Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: privatna patronažna sestra

  1. #1
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno privatna patronažna sestra

    Zanima me da li neko ima za preporučiti privatnu patronažnu sestru (ako zatreba)
    jer koliko čitam većina patronažnih koje šalje dom zdravlja su koma i jedva čekaš da ih se riješiš.

  2. #2
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    u principu probaj vidjet kakva ti je patronazna, nama je nasa bila super, ja sam bila u pocetku skepticna (prije nego sto je dosla), ali na kraju se pokazala izvrsnom.

  3. #3
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    saljem pp!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    85

    Početno

    Joj i ja bi pp sa informacijama....
    Hvala

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zasto mislis da bi privatna bila bolja od one iz doma zdravlja, ne kuzim?
    i medju jednima i drugima ima dobrih i losih, mozda nabasas na neku super modernu i educiranu iz DZ-a, ili na privatnu sa zastarjelim idejama i savjetima...

  6. #6
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ova "moja" sestra je stvarno za preporucit!!
    mene je spasila nakon dolaska doma iz rodilista!

  7. #7
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    raspitat ću se ja i za našu iz DZ, ali za svaki slučaj da imam plan B.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    antigona, budi oprezna s privatnim patronaznim sestrama, ja imam horor iskustvo! Dosla nam je u 2 navrata sestra po preporuci prijatelja koja nam je toliko gluposti nadrobila da sam zavrsila na Apaurinima Patronazna naseg doma zdravlja je stigla u ponedjeljak i PREKRASNA je! Uzima si vremena koliko god treba da odgovori na nasa silna pitanja, temeljito pogleda principessu i nakon obavljenog posla jos poprica s nama u totalno opustenoj atmosferi. Ukoliko postoji nagrada za najbolju patronaznu, rado bi nominirali nasu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    da ne otvaram novi topic, imam pitanje na ovom :

    jesam li obavezna javiti se p.sestri (bilo privatnoj ili iz DZ)?
    prošlo je 3 tjedna otkako sam rodila i nisam je zvala jer prvo ne znam kome se uopće trebam javiti, drugo mislim da nema potrebe. imam veliku pomoć od mame, a ako ne daj Bože bude nekih problema radije bi otišla pedijatru.

    čula sam da većina p.sestara samo pije kavu i onda očekuje neku lovu ili bombonijere i sl.

    naravno, neke mi žene kažu da su im puno pomogle savjetima, ali nekako mi se ne sviđa ideja da me netko 'nadzire'

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,sestine
    Postovi
    125

    Početno

    mislim da se ne trebas javiti

  11. #11
    skviki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Bregi,Matulji
    Postovi
    505

    Početno

    Koliko ja znam, kada rodiš rodilište
    na temelju tvoje adrese obavještava patronažu.
    Ona te onda kontaktira telefonom i dogovarate se za prvi posjet.

  12. #12
    Marinela123

    Početno

    Poštovana Bucka,

    možeš li mi molim te poslati broj od svoje patronažne sestre...Unaprijed sam ti zahvalna , Marinela!

  13. #13
    Michifu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    69

    Početno

    Citiraj Marinela123 prvotno napisa Vidi poruku
    Poštovana Bucka,

    možeš li mi molim te poslati broj od svoje patronažne sestre...Unaprijed sam ti zahvalna , Marinela!
    Ovo ti je jako star topic, pa ako ti treba patronažna javi mi se na pp da ti pošaljem kontakt (naša je u ZG).

  14. #14
    Vlahovic.nikolina

    Početno

    Ja bi isto molila broj od privatne patronazne sestre u Zagrebu, živim na Lanistu. Samo molim da mi date broj od neke provjereno dobre. Puno hvala!

  15. #15
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nisam sigurna da li ova "naša" patronažna još uvijek radi (ipak je prošlo 5,5 godina), pa molim na pp kontakt od neke "provjerene" patronažne sestre.
    btw. nakon prvog poroda doma sam stigla u sub ujutro sa zastojem mlijeka u cickama, mala plače, ne može ništa povući, meni sve više kvrga u njima, a "obična" patronažna dolazi u pon ili ut (do tada bi ja valjda već završila sa ozbiljnim mastitisom)
    ovako je ta "privatna" patronažna došla kod nas već istu večer, razbila mi kvrge, izdojila, malu okupala, odrezala noktiće...
    kao što sam već napisala, žena me je spasila!

  16. #16
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj skviki prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam, kada rodiš rodilište
    na temelju tvoje adrese obavještava patronažu.
    Ona te onda kontaktira telefonom i dogovarate se za prvi posjet.
    tako i ja znam. tj. tako je mm-u rekla doktorica u bolnici, da oni salju patronaznu prema mjestu prebivalista. pa tako meni nisu poslali jer sam otisla iz bolnice na vlastiti zahtjev.

    ja sam naravno bila sretna sto mi nije dolazila, kupili smo vagu, a za sve ostale ozbiljne probleme tu je pedijatar, bolnica itd. a za dojenje je bolje se oslonit na SOS, kad me trebalo izmasirat tu je bio mm. za ovu privatnu patronaznu nisam znala.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    1

    Početno Patronažna sestra

    Pohvalila bih svoju patronažnu sestru koja je nadležna za Lanište. Žena je zbilja prekrasna i uvijek raspoložena pomoći u savjetima ali i pokazati. I sad nakon tri mjeseca mogu ju slobodno nazvati i pitati za savjet jer je ostavila svoj broj. Malo je takvih osoba i treba ih pohvaliti.

  18. #18
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    mogu dobiti par kontakta za privanih patronažnih službi na pp?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mi smo se bili dogovorili s jednom simpatičnom sestrom iz rodilišta da nam dođe van svog radnog vremena. Pretpostavljam da nije sasvim po zakonu ali budući da nam se "službena" patronažna nikad nije pojavila a nama je bila prva beba ja bih opet isto postupila. Dolazila nam je par puta, za prvo kupanje, kasnije jednom za rezanje noktića i kontrolu soora u ustima (ja ga nisam prepoznala). S dojenjem nije srećom bilo problema pa mi za to nije trebala.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Malo kasnim, ali može i meni koji broj privatne patronažne? Neke drage, ne zatucane, ugodne osobe? Koja usput i zna svoj posao?. Upoznala sam svoju tijekom trudnoće i grozna mi je

  21. #21
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    tarentina, imaš mail

  22. #22
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Preporučila bih primalje koje šalje Komora primalja. U Komori se održavaju i tečajevi za trudnice, a tečaj drži pet primalja, od kojih su dvije licencirane međunarodne IBCLC savjetnice za dojenje.

    Moguće je dogovoriti i individualne konzultacije u trudnoći (razgovor s primaljom ovisno o mjestu u kojem želite roditi) ili posjet educiranih primalja i/ili savjetnica za dojenje nakon poroda. Možemo vam pomoći pri prvom kupanju bebe, njezi pupka, problemima oko dojenja... i to sve u vašem domu.
    Cijena dvosatnih individualnih konzultacija iznosi 250 kn.
    Evo i linka:

    http://www.komora-primalja.hr/420-ss...ve-su-u-tijeku

    I trudnički tečaj im je za preporučiti. Tečaj se održava svaki mjesec, ili svaki drugi, ovisno o interesu.

    https://www.facebook.com/messages/74...app_4949752878

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    postovane,ako moze hitno broj od neke patronazne sestre koja dolazi privatno! unaprijed hvala

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    108

    Početno

    zasto ne probate obicnu iz doma zdravlja?lose iskustvo prije,ili neki drugi razlog?jer privatna patronaza ne postoji u HR/bar jos ne za sada .razumijem mame koje zele dobiti vrhunsku skrb,na koju imaju pravo.ali nije uvijek mjerilo ako platite da cete dobiti kvalitetniju uslugu/ne samo u patronazi
    malo procackajte po forumu,ne znam jeste li trudnica ili mama -u svakom slucaju sretna potraga

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav! Ja sam friska mama od prije 3 dana. Jos uvijek sam u bolnici jer sam rodila carskim rezom. Sada se vec raspitujem za patronaznu sestru jer mi je to dosta bitno, a volila bih da je to osoba s kojom se mogu privatno dogovoriti. Ne bih cekala nekoga iz svog doma zdravlja. Ako imate nekakvu preporuku ili kontakt bila bih jako zahvalan. Srdacan pozdrav!

  26. #26
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ne možeš primati pp, teško da će ti netko ovdje pisati neke kontakte
    na kojem području živiš?

    Pokušaj kontaktirati svoju patronažnu, ne vejrujem da se baš dugo čeka, samo je pitanje tko će ti doći

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Možda da pitaš Hrv.komoru primalja
    radnim danom (pon. - pet.) od 8.00 - 16.00 sati: na broj telefona 01/ 5494 688 ili mob. 091 445 1093

    Iako, patronažne sestre iz Doma zdravlja znaju biti odlične. Probaj prvo s njom.
    A možda ti uopće neće trebati i sve ćete sami učiniti. Jer, TI si mama, najbolje znaš svoju bebu.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Zivim u zagrebu,na jarunu. Nisam nikad koristila nikakav forum pa eto ne znam kako se postavlja privatna posta. Shvacam da nitko ne zeli ostavljati brojeve mobitela. Uglavnom procackat cu svoje postavke i pokusati namjestiti to,iako mi je malo teze jer sve radim preko moba. Nemojte zamjeriti.

  29. #29
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    znam za ovo...
    "Ako tek ulazite u majčinstvo i dobro bi vam došla podrška, pomoć ili savjet pred kraj trudnoće, nakon poroda i tijekom dojenja, možda vam treba DOULA. Usluga obuhvaća: pomoć oko novorođenčeta, pomoć u kućanstvu, te podršku i savjetovanje majke u prvim tjednima nakon poroda. "

    ako će kome trebati, šaljem mob na pp

  30. #30
    marina.lukacin avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    30

    Početno

    Ja bih možda pričekala s privatnom...

    Iako sam imala grozno iskustvo sa svojom iz DZ...
    Prvo joj je trebalo tjedan dana da dođe, kad je došla, nije znala djetetu staviti tetra pelenu jer "to već 100 godina nijedna mama ne stavlja"...na mob se nije javljala a hitno sam ju trebala (bio je petak popodne), nego je nazvala nakon vikenda (u utorak čini mi se) i rekla "mobitel mi je bio na vibraciji u ruksaku.

    I da, i ja sam bila naivna i mislila da mama pretjeruje kad mi je rekla da nije presusretljiva jer očekuje poklon, i da joj nešto kupim i kuham joj kave. Ja sam naravno to odbila, ne pada mi napamet sva neispavan, izmorena i sl...nekome kupovati parfeme i bombonjere i nakuhavati kave da bi radio svoj posao . I tako je gđa XY nakon dva kratka posjeta jasno rekla da ide na godišnji i da je do daljnjega nema... I to je bilo to, iako sam imala velikih problema ali nema veze...

    Ali, znam da nije jedina u mom DZ pa idući put budem tražila "onu drugu"

  31. #31
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    sestra mi treba roditi za 3mjeseca pa molim ako netko ima frišku info o patronažnim sestrama koje u privatnom aranžmanu dolaze doma

  32. #32
    flossycandy avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Wien
    Postovi
    12

    Početno

    Meni nije dolazila patronazna sestra. Naime, ovdje u Beču patronazna sestra dolazi jedino ako imaš tzv.ambulantni porod,odnosno ako isti dan (na svoj zahtjev) izlaziš iz bolnice. Ukoliko normalno ostaješ u bolnici par dana onda nemaš pravo na sestru osim ako je dodatno ne unajmis i platis. Ja sam prije poroda bila na mukama, koga da uzmem, kakva će biti, hoće li mi pomoci itd. Nakon poroda su mi sve pokazali u bolnici i ja sam shvatila da mi sestra uopće ne treba. Moj muz i ja smo razgovarali i odlučili da ćemo probati sami i nije bilo nikakvih problema. Smatram da, ako je sve u redu sa bebom i ako se mama dobro osjeća i ima pomoć i podršku partnera, patronaznu sestru zapravo ni ne treba

  33. #33
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj flossycandy prvotno napisa Vidi poruku
    Smatram da, ako je sve u redu sa bebom i ako se mama dobro osjeća i ima pomoć i podršku partnera, patronaznu sestru zapravo ni ne treba
    nekome ne treba, nekome trebaju dvije. različiti smo. u HR je posjet socijalne patronaže obavezan.

  34. #34
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Nije nužno obavezno, ali žena i dijete imaju pravo na tu skrb.

  35. #35
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Nije nužno obavezno, ali žena i dijete imaju pravo na tu skrb.
    vjerojatno si u pravu ali meni nekako zvoni da smo je morali zvati jer da su nam rekli da ako ju ne zovemo da nas mogu prijaviti CZSS-u

  36. #36
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    nekome ne treba, nekome trebaju dvije. različiti smo. u HR je posjet socijalne patronaže obavezan.
    Nije obavezan. za treće dijete nisam zvala, a nije ni došla sama

  37. #37
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Moguće je da se to uzme kao okolnost ako te već prati CZSS iz nekog razloga.

    Ja znam žene koje rode recimo u rodilištu koje nije županijsko, i ako ne zovu patronažnu ona ne dođe jer ne zna da su rodile. Pa tako puno žena koje rađaju drugi, treći put ju uopće ne zovu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatno si u pravu ali meni nekako zvoni da smo je morali zvati jer da su nam rekli da ako ju ne zovemo da nas mogu prijaviti CZSS-u
    istina je da svaka mama ima pravo na besplatan posjet patronazne sestre,tzv *socijalne*.ako ne zelite posjet,vase je pravo to reci ako vas kontaktira i nitko to ne prijavljuje u CZSR.ne zaboravite da ulaze u privatni prostor,u vasu obitelj.i jedino vi mozete odluciti da li je trebate ili ne. privatna patronaza ne postoji/postoje one koje rade za cash na crno,ne mogu izdati racun.privat sluzbe koje napisu da rade patronazu---zakljucite sami.probajte nazvati HZZO i pitati mozete li otvoriti privatnu patronazu.mislim da ce odgovor biti negativan-bar kako sada stvari stoje.problem je sto majke nisu informirane o tome,kao ni dosta toga sto patr sestra zapravo radi.i u tome sto se taj posao radi na vise nacina,ovisi koja vas dopadne.ovo je samo info -ako placate nekog na crno,odgovoran je za sve sto napravi,ako vam se socijalna ne svida,imate je pravo odbiti.majka ima pravo odluciti sama
    https://hr-hr.facebook.com/144512595...pe=1&source=11
    ovo npr nema veze sa patronazom,iako tako izgleda.iako su registrirani i izdaju racun za uslugu/ako se ne varam

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    108

    Početno

    po datumu mi se cini da domaca poslovna djelatnost bas i ne sljaka-probajte kontaktirati ako nekog zanima

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatno si u pravu ali meni nekako zvoni da smo je morali zvati jer da su nam rekli da ako ju ne zovemo da nas mogu prijaviti CZSS-u
    Patronaza je pravo , ali nije obaveza .
    isto kao sto je pravo imati socijalnog pedijatra ili zubara.
    obaveza je brinuti se za dobrobit djeteta ( da mu se osigura njega i skrb) , a kako ce to roditelji uciniti to je njihova stvar.
    ali me ne bi cudilo da u rodilistu daju izjavu kakvu su ti dali ...
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.06.2014. at 06:04

  41. #41
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    nekome ne treba, nekome trebaju dvije. različiti smo. u HR je posjet socijalne patronaže obavezan.

    Patronažna s. ima obvezu doći ako ju pozovete,nije ju obavezno zvati.
    Ja ju s 2. djetetom nisam zvala
    Posljednje uređivanje od bodo : 12.06.2014. at 13:02

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Patronaza je pravo , ali nije obaveza .
    isto kao sto je pravo imati socijalnog pedijatra ili zubara.
    obaveza je brinuti se za dobrobit djeteta ( da mu se osigura njega i skrb) , a kako ce to roditelji uciniti to je njihova stvar.
    ali me ne bi cudilo da u rodilistu daju izjavu kakvu su ti dali ...
    ovo je potpuno tocno,od rijeci do rijeci

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Molim lijepo preporuke u PP za dobre privatne patronazne sestre!
    Frendica treba doci iz rodilista sutra ili prekosutra, a do ponedjeljka joj nitko iz doma zdravlja ne moze doci.

    Puno hvala unaprijed!

  44. #44
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    meni netreba patronažna za pomoć u prvim danima s bebom no treba mi netko tko bi mi pomagao hraniti bebu
    mučimo se mjesecima (ima sad 1god i 9.5kor, jedva 6kg) bude kratkih uzleta ali najčešće je jako loše. kod njega je sve to iz medicinskih razloga (u obradi smo i ako se ne popravi ide na sondu)ali opet je sve na mami da da sve od sebe a ja više nemam kak i kud. zadnjih dana odbija i mlijeko, dohranu ni inače još nije prihvatio ajd malo čiste juhice il povremena uvljena žličica
    trebam nekog da ga proba nahraniti i da mi kaže niste luda stvarno je problematičan

    da li zna netko nekoga tko bi mi pomogao???? pliz pliz očajna sam i na rubu

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    meni netreba patronažna za pomoć u prvim danima s bebom no treba mi netko tko bi mi pomagao hraniti bebu
    mučimo se mjesecima (ima sad 1god i 9.5kor, jedva 6kg) bude kratkih uzleta ali najčešće je jako loše. kod njega je sve to iz medicinskih razloga (u obradi smo i ako se ne popravi ide na sondu)ali opet je sve na mami da da sve od sebe a ja više nemam kak i kud. zadnjih dana odbija i mlijeko, dohranu ni inače još nije prihvatio ajd malo čiste juhice il povremena uvljena žličica
    trebam nekog da ga proba nahraniti i da mi kaže niste luda stvarno je problematičan

    da li zna netko nekoga tko bi mi pomogao???? pliz pliz očajna sam i na rubu
    Jeste u Zg?

    Budem se malo raspitala.

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    I jos samo da dodam , sonda nije kraj svijeta .
    Ali treba dobro razmisliti da li dobnosi vise koristi ili stete , obzirom na oralnu averziju.

  47. #47
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    da jesmo iz zagreba
    i meni je jasno da sonda s jedne strane može biti pozitivna (nadoknaditi će brže težinu) ali i negativnu (produbljivanje averzija) no ipak bi je htjela izbjeći
    obratila sam se i udruzi dadilja jer razmišljam možda uzeti baš dadilju da bude s nama kroz dan i da proba ispočetka s dohranom a i s dudom možda netko drugi ima više uspjeha od mene
    sirius hvala

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je nakon poroda dolazila privatna patronažna, ako sam dobro zapamtila tvoju lokaciju, mislim da ste gotovo i susjede.
    Žena je med sestra u Vg, jako pristupačna i draga. Želiš broj na pp?

  49. #49
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Čisto laički te pitam da li si probala dati svome djetetu da sam jede, možda bi time ta averzija bila manja. Neka moči prstiće i liže ih. Ili mu staviš malo hrane na žličicu, pa da sam papa. Može li on to?
    Možda je njemu muka od toga što ga stalno nutkaš. Da li jede ako ga tata hrani ili neko iz obitelji? Da li sjednete svi zajedno za stol, on u svoju stolicu i svi jedete? Možda, ako vidi vas, poželi i on? Ne znam situaciju, možda je sve ovo nemoguće. Govorim samo iz iskustva hranjenja djece koja ne vole baš jesti, ali inače OK.

    Možda da mu daš neku drugu hranu, zanimljivog okusa, boje, teksture. Smije li držati voće rukom i jesti? Ili baby nibbler?

  50. #50
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je nakon poroda dolazila privatna patronažna, ako sam dobro zapamtila tvoju lokaciju, mislim da ste gotovo i susjede.
    Žena je med sestra u Vg, jako pristupačna i draga. Želiš broj na pp?
    može, naravno

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •