Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 82 od 82

Tema: Stolica nakon uvođenja dohrane

  1. #51
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Napisala sam: ...sad ima skoro 8 - ne znam zasto se osmica i zatvorena zagrada uvijek pretvore u smajlica :?

  2. #52
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    The Eagle has landed! Upravo se 'istovarila'! :D Prije toga sam joj opet dala sok od suhih sljiva, ne znam jel' zbog toga ili bi se i inace pokakala...
    Krenuli smo s dohranom prije 10 dana, do sada je najvise 1 dan apstinirala od kakice.
    Tnx, necu vise dizati paniku, a glicerinske cu nabaviti, zlu ne trebalo...

  3. #53
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    evo i ja sam sva u dohrani i kakici poceli smo s dohranom prije 4 dana, pa sad ko nekakav freak proucavam stalno pelenu i njen sadrzaj. potajno se nadam da ce sad manje kakat (manje od 5-6 puta dnevno), medjutim on se ne da, i dalje drzi svoj ritam..
    po vasim iskustvima izgleda da mogu svasta ocekivat - po pitanju boja, mirisa, kolicine...
    zanima me da li se npr. mjesec-dva nakon uvodjenja dohrane probava ipak stabilizira (npr. da kaka 1-2 puta dnevno). jer 5-6x mi se ipak cini precesto.. ili da se ja pocnem hranit bananama, tamnom cokoladom i medicinskim ugljenom

  4. #54
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Nama se kakanje drasticno prorijedilo vec kojih tjedan dana nakon uvodjenja dohrane - isto je kakao 5-6 x na dan, a sad kaka jedanput (vrlo rijetko dvaput), najduza pauza bez kakanja nam je bila 5 dana. Ali moram ti priznati da ja zalim za onim starim kakicama, istina da su bile cesce, ali su bar bile vise tekuce i "mirisljavije". Sad nam svako kakanje zavrsi tusiranjem (tu je konzistenciju apsolutno nemoguce samo obrisati mokrom vaticom), a ni miomirisi nisu zanemarivi . Ali mi smo s dohranom jos uvijek pomalo na "vi", pretpostavljam da ce situacija biti drasticno bolja kad bude vise papao i manje sisao, i kad kakica bude jos tvrdja.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno dohrana

    SPider moja je isto imala 3- 4 stolice duže vrijeme u tom periodu dohrane i trajalo je mjesecima da bi na kraju napravili pretrage stolice i našli da ima samonelu tipa b. Stolice su bile svih boja i mirisa.Prošla je sama od sebe i to se vidilo odmah po stolici (boja i učestalost) i to upravo kad smo nosili stolicu na kontrolu.
    Nosi se tri dana i treći dan je stolica bila ok kao da se samonela "prepala" kontrole. Mjesecima smo čekali da prođe samo od sebe. MAla je bila nervozna, budila se noću, sisala i jela i kakila nakon savakog obroka. Pedijatrica je govorila da je to normalno kod dojenih dok joj nije kilaža počela padat.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Podizem malo ovu temu vezano za kakicu nakon pocetka dohrane bebe.
    I nama je palo sa 3-4 puta dnevno na jednom, ponekad prodje vise od 36sati da ne kaka. To me ne brine, znam da sa pocetkom dohrane se mali stomak I cijeli probavni sistem mora nauciti na razlicitu krutu hranu medjutim vidim u peleni cesto da hrana nije probavljena (komadi rize, listici blitve) ili je neka nedifinirana kakice mali tamnozeleni klicak kao recimo 2kovanice od 5kn a ona se jadna nateze i namuci da to izbaci vani.
    Je li to normalno?

  7. #57
    Apolonia-Lu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    32

    Početno

    i mi smo krenuli s dohranom prije 15ak dana, tao da ni ja ne znam kako bi kakica trebala ubuduće izgledati. mi smo isto pali na jednom dnevno, s tim da je sad znatno gušča, i isto je bilo mrvica od prosa (mislim, možda sam i umislila). i prije bih uvijek čula kad bi kaka, a sad uopće ne primjetim nego kad mijenjam pelenu. tako da sad svako malo provjeravam

  8. #58
    bmw avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Moja beba ima 7 mjeseci i kad smo počeli s dohranom dobila je proljev koji je trajao 5 dana. Nakon toga nije kakala 2 dana i ja sam joj 3. dan pomogla na način da sam je skinula i stisnula nogice. Tako sam napravila i sutra i prekosutra i tako već 20 dana. Prije 2 dana sam prestala s tim ali sad neće sama. Popodne sam joj samo malo stisnula nogice i odmah se pokakala. Na početku dohrane je imala tvrdu stolicu i sad zna imati, mada jako pazim na namirnice. Dojim i dalje na zahtjev.
    Znam da sam sama sebi napravila medveđu uslugu ali sad ne znam koliko da je pustim dok opet sama ne "proradi"...
    Ili da je probam staviti na tutu?

  9. #59
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nama je pomogao (i pomaže) vodica od kuhanja suhe šljive. A i suhe šljive potaknu fino probavu.

  10. #60
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj bmw prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beba ima 7 mjeseci i kad smo počeli s dohranom dobila je proljev koji je trajao 5 dana. Nakon toga nije kakala 2 dana i ja sam joj 3. dan pomogla na način da sam je skinula i stisnula nogice. Tako sam napravila i sutra i prekosutra i tako već 20 dana. Prije 2 dana sam prestala s tim ali sad neće sama. Popodne sam joj samo malo stisnula nogice i odmah se pokakala. Na početku dohrane je imala tvrdu stolicu i sad zna imati, mada jako pazim na namirnice. Dojim i dalje na zahtjev.
    Znam da sam sama sebi napravila medveđu uslugu ali sad ne znam koliko da je pustim dok opet sama ne "proradi"...
    Ili da je probam staviti na tutu?
    M. je nakon uvođenja dohrane kakala jedino tako da je držim u zraku, leđima naslonjenu na moj trbuh, s nogicama skvrčenim uz njen trbuh. I baš joj je, jadnoj, bilo teško to kakanje. Tako je bilo sve dok nije počela čvrsto stajati i kakiti stojeći.
    Ako dobro sjedi, probaj s tutom. M. nije odgovarala.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    107

    Početno

    Mene zanima koliko najviše može proć bez stolice i da je to ok? Situacija slijedeća, beba 6 mj, dok je samo dojila kakala svaki dan 2 puta. Otkad smo na dohrani nikako. Ma zna zalomit i po 5 dana. Inače beba se ponaša kao uvijek i kad se konačno pokaka stolica ne bude tvrda,nego sasvim normalna. Možda malo gušća nego prije. Pedijatrica mi je preporučila kamilicu sa šećerom i čepiće što sam ja izignorirala i dala kašicu od šljive (moja pedijatrica inače šljivu zabranjuje do godine dana jer je to obojeno ili crveno voće - tako nekako ona to zove). Meni je šljiva manje zlo od šećera i čepića. I još da spomenem, kad kažem da je beba na dohrani mislim na dvije žlice kašice na dan, nekad ni toliko

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Mislim da joj se prilagodjava probava na novu krutu hranu. Mi smo sa 4-5 pokakanih pelena na pocetku dohrane bili spavli na jednu u 36sati sa kojom bi se namucila za izbaciti. I tek joj se u 9.mj regulirala probava. Traje to...
    Mozda joj je sama sljiva teska, mozda da pokusas izgnjeciti 1sljivu sa vodom u kojoj se kuhala pa joj dati to tako juhasto na zlicicu ili jabuku kuhanu na isti nacin? Nama je to bio spas (koji smo tek skontali kad je imla oko 8mj)

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    107

    Početno

    šljivu je jela u kombinaciji s kruškom. dosad smo znači davali jabuku,krušku i šljivu. od žitrarica jednom amaranth i jednom rižu. nisam htjela to davat dalje jer za rižu sigurno znam da zatvara,a za amaranth nisam sigruna. ne znam što bi joj više davala. dođe mi da prestanem sa dohranom

  14. #64
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    M. je nakon uvođenja dohrane kakala jedino tako da je držim u zraku, leđima naslonjenu na moj trbuh, s nogicama skvrčenim uz njen trbuh. I baš joj je, jadnoj, bilo teško to kakanje. Tako je bilo sve dok nije počela čvrsto stajati i kakiti stojeći.
    Ako dobro sjedi, probaj s tutom. M. nije odgovarala.
    Moja ovako kaka skoro pa od rođenja (bespelenašica) i stariji je tako. Ne vjerujem da je to problem. Dapače, sigurno im je prirodnije i lakše nego ležečki.
    Nakon uvođenja dohrane kaka jednom u dan-dva, ovisno što jede.
    Još uvijek se narigava na komadiće pa dosta usitnjavam pa i ne vidim komadiće neprobavljene hrane.
    Ako se dijete ne muči i stolica je normalna, onda je to njezin tempo, ne bih se previše miješala u regulaciju stolice. Niti hranom, a kamoli zašećerenom kamilicom ili čepićima

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    107

    Početno

    Evo danas je kakala. meni se stolica čini ok, gušća i tamnija nego kad je samo sisala,ali kašasta. mm je poludio od smrada,ali meni to nije bilo tako strašno. ako zadržimo ovaj tempo kakanja svako 2-3 dana, mislim da će to bit ok, neću se nervirat. preko 4 dana mi je već puno.
    inače danas papali krušku i jabuku

  16. #66
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Za šljivu smo čuli, pa i za palentu da smekšava stolicu. Što još dati bebi od 7,5 mjeseci da joj se smekša stolica? Samo da napomenem, nemamo neke dobre dućane pa o nekim neuobičajenim jelima moramo samo slušati.

    Kad nismo mogli proso nigdje naći-šta drugo da vam pričam!
    Posljednje uređivanje od zekana : 16.12.2013. at 18:24

  17. #67
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    zekana vidim da si u sarajevu...proso imaš u dm-u, i žitaricu cijeli i pahuljice...

  18. #68
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Eto i nas u klub dohrane...i naravno problema sa kakicom.
    Prije uvođenja dohrane kakila bi obilno svako drugi dan...sad jadnica muku muči i jedva pokaki mali brabak..jako bolno popračeno suzicama...pretužna sam gledajući kako se namuči, al tako je fino prihvatila kašice i zbilja s guštom smaže krušku, bananu il kompot od breskvice...nije baš ljubitelj jabukice.

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    izbaci bananu

  20. #70
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    jesam...al nekako ne ide na bolje. danas sam joj skuhala suhe šljive i dala skupa sa vodom u kojoj su se kuhale...nadam se poboljšanju
    Posljednje uređivanje od Onavi : 05.01.2014. at 14:50

  21. #71
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to je sasvim normalna stvar
    znam da je teško gledati kako se dijete muči, ali to je i očekivano
    dijete, nakon 6 mjeseci mliječne hrane, prelazi na nešto novo
    normalno je da se probava "zblesira"

    to je kao da vegetarijanac dođe na slavonsku ili srpsku svadbu i tri dana i noći jede samo meso, meso, meso...

    ako ne bi "umro".. ne bi mu ni lako bilo

  22. #72
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    nasmijala si me pošteno

  23. #73
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Šljiva je spas!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    33

    Početno

    Pozdrav svima, da malo i ja pitam
    Poceli smo prije 2 dana s dohranom, za sad je probala samo mrkvu(zelim polako uvodit), i naravno nasla sam to u peleni :D Sad mi nije jasno-to znaci da nije nista probavljeno ili je dio samo zavrsio u peleni? Stolica je 2-3puta dnevno kao i prije, samo je s komadicima mrkve. Mislim joj dati amaranth ovih dana, bilo mi je u planu pomijesat s mrkvom, neznam sto mislite iskusni, jer slabo se razumjem u to otvara/zatvara... do sad nije nista pila pa me isto zanima treba li pit vodu ili joj mogu napravit caj, vodu u kojoj kuham jabuku npr.?
    jos nesto-pijem sirup za zeljezo, moze li bebi potamnit stolica od toga?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    3

    Početno

    Pomoć, počeli sa dohranom prije 2 mjeseca sad ima 8mj. I stolica svaka 3 dana. Već sam luda od svakodnevnog pregledavanja pelena po stotinu puta. Jede isključivo namirnice koje " otvaraju " (proso,palenta,zobene,kruška). Ne usudim se dati mrkvu ili bananu jer ako na ovome kaka svaka 3 dana... Dohrana jednom ili dva puta ostalo cica otprilike šest puta u 24 sata.vodu mi slabo pije bolje rečeno nikako jer ne prihvaća bočicu a nakon treće žlice pljuje vodu van. Općenito je vesela beba ali moram priznati da kad se pokaka kao i kod nas velikih primijetim olakšanje...šta promijeniti,pedijatar?e da kamilica zašećerena ne dolazi u obzir,a suhe šljive vodica doduše u kojima su se kuhale nije upalila,helpp

  26. #76
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    muke po kakanju...
    evo, dvije cure, blizanke, isto hranjene (isklučivo dojene do prije dva tjedna), pojedu podjednako, podjednako velike, napunile 6 mjeseci, počeli sa dohranom prije dva tjedna, za sada smo apsolvirali (djelomično) mrkvu, jabuku i krušku, korabica sa mrkvom je završila u smeću - nisu htjele ni probati....
    jedna kaka svaki dan, obilno, mekano
    druga nije kakala par dana, evo jučer se toliko mučila, da sam nakon tri dana da govance izađe pola cm pa ga ne može istisnuti i uvuče ga, odlučila intervenirati sa čepićem.... pokakala mali tvri valjčić... danas u dva navrata u peleni par kuglica veličine špekule.. ali jaaako tvrde....
    baš je muči... kako pomoći???

  27. #77
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ah to kakanje...
    evo mi smo 5 dana bez kakanja i vidim baš da je muči. Ima 6mj, jel ima koja namirnica da je sad može a da joj malo pomogne.
    Do sad je isto rijetko imala stolicu al je nikkad nije mučilo, sad se baš napinje i jaaaako prdi a i spavanje nam je koma

  28. #78
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Amaranth, otvara i omeksava stolicu. Mozes ga skuhati i u njega umjesat malo kruske..

  29. #79
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    hvala hvala, to onda tek u pon, do tad se nadat

  30. #80
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne znam šta si uvela do sada, sjećam se jednog savjeta koji su mi dali al nisam sama probala- palenta i u nju naribat korabice.. Pa ak si te namirnice uvela probaj s njima prije ponedjeljka..

  31. #81
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    evo kakala je jucer. Ja sam mislila da ce sad biti kuglice ko u male koze, kad ono kaša....Mi smo doma zakljucili da ona jednostavno voli čuvat ahhah
    Ocito joj nije od kašice tvrđa stolica

  32. #82
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Evo i mene malo tu Mi kakamo redovito samo sta bude dosta rijetko,prije nije bilo tako jedino kad bi dala šljivu a sad zadnjih mj dana bude sve razlitano, Jel to normalno ili ne?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •