Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 82

Tema: Stolica nakon uvođenja dohrane

  1. #1
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno Stolica nakon uvođenja dohrane

    Nadam se da vam neće smetati što pišem o ovome ovdje, ali čini mi se najprikladnije mjesto.

    Kakva je stolica kod vaše djece nakon što ste krenuli s dohranom? Mi smo počeli prije mjesec i pol i čini mi se da nikako ne dolazimo u normalu. Prvo dva-tri dana ne kaka i bude baš nezadovoljan, zatim iskrca formiranu hrpu, kao_veliki_sreća_tatina, a onda iduća tri dana kaka neprestano, u svaku pelenu, s tim da su pojedine baš tekuće. Jede jabuku, krušku, mrkvu, tikvicu, krumpir, palentu, rižu i proso s tim da pokušavam kombinirati ono što otvara i zatvara u istom obroku (kruška i riža, mrkva i palenta) i trudim se da to sve skupa bude nekako izbalansirano. Jede dva do tri mala obroka dnevno i dosta doji. Što je uopće u ovoj fazi normalna stolica?

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sve to što si nabrojala.
    s tim da nam mirise nisi spominjala (valjda pretpostavljaš da se to podrazumijeva)

  3. #3
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Nemam pojma o čemu pričaš, kod nas samo ljubičice...

    A stvarno sam se trudila ne biti previše slikovita, čak sam se predomislila pa nisam spominjala obiteljsku povijest stolice

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    sta te briga kako kaka dok ti se ovako lijepo smije!

  5. #5
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Sva sam u panici, ali probat ću redom: Ida ima 7 mjeseci i oko mjesec dana smo na dohrani (jednom ili dva puta dnevno) i cici. Prekjučer je jela prosene pahuljice i mrkvicu, a drugi put bananu i kašicu od šljiva. Već je prekjučer imala problema s tvrdom stolicom i to tako da je na početku stolice bilo par točkica svjetlocrvene krvi. Jučer su se problemi nastavili, pa sam joj dala samo dvije-tri žličice kašice od šljiva, ostalo cica. Zadnja stolica popodne je bila jako tvrda i crno zelena (malo tamnija od smrznutog špinata). Jutros je stolica bila mekana, ali isto crno zelena. Ni Ida ni ja ne uzimamo dodatno željezo, nisam niti ja jela nešto u čemu ima puno željeza. Sad čekamo laboratorijske nalaze da vidimo da nema krvi u stolici. Poludjet ću dok to čekam. Ima neko slično iskustvo?

  6. #6
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    Ma mi isto neiskusni. Za sad je stolica onako hrpica al svaka 3 dana...dohrana tek počela...sva mi je koncentracija na tome...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    bribir
    Postovi
    2

    Početno

    nama je prvih deset dana dohrane bilo strašno dok smo naučili tiskati ali zato danas to radimo i do 3 puta dnevno(obično iza spavanja se osjeti fuj pelena) i možemo sa sigurnošću reći što smo prethodni dan papali, po boji

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    16

    Početno stolica po uvođenju dohrane

    napunili smo 6 mj (5.10.06) i poceli sa dohranom +cica nakon svakog obroka. prvo je probala rizine pahuljice u mljieku, bilo joj je super fino. zatim (kršitelj koda) kasicu jabuka-mrkva i sada prije 4 dana mlada mrkvica od (kršitelj koda)a. i glupa mama (ja) pustila bebi da smaze cijelu teglicu. bila joj fina . jucer nije upoce kakala samo je pokusavala, a danas uz urlike malu kobasu. skuhala sam joj slatku kamilicu i malo joj davala na zlicicu jer moja cura ne zna piti na bocicu . i kaj sad da joj dam za rucak? svega me strah. da joj pokusam dati voće za rucak?? sljivu, krusku ?? help
    ps. imam (kršitelj koda)ove bocice i u pocetnim danima kad nam je dojenje bilo koma pila je na dudu, a sad kao nece! kako da joj dajem cajeke ili sok?

  9. #9
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Šljiva obično pomaže, možeš probati s tim. Kad je kod nas prije bilo problema, ja bih mu dala mlake vode i onda ga malo kasnije stavila u položaj za kakanje (uhvatila ga za bedra, leđa prislonjena uz mene) i "tiskala"... kad bi izašao "čep", kasnije je išlo lako. Marta, ova slika gdje se smije je baš nakon takvog kakanja

    Nama je sad stolica u redu, ne znam je li razlog to što se naviknuo na dohranu ili to što ga redovito nutkam vodom uz obroke, sad pije puno više i češće nego na početku. Možda da joj pokušaš ponuditi vodu na običnu čašu, hvatat će ju jezikom, poput psića.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Re: stolica po uvođenju dohrane

    Citiraj dvije cure prvotno napisa
    skuhala sam joj slatku kamilicu
    dvije cure, ajde, molim te, pokušaj izbjegavati šećer kod ovako malih curki: veća je šteta od njega nego od nekakanja.

    pomoći može da se ti napiješ soka od krušaka, marelica, šljiva, da skuhaš kompot od suhih šljiva...
    znači, bilo što što bi tebe otvorilo i preko mlijeka će doći do bebe.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    16

    Početno

    znam da secer nije za bebice, no kako nisam imala nista bolje u kuci pokusala sam sa kamilicom. eto, popodne je kakala :D , no u toku samog cina obje smo plakale . da li je stvar u nenavici crevca na hranu ili moja glupost sa mrkvom koja zatvara?
    od sada moram paziti sto kombamo tokom dana!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    65

    Početno

    mi smo tek poceli svocnim kasicam i za sad nemamo problema.u apoteci postoji prirodni sirup od sljiva i smokava.dobar je
    -prokuhat dvije tri suhe sljive i dati vodu ili sve izmiksano
    -zasladjenu kamilicu
    moje misljenje je da dosta itice sto ti jedes i sto se luci preko mlijeka.jer ipak mlijeko je glavna hrana.probaj kuhat sebi kompot sljive jabuke i kamilicu i odmah ce i njima biti bolje

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    65

    Početno zatvor

    mi smo tek poceli svocnim kasicam i za sad nemamo problema.u apoteci postoji prirodni sirup od sljiva i smokava.dobar je
    -prokuhat dvije tri suhe sljive i dati vodu ili sve izmiksano
    -zasladjenu kamilicu
    moje misljenje je da dosta itice sto ti jedes i sto se luci preko mlijeka.jer ipak mlijeko je glavna hrana.probaj kuhat sebi kompot sljive jabuke i kamilicu i odmah ce i njima biti bolje

  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo da malo podignem ovu temu i mene zanima kakva je stolica, našla sam da se dosta o tome pisalo, ali ne baš i ono što mene zanima.
    Situacija je ovakva: započeli smo dohranu kuhanom jabukom (domaćom), prvih par dana stolica je bila obilnija (normalna zlatno žuta, gustoće senfa), a sad se prorjedila po starom (1-2 puta na dan), to je ok.
    E sad, prva stolica (znači to je nakon cca 12 sati nekakanja) je na početku (ne znam objasniti, kao vanjski sloj - sad je malo tvrđa) kao da je oksidirala, vuče mi na zelenkasto, ali samo taj kao "vanjski prvi sloj".
    Da li je to normalno? Da li je moguće da sad radi te jabuke stolica lakše oksidira? Jer i prije je imao razdoblja od 12 sati nekakanja pa je bilo ok.
    Dobiva istu količinu mlijeka (jabuke pojede jedno 8 žličica), vodu pije kada želi, znači stanje redovno. Ponašanje normalno.
    Help! :?

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    E da, ne pije željezo.

  16. #16
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Stolica na dohrani može biti svih konzistencija, oblika, boja i dezena.
    Ne sekiraj se, sve je to normalno.

  17. #17
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Joj hvala ti vještičica na odgovoru, rekla sam da više ne gledam u pelene, samo se sekiram, uvijek mi je nešto sumljivo. Luda baba.

  18. #18

    Početno

    evo i nas da se javimo prvi put. Ja sam mama jednog decka od sedam ipo mjeseci. Dalmatinka sa boravkom u zg, i bez nekoga sa kim bi mogla podijeliti svoje veselje i brige pa sam se odlucila javiti.

  19. #19
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Dobrodošla balonko, mislim da imaš temu Da se predstavimo ili nešto slično.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    61

    Početno

    Ja malom dajem (kršitelj koda)ov čaj za osvježenje al u taj čaj ubacim i 2 žličice čaja od koromača pa onda nema problema s probavom. I mi smo muku mučili al kako sam to otkrila sad nema problema.

  21. #21
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    dezena

    Hm, pripremamo se i mi polako na nove mirise, boje i dezene. :/ Još 10-tak dana... panikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    33

    Početno

    dakle, je li normalno da je stolica nakon uvođenja dohrane (5. dan palente) crno zelena i vodena? i do sada nam je bila vodena, dok je samo sisao. a pijemo i željezo. već mi se skreće pozornost na to da su "zelene stolice stolice gladi!" pa što bih sad, možda uvela (kršitelj koda)???? (malčice sam ogorčena...) toliko sam se trudila dojiti-izdajanja su me dokrajčila- i sad opet dobijem po repu: on je gladan, nije mu dosta tvoje mlijeko!

  23. #23
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno Stolica nakon uvođenja dohrane

    Čitam i čitam...,
    al ne nalazim odgovora. Mi se dohranjujemo već 2 mjeseca. Počela davati nešto osim cice sa skoro punih 8. mj. zbog obiteljske amnamneze teških alergija. Do tad divota od probave , do 6 mjeseci 2-4x dnevno, a i nadalje svakodnevno. Od početka dohrane muka i mukica. Po nekoliko dana ništa pa dam šljivu pa se taj dan izmuči ( po mali tvrdi frcoljak 4 puta pa onda jednom puuuno, a sve uz muku). Ugl. jede voće ujutro,a ručak povrće s rižom. Molim iskusne mame odgovor:
    1. Da li neka žitarica uravnotežuje probavu ili otvara ?(do godine dana ne namjeravam davati ništa s glutenom zbog teških alergija u obitelji)
    2- Koliko na njenu probavu još uvijek utječe ono što ja pojedem? Ima 10 mjeseci i puno cica. (Frendica mi kaže da ona dnevno smaže pol čokolade i kekse, a da joj mala nema problema s probavom?!)
    Pomoć i savjete molim!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj bembolino prvotno napisa
    dakle, je li normalno da je stolica nakon uvođenja dohrane (5. dan palente) crno zelena i vodena? i do sada nam je bila vodena, dok je samo sisao. a pijemo i željezo. već mi se skreće pozornost na to da su "zelene stolice stolice gladi!" pa što bih sad, možda uvela (kršitelj koda)???? (malčice sam ogorčena...) toliko sam se trudila dojiti-izdajanja su me dokrajčila- i sad opet dobijem po repu: on je gladan, nije mu dosta tvoje mlijeko!

    crno zelena boja stolice je najvjerojatnije od zeljeza

  25. #25
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno stolica nakon uvođenja dohrane

    Još jednom molim iskusne mame za odgovor na ovo pitanje:
    Koliko na bebinu probavu još uvijek utječe ono što ja pojedem? Ima 10 mjeseci i puno cica. (Frendica mi kaže da ona dnevno smaže pol čokolade i kekse, a da joj mala koja također cica nema problema s probavom?!)

  26. #26
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno Re: stolica nakon uvođenja dohrane

    Citiraj EvaMONA prvotno napisa
    Još jednom molim iskusne mame za odgovor na ovo pitanje:
    Koliko na bebinu probavu još uvijek utječe ono što ja pojedem? Ima 10 mjeseci i puno cica. (Frendica mi kaže da ona dnevno smaže pol čokolade i kekse, a da joj mala koja također cica nema problema s probavom?!)
    Ja sam jela gomile čokolade za kuhanje kad je T. imao oko 5-6 mjeseci i nisam nikad primjetila da mu smeta.

  27. #27
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno Stolica nakon uvođenja dohrane

    Hvala
    na ovako ohrabrujućem dogovoru. Stvarno ne mogu stalno paziti što jedem.

  28. #28
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Trebala sam se odmah ograditi - moj primjer nikako nije preporuka za jedenje čokolade za kuhanje

  29. #29
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    EvaMONA mislim da je to jako individualno al probaj i ti jesti nešto što otvara tipa šljive, kruške, pij guste sokove, čaj za probavu i sl. ne stalno al ubaci tu i tamo

    od žitarica otvara palenta i proso i bez glutena su, ja kupim u dm-u od alnature, ima baš natpis gluten free

    ja isto jedem puno čokolade i keksa i to ne utječe na probavu moje bebe ali 1-3 puta tjedno popijem šalicu čaja od komorača ili onaj za probavu za bebe

    on još uvijek uglavnom samo cica, dohrana nam je tek u počecima al više dajem namirnice koje otvaraju sad u početku baš iz straha da ne bude problema

    frida editirala ime proizvođača koji krši Međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Beba mi ima 6 mjeseci i također imamo problema sa kakamjem,ali ne od početka dohrane već od rođenja.kad smo počeli dohranu pedica nam je savjetovala voće koje otvara-kruška,šljiva,breskva...no,nije bilo nekog efekta.Sad kaka nekoliko puta dnevno pomalo i tvrdo. I mjoš pitance,u 9 jede flašicu,u 12 povrće,u 3 flašicu,u 6 voće i u 8 flašicu prije spavanja. jel to ok il bi trebala nešto mjenjati? neki mi kažu da je to previše za bebu od 6 mj.

  31. #31
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno Stolica nakon uvođenja dohrane

    Hej,
    iako moja beba još uvijek cica ( dakle nemam iskustvo hranjenja bočicom) mislim da je to sasvim razumna količina hrane, a nikako previše za dijete. Ako bebi tako paše to ti je najbolji znak. Pa ne možeš joj dati samo 3 obroka dnevno kako god okreneš.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    22

    Početno

    EvaMona hvala na odgovoru.Ja isto mislim da to nije previše iako mi večina govori da 1 obrok moram izbaciti ali ja mislim da nema smisla to raditi jer je beba ovako zadovoljna i djeluje mi da je sita,ne bih baš voljela gledat kako plače od gladi a ne dat joj jesti :D

  33. #33
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    pa naravno,
    beba ti je najbolji pokazatelj da nesto radis dobro. Ako je ona happy, a to ne podrazumjeva da ti moraš nešto posebno izvoditi najbolje nastavi po svojoj procjeni.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Evo sad imamo 13. mjeseci i zadnjih možda 5-6 mj. ima stolicu po 4 puta dnevno, nikad prmekanu nikad pretvdu, baš taman

  35. #35
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    mi smo mjesec dana na dohrani. zanima me je li tvrda stolica zabrinjavajuća?kako rješiti problem jer se jako muči.?

  36. #36
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Da te utješim, malena i nakon više od 3 mjeseca dohrane, a sve uvodim sporo i ne jede puno namirnica, teško kaka i skoro uvijek tvrdo. Jedino poboljšanje u odnosu na prva 2 mj. dohrane je što više nije "zaštopana" po 2-3 dana nekgo svaki dan nešto barem malo uspije stisnuti. Ja se više ne nerviram jer ne vidim učinka od ničeg što sam probala. Do dohrane je imala super stolicu, kao iz knjige.

  37. #37
    Rinolina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    34

    Početno

    Negdje sam pročitala da krumpir zatvara, dali bi to moglo biti točno?

  38. #38
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    ja za krumpir nisam cula.
    navodno kaj nas velike zatvara, zatvara i njih male
    ja sam cula za bananu al ne znam jel ta informacija pouzdana. na sebi nisam primjetila

  39. #39
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    o kojim količinama govorimo? bebe je danas "pojeo" ca. 2 žličice kuhane mrkvice, prvi put, nema stolice, ali u zadnje vrijeme je znao preskočiti jedan dan, nikad duže. da nastavim s mrkvom? mislila sam ono 3 dana ista namirnica, ali ako ne bude kakio? molim savjet!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    I mi krenuli sa dohranom prije desetak dana i odmah krenuli problemi sa stolicom. Prije sve super 1-2 dnevno a sada evo već 2 dana ništa. I svako malo se krene napinjat, krene rafal i trese se pelena ali na kraju nema ništa u njoj. Baš mi ga je žao.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    27

    Početno

    Podižem temu, zanima me puno toga....
    Mi krenuli s dohranom prije 2 dana, mrkvica, i mališa mi ne kaka 2 dana.
    Dal da nastavim s njom ili...? u pitanju su 2-3 žličice, 2put dnevno mu nudim.
    što da radim?

  42. #42
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    mislim da možeš nastaviti, nije to neka količina. mog miša mrkva nije zatvarala. u stvari najviše što nije kakio bila su dva dana, a sada dosta čvrsto kaka. nemoj se čuditi kad ti mrkva izađe u istom obliku u kojem je ušla.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Molila bih vaz za pomoć - neznam više što da mislim o ovim našim stolicama....
    Moj mali je do 6 mj bio na adaptiranom + malo cicanje,sada smo započeli sa dohranom - jeo je jabuku, bananu, mrkvu, rižine pahuljice i palentu.
    Zadnjih par dana ima stolicu 4-5 puta na dan, prije je imao 1-2 puta i uvjek iste konzistencije, onako kremaste, boje senfa - ajme majko jase ispričavam na ovim detaljnim opisima, al neznam kak da drukčije dočaram.
    Sada su stolice dosta vodenase, skoro proljevaste, dio stolice ima nekakvu grudastu konzistenciju, a drugi dio je vodenast, sad ni sama neznam jel to normalno, tj jesu li takve stolice normalne početkom dohrane ili bih možda trebala otići do pedijatra...
    On je vesel, ne čini mi se dehidriran, ni apatičan, ni pospan - razmišljam da ako bi to bio proljev, iscrpilo bi ga, znam da kod beba jako malo treba da dehidriraju u slučaju proljeva.

    Sad neznam dal da nastavim sa dohranom, ili da mu opet dajem samo mlijeko pa da vidim hoće li se stolice regulirati?

  44. #44
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kojim ritmom si uvodila te namirnice; jesi li možda išla prebrzo pa se probavni sustav "zbunio"?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    kojim ritmom si uvodila te namirnice; jesi li možda išla prebrzo pa se probavni sustav "zbunio"?
    Da, znaš da sam i ja to pomislila, mislim da sam pogriješila...
    Davala sam mu najprije 3 dana jabuku, pa bananu, mrkvu sam mu dala samo jedan dan jer ju nikako nije htio, onda sam mu par dana davala rižine pahuljice i nakon toga palentu - jedno i drugo pomješano sa adaptiranim.
    Jel može možda razlog tome biti što sam možda i preopteretila probavni sustav, možda sam trebala dati manje hrane, ono par malih žličica samo... :?
    Dal da sad krenem opet ispočetka i da polako dajem?

    E da i na guzi, taman oko analnog otvora mu je crvenilo poput prstena, negdje sam pročitala da to može označavati alergiju ili intoleranciju neke hrane, neznam više ni sama jer od početka koristim iste pelene i vlažne maramice i isti režim higijene i nikada nije imao nikakvo crvenilo do sada ...

  46. #46
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa vjerojatno mu je sve to bilo previše odjednom.
    daj mu skroz male količine i polako uvodi namirnice, nema potrebe žuriti.
    i prati izgled stolice shodno mijenjanju namirnica.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    pa vjerojatno mu je sve to bilo previše odjednom.
    daj mu skroz male količine i polako uvodi namirnice, nema potrebe žuriti.
    i prati izgled stolice shodno mijenjanju namirnica.
    Hvala ti na pomoći, zaista sam se bila zabrinula!

    Ništa krenuti ću sve ispočetka polako, jadan izgleda da sam zaista bila pretjerala!
    Ali on ti je jako velika beba, ima skoro 80 cm i 10 kg i ja se stalno bojim da je gladan,ali nije debel, baš je jednostavno velik.

  48. #48
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    evo i mene.bebi već 6 dana dajem jabukicu u zadnja tri dana svježe naribanu koja nakon nekog vremena oksidira.to im ne smeta za zdravlje?
    stolica joj je u ta tri dana bila nekako kao pasta gusta,nije tvrda,boje tamno zelene.nije formirana.jeli to ok?
    beba sisa nakon toga.

  49. #49
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Imamo zatvor Nema kakice vec 3.dan.
    Skuhala sam nekoliko suhuh sljiva i na zlicicu joj dala tog soka. Nista se nije dogodilo.
    Ima li tko iskustva s Portalac sirupom?

  50. #50
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Sandee, jeste li vi vec na dohrani? Ako niste, smatra se da je normalno da beba i do 10 dana ne kaka, jer je iskoristivost MM 100%-tna pa ako beba tih dana manje sisa ili su joj iznenada potrebe vece moguce da sve iskoristi.

    Ako ste vec krenuli s dohranom, vjerojatno se zasad ipak jos radi o jako malim kolicinama i samo jednom obroku pa opet nije zabrinjavajuce ako rjedje kaka. Mom malom se par puta od pocetka dohrane (a krenuli smo sa 6 mj., sad ima skoro 8) desilo da po par dana ne kaka, najdulje 5 dana, a dotad je kakao i po 5-6 puta na dan. Rekla mi je patronazna sestra da se to zna desiti kad se pocne uvoditi kruta hrana i ako traje do 5-6 dana ne treba reagirati, a ako traje dulje (a hrana koja otvara ne pomaze) da kupim glicerinske cepice radje nego da mu dajem nesto drugo.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •