Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 100

Tema: postroj se - ko je vadio osmice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno postroj se - ko je vadio osmice

    Donje.....Pravim mini istrazivanje da vidim koliki je procenat patio i koliko, nakon vadjena...Pa da vidim imam li ja snage za to...
    Gornja sam izvadila davno, ali sam se za donje naslusala takvih horora.....da...ne znam...

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja izvadila jednu donju u 8-om mjesecu 2006. godine!!
    nije tako strasno bolilo, ali se poslije ful zakompliciralo!
    rekli su mi da ce mi lice vjerojatno biti oteceno, a meni pocelo sve vise i vise i vise oticati!!
    nakon 3 dana sam nazvala stom. fakultet gdje su mi i izvadili zub kirurskim putem i oni su mi rekli da odmah dodjem!
    naravno, rana se upalila i ugnjojila, pa su mi to morali stiskati van, a konac kojim su mi zasili ranu je bio precvrsto stegnut, pa su mi jedan sav prerezali!
    dobila sam antibiotik i nakon par dana je bilo vise-manje sve ok!

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja. jednu "obično", drugu dok još nije izrasla, na živo. dobila 3 injekcije - nisu djelovale .

    preživjela.

  4. #4
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Izvadla sam sve osmice, to su jedini zubi koje nemam i ne žalim za njima.
    Probleme sam imala samo sa jednim, zubarka mi ga je slomila pa sam morala ići na operaciju da izvadim korjen
    Operacija opće nije bolila za razliku od vađena

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    ninet ja nisam izvadila nijednu i još uvijek ne namjeravam (iako imam rtg snimku i preporuku zubarice da to učinim "što prije")
    Previše sam se naslušala horor-priča, izgleda.

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ne kužim... zašto treba vaditi osmice ako su zdrave???

    (+ ispravak: izvadila sam ukupno 3 komada ).

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Konjic, BIH
    Postovi
    466

    Početno

    nisam do sada vadila, mada je jedna onako sumnjiva, ali kad se sjetim patnji kroz koje sam prolazila dok su izbijale, odugovlacit cu sa vadjenjem dok god budem mogla :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ja sam vadila jednu gornju osmicu prije 4 godine. Vađenje nije boljelo, ali kad je prestala djelovati anestezja :shock: ... Treba pripremiti led i Voltarene.
    Čeka me vađenje donjih jer mi se često upaljuje zubno meso i grlo. :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Izvadila sva cetri jer su kako je moj zubar lijepo rekao -rasli su mi iz usiju (mala celjust, veliki zubi). Ne sjecam se toga kao traumaticnog iskustva, vise me bolilo to sto sam stalno imala ranice na sluznici dok ih nisam izvadila. Mislim da je to traumaticnije bilo mom zubaru koji je stalno kukao kako su sva cetri potpuno zdrava 8)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mojima je trebalo 30 g da izrastu.... i boljelo je dok su rasli jer i meni rasti iz usiju. U rastu su se pokvarile i ja ih nemam razloga vise drzati u glavi...Upravo sad me boli meso oko jedne i uho....Ha se smiri - reci cu im zbogom. Imam snimke, korijenje je OK, nije rastrkano, valjda mi se nece iskomplikovati u mislu da mi klijestima povuce i zlijezde iz vrata.... :shock:

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    koliko gresaka........edit mi dajte!

  12. #12
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    moja osmica je bila skroz zdrava, ali sam ju po preporuci stomatologa vadila jer mi je "guzvala" druge zube!!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ne kužim... zašto treba vaditi osmice ako su zdrave???
    Zato što npr. stoje sasvim nakrivo, ne mogu izbiti i povremeno stvaraju upale i jake bolove.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Kod mene je korijen osmice bio zaglavljen izmedju korjenova sedmice, tako da zub nije mogao van, a uzasno me je bolilo, tako da sam morala na operaciju. Ne pitaj kako je bilo .

    Ne brini, za cas ce ti ga izvaditi.

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Vadila sve i sve je bilo operacija, jer zbog uske čeljusti nisu ni izbile van. Lupam se u glavu što to nisam napravila čim mi je rečeno jer sam zbog tih osmica poništila sve pozitivne efekte aparatića za zube koji su se u osnovnoj bili krasno ispravili - imam obje jedinice koje mi strše van (mala čeljust), a ne da mi se sad u 37.-moj opet aparatić fiksni. A nisam to radila jer mi je bilo prpa od riječi "operacija" i jer mi nisu ugradili "sense of urgency" kao ima vremena i jer mi nisu rekli što će mi se dogodit - da će mi se zubi lagano opet iskrivit. To se mora vadit ako su zubi nagruvani, inače u starijim danima slijedi paradontoza.

    Ja inače prilično dobre zube i u pravilu se ne kvare se, pa mi ih nije nimalo žao, žao mi je što ih nisam vadila prije. I inače me zubi ne bole (kuc-kuc) - jedan mi se skoro raspao u ustima jer je unutra bio istrunuo, nisam ni osjetila. Nakon toga ipak idem jednom godišnje na kontrolu jer se ne mogu pouzdat da će mi bol bit znak.

    Dakle, čula svašta - te bolilo tako da si morao lupat glavom u zid od bolova, te nateklo lice. Istina je da ipak svakog drugačije svaki "organ" boli. Ja imam sreće sa zubima - ništa nije bolilo, a "operacija" znači da ti malo zareže meso prije nego što počne vadit. Neugodno mi je bilo koliko je neugodno vađenje zuba s anestezijom - više oni zvuci i ono kako ti se glava miče - šalio se jedan moj frend, čovječe, mislio sam ode i vilica van. To sam radila kod dr. Štambuka. Nikakvih komplikacija - mislim da sam vadila dva po dva, ali se ne sjećam.

    Moja poruka: svakako odi na to ako su ti preporučili, čim prije . Meni je taaako žao što sam s tim čekala, a bezveze.

  16. #16
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    osmice??? pa ja još ni gornje sedmice nemam :shock:

  17. #17
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Svi su u glavi, a procitavsi ove price, nadam se da ce tamo jos duuugo i ostati

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Curke, nije vam to baš nešto što se bira, tipa ja bi - ja ne bi. Ako treba vadit zbog konstrukcije čeljusti, preporuku daje ortodont. Ali, kad je da - go for it. Bez toga samo problemi. Zdravi ljudi, normalno velikih čeljusti, ne moraju vadit osmice, kao što se ne moraju vadit slijepa crijeva i krajnici, ako čovjek nema s tim problema.

  19. #19
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Ja ne znam gdje su moji zapeli.
    Skoro 33 godine, a samo jedan izrastao :?

  20. #20
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Mene pate osmice na desnoj strani i baš se ovih dana spremam na razgovor kod stomatologa, pa da vidimo, što i kako dalje.

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Još ohrabrenja ljudima koji se misle - bi - ne bi. Napraviš rtg sliku čeljusti pa vidiš kako to izgleda dole. Ove moje osmice su stajale pod kutom od 45 i doslovnu gurale sve druge zube, možete mislit koja je to bila sila kad su mi u roku od tipa 3-4 godine toga guranja odpozdadi ponovno počele lijeve jedinice izlazit prema vani. I sad, za to riješit da bude kao prije nego što su te osmice počele iznutra gurat te druge zube, bi trebala izvadit jedinicu (da, da) i nosit fiksni. Zato - van s osmicama, ako liječnik kaže da je to potrebno, budite pametnije i hrabrije nego što sam ja bila. Ma, shvatite to kao bilo koju drugu liječničku preporuku - ako slijepo crijevo mora van, isto vam ne bi dali da se promišljate. Je da je usporedba malo čudna i slijepo crijevo je akutna stvar, ali ove osmice koje nemaju mjesta za probiti isto mogu sasvim lijepo dugoročno napravit pravi kraval - izazvat paradontozu, a da ne govorim kako je bezveze imat zube koji strše. A ta operacija, u usporedbi s time da sad kupujem aparatić za zube od 2000 EUR, pa da ga nosim 3-4 godine, svaku malo zatežem (koji su to tek bolovi znaju oni koji nose aparatić), vadim jedinice i hodam s tim "cirkusom" u vilici... Mislim, jel' stvarno nakon ovog opisa mislite da je strašno izvadit te zube? Nadam se da ne .

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Plus se ti nagruvani zubi mogu češće kvarit jer se ne može dobro održavati zubna higijena, ni konac nije super stvar - meni je jednom ostao djelić i izazvao upalu... Trebalo bi s onim zubobranom, ali sve je to zafrkancija. Dakle, u jednoj dugoročnoj perspektivi - zubi van, ako kaže liječnik ortodont.

  23. #23
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Sve cetiri - odjednom. S 22. g.

  24. #24
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    vadila jednu mjesec i nešto nakon majina rođenja. bilo mi je ful gadno jer je stajala poprečno i rasla u vilicu tako da je radio oralni kirurg. strašno u svemu je to šta sam plus svega patila od krvavih ragada i nisam smjela ni pogledat dalje od lekadola

  25. #25
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Ja ne znam gdje su moji zapeli.
    Skoro 33 godine, a samo jedan izrastao :?
    Kao što rekoj ja još ni gornje sedmice nemam, kamoli osmice i punih 30 godina :?

  26. #26
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    isti problem- mala vilica, veliki zubi. zbog gornjih sam nosila fiksni aparatic, a donje sam vadila u horor-prici gde su obe imale koren nekako iskrivljen da se to na snimku nije videlo. posledica: prilikom vadjenja obe su pukle, potom operacijom izvadjene, a vadjenjem jedne osmice okrnjena mi je i sedmica... sve to uradio mi je hirurg koji vazi za big name u svom poslu i moj je rodjak... na pitanje koliko se to cesto desava odgovorio mi je sa 'otprilike jednom godisnje'. e, pa , ja sam mu ispucala bonus za naredne dve godine. ali, uradila bih to i ranije da sprecim bolove, upale desni i krivljenje zuba.
    znam da te nisam ohrabrila, ali ovo je ziva istina. tebi sretno i uradi kako moras!

  27. #27
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Izvadila sam dvije, a sve si mislim da ispukam i preostale dvije. Moja zubarica kaže da su to zubi koji služe samo smetanju.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam dvije izvadila, dvije su jos tu. (jedna popravljena, jedna-nadam se-zdrava) Moja zubarka kaze da ih je nepotrebno dirati ako su ok. Drugi je par cipela sto se osmice jako cesto i brzo pokvare. Jedan od dva zuba koja sam ja vadila nije bio jos ni izrastao skroz, a vec je bio pokvaren. :/

  29. #29
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Ja vadila donju, korijen rasao ukrivo, a prijetila je mogućnost i da će puknuti prilikom vađenja.

    Obzirom da je moja tadašnja zubarka znala koliko sam isfrustrirana od zubara, odmah mi je preporučila operaciju.

    Bilo me strah više nego roditi, ali prošlo je super. Dobila sam dvije mrcinske (mislim, jake) injekcije koje su mi umrtvile pola lica sve do naveče.

    Vađenje nisam osjetila, zub je pukao, ali to nije bio problem, jer je bolnica opremljena aparaturom i asistencijom i sve je bilo sanirano u dvije minute, rana sašivena (znači, nema rupe), krv usisana i puštena sam van bez onih tuferića u ustima...

    Meni iskustvo odlično, ako se za tako nešto može reći da je odlično.

  30. #30
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    vadila 3 (cetvrte nije bilo )
    pilila se kost da bi se doslo do nje. da nisam, lupala bi u sedmicu koja bi strulila pa ispala a ova bi trula izrasla na mjesto sedmice.
    mala celjust.
    bila sam 4. srednje/prva godina faxa.

    nije toliko bolilo, ali zvuk....ko da mi netko busi mozak.

    i kasnije sam bila sva naotecena, izgledala sam ko onaj iz gooniesa

  31. #31
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    jel netko zna gdje se (osim u perkovčevoj) može napraviti ortopan? tamo je uvijek gužva (plus kaj je prostor klaustrofobičan :/ ).

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    jel netko zna gdje se (osim u perkovčevoj) može napraviti ortopan? tamo je uvijek gužva (plus kaj je prostor klaustrofobičan
    Ja ga baš napravila prije tjedan dana u Švarcovoj. Došla oko pola 5 (poslije posla), bila samo jedna žena prije mene, potrošila tamo sve skupa 15ak minuta :D

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    jel netko zna gdje se (osim u perkovčevoj) može napraviti ortopan? tamo je uvijek gužva (plus kaj je prostor klaustrofobičan :/ ).
    ima i privatno u, mislim da je to krajiška. 100kn - gotovo za 2min!

    inače, na temu 8-ica. moje rastu od uha prema naprijed, vodoravno... i tuku u 7-mice... ali skroz pod mesom...

  34. #34
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ma ja ga plaćam. bio je u perkovčevoj 50 kuna, a u karlovcu 30 :? ...

    možda odem u švarcovu. hvala.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    jel netko zna gdje se (osim u perkovčevoj) može napraviti ortopan? tamo je uvijek gužva (plus kaj je prostor klaustrofobičan :/ ).
    U DZ Centar, Runjaninova.
    Nisam čekala ni minute.

  36. #36
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    vadio mm, ali pbolje da ne pricak kako je bilo.

    meni nikad (jos) nisu izrasle.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja imala problema sa infekcijama 8-dole (napola izraslo vec ima 15 god.) Zubar me posl'o kod hirurga - ovaj slik'o i veli mi da to bolje da ne vadim jer je zivac plitko a korjen duboko tako da ga moze ostetiti tokom operacije. U mom slucaju bi 'kolateralna' komplikacija bila da mi donja polovina jedne strane lica bude nepomicna barem pola godine.

    Ja sam rekla - hvala na upozorenju i odustala. Od tad se vise nikad nije inficiralo a proslo je 5 godina!!

  38. #38
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    I ja se javljam za statistiku.
    Operacija uz piljenje i svrdlanje nije bila traumatična, ali poslije me boliloooooo.

  39. #39
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    gornje bez problema, samo injekcija i poslije me nije bolilo niti krvarilo.
    donji sam izvadila jedan, 7 šavova, 2 injekcije, nakon toga deset dana najbolji frend mi je bio voltaren rapid. želudac mi je patio....
    još dugo nisam mogla jesti normalno.
    sad sam trudna i voltaren ne dolazi u obzir, tako da oklijevam. a trebala bi izvaditi još taj četvrti...
    ribam ga kao luda nekoliko puta na dan samo da ne zaboli i pravim se da ne vidim da mi sve donje zube gura u jednu stranu

  40. #40
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ajoj koja za mene bolna tema
    izvadila sve četri a zašto jer su rasle pokvarene,da još zub ne bi ni
    izbio a već je bio pokvaren

    šta se tiče boli tu nisam mjerodavna jer sam alergična na lokalnu anesteziju i sve radim "naživo",da ne boli boli ali zasada sam preživila
    i srečom nije mi se nikada ništa iskompliciralo

  41. #41
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Jedan sam izvadila (donji) pod lokalnom anestezijom, i zvukovi, svrdlanje, itd. su bili OCAJNI! Mislim da sam si umislila da me bolilo od svega sto sam cula. Zub jos nije bio potpuno izasao (19g). Poslije me bolilo toliko da se nisam mogla nasmijati mjesec dana. Bas me mesarski zubar obradio.

    Tri godine poslije toga rijesila sam se (na preporuku ortodonta) i ostala tri umnjaka. Pod opcom anestezijom. Kad je sve skupa popustilo, nije bas bilo predivno, ali sam se puno brze oporavila. Jedini bed je bio ispijanje svih onih shake-ova jer nisam mogla nikakvu krutu hranu.

  42. #42
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Evo za statistiku:
    Izvadila sva četiri prije nego što su izrasli, sve pod lokalnom anestezijom u razmacima od par mjeseci. Prvi kojeg su izvadili je bio nagore smješten i najduže je trajao oporavak, i meni su Voltareni rapid 10 dana bili najbolji prijatelji. Izvadila sam ih po preporuci ortodonta i nakon toga mi je izvađena još i donja jedinica i postavljen fiksni aparatić jer su mi zubi bili totalno zgužvani. Sad, nakon 5 godina, situacija je opet ista kao na početku-nemam pojma od čega se sad gužvaju?!
    Ipak, bojim se da ih nisam izvadila tada da bi prave muke tek slijedile jer su sve četiri rasle vodoravno pod sedmice.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja sam izvadila sve osmice prije 12 godina, mala celjust a veliki zubi, sve su bile zdrave a vadila sam ih zbog ortodoncije. Gornje su isle lakse nego donje ali mi ni jedno vadjenje nije predstavljalo problem niti me je naknadno boljelo. Problem se javio u 6 mjesecu trudnoce kad je korjen jedne osmice (dolje desno) probio kroz zubno meso van!! U vadjenu prije 12 godina je ostao taj jedan korjen i tijelo ga je tek u trudnoci pokusalo izbacit. To mi je trauma do kraja zivota, alat koji se koristio u vadjenju korjena necu ni spominjat a bol danima nakon anestezije skoro pa nepodnosljiva. Sve se lijepo inficiralo jer su desni u trudnoci hiper osjetljive i morala sam svaki dan na ciscenje i tako 2 tjedna. Uzas.

  44. #44
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Izvadila sam donje osmice i lijevu gornju (donje u istom danu, gornju nakon par tjedana). Btw, nisam ja vadila nego doktori Prije desetak godina. Donji nisu bolili uopće. Da, moguće je jer je zubar imao izuzetno spretan potez i sigurnu ruku, dok je gornju vadila ženska koja se više bojala zahvata od mene pa su joj kliješta par puta proklizavala po mojim zubima dok nije uhvatila zub kak spada i povukla ga. Ali avaj nije imala dovoljno snage pa je pukao i tako me mrcvarila sat vremena i tako sam ja plakala.... ups, trebal bih ohrabrivati a ne plašiti No, preostala je još gornja desna osmica koju se spremam ovih dana otići izvaditi jer su mi čeljusti prekratke i žulja me, povremeno se ugrizem za obraz a i nezgodno je očistiti baš taj ćošak i to me najviše smeta.
    Eh da, nakon vađenja donjih krvarila sam možda još desetak minuta, dok sam nakon vađenja gornje bila par dana na tabletama protiv bolova i u stanju transa i želje da zadavim dotičnu stomatologinju grrrr

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Da popravim malo sliku Vadila donju osmicu i bilo mi skroz ok. Malo je čudan osjećaj jer osjećaš da doktor (a bio je neki dvometraš) čupa i vuče tako da ti povlači glavu ali nije ništa bolilo nakon operacije apsolutno ništa. Nisam uzela nijedan lijek protiv bolova jer mi nije trebao.
    Sretno!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    ne da mi se čitati sve po redu, ali što se tiče privatnog ortopana ima u Ilici i to Ilica 15 otprilike, košta oko 120 kunića, bio MM nedavno i to ušao ravno s ulice (znači, nema gužve)..

    inače bol poroda je prekrila koprena zaborava dočim je iskustvo vađenja osmice još uvijek svježe, a dogodilo se prije cca 5 godina..

    prije ulaska u ordinaciju dobiju se one plastične vrećice za noge, a poradi sterilnosti..ja sam pola sata nakon zahvata usred grada skužila da nešto šuška..to su bile te vrećice s kojima sam hodala sva jadna i slomljena i nikakva jer sam se toliko izbezumila da sam na njih skroz zaboravila..još su mi dali led da mi splasne oteklina, a zaledili su vodu u kirurškoj rukavici tako da sam s tim vrećicama i smrznutom rukom teturala po gradu

    imala jedno pet šavova na čeljusti i rokala po voltarenima dobrih tjedan dana nakon dok se sve to nije malo upristojilo..

  47. #47
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa
    Jedan sam izvadila (donji) pod lokalnom anestezijom, i zvukovi, svrdlanje, itd. su bili OCAJNI! Mislim da sam si umislila da me bolilo od svega sto sam cula. Zub jos nije bio potpuno izasao (19g). Poslije me bolilo toliko da se nisam mogla nasmijati mjesec dana. Bas me mesarski zubar obradio.

    Tri godine poslije toga rijesila sam se (na preporuku ortodonta) i ostala tri umnjaka. Pod opcom anestezijom. Kad je sve skupa popustilo, nije bas bilo predivno, ali sam se puno brze oporavila. Jedini bed je bio ispijanje svih onih shake-ova jer nisam mogla nikakvu krutu hranu.
    molin te gdje si to pod općom radila da li u Splitu ako jesi gdje
    ja imam 5-6 korjena za izvaditi ali pošto sam alergična na lokalnu
    nikako da se odlučim

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Sofke, suze mi idu od smijeha, sorry, ali mogu te zamislit u vrecicama kako gazas gradom.........

  49. #49
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    eto i ja se prijavljujem,vadili mi donju osmicu uz dvije lokalne,taj cas nista nije bolilo al kad je injekcija pustila tjedan dana sam bila na lekadolima od ujutro do navecer,bilo mi je koma

  50. #50
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ortopan, runjaninova, 15 minuta, 75 kuna...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •