Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: KOLAČ OD NARANČI

  1. #1
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno KOLAČ OD NARANČI

    KOLAČ OD NARANČI

    biskvit:
    6 jaja
    6 žlica šećera
    6 žlica brašna

    krema:
    4 jaja
    15 dag šećera
    sok od 3-4 naranče (ovisno o veličini naranči i jaja)
    3-4 žlice brašna
    1 putar ili 1 margarin (250 g)

    Ispeći biskvit i ostaviti ga u tepsiji. Po želji ga malo natopiti narančinim sokom.
    Miješati jaja i šećer i kuhati na pari (ja ne kuham na pari, nego u normalnoj teći na jako, jako laganoj vatri).
    Kad se malo zgusne, dodati brašno i sok od naranči.
    Dalje miješati dok se ne zgusne u kremu (otprilike 15tak min, dok ne bude gusto kao neka uobičajena krema koju kuhate).
    Kad se skine s vatre umiješati ribanu koru od 1/2 naranče (meni je bolja kora od limuna, jer mi je narančina kora malo žuka).
    U hladno umiješati izmiksan putar ili margarin.
    Premazati biskvit, poslagati na kremu naranče izrezane na kolutove i preliti s 2 svijetla preljeva za torte (pripremljena po uputi s vrećice).
    Dobro ohladiti. Jako osvježavajući kolač i nije toliko kompliciran, kako se na prvi pogled čini.

  2. #2
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    OT ovo što si rekla za koru naranče da je žuka, danas sam pravila pogače i stavila koru limuna i naranče i sve se mislim kako se kora limuna previše osjeti, ja mislila da je limun gorak a ono naranča?!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja imam neki recept gdje se riba prethodno zamrznuta naranča i stvarno uopće nije gorko

  4. #4
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Narančinu koru namočite i onda lagano skinite onaj bijeli dio ispod kore, on je kriv za gorak okus

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •