Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 124 od 124

Tema: Noćni izlasci

  1. #101
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Jednom davno sam našla na stranici Psihološkog savjetovališta Dr. sc. Ane Kandare što odgovoriti kada te drugi nagovaraju na nešto. Sada to ne pronalazim, ali možda nisam dobro tražila. Možda netko pronađe.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Mazo, i ja ne znam kako bih reagirala.
    Ponekad sina nismo kaznili za nešto što nam se činilo da zaslužuje "pravu" kaznu jer naprosto nismo znali što bi bilo adekvatno. Tako je za najveće prijestupe prošao s našim "ljuti smo, žalosni i razočarani".
    Ja se isto brinem, ali ne baš jako. Iako bi i on mogao napravit nešto da ispadne faca, za sada nije pokazao sklonost pijenju ni pušenju. Valjda sportski život, a alkoholna pića mu naprosto nisu fina. Da, ponudili smo ga koji put doma vinom. Licne i kaže Ne hvala, a za pivo: Kako vi to možete piti? Pa se nadam da će ga to držati i u društvu.

  3. #103
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Eto, mislim da neke od vas zaista pretjeruju. Mirisao je na alkohol, a nije bio pijan, kazna nema van? :shock:
    Ja bi potpisala Lutonjicu i Lunu u nekim starim njihovim postovima. Pa ja sam sa 18 išla u ZG na faks iz grada koji je onda imao cca 4000 stanovnika (sad ima 10ak ). Kako bi vi nakon 18 zabranjivali ili određivali djetetu vrijeme izlazaka, kad postoji vjerojatnost da sa 18 odu od vas i želite da se tamo di dodju snađu i žive ko normalni ljudi...

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    NetkoMiOteoNick :D nisam sama :D

    E opraste me pošteno
    Jučer smo junioru vratili i mob i net

    Razgovarali smo o izlascima i pao je dogovor da su petak i subota dani za to... Ali mora biti ali... sve dok u školi sve štima.

    Doma mora biti u 22,00 za sad

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Pa zar nitko od vas nije izlazio van sa 16,17,18... u disco i ostajao do 2-3-4? Ili ste brzo zaboravile da ste i vi bile mlade i jednako se čudile zašto vaše mame čupaju kosu na glavi kada idete van...??

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Ja sam još na faksu imala izlaz samo subotom i to do 23,00 :/
    No, ipak mislim da je to previše strogo.
    Naravno da ću pomicati granicu kako klinac raste, ali postoji i razlika u vremenu - praznici i školska godina...
    Neću govoriti unaprijed, ali mislim da će ovog ljeta kad će imati 15 moći ostati do 23, a to je uostalom i zakonski gledano legalno. Iza 23 po zakonu mora imati odraslu osobu u pratnji.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    I ja sam još na faksu imala izlaz do 23, osim u posebnim prigodama. A disko me nije privlačio.
    Zato sam išla na višednevne planinarske izlete s dečkom (sad mm), oko toga nije bilo problema. Mama je govorila da za napravit dete ne moramo otić na Velebit. Ali ni slučajno nisam smjela prespavat kod njega ni on kod mene - izleti su bili nešto drugo.

    Naš klinac ima i dalje treninge navečer do 22, pa hvata bus, pa dok doputuje - eto njega doma već u 23. Za sad ne pita za druge kasne izlaske, ali mislim da granicu od 23 nećemo lako preći. Uostalom, ionako nema busa, pa bi sve kasnije od toga značilo da mm ide po njega.

  8. #108
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa
    Pa zar nitko od vas nije izlazio van sa 16,17,18... u disco i ostajao do 2-3-4? Ili ste brzo zaboravile da ste i vi bile mlade i jednako se čudile zašto vaše mame čupaju kosu na glavi kada idete van...??
    potpis
    sa 15 i 16 god. sam ostajala vani do 24:00, svojom odlukom, ako je bio kakav koncer duže pod uvijetom da se nevraćam doma sama
    od 16. god nadalje nisam imala ogranićenja, ali nisam ni ostajala dugo, nisam imala potrebe, možda bi se zalomilo ljeti kad su koncerti počimali kasnije. nikad nisam bila u kazni, kretala sam se u društvu di je bilo i droge, ali nikad ni cigaretu nisam probala, nemam se ja kome šta dokazivat i bila sam prihvačena takva. djecu nemam i ne znam kakav ću bit roditelj i kako ću reagirat u nekim situacijama, napisala sam samo svoje iskustvo kada sam bila "klinka"

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    kopno i more skupa...
    Postovi
    94

    Početno

    Moj M, ima 16g ima izlaz petkom , subotom do ponoći, s time, da s njim idu prijatelji koje poznajem, uvijek mi se javi, gdje i kaj je. Mnogo puta se vrati i ranije..
    Preko tjedna do 22, s time, da mnogo puta niti ne izađe, nego ostane doma.

  10. #110
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Molim hitno ako netko zna u kojem zakonu piše do koliko koja djeca mogu ostajati vani.
    Negdje sam pročitala da do 16 godina smiju do 23,00 sata, a nakon 16? I Pliz, koji je to zakon?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Obiteljski zakon:

    Članak 95.

    (1) Radi dobrobiti djeteta, a u skladu s njegovom dobi i zrelosti, roditelji imaju pravo i dužnost nadzirati ga u njegovu druženju s drugim osobama.

    (2) Roditelji imaju pravo i dužnost djetetu mlađem od šesnaest godina života zabraniti noćne izlaske bez svoje pratnje ili pratnje druge odrasle osobe u koju imaju povjerenje.

    (3) Noćnim izlaskom smatra se vrijeme od 23 do 5 sati.

  12. #112
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Hvala puuuuno

  13. #113

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    ljeti dopustam izlaske do deset sati u kvartu s ekipom iz razreda, ponekad cak i produzim ako pita. Do devet je zapravo dan :lol pa mi se to ne cini prevelikim problemom (a policajci jos nisu lovili po nasem parku maloljetnike bez pratnje). Zimi do devet (i to mi je gore nego ljeti u 11, tako se rano smraci). Zasad ne izlazi navecer izvan kvarta, u kino i sl. idu po danu.
    S obzirom da sam bila dobro dijete strogih roditelja koju je jako bolilo sto ni kao maturantica nisam mogla izaci s ekipom u disko, mislim da necu biti tako stroga. Stvar je procijene drustva u kojem se dijete krece, mjesta na koje idu i povjerenja koje imas ili nemas u svoje dijete; kad sve to zbrojis moras naci neko doba noci na kojemu ces povuci granicu. Istina, lakse je sad teoretizirati, nego se pravilno postaviti kad se situacija pojavi.

  14. #114
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zar nitko od vas nije izlazio van sa 16,17,18... u disco i ostajao do 2-3-4? Ili ste brzo zaboravile da ste i vi bile mlade i jednako se čudile zašto vaše mame čupaju kosu na glavi kada idete van...??
    Svega je toga bilo, ali mislim da ja sad svom djetetu ne bih to dopustila, jer nisam sigurna bi li se znao ponašati i kontrolirati. A da ne pričam o onom i ovom vremenu. Sve ono što mi je prije išlo na živce kod mojih roditelja mislim da ću i sama raditi sa svojom djecom što se tiče izlazaka. A mislila sam da su moji roditelji zaostali

  15. #115
    YellowSky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    162

    Početno

    Meni su dopustali da ostanem do kad zelim. Nikad nisam puno izlazila, ali kad jesam vracala sam se ili u sred noci ili ujutru. Koliko se secam bilo je verovatno vise "neizlazaka" (mislim na bioskop, kafic, cavrljanje negde...), koji su se zavrsavali iza ponoci, nego odlazaka na zurke i u klubove. Najgore bi bilo kad moji zaborave kljuc u bravi u sred zime i ne mogu da ih probudim zvoneci )) toliko o cupanju kose kad izadjem i vracam se sama ))

    Zaista se nadam da cu i ja sa svojom decom imati normalan odnos koji ce se zasnivati na poverenju, a ne na gledanju u sat!

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    kod nas je specifična situacija, mi smo na moru gdje se život i živi samo ljeti; moja starija ima 14,5 i ima izlaz do 23 -23,30 kad je sa ekipom iz razreda; preko zime sa sportskim klubom naprave neko završno okupljanje pred Božić i tako pred kraj školske godine, onda su u zatvorenom prostoru i tad je pao dogovor između nas majki da mogu ostati do 02h, imaju nadzor trenera i starijih igrača; međutim ovo ljeto se dogodilo da je ( vidi čuda) naš MUP počeo provoditi gore navedeni zakon, pa su djecu moje prijateljice zajedno sa još nekoliko njih 14- godišnjaka oko 23,30 h iz jedne ulice ( niti 100 m od kuće) odveli u policijsku postaju, napravili zapisnik i mislim da su završili samo na tom , bez socijalne službe , tako da su sad sva djeca do 23 h doma, a ako su negdje u zatvorenom do kasnije idemo po njih;
    teško bih mogla dati neki savjet , sve to ovisi o karakteru djeteta i načinu na koji su odgajani i roditelji i na koji način odgajaju svoju djecu; ja sam za 5 min kašnjenja dobivala zabranu izlaska za slijedeći vikend, isto tako i za lošije ocjene; sve me to skupa nije spriječilo da napravim ili ne napravim neke gluposti, ali isto tako nije ni postalo model po kojem odgajam svoju djecu
    generalno sam protiv kažnjavanja jer nemaju krajnju pouku i rezultat, trenutno treniram strpljenje i "pilim" na temu " ne moraš biti isti da bi bio u ekipi" i "prijatelji poštuju tvoje mišljenje iako je drugačije", itd ; je da mi svako malo pucaju živci i glas ali u ovom periodu treba biti ustrajan; isto tako moram priznati da sam i ja u svemu promijenila neka svoja stajališta , razmišljanja i postupke; mislim da bi to trebao biti krajnji cilj : neprekidno se prilagođavati, a ne samo tražiti da bude zadovoljena jedna strana ( napokon , to je jedno od glavnih obilježja zrelosti )

  17. #117
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ja se načelno mogu složiti s vama i svim opasnostima koje danas prijete ali, stvarno, ne mogu zaboraviti sebe i moje izlaske u to doba. A sigurno ne spadam u mlađe koprisnice foruma. Cijelo društvo je počelo izlazit oko 16.te godine, izlazili smo oko 22, 23, vraćali se doma između 3 i 5. Ako nekoga zanima što smo radili: do 12 u kafiću, onda u disko, nitko se nije drogirao, nitko nije ostao trudan, mrvica alkohohola i to je to. Svi odlični đaci. Starcima, naravno, to u početku nikako nije bilo jasno ali ja sam dala ultimatum - ne idem van dok se ne budem mogla vraćati kući kada i ostali, popustili su za dva mjeseca.
    Istina, nisam odrasla u ZG.

    Zato, ne znam što će biti kada B odraste :/
    potpisujem ovo. jednako kao i kod mene, osim što kod mene nije bilo uvjetovanja jer su se starci poznavali najmanje iz viđenja u našem društvu.. inače ja jesam odrasla u zagrebu..

  18. #118
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    potpis
    sa 15 i 16 god. sam ostajala vani do 24:00, svojom odlukom, ako je bio kakav koncer duže pod uvijetom da se nevraćam doma sama
    od 16. god nadalje nisam imala ogranićenja, ali nisam ni ostajala dugo, nisam imala potrebe, možda bi se zalomilo ljeti kad su koncerti počimali kasnije. nikad nisam bila u kazni, kretala sam se u društvu di je bilo i droge, ali nikad ni cigaretu nisam probala, nemam se ja kome šta dokazivat i bila sam prihvačena takva. djecu nemam i ne znam kakav ću bit roditelj i kako ću reagirat u nekim situacijama, napisala sam samo svoje iskustvo kada sam bila "klinka"
    Točno ovako i ja.
    A djecu ću puštati ravnajuči se prema ostalima. Pošto živimo u Gajnicama, a vjerojatno će ići u centar sa ekipom iz kvarta, radje bi da se vračaju u 24 sa ekipom, nego da moraju sami u 23. Toga se držala i moja mama, a mislim da je dobro postupala.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zenica
    Postovi
    32

    Početno

    To je greska roditelja koji to dopuste.. Jednostavno cu tako odgovoriti, a inace sam naravno protiv toga! Uzas..

  20. #120
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam do vjencanja (a presla sam bila dvadesetpetu) imala izlaz do 23, sa pozivom oko 22:15 da vide "dokle sam". Jos u srednjoj neke su moje prijateljice mogle ostajati dokle su htjele. Kupile su se kuci uglavnom kad i ja... Mada su znale komentirati kako su eto moji roditelji prestrogi, i kako njima niko nece govoriti kad da idu kuci...

    I pricam ja sa svojim ucenicima gimnazijalcima jednom o nekoj aktuelnosti u gradu, i pitaju oni mene: "Pa sta mislite profesorice je li prestrogo da nam je izlaz do 23-24?" A ja im kazem, pa evo, ja jos imam izlaz do 23. Ostali su bez teksta. Taj momenat nikad necu zaboraviti

    Nego, nisam se ocjecala zakinuto, niti bila ljuta na roditelje, apsolutno sam se slagala s tim da nema razloga da ostajem kasnije, osim ako nije neki povod, tipa neciji rodjendan i sl. Samo ako javim do kad cu biti i gdje sam, kasnjenje je bilo sasvim ok u tim prilikama.

  21. #121
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    E po ovome sam ja mako mila ja sam uvijek bila do kada sam htijela, izlazili smo uglavnom po kvartu i moji su uglavnom zanli di sam i s kim ,nismo baš bili fini pa hodali po centru nego plazili samo po kvartovskim klubovima..
    Bilo je zabrana ali obično bi nakoh užasnog protestiranja zavrilo tima da me tata vozi autom van da stignem za društvom,
    Družila sam se sa starijima i vršnjacima, probali smo cigarete iz znatiželje znali smo se jako napiti, bože ,ali uvijek smo bili pristojni i nismo radili gluposti.
    Vani sam i MM upoznala za šankom u pripitom stanju i drago mi je jer su mi popustile kočnice pa sam bila normalana a ne luda klinka jer sam imala 18 g. ali to je druga prića..
    I ja bi da moj maleni izlazi rađe tu po kvartu nego da ide u grad, toga se bojim,i ja ću vjerojatno kada poludim otimati mobitele i sl. ali učiti ću ga da sam snosi odgovornost i da bude uvijek na oprezu...
    A ovo da nema razloga za ostajati kasnije se ne slažem jer obićno zabava počinje tek oko 11 pa i tulumi se zahuktavaju, upočetku se samo škicamo....
    I imala sam frendicu koja je morala doma u 22 h do faksa i uvijek je bila gnjavaža i još je uvijek ,njen tata nas je znao voziti na kavu pa sjediti dva stola dalje od nas, koma...ili spavati u autu isperd Besta,ajme.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Shvatih da sam totalna konzerve što se tiče ovih ograničenja :S
    Pa su ta: dok traje školska godina petkom do 21 ali tada imaju probu folklora do 22 pa je to propao izlazak ,subotom do 23 nedjeljom do 21.Najstariji bez obzira na svoju punoljetnost vikendom ako je vani mora se javiti do najkasnije 1 dolazi li doma ili ne(čitaj dali će prespavati kod cure ,prijatelja ili slično) kako bi mu majka mogla spavati i otići koliko toliko normalna na posao.Samo mi prokelto nije jasno akko to moje dijete iz života ide na posao i normalno odradi dan,stvarno sam ostarila.
    Ah zabooravih ljetne izlaske do 23 svakim danoma nadalje ako je zainteresiranost na dvorištu obiteljske kuće.
    Posljednje uređivanje od Slaja : 07.03.2011. at 21:16

  23. #123
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja svoje mišljenje nisam promjenila...
    I dalje mi neke stvari nisu baš jasne.
    Osim toga, kad sam ja imala 14 godina, jedino sam mogla u kino do 20h!
    Kakav disco? Kakav alkohol? Opijanje? Rođendani uz opijanje tko zna gdje...Ajmeeee!

  24. #124

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Moj sinko još nije ni blizu noćnim izlascima, ali željela bih samo na jednu stvar skrenuti pažnju; subota -19,20 sati livada kod osnovne škole-10 tak klinaca se hihoće i uživa u čarima bambusa i pive (ruku na srce ne želim reklamirati nikoga, ali možemo izračunati sami za malo novaca koliko čega možemo kupiti), nekoliko ih baca praznu staklenu bocu na travu, ljuti jer staklo ne popušta i u navali bjesa jednog od klinaca boca leti, kuda drugdje nego u prozor, prozor škole. Pola ih je pobjeglo, a na moje iznenađenje jedan dio ih je ostao i umirao od smjeha. Naravno da je pozvana policija, ali kada su oni došli našli su samo razbijeni prozor.
    Htjela sam samo reći da ni izlazak do 20.00 sati nije garancija da će sve biti baš kako mi želimo. Mislim da ako djete od malena učimo odgovornosti i dosljednosti nećemo imati nekih velikih problema kada poću samostalno izlaziti.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •