Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 100

Tema: Pročišćavanje organizma

  1. #1
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno Pročišćavanje organizma

    Da li se zaista organizam može zatrovati i isto tako očistiti?

    Jednom sam čitala da je to sve mit i da zapravo ne možeš napraviti ništa da bi se pročistio iznutra. Eventualno piti malo više vodice.

    S druge strane našla sam neke teorije da gljivice u probavnom traktu mogu izazvati simptome slične trovanju, da je lako moguće imati i parazite (ajme). I da sve to utječe na zdravlje i ponašanje.

    Riječ je o MM.

    Zbog jakih bolova u kralježnici zadnjih mjeseci je prestao vježbati i natukao sigurno 15 kila.
    Nervozan je, živčan. Sve mu je teško.
    Ne jede redovito. Kad jede onda se pretrpava. U sebe stavlja užasno puno junk fooda.
    Uz to svako malo se nakljuka tabletama protiv bolova.

    Sutra ide napokon kod filzijatra i nadam se da će početi rješavati problem s leđima jer ja ga više takvog ne mogu trpiti.

    Vidim da se drugačije ponaša i on sam tvrdi da se osjeća loše.
    On je totalno druga osoba.

    Da li se stvarno možeš pročistit?

    Drastično smršaviti?
    Piti puno vode?
    Neke fore s glinom koja upija otrove?
    Gladovanje?


    Malo sam gledala po webu i ima dosta biljnih mješavina za čišćenje debelog crijeva npr. http://www.marthavolchok.com/ s slikama čudesa koja su ljudi pokakali iz sebe. (Tko je gadljiv nek ne gleda.)

    Hoću svog muža natrag, ovo je neizdrživo.

  2. #2
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno Re: Pročišćavanje organizma

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Da li se stvarno možeš pročistit?
    Apsolutno. Tijelu je potrebno desetak dana da mu se obnove neke krvne stanice... itd. Adekvatnom prehranom, za nekoliko mjeseci možemo se dovesti u stanjeravnoteže. naravno za to je potrebna promjena navika i stav o hrani. Malo pozitivne energije i to je to.

    Kupi ili posudi knjigu Suvremena makrobiotika, Planetopija. Ima nekoliko pročišćavajućih jelovnika.

  3. #3
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ima tko za posuditi?

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Moj brat ima jednu vrlo rijetku bolest. + zatrovan organizam živom.
    U Zadru ima jedan privatni dijagnostičar + homeopat, navodno jedan od najboljih u Hr..i poznat u Europi.
    Buraz je bio kod njega, + kasnije moja mama i nakon postavljene dijagnoze i nađenog uzroka njihovih problema, propisuje obavezno čišćenje organizma putem prehrane + neki posebni čajevi. nakon toga je ponovna kontrola i liječnje.

    Za ilustraciju: moja majka je naglo prestala pušiti u 4/2006 (hipnoza). Nakon mjesec dana došlo je do poremećaja u njenom organizmu i zbog učestalih bolova ustanovljen je giht. Giht je prouzorkovao i strahovite promjene u krvnom tlaku + problemi sa srcem. Kad sam se s njom prošetala 1.11., ostala sam zaprepaštena, jer 10 minuta nakon "šetnje" u kojoj smo doslovce išli s noge na noge, gdje je vukla noge ne mogavši napraviti niti normalni iskorak, izmjeren tlak joj je bio 190/110.
    Tablete za tlak je promijenila par, i sve su joj bile koma....

    I onda, po bratovoj preporuci otišli smo do tog doktora. Njeni problemi su samo posljedica stresa uzrokovanog prestankom pušenja. Pojavili su se baš tada...ali da nije bilo tog stresa, pojavili bi se sigurno samo možda malo kasnije.
    Pretragama (neki posebni testovi sa mokraćom, krvi i sl + aparati) utvrđeno joj je da je osnovni problem svega kod nje u želudcu. Jer njen želudac radi sa 50% kapaciteta. Godinama i godinama hrana nije bila probavljena do kraja, i kao takva je uzrokovala probleme sa crijevima, sa jetrom i bubrezima i normalno kasnije i sa srcem.

    Dao joj je režim posebne ishrane + čajeve. I obavezno je morala ukinuti sve ljekove. Moja mama nakon samo 10 dana imala je normalan tlak, opće stanje super...normalno hoda. Srce super. Nalazi mokraće koji upućuju na giht u razini normale.

    Eto.

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Ima tko za posuditi?
    Fidji, ono što znam i što je taj doktor rekao:
    Sa dijetama i posebnim režimima hranjenja ne treba se igrati. Potrebno je prvo postaviti dijagnozu, naći uzrok problema i onda nakon, tom problemu, prilagođenog režima ishrane, krenuti sa evnetualnim liječenjem.

  6. #6
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Ima tko za posuditi?
    Fidji, ono što znam i što je taj doktor rekao:
    Sa dijetama i posebnim režimima hranjenja ne treba se igrati. Potrebno je prvo postaviti dijagnozu, naći uzrok problema i onda nakon, tom problemu, prilagođenog režima ishrane, krenuti sa evnetualnim liječenjem.
    Radi se o makrobiotici. To je samo zdraviji način prehrane koji izbjegava upotrebu rafiniranih namirnica. I nije ni najmanje opasan.

    Ne treba se ni igrati sa nezdravim načinom ishrane kojeg ljudi masovno prakticiraju i onda se dovedu u "bananu". I za to se s nikim ne konzultiraju.
    Žalosno, zar ne?

  7. #7
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Mi nismo vegetarijanci, ali nismo veliki mesojedi, tako da bi mi dobro došle neke informacije o makrobiotici.

    Stanje u koje se doveo MM je definitivno posljedica velikog stresa zbog bolova, a i nekih veći stresova u našem životu, ali fakat je pretjerao u autodestrukciji...hektolitri preslatke bijele kave i slatkiši doveli su ga do toga da ima škembu ko trudnica.

  8. #8
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Moj brat ima jednu vrlo rijetku bolest. + zatrovan organizam živom.
    U Zadru ima jedan privatni dijagnostičar + homeopat, navodno jedan od najboljih u Hr..i poznat u Europi.
    Buraz je bio kod njega, + kasnije moja mama i nakon postavljene dijagnoze i nađenog uzroka njihovih problema, propisuje obavezno čišćenje organizma putem prehrane + neki posebni čajevi. nakon toga je ponovna kontrola i liječnje.

    Za ilustraciju: moja majka je naglo prestala pušiti u 4/2006 (hipnoza). Nakon mjesec dana došlo je do poremećaja u njenom organizmu i zbog učestalih bolova ustanovljen je giht. Giht je prouzorkovao i strahovite promjene u krvnom tlaku + problemi sa srcem. Kad sam se s njom prošetala 1.11., ostala sam zaprepaštena, jer 10 minuta nakon "šetnje" u kojoj smo doslovce išli s noge na noge, gdje je vukla noge ne mogavši napraviti niti normalni iskorak, izmjeren tlak joj je bio 190/110.
    Tablete za tlak je promijenila par, i sve su joj bile koma....

    I onda, po bratovoj preporuci otišli smo do tog doktora. Njeni problemi su samo posljedica stresa uzrokovanog prestankom pušenja. Pojavili su se baš tada...ali da nije bilo tog stresa, pojavili bi se sigurno samo možda malo kasnije.
    Pretragama (neki posebni testovi sa mokraćom, krvi i sl + aparati) utvrđeno joj je da je osnovni problem svega kod nje u želudcu. Jer njen želudac radi sa 50% kapaciteta. Godinama i godinama hrana nije bila probavljena do kraja, i kao takva je uzrokovala probleme sa crijevima, sa jetrom i bubrezima i normalno kasnije i sa srcem.

    Dao joj je režim posebne ishrane + čajeve. I obavezno je morala ukinuti sve ljekove. Moja mama nakon samo 10 dana imala je normalan tlak, opće stanje super...normalno hoda. Srce super. Nalazi mokraće koji upućuju na giht u razini normale.

    Eto.
    Problem je u našoj zapadnoj medicini da ne možeš dobiti holistički pristup nekoj bolesti.
    Sumnjam da bi se MM zaputio u Zadar, pa ako netko zna za nešto slično u blizini Zagreba nek javi.

    I jel netko s dobrim želucem pogledao gadljivi link?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Ja jesam. Jako zanimljivo...

  10. #10
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Mi nismo vegetarijanci, ali nismo veliki mesojedi, tako da bi mi dobro došle neke informacije o makrobiotici.
    Makrobiotika je prehrana koja ne isključuje jedenje mesa, zapravo se preporuča jedenje ribe i morskih plodova.
    Ono što je najvažnije je da je hrana organska, te što manje prerađena. Svježe, kuhano povrće i voće. Mahunarke, proizvodi od soje. Nerafinirana ulja i cjelovite žitarice.
    Malo promjena po vašim ormarićima i frižideru dovest će sve u bolje stanje.
    Kvalitetni i potpuni obroci koji zadovoljavaju sve potrebe organizma ne dozvoljavaju tijelu da traži slatko i slano koje nam je višak.
    Postoji mnogo deserata koje se može jesti a da ne sadrže bijeli šećer, već prirodne sladove, te kava koja se može zamjeniti sa biljnom (Divka, Kneipp, meni osobno najfinija Yannoh).

    Način rezanja namirnica jednako je važan u pripremi jela, no o tome se može saznati više na radionicama prirodne kuhinje ili iz Velike makrobiotičke kuharice.

  11. #11
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    fidji, ako znas njemacki, imas jako puno knjiga s temom "fasten" sto bi bilo gladovanje u smislu prociscavanju organizma. imas i raznih vrsta tog "gladovanja", po doktoru buchingeru, dr mayr kur, sa svjeze cjedenim sokovima , bistrim juhama, cajevima, .. ili u kombinaciji - uz dodak raznih biljnih tinktura koje to potpomazu.
    u austriji i njemackoj imas hrpu klinika i wellness hotela sa ljecnickom podrskom koji u proljece nude takve tretmane "proljetnog ciscenja".
    mnogi rade razne "light" verzije kod kuce.
    to je u germanskom podrucju ocito tradicija, izlozi ljekarni su ti u ovo doba puni cajeva za prociscavanje organizma, tinktura od koprive, articoke, löwenzahna..itd

    ja vjerujem da se mozes procistiti, zato sto ja taj "fasten" povremeno provodim (kao ciscenje i tijela i glave i duha ) i osim sto osjecam razliku, ja je i vidim. a vide je i drugi. dakle isprobala sam to na svojoj kozi i mogu reci da meni iznimno pase.

    tako da uprkos tome sto tu i tamo procitam kako je to bedastoca i da se u tijelu ne mugu nakupiti "otrovi", se na to previse ne obazirem.

    toplo preporucujem knjigu r. dahlke "wege der reinigung" u kojoj opisuje razlicite metode i tradicije od zapadnog do kineskog ili ayurvedskog nacina prociscavanja organizma.

    inace uguglaj "fasten" i dobit ces hrpu linkova.

  12. #12
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Škripav mi je njemački, ali ja čak negdje imam knjigu Gladovanje uz sokove, baš je idem iskopati negdje (selimo se pa smo u kutijama).

    Seni kako i koliko dugo ti prakticiraš post? Da li ti režimi gladovanja uključuju klistiranje (mislim da se to spominje u gore navedenoj knjizi)?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    dok sam studirala znala sam 2x mjesecno postiti na vodi, po jedan dan... ponajvise jer sam tada i nakon posta par dana puno lakse pamtila, bila smirenija i skoncentriranija...

    ono sto mi je bilo najbolje - uzitak u hrani mi je kasnije bio gotovo orgazmicki... nisam trebala puno soliti i sl jer su mi se izgleda okusni pupoljci (re)senzibilizirali...

    frendica je radila 7-dnevni post uz klistiranje i ten joj se toliko poboljsao da 4 mjeseca nije imala ni pristica ( a inace joj ten nije bas idealan)...


    cesto bi to radila dok su mjeseceve mijene... jer je tada izmjena vode navodno jaca...
    neki ljudi to koriste kao efikasniji gubitak na kilazi... sto god da je, mislim da jednim udarcem ubiju dvije muhe: izgube na kilazi a i olaksaju si promjenu STAVA prema prehrani...

    cujem da se tijekom dojenja ne preporuca post... a i ne gube mi se kile jer sam pre mrsava...

    jel postoji mozda neki breastfeeding-friendly i skiny-people-friendly post/detoksifikacijski tretman?

  14. #14
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Škripav mi je njemački, ali ja čak negdje imam knjigu Gladovanje uz sokove, baš je idem iskopati negdje (selimo se pa smo u kutijama).

    Seni kako i koliko dugo ti prakticiraš post? Da li ti režimi gladovanja uključuju klistiranje (mislim da se to spominje u gore navedenoj knjizi)?
    ako imas "gladovanje iz sokove" od aariole to ti je dobar pocetak.

    moj post traje 6 dana. s tim da dan prije pocetka posta jedem malo. samo povrce i salate ili voce. nakon 6 dana posta imas jos tri dana polakanog vracanja na normalno jedenje.

    rezimi gladovanja ukljucuju klistir kao vazan dio. mozes ga provoditi sa glaubersaltzom (popijes), odnosno prvi dan gladovanja je glaubersaltz obavezan, a ostale dani ili on ili set za klistiranje.
    meni je set za klistiranje drazi.

  15. #15
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Slike.. horor!

    Ima i ciscenje koje se upraznjava u sklopu joge. Pije se veca kolicina slane mlake vode, radi se serija jednostavnih joga vjezbi koje pokrecu probavu i tako uzastopno voda-vjezbe-voda... dok te ne potjera i doslovno sjedis na wc-u, a iz tebe curi.

    Naguglaj si detox, ima zanimljivih i izvodljivih programa.

  16. #16
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    I jel netko s dobrim želucem pogledao gadljivi link?
    ja i moja znatizelja. i sad mi je zao.
    fuj fuj fuj fuj

    a sta se tice teme, ja ti i neman bas nesto puno za preporucit, znam jedino za ono jednodevno gladovanje uz litre i litre vode

  17. #17
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    cujem da se tijekom dojenja ne preporuca post... a i ne gube mi se kile jer sam pre mrsava...
    mislim i ja da dojenje ne ide sa gladovanjem za prociscavanje.

    sto se tice kila, ja sam takode tanaka, ali nikada nisam radila gladovanje zbog kila, niti je gladovanje dijeta za mrsavljene. ono kao nusprodukt kod pretilih ljudi ima gubitak kila, ali se radi o detoksikaciji organizma, probavnog aparata, uspostavi ravnoteze u organizmu...na tjelesnoj razini.
    sto se tice duhovne razine ovisi o mnogim faktorima, ali i tu ima koristi.

    ja sam recimo gubila samo kilu, dvije, jer nisam ni imala sto gubiti, i te su se kile (tekucina) vratile za tjedan, dakle tijelo koje je u tezinom u ravnotezi se nece pretvoriti u skelet. medutim sve postaje zategnutije, savitljivije, ponovo mozes napraviti spagu, male naznake nekih celulitnih neravnina na predjelu tkz. "jahacih hlaca" se izravnaju i slicno.

    kod gladovanja je jako vazna svakodnevna tjelesna aktivnost i (pojacana ) kako se ne bi gubili misici.

  18. #18
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

  19. #19
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    super je ako mozes ukljuciti i malo dnevnog meditiranja. nevjerojatno je kako se osjetila pojacaju. u prirodi su mi boje bile sto puta jace, imala sam osjecaj da stvari vidim i cujem puno intenzivnije.

    tocnije receno prije ine su mi i ti duhovni aspekti bili puno jaci, jer sam mogla odvojiti vrijeme za maditacije, setnje i slicno.
    za vrijeme trudnoce se ne gladuje, a prvih par ininih godina nisam stizala gladovati. od prije dvije godine sam opet pocela jednom ili dvaput godisnje, ali je sve malo vise na fizickoj razini, jer neko meditiranje ili opustanje ala autogeni trening sa mojom zivahnom kcerkom bas ne ide.
    ali i ovako je super. dobijes energiju, polet, zracis, nista vise ne boli, "spojis se tijelom", okusi hrane postaju nevjerojatno jaki , koza blista...

    ali san mi je da za par godina kad ina bude malo veca nagovorim mm-a da odemo na bas tjedan dana prociscavanja u neki centar u lijepim austrijskim brdima. gdje mozemo biti potpuno opusteni, bez stresa. i da njega nagovorim da proba.

  20. #20
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    ali san mi je da za par godina kad ina bude malo veca nagovorim mm-a da odemo na bas tjedan dana prociscavanja u neki centar u lijepim austrijskim brdima. gdje mozemo biti potpuno opusteni, bez stresa. i da njega nagovorim da proba.
    ah, ovo zvuci zbilja mmmmm

    ja bih ovo jos uz neku duhovnu obnovu
    napuniti sve baterije

  21. #21
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    u zadnje vrijeme su u ponudi i boravci u klosterima (samostanima). s naglaskom na opustanju, meditaciji. s tim da moze sa i bez religijske komponente.

    u nekima imas i sedmodnevnu potpunu sutnju. (mislim da bi meni ovako brbljavoj, to malo oteze palo, ali nikad ne reci nikad)

  22. #22
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    ali san mi je da za par godina kad ina bude malo veca nagovorim mm-a da odemo na bas tjedan dana prociscavanja u neki centar u lijepim austrijskim brdima. gdje mozemo biti potpuno opusteni, bez stresa. i da njega nagovorim da proba.
    Da san.. budna ga sanjam. Čak ne moraju biti ni austrijska brda .

    Bilo bi mi zaista interesantno, (pošto ne govorim njemački, a engleski ne perfektno) ako si voljna opisati kako točno provodiš taj cjelodnevni post kroz tjedan dana, kako se tijelo i um ponaša (tijekom gladovanja, kasnije vjerujem da su bistriji) i što je točno "dozvoljeno", koliko je zdravom tijelu odrasle žene moguće gladovati, a da se, eventualno, zdravlje ne dovede u pitanje.
    Ovo sve pitam uz kombinaciju tek tjelovježbe, jer meditaciju nikada nisam provodila niti se tom tehnikom upoznala.
    Do sada sam postila samo 24 sata na vodi, i nije mi bilo lako to provesti. Kako je tek duže?

  23. #23
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    adio mare, sad ne stignem, ali probat cu malo kasnije.

  24. #24
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Može, hvala.

  25. #25
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    Citiraj seni prvotno napisa
    ali san mi je da za par godina kad ina bude malo veca nagovorim mm-a da odemo na bas tjedan dana prociscavanja u neki centar u lijepim austrijskim brdima. gdje mozemo biti potpuno opusteni, bez stresa. i da njega nagovorim da proba.
    ah, ovo zvuci zbilja mmmmm

    ja bih ovo jos uz neku duhovnu obnovu
    napuniti sve baterije
    seni, baš si nas sve zainteresirala, samo čemo se čini mi se Zrinka i ja načekati dok nam sisavice prestanu s dojenjem.

    Meni je baš zanimljivo ovo što seni veli da se pročisti ne samo tjelesno već i mentalno.

  26. #26
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kod crkve u remetama postoji lijepo veliko parkiralište. odvezite se tamo u kasnije popodne, i prošetajte sat vremena oko crkve, i po onim livadicama...

    ja sam bila samo pola sata, i kad sam se vraćala doma - u meni je bio takav mir i spokoj - da mi se činilo nestvarno.

    druga stvar - slatkiši i nezdrava hrana izazivaju agresivno ponašanje...

  27. #27
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    u nekima imas i sedmodnevnu potpunu sutnju. (mislim da bi meni ovako brbljavoj, to malo oteze palo, ali nikad ne reci nikad)

    takodjer
    a mm bi se spasio

  28. #28
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    u nekima imas i sedmodnevnu potpunu sutnju.
    Bila je moja kolegica (u Njemačkoj) i oduševljena je. Uz šutnju su imali i dobar dio dana meditacije.

  29. #29
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    druga stvar - slatkiši i nezdrava hrana izazivaju agresivno ponašanje...
    Definitivno, MM se ponaša ko idiot.

  30. #30
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Slike.. horor!

    Ima i ciscenje koje se upraznjava u sklopu joge. Pije se veca kolicina slane mlake vode, radi se serija jednostavnih joga vjezbi koje pokrecu probavu i tako uzastopno voda-vjezbe-voda... dok te ne potjera i doslovno sjedis na wc-u, a iz tebe curi.

    Naguglaj si detox, ima zanimljivih i izvodljivih programa.
    Jel imaš koji link baš na te vježbice i vodicu?
    Jesi probala?

  31. #31
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Fidji, potpuno te razumijem, jer imam jednog takvog doma :/

    Al ne znam kako ga izvesti na "pravi" put :?


    No, ja pogledala one slike, nisam se zgadila, dapace vrlo informativno, al fakat ne kuzim sto je to izaslo :? - izgleda kao crijeva? Kak se to stvori?

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Stvori se tako da jedes smece, pa onda uzmes nesto da istjeras sve to smece.
    Pise tamo ispod neke od slika da je drek totalno gumenast i rastezljiv.
    Fidji kako si samo to nasla? Ja sam odmah muzu poslala link.

  33. #33
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Pise tamo ispod neke od slika da je drek totalno gumenast i rastezljiv.
    Dobro, ali kako ne izađe "običnim" pražnjenjem crijeva?
    Svejedno mi izgleda i zvuči nevjerojatno.
    Da ne bismo počeli analizirati drek - nema veze.

  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Slike.. horor!

    Ima i ciscenje koje se upraznjava u sklopu joge. Pije se veca kolicina slane mlake vode, radi se serija jednostavnih joga vjezbi koje pokrecu probavu i tako uzastopno voda-vjezbe-voda... dok te ne potjera i doslovno sjedis na wc-u, a iz tebe curi.

    Naguglaj si detox, ima zanimljivih i izvodljivih programa.
    Jel imaš koji link baš na te vježbice i vodicu?
    Jesi probala?
    ja sam godina prije no što sam imala djecu vježbala jogu, i onda su povremeno bile organizirane kao radionice za pročiščavanje (znači uz vodstvo). Na žalost nisam nikada išla.
    S time da postoji i fora s čiščenjem dišnih puteva (koja bi meni baš trebala) ali mi se činila preradikalnom i nikada se nisam usudila otići na to.

  35. #35
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Pise tamo ispod neke od slika da je drek totalno gumenast i rastezljiv.
    Dobro, ali kako ne izađe "običnim" pražnjenjem crijeva?
    Svejedno mi izgleda i zvuči nevjerojatno.
    Da ne bismo počeli analizirati drek - nema veze.

    Da, fakat je malo :smajlikojibljuje: analizirat drek, al ne mogu se prestat cudit.
    Sta taj pripravak napravi da u tom slucaju drek izadje u tom obliku, a inace ne :shock:
    Sorry, meni je to fakat unbelieveable :shock:

  36. #36
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    "The heavy mucus coating in the colon thickens and becomes a host of putrefaction. The blood capillaries to the colon begin to pick up the toxins, poisons and noxious debris as it seeps through the bowel wall. All tissues and organs of the body are now taking on toxic substances. Here is the beginning of true autointoxication on a physiological level. This accumulation can have the consistency of truck tire rubber. It's that hard and black
    Koliko sam skužila to je zapravo mrtva sluznica crijeva koja je strulila ili tak nešto i u nju se skupljaju toksini. To je na neki način slijepljeno sa crijevima i kad sastružeš crijeva sa tim biljnim pripravcima onda to ispadne van. Horor živi.

    A na link sam stvarno naišla slučajno, tražila sam neke tekstove o trudnoći i nekako su me bespuća interneta dovela do toga.

  37. #37
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Hmmm... a zasto bi se onda to trebalo cistit?

    Mislim, i djeca kad se samo doje imaju zastitni ovoj u crijevima.
    Znaci, valjda je prirodno imati neki ovoj. Kakav, takav.
    Ne znam. Nagadjam. Mislim na glas.

    :?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Fiji, ja ti znam divnu Dr. homeopaticu i akupunkturologa, na Trešnjevci. Nama je stvarno pomogla u nekim stvarima (migrena, neurodermitis..) pa ako želiš pošaljem ti podatke na pp.
    Meni je isto perporučila nekakav detox, ali ne dok dojim, tako da nemam baš iskustva s tim..
    Link ne otvorih, nemam ja za to želudac.

  39. #39
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Pikulica, pliz, moze i meni pp s njenim podacima

  40. #40
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Šalji.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Fidji i Mony imate pp.

  42. #42
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    za one koji nemaju puno volje i ne žele mijenjati prehranu je dobro
    barem piti tonidrein od enciana dobro pročisti organizam od štetnih tvari
    a od knijga mene je oduševila ova nisam se nikad držala svih 42dana ali povremene sedmične kure i
    osječaj je super očistiš se od svih otrova

  43. #43
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Napisala sam duuugački post i onda ga obrisala... da me netko pogrešno ne shvati.
    Vraćam se na prvi post: da, organizam se može pročistiti. Da li to pitaš za sebe ili za MM-a? Jer ako pitaš za MM-a, da li on to želi?
    Postoje razni načini, ovisno o financijskim, vremenskim i ostalim mogućnostima, o vrsti bolesti i spremnosti osobe da provede čišćenje, jer ga onda moraš provesti do kraja.
    Blaže varijante su promjena prehrane (uključuje drugačije namirnice, režim prehrane, biljne dodatke, čajeve, rekreacija), pa do klistira (nekoliko vrsta), urinoterapija (vrlo interesantno; trenutno proučavam), ayurvedsko čišćenje organizma (odlično, ali jaaaako skupo), hydrokolon terapija i sl.
    Skrećem pažnju da je potrebno ukloniti "uzrok" zdravstvenog problema, a ne posljedicu, što nas većina čini, jer se problem opet vrati i manifestira se na istom ili dr. mjestu.
    Predložila bi terapiju Novom medicinom (ordinacija je u Zg).

  44. #44
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Tessa, slobodno se raspiši, duge godine forumiranja naučile su me da budem jako otvorena za sve.

    Mislim da shvaćam u kojem smjeru je išao tvoj post...
    U principu smo svi često skloni brzim rješenjima i stavljamo hanzaplast na gnojnu ranu...izvana stvar zaraste, ali iznutra ne.

    MM je vrlo svjesan situacije u koju se doveo, ja moram priznati da ga na neki način razumijem.
    Bolove u leđima je dugo ignorirao, bavio se intenzivnim vježbanjem koje je kod njega kontraproduktivno. Već kao mlad je vjerojatno počeo oštećivati kičmu (MM je bio junirski prvak Hrvatske u kuglanju).

    I onda ga je tijelo "izdalo", a on se s tim ne može pomiriti i otud autodestrukcija koju se je priuštio.

    On definitivno želi krenuti dalje i zato sam i otvorila ovu temu...a moram priznati jako me sad zainteresirala.

    Predložila bi terapiju Novom medicinom (ordinacija je u Zg).
    Daj malo obrazloži...i napiši nešto o skupom ayurvedskom čišćenju...ja sam jako znatiželjna baba.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja sam pristalica blažih i postupnih rješenja... Izbaciti lošu i uvesti zdravu hranu, s obzirom na leđa od fizičkih aktivnosti lagano plivanje (ne više od pola sata u komadu, isključivo leđno i bez brzinskih rekorda) i ako može šetnja (ništa ne nositi u rukama ili na ramenu, dobre tenisice).
    Hrana s dosta vlakana i pokreće crijeva, isto tako i fizička aktivnost. Kad sam prije par mjeseci malo promijenila životne navike, dešavalo mi se da se ujutro čudim kako je moguće da svaki dan izbacim više nego što pojedem...
    Evo ti jedan recept (to je moja čarobna juha - kompletni obrok) količne za 1 osobu:
    2 dl vode staviti na šparhet i odmah dodati
    1 žlicu crvene leće
    1/2 luka narezanog na kolute
    1 manju šalicu povrća po želji
    žlica tamarija (slično soja sosu ali bez pšenice)
    kuhati 10-15 minuta
    odvojiti par žlica tekućeg i umiješati s žličicom miso paste
    ukuhati integralni gris ili zobene pahuljice (one, ovisno o čvrstoći i ukusu, mogu i odmah nakon povrća (isto kad i integralna tjestenin) ali onda prije toga odvojiti za miso)
    ukuhati miso
    posuti vlascem, peršinom i sl po ukusu
    Sve to može i bez makrobiotičkih kerefeka (tamari i miso) ako ih nemaš doma i isto je fino, staviš samo sol.
    Sve varijacije po ukusu i stanju hladnjaka/špajze su uspješne.

  46. #46
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Sve to može i bez makrobiotičkih kerefeka (tamari i miso) ako ih nemaš doma i isto je fino, staviš samo sol.
    Miso je izvrstan za pročišćavanje krvi. Tako da je dobar izbor ta, kako si je nazvala kerefeka.
    Ne smije vrijeti kad se stavi u vodu jer se u njemu nalaze živi enzimi koji se prilikom vrenja unište.

  47. #47
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Tessa, slobodno se raspiši, duge godine forumiranja naučile su me da budem jako otvorena za sve.
    Mislim da shvaćam u kojem smjeru je išao tvoj post...
    Daj malo obrazloži...i napiši nešto o skupom ayurvedskom čišćenju...ja sam jako znatiželjna baba.
    Nisi ti baba. Babe su one odvratne žene koje guraju nos u tuđu intimu i ogovaraju druge.... Biti znatiželjan je ok. Zapravo si željna informacija i znanja. To je super.
    A ja baš i nisam od "od pisanja"...

    Nova medicina - koliko je jednostavna, toliko mi je komplicirano za objasniti. Bila sam na predavanju prošle godine. Shvatiš princip na primjerima iz života. Ukratko: kao što postoji "slobodna energija", a koju nam "naplaćuju", tako postoji i Nova medicina - nešto što se skriva, brani da ne bi propala industrija lijekova i klasična medicina (što je danas možda financ. jače od oružja). To je prirodna znanost (koja je verificirana), a temelji se na 5 bioloških prirodnih zakona pomoću kojih se dolazi (uglavnom uspješno) do uzroka nastanka bolesti tj. po Novoj medicini ne postoji bolest (ne definira se kao takva). Neki "problemi" se rješavaju samo razgovorom uz primjenu zakona (možda bi te malo podsjetilo na psihologiju), dok za neke dr "probleme" (nazovimo ih tako) je potreban CT mozga, pomoću kojeg se vide promjene koje su nastale i dovele do tog stanja. Kod nas je radi samo jedan doktor koji je učenik dr. Hamera (otkrio N.M. 1981.). Po N.M. ne postoji neizlječiva bolest, samo neizlječivi pacijent, što bi značilo da osoba nije spremna za promjene u svom životu koje bi je dovele u stanje ozdravljenja, npr. žena nije spremna napustiti svog muža, a da se odseli i rastane, bolesti bi nestalo, jer ju je to i dovelo do "tog" stanja.
    Po meni je N.M. prihvatljiva za osobe koji nisu potpuno okrenute alternativi . Postoje znanstveni dokazi, koji su mnogima bitni. I po meni je dovoljno djelotvorna (uvjerila sam se iz primjera prijatelja) iako mrvicu nepotpuna. Ja bi je kombinirala s još nekom metodom, ali to bi većini bilo "pre alternativno".
    Ne znam koliko sam ti uspjela "dočarati", a ti pitaj dalje šta te zanima?

    Meni ovi postovi sa sugestijama oko promjene prehrane nemaju smisla, jer to što se sa tvojim MMom dešava ima korijene u psihi. I sama si napisala. Naravno da će prehrana pridonijeti ozdravljenju, ali je ovog trena zanemarivo. Kad on bude "svjestan na drugačiji način" uzroka koji ga je doveo do toga, on će sam promijeniti i prehranu i pristup i sve ostalo. Da li me shvaćaš na što mislim? Miso juhica mu sada neće promijeniti njegovu "atodestrukciju", ali kvalitetan, dubok razgovor, u kojem neće biti osude već tvoje podrške, negdje na neutralnom terenu, uz jezero ili livadu, vjerojatno će izmamiti osmjeh na njegovom licu....

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    jel bi mogla lupiti link gdje se moze citati o 5 bioloskih zakona nove medicine?

    Citiraj Tessa prvotno napisa

    Meni ovi postovi sa sugestijama oko promjene prehrane nemaju smisla, jer to što se sa tvojim MMom dešava ima korijene u psihi. I sama si napisala. Naravno da će prehrana pridonijeti ozdravljenju, ali je ovog trena zanemarivo. ....
    na ovo bi samo napomenula da mi je, iz vlastitog iskustva, pricati o tome sto prije um/psiha itd. ili tijelo/hrana kao sto je bilo prije koka ili jaje... i po tome mi ima smisla i ovo sto pises kao i recept miso juhice... upotpunjuju se...

    osobno bih uvijek krenula od prehrane/tijela... no to je tako u mom umu

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    evo i okvirno o hrani koja prociscava...

    http://www.coolinarika.com/clanak/hr...anje-organizma

  50. #50
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    No pustimo sad malo MM postrani.
    Čim bude mogao dobiti par dana slobodno na poslu odlučio se na jedno pokusno kratko gladovanje. Stvari se kod nas pokreću u dobrom smjeru.

    Sad čekam seni da nađe vremena da malo opiše svoje iskustvo.

    Tessa, zanimljivo je to što pišeš, da li taj doktor radi u Zagrebu ili negdje drugdje?

    Još bi se vratila na Tonidrain, netko ga je spomenuo.
    Jednom sam ga probala piti i baš je fini, ali nakon natakanja s njim i puno pišanja ja nisam vidjela nikakvu razliku, ni na koži (a tu sam očekivala razliku), ni na celulitu, ni u raspoloženju (osim što smo se na poslu smijale nas tri kolegice na tretmanu jer smo se svako malo gurale za wc) .
    Imala sam osjećaj da sam od tog stalno žedna i još sam žlempala dodatnu vodu, ali nažalost ništa posebno.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •