Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: decortin tablete

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    mostar
    Postovi
    28

    Početno decortin tablete

    Veliki pozdrav svima koji piju talete DECORTIN. Da li postoji jos netko da pije te tablete, ja imam lupus sacroilitis dugo godina i uzimajuci te tab. dobila sam velike trombocite radi kojh sam upucena na punkciju kostane srzi, POMOZITE :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    25

    Početno

    Duska, i ja pijem Decortin, i to sada već preko 2,5 godine. Počela sam sa dozom od 20 mg, a već dvije godine ta je doza konstantno ista, 10 mg. Ja nisam imala problema s povećanjem trombocita, već s manjkom, no trošenjem Decortina, u dvije sam godine dobila poprilično kilograma. Sada ih polako skidam, no doza Decortina, i dalje ostaje ista. Decortin pijem jer bolujem od sistemskog lupusa (SLE).
    Maayaa

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Da li su Decortin tablete kortikosteroidi?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    KARLI - da, decortin su kortikosteroidi.
    Ja bolujem od crohnove bolesti, i kortići su nam jedini izbor kod akutne upale.

    DUŠKA ne znam za tvoje trombocite, znam da su meni znali biti oko 800 u nalazima krvi, al kod mene je to bila posljedica upale a ne terapije.
    Držim ti fige za punkciju, ne brini ako nisi bila, to je dosta brzo gotovo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    mostar
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    KARLI - da, decortin su kortikosteroidi.
    Ja bolujem od crohnove bolesti, i kortići su nam jedini izbor kod akutne up
    DUŠKA ne znam za tvoje trombocite, znam da su meni znali biti oko 800 u nalazima krvi, al kod mene je to bila posljedica upale a ne terapije.
    Držim ti fige za punkciju, ne brini ako nisi bila, to je dosta brzo gotovo.
    Svedica Koju dozu trenutno uzimas decortina, a meni su trombociti nastali skoro 1.000 od medrola, a nakon tog sam presla na decortin, u pocetku je bilo ok a sad opet isti problemi i mora se radit kostana punkcija, koju cu radit treci put, razlika je samo sto cu ovaj put radit u Zagrebu, kako ti podnosis te tablete i koliko dugo ih uzimas

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    duska ne znam kako je kod tvoje bolesti. Ja sam najviše uzimala 60 mg kortikosteroida, tada je to bio lijek pronison. Tad mi je bilo i najteže; lice mi je izgledalo ko bundeva, sva sam se napuhnula, imala sam abnormalni apetit, raspoloženje od depresije do euforije, mjesečnica izostala 9 mj, dobila strije...užas! Tad sam imala samo 13 godina, i poslije sam saznala da je to bila skroz prevelika doza za mene jer se mg određuju prema tjelesmoj težini pacijenta. Promjenila sam doktora, pa danas kad je najgore uzimam najviše 4o mg i to samo tjedan dana pa se odmah smanjuje na 30 i tako redom, ovisi kako reagiram. Uglavnom nisam nikad više od 3-4 mj. na terapiji, jel se ne preporučuje. Sada ih fala bogu ne uzimam jer sam u remisiji bolesti, a i uz trudnoću, ne znam kako bi to sad podnjela.

    Ako ti još kako mogu pomoći savjetom i sl. samo se javi, sve to skupa je dosta ozbiljna stvar.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Ja pijem pronizon vec 3 godine a pre toga sam pila Niripan!Ugojila sam se i imam malo povisen pritisak!Menstruacija mi je redovna i nemam problema sa trombocitima!Ali ne mogu bez njih!Ja sam pocela dozu sa 80 mg ali su mi brzo smanjivali!Sada pijem jedan dan 10 mg jedan dan 5mg!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    mostar
    Postovi
    28

    Početno

    švedicA DRAGO MI JE RADI TVOJE TRUDNOCE, BLAGO TEBI, JELI SVE U REDU, KOLIKO SI VREMENSKI CEKALA TRUDNOCU, KAKO KONTROLIRAS PREGLEDE, DA LI JE TO SAMO GINEKOLOSKI ILI SE MORAS JAVLjAT I IMUNOLOGU, meni je dr rekla da jos pricekamo ljeto da bi bili sigurni da je sve ok, ali mi je rekla da cu se morat redovito njoj javljati,

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    duska kod mene ti je to išlo malo zbrda-zdola. Inače ljudi naših bolesti imaju problema i sa smanjenom plodnošću i začećem i niz drugih zdravstvenih tegoba zbog kojih se dugo pripremaju za dijete. Ja sam zanjela neplanirano, srećom kad je bolest mirovala. Sve je teklo uglavnom ok, ali imunitet je malo drukčiji u trudnoći pa sve ono što bi inače trajalo tjedan dana ili u puno blažem obliku, kod mene se odužilo i otegnulo. Tako sam zbog obične prehlade, temperaturu imala mjesec dana, pa krv u stolici, na kraju 4 dana hospitalizacije. No beba je srećom pravi borac pa se ništa nije negativno odrazilo na nju.
    Moram svaki mjesec ići i ginekologu i gastroenterologu.
    Za sad planiramo normalno na vaginalni porod.
    Bitno je biti pod nadzorom liječnika i sve bude ok.

    Tebi želim sreću na ljeto i jednu malu bebicu!


    karli tih 80 mg mi se čini stvarno previše :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    mostar
    Postovi
    28

    Početno

    ŠVEDICA TI SI MI PRVI BORAC,,,,SUPER SUPER,, BRAVO ZA BEBU,, TAKO TREBA BORIT SE I BIT CE SVE OK,,,

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Svedice,ja sam 80 mg primala oko 5 dana pa zatim 60mg isto toliko!Brzo su mi smanjivali!Ima koji su dobijali i duplo vise!Sada pijem jedan dan 10mg jedan dan 5mg i smanjice mi jos!
    I ja planiram trudnocu ali nikako nece smeti da mi ukinu pronizon jer mi se bolest pogorsati a to nikako ne bi valjalo u trudnoci!
    Pokusavamo vec duze vreme da zatrudnim ali nikako pa cu dobiti nesto za stimulaciju jajnika!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    duska

    karli želim da ti sve ispadne ok i da ćeš uskoro imati bebicu! Sjećam se da je meni moj gastroenterolog rekao da ako nažalost dođe do aktivacije bolesti da kortikosteroidi i nisu tako veliko zlo u tudnoći, da ih je mnogo žena koristilo. Žao mi je što ti daju tako visoke doze, to je teško izdržati, a i dugo traje da se skineš s njih, tako da često i stvore ovisnost. Jesi li kad pila Imuran tablete, one pomažu u tome?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Nisam pila Imuran tablete!Kakve su to tablete?
    Kazu da kortikosteroidi ne stete plodu deteta tako da se ne sekiram!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    mostar
    Postovi
    28

    Početno

    pozz.. ne kortici nam nebi trebali stetiti u trudnoci,, meni je cak dr, rekla da bi mi pojacala sa7'5 mg na 10mg,, zato drage moje nema potrebe za sekiranciju

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Ne mogu ti točno reći, pila sam ih jednom i to prije više godina teko da se ne sjećam potpuno. Znam da sam jednom ostala ovisna o decortinu, svaki put kad bi smanjila il prekinula dozu, simptomi bi mi se vratili i tako u krug. Tad mi je doktor dao imuran koji koji služi kao za odvikavanje, tj. da mi se bolest ne vrati kad se skinem sa decortina. Samo je mali problem što se imuran mora piti 6 mjeseci da bi počeo djelovati djelovati. Ali, evo, uspjela sam i već jako dugo nisam pila nikakve kortikosteroide.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Klinac 17 i neštoo sitnoo kila mi danas dobio 20 mg decortina, sepuracija mu šeta oko 92 posto,pitanje kolko često on smije uopće dobivati taj oblik lijeka. N(kršitelj koda)olinu je več 4 dan.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Klinac 17 i neštoo sitnoo kila mi danas dobio 20 mg decortina, sepuracija mu šeta oko 92 posto,pitanje kolko često on smije uopće dobivati taj oblik lijeka. N(kršitelj koda)olinu je več 4 dan.
    nemam iskustva s djecom ali ja sam dobivala taj lijek kad me satrla autoimuna bolest. Moja mama ga uzima trajno, 5mg, godinama ali zbog svoje autoimune bolesti (reumatoidni artritis )
    Decortin mogu uzimati djeca svih dobi u slučaju hude sile. Dr je očito procijenio da ga trebA, da je to manje zlo od nedostatka kisika. Brzo će srediti upalni proces, dijete će prodisati. Pitaj doktore za detalje, ali ovo je visoka doza, ne budu mu to dugo davali. Sretno!

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Dobio je jučer još 10 mg, veli doktor da je to maximum, jučer i danas bio na čoku, vestu sutra idemo kod dokrora ponovo

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Dobio je jučer još 10 mg, veli doktor da je to maximum, jučer i danas bio na čoku, vestu sutra idemo kod dokrora ponovo
    Nadam se da je bolje. Saturacija 92% je niska (premalo kisika u krvi). Bilo bi dobro da dijete miruje dok se stanje ne popravi, ali vjerojatno nije ni sposoban za neke fizičke aktivnosti. Sretno!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    3

    Početno Dekortin i medrol

    Jos 2 mjesec moram piti dekortin dobio sam imuran i kolhicin imam neku upalnu reumatsku bolest i 17 godina zanima me kolko treba vremena da se vrati na staro kad se prestane dekortin pit jer sam se udebljao za 13 kg i lice mi je napuhnuto i bit cu malo na medrolu pa me zanima dali medrol isto ima nuspojave kaj se lice napuhava ili se pocne vracat u normalu kad sam na njemu u malim dozama svaki drugi dan 12 mg

  21. #21
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Dobila sam terapiju decortinom od 5mg kako slijedi: 5 dana 2x2 tbl, 5 dana, 2x1tbl, pa 1x1...za polipozu u nosu koja je tu već duže vrijeme i nije liječena.
    Pije li netko od vas ovaj lijek? Imam viška energije, legnem navečer teže zaspim ili se budim 1h prije alarma...kroz dan mi ok na momente osjetim umor ali drži me očito budnom i hiper se osjećam...
    Nisam baš pobornik lijekova ali sad je voda došla do grla, disala doslovno na škrge, nos zaštopan, konstanstno curenje nosa, kihanje, svrbež. Već nakon 3 dana mi bilo bolje. Sad se samo bojim što će biti kad prestanem.

    Jel imao netko sličnih tegoba?

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mašnice, kako se i meni smiješi dg. autoimune bolesti, prošla sam forum.hr uzduž i poprijeko na sve teme s tim povezane - ta nuspojava je navedena i tamo pod temom Decortin, evo ti linka:

    http://www.forum.hr/showthread.php?t=36355

    Tamo su, doduše, vjerojatno ljudi koji godinama piju kortiće zbog autoimune bolesti, ako ćeš piti kratko vjerujem da ćeš biti OK.

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I izuzetno je važno da ga ne prekidaš sama naglo, na svoju ruku.

  24. #24
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Meni je dekortin najdivnija stvar koja postoji. Ne pijem ga stalno, niti često, nego samo u akutnoj fazi kao terapiju 10 dana.
    Zadnje sam ga uzimala pred 10 mjeseci i (kucam u drvo) od tad nisam imala epizodu koja zahtjeva njegovu ponovnu primjenu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Super . Dg Chron ako ti nije bed napisati? Ako dobro shvacam.za Cron je odlican (ovisno o pacijentu), kod mene se vrti nesto iz reuma spektra, a cini mi se da tad manje pomaze i da si duze na njemu, ako ne trajno barem na nekim dozama za odrzavanje.

  26. #26
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Srećom, nemam Chrona. Od hrpe mojih dijagnoza, ta me nekim čudom omašila.
    Decortin uzimam za spondiloartritis.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    O, onda smo mozda kolegice po bolesti. Super da ti pomaze!

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    O, onda smo mozda kolegice po bolesti. Super da ti pomaze! Pijes li jos nesto uz to?

  29. #29
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Pila sam ukupno 15 dana i mogu reći da mi je super pomogao. Prodisala sam, nos skoro pa ne curi i ne kišem kao prije. Sad čekam magnetsku sinusa pa ćemo vidjeti upute za dalje jer mi je rečeno da se polip može vratiti nakon par mjeseci. Hvala cure!

  30. #30
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    O, onda smo mozda kolegice po bolesti. Super da ti pomaze! Pijes li jos nesto uz to?
    Po potrebi uzimam NSAR.
    Držim se te "po potrebi" sheme za sve što uzimam jer imam neki vlastiti ufur da ću se naviknuti i više mi ništa neće funkcionirati bude li trajno na meniju.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Po potrebi uzimam NSAR.
    Držim se te "po potrebi" sheme za sve što uzimam jer imam neki vlastiti ufur da ću se naviknuti i više mi ništa neće funkcionirati bude li trajno na meniju.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Super. Pozdravlja te kolegica u bolesti

  32. #32
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Super. Pozdravlja te kolegica u bolesti
    Uzvraćam pozdrave.
    Jesu li ti dali kakve vježbe? Mene to spašava od prečeste upotrebe lijekova.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Uzvraćam pozdrave.
    Jesu li ti dali kakve vježbe? Mene to spašava od prečeste upotrebe lijekova.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Jesu, tek ih moram naučiti - idem privatno da ne izbivam previše s posla. godinama sam radila med. vježbe, ali izgleda da za ovo što imam ipak neke od njih ne smijem - vježbe su provocirale bol pa sam godinu dana stala bez ičega u nadi možda se smiri. Nije se ostvarilo . Nadam se da će sad bit pogođenije.

  34. #34
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu, tek ih moram naučiti - idem privatno da ne izbivam previše s posla. godinama sam radila med. vježbe, ali izgleda da za ovo što imam ipak neke od njih ne smijem - vježbe su provocirale bol pa sam godinu dana stala bez ičega u nadi možda se smiri. Nije se ostvarilo . Nadam se da će sad bit pogođenije.
    Držim palčeve!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •