Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: "PRIJATELJ"

  1. #1
    bamboo

    Početno "PRIJATELJ"

    Moj (uskoro) 8-godišnjak, prvašić, ima prijatelja (prijatelj je par mjeseci mlađi), sin je moje najbolje prijateljice. Susjedi smo, dečki idu u isti razred, često smo zajedno na rođendanima, izletima i sl.
    Problem je prijatelj. Znamo ga od rođenja, pratili smo kako se od malena bake, dede, roditelji prema njemu ponašaju - nedosljedno, ohrabrujući ga u bedastoćama dok je to simpatično, a poslije se zgražajući, često sa omalovažavanjem (kada će naš P biti tako velik kao vaš R? kada će prohodati kao vaš R, kako je vaš R dobar, a naš P nije....), od kada su dobili mlađe dijete stvari su naravno potpuno izmaknule kontroli jer je stariji P od tada jadan za sve kriv.
    Mi smo malog P oduvijek nastojali u druženju sa nama poticati u lijepim i kreativnim igrama i pružiti mu prijateljsko okruženje i podršku (koliko god smo mogli).
    Naš je sin dobar u školi, pažljiv, aktivan, savjestan i marljiv, što kod prijatelja iz susjedstva opet izaziva čini mi se neku zavist i ljubomoru.
    Sada uviđamo da je našem R već nemoguće sa svojim prijateljom, koji ga neprestano nešto izaziva i čačka po njemu i stalno ga maltretira.
    Smanjili smo izvanškolska druženja jer vidimo da našeg R te igre ne vesele.
    Što učiniti? Ima li netko sličnih iskustava ili pametnih savjeta?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Neznam šta bi tirekla, teška je situacija jer nije dijete krivo nego njegovi roditelji kojima vjerojatno i da im nešto kažeš nebi bilo smisla.

    Probaj ti pričati s tim dečkom. Vidjeti u čemu je problem, porazgovarati o tome i objasniti mu šta znači biti prijatelj jer ako se ne bude ponašao kako treba, izgubiti će najboljeg prijatelja. Objasni i tvom sinu situaciju pa neka bude malo tolerantniji. Ako ne uspije, nemoj siliti prijateljstvo na štetu tvog sina.

  3. #3
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Kažeš da je to sin tvoje najbolje prijateljice.
    Onda bi vas dvije mogle probati malo o tome popričati.

  4. #4
    bamboo

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Kažeš da je to sin tvoje najbolje prijateljice.
    Onda bi vas dvije mogle probati malo o tome popričati.
    To mi je zasigurno sljedeći potez, no još uvijek nisam sigurna na koji način i kako sa prijateljicom razgovarati o toj osjetljivoj temi. Razgovarali smo mi o P već sto puta, ali onako uvijek usput, dijagnosticirajući uvijek samo simptome, a nikad dublje analizirajući srž problematičnog ponašanja (nije samo prema mojem sinu takav).
    Voljela bih da to sada bude konstruktivan i poticajan razgovor, pa slažem misli i vaša su mi razmišljanja dobro došla.

  5. #5
    live

    Početno

    S prijateljicom sjesti u miru i reći što misliš, počevši od toga kako misliš da ga odgajaju nedosljedno, ohrabruju u bedastoćama i slično. I reci kako se njegovo ponašanje odražava na tvog sina. Vjerojatno će se isprva naduriti, ali ako ti je stvarno frendica jednom će i razmisliti o tome, a ako se zauvijek naduri - bolje izgubit nju nego gledati kako netko na tvoje oči zlostavlja tvoje dijete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •