Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 400

Tema: svaka riječ hvale Vinogradskoj

  1. #101
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    znanje jest moc, ali u ovoj nasoj situaciji smatram da rjesenje nije (samo) znanje. nije na rodilji da zna sve o porodu, nego je na medicinskom osoblju da radi svoj posao prema svom kodeksu - da postuje pacijenta i njegove potrebe i zelje i ponasa se profesionalno, uljudno i humano. nije fer i nije rjesenje da se medicinsko osoblje lijepo ponasa samo prema rodiljama koje pokazu zube ili koje znaju nesto o porodu - jedino ispravno je da se ponasaju profesionalno, uljudno i humano prema svim rodiljama jednako. i omoguce im njihova pacijentska prava neovisno o svom subjektivnom misljenju, sto su prema zakonu i duzni uciniti.
    Nije fer, ali to je nasa svakidasnjica u ovoj lijepoj nasoj.
    Svatko radi sta hoce, a bolnicko osoblje nije izuzetak.
    A covjek je prilagodljivo stvorenje, pa je ta situacija nase svakidasnjice skoro pa svima normalna.
    Zalosno ali istinito- kad sam prosli utorak zvala kliniku u Engleskoj za savjet skroz sam se ugodno iznenadila kako je sestra bila ljubazna i strpljiva i humana i smirena. A svega sam 1,5 god u ovoj nasoj Hrv. svakidasnjici i vec me iznenadjuje kad se netko ponasa normalno! Kako je onda vecini koja nikada nije iskusila normalno ponasanje? Jednostavno ne znaju za bolje.
    A nama koji znamo za bolje ne preostaje da se oboruzamo znanjem i borimo za svoja (i tudja buduca) prava.

  2. #102
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Kako je onda vecini koja nikada nije iskusila normalno ponasanje? Jednostavno ne znaju za bolje.
    A nama koji znamo za bolje ne preostaje da se oboruzamo znanjem i borimo za svoja (i tudja buduca) prava.
    eto, sve si rekla .

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Kako to u Vinogradskoj ide s muževima na porodu? (a možda je to i svugdje isto?) Kad je on sa mnom, a kad nije?

  4. #104
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Kad odeš u box pozovu ti muža (dotada čeka pred vratima rodilišta), obuku mu ono zeleno i dovedu ga k tebi. Bude s tobom do kraja, tj. do šivanja kada ga zamole da izađe i to je to.

  5. #105
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mog su slali van svaki put kada su me pregledavali
    siroti se nahodao

    kada je došao trenutak poroda, bio je vani,oni su me pitali da li želite da vam muž uđe, želite li da mu nešto kažemo, itd.
    na šta sam ja zaurlala - Baš me briga!!

    mislim nije da sam bezosjećajna, ali stvarno mi se u tom trenutku nije dalo razmišljati što bih trebala napraviti
    a on se složio

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Kako tamo stoje s prvim podojem? Hoće li me blijedo gledati ili postoji ta mogućnost?

  7. #107
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Kad odeš u box pozovu ti muža (dotada čeka pred vratima rodilišta), obuku mu ono zeleno i dovedu ga k tebi. Bude s tobom do kraja, tj. do šivanja kada ga zamole da izađe i to je to.
    Jel to obavezno tako? Meni se nekak čini da bi mi najviše koristio prije, u slučaju dosade ili ako će mi trebati nešta dodati.....isl.

  8. #108
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Kako tamo stoje s prvim podojem? Hoće li me blijedo gledati ili postoji ta mogućnost?
    blijedo će te gledati meni su ga doveli poslije carskog već za sat vremena (mislim VEĆ), s tim da je sestra rekla, evo malo da ga vidite, nemojte se još patiti sa dojenjem na intenzivnoj ( )
    ja sam joj na to naravno odbrusila da mi da malog jer me ništa ne boli (moš mislit kak me nije bolilo), onda mi ga je dala i mali se nije skidao sa cice sat vremena

  9. #109
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa
    Kad odeš u box pozovu ti muža (dotada čeka pred vratima rodilišta), obuku mu ono zeleno i dovedu ga k tebi. Bude s tobom do kraja, tj. do šivanja kada ga zamole da izađe i to je to.
    Jel to obavezno tako? Meni se nekak čini da bi mi najviše koristio prije, u slučaju dosade ili ako će mi trebati nešta dodati.....isl.
    pa prije si možeš i sama dodati...a vjeruj mi nečeš baš puno misliti na njega u tim trenucima

  10. #110
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ma ja ne volim biti sama, pa mi se čini da bi mi pasalo društvo....
    Znači neće mi trebati i ne može biti samnom?

  11. #111
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    pa za predrađaonu nisam sigurna jer sam uvijek dolazila s odjela, ali mislim da ne može biti s tobom.
    šta ja znam, meni je bila puna glava misli o bebi, da bi još morala brinuti o njemu. i definitivno mi je bilo draže društvo žena koje su u istoj situaciji

    što se tiče intenzivne poslije(samo nakon carskog), tamo može doći muž. to je korisna informacija koju ja nisam znala, pa nismo to iskoristili, a bilo bi se prekrasno družiti zajedno u tim prvim trenucima

  12. #112
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    pa za predrađaonu nisam sigurna jer sam uvijek dolazila s odjela, ali mislim da ne može biti s tobom.
    šta ja znam, meni je bila puna glava misli o bebi, da bi još morala brinuti o njemu. i definitivno mi je bilo draže društvo žena koje su u istoj situaciji

    što se tiče intenzivne poslije(samo nakon carskog), tamo može doći muž. to je korisna informacija koju ja nisam znala, pa nismo to iskoristili, a bilo bi se prekrasno družiti zajedno u tim prvim trenucima
    U predrađaoni ne može biti s tobom s obzirom da tamo vjerojatno nećeš biti samo ti. To je u slučaju da dođeš prerano tj. dok se nisi dovoljno otvorila za box.
    Ako si dovoljno otvorena za box po dolasku u bolnicu, ionako ideš odmah u pripremu - klistir i brijanje, a tamo također ne smije biti muž (što je razumljivo).

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Točka prvotno napisa
    Citiraj ivy prvotno napisa
    pa za predrađaonu nisam sigurna jer sam uvijek dolazila s odjela, ali mislim da ne može biti s tobom.
    šta ja znam, meni je bila puna glava misli o bebi, da bi još morala brinuti o njemu. i definitivno mi je bilo draže društvo žena koje su u istoj situaciji

    što se tiče intenzivne poslije(samo nakon carskog), tamo može doći muž. to je korisna informacija koju ja nisam znala, pa nismo to iskoristili, a bilo bi se prekrasno družiti zajedno u tim prvim trenucima
    U predrađaoni ne može biti s tobom s obzirom da tamo vjerojatno nećeš biti samo ti. To je u slučaju da dođeš prerano tj. dok se nisi dovoljno otvorila za box.
    Ako si dovoljno otvorena za box po dolasku u bolnicu, ionako ideš odmah u pripremu - klistir i brijanje, a tamo također ne smije biti muž (što je razumljivo).
    Koliko uopće moram biti otvorena za box?

  14. #114
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Koliko uopće moram biti otvorena za box?
    Ne znam. Ali čini mi se da u Vinogradskoj bas i ne drže rodilje u predrađaoni, nego ih odmah nakon početnog pregleda i pripreme (klistir, brijanje) šalju u box. Nitko s kim sam ja pričala nije bio u predrađaoni. Valjda bi te jedino tamo držali da si otvorena 2-3cm, a njima svi boxovi zauzeti.

  15. #115
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    A nisam ja znala da u predrađaoni ima još ekipe, onda je to OK. S obzirom da smo mi iz Kutine, a i ne planiram previše žuriti, ne bi trebala doći prerano. Klistir i brijanje, za doček! Eto kak se čovjek uvijek ima nečem veselit!
    I mene zanima koliko moram biti otvorena za box?

  16. #116
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ja islim da će te odma hitit u box osim ak je gužva

    da fakat, kaj ak je gužva u boxovima, kaj onda svima daju veću dozu dripa? :D

  17. #117
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    da fakat, kaj ak je gužva u boxovima, kaj onda svima daju veću dozu dripa? Very Happy
    moguće, jel da?!

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    ja sam došla skroz zatvorena ali mi je puknuo vodenjak i odmah su me stavili u box...tijekom jutra se nagužvalo pa su me premjestili u predrađaonu i pustili muža da ide samnom (pitao je prekrasni doktor butorac smeta li to ostalim curama, one rekle NE) stavili nam paravan pa smo mm i ja sami uživali :D i ne znam kak bi bez njega tamo jer mi je drip taman počeo djelovati i uopće tijekom poroda, tak da..imala sam sreće..a i vezu fala na pitanju

  19. #119

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Baš lijepo! Ja bih stvarno htjela da mi muž bude što više samnom, nadam se da će tako i biti!

  20. #120
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno


    Anna8
    Baš lijepo! Ja bih stvarno htjela da mi muž bude što više samnom, nadam se da će tako i biti!
    I ja isto, a nakon mjeseci više/manje suptilnog uvjeravanja i on ima stvarnu želju!

  21. #121
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Mislim da za box morate biti otvorene minimalno 4 cm.

  22. #122
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    To je taman dok se ja spremim (frizura, šminka, torba......tko zna šta mi može sve zatrebati u danom trenutku....) dok se tri puta izgubimo putem....
    da, da, još uvijek mi je smiješno!!!
    a znam da neće tako biti, al dobro!

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Što se promijenilo od ovog* razgovora koji su Rode vodile s pročelnikom ginekologije 2001? Malo me šokiralo dok sam čitala ali onda sam skužila datum. Čini mi se po vašim pričama da više ne vrijedi "Epiziotomija se uglavnom radi rutinski" i "Epiduralna analgezija se ne daje". Ima li još nešto što je drugačije?

    * http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=136&Show=295

  24. #124
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Za početak, drugi je pročelnik odjela za ginekologiju .
    Novo je i to da se prilikom carskog gotovo redovno daje spinalna anestezija, a ne opća kao ranije, s obzirom da je tako i oporavak rodilje brži. Mene je anesteziologica pitala želim li opću ili spinalnu i objasnila mi što mogu očekivati u slučaju jedne, odnosno druge opcije.

  25. #125
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    E da, od ovih manje bitnih, tehničkih promjena - uvedena je klima, povećan broj wc-a i soba, sobe su uglavnom postale četverokrevetne, a posjete su od 15-16h.

  26. #126
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Epiziotomija se uglavnom radi rutinski" i "Epiduralna analgezija se ne daje". Ima li još nešto što je drugačije?
    Meni su radili epi, ali zaista jer su morali... žena se toliko trudila masirajući me i rastežući kožu da joj se divim na trudu.

    A što se epiduralne tiče... čim sam došla u bolnicu nakon pregleda me dr pitao želim li ju ili ne. Objasnio mi je njene prednosti i mane i rekao na moj upit mi je iznio što on osobno misli da je bolje.

    Dojenje - bebu su mi dali nakon poroda da se mazimo i onda su mi je opet donijeli dva sata po porodu i žena mi je rekla da probam dojiti i da mu što više cicu stavljam u usta kako bi počeo vuči. Bio je samnom pa sigurno dva sata...

    Uglavnom... Vinogradska ima sve pohvale s moje strane!

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Ora prvotno napisa
    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Epiziotomija se uglavnom radi rutinski" i "Epiduralna analgezija se ne daje". Ima li još nešto što je drugačije?
    Meni su radili epi, ali zaista jer su morali... žena se toliko trudila masirajući me i rastežući kožu da joj se divim na trudu.

    A što se epiduralne tiče... čim sam došla u bolnicu nakon pregleda me dr pitao želim li ju ili ne. Objasnio mi je njene prednosti i mane i rekao na moj upit mi je iznio što on osobno misli da je bolje.

    Dojenje - bebu su mi dali nakon poroda da se mazimo i onda su mi je opet donijeli dva sata po porodu i žena mi je rekla da probam dojiti i da mu što više cicu stavljam u usta kako bi počeo vuči. Bio je samnom pa sigurno dva sata...

    Uglavnom... Vinogradska ima sve pohvale s moje strane!
    Znači prvi podoj je nešto što mogu napraviti bez da me gledaju kao frikušu sa zahtjevima, jeee! :D
    Što je sa planom poroda? Kako gledaju na to?

  28. #128

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Evo da napokon i ja napišem svoje iskustvo iz Vinogradske!
    Uglavnom, da ponovim ime topica - svaka riječ hvale!
    Rodila sam prije 2 tjedna, porodila me dr.Djaković za koju naprosto nemam riječi kojima bih ju dovoljno hvalila. Uz nju je bila sestra Lidija - također prekrasna žena s puno iskustva koja mi je puno pomogla!
    Dobila sam i epiduralnu i to bez ikakvih problema!
    Nakon poroda su me smjestili u predrađaonicu jer na odjelu nije bilo mjesta. Tamo sam bila 2 dana i i upoznala sve te sestre - tamo nisu sestre s odjela - uglavnom, znam da se ponavljam , ali zaista ne znam koja je bila pristupačnija i spremnija pomoći.
    Kad su me prebacili na odjel, onda sam se uvjerila da nažalost sestre s odjela nisu baš tako dobre. Čast izuzetcima!
    Uglavnom, puno hvala svima iz Vinogradske što su mi porod i boravak u bolnici učinili koliko-toliko bezbolnim i da mi je sve ostalo u lijepom sjećanju!

  29. #129
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Anna8, bravoo, čestitaam!!
    kako je bebica?imaš negdje priču s poroda?

    moja je frendica isto nedavno rodila i isto su je stavili u predrađaonu zbog gužve na odjelu.
    mislim da je ovo tvoje iskustvo sa osobljem relativno, jer meni su sestre u rađaoni bile polu koma i koma a na odjelu fantastične...to stvarno ovisi kome dopadneš

  30. #130

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Eto, izgleda da ipak ovisi kako kome dopadne! Još nisam stigla napisati priču s poroda, al budem ovih dana! Da se malo i nasmijete mojoj bedastoći!
    Bebica je dobro, puno papa i raste. Jedino je dosta rano dobio grčeve pa se sad s tim borimo!

  31. #131
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Citiraj Anna8 prvotno napisa
    Evo da napokon i ja napišem svoje iskustvo iz Vinogradske!
    Uglavnom, da ponovim ime topica - svaka riječ hvale!
    Rodila sam prije 2 tjedna, porodila me dr.Djaković za koju naprosto nemam riječi kojima bih ju dovoljno hvalila. Uz nju je bila sestra Lidija - također prekrasna žena s puno iskustva koja mi je puno pomogla!
    Dobila sam i epiduralnu i to bez ikakvih problema!
    Nakon poroda su me smjestili u predrađaonicu jer na odjelu nije bilo mjesta. Tamo sam bila 2 dana i i upoznala sve te sestre - tamo nisu sestre s odjela - uglavnom, znam da se ponavljam , ali zaista ne znam koja je bila pristupačnija i spremnija pomoći.
    Kad su me prebacili na odjel, onda sam se uvjerila da nažalost sestre s odjela nisu baš tako dobre. Čast izuzetcima!
    Uglavnom, puno hvala svima iz Vinogradske što su mi porod i boravak u bolnici učinili koliko-toliko bezbolnim i da mi je sve ostalo u lijepom sjećanju!
    I meni su bile ista doktorica i babica, i stvarno su odlicne...Znaci, ipak nije samo slucajno sve bilo tako odlicno s njihove strane!!

  32. #132
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Danas bila na prvoj kontroli u Vinogradskoj (38. tjedan).
    Iako je sve bilo brzo, moram reći da su svi bili jako ljubazni! i baš mi se čini da će sve biti super tamo!

    Nalaz mi je F=x/2, portio omekšana, CC uloživ do unutarnjeg ušća, sekrecija sluzava. Kontrola za tjedan dana.
    Dr. Herman je rekao da je sve OK i da će beba brzo!!!!
    S obzirom da mi je termin 17.2. to brzo me malo iznenadilo pa nisam uspjela pitati šta znači to F =x/2...... otvorenost....pretpostavljam?! dva prsta??? Jel to puno? :?
    Sutra se moram javiti svom ginekologu, ali ne mogu čekati da mi on to protumači!!!
    Jel mi može netko pomoći???!

    Hvala!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Neroslava prvotno napisa
    Ja sam u Vinogradskoj provela puna 3 tjedna i, ko što sam spomenula, jako sam zadovoljna i sestrama, i doktorima, i sestrama za bebe, pedijatricom, ukratko svime viđenim, a u 3 tjedna sam imala dovoljno vremena vidjet i upoznat odjel.
    Žao mi je bilo koga tko je u bilo kojoj bolnici imao loše iskustvo, ali u vezi ove priče nije mi baš jasno:
    Citiraj J_a prvotno napisa
    Ja sam u 3mj rodila u vinogradskoj i bilo mi je koma. Dosla sam otvorena 10cm sa odlicnim trudovima,sve idealno dok nisam usla u radjaonu. Kakav plan poroda? Kjukali su me ljekovima kak su htjeli, htjeli su ubrzat porod, busili vodenjak, 3 babice su mi skakale po trbuhu,2 puta me rezali, derale se na mene dok nisu vidjele da beba procjenjena na 3600 ima 4200. Onda sam ja iz njihovih medjusobnih razgovora skuzila da mi posteljica nije cijela, nisu smatrale da meni to treba rec, brzo izbacile muza,anestezija... Mjesec i pol nisam mogola normalno hodat zbog 20ak savova.
    Ako si došla sasvim otvorena, a dotad ti nije samostalno puknuo vodenjak, kako bi inače rodila da ti ga nisu prokinuli? I čime su te kljukali? Ako si došla sasvim otvorena, drip i epiduralna otpadaju... ?
    da nakon dugo vremena odgovorim, iako sam bila 10cm tvorena pitali su me zelim li epi, dbila, onda su mi dali nesto "protiv bolova"d čeg sam samo pvraćala, vodenjak mi je probusen u 7h a rodila sam u pol 2 tako da smatram da bi mi bilo lakše da sam hodala još 2 sata a ne bila prisiljena ležat probušenog vodenjaka jer bi se i beba lakše spustila i trudovi ne bi bili toliko bolni

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    8

    Početno

    [quote="

    da nakon dugo vremena odgovorim, iako sam bila 10cm tvorena pitali su me zelim li epi, dbila, onda su mi dali nesto "protiv bolova"d čeg sam samo pvraćala, vodenjak mi je probusen u 7h a rodila sam u pol 2 tako da smatram da bi mi bilo lakše da sam hodala još 2 sata a ne bila prisiljena ležat probušenog vodenjaka jer bi se i beba lakše spustila i trudovi ne bi bili toliko bolni[/quote]

    i da, dali su mi i drip da "ubrzaju"

  35. #135
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Neroslava prvotno napisa
    Ako si došla sasvim otvorena, a dotad ti nije samostalno puknuo vodenjak, kako bi inače rodila da ti ga nisu prokinuli?
    Normalno, možda bi malo duže trajalo ali dijete se može roditi u vodenjaku, ja osobno poznajem dva dječaka koja su došla na svijet u vodenjaku.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Ovdje sam se odlučila javiti samo zato što sam vidjela ime ove teme.Jako je lijepo što neki smatraju da toj bolnici treba dati same riječi hvale..
    Ja samo i ovdje želim ukazati da to nisu zaslužili,a neću ponovo pisati zašto,pošto postoji tema koju sam otvorila vezano uz to.Nadam se da će sve buduće majke koje namjeravaju ići u to rodilište prethodno pročitati i moju temu pod naslovom "Kako smo dobili i izgubili anđela-kritika Vinogradske"-samo zbog toga da znaju gdje idu.I s čim imaju posla.Da ne dođu tamo nespremne.
    Tu temu sam i pokrenula prvenstveno zbog toga.
    Lijepi pozdrav svima i želim vam puno sreće u tom rodilištu...

  37. #137
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Eto i moja šogica rodila prije par dana u Vinogradskoj, carskim ali iako je sve oko toga proslo ok, veli da bebe stalno nadohranjuju i da ih jako rijetko donose te da kratko ostaju s mamama...


    frida editirala dio koji nije u skladu sa pravilima foruma

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    rijetko s mamama? :shock: :shock:
    ja sam tamo rodila, nismo imali odmora ni sekunde, jer bebe su dolazile (ako se ne varam) ujutro rano prije vizite, pa nakon vizite opet dođu i budu sve do ručka oko 12-13, pa nakon ručka dodju pa odlaze kada je vrijeme posjeta (oko 16), pa ih nakon posjeta vraćaju do večere koja je koliko se sjćam oko 19..i onda dolaze i budu s mamama sve do 22-23 sata...pa ujutro sve ispočetka, budjenje oko pola 6 i sve u krug...to je bilo prije godinu dana i malo više pa se možda nešto primijenilo...

  39. #139
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marka99 prvotno napisa
    rijetko s mamama? :shock: :shock:
    ja sam tamo rodila, nismo imali odmora ni sekunde, jer bebe su dolazile (ako se ne varam) ujutro rano prije vizite, pa nakon vizite opet dođu i budu sve do ručka oko 12-13, pa nakon ručka dodju pa odlaze kada je vrijeme posjeta (oko 16), pa ih nakon posjeta vraćaju do večere koja je koliko se sjćam oko 19..i onda dolaze i budu s mamama sve do 22-23 sata...pa ujutro sve ispočetka, budjenje oko pola 6 i sve u krug...to je bilo prije godinu dana i malo više pa se možda nešto primijenilo...
    Nije, sve je isto.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Sve je isto, uključujući i nadohranu. Moja mala je svaki put spavala ko top kad bi je doveli, prvi put sam je pupteno dojila tek kad smo došli doma. Na tome bi možda mogli malo poraditi.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Sve je isto, uključujući i nadohranu. Moja mala je svaki put spavala ko top kad bi je doveli, prvi put sam je pupteno dojila tek kad smo došli doma. Na tome bi možda mogli malo poraditi.
    pošteno, ne pupteno

  42. #142
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    totalno OT: Mrvna, super ti je fotka u avataru

  43. #143
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    mi smo našu princezu rodili u vinogradskoj 29.01.o.g.

    kao i svugdje i tamo rade različiti ljudi no većina ih je izvrsna ...

    dr. mi je na pregledu 40+3 predložio inducirani porod na koji ja baš i nisam bila spremna no sumnjao je da bi se plodna voda mogla zazeleniti ... nakon razgovora sa suprugom odlučili smo se na inducirani, otišli po stvari, na kavu i vratila se u bolnicu ...
    s obzirom da ricinus nije djelovao nakon prospavane noći i vizite otpraćena 8) sam do rađaone ... suprug je već bio u čekaonici ... kako od trudova nije bilo niti T porod je induciran od samog početka (bila sam otvorena 2 cm) s dripom, vodenjak prekinut nakon cca 20-ak minuta (i da, plodna voda je počela zeleniti, tako je da odluka bila ispravna) ... iako mi je to drugi porod, nije bilo lako ... drip učini svoje + injekcije protiv bolova + injekcije za otvaranje ... ogromna, ali ogromna pomoć mi je bio suprug ... nakon samo 4 sata dripa + ručno otvaranje, izgon je krenuo, da nije bilo babice Blaženke, doktorica bi me izrezala uzduž i poprijeko, no Blaženka nije dala ... u rađaoni je bila jedna prekrasna mlada sestra (ne znam joj ime, no često je u kosi nosila špancisu s plavom mašnom) koja je mi je pokušala pomoći kako god je znala ... malena je stigla stavili su mi je odmah na prsa ... za sat vremena su me vratili na odjel, sestra mi je odmah ponudila da mi pomogne (ako želim) oko tuširanja, čim sam se vratila s tuširanja donijeli su mi malenu ...
    bebe su zaista jako često tokom dana donošene (tako je bili kad sam i prvi puta radila, prije deset godina) i ostavljaju ih po par sati ... moja je sikila svaki puta kada bi ju donijeli ... nisam imala utisak da ih često sami hrane ...

    većima sestara koje su s bebama su predivne ... pogotovo sestra Zila ... zaista imaju i strpljenja i živaca :D ... sestre koje su zadužene za rodilje, korektne su i hoće pomoći ... jedino što mi je išlo na nerve je nervoza pred vizitu ... ne znam da li je tako i u ostalim bolnicama, no toga se sjećam još s prvog poroda ...

    ono što se jako popravilo je čistoća u tuš kabinama i na wc-u :D

    da ponovo rađam, izabrala bih ponovo vinogradsku i tražila babicu Blaženku i supruga uz sebe

  44. #144
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    mi smo našu princezu rodili u vinogradskoj 29.01.o.g.

    kao i svugdje i tamo rade različiti ljudi no većina ih je izvrsna ...

    dr. mi je na pregledu 40+3 predložio inducirani porod na koji ja baš i nisam bila spremna no sumnjao je da bi se plodna voda mogla zazeleniti ... nakon razgovora sa suprugom odlučili smo se na inducirani, otišli po stvari, na kavu i vratila se u bolnicu ...
    s obzirom da ricinus nije djelovao nakon prospavane noći i vizite otpraćena 8) sam do rađaone ... suprug je već bio u čekaonici ... kako od trudova nije bilo niti T porod je induciran od samog početka (bila sam otvorena 2 cm) s dripom, vodenjak prekinut nakon cca 20-ak minuta (i da, plodna voda je počela zeleniti, tako je da odluka bila ispravna) ... iako mi je to drugi porod, nije bilo lako ... drip učini svoje + injekcije protiv bolova + injekcije za otvaranje ... ogromna, ali ogromna pomoć mi je bio suprug ... nakon samo 4 sata dripa + ručno otvaranje, izgon je krenuo, da nije bilo babice Blaženke, doktorica bi me izrezala uzduž i poprijeko, no Blaženka nije dala ... u rađaoni je bila jedna prekrasna mlada sestra (ne znam joj ime, no često je u kosi nosila špancisu s plavom mašnom) koja je mi je pokušala pomoći kako god je znala ... malena je stigla stavili su mi je odmah na prsa ... za sat vremena su me vratili na odjel, sestra mi je odmah ponudila da mi pomogne (ako želim) oko tuširanja, čim sam se vratila s tuširanja donijeli su mi malenu ...
    bebe su zaista jako često tokom dana donošene (tako je bili kad sam i prvi puta radila, prije deset godina) i ostavljaju ih po par sati ... moja je sikila svaki puta kada bi ju donijeli ... nisam imala utisak da ih često sami hrane ...

    većima sestara koje su s bebama su predivne ... pogotovo sestra Zila ... zaista imaju i strpljenja i živaca :D ... sestre koje su zadužene za rodilje, korektne su i hoće pomoći ... jedino što mi je išlo na nerve je nervoza pred vizitu ... ne znam da li je tako i u ostalim bolnicama, no toga se sjećam još s prvog poroda ...

    ono što se jako popravilo je čistoća u tuš kabinama i na wc-u :D

    da ponovo rađam, izabrala bih ponovo vinogradsku i tražila babicu Blaženku i supruga uz sebe

  45. #145

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    jel mi moze netko reci kakva je situacija sada po ljeti.. posto su po 4 zene u sobi, jel se skapava od vrucine ili su nabavili klime?? Cula sam neku pricu da svaka soba ima klima uredaj, pa mi je u to tesko povjerovat...

  46. #146
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Klime su u sobama imali još prije godinu dana kad sam ja tamo ležala. Samo se treba potrefiti da su ti normalne cimerice, pa da se dogovorite oko klime kad bebači nisu s vama (jedino kaj ti je to kratko, jer bebe donose puno puta na dan po sat ili dva, a ako neka od mama i beba taj dan idu doma, onda joj bebicu ostave od jutra s njom )

  47. #147
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    dal ima koja cura iskustva sa sestrom Vesnom na porodu? dal radi epiziotomiju rutinski ili ipak ne?

  48. #148
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    Mene zanima da li prave probleme ako se prema adresi stanovanja ne pripada toj bolnici???

    Ja bih inace trebala roditi u Petrovoj (prema adresi), ali mi se tamo ne ide...

    I da li je netko od vas cura donirao maticne stanice za Zakladu Ana Rukavinau toj bolnici?

  49. #149
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Prije godinu dana me nitko nije pitao odakle sam i kud spadam, mislim da je i dalje tako.

  50. #150
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj silvy prvotno napisa
    Mene zanima da li prave probleme ako se prema adresi stanovanja ne pripada toj bolnici???

    Ja bih inace trebala roditi u Petrovoj (prema adresi), ali mi se tamo ne ide...

    I da li je netko od vas cura donirao maticne stanice za Zakladu Ana Rukavinau toj bolnici?
    Znam da je offtopic...ali ja sam mislila da D.Selo pripada pod Merkur :/ Samnom su u rodilištu ležale žene iz D. Sela. A ja sam iz Sesveta i spadam pod Merkur, pa mi je nekako logično da i D.Selo spada pod Merkur. :/

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •