Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Ahm....štrajk?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno Ahm....štrajk?

    Dubrovnik-OS Lapad- situejsn- 50% profesora i ucitelja u tihom strajku u predvorju skole..ostali drze nastavu...a klinci...ma fantazija....prvi sat imaju,drugi zombijaju oko skole ,treci imaju,cetvrti nemaju...ma mislim.....

    Jutros u kaficu ispijam prvu jutarnju sa zakonitim a stol do nas 4 osnovke sjede, dime sve u 16st , i ispijaju nesice .....pod cijom su kontrolom klinci dok profaci strajkaju?????????????????????? bil to meni netko pojasnio....

    na pocetku ove godine dobili smo obavijest da nema vise pisanja ispricnica od strane roditelja na papirice po izboru vec na sluzbene dopise koje printa skola ,a koje roditelj dolazi i ispunjava i potpisuje u skoli...i to bas zbog radi cestih markiranja iz skole bez znanja roditelja ,a i profesora...(ono...dijete zombija po gradu,profesor misli da je doma,a roditelj da je u skoli)....

    Tko ih je danas imao pod kontrolom ,pitam ja Vas i mister predsjedavajuceg sindikata i mister Primorca i miss ravnateljicu (s kamerama)

  2. #2
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    NO CONTROL !!!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    45

    Početno

    Mene jako muče takvi stavovi roditelja (nothing personal) da je škola tu da bi njihovi limači bili pod kontrolom tj. škola tu ispada kao baby sitting agencija - "odi ti milo moje u školu pa nek te učiteljice čuvaju dok se ja vratim s posla"...
    U slučaju gore spomenute škole, mislim da je škola kriva...
    Kod nas se promijenio raspored tako da su imali one predmete koji su profaći radili (2 ili 3 sata ali u komadu) i onda su išli doma i roditelji su to znali...
    A u kafiću bi sjedili i da ima škole pa mislim da nije fer kriviti školu što oni fumaju i sjede po kafićima ... to je zaista stvar roditelja a ne škole...

  4. #4
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Didi, u potpunosti se slažem s tobom.

  5. #5
    myra

    Početno

    Didi, i s moje strane "nothing prersonal, but..." čini mi se da se škola još uvijek definira kao ODGOJNO- OBRAZOVNA USTANOVA, dakle čak je ovo "odgojno" stavljeno ispred obrazovnog, i smatram da se za djecu koja su došla u školu na dan štrajka trebalo organizirati neke aktivnosti da stvarno ne završe na ulici. Tu u prvom redu mislim na mlađu djecu koja još ni ne "lete" u kafiće, ali meni kao roditelju zaista ne bi bilo ugodno saznanje da moj desetogodišnjak luta gradom, dok se njegov učitelj bori za svoja prava. Da, i štrak nastavnika podržavam. I moje dijete nije bilo na ulici jer je u njegovoj školi organiziran boravak za djecu za vrijeme štrajka.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    eh didi...ne ocekujem ja od skole da mi ima klince pod kontrolom dok ja uzivam naokolo..nego,ako znam da sam ih poslala u skolu jer je takva preporuka stigla i od ravnateljice i od razrednice..onda ipak zelim mirno disati znajuci da su na sigurnom...pod budnim okom profesora i paskom ravnateljice...a ovo...sorry ali mi lici na totalni raspasoj tipa nitko nema pojma tko tu koga i zasto..... :shock:

    ne znam imas li skolsko dijete i koliko je staro,ali kad bude bilo u pubertetu(a moja jesu) znat ces da ni odgoj,ni ista na ovome svijetu nece sprijeciti jedno 13godisnje "cudo" ako je u grupi,da ga ne ponese....

    sreca u nesreci je sto su to bezazlene zafrkancije (markiranje,kupanje i sl.)

  7. #7
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Didi, slazem se s tobom.

    Roditelji, kao znak podrske profama, mogli ste djecu ostavioti doma.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    E onda su se ti nastavnici ravnateljica trebali pobrinuti za djecu,a osim toga svi su znali da je taj dan štrajk.U našoj školi nijedno dijete nije došlo u školu jer takvu nastavu ionako teško organizirati.Prema tome smatram da je same djelatnike i učesnike štrajka bespotrebno okrivljavati nego naše "premilo" ministarstvo koje nije dalo točne obavijesti o tom danu!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    45

    Početno

    Nije da mi ne piše na čelu da sam prosvjetar pa ću malo općenito obraniti struku...

    O svojoj struci nemam lijepe riječi kad su štrajkovi u pitanju.... najnesložnija i najplašljivija i najjadnija ekipa... i dok smo tako nesložni i plašljivi neće nas niti shvatiti ozbiljno. I potpisujem da su štrajkovi raspašoj, malo nas štrajka, malo ne, pa sad hoću, e slijedeći put neću... pa mi uzmu dnevnicu, pa mi vrate dnevnicu ali ju daju i onima koji nisu štrajkali pa im je nisu niti oduzeli..

    Osobno sam protiv štrajka kao metode traženja prava i slažem se da nije u redu da djeca ostanu nezbrinuta, o tome bi se onda trebala pobrinuti škola tj. njezino vodstvo.

    Ako se usporedi plaća koju nam daju i uvjeti u kojima živimo s poslom koji obavljamo, pri tom ne mislim samo na sate provedene u školi i "tri mjeseca praznika" koje nam stalno nabijaju na nos i koji zaista ne postoje, nego tu još dolaze i sve one naoko nebitne stvari koje sad neću nabrajati (prijetnje roditelja čak i pištoljem. mahanje noževima i lancima po školi, maltretiranje članova obitelji itd, itd). .. taj posao zaista rade ljudi koji ga vole i to im je jedina motivacija...

    I da, Ministarstvo, Vlada, Proračun, Država, Gospodarski rast... sve su to krivci za situaciju, a mi čekamo nekav novi New Deal da nas spasi, a njegov potencijalni tvorac sjedi možda u nekoj od školskih klupa u našoj državi, a školstvo mu nema što ponuditi... i on će odrasti, unatoč lošem sustavu obrazovanja imati 5 različitih diploma i mr.sc pa dr.sc. postati ministar i imati loše uspomene na svoje školovanje... i opali po prosvjetarima opet nanovo!!!


    Ja tu ne vidim izlaza

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    Ovaj put ako smijem Didi ja bih potpisala apsolutnu potporu napisanom

    S obzirom na stanje nacije...ja Vam se divim s kolikom hrabroscu i entuzijazmom dolazite u skole...

    Okrivljavati iskreno ne znam koga treba,ali se nisam bas snasla u hijerarhiji...Ako je ravnateljica bog i batina skole i kaze da ce nastave biti ,a ostale skole neka strajkaju,mene je razrednica obavijestila preko moga djeteta (kao i ostalih n- ucenika skole) da na nastavu IMA DOCI!

    A ako to oni kao predstavnici skole kazu,iskreno,ne bode mi se s rogatim u znak podrske (jer ako profaci nisu slozni..mislim...jel...)...

    I da,definitivno mislim da je netko trebao reci strajk je i amen (a u skolu neka dodju po vlastitom nahodjenju...znaci ne ..nastave ima...kako je bilo kod nas receno)...

    Stoga...ravneteljica,nastavnici,profesori ili ministarstvo....votever

  11. #11
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    U potpunosti se slazem s Didi. BTW, moj malac je otisao u skolu na dan strajka, imao tri sata koja su odrzali oni nastavnici koji nisu bili u strajku i dosao doma. Fino bi bilo da se moze taj dan dijete zadrzati doma i biti miran, ali nikad ne mozes znati unaprijed kakav ce odaziv na strajk biti u nekoj skoli, tojest hoce li se raditi ili ne. To nazalost ne zna ni sam ravnatelj, a vjerujem ni nastavnici sve do trenutka dok ne zvoni, pa se ne prebroji tko je ostao u zbornici... Ne moze se u takvim okolnostima nikoga optuzivati za nemar prema djeci.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    mislis?

    hajmo hipotetski....poslala si malca u skolu...umjesto tri sata mogao je imati dva..pa pauzu pa cetvrti...
    kontrole nema....djeca sat pauze provode kako tko gdje stigne (znaci ne u skoli,vec po vlastitom nosu...kuda ga odvede)

    hoces li da neka pocnem nabrajati sto se sve moglo zbiti?
    a ti pojma nemas jer je klinac "u skoli" pod "paskom" nastavnika,ucitelja end ostalih odraslih zaduzenih osoba...

    sorry ..meni to ne stoji..to sa puhanjem puj pik ja nisam odgovorna....

    u krajnjem slucaju..odgovorna sam ja ! kao roditelj koji je kao ODRASLA osoba na preporuku ostalih odraslih osoba malca pustila u skolu... jer..navodno strajka nema...eeee

    pa ti vidi....

    btw. cujem da cemo ponoviti uskoro takav DAN skole...no ovaj puta... no no...nema sanse da ju moji klinci vide...dok se ekipa gore (ministri i kojekakvi sindikati) ne zbroje i ne dogovore....

    se strajkalo u pvt skolama??? zna li tko.?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •