Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Trudnoća nakon konizacije

  1. #1
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno Trudnoća nakon konizacije

    Imala sam klasićnu konizaciju u 8-om mjesecu prošle godine. Sada me zanima koliki je rizik prijevremenog poroda i kako se održava trudnoća nakon konizacije. Prilićno sam aktivna pa mi je strašna pomisao na višemjesećno ležanje a voljeli bi imati još dječice. Ajde žene, ima li tko iskustva?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Na sreću, nemam osobnog iskustva, ali znam dvije cure koje su rodile poslije konizacije, jedna dvoje djece, a druga svoje treće dijete. Objema je preporučeno mirovanje, jer se nikad ne zna kako će tijelo reagirati, ali ni jedna nije imala problema u trudnoći i rodile su u terminu. Jedna je čak morala oba puta na carski, jer se nikako nije mogla otvoriti prirodno, njoj je konizacija "slijepila" grlić. Mislim da trudnoća poslije konizacije nije nikakav bauk, samo treba biti nešto oprezniji i možda ćešće ići na kontrole. Sretno!

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam drugo dijete rodila nakon konizacije.
    nisam morala lezat vec onak- vise mirovati, ne dizati tesko (mozes si mislit kolko mi je to uspjevalo, obzirom da imam i starije dijete),ne prat prozore, malo pojacane kontrole.
    bila sam nesto malo otvorena, al bila sam i u prvoj trudnoci, prije konizacije

    rodila sam vaginalno, u 41. tjednu trudnoce.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ljilja s foruma je nakon 5 IVF-ova kratko nakon konizacije ostala trudna s dvojkma i rodila ih u 39. tjednu bez problema uz blago mirovanje. Curke su joj med medeni.

  5. #5
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    i moja je sestra nakon konizacije rodila dvoje djece. morala je samo kao malo mirovati, ali baš i nije! sve je prošlo u redu i rodila je na vrijeme.

  6. #6
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Jedino nam preostaje dati se u akciju.

  7. #7
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    trudna sam. na ultrazvuku se još ne vidi ništa ali beta odgovara tjednima. išla sam na ultrazvuk zbog iskustva sa vanmateričnom. nadam se da će se u ponedjeljak vidjeti trudnoća u maternici.
    gin. mi je rekao da u prvom tromjesećju mogu nastaviti ići na pilates normalno a poslije na onaj za trudnice.

  8. #8
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    23

    Početno

    Ja sam imala konizaciju 2000te godine. Tada su mi rekli da što prije zatrudnim jer nikad se nezna. 2003.sam rodila prvo dijete bez problema osim što je bio na zadak ali to nema veze s tim. Bila sam otvorena samo 1 cm a u međuvrermenu sam selila u novi stan 10 dana prije poroda. Prenjela sam 1 dan. 2,5 godine kasnije rodila sam drugo dijete također dan kasnije. Nisam mirovala jer pored malog djeteta niti nemožeš. Nosila sam ga najnormalnije. i još jedna dobra vijest. Ako si imala konizaciju radi HPVa ja sam ga izgleda pri porodu izgubila.Drži se.

  10. #10
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja sam trebala na konizaciju taman prije nego sam zatrudnila. i uvjeravali su me da neću imati problema sa trudnoćom

  11. #11
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    čekam nalaz nove bete. na uzv još ništa ali ja nekako mislim da je sve ok. možda je beba malo stidljiva

  12. #12
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    bila sam u bolnici. doktor koji me prije 5 godina operirao (dr. Šijanović) me ostavio zbog eventualne ponovne izvanmaterićne. na color dopleru me gledalo 5 lijećnika. nigdje nista, ni u maternici ni u jajovodu. dijagnostićka kiretaža kaže da je plod vjerojatno bio u maternici. za utorak 13.11. mi je bio zakazan još jedan uzv. i beta. u ponedjeljak 12.11. moga doktora nema ali je zato tamo šef. poslije doručka i kave dolazi sestra i kaže mi da idem na hitnu operaciju. tražim razgovor sa šefom da ga pitam zašto??? on mi ne daje argumentirano objašnjenje i ja potpisujem da odbijam operaciju. nakon pola sata on dolazi i nagovara me ovim riječima: umrijet čete ako vam se nocas rasprsne jajovod, morate misliti na svoje dijete, ne smije ostati bez vas. ako ne pristanete imate na savjesti svih 80 žena i trudnica koje leže na odjelu, bla, bla bla. dajte ime osobe koja ce potpisati za vas ako se jajovod rasprsne..... ja sam na kraju u suzama pristala na operaciju.
    budim se u šok sobi. dolazi lijećnik koji me operrirao i kaže da su mi spasili jajovod u kojem nije bilo ništa.. ali u jajovodu nije bilo ništa. nisu ga ni pipnili. nisu ni pogledali ima li priraslica. sada sam operirana bez veze. retorika dr. čuržika je strašna. najradije bi mu odgrizla j...

  13. #13
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Pa ne mogu vjerovati, pa što je onda bila vanmaternična ili normalna trudnoća a oni nemaju pojma. Jako mi je žao, drži se draga!

  14. #14
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    jao ariana drž se!!!žao mi je

  15. #15
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Arijana ..drži se draga...

  16. #16
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    bila je trudnoca u maternici ali je vrlo rano (4-5 tjedan) "propala". to kaze nalaz patologa nakon kiretaže. taj dan kada je nalaz poslan na odjel dr. čuržik me natjerao na operaciju. da je taj dan Šijanović bio tamo sigurno se ništa ne bi dogodilo, jer mi je on u petak rekao da on vjeruje da je trudnoća bila u maternici i vrlo rano odumrla.

  17. #17
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    4. tjedan beta-2040, 4+3 beta 2246, 5+1 beta-1500 i onda i dalje polako pada. sa 1100 me čuržik tjera na laparoskopiju.

  18. #18
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    evo u 13.-om tjednu sam i dr. kaže da moram na cerklage za koji tjedan. zbog konizacije.
    valjda će biti ok.

  19. #19
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    hm... zasto moras na cerklage?? samo radi prethodne konizacije???

    operirana sam niti 2,5 god prije nego sam zatrudnila i moju trudnocu su zvali rizicnom, pratili su ju u petrovoj (i propisno me namaltretirali), dobar dio trudnoce bila otvorena prst do ovoja, pa kasnije i vise, od 25-37 tj strogo mirovala, onda se bacila u akciju i sa 38+6 mi inducirali porod radi otvorenosti (samo 5 cm, i vise im to nikad ne bi dozvolila!). Sad sam ponovno trudna i trazim dr kojem sama cinjenica da sam bila na konizaciji nece znaciti da imam rizicnu trudnocu koji nece svaka 2 tj kopati po meni... Dojim jos uvijek i osjecam se dobro, uskoro cu nadam se na pregled kod dr kojeg su mi preporucili i nadam se da nece biti panicar bez razloga i da cu prirodno proci kroz ovu trudnocu (imam curku skoro 14 mj, vecinu dana mi je na rukama ili na cici i sigurno je da ce ova trudnoca biti razlicita od prosle... naprosto nemam taj luksuz lezati i ne dizati nista)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ja mislim da sve ovisi koliko je opsežna konizacija bila i gdje su sve bile ranice
    pa se onda individualno procijenjuje treba li serklaža ili ne

  21. #21
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Imga slazem se s tobom, ali ja bi uvijek trazila drugo misljenje...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    zašto misliš da bi bez serklaže mogla biti više aktivna nego s njom?

    ja sam uvijek mislila da je obrnuto
    da je trudnoća s koniziranim cerviksom rizičnija od one gdje je cerviks zašiven

  23. #23
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Ne kazem da bi se mogla vise kretati bez cerklaze nego da sam procitala na portalu da postoje sumnje u opravdanost postupka. Poznam samo jednu osobu koja je imala cerklaze nakon koje se pocela samo muvati po kuci I kuhati,
    bez drugih poslova pa je odmah na slijedecem pregledu upucena na hospitalizaciju. Zakljucak svatko izvodi sam

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    oprosti, izgleda da sam krivo shvatila zašto ne želiš serklažu
    vjerojatno zbog ovog što si napisala da si ne možeš priuštiti luksuz ležanja i ne dizanja

    naravno da zaključke svatko donosi sam
    kao i odluke, uostalom

    treba samo odlučiti kome će se vjerovati

  25. #25
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    kaže da je to mjera predostrožnosti. ne znam, u razgovoru s raznim doktorima sam čula razna mišljenja ali ni jedan nije rekao da serklaža nije neophodna.

  26. #26
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Meni je svaki odlazak na wc bio živa koma. Buljila sam u papir, uložak i wc školjku i očekivala najgore. Sada kada je problem nestao još uvijek sam nesigurna. Imam sto bojazni. Valjda će proči. Inače prva trudnoća mi je bila totalno ok. Vozila sam bicikl do 28.-og tjedna, planinarila, uživala. Sada sam u totalnom strahu.

  27. #27
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Evo jučer sam se vratila iz bolnice i učinjena mi je serklaža. Kaže dr. da je konizacija bila vrlo radikalna i da imam 1 cm cerviksa. U 17-om sam tjednu i bojim se budućnosti. Hvata me glupi strah i ne znam kako se boriti protiv njega. Koliko trebam mirovati? Pijem 600 mg magnezija i to je to.

  28. #28
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Cuvaj se koliko mozes... nemoj se opustiti zbog cerklaze jer to ne pomaze ako ne mirujes...
    Bit ce sigurno sve u redu... ne brini toliko... znas i sama da lose misli poticu tijelo na lose... misli na bebicu, na dijete i pokusaj naci pomoc u kuci... svedi se na mirovanje, ne dizanje iceg i tako... bit ce sve super!!!


  29. #29
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Molim admina da premjesti na temu trudnoća

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Može li žena održati trudnoću ako joj je cijeli grlić odstranjen?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    mislim da može . Mojoj prijateljici je na drugom porodu PUKNUO grlić maternice i strogo su joj zabranili trudnoću nakon toga , međutim desila se i to samo nakon godinu i pol od pucanja . Nije mogla mirovati jer je imala kući dvoje djece , jedno 1,5 a drugo 3 god . Na kraju je sve bilo u redu , mala je došla dan prije termina , bila je otvorena tek dva prsta a cura je skoro izletila na putu u bolnicu . Kaže da porod skoro nije ni osjetila i da nije mogla doć sebi kojom je to brzinom išlo . Poslije su joj sestre ili babice rekle da je tako lako rodila zbog tog puknuća grlića , tako da eto i jedan pozitivan primjer iskustva nakon konizacije . Ija sam se operirala prije 2 mj , imam kući dvoje djece , ne planiram više , osim ako se ne dogodi . Doc mi je rekao da nakon zahvata nisam nikakav invalid . Mogu normalno roditi , jedino postoji mogućnost da se ranije počnem otvarati i to je to . Sretno

  32. #32
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Sve je prošlo odlično. U 37-om tjednu mi je gin. ambulatno skinuo šav, nisam osjetila ništa i rekao mi je da budem spremna za 5-6 dana.peti dan 39-og tjedna sam rodila. bilo je brzo.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Koliko nakon letz operacije se smije zatrudnjeti

  34. #34
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Klara dobro dosla.
    da bi dobila bilo koji odgovor moras malo biti konkretnija. o kojoj operaciji je rijec.
    mada najkonkretniji odgovor je onaj koji ti mogu dati tvoj lijecnik i ginekolog.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure, ja sam imala klasicnu konizaciju, trudna 8+5,cerviks skracen i mekan,no jos uvijek zatvoren.
    Strah je nepodnosljiv, kako ste vi sa slicnim iskustvima sve to prezivjele?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    2

    Početno

    meni je odstranjen grlić ,doktor Haller u Rijeci je rekao da bi mogao plod iscuriti u slučaju trudnoće te da on predlaže "umjetni grlić" ,da li je to itko radio i da li ste vi uspjeli bez umjetnog grlića.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •