Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 125 od 125

Tema: Marama za nosenje

  1. #101
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj lidia prvotno napisa
    plashljivo_pile super za maramu. Ja se preporodila što se tiče manevriranja među posvuda parkiranim autima. Napokon sam svladala i ostala vezanja pa me više ne bole ramena. A nema mi ljepšeg kad se spremamo nositi i ja rastegnem maramu, a Jan se sav uzvrpolji, razgorači oči i nabaci smajl od uha do uha...
    lidia, na koje načine vezanja te ramena više ne bole? ja bih rado vezala na leđa, al ne znam...

  2. #102
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Cure, jel koristi netko Baby Bag od Premaxxa iz prvog posta?

    Ja se bojim da sam malo prezbunjena za maramu , ali ne znam jel Baby Bag isto dobar i isplativ. Zapravo, ne znam koliko košta niti kako naručiti u ovaj dio svijeta.

    Piše na stranicama da se može nositi dijete do 25 kg!

  3. #103
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Cure, jel koristi netko Baby Bag od Premaxxa iz prvog posta?

    Ja se bojim da sam malo prezbunjena za maramu , ali ne znam jel Baby Bag isto dobar i isplativ. Zapravo, ne znam koliko košta niti kako naručiti u ovaj dio svijeta.

    Piše na stranicama da se može nositi dijete do 25 kg!
    Ne znam konkretno za taj Baby Bag, al' marama ti je puno jednostavnija nego što misliš. Govorim iz vlastitog iskustva

  4. #104

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    118

    Početno

    nosim ga malo na boku, a malo u duplom križnom ja mislim (prije sam ga nosila svezanog obično križno) s tim da sam složila maramu pa mi je njegova težina bolje raspoređena. Izgubila sam onaj papir iz kamarisa pa ne znam dal sam pobrkala nazive. Uglavnom sad je sve ok, a nosim ga dosta i po doma i vani. Na leđima ga ne nosim jer mi je nespretno kad smo vani pa ga ne vidim.

  5. #105
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Jutros sam dobila crvenu kamarisovu maramu. Maxu se jako sviđa i odmah u njoj zaspi. Prekrasna je, samo malo kruta, da li će s vremenom omekšati ili imate kakv savjet za pranje? Da li peglate maramu?

  6. #106
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj berlinka prvotno napisa
    Citiraj thalia prvotno napisa
    Cure, jel koristi netko Baby Bag od Premaxxa iz prvog posta?

    Ja se bojim da sam malo prezbunjena za maramu , ali ne znam jel Baby Bag isto dobar i isplativ. Zapravo, ne znam koliko košta niti kako naručiti u ovaj dio svijeta.

    Piše na stranicama da se može nositi dijete do 25 kg!
    Ne znam konkretno za taj Baby Bag, al' marama ti je puno jednostavnija nego što misliš. Govorim iz vlastitog iskustva
    Bojim se da će mi se vuć po podu. Inače sam malo smotana i često imam problema sa stvarima koje se vuku po podu

    Koliko mi se čini, marama je kao malo bolja za bebače, a sling bi bio meni jednostavniji i sad to mene muči.
    Jel ima u slingu onaj dio koji se može prebacit preko bebe da joj bude toplo i da mogu dojiti u miru?
    I jel bole ramena od slinga više nego od marame?

    Stvarno mi je žao što toliko gnjavim :/

  7. #107
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    da ti kažem za sling.
    ima dio kojim prekriješ bebu ili kad dojite ili ako je zima, nadalje ako ramena bole, onda je neprikladan materijal u pitanju.
    ja sam sašila nekoliko slingova za probu i u svakom po par dana nosila jakova da vidim baš kako će se materijal ponašati.
    uglavnom, nakon duge potrage nađoh jedan u kojem rame počne boljeti negdje oko cca. 3 sata neprestanog nošenja djeteta od nepunih 12 kg.
    ali to je sve individualno koliko tvoje tijelo može podnjeti ikakav teret.

  8. #108
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Ivček prvotno napisa
    Jutros sam dobila crvenu kamarisovu maramu. Maxu se jako sviđa i odmah u njoj zaspi. Prekrasna je, samo malo kruta, da li će s vremenom omekšati ili imate kakv savjet za pranje? Da li peglate maramu?
    omekšati će nakon par pranja. ja svoje perem na 60° s omekšivačem (mislim da se sling ne smije prati s omekšivačem) i ne peglam. zgužva se ionako kad je svežeš. brzo se suši.

    e, crvenu prvi put ipak operi na 40°, ne znam da li pušta boju ali ja ne bih riskirala.

  9. #109
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Hvala na savjetu, znam da baš nije higijenski to što je nisam prvo oprala, ali nikako da ju stavim na pranje, jednostavno ne mogu se odvojiti od marame i Maxa u njoj. Čekam MM da nas vidi, pa obećajem: ide na pranje.

  10. #110
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    operi je večeras i stavi na radijator, ujutro ste spremni za nošenje!

    andrej je kao beba stalno žvakao i slinio po marami, a i glavicu bi mu fiksirala kad bi zaspao pa sam je stalno peruckala.

  11. #111
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    thalia, ja imam maramu i sling. sling mi je malo prakticniji za koristenje na brzinu kad trebam nesto obavit ali ubrzo me pocne bolit rame jer tezina nije onako lijepo rasporedjena kao kod marame.tako da mi je definitivno bolja marama, a i vezanje nije tako komplicirano kako izgleda.

  12. #112
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    3 sata nošenja je pre dugo. Ako vam se dogodi ok, ali nemojte to kao pravilo. Vadite ih van radi prematanja i poboljšavanja cirkulacije pogotovo teže bebe. Nije dobro ni za vas. Nošenje da, ali razumno, ne pretjerujte.

  13. #113
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa
    thalia, ja imam maramu i sling. sling mi je malo prakticniji za koristenje na brzinu kad trebam nesto obavit ali ubrzo me pocne bolit rame jer tezina nije onako lijepo rasporedjena kao kod marame.tako da mi je definitivno bolja marama, a i vezanje nije tako komplicirano kako izgleda.
    Da, čini mi se da je to prevaga u korist marame. Mene muči hoće li mi se marama vući po podu i kako će to sve izgledati. Mislim da ne bi bila od neke velike koristi da me stalno boli rame od nošenja :/

    Joj, joj, joj... šta da kupim? :?
    Moram brzo smislit način za zgrtanje gomile novaca da si kupim oboje

  14. #114
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ivanas jel ima tvoj sling shoulder cap i koristiš li je?

  15. #115
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    ivanas jel ima tvoj sling shoulder cap i koristiš li je?
    ne znam na sto mislis ali imam sling od Sandre iz ST.

  16. #116
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ne znam kakvi su sandrini slingovi.
    shoulder cap ti je dio gore kod prstenova koji možeš otvoriti i njime "prekriti" dio ramena i na taj način bolje rasporediti težinu koju nosiš.
    namještaš ga po potrebi na uže ili šire, ovisno kako ti odgovara.
    ja baš uvijek koristim shoulder cap (znači opcionalno je), jer bez njega ieško možeš zadržati sling na mjestu i naravno da rame počne boljeti.

  17. #117
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    i ja imam sandrin sling,i ima kod kolutova kao nekakvo podebljanje koje se može raširiti preko ramena

  18. #118
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    ma da, ima taj dio koji se rasiri preko ramena ali meni je problem sto ako to rasirim ringovi mi budu prenisko, zbog onog dijela koji je zasiven izmedju, a nisam bas jako niska,170 ili ipak jesam ... :?
    la11, jel tebe boli rame?

  19. #119
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    rame me ne boli,jedino me počnu leđa boliti nakon jedno dva sata

  20. #120

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    Thalia, ja na žalost znam samo jedno vezanj, i imam najdužu maramu i vjeruj mi, nemam viška marame ni da mi dopre do koljena, a kamo li da se vuče po podu. Ona možda izgleda velika, ali kad ti nju oko sebe omotaš, nem viška! Mislim da moram kod Ive Kolić naučit par vezanja! 8)

  21. #121
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa
    ma da, ima taj dio koji se rasiri preko ramena ali meni je problem sto ako to rasirim ringovi mi budu prenisko, zbog onog dijela koji je zasiven izmedju, a nisam bas jako niska,170 ili ipak jesam ... :?
    la11, jel tebe boli rame?
    nisam te skužila.
    koji dio zašiven između?
    između čega?
    ringovi ti nebi trebali biti u preniskoj poziciji zbog shoulder capa, čak bi trebali biti bolje fiksirani na mjestu koje želiš.
    da..., mislim da te nisam skužila.

  22. #122
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    pa ne znam kako da ti opisem ali pokusat cu : onaj dio gdje su provuceni ringovi ne zavrsava odmah savom pa da se tu siri marama preko ramena nego je zasiveno tek na udaljenosti od cca.10 cm.ne znam bolje objasniti.

  23. #123
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    evo, tu imaš slikice shoulder capa i neke tips and tricks za krištenje slinga.

    http://www.mayaslings.com/TipsAndTricks.htm

    ne mogu si pomoći misleći da nešto krivo radiš dok nosiš bebu u slingu, pa malo prolistaj tu. 8)

  24. #124
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    hvala na linku, ima dobrih savjeta. koliko sam uspjela vidit na slici shoulder cup se siri odmah od ringova a kod naseg nije tako. danas smo setale sat vremena u slingu i nije me bolilo rame, mozda mi je trebalo malo vremena da se naviknem jer se ipak dosta razlikuje od nosenja u marami na koju smo navikli.

  25. #125
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Tiwi (napisa):
    Dodajem jednu odličnu snimku za nošenje malih beba u marami:

    http://www.youtube.com/watch?v=ssgdY...eature=related

    ima i kolijevka, pred kraj Wink
    Jel za ovu koljevku na kraju marama mora biti ovako elasticna, ja imam ellaroo i cini mi se da je od ove zenske puno rastezljivija nego moja, osim toga ona pokazuje s lutkom pa ne znam bas :?
    ne znam gdje da postavim pitanje pa evo ovdje

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •