Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 212

Tema: novi waldorfski vrtić 'vitica'

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    naprimjer dijete u Njemačkoj može vidjeti kokoš jedino u zoo-u
    ja sam se šokirala šta radi kokoš u zoo :shock:

    kad oni usmeno pričaju priču o kokama... dijeca nemaju pojma, šta je to? žirafa...

    mi koji imamo brdo rodbine po selima i gdje su takve pojave normalne, i priče će biti puno puno bolje usvojene...

    a takvih primjera je brdo...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    ako je filozofija svih w vrtića jednaka:

    kako to da se ne slažu s platnenim pelenama?

    ili kako to da su mi u jednom w vrtiću rekli da uopće ne upotrebljavaju slikovnice zbog svoje filozofije, a u Vitici upotrebljavaju...

    malo su ti stavovi ipak različiti...

  3. #53
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ma daj, adrijana. kakve kokosi, kakvi bakraci.

    malo su ti stavovi ipak različiti...
    govorila sma o skolama, ne znam tocno za vrtice, al ne vidim razloga zasto bi bilo bitno drugacije. pa u tome je kvaka, ne moze se svaki hr vrtic nazivati waldorfski, samo jer je njemu tako shunulo. nekih principa pedagogije koju je zastupao matori steiner treba se pridrzavati.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Samo da na brzinu kazem.. malo sam se raspitala... uglavnom, po waldorfskoj teoriji, do 3. godine RODITELJI ODGAJAJU dijete, a tek nakon toga to mogu činiti drugi.
    Stoga... ajmo reći da se vrtić od 1-3 godine ne uklapa u waldorfsku politiku.

    A sto se tiče same vrtićke politike - mislim da se za takve stvari treba obraćati ravnatelju i sličnom, ne tetama... Rečeno mi je također da je i česta fluktuacija zaposlenih tamo.

    Evo toliko... ja sam manje odusevljena s time.. i mislim da mi je teta čuvalica ipak bolje rješenje do 2.3. godine...

  5. #55
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj hagulkica prvotno napisa
    :? , petarpan ako živiš 10 m od vrtića u Vukovarskoj, onda sigurno možeš primjetiti da imaju sigurnosnu bravu s vanjske strane dvorišnih vrata baš zato da klinci ne mogu sami otvoriti.
    Sorry hagulkice, ali nije me bilo duže vrijeme, pa nisam mogla reagirati ranije, ali ti si tamo vodila dijete i nadam se da si primjetila ono što ja primjećujem dovoljn o često da bi bilo PREČESTO, a to je da su vrata dvorišta svako malo OTVORENA, sa sigurnosnom bravom ili bez nje...a ja to vidim kad ti ne vidiš jer ja buljim u njihovo prednje dvorište praktički non-stop...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Mi ne idemo vrtić u Vukovarsku.

  7. #57
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    m islila sam da ideš kad si tak nepobitno ustvrdila da imaju sigurnosnu bravu...al eto...
    meni se kosa diže od tih njihovih nazovi sigurnosti...
    dok. s drige strane, državni vrtić u rapskoj ulici ima sigurnosnu bravu na dvorišnim vratima, koja je po cijele dane spuštena i sigurnosnu bravu na ulaznim vratima, koja je isto zaključana po cijele dane...

  8. #58
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    I državni i privatni vrtići imaju svoje mane i prednosti, zaista puno ovisi o osoblju. Slažem se da je bitna sigurnost djece, dakako. Ja sam osobno jako zadovoljna Viticom u Rockfellerovoj, N nije niti jednom zaplakala i rado ide "na vitića". Svašta rade, igračke su od prirodnih materijala (iako imaju i neke plastične za vrt) i nema ih puno, ali ne vidim da klincima to smeta. Njihova je mašta nezaustavljiva - velika je promjena otkada ide u vrtić da ju gotovo uopće više ne zanimaju crtići i TV i puno se duže igra sama. Sviđa mi se i što nema vike, svađanja... To valjda i zato što ih je malo. Ne moram misliti o klopi jer jedu zdravo, imaju malo, zgodno, izolirano dvorište koje ne gleda na cestu i u zelenilu je (i ne mogu nikako sami izaći van Istina, WC je jedan i malen, a ne kao u većim vrtićima gdje ima po 5-6 WCa i lavaboa, ali prednosti ima mnogo. Naravno, kome se sviđa takva pedagogija.... Što se Steinerove filizofije tiče, u nekim se stvarima ne slažem s njim, ali dublja filozofska pitanja zaista nemaju utjecaja na ono što se s djecom radi u vrtiću - više određen način rada i discipline. Da, discipline ima sigurno, to se vidi i po točno organiziranim i zaokruženim aktivnostima u određeno doba dana, aktivnostima tokom tjedna i godišnjih doba itd... U krajnjoj liniji, ne odgovara svakome isto, sva sreća da smo različiti i imamo različite afinitete pa možemo birati ono što nam najviše odgovara. Meni je važan instinkt i po njemu se često ravnam, a instinkt me i doveo do Vitice. Bumo vidli jel bio u pravu

  9. #59
    mayamaya

    Početno

    ja sam neki dan bila sa svojim Andrejem (8 mj.) u Vitici u Rockfellerovoj - dodjosmo izvidjeti kakva je atmosfera u njegovom 1. vrticu (od jeseni ce ici) - i mogu reci samo rijeci pohvale. upoznali smo Tirnu, Nusu, Niklasa i jos jednu malu curicu koja je nedavno prohodala.. super su ekipa i odmah su se zainteresirali za Andreja.. Tirna ga je cak htjela hraniti, davala mu je vodu na bocicu...


    Citiraj hagulkica prvotno napisa
    Za sada su svi u jednoj grupi, jer ih je 6ili7ero, ali upisi su u tijeku pa će s vremenom napraviti grupu za 1-3 godine, i 3-7 g.
    I s igračkama sam jako zadovoljna, potiču maštu . U stvari imaju sve kao i državni vrtići, kocke, slagalice, slikovnice, lutke... samo je sve od prirodnih materijala i Tirni se jako sviđaju. A prvi dan je bila totalno fascinirana kak' teta štrika robu za bebe!

  10. #60
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    mislim da su w.vrtići u Zagrebu onoliko waldorfski koliko to roditelji traže.
    i čini se da većina traži neki miks između "običnog " i normalnog.
    većina roditelja kojima su djeca tamo su simpatizeri w. pedagogije do određene mjere, ne slijepi pobornici i zagovornici (moj dojam ).
    i svaki ima svoje specifičnosti, neki su malo više, neki malo manje waldorf..
    navodno je u ZG "najwaldorfskija" "Mala vila" koja je u biti igraonica (info od mame koja ima iskustvo skoro sa svim w. vrtićima u zg).

  11. #61
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    mislim da su w.vrtići u Zagrebu onoliko waldorfski koliko to roditelji traže.
    i čini se da većina traži neki miks između "običnog " i normalnog.

    mislim da su w.vrtići u Zagrebu onoliko waldorfski koliko to roditelji traže.
    i čini se da većina traži neki miks između "običnog " i waldorfskog.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    ! Da, Juanita tak ih i ja nekad zabunom dijelim.
    Za Malu Vilu sam i ja čula isto. Jedno vrijeme smo tamo odlazili popodne na glazbenu igraonicu za klince (neovisnu od vrtića, sad se više ne održava tamo) i jako ugodno smo se osjećali tamo.
    Vrtić tj. igraonica je uz samu šumu na Zelengaju.
    Samo ... radi do 15 h.

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    .........molim vas: kakav im je dnevni raspored u Vitici ?
    Znate li možda koliko sati tjedno imaju strane jezike
    (mislim na grupu preko 3 godine) ?

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    .........molim vas: kakav im je dnevni raspored u Vitici ?
    Znate li možda koliko sati tjedno imaju strane jezike
    (mislim na grupu preko 3 godine) ?

  15. #65
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    I mi ćemo možda od jeseni u jaslice u Viticu!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Evo danas nam je, nakon ljetne pauze, ponovo počelo vrtićko druženje!
    Ujutro je bila super atmosfera, dobili smo još jednu sobu, još teta, još djece. Pozdrav mamama s foruma. Možda ovo ispadne roda waldorfski vrtić.

  17. #67
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A ima'l mjesta?

  18. #68
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    hagulkica, zbrisale ste bez pozdrava i još pokojeg odgovora...naime, mm naaajviše smeta riječ "vegetarijanska" naravno prehrana, ali se složio da nije loše imat crve u zdravoj jabuci jer je i to meso...bojim se da nismo ostavili dobar dojam kod tete Karmen...
    ali najvjerojatnije i mi krećemo za koji dan

  19. #69
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Baš me veseli da ima Roda u grupi! :D Jana kreće od sutra, vodi je tata. Mene teta Karmen oduševila stavovima o prehrani (ali i drugim stvarima), to mi je jedan od glavnih aduta zbog kojih smo se odlučili za Viticu. Vidimo se

  20. #70
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj hagulkica prvotno napisa
    Evo danas nam je, nakon ljetne pauze, ponovo počelo vrtićko druženje!
    Ujutro je bila super atmosfera, dobili smo još jednu sobu, još teta, još djece. Pozdrav mamama s foruma. Možda ovo ispadne roda waldorfski vrtić.
    hagulkice, jeste vi u jasličkoj grupi? tko je još s foruma tu?

  21. #71
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    i meni je prehrana u vrtiću jako važna makar moje cure jedu sve, ali što zdravije.
    mm je zakleti mesožder pa kad mi cure jedemo tofu ili seitan on dobije šnicl ili hrenovke. uvjerila sam ga i obećala da ako cure krenu u Viticu svaki vikend dobije mesine za ručak

    naime mi smo još u premišljanju jer nam je ideja za vrtić pala na pamet kad sam dobila šansu za drugi posao. do sada mi se rad u smjenama i vrtić nije činilo kao dobra kombinacija a i Hana je mala da je negdje ostavimo. ali ovdje će biti praktički zajedno i to me jaaako veseli :D

    dajte još malo utisaka o Vitici...

  22. #72
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    maxi, ja ću svoje utiske iznijeti sutra (iako iz 2., mm-ove ruke).
    davore, mislim da još ima mjesta, ali požuri. Nadam se da neće kršiti ono što su napisali na internetskoj stranici, a to je da jaslička grupa ima najviše osmero djece... mislim da im ni prostor baš ne dopušta više od toga...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Pa...za sada smo tu:
    -hagulkica
    -annar
    -berlinka
    -maxi

    ...i još me nekoliko mama pitalo o vrtiću putem pp-a, možda su među novom djecom i njihova.
    Danas je vladalo veliko uzbuđenje (i to ne samo među djecom ), pa se nismo svi upoznali.

    Davore- ima još mjesta. U grupu od 3-7 god primaju 15 djece, za sada nas je cca 7ero. U jasličku grupu primaju 8ero, za sada ih je 3-4.
    Sve u svemu n

    Maxi- sori kaj smo zbrisali, Noa je bila umorna, a i nismo se htjele mješati u raspravu o crvima u jabuci .
    Što se tiče klope, Tirna koja je totalni nejed u vrtiću jede sve, ja zadovoljna!

    Berlinka-vidimo se, sretno s adaptacijom. Jana će u jasličku grupu?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    ...ova nedovršena rečenica glasi: sve u svemu dobar nam je prosjek s foruma

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    I mi smo se upisali u viticu ( vukovarska ), u jaslice, na poludnevni termin.Krecemo od sljedeceg ponedjeljka na adaptaciju.
    Zanima me da li traze karton sa cijepljenjem, jer nemamo sva cijepljenja?

    Nisam pricala sa Karmen i ne znam sto kaze za prehranu,pa napisite jer me zanima.
    Pricali smo samo sa tetom Anitom.Svidjela mi se.Ali ima nesto sto me zasmetalo. Ona me u oba razgovora pitala da li smanjujem dojenje,a prvi puta je cak rekla nesto u stilu ako roditelj ne moze reci ne za ciku, kako ce onda kada dodju kompliciranije stvari u zivotu sa djetetom( ne mogu je tocno citirati) :? .Uglavnom,i na drugom razgovoru dobih dojam da joj produzeno dojenje bas ne sjeda. Mozda sam nes' zabrijala,ali mi je bas bilo to bezveze....sutila sam jer mi se lako digne tlak,pa radje kazem ili pitam neki drugi put sto mi nije jasno.
    Postoje dvije vitice - Rockfellerova i Vukovarska

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Ne traže karton cijepljenja.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Samo da vas cure pitam a da ne otvaram novi topic. Postoji li waldorfski vrtić u Split i gdje se nalazi. Ima li tko kakvih iskustava? Može i na pvt da ne remetimo temu. Hvala


  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    u Splitu

  29. #79
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Imaš dva: jedan na Trsteniku (otprilike ) a jedan na Skalicama.

    Ja imam nešto informacija o ovome na Skalicama pa se javi ako želiš detaljnije.

  30. #80
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    mi krećemo za par dana n adaptaciju :D
    Lara se jako veseli (za sad) a Hana niš ne kuži

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    jupiii :D
    jeste se uspjeli dogovoriti za međusmjenu?

  32. #82
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Evo i mene s dojmovima. Super je, sad je to vec "pravi" vrtic. Nusa me ni ne pogleda ujutro, zbrise odmah klincima u sobu...Berlinka upoznala sam tvojeg muza i malu Janu. Meni se tete zasada cine super, Jelena ima blizanke doma pa eto i teta s majcinskim iskustvom nije na odmet U grupama, koliko je za vidjeti, ima jos mjesta. Zasada se jos svi zajedno igraju, pretpostavljam da ce napraviti grupe za par tjedana, kada se svi prilagode. Drago mi je da se familija siri...pozdrav svima

  33. #83
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    mi krećemo od ponedjeljka :D

    za početak samo 2-3 sata tokom jutra, ja ću biti s njima, a dalje ćemo vidjeti...

    pusa svim Viticama

  34. #84
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Haj! Danas sam ja bila s Janom u vrtiću. Još je sve kaotično pa se neću istrčavati s preuranjenim zaključcima. Žao mi je što nisam upoznala nijednu mamu forumašicu, ali sam zato upoznala prekrasne curke Tirnu i Nušu Obje su mi samoinicijativno došle nekoliko puta
    Što kažete da se mi vitičari, forumaši nađemo na nekom igranju/kavi i uživo podijelimo iskustva? Meni bi puno značilo, a mislim da ni klincima ne bi bilo loše da se malo povežu, ovako uz posredovanje nas koji ih najbolje poznajemo... Danas mi je većina djece izgledalo kao maleni otoci (ok Tirna i Nuša ne - vidi se da su "adaptirane", ali i velike), ali drugi mi se čine premali za uspostavljanje kvalitetne međusobne komunikacije...
    Maxi, s tobom sad imam još jednu veliku zajedničku temu (osim VUR-a) i baš mi je drago što ćemo se upoznati!

  35. #85
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    može kava što se mene tiče.
    nudim svoj stan jer imamo dosta prostora, samo se morate popeti na 3.kat.
    hoćete ovaj vikend? ja radim u subotu ali popodne sam slobodna.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Mi smo na roćkasu u sub. popodne. Možda nedjelja ujutro? oko 10.30?

  37. #87
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Mislim da nama odgovara nedjelja ujutro, moram još provjeriti s mm-om

  38. #88
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    nedjelja ujutro je O.K.
    jel bolje u nekom parku pošto su najavili sunčano?
    ako je kod mene mm će biti istjeran na ranojutarnju kavicu

  39. #89
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Može nedjelja što se nas tiče, baš se veselim. Ak bu lijepo vrijeme, bilo bi bolje negdje u nekom parku. Bundek, Ribnjak, Jarun...?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Ribnjak zvuči super. A možem prije i na plac
    Što kažete onda da se vidimo na Ribnjaku oko 10.30?

  41. #91
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    može Ribnjak 10.30

  42. #92
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Može! Dakle,

    hagulkica
    maxi
    Annar
    berlinka

  43. #93
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Ok, Ribnjak 10.30. Bumo nosile karanfile ? Nas nemrete fulati, Nusa je sva naotecena od uboda komaraca , a ja sam širinski nezaobilazna.

  44. #94
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Pa kako sad komarci :?

  45. #95
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Pojma nemam, uletio valjda neki zadnji...Danas je vec bolje, dobila je homeopatski lijekic. Vidimo se sutra (ak nebudu sjekire padale).

  46. #96
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    vidimo se

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    96

    Početno

    Drage moje, nadam se da nećete zamjeriti upad...u vaš je vrtić u Rockfellerovoj prošlog ponedjeljka počela raditi naša teta čuvalica Maša...
    baš smo se fino ispričale i hvali krasnu dječicu...eto, smatram se dovoljno adekvatnom (čuvala je mog anđela godinu dana) da kažem da je svo ovo vrijeme bila divna prema Borni; mislim da bolju tetu čuvalicu nismo niti mogli dobiti...

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    da, i nama se teta Maša jako sviđa. I baš mi je drago da ima tak' dobre preporuke.

  49. #99
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    cure, ne znam da li da se hvalim pa da ne ureknem....
    Lara već drugi dan nije htjela doma iz vrtića pa je danas nagovorila tete (i mene) da ostane na ručku i spavanju...srce malo, stalno je tumačila da je ostala sama jer je vel'ka cura , jela je puno (sve osim tikvica) i spavala 2 sata (doma nikad toliko)

    danas ih je bilo samo 6, 3 trogodišnjakinje i 3 bebe kao Hana, super su se igrali i družili, pjevali i plesali, mijesili pogaču i nekako mi se sve zamjerke rasplinu kad gledam svu dječicu kako su vesela...

    Tirna šaljemo ti ozdravilice i da se čim prije dođeš igrati s nama

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Baš mi je drago da se Lara već udomaćila
    Hvala za ozdravilice...ma u stvari i nije T. baš nešto bolesna, nema temp. malo šmrca i kašlje. Najvjerojatnije prekosutra dolazi.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •