Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 410

Tema: Šibensko rodilište

  1. #101
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj tonina prvotno napisa
    Do infekcije je došlo zbog istjecanja plodne vode dok su se budale svađale a ne brinule o rodilji.
    Nemam namjeru rspravljati se ovdje,samo znam šta sam pročitala u novini.
    Šta se stvarno ne dobiva infekcija od svađe??
    Nisam znala to do sad
    ajde nemoj se odma ljutiti, ja sam ti sarkastična , i inače

    od početka istjecanja plodne vode ,a trudovi nisu krenuli , s indukcijom se zna čekati i do 48 sati , tada zbog opasnosti od infekcije se daju neki ljekovi
    a pošto većina žena dođe odmah po pucanju vodenjaka (ili par sati nakon) to je premalo vremena za infekciju

    no ne piše kako je porod tijekao dalje
    može se taj izraz odnositi na infekciju majke (šavovi) ili bebe
    da su bar napisali koja dr.-ica je preuzela

  2. #102
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    CCitat:"....nesretna je žena zbog dugog curenja plodne vode,gubitka trudova i šoka,dobila i infekciju...."

    Nismo ovdje da se svađamo

  3. #103
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nisu se smijeli svađati ispred nje, trebali su otići dalje i raspraviti

    ugl. postoje dvije "struje" u ši-rodilištu

  4. #104
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Tko je uz dr.R od drugih dr.?

  5. #105
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ugl. postoje dvije "struje" u ši-rodilištu
    totalno se zavaravas.

  6. #106
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj tonina prvotno napisa
    CCitat:"....nesretna je žena zbog dugog curenja plodne vode,gubitka trudova i šoka,dobila i infekciju...."

    Nismo ovdje da se svađamo
    to je novinar napisao
    šok i infekcija , kakve veze to ima jedno s drugim?
    do infekcije može doći i ako je žena otvorena (još nije puknuo vodenjak) i u rodnici ima neku bakteriju, ona je sposobna proći kroz ovoj i ući u plodnu vodu

    dugog curenja, bi trebalo biti bar 24h, ne par sati

  7. #107
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ugl. postoje dvije "struje" u ši-rodilištu
    totalno se zavaravas.
    to piše u šibenskom
    kompletna bolnica je u svađi, zar nije šef kirurgije podnio otkaz šefu zbog preopterećenja njegovog odjela s kninskom bolnicom?

  8. #108
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pise i na tarabi svasta.

    to je samo borba za polozaj koja nema nikakve veze s prirodnim porodom.

  9. #109
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    jel ko zna koji dr. je kriv za šogoricu od ronin?

  10. #110
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    sad sam čitala....žika je puukaaaa...i to opasno...čula sam iz izvora iz bolnice da je policija već par puta dolazila na odjel radi žike....

    ma katastrofa!!!
    pa sad ti hajde rodit ode!!!

    cure zbilja mi je žao šta vam nisam ranije vjerovala, nekako sam se nadala da to nije tako ali vidim da je naše rodilište i ginekologija rasulo i to trulo!!!!

  11. #111
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    u ši rodilištu postoje struje, ali vjerojatno ne samo dvije. istina je što marta kaže da niti jedna od tih struja nema veze s prirodnim porodom, jer ni dr. Ž nije nešto posebno lud za pirodnim porodom. on doista ima sukob od ranije s dr. RR. inače mislim da u tom rodilištu nitko nije baš onako zagrižen za prirodan porod.
    kad sam rodila ovo ljeto u sobi od 4 rodilje ja sam bila jedina koja je došla u bolnicu s trudovima, sve su druge imale dogovoreni inducirani porod.
    na žalost niti ja nisam prošla bez intervencije. ipak imala sam sreće i nisu me izmasakrirali kao rodilju koja je rađala pored mene i koju je bajdvej porađala dr. RR (sama na stolu na dripu od 7 do 13, poslije se tužila na krvarenje, nitko nije ni prstom makao, da bi se nakon 7 dana vratila u rodilište zbog zaostale posteljice)
    inače dr. RR je dan ranije na kontrolnom pregledu u ambulanti na ginekologiji rekla da bi ona mene dripnula i porodila, a kad sam joj rekla da ja nisam za tu opciju, ona mi je rekla da je drip ok jer se bebe onda rađaju po danu. da nije tragično bilo bi smiješno.

  12. #112
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    katastrofa!!!!
    ko da smo životinje....

  13. #113
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Evo ja sam danas tek procitala tekst, samo sam se slatko nasmijala na cijelu situaciju, u nadi da ce odnosi u rodilistu sada kada su izasli na svjetlo dana biti popravljeni. Dr Zivkovic apsolutno nije pobornik prirodnog poroda, tome sam svjedocila kada je drugi dan mog boravka u rodilistu dosla trudnica sa blizancima u 36 tjednu trudnoce i laganim trudovima (5. trudnoca), dezurni je bio Anic i naravno kaze primicemo vas i lezat cete dok ne krene samo, svaki dan u trbuhu njima puno znaci. Sljedeci dan Radovcicka kaze isto. Dan nakon toga dezurni Zivkovic, pregleda zenu i kaze da nema potrebe cekati, da ce ju za sat vremena na stol, da bude gotovo za dana. Isti dan je rodila i njegova pacijentica, narucena za indukciju, bez iti T od trudova.
    Meni je na porodu bila RR, definitivno je ljubiteljica medikamenata, a odns prema zenama joj je nula.
    A sto se tice njihovog odnosa, Zivkovic je navodno od nje vec dobio koljenom u medjunozje jer joj se suprotstavio zbog neke odluke. Ista dr je krenula drvljem i kamenjem po dr. H. kad sam joj rekla da mi ova nije obavila amnioskopiju navecer nakon ctg-a nego me zamolila da dodjem ujutro, za slucaj da pukne vodenjak za vrime pregleda ili u slucaju intervencija da se rade po danu. Ne vole se nikako.

    Jedino dr. Baica i Anic su mi ostavili dojam smirenih i suzdrzanih ljudi tamo.

  14. #114
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    dr. Baice se i ja sjecam iz 99. kao normalnog covjeka u odnosu prema pacijenticama. ali poslije je bila jedna afera s njima, uhvatili su ga da radi abortus u poodmakloj trudnoci, pa neko vrijeme nije radio u rodilistu. naravno, to su mu kolege smjestile jer je javna tajna da i drugi rade takve protuzakonite pobacaje.

    nisam ni znala da i dalje radi u rodilistu.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    radi, radi, meni je bio na porodu. ja sam lezala na ginekologiji i cekali su prirodan porod (rodila 10 dana nakon termina). citavu noc sam provela na stolu, ali bez ikakvih medikamenata. ipak, dobila nalijeganje i epiz. prema meni je dr bio ok...inace, kazu da je on super strucnjak za carski (on sto sam ja cula u 2 tj provedena tamo), ali da mu odnos prema pacijenticama definitivno nije jaca strana

  16. #116
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


    sve mi je draža pomisao kućnog poroda ...
    ukoliko se ne preselim u Vž

  17. #117
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Meni je Anic dosao sivati epi (bio je dezuran taj dan, a RR je umjesto njega bila cijeli dan u rodilistu, on je dosao na kraj mog poroda) i bio je jako ugodan, pricao je sa mnom tihim glasom i objasnjavao mi sta radi, unutarnji punti, vanjski punti, da cu sada lezati dva sata, pa ce me sestra doci dignuti, sve sta slijedi i mogu ti reci da sam bila ugodno iznenadjena njegovim pristupom. Vidila sam ga tada i jos jednom kasnije i bas mi je ostao u ugodnom sjecanju. Kada sam htjela tiskati a jos nisam bila skroz otvorena, pregledao me je, stao pokraj mene i polako mi objasnio da sam otvorena samo 7 cm i ako budem tiskala da ce mi puknuti grlic maternice, ponovio to dva puta da ga shvatim jer sam bila u ajme stanju, i onda je zamolio babicu da pripazi na mene i pomogne mi da ne tiskam (iako je ona i inace bila stalno tu uz mene, drzala me za ruku...)

  18. #118
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    dr. Anić je vodio moju trudnoću, meni je dobar

  19. #119
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni nitko nije vodio trudnocu, vodila sam ju osobno i u ducan i preko ceste i u setnju. Neke stvari jesam kontrolirala kod ginekologa.

    Anic mi bio na prvom porodu - nemam nis dobro za reci. Navalio mi se na stomak toliko da sam imala modrice po rebrima, uzasno me sasio (naravno da su mi i epi uvalili), nisam mogla ni prismrditi stolici jedno 6 tjedana...

  20. #120
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    ja sam poslana sa ginekologije (di sam ležala 4 mj) na rodilište oko 9 ujutro. dr.B me posla. vjerojatno me više nije moga gledati na odjelu. još sam bila i prinila nakon "prijetećeg prijevremenog". bila sam otvorena samo 3 prsta, a trudove sam imala lagane u leđima. taj dan je RR bila u rađaoni, a dr.A dežuran.
    u rađaoni su bile 2 žene, jedna pacijentica dr.A pa ju je on porađa, a druga od dr.T koja je iz Knina došla da je porodi.
    tako se dr RR osjećala strašno ugroženo pa me smistila u predrađaonu i rekla "Martinice moja ništa se ti ne brini, ja ću tebe brzo poroditi". stavila mi drip. prokinila vodenjak. ove dvi rodila. ja ni makac. svi dr me došli obići jer napakon, ja, inventar stigla u rađaonu. dr.T mi je vodila sobu pa me posjetila i rekla doslovno "došla sam iz knina poroditi svoju. moram ići. a ti, slušaj, dr RR se možda čini simpatičnom, ali ona je luda i ja ću reći dr. A da se pobrine za tebe."
    Cool.
    Onda je došla RR i rekla da je ona mislila da će to brže, ali radi ona do 14, stići ćemo mi.
    i prošlo 14. i dođe RR i kaže da će ostati jer me baš želi poroditi.
    i dođe 17h i kaže RR da joj je strašno žao ali mora voditi sina na klavir.
    i ode.
    na koncu me porodija dr.A, čista petica, u 21 h.
    ostala sam dan duže u bolnici, tj. NOVU GODINU jer je Karlo imao infekciju zbog prokinuća vodenjaka

  21. #121
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Bez komentara!!!Očito je dr.R.veliki ljubitelj dripa,ko šljivi prirodni porod!
    Ali i taj komentar dr.T je po meni grozan jer tako nešto reći za kolegu je grozno,baš ulijeva povjerenje rodilji

  22. #122
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    katastrofa!!!!

  23. #123
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    i moju prijateljicu je vodio dr. Anic i ima samo riječi pohvale za njega!

  24. #124
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ima li šta novo na ratištu?

  25. #125
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    U novom broju Šibenskog lista piše da se čeka koga će Burić kazniti

  26. #126
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    dr. Ž je "ispratio" dr. RR vani, jer ona nema pravo biti u rodilištu ako nije njena smjena
    nastavlja se...

  27. #127
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    A svi dobro znamo da često na porod dolaze oni doktori kod kojih se ide privatno iako nije njihova smjena,ali očito da se dr.R od prije zamjerila dr.Ž kad joj to ne dopušta

  28. #128
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    tako ni dr K nije pustila žiku kad sam ja došla u trudovima nego me sprašila u krevet i pustila da umirem u bolovima 12 sati, a ona spavala!!!!
    mammaju editirala "epitet"

  29. #129
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Ništa u novom broju Šibenskog lista.
    Valjda su se smirile strasti

  30. #130
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    javljam se zadnji put na ovu temu...izlizana je previše....

    uglavnom, ja nisam htjela nikog uvriditi! neka mi dr. ž oprosti ako sam ga uvridila s ićim...on je i dalje za mene naj naj doktor koji trenutno na sebi ima ogromnu zadaću i nije mu lagano, stoga ima pravo i biti nervozan i td!
    upravo zbog toga šta mi je dr. ž najbolji(i to kažem jasno i glasno) još uvijek nisam kod nikog išla na pregled jer mi nije jednostavno tek tako promjeniti doktora pogotovo nekog koga znaš dobro i koje se prema tebi ponašao kao otac!uvjek sam ga mogla nazvati i uvjek bi mi rekao sve šta me je zanimalo!!!
    stoga vam želim reči da mi se više ne da slušati kako ne valja ovaj ili onaj....
    ima tamo i boljih i manje boljih...

    samo želim još reči da svi pričamo ko da smo magistrirale ginekologiju a nemamo pojma o životu o tome(barem ja nemam)...znamo neke osnovne stvari i to je to...ja sam uvijek vjerovala doktoru i nisam čak ni kad sam išla na carski se bojala jer sam dr. Ž vjerovala više nego ikomu i još uvijek mu najviše vjerujem!!!

    i kako ko može reči ko je pobornik prirodnog a ko ne???
    ako ste vi rodili uz drip ili šta ja znam kako , sigurna sam da dr zna zašto je donio takvu odluku!!!
    marta primjetila sam da si ti previše ljuta na našu ginekologiju...hmmm...pa zašto-nikad nisi dala razlog???
    vi sad po meni možete koliko očete ali ovo je moje mišljenje i protiv njega ne možete....


    samo imam jedan primjeg nečeg pšta me je dosta uznemirilo:
    dok me je sestra kupala(3. dan carskog) u sobu ulazi druga sestra i govori -pa šta si se sad toga uvatila, ima pršuta na stolu!! :shock:

    i to je to!!!


    uostalom ako toliko dobro znamo sve, kako se ovdje piše, otvorimo praksu svoju!!!

    i e da, primjetila sam da samo se traži dlaka u jajetu, samo se čeka kad će ko koga dati na sud...pa zar nemožete jednostavno uživati sad ako je sve uredu, nego mislit šta bi bilo kad bi bilo...

    toliko od mene....

  31. #131
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nisam ja uopce ljuta. ja ih bojkotira i to doslovno.

    da si ovdje malo duze znala bi zasto, meni se jednostavno ne da svake godine ponavljati zasto i kako.

  32. #132
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ana-b,
    za dr.Ž. sam čula da je vrhunski iz stare garde kad su u pitanju problemi (ginekoliške naravi i komplikacije pri porodu)
    nisam bila kod njega , jer mi je dr. A. super

    no, poanta je u tome , što me pomalo ljuti (a ovo se odnosi na cijelu Hrvatsku osim par izuzetaka ) što naši doktori praktički imaju stav da rijetko koja žena je sposobna da rodi bez intervencije?!
    samo to
    za prirodni porod ne treba puno, samo babica i dobra volja
    prirodan porod je porod koji teče neometano i bez komplikacija, i prema tome uopće ne treba prisustvo ginekologa
    oni su samo za slučaj komplikacije, ranije ne

    u pitanju je samo malo više vjere u žensko tijelo
    a to nema veze s stručnošću, je stručnost je bitna za komplikacije, kad nema komplikacija imamo prirodan porod, koji teče prirodno, već 10 000g
    bez intervencije, prirodno

    a kad se desu komplikacije , onda je dobro imati u smjeni nekog poput njega

  33. #133
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    e da, primjetila sam da samo se traži dlaka u jajetu, samo se čeka kad će ko koga dati na sud...pa zar nemožete jednostavno uživati sad ako je sve uredu, nego mislit šta bi bilo kad bi bilo...
    ako misliš da je dlaka u jajetu to da masa žena ima problema odlučiti se na novu trudnoću radi emocionalnih trauma kao nasljeđe s prošlog(ih)porodu, onda ok.
    ako pak tako ne misliš, onda tužbe i dizanje glasa itekako ima smisla.
    ako ne za tebe, onda za tvoju (i tuđu) djecu.
    trbamo malo misliti i na one koji dolaze nakon nas.
    dok svi šute i trpe, čemu promjene?
    i biti ću tako slobodna pa linkati na dvije martine priče s poroda (marto, ako ti je bed, viči).
    prva je u šibenskom, druga u riječkom rodilištu...pa možda neke stvari budu jasnije

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=145&Show=328
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=145&Show=2003

  34. #134
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    evo recimo, možda je nekome i ovo "traženje dlake u jajetu" ...
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...327161#1327161
    Citiraj jumbina prvotno napisa
    Nisa!
    U 6. mj trudnoće bebi mi je dijagnosticirano teško oštećenje različitih organa i gin. me hitno šalje s uputnicom u Petrovu na daljnje pretrage i ležanje.
    Susret sa dr. Škrablin je bio nezaboravan.
    MM je čekao satima da ga primi,ja sam ležala u autu jer sam imala dijagnozu prijevremenoga poroda i morala sam ležati,a kad ga je konačno primila rekla mu je da ona ne može ništa,jer beba je teško bolesna i još mu se smijala u lice.Poslala nas je u OS i pitala tko nas je uopće poslao za ZG. Odbila me je pregledati,a kamoli primiti u bolnicu.
    Zovemo gin. u VK i on nam kaže da moram ostati u ZG i da mi u OS ne mogu pomoći.
    dr. Škrablin i dalje ne želi nas primiti. Nakon cjelodnevnog natezanja pristaje me pregledati pod uvjetom da pregled platimo. Tada mi puca film i zovem BIJELI TELEFON na kojem se javlja dr. kojoj dajem sve svoje podatke,dijagnoze i ona zgrožena ne vjeruje da nas dr. Škrablin ne želi primiti. Nakon 5 min nas zovu s B .. telefona i kažu da joj ne mogu ništa i oni nam dogovore odlazak na Merkur,gdje me primaju u bolnicu i obavljaju sve pretrage ODMAH. Tamo sam ležala dva tjedna i u tom periodu nekoliko žena je primljeno na Merkur koje nisu htjeli primiti u Petrovoj i svaki put je u pitanju dr. Škrablin.
    Prijava nije vrijedila ništa,jer zakon kaže da ja koja dolazim iz VK moram ići u OS u bolnicu,a tek ako oni procjene da ne znaju što će sa mnom šalju me u ZG.
    ...ali da su sve te žene iz Merkura barem se obratile ravnatelju u Petrovoj, ili dale to u medije, tko zna bi li se ta doktorica i dalje smješkala u facu roditeljima govoreći im takve teške stvari ...

  35. #135
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ok..a koliko ima njih koje su zadovoljne svojim porodom??i doktorima??koliko ima takvih a da nisu na ovom forumu???

    i btw, koja to masa ljudi???sve moje frendice su rodile u ši?i to 2,3 puta?niti jedna nema prigovora!

    nemožeš stavljati šib i rijeku u isti koš!najprije kod nas nisu normalni uvjeti!!!!!!i to nije krivica šefa ginekologije već nekog poviše njega...kao da je njemu lako raditi u uvjetima iz 1.svj.rata!
    a šta se tiće dr,a,b,c,d....prepoznajem kimerušu-i zbilja neznam nikog kome je ona bila dobra....
    uostalom ko nije vidio naš odjel nezna o čemu pričam!!!
    ali zato ima suuuper babica(ane i danira) zbog kojih porod je predivna stvar...meni je na prvom dosta pomogla danira i velika joj hvala(dok moj dr nije stigao)!
    sestrama neznam ime ali jedina koja mi je bila dobra (neznam joj ime)
    nosila je tigraste očale!!!

  36. #136
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    btw, koja to masa ljudi???sve moje frendice su rodile u ši?i to 2,3 puta?niti jedna nema prigovora!
    ne pričam isključivo o ŠI rodilištu, nego općenito, kao i o principu da je bolje "ne talasat".
    koje su to?
    pročešljaj forum.
    ima svakakvih iskustava, kako dobrih, tako i loših.
    dobra je uvijek lijepo čuti, a ono što ne valja treba mijenjati.
    ali to mijenjanje, ta promjena se ne događa kada se šuti i trpi.
    i biće nam, ne "onako kako si predočimo"(kako je pisalo na jednom drugom topicu), nego onako kako se i za što se izborimo.

  37. #137
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Svaka od nas ima priču o nekom doktoru i kad bi je ovdje iznijele ispalo bi da u nijednog dr.ne možemo imati povjerenja.
    Svi znamo neku ženu koja je imala probleme zbog ovog ili onog dr.ili smo same imale probleme pa odatle i negativan stav o šibenskim dr.
    Naravno da onaj tko nije završio ginekologiju nije kompententan govoriti ali mislim da jesmo o ljudskosti,osjećajnosti,razumijevanju kojeg je teško naći u ši rodilištu.
    Iznimke uvijek postoje,ali na žalost malo ih je.
    Bez obzira na uvjete nedostaje ljudskosti u tom našem rodilištu!

  38. #138
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    mene je dr. škrablin u petrovoj operirala u 19.tj trudnoće.
    i mislim da nas je spasila.
    mene i karla.
    (za razliku od nekih u OB Šibenik koji su me nakon 7 dana "promatranja", vađenja krvi i mjerenja tlaka otpustili iz bolnice jer je sve ok).

    žena je vrsna doktorica, ali nema ljuskosti ni 5%. nezna se nasmijati ni reći dobru rič.
    ali u tim trenucima mi je bilo najbitnije da moja beba i ja izdržimo do kraja

  39. #139

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    8

    Početno

    POzdrav svima!
    Evo jedne nove trudnice, brojim 10 tjedana
    Stvar je u tome što nisam iz Šibenika. Sada živim u Zag i tu vodim trudnoću, ali u 5. mj. se selimo u Vodice i ne da mi se komplicirati stvari pa sam odlučila roditi dolje. Btw, termin je 14. 07.
    E sad, čitajući vaše postove o šibenskom rodilištu ne osjećam se baš najsretnija tim odabirom. Da se razumijemo, ne gajim nikakve iluzije ni o zagrebačkim rodilištima.
    Isto na ovom forumu sam čitala o zadarskom rodilištu i dojmovi su puno, puno bolji. Sviđa mi se što imaju stolčić za rađanje a dozvoljeno je i očevima da prisustvuju porodu.
    Zanima me paničarim li unaprijed bez razloga ili je ipak bolje imati i drugu opciju u igri?

  40. #140
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mozes ti bez problema u Zadar. Al nije ti ni tamo bajno.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    8

    Početno

    Nigdje u Hrvatskoj nije bajno, ali ponavljam sviđa mi se u Zadru što imaju stolčić i što MM može prisustvovati za razliku od Šibenika.
    Što se tiče idealnog rodilišta gdje je sve podređeno rodilji i djetetu a ne med. osoblju, to možda dočekaju naša djeca

  42. #142
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    cure jel imao netko iskustva sa dr. Junaković, porodila je moju prijateljicu i bila joj je super, pa me zanima jer bi i ja kod nje jednog dana

  43. #143
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Prva stvar koju ces od nje dobiti, odmah s vrata, je drip. Ako ti to odgovara, odgovarat ce ti i ostalo.

  44. #144
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    http://www.24sata.hr/index.php?cmd=s...main_page_news


    U četvrtak navečer urušio se strop šibenske bolnice. Na katu iznad u vlažnim sobama inače borave majke i tek rođene bebe. Dio krovišta iznad rodilišta još je neobnovljen od granatiranja u Domovinskom ratu. Samo je sreća spasila pacijentice na Odjelu kirurgije jer u trenutku padanja stropa nitko nije bio u sanitarnom čvoru. Do daljnjeg će cijeli odjel moći koristiti samo mali prostor s dvije zahodske školjke. Umivaonici i sve ostalo u prostoru pod plafonom je koji se urušio s odjela ginekologije.

  45. #145
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Upravo vidila i mogu sam reci :shock:

  46. #146
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj laura_001 prvotno napisa
    cure jel imao netko iskustva sa dr. Junaković, porodila je moju prijateljicu i bila joj je super, pa me zanima jer bi i ja kod nje jednog dana
    pa nisam baš to znala, ova prijateljica je rodila sasvim prirodnim putem bez ikakvih dripova, i vodila je cijelu trudnoću jer je imala jako puno problema i ima sve riječi pohvale za nju, naime išla je cijelo vrijeme privatno kod nje
    a znam i ljudi koji ju baš ne vole i upravo baš to kažu za nju

  47. #147
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    meni je dr.j srušila snove o 9.mj trudnoće doma.

    ležala sam 3 mjeseca na gin, navodno dok ne uđem u 9.mj jer onda više nije rizično. tako sam čekala taj ulazak u 9.mj i otišla na UZV.

    s obzirom da je na ginekologiji rasulo, da su me 2 doktora vodila, jer su odlučili prominiti vodstvo soba, a ja sam bila samo inventar pa me dr.ž prepustija dr.t, nije bilo bitno ko će me gledati na UZV. (nisam nikome dala nikakvu kuvertu i zato je takav odnos bio-zamislite koliko sam kuverata vidila u 4mj!!!)

    bio je dan dr.j i ona mi je ustanovila zastoj rasta ploda. moš mislit. do tada sam bila jedno 20puta na utz i nije bilo ni riči o tome.
    naravno, nitko se nije htio suprostaviti, pa sam ostala ležati. slj tj sam opet išla kod nje na utz i bio je neki mali pomak. a za 15 dana sam bila kod dr.k i totalna razlika.
    u svakom slučaju, više nije imalo smisla ispisati se iz bolnice jer mi je termin bio blizu.

    odlazila sam na vikende,a 2x dnevno dolazila na ctg. i prinila.
    rodila bebu od 3500g. zastoj rasta?

    primjetila sam da nisam bila jedina, dr j često zna "smanjiti"bebu.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    17

    Početno Odgovor

    Ja konkretno nisam imala nikakvih problema. Prvi put sam rodila za pola sata, a drugi zahvaljujući mom ginekologu kojeg ne mogu prestati hvaliti Dr. Zmijanović je prošao za deset minuta. No ono što sam vidjela tijekom boravka u bolnici (drugi put) je zapanjujuće. Ginekolog hoda po rađaoni i rodilištu i čimbuši cigaretu za cigaretom i to kao da šeta poljanom bez ikakvog srama. U jednoj riječi to je šibensko rodilište! Malo me smeta u Šibeniku što oni nisu baš pristalice da doktor koji ti vodi trudnoću da te i porodi. Prvi put sam prošla srećom bez problema jer sam kući trpila trudove sve do samog kraja pa kad sam došla u rodilište odmah sam rodila. Drugi put je moj doktor bio skroz pametan pa je došao u rodilište i porodio me i to brzinski jer sam isto došla taman za roditi i to mi je bilo prekrasno iskustvo. Pratio me cijelu trudnoću bez problema došao na porod na porodu bio sjajan i tri dana u bolnici me obilazio i pitao što treba, tako da ne mogu reći da su ginekolozi u šibenskoj bolnici baš svi ajme

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Šibenik - okolica
    Postovi
    12

    Početno

    Na žalost, ne mogu reći da imam pozitivna iskustva sa šibenskim rodilištem. U rujnu 2007. sam prijavila dva doktora (RR i B), ako ih tako i mogu nazvati jer su za mene čudovista, da su skrivili smrt moje bebe!!!
    Vjerojatno su se zato i dr. Ž i RR posvađali.
    Po mom misljenju, nisu sposobni porađati djecu.
    Većina doktora i sestara, čast iznimkama, ponaša se bahato, nepristupačno. A da ne govorim o oronulosti soba i kupaonice. To nisu uvijeti za mame i bebe.

  50. #150
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    bumblebee žao mi je što ti se dogodilo tako nešto strašno. nadam se da ćeš to prebroditi.

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •