Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 88 od 88

Tema: Mei Hip nosiljka, ima li tko?

  1. #51
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    Z.mogu ti posuditi sling,pa probaj...Kada vidi da vežem maramu smije se,a na ostale nosiljke ne reagira.Kao da ih ne prepoznaje...Samo je jedna narančasta marama...a mama bi joj šila za svaku suknjicu po jedan primjereni uzorak...samo da zna...
    sutra ću se nać s Teom...pa možda isprobam njezin sling...iako ne znam dal bi išta pomoglo...jer se moj mali neće nosat rad nosanja...neg skoro pa da iskače iz mojih ruku, gleda, naginje se , dira, vrti amo tamo, bali...mislim, oće se nosit jer kuži da je to bolje neg sam ležat i jer tako može doć do stvari koje ga zanimaju... ...naravno, slažem se s njim...al, triba pita dal se slaže moja psiha nakon neprekidnog dvo il čak 4sata nosanja :/

  2. #52
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Super izgleda ova Mei Hip. Ja sam skoro naručila MiB nosiljku, i sad se dvoumim. Ima li netko islustva s jednom i drugom?
    Da li se može dojiti u Mei Hip?
    Imam bebu staru skoro 3 mjeseca. Šta preporučate vi iskusne nosilice ?
    I da, imamo i maramu. Ali tražimo nešto praktičnije i laganije za vruće dane.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj emarink prvotno napisa
    Da li se može dojiti u Mei Hip?
    Toma je 16 mjeseci, ali bez problema doji u mei hipu, pa čak i spava.

  4. #54
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    a za vrućinu može i lagana marama, tipa calin bleu

  5. #55
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    a za vrućinu može i lagana marama, tipa calin bleu
    da možda je mei hip ipak pretopla za ljeto.... kakva je ta calin bleu??
    ustvari meni su marame prekomplicirane

  6. #56
    trenta avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    245

    Početno

    zmaj. isprobaj maramu ako nisi
    ja sam stalno vikala neću maramu, ko će to vezat, ovo ono...
    a sad mi je krivo što je nisam odmah kupila
    zbilja je super i stvarno ne bole leđa
    a vežem je za tren!

  7. #57
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    pazi što nam se dogodilo: šetali šumom...stavila sam ga kontra uputa proizvođaća: okrenutog prema vanka...leđa na mom trbuhu... i sad...vidim da su mu makice pritisnute nogice iznad koljena...i niš, ajd ni tak strašno...hodamo, hoamo...kad li pogledam: njemu stopala plava :shock: (bio bez čarapica)...brzo otkopčam dojni dio...i nogice se lagano vrate u početno stanje...ajme, valjda kak sam ga okrenula, pritisklo mu kou žilu...i dotok krvi....a vidjela sam još hrpu drugi nosiljka koje oš neš uvijek malo kače nogice....
    jel se kom slično dogodilo...?? kak ih vi nosate??

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    I ja imam jedno pitanje. Danas smo prvi puta bili u mei hipu i nekako imam osjećaj da mi curka previše visi dolje......i nisam sigurna da li je to ok zbog njene kičmice. Ona sada ima 4mj. Da li je to prerano za mei hip?
    Probati ću staviti slikice da vidite kako to izgleda.

  9. #59
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    itko????????????

  10. #60
    trenta avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    245

    Početno

    nitko
    meni se takvo što na sreću nije dogodilo, valjda će se netko javiti.
    nadam se da se nije ponovilo

  11. #61
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj trenta prvotno napisa
    nitko
    meni se takvo što na sreću nije dogodilo, valjda će se netko javiti.
    nadam se da se nije ponovilo
    ....al nitko ne odgovara arte i meni

  12. #62
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Ja sam Niku počela nositi sa 4 mj. i nismo imali nikakvih problema, a nosila sam ju prema meni.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    pazi što nam se dogodilo: šetali šumom...stavila sam ga kontra uputa proizvođaća: okrenutog prema vanka...leđa na mom trbuhu... i sad...vidim da su mu makice pritisnute nogice iznad koljena...i niš, ajd ni tak strašno...hodamo, hoamo...kad li pogledam: njemu stopala plava :shock: (bio bez čarapica)...brzo otkopčam dojni dio...i nogice se lagano vrate u početno stanje...ajme, valjda kak sam ga okrenula, pritisklo mu kou žilu...i dotok krvi....a vidjela sam još hrpu drugi nosiljka koje oš neš uvijek malo kače nogice....
    jel se kom slično dogodilo...?? kak ih vi nosate??
    nama

    ali u "normalnom" polozaju, prema meni; zaspao je i valjda se totalno opustio

    kad smo ga htjeli skinuti, nogica plava - odmah sam ga skinula, masirala - prošlo je odmah, on je najnormalnije stao, ali baš sam se taj tren prepala

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Narucila sam i ja osaku, nadam se da ce nam se svidjeti jer mi je marama malo previse za ove vruce dane. Mislim nije toliki problem u marami, tanka je al je 5m pa ima puno platna za omotavat se...A opet kratka marama koju bi htjela( opet ellaroo) nije nesto osjetno jeftinija od mei hipa pa reko ajd da probamo.... Jos samo da stigne.... :D

  15. #65
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    z. zato moja nije htjela biti u mt.kasnije sam sašila manji,a onaj dio koji ide pod guzu poprilično uži.Krojeno po njenoj guzički.Sada uživa u mt.

  16. #66
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Meni je jučer stigao mei hip i zadovoljna sam. Imam maramu, relativno tanku, ali za ljeto je ovo pun pogodak. Sve negativne strane marame pokriva mei hip. Dakle maramu imam za - malu bebu, zimu, izlete kroz šumu, kućne poslove, duže nosanje.
    Mei hip za - skok iz auta u dućan, šetnja (manji je), ljeto/plaža, Nika bolje može gledati smjer kretanja u šetnji............

  17. #67
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Ja sam svoju danas dobila i čim smo stavili mihu oduševio se. Cijeli dan se nosamo.

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    Mei hip nam je stigao prošli tjedan i oduševljene smo! :D Lagana, udobna, a i prelijepa nosiljka...

    Spasila me je prošli vikend jer smo bili na moru, i stalno smo se šetali uzbrdo i nizbrdo...nema šanse da bi mogla kolicima proći sve što smo prošle s Mei Hip...

    Čak je i MM, koji je dosad bio protiv ikakvih nosiljki ( ), rekao da je lijepa i funkcionalna.

    Jedino me je žao što mi je trebalo tako dugo da se odlučim i naručim...mogle smo se već dugo nositi...

  19. #69
    jasnica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Pročitala sve ali još nemem ideje što da kupim. Joshua ima 3.mjeseca i drži samostalno glavu. Bojimo se vrućina. Lova nije upitna. Savjetujte vi iskusne mame.

  20. #70
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Ne kužim:
    Citiraj [url prvotno napisa
    www.babyshop.hr[/url]]Ovo je jedina nosiljka koja postoji na tržištu za nošenje bebe na boku...
    Slike pokazuju i nošenje na prsima.

    EllaRoo i Helsinki i Pismo su prekrasni, ali (koliko vidim) nezahvalne bijele boje naramenica i unutarnje postave.
    Kako je s održavanjem?
    Jel' može (blagi program) u perilici, jel' puštaju boju, jel' se stisnu...?
    EllaRoo i Helsinki i Pismo su prekrasni, ali (koliko vidim) nezahvalne bijele boje naramenica i unutarnje postave.

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Ne kužim:
    Citiraj [url prvotno napisa
    www.babyshop.hr[/url]]Ovo je jedina nosiljka koja postoji na tržištu za nošenje bebe na boku...
    Slike pokazuju i nošenje na prsima.

    EllaRoo i Helsinki i Pismo su prekrasni, ali (koliko vidim) nezahvalne bijele boje naramenica i unutarnje postave.
    Kako je s održavanjem?
    Jel' može (blagi program) u perilici, jel' puštaju boju, jel' se stisnu...?
    EllaRoo i Helsinki i Pismo su prekrasni, ali (koliko vidim) nezahvalne bijele boje naramenica i unutarnje postave.
    Ja imam Osaku, a moja seka ima Pismo. Pismo joj je malo izblijedio u pranju, moja Osaka nije (istina je da koristimo različite deterdžente, ali da i ona češće pere svoje baš zbog bijele boje...) Koliko sam ja skužila, ne pušta boju, i nije se ne znam koliko stisla...i da, oprala sam u mašini na blagi program.

    Nosiljka je takva da možeš dijete nositi na boku, na leđima ili naprijed - meni osobno je najudobnije kada je malena skoro na boku, ali više prema naprijed - tako ona najlakše se opusti, nasloni se na mene i zaspi.

    U svakom slučaju, preporučila bi Mei Hip jer je predivna, udobna, funkcionalna i lijepa nosiljka...i ja i moja maza uživamo s njom...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    da li se beba uvijek nosi na jednom boku ili se može mijenjati malo lijevi malo desni? i nigdje nisam našla slikicu kako izgleda kada je na leđima. nismo korisnici nikakvih nosiljki, ali nam treba neka sada za more, za izlete, a koliko vidim svi se bune da je u marami vruče i da je ova puno jednostavnija. bebač je 9 mj i 11 kg

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    willow_tree, stalno nosim na lijevom boku (jer je meni osobno tako udobnije, budući da mi je tako desna ruka slobodna i tako je oslikana strana prema vani. Kada bi nosila na desnom boku, onda bi jednobojna strana bila prema vani, i lijeva ruka bi bila slobodna. Pokušala sam nositi na leđima i K. se je svidjelo, ali meni nije, jer mislim da je još premala da ne vidim što radi, ali je i dalje udobno. Toplo preporučam.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Super, mislim da ću ju kupit. Samo još ovo: kada je na leđima da li se može stavit u visoki položaj, tj. da nije na sredini leđa, nego da je glavica bliže mojoj, da vidi preko ramena naprijed?

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    Mislim da ovisi o visini djeteta, ali da je moguće tako namjestiti. Ali iskreno, meni je (a mislim da je i njoj) najudobnije na boku a na leđa sam ju nosila jednom tek toliko da isprobam.

  26. #76
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Mi se nosamo samo na boku..super sam zadovoljna ..ali, kako se nosi na leđima?

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Sanela-Naja prvotno napisa
    Mi se nosamo samo na boku..super sam zadovoljna ..ali, kako se nosi na leđima?
    Može se okrenuti dok je dijete unutra, ali ja osobno više volim svoju imati pod budnom oku na boku...

  28. #78
    hugolinko

    Početno

    Citiraj arte prvotno napisa
    I ja imam jedno pitanje. Danas smo prvi puta bili u mei hipu i nekako imam osjećaj da mi curka previše visi dolje......i nisam sigurna da li je to ok zbog njene kičmice. Ona sada ima 4mj. Da li je to prerano za mei hip?
    Probati ću staviti slikice da vidite kako to izgleda.
    U Mei hipu se ne preporučuje prije 6 mj pa čak i kasnije kad dijete bude sposobno samostalno sjedati.sve prije je opterećenje za kičmu.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Evo ja sam gledala i Ella Roo stranice i Baby shop i pise da je dovoljno da beba samostalno drzi glavicu, cini mi se da sam procitala negjd eod 3 mjeseca na dalje. A sjecam se da je vec netko spomenuo da se ne preporucuje prije navrsenih 6 mjeseci. Sad, od kada se moze nositi beba u mei hipu?

  30. #80
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    mislim da bas i ne treba slusati sto kazu hugolinko, pinokio77 i slicni vidi OVDJE

    EllaRoo je renomiran proizvodjac pa ako vjerujes u nosenje djece, vjeruj onome sto oni deklariraju za svoj proizvod.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Pa da, jos mi je bilo cudno, jer ne vjerujem da bi neki renomirani proizvodac isao davati krive informacije. Mislim, nije im u interesu da ih tuze.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Evo pronasla sam jedna link na kojem je malo bolje objasnjeno
    http://www.littlepossums.co.uk/slings/hip-carriers.htm
    Nekad treba vjerovati i hugolinku.
    Znaci, potrebna je dobra kontrola glavice, o tome se radi.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Sad nitko ne komentira.
    Stigla nam nasa Osaka!
    Jedno malo razocaranje mi je bilo to sto se meni na slici na netu cinilo da je cvijece izvezeno koncem, a ustvari je to nalijepljena aplikacija. No, kad sam ga stavila na sebe odusevljenje se vratilo. Kad sam stavila Leonu u mei hip, opet razocaranje. Njoj se ne svida. E sad, nisam uopce sigurna kako odrediti koliko prema boku postaviti nosiljku i bebu. Prema cemu da se ravnam? Njoj nije bilo udobno, a kad sam ju izvadila bljucnula je i malo mlijeka kao da joj je bilo pretijesno. Uopce ne znam kako ga namjestiti. Moze neki savjet, cure?

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    Gore sam napisala kako je nama najbolje - na lijevom boku, ali malo više prema naprijed - lice joj gleda direktno u cicu - valjda joj je tako dobro jer svaki put kada vidi nosiljku počne gugati i mahati rukama.

    Ja jako zatežem oko struka, a gornji dio zatežem dovoljno da ju drži, ali ne prejako da bi ju stislo. I prvi put kada smo se nosile, krenule smo odmah u šetnju okolo da osjeti da je to "prijevozno sredstvo", pa sada imam problem da kada smo u šetnji, kolica guram sa stvarima, a nju nosim...

    Daj joj samo malo vremena da se navikne...s vremenom sam sigurna da će biti oduševljena.

  35. #85
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    moje iskustvo - nošenje na boku (sling, pouch, marama) ne prije cca 6 mj.
    tek tada mi je S. sama se namjestila na bok prirodno, bez moje pomoći

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala cure. Nisam ju mislila jos nositi u setnje tako, pricekala bih kako pise na onom linku, do nekih 5.5 mjeseci barem. Sada mislim da cu pricekati i dok ne napuni 6. Mislila sam samo isprobati mei hip malo po kuci, cisto da vidim kako se to uopce stavlja, ali nije nam bas sjelo.
    Nosat cemo se jos malo samo u marami, pa cemo onda opet probati mei hip po tvom savjetu klamarice.

  37. #87
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    cure, za nošenje na boku, u nosiljkama koje ne možete potpuno podesiti prema vašoj bebi, beba treba imati dobru kontrolu vratnih i leđnh mišića.
    što to znači: to znači da kada bebu polegnete na vodoravnu podlogu (tipa pod ili krevet) okrenutu prsima prema dolje, beba može podići svoje tijelo u zgib tj. sklek, tako da se bez problema doži na ručicama sa podignutom glavicom, bez trzaja i naglih padanja.
    dakle da se odiže koliko ju je volja, bez velikog napora.
    to se s nekom djecom razvije tokom 4., s nekom 5. a nekom u 6 mj. starosti.
    daklem, bitno je pratiti motoriku djeteta, ne datum rođenja

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ova stvar se ne razlikuje drastično od Mayawrapa, sva razlika je pojas oko struka. Većina novih naprava za nošenje beba je isto tako nastala bilo od nekog načina nošenja u slingu ili od nekakve "čvorologije" s maramom, a za razliku od originala - može se koristiti samo na jedan način.
    Davore Maya wrap sling ili? J
    a sam bila znatizeljna pa sma htjela pogledati slike ali bilo je samo po tim odvojenim nazivom maya wrap i sve slike su bilo od slingova :?
    Hvala!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •