Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 212

Tema: novi waldorfski vrtić 'vitica'

  1. #151
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Dojmovi se ne smanjuju nego zbrajaju. Na kraju ispada da na različite načine poznajemo skoro svu ekipu od prije. Fora.

  2. #152
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Izgleda da na kraju ipak ne idemo u Viticu. Odlučilo umjesto nas.

  3. #153
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    I kam bute sad Davore?

  4. #154
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Svojim putem i ne osvrtati se. Prošlo je.

    (imaš krasnu Šri jantru u avataru)

  5. #155
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Hvala, hvala. Dodjite k nama u Trnoružicu

  6. #156
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mislim da nećemo. Naučili smo da temeljne potrebe djeteta već i sada kvalitetno pokrivamo, uključujući i onu famoznu socijalizacijsku komponentu. Sve ostalo je ipak kompromis.

  7. #157
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Super ak mozete! Inace, odoh u Indiju za par dana :D

  8. #158
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kamo? Na jug?
    Primaš narudžbe?

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno vitica - vukovarska

    Imam pitanje za upućenije.

    Imam trogodišnju djevojčicu s poteškoćama - ne hoda samostalno, ali vertikalizira se i napravi pokoji samostalan korak, uglavnom uz redovito vježbanje će kroz neko vrijeme i prohodati.

    Htjeli bi je upisati (barem na listu čekanja) u vrtić Viticu na Vukovarskoj. Mislim da bi joj poludnevni program i društvo poticajne djece puno koristilo.

    Zna li netko uzimaju li oni uopće djecu s poteškoćama u program ili ne.
    Hvala na odgovorima!

  10. #160

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    koliko ja znam oni nemaju posebno educiranu osobu za rad s djetetom s poteskocama. tako da u tom smislu ne uzimaju.

    ali ako poteskoce nisu velike i ako netreba netko tko ce se samo baviti takvom djecom i ako se dijete moze uklopiti u grupu onda nema prepreke.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    90

    Početno Re: vitica - vukovarska

    U Vitici nemaju posebno educiranu osobu za rad s djecom s poteskocama. Čini mi se da bi Montessori vrtic mogao biti dobar izbor
    jer sam negdje procitala da imaju takvu osobu.

    Citiraj apple prvotno napisa
    Imam pitanje za upućenije.

    Imam trogodišnju djevojčicu s poteškoćama - ne hoda samostalno, ali vertikalizira se i napravi pokoji samostalan korak, uglavnom uz redovito vježbanje će kroz neko vrijeme i prohodati.

    Htjeli bi je upisati (barem na listu čekanja) u vrtić Viticu na Vukovarskoj. Mislim da bi joj poludnevni program i društvo poticajne djece puno koristilo.

    Zna li netko uzimaju li oni uopće djecu s poteškoćama u program ili ne.
    Hvala na odgovorima!

  12. #162
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    jel ima koga iz vitice u rockellerovoj?

    ja sam zvala i rekli su da ih ima samo 6 :?

    pa me zanima zasto toliko malo , ostali w. vrtici su prekrcani

  13. #163
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    molim vas tko ima, trebao bi mi tel. broj dj. vrtića Vitica u Vukovarskoj. U imeniku ga nema, jel još postoji?ili ako se preselio broj tamo..
    hvala

  14. #164

  15. #165
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    hvala :D

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    doslo vrijeme da se i mi pozdravimo s viticom..

  17. #167

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    pa jel itko ostao jos uopce tamo martha?

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    gdje idete martha?

    puno srece vam zelim sa prilagodbom i svime ostalim

  19. #169
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    zašto idete iz vitice?

  20. #170
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mislim , ja nisam tamo, samo me zanima, čula sam da su dobri

  21. #171
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno Re: vitica - vukovarska

    Citiraj majeczka prvotno napisa
    U Vitici nemaju posebno educiranu osobu za rad s djecom s poteskocama. Čini mi se da bi Montessori vrtic mogao biti dobar izbor
    jer sam negdje procitala da imaju takvu osobu.

    Citiraj apple prvotno napisa
    Imam pitanje za upućenije.

    Imam trogodišnju djevojčicu s poteškoćama - ne hoda samostalno, ali vertikalizira se i napravi pokoji samostalan korak, uglavnom uz redovito vježbanje će kroz neko vrijeme i prohodati.

    Htjeli bi je upisati (barem na listu čekanja) u vrtić Viticu na Vukovarskoj. Mislim da bi joj poludnevni program i društvo poticajne djece puno koristilo.

    Zna li netko uzimaju li oni uopće djecu s poteškoćama u program ili ne.
    Hvala na odgovorima!
    pa trebali bi primati, i bez osoblja, jer je waldorfski program jako djelotvoran bas kod djece s poteskocama u razvoju. u biti su i steiner i maria montessori dosli na svoje ideje o radu s djecom na osnovu rada s djecom s poteskocama u razvoju

  22. #172
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    naria montessori je dosla preko dj. s teskocama, steiner nije, njegov put je bio drugaciji i sama filozofija programa je bitno drugacija, bitno su ta dva programa razlicita.

  23. #173
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nisam ja ni rekla da su ista. samo mi je to eto zanimljiv podatak

    MM se profesionalno bavila djecom s poteskocama, a steinera je inspiriralo da se pocne baviti s odgojem kad je radio kao kucni ucitelj u obitelji u kojoj je jedan djecak bio zaostao u razvoju i uz njegovu pomoc je uzasno dobro napredovao i cak poslije zavrsio medicinu, ako se dobro sjecam

  24. #174
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    da, to je tocno, ali w. kao pedagogija nije toliko specificna kao montessori koji je vrlo razradjen s mnogim vjezbama i sl. bas za djecu s teskocama...no, ok, mislim da to i nije sad bitno.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    nekad su bili dobri. borili smo se s vjetrenjacama i prekipilo je. krenuli budemo u Čupko na Vrbanima.
    i nije bas da je Vitica waldorfski vrtic, oni nemaju waldorfskog odgajatelja (ravnateljica to je ali ona upada kao zamjena).

    jednostavno smo prerasli taj vrtić i sad idemo dalje.

  26. #176
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    da, to je tocno, ali w. kao pedagogija nije toliko specificna kao montessori koji je vrlo razradjen s mnogim vjezbama i sl. bas za djecu s teskocama...no, ok, mislim da to i nije sad bitno.
    mislim da kuzim sto hoces istaknuti, al moram se ne sloziti. moram priznati da ne znam jako puno o montessori programu, o wp dosta vise znam, al sam puno toga i zaboravila, al eto moje je misljenje da bas zato sto nije usko orijentirana, w.p. mi se cini puno bolja za djecu s teskocama.

    iako, opcenito mi w pristup puno bolje odgovara, vise se uklapa u moj svjetonazor, pa sam mozda i pristrana. al ovo za djecu s teskocama su u nedavnoj emisiji na tv i strucnjaci za wp istaknuli. vjerujem da je i mp ucinkvit, al meni je to vise princip klin se klinom izbija, vjezbaj ono sto ti ne ide, a pitanje je jel toj djeci bas to potrebno da bi se bolje razvijala. w. pristup je cjelovitiji i bas zato moze biti ucinkovitiji.

  27. #177
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    mislim da je za w kljucno - svjetonazor, ako vi doma zivite po slicnim principima onda je on stvarno najbolji izbor, ali za nekog tko nije u tom svijetu osobno nikad ne bi preporucila w vrtic bez obzira na status dijeteta

  28. #178
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mislim da si 100% u pravu Ali, možda ne baš sasvim na način kako ti se čini. Furanjem na svjetonazor u stanju si dopustiti nevjerojatnu količinu gafova, što slučajnih što namjernih. Za to vrijeme se iza inače OK ideje posakriva nevjerojatna količina gadova kojima normalan čovjek ne bi na čuvanje povjerio ni dvije nacrtane gliste, a kamoli dijete. Problem je upravo u tome da čovjek s ružičastim naočalama svjetonazora to ne kuži.

  29. #179
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    mislim da je za w kljucno - svjetonazor, ako vi doma zivite po slicnim principima onda je on stvarno najbolji izbor, ali za nekog tko nije u tom svijetu osobno nikad ne bi preporucila w vrtic bez obzira na status dijeteta
    uopce ne mora biti najbolji izbor, bas zbog ovog ljudskog faktora o kojem davor prica

    a svjetonazor je bitan da uopce uzes u uzi krug za upis, ne toliko sto program ne bi imao efekta nego nece si niko natovariti na leda da 90% vremena potrosi na ispravljanje krivih drina kad moze to vrijeme potrositi na puno ljepsi nacin

    a to da ti bi ili ne bi nikad...ne brini, nitko to od tebe ni ne trazi

  30. #180
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Mislim da si 100% u pravu Ali, možda ne baš sasvim na način kako ti se čini. Furanjem na svjetonazor u stanju si dopustiti nevjerojatnu količinu gafova, što slučajnih što namjernih. Za to vrijeme se iza inače OK ideje posakriva nevjerojatna količina gadova kojima normalan čovjek ne bi na čuvanje povjerio ni dvije nacrtane gliste, a kamoli dijete. Problem je upravo u tome da čovjek s ružičastim naočalama svjetonazora to ne kuži.
    ruzicaste naocale svjetonazora, ili u vrtic se mora zbog socijalizacije, ili to je sve normalno, ili nemas kud s djetetom...nema bas velike razlike, ljudi svasta trpe jer u velikoj vecini slucajeva moraju! bas me zanima, tko cuva tvoju djecu?

    ko sto si sam rekao, o kojoj god kombinaciji se radilo, kompromis je neizostavan, o svakom roditelju ponaosob ovisi na kojem polju ce izabrati kompromis

    o vrticu koji sam ja izabrala sam cula ne bas lijepe stvari, cak sam i sama nakon razgovora rekla nema sanse ni da me mole da upisem dijete. al to se pokazalo da je na osnovu vise paramatara najbolji vrtic za mene i za moje dijete. ne kazem da je to apsolutno najbolji za svaku majku i za svako dijete. i nema veze sa svjetonazorom! jedna curica koja je krenula zajedno s nama nije nikako prihvatila vrtic, tete su po meni reagirale vrlo neprimjereno, i ja sam prva predlagala toj mami da odustane, da bi ja odavno odustala u istoj situaciji. moje dijete je super prihvatilo vrtic, tete ga obozavaju, sve super funkcionira, i dok tako i dalje bude to je za mene najbolja opcija. ako se nesto drasticno promijeni, do videnja. i dalje imam primjedbi i na rad i na cisto tehnicke stvari, ali to je kad sve zbrojim i oduzmem nesto sto sam svjesno odabrala i zadovoljna sam svojim izborom, i stvarno bi mi bilo tesko naci nesto sto mi bolje odgovara da moram odustati od ovoga (ne radi se o vitici, da napomenem, u principu se uopce ne radi o vrticu)

  31. #181
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    OK, tvoj stav je jasan, samo ne kužim kakve veze ima s mojim postom ili s temom topica. Naime, postoji stanovita razlika između kompromisa i ucjene, a ekipa zadojena svjetonazorom ne primjećuje razliku. Sudeći po tvojem postu ti s razlikovanjem i postavljanjem jasnih granica ne bi imala problema.

    Ovo gore što sam napisao se više tiče nas koji jesmo usrljali.

    Što se mene tiče, sve to je već iza nas jer malac ide u školu.

  32. #182
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ma zaboravi, i meni se cini da je ovdje u igri neki gluhi telefon

  33. #183

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Nakon što sam ostala šokirana tzv. "adaptacijom" 1- godišnjaka u jednom gradskom vrtiću (trganje iz ruku roditelja, 1 teta na 15-oro 1-godišnjaka, samo 1 dan roditelj s djetetom u jasličkim prostorijama itd...) odlučila sam svoje dijete od 15 mjeseci poštedjeti takvog naglog i nehumanog odvajanja od roditelja. Čitajući po forumu i nakon razgovora sa jednom tetom iz Vitice odučili smo se za taj vrtić-jaslice, pa me zanimaju vaša iskustva sa tvz. "adaptacijom" djeteta na jaslice u Vitici-Vukovarska...prvenstveno me zanima pristupaju li svakom djetetu individualno, jer je moje dijete neurorizično dijete.

  34. #184
    ruda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    I kako je prođšla adaptacija?
    Jeste u jaslicama? Mi smo sad krenuli...

  35. #185

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Drage, mame. Mene isto interesiraju iskustva iz Vitice u Rockfellerovoj. Cura mi ima 1,5 godina i razmišljam o tom vrtiću-jaslicama. Pa ako itko od tamo pročita bila bih mu zahvalna na komentaru.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Naravno i tate

  37. #187
    ruda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Mi smo zadovoljni, u Vukovarskoj smo.
    Malac je svako jutro kad smo u prilazu vrtiću, a na ulazu :D
    Koliko sam čitala loša iskustva okolo po vrtićima, presretni smo.
    U početku sam bila malo skeptična, mi nismo vegetarijanci, ni makrobiotičari ( no nismo ni pravi mesožderi), prostor mi se činio mali, nisu me tražili nikakve papire ni med.dokumentaciju (a rekla sam da je imao VUR do prije 1 mjesec)....
    Sve u svemu, ugodno su nas iznenadili... tu smo od 01.10. svaki dan, adaptirali se bez problema do spavanja u 2.5 tjedna, nos mu je curio drugi tjedan i to je to, do sad nije bio ni bolestan :D

  38. #188
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj ruda prvotno napisa
    nisu me tražili nikakve papire ni med.dokumentaciju (a rekla sam da je imao VUR do prije 1 mjesec)....
    ne bih htjela biti neugodna ali ovo je po meni prilično neodgovorno :/

  39. #189
    ruda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Nisi neugodna ali nisi ni skužila što hoću reći...
    Sve smo u hodu spontano odradili i sve je da bolje ne mogu ni zamisliti, kao što rekoh.
    Mi imamo katastrofalna iskustva u gradskim, možda bi tebi bilo tamo ok, oni su ti jako odovorni,
    naime, nisu nas primili u šest gradskih vrtića zato jer sam rekla da je imao VUR.

  40. #190
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Da, očito nisam shvatila.

    Meni je važno da oni koji će se brinuti o mom djetetu budu upoznati sa njegovim/njezinim zdravstvenim stanjem pogotovo ako ima (ili je imalo) neki problem.

  41. #191
    ruda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Kao što rekoh, sve je ok. Nisam išla preširoko u priču...sve su saznali i sve znaju, imamo feeling od početka da smo dobrodošli pa da smo neznam kakvi...samo sam htjela napomenuti da nas nisu degradirali zbog toga kao u gradskim vrtićima. Da to vidiš što smo prošli :shock:

  42. #192
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    podizem temu..

    upisali bismo se u jaslice u Vitici, vjerojatno u Vukovarskoj (gupceva zvijezda nam nije bas usput)
    Zanimaju me komentari roditelja cija djeca su tamo upisana - jeste li zadovoljni?
    Molim vas da podijelite vasa iskustva...
    Sto vam se svidja u Vitici, a sto ne?

  43. #193
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Nitko ništa o Vitici?

    Dajte, pliz, pišite vi koji ste tamo !

  44. #194
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Teica, imas pp

  45. #195
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Hvala puno !

  46. #196
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Podizem...
    Razmisljamo u upisu u jaslice...

    Preporuke za Vukovarska ili Rochfellerova (Rockfellerova nam bolje pase pozicijom)? Ima li koga iz Rockfellerove (zadnjih godina, ove godine...)?

  47. #197

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    I ja opet podižem. I nas interesira Rockfellerova. Please?

  48. #198

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    90

    Početno

    Rockfellerova je zatvorena, djeca koja su išla u vrtić na toj lokaciji premještena su na lokaciju u Vukovarskoj.


    Citiraj dani1 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja opet podižem. I nas interesira Rockfellerova. Please?

  49. #199

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Hvala, riješila sam dilemu.
    MMm, da i danas ih zovem cijeli dan u Vukovarsku i nitko se ne javlja.

  50. #200
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ajme, meni, zašto je zatvorena ?

    Majeczka, znaš li možda zašto je Rockeffel. zatvorena i jel to trajno "rješenje"?

    Ajme, ovo mi je !

    Jel stanemo svi u Vukovarsku?

    Bila sam, relativno je mali prostor.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •