Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 212

Tema: novi waldorfski vrtić 'vitica'

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno novi waldorfski vrtić 'vitica'

    U Rockfellerovoj (Zvijezda) se prošli tjedan otvorio novi waldorfski vrtić, kao ogranak tj.izdanak w. vrtića 'Vitica' iz Vukovarske.
    Pa mi krenusmo, i jako nam se sviđa.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    :D lijepo...

    ima i jaslice il je to mješovita grupa...?
    mene zanima kako te se dojmio prostor i igračke?, jer sve ostalo za sada mi je u waldorfskim vrtićima savršeno...

    jedino mi baš mala nije oduševljena igračkama, al ni nema veze kad cijeli dan imaju program šta se radi... i to mi je super za bebu od godine dana, da s većima sudjeluje u programu

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Za sada su svi u jednoj grupi, jer ih je 6ili7ero, ali upisi su u tijeku pa će s vremenom napraviti grupu za 1-3 godine, i 3-7 g.
    I s igračkama sam jako zadovoljna, potiču maštu . U stvari imaju sve kao i državni vrtići, kocke, slagalice, slikovnice, lutke... samo je sve od prirodnih materijala i Tirni se jako sviđaju. A prvi dan je bila totalno fascinirana kak' teta štrika robu za bebe!

  4. #4
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Koja je cijena waldorfskog vrtića?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    1500kn

  6. #6
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Znam da mogu proguglat, al evo kad tu vec ima mama s iskustvom, ajd par crtica po cemu se waldorfski razlikuje od obicnih vrtica?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    pa ovo mi ovako na brzinu pada na pamet:

    vegetarijanski jelovnik (sve se jede osim mesa),ima puno zitarica, voca, povrca. nema cedevite, pastete , hrenovke i inih stvari
    igracke od prirodnih materijala
    svaki dan odredjena aktivnost
    individualni pristup djetetu, potice se masta, kreativnost, puno rade rukama
    mali broj djece u grupi

    e sad nek me neko nadopuni

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    neko=netko

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Da, ovdje se upisuje 8ero djece u grupu do 3 god, uz 2 tete, te 15ero u grupu 3-7 god također uz 2 tete.

  10. #10
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    hagulkica, kako je tirni u vrtiću? nadam se da uživa i da rado odlazi tamo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    da dodam - hrana isključivo bez konzervansa i čim je više moguće svježe...

    bave se razvojnom psihologijom - duža adaptacija, ukoliko plače... ne žele forsirati i zovu roditelje...
    dijete mora biti sretno i zadovoljno...

    po potrebi privatno organiziraju kakve takve pretrage za sprečavanje boleština...

    znači, 8 djece? koliko ih je već upisano? ja čekam isto na red u jedan w.vrtić, al koji mi je bliže... ustvari čekam da zaposle još jednu tetu... to bi trebalo biti uskoro, za koji dan... jedva čekam...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Pinokijice čini mi se da joj se sviđa, ne želim je baš previše ispitivati. I meni se sviđa.
    A koliko ih je -u stvari ne znam, trenutno ih viđam troje, ali znam da ih se dvoje razbolilo pred početak - to znači 5ero.

  13. #13
    nina nana

    Početno

    evo jedne bivse mame iz vitice, ali na lokaciji u vukovarskoj. prezadovoljni smo bili i vrticem i tetama i ovdje se javljam da ih svakako preporucam. da su mi malo blize, ne bih niti trenutka razmisljala o drugim vrticima

    ps
    nevena puno pozdrava. evo mi se polako privikavamo na novo okruzenje. ide dosta sporo, no nekako je malisa u zadnja dva tjedna polako poceo prihvacati promjenu. no nazalost, svako jutro raspravljamo zasto on treba u vrtic. u vitici naravno takvih pitanja nije bilo

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    draga nina nana, prvo cestatam na curki u potpisu

    drago mi je da se ipak malisa privikava lagano. mi smo i dalje u vitici, prezadovoljni i dalje i uskoro prelazimo u stariju grupu

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Nama isto adaptacija ide super.
    Niti jednom nismo imali raspravu zašto mora ići, dapače. Jutros se MM-u žurilo( on je vozi u vrtić), a Tirni se nije dalo iz piđame. Rekla sam joj da se tati žuri i da mora krenuti,a ona će :'Čekaj, idem i ja'. I obukla se u trenu, uzela balon i prva izašla iz stana.

  16. #16
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Prijavljujem se kao sretna mama zadovoljnog (zasada ) djeteta u novoj Vitici. Sada su tri curice i jedan mali dečkić, zezaju se tete da je ženski vrtić. Nuša uživa, tek sam ju jučer ostavila do ručka, nije se upoće bunila... jedva me pozdravila :shock: Vidjeti ćemo slj. tjedan kada krene sa spavanjem - valjda neće tetu tražiti dudu (tatu traži )

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Baš mi je drago da sve ide tak dobro!
    Mi smo imali zanimljivo iskustvo sa spavanjem.
    Naime, Tirna ne spava popodne već 6 mjeseci, pa sam je planirala voditi iz vrtića u 1. I tak dođem po nju prošli ponedjeljak kad su kretali sa spavanjem, a ona sva u suzama i pita me gdje je njezin krevetić, i poplon, i piđamica. !?
    I to popodne je cijelo provela doma u vreći za spavanje, koju inače nije koristila skoro nikad. Tak...od utorka spava u vrtiću svako popodne

    A danas nakon što ste vi otišli kući stigla je još jedna curica na adaptaciju.
    Pod hitno nam trebaju dečkići!

  18. #18
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ali na lokaciji u vukovarskoj
    i ja sam bila spremna dati dijete u taj vrtic, al iskreno receno lokacija mi se uopce nije svidjela. pa to je direktno na vukovarskoj ulici. iz istog razloga mi je otpao onaj njemacki vrtic u gundulicevoj.

  19. #19
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    ali na lokaciji u vukovarskoj
    i ja sam bila spremna dati dijete u taj vrtic, al iskreno receno lokacija mi se uopce nije svidjela. pa to je direktno na vukovarskoj ulici. iz istog razloga mi je otpao onaj njemacki vrtic u gundulicevoj.
    ja živim 10 metara od tog...lokacija ne da je katastrofa nego nemam primjerene riječi+ prednje dvorište je blatnjavo čim "bog malo pljune na zemlju", dvorišna vrata su otvorena i ne daj bože da neki klinac kidne, te je sekunde na prometnoj vukovarskoj, a navodno da im je vrt sa stražnje strane, dakle, sa diiivnim pogledom na "gredelj"...
    unutra nisam bila, pa ne znam...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    :? , petarpan ako živiš 10 m od vrtića u Vukovarskoj, onda sigurno možeš primjetiti da imaju sigurnosnu bravu s vanjske strane dvorišnih vrata baš zato da klinci ne mogu sami otvoriti.
    U svakom slučaju, ovih par puta koliko smo bili u tom vrtiću sve nam se činilo skroz ok. Ako netko od odraslih ne zatvori vrata za sobom dok izlazi iz vrtića to je stvarno stvar individualne svjesnosti. No, djeca ni ne mogu na dvorište bez teta.
    Malo je bed što vrtić je uz ulicu, ali barem ima svoj vrt u koji ne dolaze psi, pijanci i sl...

    Ovaj novi vrtić u Rockefellerovoj je u svakom slučaju na boljoj poziciji

  21. #21
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ali barem ima svoj vrt u koji ne dolaze psi, pijanci i sl...
    ma da, a ispusni plinovi auta koji svakodnevno tamo vozikaju. ne znam, meni se recimo jako svidjela ideja vegetarijanske kuhinje, iznutra je vrtic okej. al ta lokacija mi je bila koma. kao i onaj u gundulicevoj. pa njihovo igraliste je u crkvenom dvoristu. na krizanju gunduliceve i cini mi se hebrangove. cijeli dan auti tutnje pored njih.

    pa smo se onda bili odlucili za iskricu (preko puta i uvucenu medju zgrade).

    inace, sto se tice "opremljenosti" vrtica, mogu reci da ti privatni vrtici po nicemu nisu posebni od "obicnih" drzavnih. bila sam u vitici, u gundulicevoj i gore u njemackom vrticu koji je u sklopu njemacke skole (bogu iza nogu), igracke i namjestaj je dotrajao kao i u drzavnim vrticima.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    stvarno mi se svidjela ideja o waldorfskim vrtićima... al sad sam eto zgrožena...

    super mi je bila hrana i ideja o razvojnoj psihologiji... al nisam znala da ta razvojna psihologija prelazi sve granice normalnog ponašanja...

    u pitanju je jedan waldorfski vrtić, ne taj, al to je to...
    znači, njihov moto je: dijete ne mora raditi ono što ne želi... il čovjek il ko god...

    mi došli, kasili smo pola sata i dočekali nas upravitelj i upraviteljica... teta nije bilo, i oni su se ispred nas naguravali i govorili jedan drugome: daj ti, ne, ja neću daj ti... ma ne, daj ti... ne idi ti... ZAR SE TAKO PONAŠAJU ODRASLI LJUDI kad dolazite na informacije? a mala mi je za to vrijeme vrištala!!!
    jedva sam čekala da otiđem od tamo...
    za par minuta su došle tete i djeca i atmosfera je bila skroz drukčija... tete super pa sam zanemarila ono prvo i kao probat ćemo!
    rekli su mi javit za tjedan dana jer trebaju zaposlit još jednu tetu i to će SIGURNO biti u tjedan dana...

    ja čekam, čekam... nitko ne zove, nazovem, a oni meni: još tjedan dana...
    za tjedan dana zovem, a oni meni: još tjedan dana...
    i opet ja zovem a oni meni još tjedan dana...
    i svaki put me uvjeravaju da će biti za tjedan dana, objašnjavam im da moram na posao... oni pile svoje

    takvo neodgovorno i neprofesionalno ponašanje... zgrozila sam se i ja i muž, čak je i on zvao...
    i kam sad vodi njihova ideologija radi ono što ti je volja...

    ne moram ni reći da ih više nisam zvala i da smo se upisali u drugi vrtić, a oni nek rade što ih je volja... pa makar to bilo piljenje tuđih živaca

  23. #23
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    postoje li u sklopu waldorfkog vrtica jaslice????

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    mi smo se interesirali za mješovitu grupu, od 1 do 6 godina...
    to mi zvuči super jer imaju program... a moja bebuška obožava sudjelovati u svemu i svačemu... mislim da bi joj bilo predosadno samo se igrati...

    al eto, dobre stvari imaju i loše stvari... i baš sam razočarana...

  25. #25
    nina nana

    Početno

    Adrijana66 mislim da svoje negativno iskustvo ne bi trebala projecirati na vrtic koji apsolutno nije u vezi s onime u kojem si ti dozivjela neugodnosti. mislim da waldorfska pedagogija uopce nema veze s neodgovornoscu, nedoraslosti situacije i neorganiziranoscu s kojom si se ti susrela. naime, iako si naglasila da to nije vitica, bilo bi mi jako zao da netko ovu vrstu odgoja i ovaj vrtic poveze s naslovom topica.

    puno srece u pronalasku vama prikladnog vrtica za "bebusku".

  26. #26
    nina nana

    Početno

    smotana ja... zeljela reci - "bilo bi mi jako zao da netko s tvoje strane opisani nacin odgoja i po losem iskustvu spominjani vrtic poveze s naslovom topica".

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    sorry...
    al tako sam radi toga ljuta...
    danima...
    mjesecima...
    ja svaki dan nisam znala na čemu sam... pitanje je o djetetu, egzistenciji, poslu... te stvari mi nisu za igrati se...

    još sam uvijek u šoku...
    u biti sam se htjela izjadati, a nemam kome jer nitko ne zna osim vas cure o čemu govorim...mislim o tom waldorfu...

    žao mi je da je tako ispalo, al počela sam se pitati što to znači... radi ono što te volja... ako to ide do granica gdje ti se neda razgovarati sa klijentima, a moraš? onda mi je ta metoda upitna! to je stvarno bilo ponašanje "izgubljeni u djetinstvu"
    i to od dvije odrasle osobe istovremeno...
    nisu se ni tete javile, a uzele su broj telefona i rekle da će mi javit...

    eto, to mi je upitno, al osim toga ja uvijek hvalim waldorfske vrtiće... al ništa nije savršeno, obično dok se za nešto odlučiš želiš pohvale i kritike, a ne da se opečeš na vlastitoj koži...

    da, našla sam vrtić, danas smo bile prvi dan i vidjet ćemo...
    ne znam ako je to bila ironična rečenica ili šta... nama prikladan vrtić... ali ja bi u taj vrtić išla da administracija nije zakazala... sada idemo u onaj koji je bio plan B
    dobro da smo rezervirali plan B

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj nina nana prvotno napisa
    smotana ja... zeljela reci - "bilo bi mi jako zao da netko s tvoje strane opisani nacin odgoja i po losem iskustvu spominjani vrtic poveze s naslovom topica".
    spomenula sam ne zbog lošeg iskustva, već te razvojne psihologije koju propagiraju? to je ono što me zanima...

    osim toga, žao mi je, najviše radi prehrane (a i radi puno drugih stvari), da nejde u taj vrtić...

    ne znam kako je u drugim waldorfima, ali su nam i predaleko... ovaj nam je bio najbliže

    htjela sam sa temom povezati razvojnu psihologiju... to mi je bio cilj... i čuti komentare...

  29. #29
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Adrijana 66, slažem se da je ponašanje upravitelja ili koga već bilo neprimjereno i potpuno mogu razumjeti kako ti je bilo kad su te unedogled zavlačili. Ja sam bila sva u panici kad tri mjeseca prije povratka na posao nisam imala 100%-tnu, nego samo 99%-tnu potvrdu da ćemo upasti u jaslice. A i taj koncept "raditi samo ono što se želi".... Ma nisam baš sigurna da ćemo tako djecu najbolje pripremiti za ono što ih čeka u životu.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    mi smo u ponedjeljak krenuli u jedini waldorfski vrtić u Sarajevu...kod nas rekla bih da nije klasičan waldorfski vrtić...ovdje je jedna grupa od 20 djece sa tri tete od 2-6 godina, hrana je super stim da oni imaju dva puta nedjeljno meso (riba i piletina) svaki dan imaju određenu aktivnost prije nego što izlaze vani, nema TV nema radio, pričaju priče igraju se (prstne igre, ritmičke igre)...dino nije na početku shvatao gdje ide i nije plakao, ali jutros jeste (zvala sam nakon 15-tak minuta rekla mi je teta da se je smirio, naime mogu nazvati i doći kada hoću i koliko hoću), prostor je super, super je igralište prilagođeno za njih....mene malo brine presvlačenje pelena (dobro ja dinu perem oni ne), ali nije mi došao niti jednom sa punom pelenom, ono što mi je bilo bitno jeste da ih skidaju za spavanje, što ovdje ne rade u državnim vrtićima, a ni u nekim privatnim (a dosta sam ih se nagledala)...nakon desetaka vrtića koja sam posjetila shvatila sam da je ovaj najbliži onome što meni odgovara, ali sam tri tjedna "varila" cijelu tu pedagogiju, onako odabir igračaka mi se čino malo "amiški" ali dini se strašno sviđa i vidim da je sretan, što je na kraju krajeva najbitnije

  31. #31
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj bera prvotno napisa
    mi smo u ponedjeljak krenuli u jedini waldorfski vrtić u Sarajevu...kod nas rekla bih da nije klasičan waldorfski vrtić...ovdje je jedna grupa od 20 djece sa tri tete od 2-6 godina, hrana je super stim da oni imaju dva puta nedjeljno meso (riba i piletina) svaki dan imaju određenu aktivnost prije nego što izlaze vani, nema TV nema radio, pričaju priče igraju se (prstne igre, ritmičke igre)...dino nije na početku shvatao gdje ide i nije plakao, ali jutros jeste (zvala sam nakon 15-tak minuta rekla mi je teta da se je smirio, naime mogu nazvati i doći kada hoću i koliko hoću), prostor je super, super je igralište prilagođeno za njih....mene malo brine presvlačenje pelena (dobro ja dinu perem oni ne), ali nije mi došao niti jednom sa punom pelenom, ono što mi je bilo bitno jeste da ih skidaju za spavanje, što ovdje ne rade u državnim vrtićima, a ni u nekim privatnim (a dosta sam ih se nagledala)...nakon desetaka vrtića koja sam posjetila shvatila sam da je ovaj najbliži onome što meni odgovara, ali sam tri tjedna "varila" cijelu tu pedagogiju, onako odabir igračaka mi se čino malo "amiški" ali dini se strašno sviđa i vidim da je sretan, što je na kraju krajeva najbitnije
    Bero, super si izabrala
    znam djecaka koji ide tamo vec trecu godinu, vidjeces da postizu sjajne rezultate, cijeli je koncept genijalan

  32. #32
    nina nana

    Početno

    "raditi samo ono što se želi" mislim da je ovo krivo shvacena i previse pojednostavljena filozofija waldorfskih vrtica.

    ne znam kako je drugdje, i nisam nazalost niti jednu knjigu procitala iz waldorfske pedagogije, no koliko sam iz vlastitog iskustva, odnosno iz Vitice naucila, waldorfskoj je pedagogiji jako bitan red, odnosno kroz praksu nastoje djetetu prenijeti:
    1. mirnocu i sigurnost obiteljskog okruzenja koje se u takvim vrticima nastoji imitirati
    2. redovitost nekih prirodnih procesa (sve ima svoj pocetak, sredinu i kraj pa tako i svoju dinamiku).

    meni osobno to su neke stvari koje su potpuno nespojive s necime sto se naziva "raditi sto god se zeli". naime, kako u prirodi postoje godisnja doba, tako i u ovoj pedagogiji postoji vrijeme za razlicite aktivnosti koje se odvijaju na kvartalnom odnosno mjesecnoj razini. nadalje, za svaki dan u tjednu postoji tocno definirana aktivnost koja se opetovano ponavlja iz tjedna u tjedan (pr. ponedjeljkom se mijesi kruh, utorak je dan za ples-euritmiju...). dakle, i laiku je jasno da ovdje postoji tocno odredjena dinamika, odnosno pravila.

    isto tako, opet govoreci samo iz prakse, kada je u pitanju slobodna igra, dijete se ne prisiljava da radi ono sto ne zeli, vec odabire aktivnost kojom se zeli zabaviti.

    kako je nas sincic imao/ima problema s razvojem govora (nista prestrasno), logopedi u suvagu su bili odusevljeni cinjenicom da ide u waldorski vrtic jer je on upravo zbog svoje mirnoce i ritmike jako dobar za djecu koja imaju bilo kakve poteskoce.

    po meni, jedina negativnost ovog cijelog sustava jest to sto je on pomalo preidealan. nazalost, ako dijete ne nastavlja skolovanje u takvom okruzenju, moja je bojazan da bi se mogao izgubiti u surovosti nasih skolskih kurikuluma. naravno, kako ne mozemo mijenjati skolski sustav, skloniji smo mijenjati nasu djecu i njihov tempo razvoja...

    ps
    Adrijana66 opaska s "prikladnim vrticem" nije zlonamjerna. naime, moje je misljenje da svatko odabire ono sto misli da je dobro za njega: od prehrane preko prijatelja do nacina na koji odgajamo nasu djecu. meni je samo bilo bitno naglasiti da neorganiziranost i neprofesionalnost se ne mogu nikako tolerirati, a pogotovo kada su djeca u pitanju te da bi bilo zalosno na osnovu jednog loseg iskustva, cijelu pedagogiju proglasiti "radi se sto god hoce".
    zao mi je zbog toga sto ste vi prolazili. no s druge strane, kao pozitivan primjer funkcioniranja waldorfskog vrtica, reci cu i to da su nas u vitici primili u vrlo kratkom roku u situaciji koja nije bila nimalo zahvalna i mene je kao majku dovela na rub... naime, otkazalo nam se pola godine unaprijed dogovorno cuvanje u periodu kada su svi redoviti natjecaji za vrtice bili odavno zakljuceni. malecki nije bio napunio niti godinu dana, ja otisla s porodiljnog, a nema nam tko cuvati dijete... nikome ne bih to pozeljela. na srecu, s viticom, sve se dobro zavrsilo

    all sorry na (pre)dugom postu

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    sve ok

    meni se svida u w. sto nema kazni
    svida mi se sto cijeli dan imaju aktivnosti... pa izmedu ostalog ne stavljaju iste igracke u usta i time sire zarazu...
    djeca nisu smrkljiva, a to se rijetko vidi...
    hrana fenomenalna...

    ne svidaju mi se igracke... :/ dok smo dosli tamo moja nije ni htjela pogledati te igracke za razliku od ovog drugog vrtica...
    i naravno, neljubaznost koju sam dozivjela...

    al radi ovog prvog mi je bas zao...

    kad bih mogla naci neku sredinu

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    22

    Početno "Vitica" ne želi koristiti platnene pelene

    Evo moram se malo požaliti na temu "Vitice" u Vukovarskoj.
    Po svemu nam je odgovarao vrtić i na kraj pameti nam nije bilo da bi problem mogao iskrsnuti oko platnenih pelena.Više smo se mislili oko lokacije uz cestu.
    Uglavnom došli smo na razgovor,naš sin bi trebao krenuti u jasličku grupu i sa nama je razgovarala jedna od teta.Na spomen platnenih pelena je odmah rekla da ona nema vremena za to (navodno je desetoro djece na dvije tete)
    i da je već jedna mama htjela koristiti platnene,ali se predomislila i sad je zadovoljna sa Libero pelenama jer one imaju pamuk uz kožu .Štoviše donijela mi je jednu pampersicu i libero pelenu za usporedbu.
    Kao da ja nisam vidila pelenu prije i iz čistog neznanja koristim platnene.
    Ponudila sam da ću nositi samo AIO pelene i sinergic kantu ,ali me nije slušala.
    Taj vrtić bi trebao raditi samo sa prirodnim materijalima i cijela filozofija je u skladu sa korištenjem platnenih pelena i tete bi trebale biti upoznate sa tim pelenama i imati nekakvo iskustvo sa njima.
    Ja garantinam da što se tiće drugih roditelja i dijece nebi ništa više vremena potrošila na moje dijete ,a u usporedbi sa ovom djecom koja idu na tutu puno manje vremena.
    Sretna sam što imamo bar ovu opciju da nam dijete pojede nešto zdravo u vrtiću i to neizmjerno cijenim ,ali isto tako bi to i plačala 1500kn + dobivaju od države za posebne programe i jaslice.
    Mi smo u tužni i u šoku jer je ipak uložen nekakav trud u to da nam dijete bude u platnenim pelenama ,i sad bi sa 14 mjeseci trebao nazad u pampers,ako ga tamo upišemo.

  35. #35
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Odnesi im (ili pošalji) letak o platnenima i pokaži jednu pelenu. Možda misli na tetre.

    Mi smo u običnom vrtiću jer ovdje nemamo izbora, ali slušala sam na faksu waldorf i montessori pedagodgiju i svakako bi se odlučila za njih da imam priliku, ali i inzistirala na platnenima.

    Što sam htjela reći. Kad sam curki upisala u jaslice još nije bila platnenopelenaš, a kako sam se ja oduševila pitala sam jesu li za eksperiment. Onako bez prisile žele li probati. Oduševile su se ekološkom stranom. Koristimo pamučme + zaštitne i nije im problem.
    Sašila sam i par pelena za vrtićke bebe. Oduševljeni.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    :?
    Ma baš mi je žao.
    U stvari mislim da tema koje pelene roditelji koriste ne bi uopće trebala biti tema za razgovor pri upisu djeteta u vrtić.
    Pa roditelji su izabrali koje će koristiti i iz kojih razloga. I ta želja bi se morala poštivati.
    Uostalom...postoje i zdravstveni razlozi zašto su platnene bolje.
    Trebaš pričati sa tetom koja vodi vrtić, i sa njom se dogovoriti. Vjerujem da ona neće imati ništ' protiv. Pogotovo kad joj objasniš zašto su platnene bolje -i ekološki i zdravstveno!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Slažem se sa hagulkicom!
    No, treba nešto konkretno učiniti.

    Pokušat ću povući neke svoje veze. Najvjerojatnije te tete ne znaju da se tu ne radi o POVIJANJU TETRA PELENAMA.

    Inače, svima vam hvala za info o vrtiću!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    22

    Početno

    hvala vam na odgovorima i ponuđenoj pomoći(Anita).Odlučili smo pokušati ponovo razgovarati sa tetama,samo moram otići kupiti sve u jednom pelene kojih nema u hrvatskoj da je lakše pridobijemo.
    Javiti ćemo ishod tokom sljedećeg tjedna
    Malo se bojim da su one znale o ćemu pričam..

    Veliki sam zagovornik platnenih pelena i mora se poduzeti nešto da ih prihvate u vrtićima.I mislim da bi trebali pristati i na obične pelene,koje prodaje Roda i ostali hrvatski proizvođači sa eventualno gaćama koje se samo navuku.
    Ali to je sve sad malo off topic ovdje možda.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    AIO pelene ti prodaje i Iva M. na www.babyshop.hr. Tj. ima ih u Hrvatskoj

  40. #40
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ali slušala sam na faksu waldorf i montessori pedagodgiju
    i moja je sestra na faksu ucila o waldorfskoj i uopce nije odusevljena s time. njoj sve to lici na sektu. a znajuci pomalo o liku i djelu rudolfa steinera (posebno o kontraverzama oko rasistickih izjava i cijeloj polemici koja je prije nekoliko godina uzburkala njemacku i cini mi se nizozemsku) donekle je mogu razumjeti.

    inace, moja sestra je isla u privatnu gimnaziju i pripremala se za drzavnu maturu. s njom zajedno je isla cura koje je takodjer htjela polagati drzavnu maturu,a isla je prije toga u waldorfsku skolu. zalosno je bilo gledati koliko ta cura nije znala neke elementarne stvari (recimo iz povijesti nije uopce znala tko je napoleon, nikad cula za njega, a imala je 17 god, ma uopce nije znala nikakvu povijest, jer ju nikad nije ni imala), da ne velim koliko nije imala nikakvih, ama bas nikakvih radnih navika. i na zalost, nije uspjela i ubrzo odustala od mature. zastrasujuce koliko je ta cura bila nespremna za zivot.

    tko zna njemacki - evo iskustva razocaranih njemackih roditelja... kritika

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    mene kod w zabrinjavaju igračke... ok one jesu eko, ali su jako siromašnog sadržaja (ne znam kako igračke u inozemstvu)

    s obzirom da djeca uče kvalitetnije što su igračke naprednije nije li to svojevrstan korak unazad? :?

    super mi je ideja da su igračke eko, ali sam mislila da su to kvalitetne igračke, didaktičke, raznovrsne...

    a ovo što je mama courage komentirala to sam isto puno puta čula...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Što se tiče škole...iako to nije tema ovog topica... radne navike ne stječu se samo u školi. Za njihovo (ne)postojanje smo u većoj mjeri odgovorni mi, roditelji.
    I vjerojatno bi, da usporedimo statistike, postotak loših učenika bio podjednak i u državnim i wald. školama.
    Samo što nitko ne komentira loše učenike iz državnih škola, dok su učenici iz alternativnih škola uvijek pod povečalom. I neuspjeh nekih od njih uvijek je trijumf onima koji se ne usude razmišljati drugačije, kao potvrda da su , eto oni, za svoje dijete izabrali bolje. Jer prokušano je naravno uvijek bolje.
    Iako će možda njihovo dijete imati loše ocjene, loš vokabular, i loše znanje u državnoj školi.
    Meni je uopće bespredmetno raspravljeti o tome.
    Svatko izabire za svoje dijete ono što smatra najboljim ulogom u njegovu budućnost.
    Naravno da se to odnosi i na igračke !
    Jel' se lakše usredotočiti na jednu igru u prenatrpanoj igraonici ili među probranim igračkama?

  43. #43
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    pa opet, koliko mi je poznata waldorfska filozofija, igracke i trebaju biti tako "jednostavne", jer ostatak je na djetetovoj masti.

    i da, tek kad napisah, primjetih da postoji poseban pdf o skoli. inace, bas ponukana linkom, malo sam surfala po netu i vidjeh sadrzaj skolskog programa neke waldorfske skole u hr, i cini mi se da je program prilicno okej. :? nije mi jasno zasto je onda u njemackoj sve tako drugacije :?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    meni ovako kažu:
    u w školi ako dijete ne želi učiti matematiku, ono ne uči!

    i sad pri upisu na fakultet odluči se npr. za arhitekturu :?
    a nije učilo mat jer mu se nije dalo...

    pa čim ti imaš bolji sadržaj (igračke) i mašta je bolja!
    meni definitivno!

    ja dok sam išla pogledati w vrtić to su bile igračke izrezbarene iz drva, ajde da su maštovite, al nije mi bio neki umjetnik...
    i lutke sa gumbima umjesto oči...
    sve bez boje, ajd da su korištene neke eko boje...
    a slikovnice ne upotrebljavaju, već usmeno predavanje...

    ja kad sam došla s malom nije htjela ni pogledati te igračke...

    a s ovim ostalim igračkama vidim da uči i puno drugih stvari osim da se igra... npr. logika kada mora ubaciti kocke u obliku srca ili kvadratića, pa npr. preciznost kad mora bebi ugurati dudu u usta, pincetni hvat... i još mnogo mnogo toga...

    super mi je ideja o eko igračkama, ali da su bar naprednije! a ne iz doba indijanaca!
    a ima ih naprednijih, al skupih! no ali za 1500kn pa to bi se trebalo i očekivati!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    meni ovako kažu:
    u w školi ako dijete ne želi učiti matematiku, ono ne uči!

    i sad pri upisu na fakultet odluči se npr. za arhitekturu :?
    a nije učilo mat jer mu se nije dalo...

    pa čim ti imaš bolji sadržaj (igračke) i mašta je bolja!
    meni definitivno!

    ja dok sam išla pogledati w vrtić to su bile igračke izrezbarene iz drva, ajde da su maštovite, al nije mi bio neki umjetnik...
    i lutke sa gumbima umjesto oči...
    sve bez boje, ajd da su korištene neke eko boje...
    a slikovnice ne upotrebljavaju, već usmeno predavanje...

    a šta se tiče slikovnica, kako bebi ispričati priču o vuku ili ne znam čemu a njoj neka radi mašta, a nema pojma što je to...
    drugo je da živimo u divljini il čak na selu pa da to gleda (svinje, kokoši) i kasnije o tom sluša...

    moja obožava slikovnice, gleda ih i priča, i uzme mi prst i svaku stvar u slikovnici joj moram objasniti što znači...

    ja kad sam došla s malom nije htjela ni pogledati te igračke...

    a s ovim ostalim igračkama vidim da uči i puno drugih stvari osim da se igra... npr. logika kada mora ubaciti kocke u obliku srca ili kvadratića, pa npr. preciznost kad mora bebi ugurati dudu u usta, pincetni hvat... i još mnogo mnogo toga...

    super mi je ideja o eko igračkama, ali da su bar naprednije! a ne iz doba indijanaca!
    a ima ih naprednijih, al skupih! no ali za 1500kn pa to bi se trebalo i očekivati!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Gle, ne znam u kojem ste vi to vrtiću bile, ali u našem postoje i slikovnice, koje stoje na polici za klince- znači mogu ih i sami uzeti i čitati, puzzle, umetaljke...da ne nabrajam cijeli inventar. sve je novo i klincima se sviđa.

    A neki dan mijesili su i svoj hruh. Tirna je bila oduševljena sa pecivima koja je sama zamijesila i oblikovala, i toliko je bila ponosna i važna kad je MM-u nakon vrtića poklonila 'svoje' pecivo .
    To mi je bilo prekrasno za vidjeti.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Što se matematike tiče- meni kažu da i u državnim školama dijete koje ne želi učiti matematiku ne uči.
    Zato i dobije jedinicu.
    To znači da su učenici bez radnih navika loši učenici u bilo kojoj školi.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    pa da, al sustav kaže da mora ispraviti jedinicu i na taj način dođe do fakulteta!

    ja sam u srednjoj školi mrzila učiti, zanimale su me druge stvari, no završila sam fakultet! a zbog toga što sam morala imala sam kakvu takvu podlogu u svemu i nije mi bio problem nadograđivati na to! a i moja Gimnazija je bila jedna od najtežih! dok je moja frendica išla u srednju geodetsku i matematika je bila... tak...
    uf, kako se ona namučila kroz faks... koliko suza je bilo, padanja!
    al dobro, to je druga priča... ima tu veze i karakter i svašta...

    a i... tu je priča o svim privatnim školama, ne točno tima!

    ja samo sad spominjem što mi je loše al eto u w vrtićima mi je super što imaju cjelodnevni program, sudjeluju u svemu što znači da te igračke i nisu toliko bitne jer se ni ne bave s njima u tolikoj mjeri nego razvijaju druge sposobnosti i time ne stavljaju iste igračke u usta što definitivno širi zarazu!

    ja sam isto skužila da w vrtići međusobno baš i nisu povezani, valjda neki uzmu od te filozofije što im paše, a što ne... odbace...
    pa je ipak malo prilagođenije našem suvremenom društvu!

    što se tiče njemačke, ona je daleko modernija i umjetna i teško je uklopiti takvu prirodnu filozofiju u stvaran svijet! mi smo ipak više prirodniji!

    al mislim da opredjeljenje koje je ekstremno i veliki raskorak sa suvremenim društvom čini dijete posebnim, da se osjeća drukčijim... a to mi baš i nije dobra priprema za život!
    no kod nas je to sve još ok jer smo i mi manje više prirodnjaci, balkanci
    u ovom smislu u najboljoj namjeri!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    pa da, al sustav kaže da mora ispraviti jedinicu i na taj način dođe do fakulteta!

    ja sam u srednjoj školi mrzila učiti, zanimale su me druge stvari, no završila sam fakultet! a zbog toga što sam morala imala sam kakvu takvu podlogu u svemu i nije mi bio problem nadograđivati na to! a i moja Gimnazija je bila jedna od najtežih! dok je moja frendica išla u srednju geodetsku i matematika je bila... tak...
    uf, kako se ona namučila kroz faks... koliko suza je bilo, padanja!
    al dobro, to je druga priča... ima tu veze i karakter i svašta...

    a i... tu je priča o svim privatnim školama, ne točno tima!

    ja samo sad spominjem što mi je loše al eto u w vrtićima mi je super što imaju cjelodnevni program, sudjeluju u svemu što znači da te igračke i nisu toliko bitne jer se ni ne bave s njima u tolikoj mjeri nego razvijaju druge sposobnosti i time ne stavljaju iste igračke u usta što definitivno širi zarazu!

    ja sam isto skužila da w vrtići međusobno baš i nisu povezani, valjda neki uzmu od te filozofije što im paše, a što ne... odbace...
    pa je ipak malo prilagođenije našem suvremenom društvu!

    što se tiče njemačke, ona je daleko modernija i umjetna i teško je uklopiti takvu prirodnu filozofiju u stvaran svijet! mi smo ipak više prirodniji!

    al mislim da opredjeljenje koje je ekstremno i veliki raskorak sa suvremenim društvom čini dijete posebnim, da se osjeća drukčijim... a to mi baš i nije dobra priprema za život!
    no kod nas je to sve još ok jer smo i mi manje više prirodnjaci, balkanci
    u ovom smislu u najboljoj namjeri!

  50. #50
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    što se tiče njemačke, ona je daleko modernija i umjetna i teško je uklopiti takvu prirodnu filozofiju u stvaran svijet! mi smo ipak više prirodniji!
    ma daj, koji su to klisei dzizus. prirodniji pa nam se desavaju ovakve stvari kao sa karlovackom pivovarom.

    ja sam isto skužila da w vrtići međusobno baš i nisu povezani, valjda neki uzmu od te filozofije što im paše, a što ne... odbace...
    cini mi se da pojedinim waldorfskim skolama i nije toliko prepusteno da sami biraju sto ce uzeti a sto ne. oni moraju preuzeti filozofiju rudolfa steinera, inace to ne bi bila waldorfska skola. stoga i rekoh da su ko sekta. a i ono sto moraju uciti u povijesti je o arijevcima, antlantidi i drugim glupostima.

    u njemackoj, dijete ako zeli ici na faks, mora poloziti drzavnu maturu, a kako ce se za nju spremiti, bilo odlaskom u "normalnu" skolu ili odlaskom u trendy privatne skole poput waldorf mu je prepusteno na volju.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •