Stranica 15 od 16 PrviPrvi ... 513141516 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 768

Tema: Kolica za blizance

  1. #701

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    U zagrebu smo. Kolica preko njuskala (necu jos, za sad samo pratim cijene, ima ih i ok su cijenom), as kak uhvatim u magic baby ili negdje. Necu kupovati nova kolica jer mislim da mi se ne stvarno ne isplati, bolje da se odvezem i pogledam negdje kolica pa ak su ok dam cca 1500 kn, nego da dajem za nova skoro 4tis. Deca ce bit skromna
    Dustera isto ima na njuskalu dosta, pogledaj pa se lako zaletis pogledat ih kod nekog. Ima ih cak i skoro skroz novih po ok cijeni
    našla sam nekakva kolica ali nemoaju košare pa neznam kako dječicu voziti po rođenju

  2. #702
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Sybila,
    Mislim da si dobro odlučila. Iz iskustva ti govorim.
    Dobro, uvelike ovisi o godišnjem dobu kad se bebe rode koliko ćete setati. Moje cure su rođene u 11 mj i prva tri mjeseca nismo nikad predugo bili u šetnji. Šetali smo uglavnom svaki dan, ali dok jedu svaka tri sata nemaš ti puno vremena za biti vani. Prvo dok ih nahranis, pa obuces, pa se jedno pokaka, ili bljucne, pa iz početka...ha, ha, ha, nije da vas plasim, to su sve čari roditeljstva sa blizancima. Na kraju malo prošetas i već moraš doma zbog hranjenja.
    Mi imamo Cosatto kolica Supa Dupa. To je kao McLaren Techno, samo po mom mišljenju nekvalitetnija. Ali meni su bila prekrasna i muž je morao u Slo po njih. Imamo 14 mj i još nas dobro služe. Za male bebe imaju skoro ležeći položaj, i one se vole voziti u njima.
    Eto, da ponovno rodim blizance opet bi kupila takav tip kolica. Prolaze svugdje, i kad se skupe jako su mala.
    Jaja smo posudili.

  3. #703
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Žuška - ne moraju biti klasicne kosare kao one kod dustera, dok se mogu spustiti u (skoro) skroz lezeci, to je ok. I imaju dodatni jastuk za glavicu novorodjenceta. Koja su to kolica, stavi link?

    S_iva - hvala na savjetu! Termin mi je 5.8. (Imam jos staza za odguliti ) tak da mislim da bude taman za ljeto i jesen, a na zimu ce vec biti malo ojacani i moci cu ih dobro obuci pa se time vodim. Ja sam slucajno naletjela danas na neki uber popust u baby centru za maxi cosi pebble jaja - 30%, otisla i kupila. To nam je prva kupljena stvar. Koliko sam shvatila, popusti su jako rijetko izna 20% pa nisam htjela riskirati, na dvije as sam ustedjela skoro 800 kn. Izlozbeni primjerak, ali sasvim je ok, pregledala, garancija je naravno tu i sve. Ne stanu nam bas u auto ali planiramo kupiti veci pa onda ajde ok mislim, stala bi, al moramo siceve naprijed vise povuci, a mi smo visoki i komotni ljudi
    nemamo nikoga za posudbu nazalost
    Posljednje uređivanje od Sybila : 27.01.2017. at 00:11

  4. #704

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Žuška - ne moraju biti klasicne kosare kao one kod dustera, dok se mogu spustiti u (skoro) skroz lezeci, to je ok. I imaju dodatni jastuk za glavicu novorodjenceta. Koja su to kolica, stavi link?

    S_iva - hvala na savjetu! Termin mi je 5.8. (Imam jos staza za odguliti ) tak da mislim da bude taman za ljeto i jesen, a na zimu ce vec biti malo ojacani i moci cu ih dobro obuci pa se time vodim. Ja sam slucajno naletjela danas na neki uber popust u baby centru za maxi cosi pebble jaja - 30%, otisla i kupila. To nam je prva kupljena stvar. Koliko sam shvatila, popusti su jako rijetko izna 20% pa nisam htjela riskirati, na dvije as sam ustedjela skoro 800 kn. Izlozbeni primjerak, ali sasvim je ok, pregledala, garancija je naravno tu i sve. Ne stanu nam bas u auto ali planiramo kupiti veci pa onda ajde ok mislim, stala bi, al moramo siceve naprijed vise povuci, a mi smo visoki i komotni ljudi
    nemamo nikoga za posudbu nazalost
    http://en.pegperego.com/baby/pliko-mini-twin

  5. #705
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Žuška - pa izgledaju super kolica! Jako slicna ovima kaj sam ja izabrala. Mozes ih koristiti od rodjenja vidim, spuste se skoro skroz

  6. #706
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Sybila vidim da ćete vi kupiti Maclaren a bit će ljetne bebe- mene najviše muci jedna stvar- kako ćeš ljeti zaštititi bebe u tim kolicima? Hoćeš ih vezati onim pojasevima? Ne mogu se oteti dojmu da su bebe blizanci premali za to- imam Maclaren kolica za jednu bebu pa znam o čemu pričam.
    Moja frendica je imala ta za blizance od rođenja ali oni su rođeni u 2. mjesecu i prvih par mjeseci su se vozili u onim zimskim vrećama pa ih nije trebalo vezati i bili su zaštićeni.

    Pliz i ako je netko imao iskustva sa Maclaren i ljetnim bebama da to podijeli sa mnom, ja se jos dvoumim

  7. #707

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Žuška - pa izgledaju super kolica! Jako slicna ovima kaj sam ja izabrala. Mozes ih koristiti od rodjenja vidim, spuste se skoro skroz
    ali zašto se meni čini da o nisu stabilna kolica za dječicu tj bebe i nihova leđa

  8. #708
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Gabi - imaju onu zastitu za noge i mislim ih vezati. Iako...te mi je stvari sad malo i nemoguce planirati i zapravo se vodim time da cemo se snaci ak krenem analizirati sve...nikud necu stici snasla se i moja mama usred rata, snac cu se i ja sada. Kuzim da nisu svi jednako optimisticni i "opusteni"

  9. #709
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Dobro, ja malo previše analiziram valjda zapravo sam ja odlučila uzeti Maclaren ali su me onda drugi isprepadali s tim kako ću tako male bebe vezati onim velikim pojasevima, kako ću ih zaštititi od sunca i tako to.

  10. #710
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Male bebe od mjesec-dva nisam ni vezala, tad su imale 3-4 kg i nisu se uopće micale. Kako ih polegnes, tako ostanu i zaspu.
    Kad postanu zivahnije bez problema ih vezes sa pojasevima. Isto kao i u jajetu. Naravno, u jajetu se vežu pojasevima od prvog dana.

  11. #711
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    E da, za kolica koja kupujete na internetu raspitajte se ima li servis u Hr.
    Mi upravo imamo kvar na Cosatto kolicima, kupili smo iz u Sloveniji, a trenutno najbliži servis je u Slovačkoj!!!
    Dobili bismo slom živaca da nemamo rezervna naslijeđena McLaren koja su nam kod bake na moru i koja trenutno koristimo.

  12. #712
    giulia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    63

    Početno

    Vec dva mjeseca analiziram sva postojeca twin kolica i jos ih nisam kupila
    Svaka imaju nesto za i nesto protiv...
    Najprije sam eliminirala vlakic.
    To mi se nikako ne svidja.
    Potom su ispala iz igre ona koja nemaju potpuno ravni polozaj i kosare koje se mogu vaditi jer ce mi one sluziti kao krevetic prvih par mjeseci dok budemo putovali na vise dana do rodbine koja je sva van naseg mjesta stanovanja.
    Na kraju sam ipak svela knjigu na dva slova i dvojba je bila
    - Bugaboo Donkey Twin i
    - Tako Jumper Duo 3u1
    Bugaboo su dosta skupa, ali da su u tu cijenu ukljucene autosjedalice ipak bi ih uzela jer mislim da su najbolja ovako mislim da cu ipak uzeti Tako Jumper Duo 3u1jer zadovoljavaju najvise uvjeta iako im je mana sto su najsira.
    Nama roditeljima ce biti problem sirina, ali ako trazimo nesto pozitivno bebama ce biti najkomotnije
    Eto sve sam lijepo rasclanila jos da ih konacno i narucim prije nego rodim...

  13. #713
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ima li kod nas ova kolica http://www.pikolin.si/hr/blagovne-zn...rice&view=list

    Znam da ih ima u Slo, kupili su poznati. Mogu se i košare i AS uzeti s njima.

  14. #714
    giulia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    63

    Početno

    Citajuci razne oglase cini mi se da kolica uopce nisu potrebna - u svakom oglasu pise - kao nova, jako malo koristena -
    Posljednje uređivanje od giulia : 10.02.2017. at 04:09

  15. #715
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj giulia prvotno napisa Vidi poruku
    Citajuci razne oglase cini mi se da kolica uopce nisu potrebna - u svakom oglasu pise - kao nova, jako malo koristena -
    To sam i ja primijetila ali, negdje je netko napisao "to su nam bila dodatna kolica", mislim da se o tome radi ponekad. a u ostatku slucajeva lazu, sta ce drugo

  16. #716
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Evo da se javim povratno kupljena maclaren kolica, polovna, za 40% originalne cijene. U stvarno jako dobrom stanju, neki dijelovi cak nisu raspakirani, sluzila su kao kolica kod bake i djeda kako sam shvatila. Bas sam ih upecala
    Rastavila, sastavila, vozila po stanu, muz bio skeptican oko vrata, ali prolaze s cca 20cm lufta. Imaju lijepe seat linere, a kad sam im cijenu pogledala, skoro pala sa stolice - 260 ili 310 kn /kom kod nas u trgovini! Na ebayu su po 20 dolara isti takvi.
    Jedino nam u auto ne stanu nikako. Nekako smo ugurali as, ali kolica nema sanse. Sad kupujemo novi auto, koji nam ja bih rekla fakat treba jer mi se nije toliko svidjela ideja da je jedna beba na suvozackom, a druga iza nje, a jos kolica ne stanu nikako (ne bi stala niti ne-kisobran kolica).
    Gabi, sto si ti na kraju odlucila?

  17. #717
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Mi smo kupili bugaboo donkey i to smo upecali da bolje nismo mogli- Baby centar je imao jedan izložbeni primjerak, kao stari model koji ima kraće kroviće od ovih ful novih modela i ispustene gume od stajanja u dućanu i koštala su nas sa svim dijelovima cca 5000 kn. Inače su nova preko 10000 kn a na njuškalu se prodaju za 6-7000 kn rabljena. Uglavnom ja prezadovoljna iako ih jos nisam vidjela uživo jer sam u bolnici

    I super za maclarenice, super ste prošli

  18. #718
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Uuu stvarno ste odlicno prosli!

  19. #719

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Ajde da i ovdje ostavim traga....
    Mi se vozimo u TFK Twinner Twist Duo. Kolica smo kupili preko njuškala, rabljena, nisu bila puno koristena (zaista, u oglasima uglavnom pise da su kolica malo korištena), ali ih zato mi od početka maksimalno koristimo.
    Kupili smo komplet s košarama i do 6 mjeseci smo ih tako vozili. Košare su manje od onih za jedno dijete, ali dovoljno velike, čvrste, bebe su zaštićene. Mi smo šetali svaki dan, barem jednom dnevno. Omela bi nas eventualno kiša ili gusta magla. Čak i po najnižim temperaturama, dečke bismo lijepo zamotali u dekice i spavali bi po dva sata u šetnji.
    Od šestog mjeseca prebacili smo ih u sportski dio. Još uvijek vole zadrijemati u kolicima. Čitala sam da se sportski ne može skroz dignuti....a ne znam, meni je u redu i dovoljno ovako uzdignuto...ne sjede ko u raketi nego komotno. Moji se ne bune. Sjedala su široka i udobna.
    Kolica su zapravo super jer imaju velike gumene kotače (mogu se pumpati, a i probušiti, naša je suprug dvaput otpao, ali mi idemo po šumama i gorama). Mi ispred kuće imamo kamenčiće i s njima bez frke vozimo. Super se okreću, može ih se voziti jednom rukom (a drugom npr pričati na mobitel ili jesti kroasan :D )
    Jedini je minus što su velika pa ih je nezgodno stavljati u auto, ali to je tako s kolicima za blizance. Imala sam i za prvo dijete velika kolica i praktički su mi jednako mjesta zauzimala u haubi.
    Uz njih smo dobili i adaptere za autosjedalice maxi cosi, ali ih nismo nikad koristili na taj način, nismo imali potrebe jer smo svugdje vozili košare koje se lako montiraju. Isto tako imamo i prečku za sportski dio, ali sam ju skinula jer mi je lakše staviti ih u kolica bez nje.
    Uglavnom, kolica su super, baš ih maksimalno koristimo.
    Prije mjesec dana (dečki sad imaju 10 mjeseci) kupili smo kišobranku Brevi B Twin (mislim da se tako zove). Isto njuškalo, dobro očuvana, ma vidi se to iz slika, a meni par reckica tu i tamo ne smeta, ogrebat ću ih i ja. Uzeli smo ju za grad. Lakše stanu u auto, lakša su sama po sebi, dovoljno čvrsta jer je konstrukcija aluminijska, naslon se ne spušta skroz, ali dovoljno da odspavaju ako smo u šetnji, ne drndaju....za asfalt super, ali za zahtjevnije terene nisu. Da nemam pred kućom teren kakav imam, vjerojatno bih sada koristila samo kisobranku.
    Eto, možda moj osvrt nekome pomogne.
    I da, ako imate bebe koje se ne žele voziti, nije do vas. Moja prva se nije dala u kolica, a njih dvojica obožavaju vožnju.

  20. #720

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Drage mame trebam pomoc. Trudna sam s blizancima i gledam koja kolica kupiti. Svidaju mi se Pegperego kisobran kolica za blizance ali favorit su mi Cosatto To & Fro Duo. E sad zanima me mize li se u Hrvatskoj kupiti Cosatto kolica jer nigdje ih nisam nasla. I ako ima netko iskustva sa Cosatto kolicima i skroz malom bebicama kako to funkcionira u kisobran kolicima? I sto mislite jesu li bolja opcija Cosatto ili Peg perego s obzirom da imam osjecaj da kod peg perega kolica ne idu do kraja u nulti polozaj. Ispricavam se na dugackom postu. Puno hvala na bilo kakvoj informaciji.

  21. #721

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Cosatto sam i ja gledala, ali kod nas ih nemaš gdje kupiti. Možeš ih naručiti npr za samueljohnston.com , sa Amazona ili sa cosattovih službenih stranica...ali je poštarina poprilična. Vjerojatno ih ima i neki njemački web shop, njihova poštarina bude razumnija.
    Čine mi se super, pogotovo jer imaju košaru, a zapravo su kišobranka. I dizajn im je super.
    Ako negdje nađeš, javi gdje/što/kako!

  22. #722
    Jopac avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav svima
    Posljednje uređivanje od Jopac : 26.10.2017. at 09:02

  23. #723

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    6

    Početno

    koliko koristite kolica zapravo? Vidim da u oglasima svi navode da su malo korištena. Imam 4.5 godišnjaka s kojim nisam skoro uopće koristila kolica. U vrtiću ih nismo imali gdje ostaviti tako da smo ga nosili u tobolcu/klokanici non stop. Brzo je prohodao i bio dosta spretan tako da smo s 1.5 godina većinu išli pješice. Kad je imao 2 kolica smo slučajno zaboravili kod bake i dede i od onda ih više nismo niti koristili.

    Sad čekam blizance i mislim si uzeti obična kolica i klokanicu i tako ih naizmjenično voziti/nositi.

  24. #724
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Svaki dan prelazim po 9 km u njima.
    Koristim ih puno presli smo s maclarena na tfk.
    Ljudi u oglasniku lazu

  25. #725

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    6

    Početno

    tnx Sybila!
    Znači treba uzeti kolica za 2. Malo me brinulo kretanje s njima, npr. prilikom ulaska u dućan, jel mogu proći kroz one rampe na ulazima? Bus/tramvaj?
    Jesu bolja ona gdje bebe sjede jedna pored druge ili jedna ispred druge (ova mi se čine uža).

    I još jedno pitanje. Gledam ponudu kod nas, većina ne dođe s košarama, koliko vidim. Npr. gledam Cosatto Supa Dupa (https://www.cosatto.com/shop/pushchairs/supa-dupa) - samo se spusti naslon tako da su bebe na ravnom. Moje bebe bi trebale biti zimske, ne znam jesu dovoljno zaštićena ta kolica. S prvim sam imala peg perego pliko, došla je košara, jaje i sjedaći dio.

  26. #726

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Ja sam ih puno, puno, stvarno puno koristila (već sam pisala ranije na temi). Tfk su nam bila prva (prodala sam ih). U košarama su bili 6 mjeseci, vozili smo se dvaput dnevno. Sada za jaslice imamo brevi b flexy (stoje nam u jaslicama, dovodimo ih u 6.30 pa već oko 8 malo odspavaju u kolicima). Za doma tj. auto imamo maclaren twin triumph, kupljena polovna, ali u super stanju. Ta najmanje i koristimo jer dečki sad već puno hodaju (sad su godinu i po).
    Najbolja su mi bila tfk i ne mogu ih prežaliti za lokalne šetnje jer su najlakša za vožnju i najudobnija za djecu i spavanac (iako su najveća pa time i zauzimaju najviše mjesta kod kuće, u autu....zato smo ih i prodali otkad se dečki manje voze).
    Brevi su odlična, čvrsta aluminijska konstrukcija, lako ih je gurati i naslon se može dovoljno spustiti za spavanac (ali ne do kraja). U njih mogu i manje bebe (od nekog 8. mjeseca, ja ranije ne bih).
    Maclaren su najmanja i najlakša, najmanje mjesta zauzimaju. Super su za veću djecu, ali za manje od godinu i po definitivno nisu.

    Pa ako mogu komentirati Cossato i Maclaren (twin techno) od rođenja.....meni je to preotvoreno za male bebe...ajde još od 6.mjeseca, ali prije toga, pogotovo ako su bebe male i zimske...ja ne bih.
    Ima Cossato i kolica s košarama (super izgledaju), a Maclaren ima košare za twin techno (možda su i one navlake dovoljne, ne znam).

    Mene sada zanima kad djeca mogu voziti one ride-a-bike bicikle bez pedala? Zna li netko? Moja starija je na to krenula s neke tri godine, ali mislim da to može i prije. Što vam se čini? je li s dvije godine prerano?

  27. #727

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    2

    Početno

    helou mame blizanaca, sto mislite o kolicima peg perego book for two?

  28. #728

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    upitnik29, mi imamo tfk i vozali smo ih u tim kolicima od rođenja. Naslon se spusti u nulti položaj i to je to. Košare nismo kupovali iako ima za kupiti jer smo mislili da ih kao male bebe ionako nećemo voditi u duže šetnje. I moji su zimske bebe, rođeni u listopadu i nikad im hladno nije bilo u kolicima jer smo kupili debele mekane zimske vreće, spavali su u njima kao 2 tople knedlice
    Naša kolica prolaze svuda - lift, dućani, tramvaj (niskopodni), još nismo bili u situaciji da smo preširoki za neka vrata. Razmišljali smo i o vlakić kolicima ali ona nam po duljini ne bi stala u lift.

  29. #729

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Zizoo, mi smo razmišljali o PP Book for two kolicima ali smo odustali kad sam probala voziti PP kolica za 1 bebu od frendice. Kolica su bila teško upravljiva, kao da su vukla na jednu stranu pa smo odustali jer me bilo strah da će s dvoje beba biti još teže.

  30. #730

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    6

    Početno

    samo da javim da smo se odlučili za Maclaren, jer su najmanja i najlakša, a živimo na trećem katu bez lifta pa ću ih morati ostavljati u biciklarni gdje baš i nema mjesta. Kad se rode bebe i isprobamo ih javim kakva su, ali za sada kada ih vozim prazna čine se super!
    hvala na savjetima!

  31. #731

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Upitnik, bez lifta ste? Ufff, onda bolje što lakša i jednostavnija kolica
    Ne znam dal ste razmišljali i o nosiljkama? Mi trenutno kombiniramo kolica i nosiljke jer se moja curka baš ne voli voziti u kolicima, a sad kad su stariji i dečko šizne kad vidi da nju dižemo a njega ne.

  32. #732
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Dugo nema nikoga, ali pokusat cu. Da li postoje kolica za blizance odvojiva? I ima li itko iskustva s time?

  33. #733

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Rominka!!!!! )))))))
    Ajme meni koje veselje!!!

    Postoje odvojiva, cula sam za njih, odnosno postoje neka koja se mogu spojiti. Javim ti kad nadjem

  34. #734
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska draga, molim te info ako nadjes. Ne znam uopce odakle krenuti. Sve sto nalazim je Kina i imaju savrsena rjesenja - naravno. Kuzim da mi kolica moraju biti lagana, sto uza....ako imas jos koji tip na sto paziti, pliiiz udijeli

  35. #735
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Pratim[emoji16]

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  36. #736
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Pak jeste i vi poceli, ha moj je odmah pitao rastavljaju li kolica da svak svoga moze uzeti i otici usvome smjeru ako zatreba. I tad su krenuli upitnici.

  37. #737
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Pak jeste i vi poceli, ha moj je odmah pitao rastavljaju li kolica da svak svoga moze uzeti i otici usvome smjeru ako zatreba. I tad su krenuli upitnici.
    Koja dobra fora!

    Offt. Da sam bila pametnija dok su moji sinovi bili mali, tako nešto bih i ja kupila (dobna razlika godinu dana).
    Sretno u potrazi...

  38. #738
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Peterlin, to je inžinjerski pristup problemu nisam razmisljala o tome dok se mm nije zapitao.

  39. #739
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Probaj guglalti stroller conector.


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  40. #740
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Ja imam 2 para od D pa mi ne trebaju odvojiva ali mi treba nešto dovoljno usko da prođe kroz vrata i da ide po svim terenima.
    Kako je moj sin zavolio kolica tek tamo pred 1.rođendan ne daju mi se neki veliki novci u slučaju da se nastavi tradicija

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  41. #741
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Rominka, prijateljica koja je imala 2 djece u kratkom razmaku (doslovce jedno za drugim) je nabavila kolica u kojima su djeca jedno iznad drugoga, a ne pored. Rekla je da ju je to spasilo. Zamisli samo kad dodjes s duplima na blagajnu u ducanu...

  42. #742

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Ja sam imala McLaren lagana relatvno uska na žalost neodvojiva. Vezano za ljubav prema kolicima kriteriji i tolerancija na proteste se s blizancima i sl. drastično mijenjaju

  43. #743
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Rominka, prijateljica koja je imala 2 djece u kratkom razmaku (doslovce jedno za drugim) je nabavila kolica u kojima su djeca jedno iznad drugoga, a ne pored. Rekla je da ju je to spasilo. Zamisli samo kad dodjes s duplima na blagajnu u ducanu...
    ovo mozda nije lose za razmisliti. Hvala

  44. #744

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Vlakic kolica su fora opcija, ali su dugacka, nama recimo nisu u lift stala. Mi i dalje koristimo tfk kolica, prolazimo kroz sva vrata, stanemo u lift i sto je najvaznije, ultra su lako upravljiva. Imaju velike, cvrste straznje gume i to je ono na sto svakako treba pripaziti jer malci brzo otezaju, a tu su i dodatne stvari koje uvijek natrpas. Ja sam znala u shopping, cak i veci shopping s bebama, pa bi sve fino natrpala u donji pretinac. I dalje ih mogu jednom rukom voziti kad zatreba.
    Uz kolica smo koristili i nosiljke i to je bilo najelegantnije rjesenje kad smo se razdvajali.
    I da, ako ti nije bas zelja za skroz novim stvarima, probaj naci rabljena ali top kolica. Mi smo nasa 1800 kn platili, a kostala bi nas oko 5000 kn nova. Nazalost nikad ne znas da li ce bebe uopce biti za kolica, moja curka ih je mjesecima odbijala, samo je nosiljka dolazila u obzir. Kolica su joj postala ok tek kad smo naslone uspravili.

  45. #745
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Vlakic kolica su fora opcija, ali su dugacka, nama recimo nisu u lift stala. Mi i dalje koristimo tfk kolica, prolazimo kroz sva vrata, stanemo u lift i sto je najvaznije, ultra su lako upravljiva. Imaju velike, cvrste straznje gume i to je ono na sto svakako treba pripaziti jer malci brzo otezaju, a tu su i dodatne stvari koje uvijek natrpas. Ja sam znala u shopping, cak i veci shopping s bebama, pa bi sve fino natrpala u donji pretinac. I dalje ih mogu jednom rukom voziti kad zatreba.
    Uz kolica smo koristili i nosiljke i to je bilo najelegantnije rjesenje kad smo se razdvajali.
    I da, ako ti nije bas zelja za skroz novim stvarima, probaj naci rabljena ali top kolica. Mi smo nasa 1800 kn platili, a kostala bi nas oko 5000 kn nova. Nazalost nikad ne znas da li ce bebe uopce biti za kolica, moja curka ih je mjesecima odbijala, samo je nosiljka dolazila u obzir. Kolica su joj postala ok tek kad smo naslone uspravili.
    Biska jeste koristili i košare? Nama je termin početkom 4.mj i razmišljam da li bi uzeli ili ne

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  46. #746
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Pak, to i nas muci. Proljetne bebice - sto zapravo treba uzimati a bez cega se moze proci, odnosno sto nam nece sluziti.
    Biska, razmisljamo o polovnim definitivno. Ono sto bi uzimali novo su sjedalice za auto, to me nekako strah kupovati polovno pa ako imate kakav trick za autosjedalice pisite.

  47. #747
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Pak, to i nas muci. Proljetne bebice - sto zapravo treba uzimati a bez cega se moze proci, odnosno sto nam nece sluziti.
    Biska, razmisljamo o polovnim definitivno. Ono sto bi uzimali novo su sjedalice za auto, to me nekako strah kupovati polovno pa ako imate kakav trick za autosjedalice pisite.
    A ovisi o bebama. Meni je nekako draže da su u košarama jer sportski dio zahtjeva vezanje a sa tako malima to mi nikako ne paše. Vjv sam i zbog starijeg malo sumnjičava. Ova tfk mi izgledaju baš ok. Na njih ide jaje od maxi Cosi. Taman jedno imamo od prije pa samo treba jedno kupiti

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  48. #748

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Nismo uzimali kosare, samo debele zimske vrece u sportski dio i uvijek su bebeki bili topli ko peciva. Spusta se naslon u skroz vodoravan polozaj.

  49. #749

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Rominka, mi smo jaja posudili i ona su uvijek bila u autu, ali sve to ima pluseve i minuse.
    Da sam u proljece rodila sigurno bi stavljala jaja na kolica.
    I opcenito, na kolicima me smetalo sto nemaju opciju zakretanja da mogu okrenuti bebe prema sebi ili prema naprijed, radi sunca koje ih je bas znalo smetat. Imala sam ja ona zastitna platna iz dm-a ali to je bilo puno petljanja nizasto

  50. #750

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    12

    Početno

    Evo da se i ja javim. Vec tjednima surfam za kolica za blizance i obisla sam sajam Beba i trudnica. Imala sam neke uvijete koje sam htjela da zadovolje kolica(gume od pjene, da nisu presiroka, da su lagana, svjetlija boja...) Nakon svih savjeta i mozganja dopala su mi se I candy iz razloga sto su najmanja, a djeca kod voznje nisu jedno preko drugog, nego jedan iznad drugog, sto mi je bilo super. Moj dragi inginjer ih je uspio s lakocom prekopcat i slozit tako da su uzivo stvarno ispala odlican izbor. Sokirala me naime cijena, jer sa auto sjedalicam i svim ostalim opcijama kostala bi okk 15 000 kn. Cak je i mm komentirao da to ne dolazi u obzir. Onda sam se bacila u surfanje i pronasla Tako Laret u bez boji. Sve sto mi treba imaju, i ako uzmem sve adaptere, autosjedalice isofix baze i kosare sve za blizance kostat ce me oko 9500 kn. Kako ni to nije bas povoljno odlucili smo ulozit vise u kolica a ostale stvari cemo ili napravit sami ili uzeti povoljnije. Djeca trebaju doci u proljece pa smatram da ce mo ih dosta voziti a onda ce se valjda i isplatiti. Kasnije cemo ih prodati. Znam da je post malo poduzi ali se nadam da ce pomoci svima kojj su se dvoumili kao i ja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •