Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 159

Tema: Što stvarno treba kupiti za bebu?

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Što stvarno treba kupiti za bebu?

    Ova je tema sigurno bila u različitim oblicima (kupiti jastuk ili ne, kakva kolica...) ali nisam vidjela da je bila integralno. Ako je - nek me netko uputi gdje je ta tema

    Ak nije - predlažem da iskusne mamice poduče nas koje tek planiramo početak kupovine za naše bebice koje se još praćakaju u trbuhu što kupiti - što treba stvarno, što je hir, a što podvala industrije stvari za djecu.

    Mislim da bismo mogle izduskutirati što je opravdana investicija što ne, što se isplati posuditi, što kupiti polovno, a na čemu ne treba štedjeti.

    Hvala na svakoj sugestiji




  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ifi, kad ti je termin? zans li spol djeteta?
    Najbitnije ti je da se opremis bodijima (3-4 dugih i isto toliko kratkih rukava), nekoliko gegica (mi smo ih koristili samo prvi mjesec)ili pantolonica, 4-5 majica dugih rukava, 5-6 carapica (debljih i tanjih), mozes kupiti jedne stramplice pa zastekat (Edita ih jos nikada nije obukla), 1-2 kapice (jednu za spavanje i jednu za van, mada moje dijete nikada nije spavalo u kapici).....

    ja sam kupila vrecu za spavanje negdje u 30-om tj, ali je Edita nije koristila sve do negdje cetvrtog mjeseca kada se pocela otkrivat. sada ne znam sta bih bez vrecice. Imam i dva skafandera koja nikada nije obukla, jer je Edi podobro presisala termin, tako da se rodila samo dva dana prije proljeca. Ja bih ih rado poklonila ako neko zeli. Jedan skafander je onako proljetno-jesenski, bijele boje, kupljen u H&M-u, drugi nije nista posebno, ali moze posluzit....

    Kupi jedno dvije posteljine. Imaju i oni najloni za podmetnut ispod carsafa da pipi ne protopi, ali mi to nikada nismo koristili.
    Ne znam vise stvarno sta da ti predlozim. Najbitnije je da ne kupujes puno stvari, jer dijeca brzo rastu. Pocni sa brojevima 56-62... To ce ti ici prva dva mjeseca....
    - Ne kupuj jastuke, debele jorgane (jel se tako na hrvatskom kaze?)... To je samo bacanje para. Trebat ce ti tek poslije. Kupi jedno dvije dekice (da nisu predebele, a ni pretanke)....
    Eto, nabacah nabrzinu ono sto ja smatram neophodnim.
    Kremice, pelene, flasice, dudice... to je stvar licnog izbora, pa kako se odlucis...
    18.3.2004-Edita

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    mislim da ti je sve to individualno.
    ja ne bi mogla zivjet bez neceg kaj netko drugi smatra totalnom bedastocom.

    uglavnom- evo kaj ja mislim ( vjerojatno cu sad nekaj zaboravit, al...):
    sjedalica za auto- ne posudit, kupit
    jastuk za bebu- ne treba
    kosara za bebu- isto ne treba
    lezaljka- meni je bila super, nemam koljevku, kindac je sad na drugom kraju stana pa sam ju i sad kupila ( prije je bila posudjena, morala sam vratit)
    kindac- treba
    kolica- trebaju, bar meni, nisam tip za maramu, klokanicu probala i necu vise; e sad koja- pojma nemam- ja imam peg perego plico- ok su
    vrtic- nije neophodan- mi nismo imali klasican vrtic nego onaj transport kindac koji je sluzio i za to i jos uvijek sluzi za spavanje kod bake
    robica- ak mozes dobit-posudit- samo naprijed; po meni jedna od najneisplativijih investicija jer vecinu toga beba obuce jednom i- preraste, a ti si to platila kaj ja znam 150 kuna
    pelene- bez obzira za koje si se odlucila

    nemrem se vise nis sjetit.

  4. #4
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mislim da na nasem portalu ima negdje spisak

  5. #5
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Ja imam blizance pa sam imala velikih problema s kupnjom kolica.
    Naime, htjela sam kolica bez košara, već s integriranim nosiljkama/autosjedalicama.
    Hrvatska, k'o Hrvatska i naša poslovična stručnost i ljubaznost doveli su do toga da sam ih na-vrat-na-nos išla naručivati preko interneta.
    Bezuspješno. Uspjeli smo nabaviti kolica s košarama, ali bar nisu one klasične tvrde, već više kao footmuff koji će moći koristiti i kasnije. I kolica nisu plava. Hajde, bar nešto...

    Jastuk kupi samo ako si sigurna da nećeš moći nositi tako malu, krhku bebicu u rukama, tj. ukoliko te bude strah.

    Bebe moraju doma u autosjedalicama. Policija i na to zažmiri ako se tek vraćate doma iz bolnice. No ja bih dijete radije nosila hodajući 10km, negoli ga stavila u auto bez sjedalica. To je čisto moj stav.

    Ukoliko kupuješ kolica s košarom, bojim se da ih nećeš puno iskoristiti. Bez obzira na zimu ili ljeto, djetetu je dovoljno ležati u nosiljci jer je i u njoj u pravilnom položaju. A ionako ne šećete po 3 sata u komadu. Ili, ipak, da?
    Mi smo to radili na moru. Izašli bi oko 14-15h i vratili se tek oko 19-20h. Presvlačili bi se gdje bismo stigli, dečki bi cicali po putu, malo bi i zaćorili u kolicima, ili meni na prsima i tako bi uživali.

    Što se tiče odjeće, tu su se deda i tete zeznuli pa su u lipnju pokupovali odjeću do Božića. Kratkih rukava

    Po tvom baby kalendaru termin ti je 12. travnja.

    Iz vlastitog iskustva:

    - 5-6 benkica za promijeniti - da ne oblačiš bebici bodiće preko glave dok je još mala. Bit će ti praktičnije. (Dugi, odn. kratki rukavi, ovisno o temperaturi. Travanj zna biti jako topao. Ali vjerojatnije će ti trebati dugi rukavi).

    - 5-6 štramplica (štramplice zatvorenih stopala, bez rukava za lakše kopčanje. Rukavi su ionako na benkicama.)

    - par slatkih hlačica/šoseka i majičica za španciranje-posjete-slikanje-poziranje-krštenje ili ine domjenke U ovom slučaju doslovno - par! Broj 50 klinci prerastu za čas i onda se lupaš po glavi kaj niste stigli odjenuti onih 34 cool para hlača/kombinezončića ili one 23 preslatke haljinice

    - 2 kapice u slučaju hladnoće ili vjetra. Travanj zna biti prevrtljiv.

    - male šlapice. Ne, neće beba hodati, samo je slatko

    Mi smo oduševljeni ležaljkama. Onim vulgaris ležaljkama za odložiti na stol, krevet, pod. Obojica nam leže/sjede u njima i igraju se.

    Krevetiće imamo one putne, Contour Electra od Graca. U nedostatku prostora morali smo se odlučiti za manje krevetiće, a ti su upravo takvi.

    Kada - nipošto nemoj kupovati kadu s onim idiotskim "anatomskim" sjedalom. Dijete je ne moža koristiti do dobi od najmanje 6 mjeseci, jer je naprosto premalo za to. A tebi samo smeta da dijete ispružiš u kadici. Kad ti tete iz dućana predlože istu, a ti ih pitaj koja od njih je u tome prala svoje dijete i kako su to izvodile.


    Klinci su mi se zbudili, idem ih hraniti i presvlačiti, javim se kasnije

  6. #6
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    mislim da na nasem portalu ima negdje spisak
    Sve sam pretražila, ali nisam uspjela nać :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ja sam mislila da Ifi pita iskljucivo za odjecu :?

    kakve su to lezalje? Nikad cula :?

    18.3.2004-Edita

  8. #8

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Snorki, ležaljke su zakon, ne znam kak se još zovu, ja ih tak zovem. Mali u tom sjedi i leži od prvog mjeseca života. Mi imamo Inglesininu, dobili je na dar.
    Ifigenijo, mašti na volju, bar je super robice stvarno puno po dućkasima. Virni na popis pa biraj kaj god ti je volja. Optimalna je veličina za početak 56 (benetton počinje od 54), ako je beba manja (kao što je moj bio) onda i 50. Meni je isprva bilo najbitnije da hlače ii piđame između nogu imaju drukere, pa mu lakše mijenjam pelenu. Od hlačica sa stopalima sam odustala čim se mali rodio jer su mu stopala bila i ostala ogromna pa ga je stezalo. Čarape i obične hlačice su vrlo OK.
    Beba ti je proljetna pa biraš pamučne, laganije stvari dugih rukava.

    Za opremu svi mislimo slično, iz iskustva znam da ležaljka jako olakšava boravak doma, neke cure isprva bebe ponekad drže i u sjedalicama za auto, njih koristiš i kao nosilicu. Umjesto vrtića i mi imamo putni krevetić, također za spavanciju na moru ili kod staraca.
    Prošvrljaj još po postovima, stvarno se puno pisalo o tome
    bebi

  10. #10
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    evo moj Luka ima 20 dana pa ću ti okvirno napisat iz iskustva šta je meni trebalo za prvu bebu a šta sam kupila višak i šta mi sad treba...

    bodići-najmanje 10komada od br.56 pa dalje
    jednodijelni kompletići - ne bi ti preporučila ove sa stopalima jer se nogice izgube u njima, znači bez stopala,po mogućnosti da se pelena može mijenjat tako što se raskopča kompletić između nogu 10 komada
    2 kapice, tanja i deblja
    deblje papučice, imaš ih sada kao imitacija cipelica ali su pamučne, često su termo pa su super kad idete vani...
    platnene pelene - 20 komada (koristiš ih uz trokut za široko povijanje ako se odlučiš za jednokratne pelene)
    trokut - 10 komada
    čarapice, bez obzira na godišnje doba preporučila bih ti termo čarapice jer bebama termoregulacija nije baš regulirana do jedno mjesec dana...10 pari (ne prljaju se, al je isto tako dobro za imat za promijenit jer vjerovala ili ne gube se za poludit)
    hlačice, majice,hulahopići, sve to možeš uzet naknadno kad vidiš koliki je bebač a i obično ti ljudi tako nešto ugl poklanjaju više nego išta drugoga...
    jaketica-pamučna,malo deblja, dobor dođe za šetnjice, evo nama sad super dođe, imamo frotirnu jaketicu
    skafanderčić,od 3mj pa dalje...oni do 3mj su maleni previše...
    3 dekice različite veličine i debljine (za krevetić,kolica i za kućnu upotrebu dok dojiš da pokriješ,dok nosiš bebu itd....)
    kolica - ja imam Chicco Pick Up 3 u 1,proljetno, ljetno zimska, za svaku pohvalu su...
    krevetić - meni je bio pod obavezno....
    auto sjedalica - ja ima no name neku sad smo je dobili i fenomenalna je, to uzmi pod obavezno...
    ležaljkica - to ti super koristi kad si doma, nekima beba leži i u kolicima u d.boravku kad je al prijenosna ležaljka ti je super stvar....
    podloga za presvlačenje-pod obvezno, staviš je na krevetić i ne lomiš leđa presvlačeći bebu ako nemaš podlogu za presvlačenje na ormariću za bebu...
    jastuk za dojenje, fenomenala stvar...
    2 posteljine kompletne za krevetić (zaštitna ogradica, jorgančić, plahtica)
    vreća za spavanje 2 komada (vijek je dobro imat rezervu kad jednu pereš da možeš koristi drugu)
    od kozmetike ti je sasvim dovoljan Nivea Baby ruksak u kojem imaš ama baš sve.....
    ne znam jesam li što zaboravila al to je ugl to što ja sad koristim i što mi je sve stvarno u upotrebi....sve ostalo se kupuje uspust, ono što smatraš da ti je potrebno ili naručiš od nekoga (prijateljice će te sigurno pitat što ti treba) ili usput kupiš....
    sretno....

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Sunce, daj fotku te tzv. lezaljke. Strasno me interesuje sta je to.

    18.3.2004-Edita

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    A joj,mislim da sam shvatila sta je to. :/
    To je ono kao maxi cosi. Ona polulezeca stolica :?
    Ja pod lezaljkama podrazumijevam one za plazu

    18.3.2004-Edita

  13. #13
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ta lezaljka mi je genijalna stvar.meni je zao da je nisam kupila.
    auto sjedalica OBAVEZNO
    10-tak bodica (6 mi je bilo premalo jer je fran na pocetku svaku pelenu ukakio.imao je mrsave noge pa su mu sve pelene bile siroke)

    ja sam kupila i benkice ali ih nisam koristila jer nisam volila da su franu ledja gola. (kupila sam, u lantei, bodice koji se oko prsa vezu, a izmedju nogicaimaju drukere).

    Imam kolica ABC design-super sam zadovoljna, .osim sto su poprilicno teskauz kolica ide i auto sjedalica/skoljka.za auto mije ta sjedalica ok jer mogu sam narihtati pod kojim nagibom ce beba bit, ali nisam u njoj mogla voziti frana dok je namontirana na kolica (vozio se u kolicima,bez nagoba naravno). Nisam ga mogla voziti u namontiranoj sjedalici na kolicima jer kad bi ju stavila u utore nagib pod kojim beba sjedi bio je prevelik.problem se nije mogao rjesiti niti rucnikom pod bebom,jer je nagib fakat velik.znam da npr.hauckova kolica imaju tu sjedalicu u kojoj mozes voziti i novorodjece.

    ja obozavam od "dodatne opreme" i onu sviralicu koja se namontira na krevetic pa se figurice vrte bebi iznad glave (lijepo zaokupe paznju i skroz malim bebama).

    Kadica koju sam dobila uz komodicu mi je bila ruzna,pa sam mu kupila jos jednu,prekrasnu,veliku pod imenom Laguna, u TL za preko 200 kuna i dobila sam sranje. Ta prekrasna kadica koja je toliko velika da se maloj bebi cini kao bazen, ima cep u sredini kade na koji beba nabije guzu,ili ledja, ili ogrbe nogicu-dakle ne kupuj kadicu sa cepom u sredini. (ona ruzna mi ima cep sa strane, puno je manja i totalno funkcionalna)

    Ak se sjetim jos, javim!

  14. #14
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Čitam i razumijem 3%. Znam što je bodić i jaknica, ali već benkica :? Pa ležaljke, pa maxi cosi, pa zaštitna ogradica :?

    Vidim da ću morati poduzeti jedno dućansko istraživanje da uopće vidim šta ima...



    Čitala sam na topicu o infant potty treningu da je za bebe koje će probat bit bez pelena (ako bude išlo 8) ) dobro kupiti posebno hlačice a posebno majičice, dakle ne bodije. Jel zna netko nešto o tome?

  15. #15
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ifi, sto se tice kozmetike, tu ti nista ne treba...
    u pocetku ga kupas u vodi s par kapi maslinova ulja, a za guzu ti je odlicna pavloviceva mast (imas je u DM)....

    puderi, samponi, kupke, kreme za lice, nista ti nije potrebno - sto manje kemije na tijelu, to bolje....

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Da, u pravu si, jer kad beba treba piskiti ili kakati, lakse je skinuti samo hlacice nego onu jednodijelnu instalaciju s djeteta.
    Vidis, dobro si i mene podsjetila s tim. Ja imam vecinu jednodijelnih stvari, a isto sam mislila pokusati s ipt. Mislim da je Samaritanka negdje pisala da nije lose imati donje majice i gacice umjesto bodica. Razlog isti ko i gornji.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Zaboravila sam napisati, ako namjeravas krenuti sa ipt, mozda nije lose opskrbiti se sa onim podlogama za presvlacenje, recimo od babylove ili fixies. I onda ako beba lezi na tebi, ili se dese nezgode, a bit ce ih sigurno, podloga sigurno dobro dodje.
    I ovo sto Zrinka kaze isto. Kozmetika ti u biti ne treba. Eventualno mozes uzeti neku kremu za guzu ako dodje do osipa i to je sve. Ali, mislim da i u tom slucaju moze maslinovo ulje ili tvoje mlijeko.
    Nama nisu trebali ni krevetic, ni ta ogradica, ni vrtic, ni lezaljka.....Beba se igrala na podu. Nabacali bi dekica i polegli je na to. Spava s nama. U pocetku smo je stavljali nekad spavati u onu kosaru od kolica, kasnije kod nas. Vrtic.....ja sam alergicna na te vrtice. Kuma mi je svoj posudila i mozda smo ga jednom koristili. Radije pustim dijete da se na podu igra. Kolica, autosjedalica, kadica za kupanje i marama su mi jedino ok od te opreme.
    Sto se tice odjece, imali smo par bodija, odjelca, dva skafandera, nekoliko pari carapica i stramplica, dvi tri kapice, cini mi se tri dekice, jedne ili dvoje pamucne papucice i valjda je to sve. Kasnije se zalihe popunjavaju ovisno o tome sta ti treba.
    Jer ko sto je Ines rekla, nesto je nekome totalno bezveze, a netko drugi smatra to isto jako korisnim.
    Mi smo isto imali onaj Nivein ruksak, mada mogao je isto tako biti neki drugi. Jer tu kozmetiku iz njega nismo uopce koristili. Jedino je on dobro dosao za nositi stvari i imao je dobru podlogu za presvlacenje u sebi.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja sam naucila da je minimalna kupovina najbolja, dakle:

    Za bebu
    Autosjedalica
    5-7 kompletnih presvlaka, tako da ne zuris s' pranjem. Meni su bodii i pidzame bili dovoljni prvih 3 mjeseca. Cisti pamuk, dijete ne sputano, super!!
    Krevetic ili ogradica ili kosara (jedno nikako svo troje)
    2 plahte, pokrivaca
    tuce platnenih pelena koje koristis za bridanje bebe poslije kupanja, za bljuckanje i sve za sta ti zatreba
    2 toplije pelene ili peskirica u koje se moze zamotati za slucaj potrebe
    posuda za kupanj i neko med. ulje za kupanje.
    krema za guzu (to cisto da imas a slucaj potrebe ako krene krivo, nace potpuno nepotrebo)
    cetka za kosu (cetka se svaki put poslije kupanja, da se tjemenjaca ne stvara)
    2-3 mini-mini siperka, za slucaj da puno bljucka
    termometar
    vlazne maramice
    pelene

    Za sebe:
    topli ogrtac
    pidzama/ kucno odjelo za dojenje (ja ih sama pravim)
    exta posteljina
    jastuk za dojenje
    informacije gdje i kako mozes kupiti izdajalice/kreme i sl. za slucaj da ti zatreba
    1 grudnjak za dojenje i jasicici.
    marama za nosenje (ja ih sama pravim)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ifi sva u cudu :D
    maxi cosi je ustvari autosjedalica. lezaljka ti je slicna autosjedalici, ali nema istu namjenu.
    Zastita oko krevetica ti je onaj platneni omotac da se bebica ne udari. To ti odmah nece trebat, ali bolje da kupis. Kada se samo uzima dodje puno skuplje, nego kada kupujes zajedno sa posteljinom. 8)

    Ifi, nemoj kao ja, umjesto vrece za spavanje kupiti skafander
    18.3.2004-Edita

  20. #20
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    meni su sve kadice bile nespretne. pa se kupamo zajedno 8)

  21. #21
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ja sam frana tusirala prvo vrijeme jer su mi kadice bile nespretne.sad kad sjedi kadica mi je ok

  22. #22
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Cure ja ovako nisam bila zbunjena od prvog srednje, ono prvi dan - što će sada biti

    Mislila sam si olakšati ovim topicom - kad ono - španska sela... Ma znam ja da moji frendovi u nečemu drže djecu - al da je to košara/ležaljka :? Komplicirano je to s djecom.

    Jel da idem u Graz, jel tamo povoljnije? I gdje da idem u Graz? Jel ima neki dućan (ko H&M) za robu - dođeš i kupiš sve - od nepromočive plahte do češlja za bebu i to za normalne cijene.

    ps Neću puno trošit na preskupe artike, odlučila sam štedit bebi za koledž. kako je krenulo kod nas

  23. #23
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Da li je dobar Kamaris jastuk za dojenje ili mi preporučate neki drugi?
    Isto pitanje vrijedi i za maramu za nošenje i one rolice za siguran san.

    Hvala curke. Moram jednom sve forumašice pozvati doma na večeru; fakat ste od koristi

  24. #24
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ifi, moj savjet je da ne zazires od rabljenoga, meni je to recimo s prvim djetetom bio bed, jes da nisam od nikog ni imala za posudit, ali bila sam sva ono u djiru, za moje dijete sve novo. mislim, ok, nola je sve naslijedila, ali svejedno, da sad idem opet, isla bi na neke rabljene stvari, npr. autosjedalica sigurno, lezaljka (viper) isto, krevetic boljedaneznas kolko smo platili(prekrasan jem, a mi mislili da je to vazno ) a mogli smo proci s kreveticem ispod 1000 kuna jer jan je jos i spavao unutra, ali nola jedva tri puta, spava s nama. klokanicu vise uopce ne bih kupila, maramu bih kupila novu.
    rolice za spavanje meni nisu bile potrebne, djeca su mi spavala na ledjima, eventualno podignut madrac za nolu jer je bljuckala, jan nije.
    isto tako ako ce ti dijete spavati s tobom, smanji posteljinu, meni sad ova za kindac opce ne treba.

  25. #25
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Moj savjet, opusti se i uživaj
    Za bebe stvarno ima svačega za kupiti. Različite stvari, a ista primjena. Sve je to individualno. E sad kako se snaći? Kao što vidim imaš još dosta vremena pa možeš šetati dućanima, gradom i parkovima i škicati bebe i roditelje . To sam barem ja radila. Sjećam se kad sam ostala trudna rekla sam frendici da mi više pokaže benkicu jer ja nisam sigurna što je to . Prije nego sam išla kupiti kolica virkala sam po gradu u sva kolica na koja sam naišla, da li su praktična, što sve imaju, da li škripe, kakvi su kotači... par puta su me roditelji stvarno čudno gledali :shock: . Rezultat svega toga je iskustvo i da idem slijedeći put ispočetka bilo bi:
    umjesto benkica - bodybenkice u jednom (ima ih mtč)
    sva odjelca sa stopalima, kopčanje sprijeda i između nogica, može na tregere
    kinderbet, a valjda je obavezno ali nama je Pera u njemu spavala svega par puta na početku. Dalje spava sa nama jer ju je tako bilo praktičnije dojiti. Kada sam došla iz rodilišta nisam mogla sjedećki pa je bilo logično ležečki, a onda bi ja zadrijemala, a i ona. Tako je ostalo.
    aoutosjedalica - OBAVEZNO
    kolica - mogu poslužiti i bolje ih je kupiti prije jer je izbor dosta velik, a poslije je vremena malo
    kozmetika - što manje
    ma ima se o tome pisati i nekome paše jedno drugome drugo. Najbolja stvar od svega je da kad kupiš nešto, a postoji nešto bolje, zapravo to i nije tolika greška jer je sve to upotrebljivo i sa svime se možeš snaći i s vremenom shvatiš što ti više odgovara.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    8) Dobar dan. Mi smo novi na forumu i oboje (buduca mama i buduci tata) koristimo isti nick. Mama pretezno guta informacije o porodu, bolnicama, vjezbama a tata vise o tehnickim detaljima (kolica, krevetici, auto-sjedalica)...
    E, kako je sada tata online da vas nesto priupitam: Da li na forumu ima, i ako nema kome da predlozim da se otvori tema "Oprema za djecu" pod kojom bi se objedinili svi postovi vezani uz kilica, sjedalice, krevetice i slicne stvari? Svaki buduci roditelj postavi barem jednom to pitanje i koliko ja vidim to je razbacano po raznim temama i treba puno vremena da se sve to pronadje a mislim da ima vise nego dovoljno postova da ta tema bude vrlo zanimljiva.
    Thx

  27. #27
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    E bravo! To je razlog zašto sam pokrenula ovaj topic i voljela bih da s vremenom organiziramo neki zdravorazumski popis (fleksibilan i demokratičan, naravno) koji će pomoći ljudima da kupe što bolje za svoju bebu, što praktičnije za sebe i potroše što je moguće manje novca na gluposti.

  28. #28
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Ifigenija (i ostali početnici ), evo popis i opis opreme za bebe koja je mogla zvučati nespretno, odnosno nejasno:

    Benkica s dugim rukavima.
    Benkica je majičica koja se veže djetetu na leđima. Praktična je za oblačenje i zato dosta omiljen odjevni predmet.


    Ovo je tzv. bodi benkica. Obuče se djetetu, sveže na leđima i još pričvrsti drukerima između nogica.



    Ovo je klasični bodi bez rukavića.


    Bodi s dugim rukavima.


    Bodi s kratkim rukavima.


    Ovo je meka zaštitna ogradica za krevetić. Postavi se uz gitre na kinderbetu kako dijete ne bi glavicom udaralo o njih, ili nogicom zapelo između.


    Ovo je meka košara za kolica u kojima roditelji znaju pre/nositi djecu dok su još malena. Kasnije se može koristiti kao vreća za noge, tj. topla vreća za zimske šetnje kada dijete poraste.


    Ovo je tvrda košara za kolica.


    Ovo je famozna ležaljka. U njoj dijete leži, sjedi kad poraste da može sjediti, igra se i sl.


    Maxi-cosi! Jest da je to samo ime branda, ali ljudi su to poistovjetili s ovom autosjedalicom koja može služiti i kao ležaljka/sjedalica za djecu i u kući.


    Štramplice bez rukava.


    Žabice, odn. hlačice sa zatvorenim stopalima.


    Vrtić, odn. portable kinderbet.


    Kolica Ova su meni najljepša. *šmrc* Nažalost, ništa od njih, jer imamo blizance







    Vičite ako treba još nekaj pokazati.

    ~lex~

  29. #29
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Tnx!
    Sad su neke stvari jasnije

    Jel može još informacija o markama koje su okej i onima koje nisu i o cijenama?

  30. #30
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    meni je ključni dio baby opreme bila i ostala marama za nošenje.
    klokanica je nešto slabiji izbor jer te nakon kraćeg vremena počnu bolit leđa, ali marama je zakon, znala sam nosit bebu po cijeli dan u njoj i sve 5 .
    prvih dana sam bebu uspavljivala isključivo u njoj-spustila bi je nisko tako da može sisati i kad bi dovoljno čvrsto zaspala tek onda sam je spuštala u krevet..a nekad ni onda .

    ovako izgleda kad nosiš novorođenče:


    ...a kasnije se može nositi i ovako:


    još jedna stvar koja mi se čini praktična ako kupuješ i autosjedalicu i kolica da ih kupiš u paru-tako da se autosjedalica može zakvačit za kolica.
    to je zgodno ako beba zaspi u autu pa je ne želiš vadit van da se ne probudi, nego cijelu sjedalicu skup s bebom izvadiš i zakvačiš za kolica.
    to izgleda ovako:

    ...a odvojeno izgleda ovako (nisam našla sliku istog modela, ali razlika je samo u dezenu):


    za kolica je inače zgodno da imaju pomičnu ručku (moja nemaju-jedina zamjerka) tako da možeš prebacivat ovisno o dobi bebe-da gleda prema tebi ili prema van.
    čini mi se da su kolica s dubokom košarom skupa i kratkoročna investicija, jer čim beba počne sjedit, tražit ćeš nova.
    čini mi se puno ekonomičnije imat jedna kolica koja imaju barem 2-3 položaja (ležeći, polu, sjedeći) kao npr. ova na slici.
    i uopće ne moraju bit najskuplja, važno da su čvrsta, lagana, lako sklopiva i da imaju dobre amortizere.
    mislim da su ona s velikim kotačima za bebu najudobnija, ali su nešto teža za manevriranje po gradskim ulicama.

    za ležaljku mislim da nije neophodna investicija iz više razloga: auto sjedalica se može koristiti na potpuno isti način, čak se može i ljuljati, a imaš samo još jedan komad opreme više; drugi razlog je što, po mom osobnom mišljenju, bebu nije dobro stalno držati u (polu)ležećem položaju jer tako ne jača mišiće.
    to govorim iz iskustva-stariju kćer sam dosta dugo držala u sjedalici i tek kad je počela samostalno sjedit smo to smanjili i propuzala je tek s nekih 10 mj.
    ovu mlađu bebu sam od prvog dana stavljala na pod tj.dekicu na trbuh dokle god se nije bunila, a tek onda u "prijestolje" .
    sa 6 i pol mj. je već puzala.

    što se dječje kozmetike tiče, cure su ti već rekle- što manje kemije to bolje.
    ja guzu mažem pavlovićevom i to samo po potrebi-kad je malo suša koža.
    vani ima za kupit i cijele linije organske kozmetike za bebe, ali to kad malo naraste.

    a o markama neću , tu tek svako ima svoje mišljenje 8) .

  31. #31
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Većinu su cure već nabrojile. Moje iskustvo je slijedeće:
    - većina robice je posuđena i ako je što sfalilo (jer je moj pajcek bio sitnije građe od prethodnika i rođen je u kontra godišnjem dobu) dokupili smo, osim tu i tam koju stvar koju smo kupili čisto jer su nam bile slatke
    - benkice su mi bile koma i koristila sam ih jednom; koristim bodiće od početka, a isprve su mi bile zakon bodi-benkice (bodići koji se rasklapaju ko benkice)
    - ta ležaljka (viper) je isto bila posuđena i koristila sam je, ali rijetko jer sam malog stavljala na pod; mislim da je bolja investicija neka spužva koja se može presvlačiti i stavljati na pod
    - da ponovno kupujem kompletnu opremu, vjerojatno ne bih kupovala krevetić i putni krevetić već samo ovaj putni i u njega stavila normalni madrac (kad smo doma, a za na put ne)
    - klokanica mi je bila super jer ju je nosio uglavnom MM (njemu je to bilo zakon), dok maramu ne želi nositi pa klinca u njoj nosim samo ja
    - kolica sam nabavila polovna, zajedno s košarom dok je beba još mala i auto-sjedalicom, platila pola cijene i totalno sam zadovoljna (meni su se isto sviđala ova ogromna kolica s ogromnim kotačima, ali sva sreća da ih nemam jer bih bila ograničena samo na svoj kvart, a ovak sam sklopila kolica bez pol frke i nosala ih po tramvajima s kraja na kraj grada dok je mališa bio ili u klokanici ili u marami )

    - ogradicu za krevetić kupila sam da mi je pokrivala samo pola krevetića i mislila sam da je uopće bezveze, ali slatko no poslije mi je bila super i bilo mi je žao što ne prekriva sve stranice, pogotovo kad je klinac počeo migoljiti po krevetiću

    - komodica za presvlačenje mi je super, jedino da je još mrvicu viša i mislim da iz nje izvlačim maksimum maksimuma jer mališu još uvijek presvlačim na njoj

    - žao mi je što nisam imala jastuk za dojenje
    - ne mogu se više sjetiti :?

  32. #32
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Ifi, otidjes na slijedecu rodinu rasprodaju i za male nofce se opremis

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    Ifi, otidjes na slijedecu rodinu rasprodaju i za male nofce se opremis
    pa stvarno Ifka, jel moguce da ti je rasprodaja promakla...?!?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ovo je po mom misljenju najbolja marama za novo rodjence. Ja ih sama radim. Upravo pisem uputstvo i za ostale. Moram prvo dati nekom na citanje, mozda sam nesto preskocila pa budem stavila.
    http://www.beginnings.org/winkel/sli...new_native.htm

  35. #35
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Što je putni krevetić?! :? Ajme koliko ja ništa ne znam

  36. #36
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj lejla prvotno napisa
    Ovo je po mom misljenju najbolja marama za novo rodjence. Ja ih sama radim. Upravo pisem uputstvo i za ostale. Moram prvo dati nekom na citanje, mozda sam nesto preskocila pa budem stavila.
    http://www.beginnings.org/winkel/sli...new_native.htm
    Ja ne znam taj jezik
    Od čega radiš? Zar ne treba to biti od nekog posebnog materijala i bojan posebnim bojama - sve reci.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ifi: Putni krevetic ti je Lex stavila fotku pod Vrtić, odn. portable kinderbet.

    Lex: Pa imas te trokotace (kolica) i u duplom, cak i u trostrukom izdanju!! ili ti se ne svidjaju!!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Što je putni krevetić?! :? Ajme koliko ja ništa ne znam
    putni krevetic ti je lex stavila gore.

    moze se spakirati u torbu velicine torbe za tenis. moji starci to imaju za davida, jedino sto su u njega stavili normalan jogi. ima otvor na jednoj stranici, davidu je to skroz super. stavili smo mu plahtu preko kreveta, pa mu je to bio - sator!

  39. #39
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Aha, znači putni krevetić je da staviš bebu u njega kad si na putu. A zašto beba ne može spavati u krevetu s mamom i tatom? I ako u viksi imaš poseban stabilni kinderbetić i kinderbetić za doma - onda ti putni krevetić ne treba? Ili ipak treba :? Joj, koliko zamki na svakom koraku, glava će mi puć

    Ak spakiraš kinderbetić u torbu za tenis - a kako nosiš madrac

    :?

    Niš ne kužim.

  40. #40
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj lejla prvotno napisa
    Lex: Pa imas te trokotace (kolica) i u duplom, cak i u trostrukom izdanju!! ili ti se ne svidjaju!!
    Ma sviđaju mi se samo ova kolica. Super mi je boja šasije i materijala. Ja sam sucker za prirodnim, zemljanim bojama i materijalima. I volim robustan dizajn. Ostale trokolice su pomalo bljedunjave u usporedbi s ovom, a ovu ne proizvode u duploj verziji.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno



    moji starci su daleko, idemo im relativno rijetko pa zato poseban krevetic. kad odemo, spakiraju ga u torbu, a jogi ubace u ormar.

    jogi je dodatna opcija, znam da ih neki ne koriste.

    draga, mozda si primila vec previse informacija? odmori malo, nek' se slegne...

  42. #42
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ako beba spava s vama, krevetic ti ne treba, ni putni ni kucni

    ti putni krevetici, mislim i da nisu za duga spavanja, vise dana, mjeseci, jer je madrac meksi, koji se da smotati (nisam sigurna 100%), nisam ga imala)....

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ifi ja sam ti gore napisala: jedo od slijedeceg ti je potrebno: krevetic ili putni krevetic ili kosara ili mekana kosara ili nesto takvo. To cisto da bebu nekad' mozes skloniti da presvuces posteljinu i sl. Meni su kosare super jer ih mozes nosati iz sobe u sobu, staviti na sto u trpezariji a i kad' krenes negdje napunis ih stvarima za bebaca pa na ledja (tvoja) a bebaca u autosjedalicu, pa u auto. Tako si potpuno mobina, a bebac ima mjesto za spavanje gdje god dodjes

    Sto se marama tice, link sam ti poslala iskljucivo zbog slike, jer su mi zaista preskupi. A o materialima i sl. se moras strpjeti do wikenda, kad idem pisati kako i od cega se prave!!

  44. #44
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Lex,di si vidjela takva kolica? Meni su isto fenomenalna,takva tražim ali u Zgb-u .i nema neki veliki izbor kolica sa 3 kotača. :/

  45. #45
    lidac2004

    Početno

    Citiraj ~lex~ prvotno napisa

    Ovo je famozna ležaljka. U njoj dijete leži, sjedi kad poraste da može sjediti, igra se i sl.


    [
    ~lex~
    Meni su za ovu lezaljku rekli da nije preporucljivo novorodence drzati u njoj nego tek negdje od treceg mjeseca kad malo ojaca,jeli to tako ili moze i prije?

  46. #46
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ovakva lezaljka ima masu polozaja, od skroz lezeceg do skroz sjedeceg i super je, moze beba od prvog dana, meni je to bilo sjajno da me gleda dok kuham, dok sam se tusirala, na wc-u, ma svugdje sam ih nosila. naravno, pod je zakon za male bebe pazila sam uvijek da budu i puno na podu al ne mozes uvijek. takodjer, preko dana su mi obadvoje prvih 6 mjeseci zivota spavali iskljucivo u tim lezaljkama.

  47. #47
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj mum_to_be prvotno napisa
    Lex,di si vidjela takva kolica? Meni su isto fenomenalna,takva tražim ali u Zgb-u .i nema neki veliki izbor kolica sa 3 kotača. :/
    Ta kolica su Hauck Asahi, model Typhoon 3D. Koštaju oko €350 i mogu se naručiti preko interneta. Pretpostavljam da se mogu nabaviti i u svim bližim mekama šopingoholičarskih Hrvata.

    Druga najbolja kolica koja mi se sviđaju su Mutsy i ta se prodaju u Baby Media dućanu u King Crossu. Nemaju sve modele, ali ih valjda mogu naručiti. Prilično su skupa. Modeli koje sam ja vidjela na ponudi nisu ispod 5 tisuća kuna.

  48. #48
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Cure ovaj mi je topic tako super, pa ga podižem za nas koje još nismo stigli do kupnje

    Mene najviše zanima šta mi od robice stvarno treba s obzirom da mi je ljetni termin (20.06.) - mislim, hoće li mi odmah trebati dugi rukavi ili je dovoljna samo recimo jaknica, a sve drugo kratki i mogu li recimo kratke hlačice i čarapice ili odmah one duge sa čarapicama :?

    Sve su piđamice nekako dugih rukava, može li beba spavati u bodiju ljeti i ako je pokrivam dekicom, treba li ona biti presvučena ili ne mora :?

    Najviše od svega me brine šta ponijeti za bebu u rodilište s obzirom da je ovdje u Kninu rooming in :? hoće li mi trebati pelene i sl. :? da ponesem jastuk za bebu za lakše dojenje :?

    Jest da je još rano, ali treba se maximalno pripremiti

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Citiraj vesnare prvotno napisa
    Mene najviše zanima šta mi od robice stvarno treba s obzirom da mi je ljetni termin (20.06.) - mislim, hoće li mi odmah trebati dugi rukavi ili je dovoljna samo recimo jaknica, a sve drugo kratki i mogu li recimo kratke hlačice i čarapice ili odmah one duge sa čarapicama :?

    Sve su piđamice nekako dugih rukava, može li beba spavati u bodiju ljeti i ako je pokrivam dekicom, treba li ona biti presvučena ili ne mora :?

    Najviše od svega me brine šta ponijeti za bebu u rodilište s obzirom da je ovdje u Kninu rooming in :? hoće li mi trebati pelene i sl. :?
    Lu se rodila 17.7. i bilo je užasno vruće, a negdje do 15 - tog(prije toga) je bilo promjenjivo. Mislim, dosta ti ovisi kakvo će vrijeme biti krajem 6-tog - koliko znam ljeti je u Kninu ful vruće. Mi smo od početka imali samo kratke rukave, eventualno po noći za spavanje bodi s dugim rukavima - uglavnom nikakve hlačice...Navečer bi je pokrili s dekicom i to je bilo to. Imali smo u pripremi duge rukave koje smo joj oblačili kad bi malo zahladilo - ali općenito je bilo jako vruće i nismo je pretrpavali s robom. Super je šta ćeš imati bebu uz sebe pelene obavezno ponesi sa sobom ili nek ti ih MM donese kad rodiš. Jastuk za dojenje ja nisam imala, ali čula sam da je super - već će ti se netko javiti tko ima više iskustva. Sretno s bebachem

  50. #50
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Za bebu u rodilištu ti trebaju pelene (uzmi mali pak, babylove newborn ima čini mi se 20 tak kom.- to je dovoljno) i vlažne maramice. I to je to. Bebe su tamo obučene u njihove benkice i umotane u jastuk.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •