Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 410

Tema: Šibensko rodilište

  1. #201
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Joj ja san čula od dosta cura da je jako dobra...
    Navodno sve objasni, strpljiva je i detaljno obavi pregled.

  2. #202
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj kikki prvotno napisa
    na poliklinici u ambulanti je umjesto dr konjevode dosla nova doktorica iz splita, preziva se branica.......zna li netko sta o njoj?
    i mene zanima, jer sam ja bila kod Konjevode

  3. #203
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Došla je umisto dr. Mikulandre a ne Konjevode.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    Citiraj babel prvotno napisa
    Došla je umisto dr. Mikulandre a ne Konjevode.
    ja sam prvo bila kod konjevode, pa je sve njegove pribacilo kod junakovicke, pa se konjevoda u medjuvremenu vratio pa sam ja trazila da opet budem kod njega i sad je konjevoda opet otisao i mene pribacilo kod branice.

    tako mgrubi provjeri jesi li kod junakovic ili branice

  5. #205
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    od dr. branica cure iz st su pisale na njihovom topicu o ginekolozima u st. a ja nalazim o njoj ovo na netu http://www.ginekologija-juric.hr/doktor.htm
    • skrolajte malo i tu je njena biografija.
      ako je to ta dr. branica.

  6. #206
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    budem sutra skoknula do poliklinike
    kakva je dr. junaković?

  7. #207
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    budem sutra skoknula do poliklinike
    kakva je dr. junaković?
    Obozavateljica dripa.

    Nego tko je sad vd rodilista?

  8. #208
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    marta misliš umjsto junakovićke (koja je do dolaska u ambulantu bila šefica rodilišta) ili umjesto živkovića koji je šef cijelog odjela ginekologije i porodništva?

  9. #209
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Citiraj kikki prvotno napisa
    Citiraj babel prvotno napisa
    Došla je umisto dr. Mikulandre a ne Konjevode.
    ja sam prvo bila kod konjevode, pa je sve njegove pribacilo kod junakovicke, pa se konjevoda u medjuvremenu vratio pa sam ja trazila da opet budem kod njega i sad je konjevoda opet otisao i mene pribacilo kod branice.

    tako mgrubi provjeri jesi li kod junakovic ili branice
    Kod dr.Mik. iden samo po uputnice i bila san nedavno kad me primila ta dr. i rekla da je umisto dr. Mik.
    Očito je kod nas sve izmišano a za dr. Junaković mogu samo reći da je privatno jako dobra dok je moja prijateljica nedavno izgubila jajnik (dobila je sepsu) jer je nije tila pregledati na odjelu.
    Radilo se o vanmaterničnoj trudnoći.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    budem sutra skoknula do poliklinike
    kakva je dr. junaković?
    ne bi reporucila, vodila mi je trudnocu..

  11. #211

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    ja se narucila privatno kod dr hem.....za nju sam cula samo rijeci hvale i da ne forsira intervencije nepotrebno.....
    zanima me znate li sto se u nasem rodilistu smatra "velikom bebom" (kao indikacija za carski)-ja sam malo zabrinuta oko toga, naime carski bi svakako htjela izbjeci (razlog zabrinutosti je taj sto je marin imao 4400g, sad opet cekam muskica i u 27 tjednu je vec bio tjedan veci...naravno da od svega toga ne mora biti nista ali eto to su sad neke moje infisacije, ne zelim da me neugodno iznenade....)

  12. #212
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako je beba u polozaju glavicom tezina sama po sebi nije indikacija za carski rez. Kod zadka je granica nakon koje rade carski 3800g.

  13. #213

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    hvala marta na brzom odgovoru....

  14. #214

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Evo i mene,

    prošlo je nešto više od mjesec dana od mog poroda. Nisam dobila epiduralnu. Na moju veliku žalost, primija me je *******, iscrpija 48 h bez hrane u bolovima, nije dozvolija Žaji da mi da epiduralnu. Porod horor!!!!
    Još uvijek ne mogu sjediti i hodati normalno.
    Slijedeće dijete SIGURNO neću roditi u Šibeniku, ma ne znam kako modernizirali rodilište.
    Svaka čast osoblju, svim sestrama i ostalim liječnicima, u neljudskim uvjetima, rade odlično svoj posao
    Posljednje uređivanje od daddycool : 10.12.2010. at 13:06 Razlog: vrijeđanje

  15. #215
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    jako mi je žao što si imala traumatično iskustvo u šibenskom rodilištu. nadam se da ćeš se oporaviti

  16. #216
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Citiraj kikki prvotno napisa
    ja se narucila privatno kod dr hem.....za nju sam cula samo rijeci hvale i da ne forsira intervencije nepotrebno.....
    zanima me znate li sto se u nasem rodilistu smatra "velikom bebom" (kao indikacija za carski)-ja sam malo zabrinuta oko toga, naime carski bi svakako htjela izbjeci (razlog zabrinutosti je taj sto je marin imao 4400g, sad opet cekam muskica i u 27 tjednu je vec bio tjedan veci...naravno da od svega toga ne mora biti nista ali eto to su sad neke moje infisacije, ne zelim da me neugodno iznenade....)
    Ovako, i ja idem k njoj i mogu slobodno reći da bi tolika beba za nju mogla biti indikacija za carski...
    Meni je beba od 3 500 indikacija za carski po njoj zbog uske zdjelice a nisan niska. Pitaj je, nećeš ništa izgubiti.

  17. #217
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    kalita i meni je žao zbog lošeg iskustva

  18. #218

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    kalita

    a vidit cu sta ce reci....ja stvarno ne zelim na carski.....

  19. #219
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj kikki prvotno napisa
    kalita

    a vidit cu sta ce reci....ja stvarno ne zelim na carski.....
    Pa naglasi da ne zelis carski, da zelis probati prirodno.

  20. #220

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    ma naravno, ali mislim da i nece biti problema posto je prvi porod protekao u redu i ja virujem ako sam uspila prvi put da cu i drugi. i to zelim sta je najvaznije.

  21. #221
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj kikki prvotno napisa
    kalita

    a vidit cu sta ce reci....ja stvarno ne zelim na carski.....
    Pa naglasi da ne zelis carski, da zelis probati prirodno.
    Slažem se. Uostalom nisi prvorotkinja.
    Ne bi te tribalo forsirati...

  22. #222

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Ma uopće se ne trebaš brinuti, ona je zaista odlična ( vodila je moju trudnoću. ali mi nije mogla biti na porodu iz opravdanih razloga), moj dečko 4400g, prva trudnoća. Vaginalni porod.
    Ona je jako razumna i susretljiva i možeš s njom razgovarati o svim svojim strahovima i dvojbama, ona će ti preporučiti što je za tebe najbolje i mislim da možeš imati puno povjerenje u njene odluke.

  23. #223

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj kikki prvotno napisa
    na poliklinici u ambulanti je umjesto dr konjevode dosla nova doktorica iz splita, preziva se branica.......zna li netko sta o njoj?
    mene nije baš oduševila, što se tiče uputnica ok, sve će ti dati i napisati, a ostalo - mlada, a dosta konzervativna, ako očekuješ bilo šta više od minimalnog objašnjenja morat ćeš čupati iz nje, nije od onih kojih će sve detaljno objasniti, ne gleda u oči dok razgovara, a to mi se baš ne sviđa; sve u svemu ako nemaš problema, može proći; bolja od Mik. koji me zadnji put pita koliko plaćam pregled kod Z i uspoređiva cijene sa svojom privatnom praksom :shock:

  24. #224

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    jutro....čitajuči vaše postove vidim da se dosta toga izmjenilo na ginekologiji i rodilištu. Pa me sad zanima ko je od doktora na rodilištu i ginekologiji, i jel Kimerovica još tamo radi? Danas idem radit ctg i gledat plodnu vodu, bojim se ko će me od dr. zapast jer prvi put kad su mi radili nije bilo baš ugodno i bezbolno. Hvala

  25. #225

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    na odjelu su ti : Živković , Tomić, Anić, Baica, Zmijanović, Hemerich, ne znam ima li još netko, mislim da Kimer više ne radi tamo, a obično onaj tko je dežuran prima nove, nazovi ginekologiju ili rodilište i vidi tko dežura; a još bolje ako " imaš nekoga tko ima nekoga " pobrini se da dobiješ koga želiš

  26. #226

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    ne, kimerovica ne radi više na odjelu

  27. #227

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    hvala...bila sam juće otišla u 9 čekala do ure ipo, i onda me poslali doma da dođem popodne. Jer im aparat za ctg na ginekologiji nije radio, a na rodilištu bila gužva za ctg. Sestre cilo vrime prolaze hodnikom niko te ništa ne pita, isto tako i dr. samo te pogledaju i prolete pored tebe. Još sam odma čim sam došla rekla glavnoj sestri zašto sam došla ona pozvala dr. Zmijanovića jer je on juće bio dežuran i reka jedino čekat, al da ću prvo ctg radit. Pa sam im rekla da za ctg mogu doć i drugi dan ako im tolika gužva tamo nek mi pogleda plodnu vodu, a kao nemože bez ctg-a ništa jer mu je on važniji. Tako da sam čekala, bar su mi dali ručak tamo. Onda doša Zmijanović i reka nek dođem popodne jer zaista ko zna kad ću doć na red. Tako da sam otišla popodne i obavila šta sam tribala, bolilo nije tokom pregleda al kasnije je grozno bilo, užasno me probadalo. Plodna voda je mlječna, to je dobro još uvik, jel? U sridu kad sam bila kod svoje gin bila sam otvorena prst, a sad sam 3 prsta otvorena. I u ponediljak mi reka da dođem opet. Pa ću onda zvat da vidim ko je dežuran i kad da dođem, da ne bi opet cili dan oša na čekanje tamo

  28. #228

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    mliječna ti je ok, triba paziti da nije mekonijska, to se dosta brzo promini, kad priđeš termin svaki dan te šalju na pregled; koliko si T ? tri prsta je super ako si pri kraju :D

  29. #229
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    A ako je mekonijska plodna voda, ctg u redu, trudovi lagano idu, nisu jaki ali su redovni po 5 min, da li je to indikacija za prokidanje vodenjaka i uvođenje dripa ili se može nastaviti normalno sa neinterventnim porodom?

    Sorry za offtopic

  30. #230

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    A ako je mekonijska plodna voda, ctg u redu, trudovi lagano idu, nisu jaki ali su redovni po 5 min, da li je to indikacija za prokidanje vodenjaka i uvođenje dripa ili se može nastaviti normalno sa neinterventnim porodom?

    Sorry za offtopic
    mekonijska je plodna voda znak da je dijete ispustilo stolicu u plodnu vodu i najcesce je pokazatelj petoloskog zbivanja i zahtjeva hitan porod jer je djetetov zivot u pitanju..

  31. #231

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj anna01 prvotno napisa
    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    A ako je mekonijska plodna voda, ctg u redu, trudovi lagano idu, nisu jaki ali su redovni po 5 min, da li je to indikacija za prokidanje vodenjaka i uvođenje dripa ili se može nastaviti normalno sa neinterventnim porodom?

    Sorry za offtopic
    mekonijska je plodna voda znak da je dijete ispustilo stolicu u plodnu vodu i najcesce je pokazatelj petoloskog zbivanja i zahtjeva hitan porod jer je djetetov zivot u pitanju..
    potpisujem, u slučaju mekonijske plodne vode; a i sama praksa našeg rodilišta je da prokidaju vodenjak čim dođeš sa trudovima ( ja sam to kao prvorotka prošla - trudovi na 20 min, otvorena 2-3 prsta, Baica mi nije da drip, ali je nekakav koktelčić od kojeg sam se brže otvarala i napola komirala, dok nije došlo do izgona); to je bilo prije 13 god. , ne znam da li su se nešto makli s tog stajališta, koliko čujem od frendica, sve je po starom, a i naše žene me iznenađuju sa stavom "ajme super, dogovorili se za datum, došla tamo , dali mi drip + koktel , nalegli na trbuh i eto ga "!!?? kao da idemo na kozmetički tretman
    - ako imaš mekonijsku plodnu vodu nemoj čekati, ako ne ,opet ovisiš o stavu dežurnog dr , probaj se založiti za sebe i svoj stav, nemaš šta izgubiti; želim ti da sve dobro prođe

  32. #232
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    drip kod mekonijske plodne vode moze izazvati jos veci stres kod djeteta. ako je voda tamno zelena, carski je bolji izbor. ako nije jako tamna dovoljno je pratiti.

  33. #233

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    mliječna ti je ok, triba paziti da nije mekonijska, to se dosta brzo promini, kad priđeš termin svaki dan te šalju na pregled; koliko si T ? tri prsta je super ako si pri kraju :D
    po Junakovićki termin bi mi triba bit sutra, baš me zanima danas kad budem išta više otvorena. A i kako mi Zmijanović reka da će to brzo ić kad krene, ovaj put bi volila bez dripa rodit. Radije ću svaki dan na pregled ić, nego da me ostave u bolnici ležat. Iovako mi nije daleko od kuće. A i baš me zanima ko će me zapast kad budem rađala, ili to ide ko te primi prvi put na kontrolu onda te on i vodi? Zaista neznam, bila sam prije dvi godine tamo i sve se prominilo, bar kako se meni čini

  34. #234

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    ja sam čula kako mekonijska plodna voda nije dobra, jer može bit opasna za ditetov život ako se brzo ne reagira.....

  35. #235

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj mare83 prvotno napisa
    A i baš me zanima ko će me zapast kad budem rađala, ili to ide ko te primi prvi put na kontrolu onda te on i vodi? Zaista neznam, bila sam prije dvi godine tamo i sve se prominilo, bar kako se meni čini
    to je samo u slučaju kad dođeš ležati u bolnicu , tko te primi , taj i vodi, ali ako dođeš s trudovima onda si u rukama dežurnog ; u našoj bolnici je princip da te puste 7 do max 10 dana preko termina , svaki dan na pregled plodne vode, ako uz otvorenost imaš i kontrakcije (koje ni ne moraš osjećati ) ostave te na odjelu

  36. #236

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    to je samo u slučaju kad dođeš ležati u bolnicu , tko te primi , taj i vodi, ali ako dođeš s trudovima onda si u rukama dežurnog ; u našoj bolnici je princip da te puste 7 do max 10 dana preko termina , svaki dan na pregled plodne vode, ako uz otvorenost imaš i kontrakcije (koje ni ne moraš osjećati ) ostave te na odjelu
    aha, kad me Konjevoda vodio, i s jednim i s drugim sam prekoračila termin 2 tjedna, nije mi dao uputnicu za gledanje plodne vode i ctg radit, nego samo za rodilište i ginekologiju da odem tamo ležat. Međutim to sad skroz stota priča. Sad neznam, već 2 dana al samo ujutro imam nekakav iscjedak skroz sluzav i malo bude smeđkaste boje, pa nisam sigurna jel to čep počeo ispadat ili šta je to, pošto ima više tog sluzavog. I to samo ujutro bude kad odem na wc, tokom dana ništa. Jedino osjećam probadanja s jedne i druge strane stomaka, a sad trudove kao trudove i ne osjećam još.

  37. #237

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    zvala sam danas, dr. Hemerich je dežurna. Sad ja blage nemam ko je to? Kakva je itd.?

  38. #238

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj mare83 prvotno napisa
    zvala sam danas, dr. Hemerich je dežurna. Sad ja blage nemam ko je to? Kakva je itd.?
    za nju pošalji pp babel, ona ide kod nje i sve će ti reći ; inače sam čula da je ok
    što se tiče cerv.čepa , meni je u 2.T sa 38+5 najprije (dok sam spavala) pukao vodenjak, a onda , dok sam se išla istuširati, cerv. čep; izgledao je sluzavo, ali ne smećkasto, već cijelom dužinom sa dugačkom crvenom niti (krv); ne znam koliko se može razlikovati od žene do žene i o čemu ovisi; meni su trudovi nakon puknutog vodenjaka, odmah bili na 3 min, rodila sam za 40 min od puknuća vodenjaka ( s tim da sam već 4 tjedna prije bila 2,5 cm otvorena) ; to smećkasto bi ti moglo biti od otvaranja;
    što se tiče Konjevode i sličnih , oni su odavno tribali u penziju, ali kako je kod nas ginekologa uvik premalo, tako stalno ove stare vade iz prašine

  39. #239

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    bila sam juće, baš je nekako draga, samo me začudilo kad je rekla da sam otvorena 2 prsta, a Zmijanović mi u petak reka da sam otvorena 3 prsta. Nisam ništa tila govorit, kaže plodna voda još uvik je mlječna, a to sluzavo što mi izlazi da je to od gledanja plodne vode. Pa me onda pitala koja mi trudnoća, kad sam rekla treća, kaže ona pa izgledate tako mlado i isprepadano. Ja se nasmijala, rekla joj da imam 25 god. a isprepadano možda zato što kad sam prije 4 godine išla gledat plodnu vodu užasno me bolilo i počela sam krvarit. Nisam rekla ko me je tad gleda. Na što ona odgovorila kako je normalno da se krvari nakon toga i da može bit malo neugodno. Al meni nije bilo tad neugodno nego me je baš bolilo da sam skoro plakala na onom stolu. Ctg je super, bolji nego prošli put, i sutra opet na kontrolu. Ne bude li nekog pomaka, tj. ne počnu li trudovi onda ću morat opet kod Junakovićke po uputnicu. Danas bi mi triba bit termin.

  40. #240

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj mare83 prvotno napisa
    samo me začudilo kad je rekla da sam otvorena 2 prsta, a Zmijanović mi u petak reka da sam otvorena 3 prsta.
    ovisi čiji je prst deblji (zatvorila se sigurno nisi)
    drži se ti si već iskusna mama

  41. #241

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    Citiraj mare83 prvotno napisa
    samo me začudilo kad je rekla da sam otvorena 2 prsta, a Zmijanović mi u petak reka da sam otvorena 3 prsta.
    ovisi čiji je prst deblji (zatvorila se sigurno nisi)
    drži se ti si već iskusna mama
    to već nisam gledala čiji su prsti deblji, al ne virujem da on ima tanje prste od nje. Ipak je ona mršava a on malo jači. Jesi dobra još se ne prestajem smijat. Volila bi samo da što prije krene, jer mi najgore po ovim vrućinama šetat do bolnice i nazad, a još da ne spominjem kako me boli nakon gledanja plodne vode. I beba se uznemiri pa mi još gore bude.

  42. #242

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    znam da ti je gadno, ali zamisli kako bi ti bilo na odjelu :shock: , sigurno imaš malu dicu , 4 i starije? (kad si tako mlada i ispripadana ) ja sam u 2.T ležala 2 tjedna jer sam se otvorila i imala kontrakcije (koje uopće nisam osjećala, nego Mikulandra zaključija da ih imam na vag.pregledu), bilo mi je grozno ostaviti stariju doma ; samo da te utješim u 1.T sam ujutro bila kod Glavadanovića na kontroli sa 38+2, 2 prsta otvorena ( a znaš koliki je on ), reka mi je "neće to još", a navečer sam rodila, tako da stvarno nema pravila kod otvaranja, osim onog da bi tribalo sa više trudnoća ići brže, tj. da su usklađeniji trudovi i otvaranje, dok se kod 1.T slabije otvaraš, a trudovi su intenzivniji i češći; ne znam šta planiraš ako dobiješ trudove doma, čekati da ti pukne vodenjak, ići odmah ili nešto treće (šta bi to moglo biti) ? jesi li pristalica neinterventnog poroda ili bi radije drip ? iako te oni , ako puno priđeš termin , neće puno pitati

  43. #243

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    znam da ti je gadno, ali zamisli kako bi ti bilo na odjelu :shock: , sigurno imaš malu dicu , 4 i starije? (kad si tako mlada i ispripadana ) ja sam u 2.T ležala 2 tjedna jer sam se otvorila i imala kontrakcije (koje uopće nisam osjećala, nego Mikulandra zaključija da ih imam na vag.pregledu), bilo mi je grozno ostaviti stariju doma ; samo da te utješim u 1.T sam ujutro bila kod Glavadanovića na kontroli sa 38+2, 2 prsta otvorena ( a znaš koliki je on ), reka mi je "neće to još", a navečer sam rodila, tako da stvarno nema pravila kod otvaranja, osim onog da bi tribalo sa više trudnoća ići brže, tj. da su usklađeniji trudovi i otvaranje, dok se kod 1.T slabije otvaraš, a trudovi su intenzivniji i češći; ne znam šta planiraš ako dobiješ trudove doma, čekati da ti pukne vodenjak, ići odmah ili nešto treće (šta bi to moglo biti) ? jesi li pristalica neinterventnog poroda ili bi radije drip ? iako te oni , ako puno priđeš termin , neće puno pitati
    znam, a nebi tila ostajat na odjelu, jer sam prije ležala. Draže mi bit doma. Stariji ima 4, mlađi 2 godine. Neznam bi li čekala da mi vodenjak pukne ili bi odma išla, jer s njima dvoma mi nije puka vodenjak sam nego su oni to napravili, i u oba puta sam dobila drip, iako me niko nije ni pita, a ovaj put nebi volila drip dobit. S njima sam prešla 2 tjedna termin, s tim da sam s prvim dobila svoje trudove, a s drugim nisam nego nakon tjedan dana ležanja na ginekogiji, počeo mi i čep ispadat i otvarala se, dr. Tomić rekla u nedilju ćemo te zakazat za porod, njoj se više nije dalo čekat. I tako došla nedilja, klistirali me i u 10 ujutro dali drip, a od svojih trudova ni t...do ručka sam rodila, i to je još jedna s menom rađala u istoj sobi, ona je prije mene minut rodila. A njoj to bila prva trudnoća a meni druga. Izgleda njenoj curici se žurilo van više nego mom malom.

    Šta reć da sad samo ti pišeš na ovoj temi, di su ostali?

  44. #244

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    A ako je mekonijska plodna voda, ctg u redu, trudovi lagano idu, nisu jaki ali su redovni po 5 min, da li je to indikacija za prokidanje vodenjaka i uvođenje dripa ili se može nastaviti normalno sa neinterventnim porodom?

    Sorry za offtopic
    SpOOklice ti već držiš nekoga u svom krilu

  45. #245

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Šta reć da sad samo ti pišeš na ovoj temi, di su ostali?
    ma oće se i druge javit, ovisno o temi i ginekologu, inače ti je ovaj pdf , pogotovo naša "periferna " rodilišta, malo slabije posjećen, najživlje je (po mom sudu) na prije začeća i potpomognutoj ; čini mi se da ionako sve zamre priko lita

  46. #246

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    šta svi se boje naših rodilišta?

    Ma da, sad se nikom neda po ovim vrućinama sidit za kompom. A i sigurno pola njih već krenulo na kupanje, ja za ovo lito sigurno mogu prekrižit plažu, al zato ću iduće nadoknadit. Dicu ću poslat s babom nek idu, beba će s menom doma stat, a m kad bude ima godišnji i on će bit doma s nama. Nije nešto zainteresiran za ić na plažu. Danas opet u bolnicu na kontrolu. Baš me zanima šta će mi danas reć koliko sam otvorena, a to sve ovisi i ko je dežuran. E tila sam te pitat koja je to dr. R što se prije pisalo o njoj? Kako joj puno prezime ako znaš

  47. #247

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    17

    Početno

    još nešto me zanima, jel obavezno da patronažna mora dolazit kad dođeš doma s bebom? Pošto mi dosta njih kaže da mora doć. A meni nije jasno zašto bi morala ako već imam iskustva sa svim, a iovako bi mi uvik prigovarala zašto koristim ovu ili onu kremicu za guzu, zašto koristim puder, zašto ovo zašto ono, kao meni će bit lakše ako koristim onu koju mi ona rekla neću morat potrošit dosta vlažnih maramica i brže ću bebu presvuć. I tad sam mrzovoljno slušala je, al bi nastavila po svom, a sad mi se neda opet sve to slušat. Kao ona zna bolje nego ja šta je dobro za bebu mi i s čim ću je mazat.

  48. #248

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ne znam sigurno kako se ta preziva (Radović ili Radovčić) , ona ti ionako više ne radi u bolnici nego kod Reljićke u priv. ambulanti ; što se tiče patronažne ona ima radnu obavezu doći, pregledati i izvagati dite, probaj viditi tko je za tvoj kvart, pa se dogovori ili lipo jasno reci da ti ga (je) izvaže a da sve ostalo znaš (iako je moja frendica nedavno rodila treće i rekla sva u čudu kako nije znala da kad dojiš da treba čitava aureola bradavice biti bebi u ustima), tako da uvik ima nešto novo za saznati

  49. #249
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Patronazu mozes odbiti bez problema. Samo reci u rodilistu da ne zelis da ti dolazi.

  50. #250
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    mandy šta Radovićka radi u ambulanti Reljić- Ercegović? Pa potirali su je sa odjela, tko bi iša kod nje?
    mare drži se, Hemerich ti je super žena, a drip možeš odbit.
    Ja san u prvoj T. otišla kući sa trudovima iz rodilišta i vratila se sutradan.
    Dok san mogla bila san u kući.
    I patronažnu možeš odbiti. Meni je teta patronažna pa joj nisan dala da dolazi premda nije gnjavila, prodoječa je itd.

Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •