Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 124

Tema: Noćni izlasci

  1. #51
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    još smo daleko od tinejđerske dobi ali već me strah
    samo se nadam da ću uspjeti izgraditi odnos pun povjerenja i da će
    izlaziti manje od mene

    kako ču ja njemu zabraniti izlaske kad sam ja redovno zoru dočekivala
    a moj pok.tata bi me zezao pametno kćeri dolaziš kući po danu a ne po noći da vidiš put
    naravno ovi izlasci su bili ljeti u malom mistu di svak svakoga poznaje
    i nisu moji roditelji bili nešto liberalni ali ja san ih diplomatično ubjedila
    da im je pametnije da izlazim po cijele noći dok sam doma nego da divljam kad odem u školu(u srednju sam išla kojih 300km od doma)
    pošto su mi ocjene bile ok složili su se
    i stvarno preko školske godine bi izašla subotom a preko tjedna sam
    bila doma iako napominjem nisan imala nadzor i u biti san mogla
    izlaziti svaku večer
    samo se nadam da ču uspjeti odgojiti odgovorno dijete

  2. #52
    Štipunica

    Početno

    Joj, jako se dobro sijećam tog razdoblja i znam da se van ostajalo do ujutro. Nekad do 1, do 3 , nekad do 5- 6. a najdraze mi je bilo cuti : "Pa izidjite ranije i vratite se ranije!" - "Molim????? A koji to koncert pocinje u 18 sat pa da se ja mogu vratiti kuci u 23? Koji se disko pocenje puniti u 19 sati da bih ja mogla biti kuci do ponoci? Pa ni jedan nigdje. Dok sam se ja izludirala tokom svoje srednje skole vikendima i praznicima, nisam imala vise potrebe za tom "slobodom" kad sam otisla na fakultet u drugi grad. Dok su neki slobodu osjetili tek tada i nitko im nije mogao stati na kraj. To razdoblje ludovanj do ujutro ,zabave, izlazenja (pa i pokoje casice vise) svak osjeti da mora proci, kad-tad. Cinjenica je da zabava nigdje u niti jednom klubu, kaficu,...gdje god, ne pocinje toliko rano da bi se stiglo nauzivati do 22.30 i tada uputiti da bi bio kuci u 23 sata.

  3. #53
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mislim da je najbitnije ne ostajati dok se birtija ne zatvori, primjetila sam da se onda i dešava najviše sr....

  4. #54
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    meni je bolje da ni ne počinjem o svojim izlascima... oduzela sam didi i baki 10 godina života...

    najbolje je bilo kad je moj stari zbog nekakve reorganizacije na tadašnjem aerodromu zagreb dobio privremeni rad u disco clubu amazona...
    svi smo dolazili s njim tam u 21h, upadali besplatno i išli doma s njim u 5-6 nakon fajrunta

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Meni su noćni izlasci ok i ne bi ih branila. Ja sam uredno ostajala svaki vikend vani do 4h i uz to nisam nikad u životu probala cigaretu (osim što sam ih pasivno popušila hrpe), nisam se nikad napila da ne bi znala za sebe iako smo uvijek ponešto popili, travu i drogu bilo koje vrste nisam nikad u životu probala, dečku (sadašnjem mužu) koji je izlazio samnom sam zabranila pušenje i travu i tog se fakat držao, a više mu ne pada ni napamet. Nikad mi nije palo napamet otići i zabrijat s nekim kog nisam nikad vidjela kao što to neki rade. Poanta je da sve te poroke možeš obavit i prije pol noći, tak da nije bitno do koliko se ostaje.
    Ja inače obožavan društvo, izlaske i sve to, al nema tog društva koje me može nagovoriti na neku glupost.
    I nikad mi izlasci nisu smetali učenju. Kad je baš bila gužva s ispitima, bila sam doma i štrebala.

  6. #56
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    sorry sto ovako ulijecem - kazu da sitna skretanja ne remete pravac kretanja - pa vas pozivam da kliknete na FINALISTI natjecaja za izbor najbolje fotke u rodinoj majici

    i nedajte se smesti... samo nakon mene nastavite gdje ste stale 8)

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Mi za sad nemamo noćne izlaske, ali imamo noćne treninge. Kako kad, od 19 do 20,30 ili od 20,30 do 22. Suprug se zna dogovorit da ga čeka, ali neki put je tako umoran da bi bilo neodgovorno sjest u auto. Tako, ako se malo otegne klinac dođe doma nakon 22,30. :/

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Ja sam imala fakat rigorozne starce. S 20 god. kao studentica sam dobila šore jer sam s faksa zakasnila doma (raspored predavanja bio mi je iznad radnog stola), imala sam izlaz samo subotom do 23, a trebalo mi je minimum 1 sat od grada do doma. Moji su svi oko 22 tek dolazili u Jabuku ili gdje već, a ja sam se tužna s njima pozdravljala i trčala kući. No ta tortura me nije sačuvala u smislu nevina do vjenčanja i sl. Naprotiv. gurala me u veze s dečkima u kojima sam pronalazila brigu, nježnost i utočište. To su redom bile veze sa starijim dečkima i to od 5 do 12 god starijima od mene, a ja sam se udala s 21 podsvjesno bježeći od kuće, od torture staraca. Želim li to svojoj kćeri? Naravno da ne! Vozit ću je u bilo koje doba bilo kamo i od bilo kuda, i nju i cijelu njenu škvadru po potrebi, a isto mislim i za juniora. Sada ima 14, i granica izlaska je subotom i praznicima u 22, ali uz uvijet da u svakom trenu znam gdje je i skim. Kada to prekrši, uslijedit će kazna. Bojim se izlazaka juniora, naravno, ali gestapo odgojem se postiže ili kontra efekt ili istraumatizirano dijete.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Nedavno je malac slavio rođendan po formuli pica i torta kod nas, pa odlazak u kino (od 19). Oko 21,30 mali zvoni i pita na parlafon jel ostalo još pice. Iza se čuje šuškanje. Pita mm: Koliko vas ima dolje? Odgovor: svi!
    Kako se dečki nisu baš najeli prije kina, stigli su ogladnit. I lijepo došli svi u kompletu gore, smazali ostatke pice (spasili nas da ne moramo tri dana picu jest), slistili tortu, i oko 22 se razišli svojim kućama, blago potaknuti od strane mm: Hoće netko još jesti pice, torte? Ne? Onda, hajde dečki, polako razlaz, škola je sutra... 8)
    Uglavnom, baš nam je drago bilo da su došli nama, umjesto da troše džeparac vani na hamburgere i sendviče.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i

    super ti je mali

  11. #61
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Joj, Vlvl, želim si da i meni tak' pozvone za koju godinu!

  12. #62
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kikica subotom traži do 24h. ne izlazi puno, a ja svaki put brojim zvijezde - jer ona ne želi da dolazim po nju...

    sinoć je bila negdje kod ribnjaka (srećom u nekom bircu) - a evo što se dogodilo:

    http://www.24sata.hr/news/clanak/nas...-parku/54175/?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Sad će se odmah javiti par liberalnih mama koje će umanjiti ovaj događaj.



    Što da ti kažem, sve je poludilo i pribiližili smo se u svemu tom famoznom zapadu.

    Više me ništa ne čudi.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Moj je junior bio par puta tamo jer se tamo skupljaju metalci. On je bio po danu, ali zasigurno će uskoro početi baš izlaziti navečer, a ja već sada umirem od straha Naravno da sam mu pokazala ovu vijest, a on je samo odmahnuo rukom i komentirao - pa to se svuda može desit. Na žalost, mislim da nije daleko od istine... :/

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Išla sam u jednu od najboljih matematičkih gimnazija u hr, mješan razred. Pola razreda je tulumarilo nemilo i po tri dana tjedno ( čet, pet, sub ), odlazilo na koncerte u druge gradove, spavalo kod drugih ljudi... već u trećem razredu. Bilo je cuge, cigareta, nekad se i zarolalo nešto. Druga polovica - sportaši i sistem ' ništa do faxa'.
    10 godina kasnije - samo dvoje nije završilo fax ali radi i ne živi ništa lošije od drugih ( čak možda i bolje ). Nitko se ne drogira. Svi rade. Razlika između 'slobodnih' i 'sputanih' - većina slobodnih se smirila i posvetila potpuno karijeri i to veoma uspješno jer su naučeni oslanjat se na sebe i svoje odluke. Neki uz to već imaju obitelji. Sputani - većina isto radi ali poslove koje baš ne vole, nisu u vezi, neki pokušavaju nadoknaditi što su propustili a drugi se ponašaju kao da sa 30 godina u guzi još uvijek očekuju da im starci kažu što smiju ili ne smiju, tj mogu ili ne mogu.

    Mislim da za izlaske gdje i koliko dugo ovisi o
    1 društvu s kojim se ide van ( moje je bilo super, mješano i bilo nas je puno i uvijek smo se držali zajedno )
    2 koliko je dijete svjesno opasnosti i posljedica svojeg ponašanja ( ja sam dobila doma poduku i o sexu i o alkoholu i o drogama i to ne tipa ' to ne smiješ jer je loše ' nego sve detalje kako stvari mogu krenut krivo i sa zaključkom za kraj 'ako to napraviš a upozorena si onda si stvarno idiot ' )

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Junior većeras ide na tulum koliko dugo smije ostati? Ja sam mislila do ponoći (to du djeca od 14 i 15 god.), no zakoniti kaže da može i prespavat ili da dođe oko 2 :shock:
    Što da radim???

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja znam što bih ja, ali vas se dvoje morate dogovoriti

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    A što bi ti, ak smijem pitati?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Kako kaže JUUL malom bih priopćila SVOJE granice oko njegovih izlazaka.

    Kao prvo ,kakav je to tulum ?
    tko ga organizira i gdje ?

    Hoće li na tom tulumu biti kakva odrasla odgvorna osoba ?

    Moje granice bi bile da NE MIJENJA lokaciju , znači nema tu mi je dosadno idem drugdje , mada mi se javio na mob, isto tako pošto sam i ja živo biće sa potrebama jedino vrijeme u koje ja mogu doći po njega je npr 11 h i 30 min ako je tamo od 8 navečer ......

    i podrazumijeva se da ne konzumira opijate bilo kakve vrste.

  20. #70
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Slazem se s marijom. Danas se djeci previse dopusta. Evo, nema tako davno da sam ja bila u tim godinama. Do prvog srednje sam morala biti kuci u ponoc (sto mi naravno nikako nije odgovaralo jer je vecina mog razreda smjela ostat duze) , u 1. srednje sam pocela ici u disco subotom pa sam mogla ostat do ponoc ipo 1, tata bi dosao po nas. Tek u 3. su me pustili do 2.

    Moj brat,koji sad ima 14 ipo, ima izlazak do 1 ipo ili 2. Ja mislim da je to pretjerano.

  21. #71
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    Do prvog srednje sam morala biti kuci u ponoc
    Baš se tim mladima puno dopušta
    Do 1. srednje se podrazumijevalo da nisam ni izlazila, a 1. i 2. srednje sam morala biti doma do 21 i 30.

    Maza36, provjeri prije toga sve što reče Maria, a ovo do ponoći mi se čini OK. Ja ga ne bih pustila dulje, za četrnaestogodišnjaka čisto dosta.

  22. #72
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Tek u 3. su me pustili do 2.
    ajme malena beba, ja ni danas ne smin toliko izlazit :shock:

    salim se

    moji su bili jako rigorozni, bolje da ne pisem kad i do kad sam smjela, samo cu rec da se mm sjeca faze "do 10 ipo kuci"

    tulum sa 14? maza, ja mislim da je ok ovo kako mislis i kako mare pise. kakvo prespavanje, 2 sata? hormoni + mlade godine/neiskustvo, svasta ti tu moze bit, bolje ne saznat.

  23. #73
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    hormoni + mlade godine/neiskustvo, svasta ti tu moze bit, bolje ne saznat.
    Ma i ne samo to, zar će sve karte ispucati s 14? Šta sa 17? Tri dana neće morati dolaziti kući?
    De ti to do ponoći, već kad nas pitaš!

  24. #74
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    AM bas san i to pomislila.

    sve u svoje vrijeme.

    sad stavljas jednu granicu, ona ce se mroat pomicat, tek je krenuo s izlascima, stavis li je sad previsoko dokle ce onda ic?

  25. #75
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    samo cu rec da se mm sjeca faze "do 10 ipo kuci"

    .
    i MM se sjeca te faze.

    Ovi duzi izlasci su se odnosili samo na taj jedan dan tjedno.

    Slazem se s ovim do ponoci

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i gdje nam je sad maza 36 ?


  27. #77
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Tulumari
    Maza, i ti smiješ do ponoći, muž i ostala djeca su ti doma

  28. #78
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    bok malo sam padobranac ovdje, al baš da vas pitam: da li kad određujete te granice razmišljate o nekim zakonskim regulativama?
    ja sam zbog prokletih zakona do 16. morala bit do 11 doma osim ako sam išla van u nekoj kombinaciji sa sestrom. mrzila sam to, pogotovo što sam bar godinu dana mlađa od svih svojih prijatelja - čiji se roditelji nisu zamarali zakonima i sličnim "glupostima".
    ali od 18. me zato nitko ništa ne pita tj. pita, al čisto znatiželje i priče radi.

    još nisam razradila svoj "roditeljski stav" o tome, ali imam još vremena o-ho-ho!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Evo me. Dakle...

    Malac je bio do ponoći i ja sam došla po njega. Tulum je bio na Bandeku, a mali je ušavši u auto bazdio na alkohol. Bio je svega svjestan, prošao testove stoja na jednoj nozi, dotakni nos žmirečki i hodaj ravno žmirečki - ali ipak je pio. A rekao je da neće

    Znam da mora probati, ali rano mi je to. Jučer sam u šetnji srela slavljenicu, i rekla joj da je mali u kazni (privremeno oduzimanje mobitela i interneta), a ona u čudu pita zašto je u kazni :shock: Ja joj rekla zbog alkohola, a mala prasnula u smjeh - pa on je samo probao - jedva smo ga nagovorili ali uspjeli su onom čarobnom "nebudi papak"

    No ipak me dva puta nazvao za vrijeme tuluma da mi kaže da je dobro, i ipak me po dogovoru nazvao da dođem po njega.

    Ajmo, komentari i mišljenja na sunce

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Poraditi na samosvijesti kod malog, da ga drugi put sa "nebudipapak " ne nagovore da doma uzgaja marihuanu ili opljačka kiosk...

    glede konzumiranja alkohola, bolje da 2- 3 deci pive popije doma pred tobom, a ne na Bundeku ( ako sam dobro razumjela GDJE JE BIO - totalno nekontrolirana sredina )

    tako da te podržavam za kaznu, a slijedeći tulum bi trebao biti u zidanom objektu uz nadzor neke odrasle osobe

    no ja sam ti konzervativna koka koju hip mame ovog foruma s vremena na vrijeme popljuju zbog nazadnih stavova

    stoga moje mišljenje uzmi sa rezervom


    ( danas sam jedina držala satr azrednika 120 minuta )

  31. #81
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj maza36 prvotno napisa
    Malac je bio do ponoći i ja sam došla po njega. Tulum je bio na Bandeku, a mali je ušavši u auto bazdio na alkohol. Bio je svega svjestan, prošao testove stoja na jednoj nozi, dotakni nos žmirečki i hodaj ravno žmirečki - ali ipak je pio. A rekao je da neće :cry:

    Znam da mora probati, ali rano mi je to. Jučer sam u šetnji srela slavljenicu, i rekla joj da je mali u kazni (privremeno oduzimanje mobitela i interneta), a ona u čudu pita zašto je u kazni :shock: Ja joj rekla zbog alkohola, a mala prasnula u smjeh - pa on je samo probao - jedva smo ga nagovorili ali uspjeli su onom čarobnom "nebudi papak"

    No ipak me dva puta nazvao za vrijeme tuluma da mi kaže da je dobro, i ipak me po dogovoru nazvao da dođem po njega.

    Ajmo, komentari i mišljenja na sunce
    prebrzo si reagirala
    odmah si ga osudila da je mu nije bilo stalo do datog obećanja i da je slab
    trebala si ga pitati a kako to? ja sam mislla da nečeš i sl.? ALI bez napada u tonu glasa, samo zamolba za objašnjenje

    pa ne bi trebala sresti slavljenicu i da saznaš istinu

    zvao je doma i nije kasnio, to je za svaku pohvalu
    on je moga popiti i puno više, napiti se ka majka, jer je ionako prekršio obečanje (ili misliš da on toga nije svjestan?) , ali ne, on se zaustavio na malo
    i ti ga kažnjavaš, tek tako, zbog male greške
    i koju poruku si poslala?
    biti će kažnjen za malo ili puno, ista stvar
    pa zašto bi se sljedeći put zaustavio na maloj količini? ionski će pokupiti kaznu

    želiš da ima više samosvijesti ? odi, ispričaj mu se zbog nagle reakcije, zbog toga što si ga strpala u koš sa svim ostalim neodgovornim mulcima, zbog preoštre kazne za počinjeno

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ja ne znam di stojim s ovim... moj pubertet nije baš tako daleko iza mene pa sam još presvjesna istog da bih kategorički tvrdila da neće vani iza 23 sata... (možda za 8 godina to i zaboravim ali sada mi je još prefriško)...

    samo se nadam da će oni imati povjerenja u mene dovoljno da ako zglajzaju ne zovu susjeda Peru nego svoju mamu ili tatu...

    maza tvoj sin je pogriješio ali - jesi li ti savršena? zar nikada nisi pogriješila?
    on je napravio nešto što je rekao da neće jer su ga nagovorili - ja u tome vidim problem, ne u jednoj čaši piva ili vina... to što je nešto popio ne znači da je alkoholičar niti da će to postati... ali to što popušta društvu - nije dobro...
    ja isto mislim da ti je reakcija malo :/

  33. #83
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    potpis pod MGrubi
    meni je ovo Mariino preoštro i moglo bi izazvati kontraefekt tj sudim
    po sebi ,kod mene bi idući put bilo brige me u kaznu ću svakako
    pa mogu piti koliko želim
    ali opet ti najbolje poznaš svoje dijete

  34. #84
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    štrigice
    pogledaj ovaj topic, ovo je ponašanje odraslih po pitanju popuštanja društvu:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...666&highlight=

    zanimljivo zar ne

    nije toliki problem popuštanju društvu, ako osoba koja to čini ne ide na svoju štetu
    moga je on pravo popustiti društvu i popiti daleko više da dokaže kolika je faca
    ali nije
    zaustavija se, a mnogi odrasli nisu sposobni niti to


    koliko mali uopće ima godina?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    koliko sam shvatila nedovoljno da bude iza 11 vani

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    e da, taj topic... ja napisala da sam uvijek bila čudakinja i šta više starim to sam čudnija... ali ne mislim da je to loše...
    a da okolina utječe - a bože moj... normalno i realno... i mene nekad takne to što netko govori (u pms-u najčešće)... važno mi je što misli 5 ljudi na svitu...
    a možda je na tom tulumu bio netko važan klincu?

    inače sam u pubertetu uvijek bila ona koja drži glavu onima koji povraćaju... nisam pila i gotovo... ili sam pila ali sam znala stat prije 8. padeža -oblokativa....
    ali sam se zato jednom napušila (cigareta, ne trave) ronhilla 100's toliko da sam povraćala 2 dana a nitko me nije nagovorio...

  37. #87
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    koliko mali uopće ima godina?
    14 ili 15 ako sam dobro svatila.


    Malo si ga preostro kaznila. Kako bi ga tek kaznila da je vise popio?

    Razgovaraj s njime da ga taj komentar - da ne bude papak - nebi drugi put naveo da proba nesto jos gore.
    Zalosno je to da je papak onaj koji ne pije, ne drogira se i sl, djeca znaju biti bas okrutna.

  38. #88
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ( danas sam jedina držala satr azrednika 120 minuta )
    to ti samo misliš! kikica ima novu razrednicu, u novoj školi...

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    prebrzo si reagirala
    odmah si ga osudila da je mu nije bilo stalo do datog obećanja i da je slab
    trebala si ga pitati a kako to? ja sam mislla da nečeš i sl.? ALI bez napada u tonu glasa, samo zamolba za objašnjenje
    Nisam sve što sam napisala rekla njemu. Nisam ga napadala uopče, nego sam samo rekla da sam tužna i razočarana. Neki su čitali u topiću o cigaretama da je prije mjesec dana pušio, a sada i alkohol, pa bi još mogao i lagat, i... gdje je kraj? Ako ne shvati sada s 14 kako ću ga izvesti na pravi put sa 17? Većina vas koliko mislim ima još male kikače, i nemaju iskustva s ovakvim ponašanjima. Iskreno - bojim se. Baš zbog povodljivosti , pomanjkanja samopouzdanja i želje za dokazivanjem.
    Prerano mi je počeo s tim eksperimentima.
    Možda sam ja bila konzerva, ali prvu sam pljugu zapalila sa 17, a napila sam se s 20 (i tada upoznala muža ).
    14 je još jako malo djete, u glavi, i nije svjestan posljedica. Ne znam... :/
    zar sam ga trebala potapšat i pohvalit jer je s 14 pušio i popio "samo" malo? :?

    Znam da u stvari nema recepta za uspješno roditeljstvo, i da je svaki klinac poseban, i ne smatram da je moje dijete loše, ali ne znam kako da ga zaštitim sada dok još mogu

  40. #90
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    Moj brat,koji sad ima 14 ipo, ima izlazak do 1 ipo ili 2. Ja mislim da je to pretjerano.
    do 16 godina, po zakonu - do 23h.

  41. #91
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj malena beba prvotno napisa
    Moj brat,koji sad ima 14 ipo, ima izlazak do 1 ipo ili 2. Ja mislim da je to pretjerano.
    do 16 godina, po zakonu - do 23h.
    znam ja dokad on moze po zakonu, isto tako pamtim dokad sam JA mogla u tim godinama (nije bilo tako davno, prije samo 8 god ) ali djaba ja to tupim starcima...

  42. #92
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    moja sestra je ove godine napunila 18god
    jer mama bi uvijek reagirala sa kaznom, i njoj je šutila
    sa mnom je imala otvorenu komunikaciju, kroz otvorenu komunikaciju bez straha od kazne, ja sam joj mogla objasniti i uputiti kroz neke stvari


    zar sam ga trebala potapšat i pohvalit jer je s 14 pušio i popio "samo" malo?
    ovo je generaliziranje, trpanje u koš, i nije dobro niti u odnosu prema odraslim ljudima kao niti u odnosu prema onima koji odrastaju

    on treba reči NE radi sebe
    ne zbog prijeteće kazne

    kod kazne je samo pitanje vremena kad će krenuti ka prešučivanju, laganju ili prebacivanju krivnje
    ja sam bila pristojno dijete, ja nisam lagala, ja sam prešučivala
    prijeteća kazna me nije spriječila da napravim glupost

    ali ne znam kako da ga zaštitim sada dok još mogu
    zaštitiš od čega?

    ja sam bila na 1. tulumu sa 14god i 11mj, dakle skoro 15g. popila sa juce-votku, bila sam najmlađa, ostali smo do 1-2 poslin ponoći
    pravo opijanje je došlo tek u studenskim danima, do 8. padeža, i to iznimno rijetko
    tek u studenskim danima na 4. god sam i zapalila 1. cigaret

    ne pušim, ne opijam se, diplomirala sam težak fax

    moji iz razreda u srednjoj (gimnazija) nisu bila divlja djeca, pušili su i po kutiju na dan, neki i do 2 kutije
    to su skrivali od svojih roditelja ka zmija noge. jer bi dobili kaznu
    njihov fokus je bio usmjeren na izbjegavanje kazne, ne na posljedicu pušenja: šteta na plućima, kašljanje čitavu zimu, stvarnu ovisnost

  43. #93
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj maza36 prvotno napisa
    a napila sam se s 20 (i tada upoznala muža ).
    vidis da nije svako zlo za zlo (imamo onda slicu pricu o upoznavanju NM-va )


    A sada, za ozbiljno. Nisan citala to o pusenju itd. Istina, ja imam malu djecu ali iman brata u tim godinama...
    Ja JESAM za kaznu ali bas oduzimanje interneta i mobitela... neznam. Ali mozda to u danasnje vrime pali. Meni su zabranjivali izlaske i to sve, kad bi pogrijesila nisan izlazila osim u skolu. Duzina kazne je ovisila o velicini pogreske. I smatram da su me prestrogo kaznjavali.

    Ponovno sam procitala post. Mislim da si dobro postupila sta ga nisi napala i sto si mu rekla da si razocarana. Nadam se da cu i ja imati toliko samokontrole.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Ne mislim mu sada uskraćivat mob i net sto godina - samo par dana da vidi da mu fali.
    Strogo kažnjavanje bi bila duga zabrana nečeg, da ne kažem i fizičko kažnjavanje što ne prakticiram (iako je odgoj mojih roditelja bio takav )

    Jasno mi je da kažnjavanje nije rješenje, no to nije odgovor na pitanje kako postići to da dijete skonta da sebi šteti (a time i meni), da je i pušenje i alkohol štetno i da nije faca ako se ponaša kako mu drugi kažu...

    Prije dvije godine mali me vidio da sjedim na kavi s frendicom i pušim. Inače ne pušim, ali došlo mi je Rasplakao se jer ću dobiti rak i umrijeti
    Bilo me sram, ispričala sam mu se, rekla da je to bilo glupo ponašanje i da neću više. I nisam. Prošle je godine radio za školu plakat o štetnosti pušenja i odlično ga je napravio. Drugi su radili o alkoholu i drogi. Dakle, nije neinformiran. I s nama je puno razgovarao. I činilo se da neće nikad, a ne da će ovako rano
    Mislila sam da imamo super odnos, pun povjerenja, i da zadana rječ nešto znači, a sada sam postala sumnjičava i samo čekam što me slijedeće čeka.
    Znam da on nije loš, i da je većina njegovih "frendova" puno jače zaglibila u nepoželjna ponašanja (srećem ih redovito u kvartu s pivom i pljugom u ruci, psuju ko kočijaši itd), prošao je s odličnim i upisao dobru gimnaziju, ali nakon upisa se promjenio - naglo. Ne snalazim se u ulozi majke srednjoškolca. I, da, bojim se za njega - da ne upadne u loše društvo jer je povodljiv. Bojim se da ne zaglibi u nešto gore od cigarete i malo alkohola a sve da ne ispadne papak. Najbolja frendica (slavljenica) je nekakva emačica. Što je uopče to :? Juniorka me uplašila jer kaže da se emači samoranjavaju jer je to cool :shock: Što ako i moje dijete postane emo i počne se rezati?
    I kako da se opustim, kako da se ne bojim, i kako da ne pišem o tome.
    Ima onih koje me osuđujete zbog kazne, ali molbe i razgovori su iza nas. A ipak nisu baš polučili rezultatom. Nije on loš, ali uvijek ima gorih i boljih. Zašto se ne ugleda na bolje???

  45. #95
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    da te osuđujem zbog kazne, značilo bi da te kažnjavam
    a ja kažnjavanje ne podupirem, i to bi bilo suprotno od onog šta govorim

    ja ti samo nemam takta, još učim o taktu

    samoozljeđivanje .. nažalost taj osječaj mi je poznat, kad trebaš bol, naime, djeca odgajana batinom razvijaju se u dva pravca: destruktivno i autodestruktivno
    ja sam razvila taj autodestruktivni način
    nisam se nikad ozbiljno ozljedila, ali je namjera bila tu

    emači - njima treba pomoć, oni su slabi

    kako pomoći da skonta da sebi šteti?
    pušenje : lako: ima na netu uništenih pluća ka blata, a i ostaje pitanje: želi li biti rob ovisnosti ili slobodan čovjek?
    alkohol:u našoj kulturi možeš samo pričati kako piti, kad je granica, kad alkohol je loš, gdje je mjera
    bila sam na vjenčanju i pola obrada je pop priča o vinu i Isusu
    ??

    pubertetlije su fokusirani na JA, taj dio da tebi šteti... nije toliko važno
    nije faca ako se ponaša kak mu drugi zapovijeda (nađi dobar razlog zašto se to ne odnosi i na tebe - ne za mene, za njega) jer onda je papučar, potrčko, nema mu*da

    svaka ptica svom jatu leti
    ostaje pitanje zašto ga privlači takvo društvo, zašto se razumije sa curom koja je autodestruktivna?

    pretpostavljam da si ga dosad dobro štitila
    i eto ti pubertet, tvoje dijete hoće da se odvoji od tebe, da samo kroči dalje .. samo još nije spremno, još toliko toga ne zna
    da li ga možeš prisilno zaštiti , ne znam, nisam sigurna
    pametno je dijete, razgovor bi trebao imati efekta, samo trebaš paziti na zamke u razgovoru, teenovci lako usmjere razgovor na prepirku

    a šta da ti kažem: nije rano, znam i ranije slučajeve :/ , još iz mog 7 razreda, i to dobri učenici, one propalitete ne računam

  46. #96
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    maza, ja bih na tvom mjestu - ako se radi samo o ovom tulumu koji si opisala (ne znam kako se inače ponaša tvoj mali) bila ponosna na njega - nije ispao papak, a nije se ni napio. kul. naravno, ne bih mu to rekla, nego bih održala predavanje. al' bih bila sretna što uopće nije povodljiv - popio jednu cugu da smiri dosadnjakoviće i to je to.
    al' ja sam od onih koji mare za okolinu, pa to uzmite u obzir

    hm, više me strah nekako ovih stvari o čemu blage veze nemam (strah od nepoznatog, možda bezrazložan :/ ) - kao što su ti emo. e, tu se već ne bih znala kako postaviti. ništa, o tome ću brinuti kad dođe vrijeme, pa ću da se informiram malo po netu, jel'te

  47. #97
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

  48. #98
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

  49. #99
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    emo - to je valjda skraćeno od emotivci ili? škicnula sam na ove linkove koje si stavila. furaju se na depresiju. hm, nikako mi se to ne sviđa - vjerojatno se među osamdeset posto normalnih klinaca koji se samo furaju na depresiju, nađu i oni pravi depresivci kojima takav način izražaja savršeno paše - pa ajde ti procijeni u kojoj je skupini tvoje dijete. :/

  50. #100
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    maza36

    Sinovi su nam sličnih godina, sličnog ponašanja (što se isprobavanja zabranjenih stvari, da ne ispadne papak, tiče). I mi smo tokom godina razgovarali o ovisnostima, utjecaju na organizam... I isto je izgledalo da neće nikada...
    I moja razmišljanja i strahovi su slični tvojima...

    Čarobnu formulu još nisam saznala. :?
    Samo ti mogu potvrditi da nas ima još sa sličnim problemima i da te razumijem.

    Jučer smo vježbali odgovore na ono: "Ma daj probaj, nisi valjda papak?"

    Iako više nisam sigurna isprobava li on zato da ne ispadne papak, ili je to samo priča za mamu? :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •