Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 410

Tema: Šibensko rodilište

  1. #351
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Haha, čim sam vidjela dr. Živkovića na televiziji, rekla sam mužu - sutra će biti na forumu!

  2. #352

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Hm, postoji razlog zašto Šibenčanke idu i ići će u Knin.

    Rodilište nije hotel i to nije njegova primarna funkcija.Ženama je u tim trenucima potrebna skrb, ljudskost i podrška.Sve dok TO ne restauriraju , uzalud im svemirski stolci.

  3. #353
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, čim sam vidjela dr. Živkovića na televiziji, rekla sam mužu - sutra će biti na forumu!
    meni je izjava tog doktora na tv-u bila prestrašna. grrrr... sramotno za njega.

  4. #354

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    A molim vas pogledajte ispod teksta komentare Šibenčanki...joooj.Ne možeš ljude prevariti.

    http://www.sibenik.in/sibenik/Porod-...ebom/5326.html

  5. #355
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    pročitala sam komentare... sramota...
    i pitam se zašto nitko u sve te godine koliko rodilje trpe ponižavanja i vrijeđanja nije prijavio osoblje inspekciji ministarstva, ravnatelju bolnice, medijima...

  6. #356
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    A molim vas pogledajte ispod teksta komentare Šibenčanki...joooj.Ne možeš ljude prevariti.

    http://www.sibenik.in/sibenik/Porod-...ebom/5326.html
    Komentari su nevjerojatni , redom skoro svi do jednoga negativni. :/

  7. #357
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nitko se ne buni jer se nema kome pobuniti i osim toga lagat ce mrtvi ladni. Baz pardona ce sve poreci i tvrditi da rodilja izmislja. Rodila sam dvoje tamo. Nakon drugoga rekla sam da u tu bolnicu mogu uci samo jos nogama naprijed. Trece sam rodila u Rijeci jos onomad, kad je Rijeka slovila za najbolje rodiliste u Hrvata. Cetvrto doma i ne bih to mijenjala nizasto.
    U sibenkom rodilistu ce se nesto promijeniti tek kad onaj *piiiip* od ravnatelja ode. A nece otici lako, taj se zubima drzi.

  8. #358
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Komentari su nevjerojatni , redom skoro svi do jednoga negativni. :/
    Nisu negativni, nego ih pišu žene koje ne vole privatnost, koje žele da je babica stalno s njima, koje žele sredstva protiv bolova, koje žele da se u rodilištu drugi brinu o bebama i o njima samima.
    Imaju drugačiju percepciju poroda.

  9. #359
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Beti, jesi ti procitala komentare?

  10. #360

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ajme Beti, ne pišu ih žene koje ne žele privatnost već koje žele elementarnu ljudskost.Ne znam, to valjda može shvatiti samo onaj tko živi tamo i na licu mjesta je imao uvid u stanje stvari.

    Razumiješ, žene u Knin ne idu po epiduralnu, jer je tamo ni ne dobiju. Idu po nešto drugo.

  11. #361
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, jesi ti procitala komentare?
    Da, u onom linku koji je stavila ronin.

  12. #362
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme Beti, ne pišu ih žene koje ne žele privatnost već koje žele elementarnu ljudskost.Ne znam, to valjda može shvatiti samo onaj tko živi tamo i na licu mjesta je imao uvid u stanje stvari.

    Razumiješ, žene u Knin ne idu po epiduralnu, jer je tamo ni ne dobiju. Idu po nešto drugo.
    Kao da sam ja napisala

    Pa gdje su očevi u ovoj priči? Djedovi, bake, tete, barbe, susjedi, kumovi? Zašto ne izbace tog ravnatelja van kad vide da NE VALJA? Ronin, mislim da bi se mogla jedna lokalna akcija napraviti, vidi se da su ljudi zgroženi.

  13. #363

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Je, sad da izbace ravnatelja kad se slikao u prvom redu obnovljenog rodilišta s ministrom, on i glavna primalja ruku pod ruku, a ne znaš tko je od njih omraženiji.

    Vrč ide na vodu dok se ne razbije, bojim se Danci da dok je ovaj na funkciji od promjena ništa.Dobro je napisala Marta.No, ono što tješi je činjenica da materijala ima, da ljudskosti ima, problem je u hijerarhiji stare škole jer po odnosu prema pacijentima šibensko rodilište zapelo tamo negdje u ranim osamdesetima.Kao da o porodima svoje mame slušam...imaš biti kuš i to je to.
    Nevjerovatno je da postoje ginekolozi, fenomenalni humani mladi ginekolozi koji rade svoj posao predano i čekaju bolja vremena.Postoje ginekolozi koji imaju završene tečajeve akupunkture u homeopatije, ma svako zg rodilište bi bilo sretno da ih ima,no hijerarhija je takva da je stari Bog i batina.Lokalne akcije svakako, ali bojim se da još nije vrijeme.Pogotovo ne sad, nakon ovog slavnog slikavanja.

  14. #364
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Mislim da je baš sad trenutak, kad su ljudi ogorčeni; imaju novi namještaj a staru garnituru, to ne valja ni za žene, ni za njihove obitelji.

  15. #365

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu negativni, nego ih pišu žene koje ne vole privatnost, koje žele da je babica stalno s njima, koje žele sredstva protiv bolova, koje žele da se u rodilištu drugi brinu o bebama i o njima samima.
    Imaju drugačiju percepciju poroda.
    Beti, nisam htjela ni privatnost ni specijalnu njegu, htjela sam poroditi svoje dijete nakon 40 tjedana, a dogodilo se da je su me na jutarnjem pregledu sa trudovima poslali doma da čekam "prave" trudove, a kad sam navecer s "pravim" trudovima legli na stol, ostavili su me sat i 40 min samu, u nevjerici ponavljali ctg svakih 20 min misleci da im je aparat crka, da bi nakon sat i 40 min skuzili da nesto nije uredu, i da bi mi maleni nakon dvosatnog "hitnog" prijevoza u KBC Split tamo i ostao. Nisu imali ni inkubator na odjelu, kad su ga dovukli nakon pola sata nisu znali taj inkubator spojiti u vozilu hitne pomoći, Baica mi je u sali pušio dok su me pripremali za hitan carski...posteljica analize vidila nije...a sad kad sam službenim putem zatražila medicinsku dokumentaciju s poroda,na koju imam zakonsko pravo, ne mogu mi je pronaći (?!). Sve su žene istinu napisale, i one s dobrim i one s lošim iskustvom, samo nažalost, puno je onih koje su došli kući s traumama nego s lijepim iskustvom. Moje je najgore...I nažalost, ništa se nije promijenilo otada, uzalud im masažni stolci kad im je osoblje neobzirno i ponašaju se prema ženama kao prema životnjama...

  16. #366
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ja sam iz Šibenika, rodit ću za koji misec, i ovo šta čitam je grozno, osim šta sam mlada, šta mi je prva trudnoća još se sad moran bojati rodilišta i doktora, ajme jadnalti san!!! Užas jedan, ža mi je svih žena koje su doživile takve stvari...

  17. #367

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    5

    Početno

    O dr. Zmijanoviću sve najbolje! Normalan i stručan! Inače,sve su ove činjenice o ši rodilištu i doktorima strašne, al to da bi se sva zagrebačka rodilišta trgala za porodničara sa završenim tečajem akupunture ili homeopatije, to je daaaaleko od istine! Ja sam iz Ši, ali rodila u Zg i čini mi se da je i ovdje "klasična indukcija" najomiljeniji pojam.......

  18. #368
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    samo ću reči...dr.Živković mi je tako bahato čupao punte da danas iman ogroman ožiljak koji je tako bolan....i da ne zaboravim, da nije bilo dr.Marić ko zna šta bi bilo s mojim mališanima. jer dr Mengele se nije obazirao na slabe otkucaje srca...

  19. #369
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    Pozz svima
    Nanovo sam čitala sve ove postove od početka i mišljenja sam da je ovo postalo jedna velika hajka na doktora koji je u svom radu izuzetno pedantan i profesionalan. Nadalje, ja sam svojim postovima koje sam napisala, pisala ih u ljutnji i stoga su malo "napumpani". isto tako mislim da neki ljudi su ovdje toliko kivni na doktora te mislim da bi im bilo bolje da s njim to rasprave nego da ga javno blate bez nekih konkretnih dokaza. ja zato sabotiran svoje ranije postove i želim javno reči da je taj doktor izuzetno profesionalan i korektan. kao i naše novouređeno rodilište. Nedavno mi je frendica rodila i to ju je baš dočekao doktor Ž. i kaže mi ona da se oduševila. Znaći, ja sam svoje postove o tom da je dr puka ili tako nekako čula od osoba koje očito žele mu naštetiti. e pa da sad bude javno, ja ne želim. isto tako neću blatiti druge niti govoriti ko je gdje pogriješio, jer to nije moj posao niti ja imam blage veze o tom da bi mogla davat neke komentare. Sad će mnoge reči da sam pod nećijim utjecajem...razočarat ću vas, ali nisam. Jednostavno mislim da je ova tema spala na blaćenje dotićnog doktora i SAMO NJEGA. daj ljudi, zbilja je to malo glupo i djetinjasto. da li je moguće da mi znamo bolje od doktora koji su završili puste škole? nekaže da moramo svi imati pozitivna iskustva ali mislim da bi možda mogla i koja dobra riječ o rodilištu i doktoru. imala sam ja i sukobe ovdje, pogotovo od nekih zagriženih ili nahuškanih žena, majki i kraljica
    da sad puno ne duljim, pokušajte više pisati o dobrim stavrima a manje o lošim jer ispada da imamo najgore rodilište. ponavljam, vidjela sam svoje postove i znam šta sam pisala i ovim putem javno se ispričavam doktoru jer je to neprimjereno i djetinje, da nekažem gnjusno.
    eto drage moje, ne tražim razumjevanje već da si olakšam dušu jer sam mišljenja da sam pogriješila i ispričavam se javno, jednako kako sam javno i blatila.

  20. #370
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ana x na sve što si rekla!
    Puno se osvrtalo na doktore, malo na samo rodilište. Mene uskoro čeka roditi u šibenskom rodilištu, nadam se da će sve biti u redu, ali da se bojim, bojim se, jer sam već doživila par neugodnosti od nekih doktora, no sve ja to odguglam, i držim da će sve biti u redu, dok znam što želim i dok je dragi uz mene. Tako sam zahvalna što imamo novo rodilište da i dragi može ići samnom, da se on može zauzeti za mene tokom poroda.

  21. #371
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Rodiliste ko rodiliste je samo zgrada. Ono sto stvara dojam su ljudi, lijecnici i primalje. I u starom rodilistu su ocevi mogli na porod al nisu se nizasto mogli zauzet jer bi ih pustili unutra zadnjih 15 minuta, u trenucima kad ti to vise ionako nista ne znaci. Dok i to nije ukinuo ovdje pljuvan pa onda cudnim cudom hvaljen doktor Zivkovic. Njegovi prethodnici, i dr. Konjevoda i dr. Junakovic su dopustali ocevima dolazak na porod.

  22. #372
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Jeste se kad pitali zašto šibensko rodilište je jedno od 3 ili 4 u Hrvatskoj (od 31) rodilišta koje nemaju titulu Rodilište prijatelj djece?

    I jeste se kad pitali zašto su tamo zabranjene posjete?

    E pa pitajte se zašto. Nije zgrada kriva.

  23. #373
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Nadam se da će i to famozno šibensko rodilište jednom ugledati svijetlost! Puno njih tamo triba u penziju, al mi smo nažalost premali ljudi da bi mogli utjecati na to.

  24. #374
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Nemamo ni jedan grad u Šibensko-kninskoj županiji za prikazivanje filma Lice poroda. Bilo bi super da se pridruži barem jedan grad, još bolje dva Do sad su se prijavili 17 gradovi, prijavite se i vi!

    porod@roda.hr

    Interes za organiziranje projekcije filma je velik! Budite dio ovog događanja i javite se ako želite da i vaš grad dobije priliku pogledati film Lice poroda.

    Za sada se lista gradova popela na 15: Varaždin, Čakovec, Pula, Rijeka, Zagreb, Vinkovci, Pazin, Dubrovnik, Velika Gorica, Daruvar, Split, Poreč, Biograd n/m, Čepin, Popovača...nastavite niz

    http://www.givengain.com/cause/3479/projects/12148/


    Želite pogledati ovaj film u svom gradu? Javite nam se! porod@roda.hr

  25. #375

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    10

    Početno

    ima netko ode tko je rodio u šib. u uređenom rod. koliko je kreveta u sobi, da li su dijeca stalno s vama, kako su organizirani posjeti,što ponijeti, otac na porodu?

  26. #376
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Zoki, skužila sam da su u sobi po 3 kreveta, i vidim da pored svakog kreveta je i krevetić za bebu, pa zaključujem da su bebe non stop s mamama. Meni su dali odobrenje da može otac na porod, trebaš samo pitati svog ginekologa. Javim ti friška iskustva, uskoro ću i ja rodit

  27. #377

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    10

    Početno

    aj molim te javi. To sam i ja po slikama nešto vidjela, ali nikad ne znaš. Nitko od bližiš mi nije u zadnjih par god rodija u ši.

  28. #378
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Prvo pohvala osoblju sibenskog rodilista I ginekologije, prema meni su svi bili sto posto korektni,uljudni,pristojni,puni razumijevanja!!!
    muz na porodu moze biti!
    Za bebu trebaju samo pelene!
    A za mamu sve sto I inace, I wc papir I to sve... Spavacica ne treba, dobijete fino nove spavacice, a U sobi image na raspolaganju ciste spavacice I posteljinu!
    Beba je s vama U sobi, nose se jedino na kupanje I vaganje! Posjete od 17-18.00 U hodniku!
    Sve U svemu,lipo je!

  29. #379

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    10

    Početno

    čestitam na bebi prvo
    .nisam vidola da si stavila post.
    fala na info. samo su jedne posjete, aj bar su u dobru uru. kako to izgleda na hodniku ??
    koliko si dugo bila u bolnici?

  30. #380
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Hvala
    Imaš jednu prostoriju sa stolom i dvije stolice za posjete, no tu prostoriju ti obično netko drugi zauzme. Onda stojiš na hodniku, lijepo je toplo, nije propuh.
    One koje nisu šivane stoje 2 dana, one koje su šivane stoje 3 dana, ja sam bila 4 jer mi je mali dobija žuticu. Ako imaš carski mislim da stojiš oko 6-7 dana.

  31. #381

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    10

    Početno

    vidim da si za 2 dana napisala post, pa pitam

  32. #382

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Red je da i ja opišem svoje iskustvo iz šibenskog rodilišta, pošto sam friško tamo rodila(5.3.).Sudjelovala sam već na ovoj temi , upozoravalo se na neke stvari koje rodiljama(pa i jednoj iz moje obitelji) nisu nikako sjedale, i prije svega ću reći da mi je drago da rodilište u mom gradu, paralelno s vanjskom šminkom, ide na bolje.

    (mislim, oni to vjerojatno ne bi priznali uz argument da isti ljudi rade sada i nekada, no nekako ipak kada uspoređujemo priče od prije i sada vidi se da se ljudi trude, što je najvažnije, i što treba pošteno reći)

    no, idemo ispočetka-kod mene se radilo o četvrtoj , visokorizičnoj trudnoći, trećem carskom rezu po rupturi maternice.

    vodila sam se privatno kod dr Hemerich, za koju imam same riječi hvale.trudnoća mi je protekla savršeno.s obzirom na moju anamnezu iz prošlih trudnoća (jako se teško otvaram, cerviks mi je beton) imala sam samo dva vag. pregleda, uz redovitu kontrolu ultrazvukom i mjerenje ožiljka u 35 tjednu (bio je 11 mm, što je u biti savršeno)

    dr H. me upućivala da , pošto je poznato da su mi trudnoće savršene a ishodi kobni, ako mogu carski obavim na Sv Duhu. razmišljala sam o opciji da mi ga tamo uradi dr Mišković(on je radio carski mojoj sestri) no organizacijski problemi utjecali su na moju odluku da rodim u gradu gdje živim.nekako sam imala povjerenja.na kraju i opravdano. Knin nije dolazio u obzir zbog mog stanja, činjenica da je dr H na raspolaganju mogla imati samo dvije doze krvi za mene nije bila obećavajuća za moj slučaj, pa je to rodilište otpalo iz kombinacija. uz strogu uputu da se sa 36 tjedana javim na odjel() tako se čekao porod.

    u tom 36 tjednu uhvatila me viroza i visoka temperatura , koja me zatresla, došla i prošla- i izazvala trudove, što je vrlo nepoželjno za maternicu koja je imala potpunu rupturu, tako da sam se tog utorka ujutro našla u rodlištu.

    dežurna liječnica bila je dr Tomić-koja se na svaki mogući način -ljudski i profesionalno-brinula o meni na najljepši mogući način. baš je sa srcem skrbila za mene, i u danima koji su uslijedili.

    carski mi je napravio dr Anić.i inače je, koliko sam shvatila na glasu baš po tome da izvrsno operira, što je onda bome potvrdio i u mom slučaju.ginekološki je sve prošlo savršeno.operirana sam oko 14 sati, u 22 i 30 sam već polako šetala po sobi.i sljedeće jutro dobila jesti i normalno hodala.zbogom gladovanje tri dana kako mi je bio slučaj u prethodna dva carska!e TO mi se svidjelo!da se vratim na dr Anića. strašno mi se svidio njegov pristup-da se poslije dođe pacijentu i podrobno i detaljno objasni što se točno radilo i kako je sve proteklo, a da ja ne moram izvlačiti informacije na kapaljku.profesionalno, nema se što tu dodati.

    (jedan detalj koji mi se svidio je da svi šeću naokolo sa svojim službenim akreditacijama, sa slikom i imenom i prezimenom, tako da ne moram nagađati kako se tko zove)

    od sestara u rađaoni me od prvog trena hrabrila sestra Dragana. puno mi je značilo dok su me vozili u salu (a bio je hitni carski, kod mene valjda i nema druge opcije)da mi je onako odsječno i autoritativno rekla:slušajte , biti će sve u redu.idem s vama u salu, uzet ću vašeg sina na ruke i poslije ga vam dati, dogovoreno?održala je obećanje.maleni je rođen na 36 +6, 3200 težak, 50 cm, Apgar 10/10

    iskreno, malo sam se bojala kombinacije carskog i rooming-in sistema, kakav vrijedi u šibenskom rodilištu.bezrazložno, jer zbilja pomažu.odmah dolaze na zvono, nude i daju sve protiv bolova, izuzetno su ljubazni i ništa im nije teško, pa bila i sredina noći.sestre sve rade oko beba.nudili su mi da malog uzmu ako se želim odmoriti, nisam htjela.no lijepo da su pitali, jer je moja sestra doslovce pobjegla sa Sv Duha 4 dana poslije carskog, jer nije imala nikakvu pomoć.

    za vanjsku šminku novouređenog rodilišta znate, slike ste vidjeli. sve je tako i uživo. nije presudno, ali ti je lijepo ležati na novom krevetu, lijepo je vidjeti čiste i uredne wc-e i tuševe.bebe imaju svoje krevetiće no nismo ih baš koristile,više su bili s nama na krevetu.spavaćica ima dovoljno, jedino se moraju donijeti pelene za bebu(ja došla bez njih, u Zagrebu se nisu trebale nositi)

    očevi smiju prisustvovati porodu. kako je s poštivanjem želja rodilje u nekakvom normalnom vaginalnom porodu-ne znam, moje iskustvo je sa carskog.tu će svježe iskustvo napisati netko drugi i upućeniji .

    posjete se primaju u sobama dok je rodilja u nemogućnosti šetati naokolo, kasnije se izađe u hodnik?posebnu sobu?ne znam jer dotle nisam stigla.meni su dolazili u sobu, što je mužu bilo super jer je odmah mogao biti s djetetom.

    ono što je mene u biti najviše oduševilo tamo je takva prodojeća kampanja kakvu nisam vidjela-pa, nigdje. čini mi se da su zbilja zapeli da vrate titulu prijatelja djece-takvo forsiranje dojenja , pomaganje oko dojenja, pomoć oko dojenja, od motivacijskih govora do konkretne pomoći sestara (tako se u Vinogradskoj ponašala npr sestra Zila, nju smo uvijek isticali u tom smislu, no ovdje ti sve stre jednostavno ne daju da-posustaneš. Jedna je moja cimerica imala problem s uvučenim bradavicama, sestre su doslovce ležale s njom na krevetu i po pola sata joj pomagale.žena prodojila, dijete prestalo plakati.nisu ga dohranjivali.kažem, ne znam kako je s porodima, ali na pomoći oko dojenja im skidam kapu.

    tu u biti prestaje moja priča što se rodilišta tiče, jer sam nakon dva dana premještena na intenzivnu koronarnu jer sam na porod došla s prehodanom upalom pluća (nije mi jasno baš kako sam to uspjela zaraditi jer u životu nisam teže bolovala od viroze)i plućnom embolijom-ispostavilo se da sam otprije imala ugrušak u nozi koji je sada odletio u pluća.ipak treba reći da su mi u rodlištu pravovremenom reakcijom i prepoznavanjem i pravilnom dijagnostikom spasili život (dr Zmijanović je bio taj koji je i posumnjao i otkrio emboliju i upalu pluća i anemiju i svašta nešto).i još jedan detalj- iako sam u biti otpuštena tada iz rodlišta i dr Zmijanović i dr Tomić su me gotovo svakodnevno obilazili i posjećivali na drugom odjelu, uz dr Anića koji je dalje brinuo o šavu. jedna lijepa ljudska gesta.

    eto. hrpi pehova(moji porodi valjda ne mogu drugačije izgledati)usprkos, nalazim samo pozitivne stvari , ne bih govorila istinu da pišem drugačije.jako mi je drago da se šibensko rodilište moderniziralo i da se mijenja nabolje, a da pritom ne mislim na svemirske krevete i plazme u sobi.ono što je rodiljama najvažnije-podrška, poštovanje (nema više skidajgaće vizita) i lijepa riječ- definitivno se sada može dobiti.ja sam ih dobila, zbilja su prema meni bili krasni.

    nadajmo se da će biti sve više pozitivnih iskustava.
    Posljednje uređivanje od ronin : 28.03.2013. at 17:04

  33. #383
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Posjete u sobu su dozvoljenje samo ženama koje su imale carski, žene koje su rodile vaginalno, one posjete obavljaju na hodniku. Eto

  34. #384

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    eh, kod nas su bile bome u sobi i onima što su rodile vaginalno. Upoznala muževe, mame, sve.

  35. #385
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Meni to nije uspjelo :/

  36. #386

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    10

    Početno

    pozdrav,
    ima li kakvih novih iskustava iz rodilišta ??
    počinjem spremati torbu za rodilište i neznam da li mi je mala torba na kotače velika?? da li je bolje da spremin stvari u ruksak... pa da mi se nose stvari. Da li grintaju za torbu.....

  37. #387
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ja sam nosila torbu, al bilo je I zena s kuferima... Niko ti nece grintati za stvari, jedino su meni grintali za cvice U sobi, pa sam ga poslala po dragom doma

  38. #388

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    10

    Početno

    fala ti na brzom odgovoru.
    ma vata me nervoza kako se bliži i u nista više nisam sigurna. sad bi najrađe da ona ostane još unutra bar 3 miseca.

  39. #389
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Nemoj, opusti se, polako. Sve će biti u redu i vidjet ćeš, nećeš vjerovati koliko si zapravo snažna

  40. #390

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    10

    Početno

    fala na potpori
    nije mene strah poroda. Nego onog što sljedi, pa se onda brinem oko sitnica na koje mogu utjecati kao što je torba za rodilište.

  41. #391
    RuMo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    72

    Početno

    Bok cure! Zna li koja od Vas koliko su strucni s carskim rezovima u sibenskom rodilistu??? Da li je sigurno ici u Sibenik na carski, ili radje odabrati Splitsko Rodiliste?! Nikako da se odlucim... A termin se blizi... Beba je zadak... Ako tko sta zna pouzdano na tu temu, please javite mi tu ili pp-om! Hitno! Da li se u Sibeniku CR radi pod opcom ili spinalnom anestezijom??? Hvala unaprijed na odgovoru! (Isto me zanima i za Kninsko Rodiliste...)

  42. #392
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Pozz
    Nisam radila carski rez, pa nemam osobno iskustvo, ali znam da doktori nisu na lošem glasu što se tiče carskog. Znam za Anića da je odličan, kolegica pored mene je imala carski kod njega, sve je prošlo super.
    Anesteziolog će razgovarati s tobom, objasniti ti sve prednosti ili mane spinalne i opće anestezije, možeš birati kako želiš!

  43. #393
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj RuMo prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure! Zna li koja od Vas koliko su strucni s carskim rezovima u sibenskom rodilistu??? Da li je sigurno ici u Sibenik na carski, ili radje odabrati Splitsko Rodiliste?! Nikako da se odlucim... A termin se blizi... Beba je zadak... Ako tko sta zna pouzdano na tu temu, please javite mi tu ili pp-om! Hitno! Da li se u Sibeniku CR radi pod opcom ili spinalnom anestezijom??? Hvala unaprijed na odgovoru! (Isto me zanima i za Kninsko Rodiliste...)
    RuMo, ne znam za druge dr, ali u stručnost dr Hemmerich u Kninskom rodilištu nemam nimalo sumnje. Žena je čak podnijela zahtjev da se odobri prisustvo oca pri carskom rezu ukoliko par to želi (mam je u toj ideji pod spinalnom, a otac sa mamom iza paravana, drži ju za ruku i priča). Njeno je mišljenje da je na taj način rodilja puno smirenija i skoncentrirana na svoje dijete, pogotovo nakon rođenja djeteta kada bi mogla gledati kako otac i dijete ostvaruju kontakt koža na kožu, kad ona ne može. Ne znam je li primila odgovor na to...

    Uglavnom, u Kninskom rodilištu se sve može dogovoriti, u slučaju zatka može se ići i na vaginalni porod ukoliko ti to želiš.

    Možda najbolje da nazoveš rodilište kako bi saznala kad je dr Hemmerich tamo i popričaš sa njom.
    Žena i doktorica je mrak!

  44. #394
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Ja sam ti odlezala misec dana na ginekologiji i u to vrime obavljeno je carskih i carskih i fala bogu nikome se nista nije dogodilo. Naravno da su stručni pa nisu s pijace došli u rodilište (sibensko rodilište)

  45. #395
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kakva je sada situacija sa šibenskim rodilištem i prisustvom oca? Guglam ali su sve stare vijesti.
    Razbijam glavu da li da se zaletiim do Knina, malo me muči loša cesta do tamo.
    termin mi je 5.6. , jest da sam se malo kasno sjetila pitati, ali eto, dani mi lete

  46. #396
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    MGrubi, info je na rodilista.roda.hr, stranica za Šibenik.

  47. #397
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    evo nakkon ove teme http://forum.roda.hr/threads/85355-P...rodili%C5%A1tu
    izgleda da su ipak naučili korsititi stolac. Prijateljica jučer rodila u Šibeniku i kaže da su joj namještali stolac u "neležeći" položaj

  48. #398
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Lijepo za citati Znas mozda koja je primalja bila?

  49. #399
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepo za citati Znas mozda koja je primalja bila?
    pojma nemam, pitat ću je popodne

  50. #400
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Bila je sestra Barisic i primalja za koju ne zna kako se zove.

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepo za citati Znas mozda koja je primalja bila?

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •