Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Psovke i ruzne rijeci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno Psovke i ruzne rijeci

    Luka(3.5) dosao je u fazu kad mu je glavna fora psovati.Mene doslovce izluduje sa tim i dosad sam pokusala sve moguce metode,no ne odustaje.ALI...Glavni problem je sto zivimo sa MMovim starcima,a svekar je brz na jeziku sto se psovki tice.Deda mu je idol u zivotu i normalno da ga kopira u svemu pa i u psovanju.Kad Luka nesto opsuje,a deda to cuje njemu je to tak smijesno i tako mu da jos veci poticaj.Cak sam izmislila pricu o ducanu za zlocestu djecu gdje se prodaje spaga za one koji se tuku...i VEEEEliki flasteri za one koji psuju.I to je jedno vrijeme palilo!Kad smo sami,ja ga ignoriramali cim ima publiku poludi-neznam otkuda mu sve te psovke.MM i ja ponekad opsujemo ni manje ni vise od ostalih obitelji.Najgore mi je kad smo negdje vani pa on pocne sipati svoj repertoar-dode mi da me zemlja proguta.Imate kakvih iskustava sa tim i neke iskusane trikove koji pale!?

  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    nama je upalilo ignoriranje. jest da smo se ponekad jedva suzdrzavali da ne prasnemo u smijeh

    sada kad mu ponekad izleti, ja se samo namrstim, a on se pravi kao da niej nista rekao.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Ma moram biti iskrena i ja se ponekad nasmijem kad to upotrijebi u pravo vrijeme ked bi i ja sama ponekad opsovala-kad mu se srusi toranj od legaca ili kad ga Borna stvarno gnjavi.A neki dan kad smo se vozili iz vrtica neka budala nam je izletila pa smo se skoro kresnuli i ja sam fakat socno opsovala,a on meni:"Ne,ne mama psovati,dobit ces flaster!"

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    hej Tanjić,
    hvala bogu moj deda nije trenutno tu pa nema od koga čuti psovke :wink: :wink: ,
    ja i Mario se jako suzdržavamo glede psovki, dogodi se da meni izleti dosta često i brzo tražim pogledom gdje je? jel me čula? ...
    par puta je opsovala, vidjela je da nama to nije fora, ignorirali smo ju i zasada ne psuje!
    dobro postupaš, vidiš da te Luka sluša, a dedi reci da češ mu donjeti veeeeeliki flaster :wink:

  5. #5

    Početno

    joj imenjakinjo moja, točno znam kao se osjećaš......
    i mi smo u toj fazi + plaženje jezika.......
    meni je to strašno(makar se desi da nekad i ja opsujem) ali iako ne živimo sa mojim roditeljima moj tata jednostavno obožava pred njom psovati i svakave bedastoće joj govoriti poput, gade, smotanko, posranko.... i naravno ona sve to ponavlja...... a moj tata se jednostavno pravi gluh na sve ono što ja pričam......
    dođe mi da ga grrrrrrrrrrr(nesmijem reć)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    31

    Početno

    mi zasad nemamo tih problema
    ustvari, MM i ja ne psujemo, pa od nas to ne može pobrat, jedino ako čuje od nekog sa strane

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    I mi se suzdrzavamo od psovanja pred Lukom, pa on vrlo, vrlo rijetko nesto provali.

    Ali je zato plazenje jezika i zamahivanje sakama sasvim druga prica

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Ma,rijesila bi ja to sa njim bez pol frke da smo sami.No,nas deda sipa psovke bez razmisljanja u stvari to su mu postapalice kojih on nije ni svjestan.A kad mu nesto velimo onak na finjaka to je uvreda tolika da cak nece sa nama razgovarati par dana.Sva sreca da sad Luka ide u vrtic pa ga veci dio dana nema doma,a popodne nekak izguramo.Valjda ce ga brzo proci jer teta u vrticu kaze da ga nije cula da psuje,a primjetila sam da se nekad zna i posramiti kad opsuje pred nepoznatima koji ga samo onak pogledaju u stilu sram te bilo!Te njihove faze su beskonacne-sta je sljedece?

  9. #9
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    Kad smo kod psovanja ja imam jednog skoro pa šestogodišnjaka koji ne prestaje psovati i pokazivati jezik. Najgore od svega toga što je to čuo kod susjede koja je malo starija od njega, dedi i baki je to ispočetka bilo smiješno a sad nam postaje neizdrživo. Nije pomoglo ni ignoriranje, niti kažnjavanje (tipa danas nema kompjutera, ili danas ne ides k prijateljici), nije pomogao ni razgovor, niti kompropmis (ako budeš dobar idemo...), ne pomaže ništa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •