Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: BISOLEX KAPI

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    75

    Početno BISOLEX KAPI

    dali to mogu dati svom malisanu, za suhi kasalj ili ima nesto bolje odnosno blaze za bebe.

  2. #2
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno Re: BISOLEX KAPI

    uvijek za kašalj koristimo Prospan sirup, to je biljni sirup, kupi se u ljekarni, 50 kn. I on uvijek pomogne čak i bolje nego supermin sirup koji nam prepiše pedica... Mislim da je u svakom slučaju biljni bolji izbor za bebicu.

  3. #3
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Mislim da je Bisolex za produktivni kašalj i da pomaže iskašljavanje. Vama možda treba nešto za umirenje kašlja.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Bisolex kapi su kapi koje izazivaju kašalj i koje se koriste u situacijama kad je poželjno da djete što više iskašljava šlajm, a ima vrlo slab prirodni podražaj na kašalj.
    mislim da ti ove kapi nisu nikako za smirivanje kašlja.
    najbolje se savjetovati sa pedijatrom.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    Bisolex kapi su kapi koje izazivaju kašalj i koje se koriste u situacijama kad je poželjno da djete što više iskašljava šlajm, a ima vrlo slab prirodni podražaj na kašalj.
    mislim da ti ove kapi nisu nikako za smirivanje kašlja.
    najbolje se savjetovati sa pedijatrom.
    Ovako. Potiču iskašljavanje.

  6. #6
    Trinny

    Početno

    Bisolex i Bisolvon kapi ne poticu kasalj nego sluze za razrijedivanje sluzi.Ja ih dajem deckima cim su smrkljavi i koristim ih sama na veliko zbog sinusa (inhaliramo ih) i ne kasljemo od njih :? Kod mladeg su mi obavezne jer ima suzene disne puteve koji stalno moraju biti prohodni jer se u suprotnom sve komplicira.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Bromheksin, djelatna tvar u Bisolexu razrjeđuje gustu i ljepljivu bronhalnu sluz (mukolitički učinak) čime olakšava iskašljavanje nakupljenog bronhalnog sekreta u bolestima dišnih puteva.

    Evo ja prepisala sa kapljica.

    Moj M. uvijek uzima Bisolex nakon što recimo ima bronhitis, pa nakon tjedan dana suhog i neproduktivnog kašlja, krene mokri kašalj sa iskašljavanjem, a koji nakon dan-dva lagano prestaje, tada mu ja dajem bisolex koji ga dodatno potiće na kašljanje i stvarno od njega kašlje, nakon što vidim da više nema kaj za iskašljati prestajem s kapima.
    I to sve naravno po preporuci pedijatra. Tako je bar kod nas bronhitićara-asmatićara-trahiobronhitićara.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Nama je bisolex bio djelotvoran, ali Rio ga je mrzio. ja sam mislila sirup ko sirup, sve dok mene nije uhvatio kašalj. I shvatila sam da je to nešto preprestrašno. To je pravo mučenje za popiti, ne pomaže ni da se nakapa na žlicu šećera, ni u limun, ma ništa. Onda mi je moja doktorica otkrila da djeca najviše vole islandski lišaj. Stvarno je neusporedivo ukusniji.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    75

    Početno

    hvala na odg. nisam mu dala bisoleks kapi, al je moj muz usred noci jurio u apoteku po prospan sirup jer nije mogao bebec spavati od kaslja.. od cetvrtka pije prospan i jos ne ide na bolje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    Prospan ima najbolje djelovanje kad je produktivni kašalj u pitanju, dakle kad ima šlajma.Na suhi kašalj ima skroz blago djelovanje i meni se ne čini pretjerano učinkovit.
    Ja bih za suhi kašalj preporučila ili Apipol(med,propolis,sljez) ili čisti sljezov sirup ili čak trpučev sirup.
    Od sintetskih sirupa su djelotvorni Panatus=Supremin=Sinecod,ali njih treba propisati liječnik i treba ih dozirati u dovoljnoj količini.
    Često ljudi kažu kako im neki sirup ne djeluje a zapravo ga poddoziraju.

  11. #11
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Za smirivanje kašlja ide trputac sirup! Dobro je pitati u ljekarni koji sirup uzeti za takav i takav kašalj. Inače možeš dobiti kontraefekt.

  12. #12
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Podizem ponovo ovaj topic ako mi netko hoce odgovoriti.
    Pedica nam je prosli tjedan utvrdila blagi, pocetni stadij bronhitisa. To se tada ocitovalo nekim hropcem (slajmom) koji se vukao po plucima i povremeno kasljane (2 puta dnevno). Preporucila nam je Bisolex. Kai dakel sada pije Bisolex kapi vec tjedan dana, tri puta dnevno. On ima 13 mjeseci.
    Ubrzo su kapi pocele djelovati tako da je poceo kasljati taj slajm, ali ga on ne zna iskasljati vec ga guta. I to i dalje traje.
    Nije rekla koliko dugo on mora uzimati Bisolex i to me zanima. Koliko dugo ste djeci davali Bisolex?
    Nekda mi se cini da tu nema nikakvog napretka jer on kaslje relativno rijetko, npr. zakaslje se svaka 3 sata i to je to.
    Jos je problem sto gotovo u potpunosti odbija bilo kakvu tekucinu, osim sise. Tako da neki sljezovi cajevi, limuni i sl. ne dolaze u obzirom. Probali smo na silu ali to je stvarno mucenje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •