na vreci za sjedenje
    - u sw marami par puta
    - ...
    uglavnom - ak zaspi ne diram samo da je sigurno (da se slucajno ne moze otkoturat i past)

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Starija je spavala po cijeloj kući...na kauču,u kindiću,na podu(pazle).Na podu mi je bio najdraže,jer me nije bilo strah da će pasti.Malađa spava isključivo u kindiću zbog starije seke koja ima čelični zagrljaj

  27. #27
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Kod nas se to mijenja...prvi mjesec u sobi, obično u svom krevetiću.
    Sad sa tri mjeseca je ili u sobi, na kauču ili na rukama...

    Ne koristimo nikakve vipere, baby gym, kolica i sl.
    Ovog puta nismo koristili ni maramu, sling ili bilo što slično.

  28. #28
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo sa prvim bili lagano prisiljeni na pod zbog motorickih vjezbi! Pa smo ajmo reci na taj nacin shvatili isto sto i ti mislis da im nije hladno! Naime mi imamo parket, stavi mu na duplo, troduplo puzle, i jos ako ga stavis na baby gym nece mu sigurno biti hladno! Preporuka nemoj stavljati dekice i sl. jer kad se bebac okrene na dekici nema zbog klizanja dobar oslonac! A u gl. stalno rade rucicama i nogicama tako da nije frka! Ili kupi to ima nas fizoterapeut spuzvu! Debljine 7,8 cm, tvrda, to nije skupo i sve si rijesila! Sasijes navlaku i superiska!
    Sanja hvala ti, mislim da ću puzzle rađe,ipak se poslije može s njima igrati. Koje su bolje ili praktičnije- one veće ili manje? Mislim i radi igre poslije.

  29. #29
    afrodita avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Malo u nosiljki, malo u vrtiću, malo u kinderbetu, malo na kauču. Sve nešto pomalo

  30. #30
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    U viperu koji ima i ležeći položaj, na podu, u kindaču.

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    hop!

    na cemu su na podu?

    sa starijom sam imala puzle, no od onda je dokazano da su stetne, otrovne, opasne, svastanesto i sad ne znam na sta da ju stavim na pod.

    na cemu su vasa djeca/bebe na podu?

    ima 4mj. i do sad smo bili na moru (ok jos smo, al necemo jos dugo) i tu imam jako tvrd madrac na krevetu i ful zategnutu plahtu koju ne moze primiti rukama. na podu su plocice. no zelim ju spustiti na pod zbog rotacije (okrece se s ledja na trbuh preko lijeve ruke. preko desne ne, i ne nazad) takodjer pokazuje naznake gmizanja, pocela se odupirati nozicama i vuci rucicama. zelim ju poticati na daljnji razvoj al za to trebam pod. tako dolazim do pitanja, sta imate na podu?

  32. #32
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Mi smo imali puzle i na to baby gym. Pod nam je prilično hladan pa sam morala stavit nešto ispod te dekice.
    Kad je počeo gmizat sve sam maknula jer ga ionako nisam mogla zadržat na jednom mjestu.
    A to s opasnim i otrovnim puzlama....vjerojatno jesu štetne ako ih dijete grize ili stavlja u usta, ali čisto sumnjam da ima ikakve štete od toga kako sam ih koristila.

  33. #33
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Puzzle.
    Koliko se sjećam bila je davno tema da je nečije dijete odgrizlo komad puzzle, postoji realna opasnost - ali valjda i to ovisi kakvo je dijete.

    Ovo da su otrovne nisam pojma imala, može neki link?

  34. #34

  35. #35
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    e to sam i ja negdje citala, prije par godina. naravno nakon sto je moja provela godinu dana na tim puzzlama...

  36. #36
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Tatami strunjace, puzzle izbacili jer su dokazano stetne nesto. Imam i jednu meksu podlogu za vjezbanje pa i to koristi. Rotira se u svim smjerovima i odguruje, jednostavno nema druge nego na pod. Tatami strunace kupilamprek neta. Mislim cca 200 kn komad, nisu lose ali mene mrvu brine tvrdoca kad se umori pa onako lupi glavom. No nisu tvdje od oni uzasnih puzzli koje se k tome i teze odrzavaju.

  37. #37
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    e to sam i ja negdje citala, prije par godina. naravno nakon sto je moja provela godinu dana na tim puzzlama...
    I moj. I redovito ih je stavljao u usta i grickao. Nikad nije ništa odgrizao, ali su puzle pune otisaka njegovih zubića.

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Tatami strunjace, puzzle izbacili jer su dokazano stetne nesto. Imam i jednu meksu podlogu za vjezbanje pa i to koristi. Rotira se u svim smjerovima i odguruje, jednostavno nema druge nego na pod. Tatami strunace kupilamprek neta. Mislim cca 200 kn komad, nisu lose ali mene mrvu brine tvrdoca kad se umori pa onako lupi glavom. No nisu tvdje od oni uzasnih puzzli koje se k tome i teze odrzavaju.
    Tatami strunjaca ima različitih tvrdoća. Mi smo za po doma uzeli mekanije, a moja cura u dvorani na treningu ima tvrđe.

    Mi smo uzeli ove najjeftinije: http://www.budosport.hr/index.php?op...atami&Itemid=2

  39. #39
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ove za 130kn?
    i za malo dijete koliko komada treba? ovo je metar puta metar.
    i nisu premekane, u smislu da otezavaju rotaciju, puzanje..?

  40. #40
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ove za 130kn?
    i za malo dijete koliko komada treba? ovo je metar puta metar.
    i nisu premekane, u smislu da otezavaju rotaciju, puzanje..?

    Da, te su mi najbolje.

    Mi smo uzeli 4kom, složili u kocku 2x2, i stavili u dnevnu sobu, razmaknuli namještaj i imamo ih umjesto tepiha.

    Nisu premekane, ne propada se u njih, a opet niti pretvrde, ako se padne npr. sa kauča. Nama su tako super da mi ih je žao maknuti i staviti tepih, odlične su nam za igru, a i lako se održavaju.

    Najbolje je otići tamo i pogledati. Inače, imaju na početku (nekoliko dana) malo jači miris, pa ih treba dobro oprati i ostaviti 2,3 dana za zraku da se prozrače.

  41. #41
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I da, nama nisu stale u gepek (ne mogu se saviti), pa je bio problem kad smo ih kupovali, jer smo ih morali nagurati iza, a kako smo imali 2 AS i cura je bila s nama, jadna se sva morala stiskati.Treba s tim računati kod kupovine.

  42. #42
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja hvala ti, mislim da ću puzzle rađe,ipak se poslije može s njima igrati. Koje su bolje ili praktičnije- one veće ili manje? Mislim i radi igre poslije.

    Oprosto tek sad vidim tvoje pitanje, kad vec bebac trci po stanu )! Svasta se izdogadalo pa i porod naseg dr.sina ! Oprosti jos jednom! A i kako sam preko moba on line, tesko se snalazim! Nadam se da si kupila puzzle i da oboje uzivate u igri

  43. #43
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Meni su ih dostavili doma za 30-ak kn... Mi imamo deblje padu zato 200 kn/kom ali i tanje su super!

  44. #44
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Moje su velike kupljene u mulleru! 27kom za cca 200kn! Tada sam znala da pricaju o tome kak su stetne! Ma daj preskocila sam taj dio! A da bu se zagutio? Jos veci ma daj! Pe jel taj ko je pisao clanak probao odgristo spuzvu puzzle? Ja ih nakon sto mi frendica rekla kak ih pere! I to u masini pa se ne razbucaju! Eto u nj.bas takvih ih ima na svakom koraku za kupiti!

  45. #45
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Nekome je "ma daj"
    A nekom nije. Svatko zna za sebe. Nasli su kancerogene tvari, sat vremena igranja i disanja nad tim steta kao da je dijete pusilo ne znam kolko ono cigareta. Meni to jednostavno nije ugodna spoznaja. E sad, mozda je i ovo stetno ali to nije dokazano niti isticano pa mi u glavi cini bitnu razliku.

  46. #46
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Interesantno da u njemackoj nisu nasli kancerogene tvari! Moji su na puzzlama oboje! Pitam se samo sto je sa onom djecom koja su provela 5god.na njima prije tog istrazivanja! Da! Slazem se da kad nesto tako cujes nije ugodno! Al iskreno puno toga se cuje neugodnih infor.pa po meni svaki za sebe neka odluci i donese tj.razluci sto ce i kako ce!

  47. #47
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Stariji je bio na puzzlama ali je preko njih bila plahta iz čisto higijenskih razloga. Onda se počelo pričat ovo za štetnost a on je ionako u to vrijeme postao puno mobilniji pa sam maknula puzzle. Mlađeg nisam nikad ni stavljala na njih, poućena iskustvom, jer je stariji svako malo završio na parketu. Pa sam mlađem složila deku i na to plahtu i imao je puno više prostora za manevar.
    Obojica su bili stalno na podu, od negdje 3. mj nadalje.

  48. #48
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    i moj je na deki, samo je poceo puzat unatrag pa svako malo zavrsi na parketu

  49. #49
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    I ja sam probala sa dekom al nije islo! Trebali smo vjezbati motoriku, pa nam se klizalo i sl i tako dosli do puzla! E mladi misek, evo isto kao vase bebe! Ima 6mj i poceo gmizati, ima ga po svuda ! Parket je njegov ! Super ideja ovo sa plahtom!!

  50. #50
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja deku, rucnik, plahtu necu jer ne potice ispruzenu saku i umjesto da se skoncentrira na okretaj ili dizanje ruku za igrackom, ona grabi plahtu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •