Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 337

Tema: Kontaktne lece

  1. #1
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Kontaktne lece

    Nisam nosila kontaktne lece od trudnoce, znaci 4 godine. U trudnoci mi je bilo jako komotno nositi naocale, pa sam se navikla.

    Jucer sam bila kod oftamologa u sklopu godisnjeg pregleda, i rekla mi je da je za mene preporucljivije nositi lece nego naocale.

    Imam astigmatizam i dioptriju -5 i -4,75, s time da mi se dioptrija vrlo malo pogorsala na jednom oku nakon trudnoce i dojenja, a na drugom je vec godinama ista; no dioptrija je ista kao i prosle godine.

    Znam da bi bilo zgodno nositi opet lece, i radi Erin koja se voli baviti mojim naocalama (uspjela je jedno staklo oguliti na naocalama koje sam kupila prosle godine, a to jedno staklo kosta 150 Eura - zapravo mi je isplativije u Hrvatskoj promijeniti oba stakla nego u Italiji jedno (u Hrvatskoj mi kazu da ne mogu promijeniti samo jedno staklo jer da ne bi bilo istovjetno drugome ?!).

    Medjutim, kad sam ja zadnji puta nosila lece, smjela sam nositi (zbog astigmatizma) samo polutvrde. Recimo da mi je to bilo relativno komotno, samo sam morala jako paziti da ne zaspem s njima (drugo jutro bi slijedila obvezatna upala oka).

    Radnica u Gethaldusu mi je rekla da sada postoje i meke lece za astigmatizam.

    Ima li ih netko? Mozete li mi preporuciti kakav link? Kakve su za navikavanje?

    Radi se o tome da me nova stakla kostaju preko 1000 Kn a lece su 900 Kn (ne znam da li su mi to rekli za meke ili za polutvrde), a trebala bih uzeti i jedno i drugo (zamijeniti ogrebano staklo + uzeti i kontaktne lece s novom dioptrijom) pa bih htjela donijeti informiranu odluku o tome sto da uzmem.

    Vi koje ste nosile lece pa napravile pauzu, kako vam je bilo ponovo nositi lece nakon pauze?
    Kako vam je nositi lece po ljeti?
    Ja (zivim na moru i idem 2x na dan na kupanje) sam ionako ljeti uvijek s naocalama jer mi je na plazi jednostavnije ici bez naocala u vodu nego na plazi skidati lece.
    Kako sad to funkcionira s tim "novim" lecama?

  2. #2
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Molim moderatora da premjesti na Zdravlje odraslih.

  3. #3
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno Re: Kontaktne lece

    Astigmatizam nemam, pa ti ne znam ništa o tome, ali

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Vi koje ste nosile lece pa napravile pauzu, kako vam je bilo ponovo nositi lece nakon pauze?
    na meke leće se ne moraš navikavati (1. put kad sam ih dobila, navikavala sam se možda 2-3 dana, više iz predostrožnosti).

    Kako vam je nositi lece po ljeti?
    Fenomenalno, osim što ih ujutro moram staviti i navečer skinuti. Još jedan davež uz pranje zubiju

    na plazi skidati lece.
    :shock: Zašto bi ih skidala? Meni su baš leće praktičnije jer s naočalama ne mogu u more, pa ne vidim dobro. Meke leće su apsolutno praktične i nekomplicirane, ja ni ne znam da imam nešto u oku, niti me to na bilo koji način ograničava. Mislim da bi trebalo podići spomenik izumitelju leća, tko god da to bio!

  4. #4
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Berlinka, slažem se sa svime, jedino kaj nisam pokušala biti na plaži s njima.
    Ti se i kupaš sa lećama? Jel roniš? Jel te smeta sol?
    Pitam tako da znam za ovo ljeto...

  5. #5
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ja ih ne nosim već duuuuugo, nije mi se više dalo zezati sa silnim kopanjem po očima , ali meni je sa tvrdim lećama dioptrija ostajala ista, dok je sa mekima ponovno krenula nagore, kao i sa naočalama. Meke su naravno puno ugodnije za nošenje, ali kod njih mi je uvijek smetalo to što su veće od šarenice, pa se dosta vide (ne da se tvrde ne vide, one su pak manje od šarenice). Jedino što sa svim vrstama imaš isti osjećaj kad ti nešto upadne u oko, jao, jao, to više ne želim iskusiti... Uglavnom, ne vjerujem da ću se opet odlučiti za leće jednog dana, za mene osobno nisu baš nešto.

  6. #6
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Ja moram priznati da meni dioptrija stoji sa lećama, a sa naočalama mi je konstantno rasla. Iskreno, ja sam se preporodila sa lećama,

  7. #7
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    I ja sam se raskomotila u trudnoći, skinula leće i hop u naočale. A sad se grozim ponovnog navikavanja na polutvrde. Istina, sa njima dioptrija stoji, sa svime ostalim se kvari. Ali sve si mislim, da ću probati sa mekima, užasavam se onog žuljanja kod navikakvanja...a i što Teddy kaže, kad ti nešto upadne u oko, ajme meni.

    Ali sve u svemu, leće su puuuuuuuuno ugodnije i jednostavno bolje od naočala. Sa naočalama imam ograničeno vidno polje, sa lećama ne. Osjećam se nekako slobodnije s lećama.

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam prije tridesetikusur godina nosila tvrde leće. tada su dolazile iz amerike. i bile su odlične. nakon par godina - došle su neke druge. dobila sam takvu upalu očiju - da danima nisam ništa vidjela. kao da mi je netko stavio staklenu prašinu pod kapke.

    nakon toga sam prešla na mekane leće. pa su me izbezumljivale tekućine koje nisu prale, pa posudice koje su puštale tekućinu... jer tada nije bilo onih jednodnevnih.

    i onda sam se definitivno vratila na naočale. kad ostarite - dioptrija više ne raste .

    povremeno bih rado stavila leće, ali kad se sjetim navikavanja... :shock: ...

    p.s. ja plivam s naočalama. i poslije ih operem.

  9. #9
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Evo i mene.. Ja imam astigmatizam i -4 i nosim meke leće već preko 10 godina, probala sam razne, raznih proizvođača, raznih vrsta. Na kraju se opredjelih za jednokratne. Ujutro stavim, navećer bacim u kantu za smeće. Nema tekućina, prtljanja, nema opasnosti od infekcija... Katkad zaspim s njima jer zaboravim- kad se probudim malo su mi suhe oči, ali s kapima to riješim i pičim dalje. S njima plivam, ronim (ja sam ekstremista pa čak i gledam pod vodom s njima
    Uglavnom milina - bolje od toga su samo zdrave oči

  10. #10
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    sun, koliko koštaju te jednokratne?

  11. #11
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    38 eura za mjesec dana

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    znači oko 3400 kn za godinu dana...

    hm... ak si kupim leće samo za izlaske - mogao bi mi jedan paketić potrajati nekih četri-pet godina...

  13. #13
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    hm, sad ću ja kao iskusna optičarka (jesam, jesam-nije da nisam) dati svoj savjet
    S obzirom na diptriju koju imaš, danas stvarno možeš nabaviti super leće, meke, da s njima super vidiš i da su ti ugodne. Kad imaš vremena prošeći po Zg optikama, ponuda je velika, pogotovo u Ilici, nemoj se ograničiti samo na Ghetaldus, nisu skuplje kod privatnika a imaš veći izbor.
    A za naočale ti je bolje da promjeniš oba stakla (vjerojatno plastika) jer se stvarno može dogoditi da novo ne bude isto kao ono koje ne mjenjaš- nažalost ton boje antirefleksnog sloja koji se obavezno stavlja na minus leće (naoćalne leće, ne one u oku) nije uvijek isti čak ni kod istog proizvođaća.
    i da, definitivno se to isplati u Hrvatskoj, što se optike tiče (naočale sunčane i dioptrijeske, leće, otopine..) puno smo jeftiniji nego ostale Europske države!
    sigurno! Znam to jer mi je dolazilo masu turista, naših koji rade vani , tijekom godišnjih i naručivalo naoćale, leće...

  14. #14
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj SNOOPY prvotno napisa
    Berlinka, slažem se sa svime, jedino kaj nisam pokušala biti na plaži s njima.
    Ti se i kupaš sa lećama? Jel roniš? Jel te smeta sol?
    Pitam tako da znam za ovo ljeto...
    Snoopy, nisam dobila obavijest o odgovoru na temu, pa mi je promaklo tvoje pitanje. Ja se kupam s lećama i ronim, ali zatvorenih očiju. Nije mi bilo ugodno gledati pod morem ni kad nisam imala leće. U tom slučaju je možda ipak potrebna maska. Inače, uz svo oduševljenje lećama moram spomenuti da sam imala jednom leće proizvođača koji mi nije odgovarao. Bile su, što kaže TeddyBearz, veće od šarenice i lako bi se spekljale i ispale. Vratila sam se B&L i kao da nemam dioptriju.

  15. #15
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    I moje su veće od šarenica, ali možda milimetar, dva. I stvarno moram priznati da nikad nisam imala problema. Nosim ih već 9 godina i u tih 9 godina, možda su mi svega tri-četiri puta "pobjegle" ispod kapka, ali i to zato kaj sam ih nosila jako dugo i već su bile skoro suhe. Moje su zamjenske, mijenjam ih svaka dva mjeseca. Definitivno, preporodila sam se!

  16. #16
    lelica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    94

    Početno Lece

    U King Crosu imas talijanski ducan sa lecama, imaju povoljne cijene.
    Mekane lece koje traju mjesec dana kostaju 190 kuna. Dobijes ih sest u pakiranju dakle za 6 mjeseci.
    Njihova velika prednost je sto ne iritiraju oci jer ih brzo zamijenis novima, manja je opasnost od upale oka a ako je izgubis neces se zbog toga zabrinjavati i imas uvijek u pricuvi.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    ja se nakon poroda nisam više uspjela naviknuti na polutvrde leće, a nosila sam ih prije toga godinama bez problema.dioptrija mi je -7,5 na oba oka i sad nosim mekane leće.naočale baš ne volim jer se ne osjećam ugodno.
    leće nosim i na moru,kupam se,stvarno mi ne smetaju.
    jedino mi je žao zbog tih polutvrdih što ih ne mogu više nositi jer mi je dioptrija ipak stagnirala u tom razdoblju,a otkad sam ih prestala nositi opet je porasla i to za čak dvije dioptrije

  18. #18
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    Zanimaju me ove leće kaj se nose mjesec dana - trwebam li imati sa sobom povijest bolesti ako ih želim kupiti?Vewć 11 godina nosim tvrde leće,ali me u zadnje vrijeme dosta smetaju i žuljaju,na momente mi se na desno oko zamuti vid.Bila na Rebru prije 2 mj,doktor rekao da je sve ok,i nek se držim tvrdih zbog dioptrije -9.Nisam pametna kaj da napravim..

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    nosim već dugo meke leće, koje mijenjam svakih cca pola godine do godinu dana (tako se i preporuča). sama primijetim ukoliko se na leći pojave sitna oštećenja, tad je vrijeme za nove. koštaju 500 kn obje. s njima sve radim normalno, kupam se na moru, čak i ronim (s maskom), iako pazim da mi baš ne uđe morska voda u oko (a pazim i pri tuširanju da mi ne uđe slatka, iako se ništa još nijednom kad je ušla nije dogodilo ništa s lećama). skidam ih prije spavanja, iako mi se tisuću puta dogodilo da sam znala zaspati s njima, ili popodne pridrijemati par sati, i opet - nikad zbog toga nisam imala nikakvih problema.

  20. #20
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    nosim već dugo meke leće, koje mijenjam svakih cca pola godine do godinu dana (tako se i preporuča).
    k2007, imas li i astigmatizam?

    Ja se jos nisam odlucila sto cu i da li cu ih ponovo uzeti. :/

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno Re: Kontaktne lece

    Citiraj Elly prvotno napisa
    .
    Radnica u Gethaldusu mi je rekla da sada postoje i meke lece za astigmatizam.
    MM je u petak kupio sebi nove lece i kaze da mu je rekla zena u optici da sad imaju lece za astgimatizam koje su izvana meke a iznutra tvrde. Tako nesto. On ima dioptriju preko 6 i uzeo si je neke jako propusne za kisik i super su mu. Zaspao u njima i oci su mu bile kao da nije nosio nista. Preporodile su mu se oči otkad ih je uzeo... BTW. vidio je da se moze i naruciti preko interneta i puno je jeftinije. Ako hoces pitat cu ga.

  22. #22
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Kontaktne lece

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    BTW. vidio je da se moze i naruciti preko interneta i puno je jeftinije. Ako hoces pitat cu ga.
    Pitaj, molim te. Thnx.

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    postoje i meke za astigmatizam, tzv torične leće, mogu se naručiti i preko neta...
    inače su dosta skuplje od običnih mekih...
    ja imam astigmatizam, ali mali, pa nosim obične meke leće i ok su mi...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno Re: Kontaktne lece

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Pitaj, molim te. Thnx.
    Probaj njih nazvati, to je proizvodjac pa mozda tu bude jeftinije.
    www.kontaktne-lece.net

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj k2007 prvotno napisa
    nosim već dugo meke leće, koje mijenjam svakih cca pola godine do godinu dana (tako se i preporuča).
    k2007, imas li i astigmatizam?

    Ja se jos nisam odlucila sto cu i da li cu ih ponovo uzeti. :/
    nemam. imam minus, koji mi se povećavao prilično naglo. otkad nosim leće nema nikakvih promjena (iako neki tvrde bolje naočale, ali kod mene je sasvim obrnuto i naočale nosim samo kad mislim zadrijemati uz tv, ili od kupaonice do kreveta kad već skinem leće)

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja imam astigmaizam i nosim naocale. Pokjusala sam u par navrata sa mekim, polutvrdim i tvrcim lecama i nisam uspjela:
    Meke: imala sam uzasne glavobolje jer nisu uspjeli postici vodljivost koja mom mozgu treba sa mekin lecama.
    polutvrde i tvrde mi smetaju: boli zulja ... pokusavala sam 4 sedmice i odustala.

    Moja prijateljica nosi meke lece a ne vidi sa njima ni upola kao ja (sa mekim) pa nema problema sa glavoboljama.

  27. #27
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Samo da se pohvalim, vratila sam se s godišnjeg i mogu vam reći da mi je ovaj godišnji bio predivan, uz čist i bistar pogled sa lećama! Kupala sam se s njima i osjećaj je fenomenalan, jer nisam morala škiljiti!

  28. #28
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj SNOOPY prvotno napisa
    Samo da se pohvalim, vratila sam se s godišnjeg i mogu vam reći da mi je ovaj godišnji bio predivan, uz čist i bistar pogled sa lećama! Kupala sam se s njima i osjećaj je fenomenalan, jer nisam morala škiljiti!
    Super! Živjele leće

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Imam pitanje, kako se određuje koliko se određene leće nose. Dobila sam Aquavision, rekla mi je dokica da mijenjam svaki mjesec. Kopam po netu , i vidi da iste leće ljudi različito nose. Na stranicama proizvođaća i distributera , ništa ne piše. Ne razumijem sa čime to ima veze.

    BTW nakon što sam 4 mjeseca muku mučila sa polutvrdima, meke su raj

  30. #30
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    valjda imaju rok trajanja? ja sam npr. lece od istog proizvodjaca isprobala one sto se nose 1 god, pa onda one sto traju po tri mjeseca i sad nosim ove sto se mjenjaju svako dva mjeseca. iskreno, nisam ni trazila di im pise rok trajanja ali one se stvarno istrose nakon tih 3mj/2mj ili koliko vec traju....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    na kutijici piše rok trajanja paketa, a ne koliko je trajanje nakon što ih otvoriš
    a valjda su mjesečne. Ove probne što sam imala koje su 14 dana, nakon 14 dana su iste kao prvi dan, ništa me ne smeta , niti se mute.

    Što znači da se istroše, kako to vidite?

  32. #32
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    skupe ti se one tockice na njima, neznam kako se to tocno zove...

  33. #33
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Alamama postoje od istog proizođača različiti tipovi leća (godišnje, tromjesečne, mjesečne, dnevne..).
    Nije da ih moraš promjeniti točno 30-ti dan, ali nakon tih mjesec dana ćeš ih početi drugačije osjećati u očima. Mislim da se nekako "zasite", nisu više "prozračne" pa ti više oči ne dišu (ah što mi ide ozražavanje večeras ).
    Uglavnom nekako mislim da s očima nije za zezat se pa ja mijenjam čim prođe taj određeni rok

  34. #34
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Alamama taj rok od npr. mjesec dana je općeniti rok koji je proizvođač predvidio ako se leće nose optimalnih 8 do 10 sati dnevno. Netko ih nosi kraće dnevno, netko jako dugo (ja i po 16 sati), pa se različito troše. Osjetit ćeš kad su istrošene jer će ti se oko jako brzo zamarati dok dugo gledaš u nešto ili početi suziti. Čak se obje leće ne moraju jednako istrošiti. Meni se uvijek lijeva prije istroši , a osim toga doc mi je rekao da u trudnoći i nakon poroda se brže troše zbog prolaktina. :/

  35. #35
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    imam pitanje u vezi kontaktnih leća, pa da ne otvaram novi topic.

    nosim naočale od 4.godine, u zadnjih nekoliko godina samo dok čitam ili sam za računalom,
    ali osjetim da mi je dioptrija dosta porasla pa bih htjela prijeći na leće jer ne želim naočale nositi stalno.

    dakle, išla sam u vinogradsku na pregled i tamo su me naručili krajem svibnja

    raspitivala sam se za ove preglede po optikama, konkretno u ghetaldusu su mi rekli da je pregled 200ak kn i da je cijena pregleda uključena u cijenu leća, ako ću ih uzimati kod njih
    i da će me sve skupa onda doći oko 600kn.

    iz razgovora s prijateljima koji već nose leće dalo se zaključiti da je 600kn previše za 4para mekih leća, koliko se dobije u ghetaldusu,
    čak i ako se uz to dobije pregled.

    isto tako me zanima, budući da već sad imam + na jednom i - na drugom oku, a k tome i različite diptorije, brojčano mislim,
    da li onda plaćam duplo? tako mi je nešto prijateljica rekla, pa sam se prenerazila :shock:

    da li da pričekam kraj svibnja i odem u neku optiku gdje se može uzeti neki drugi paket leća (meni je konkretno rečeno da određene aqua vision ultra meke koštaju 250kn 4para?)?

    ispričavam se ako sam zbrda zdola objasnila što me zanima

    zahvaljujem na odgovorima

  36. #36
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Meni se ne čini da je previše 600kn za 4 para leća uz pregled. Ja sam 6 pari platila 600 kn a pregled sam platila 70 kn (to je bila cijena edukacije za nošenje leća. sam pregled nisam plaćala zbog dopunskog zdravstvenog) Cijena se ne mijenja zbog različite dioptrije nego je stvar u tome da su leće pakirane u kompletu (kod mene 6 komada u jednoj kutiji), pa tako moraš kupiti jedan komplet određene dpt za jedno oko i druge dpt za drugo oko, pa to ispadne kao dupla cijena. Npr. ja imam istu dpt na oba oka i mogla sam slobodno uzeti samo jednu kutiju pa bi to bilo kao da su 3 para i platila bih 300kn. Nažalost poliklinika gdje sam išla na pregled je u dogovoru s Ghetaldusom pa su mi oni samoinicijativno naručili leće 6 pari Purevision, nisu mi dali probne i sad je to neslavno završilo. te leće meni uopće ne odgovaraju jer imaju deblji rub koji mene žulja pa imam osjećaj kao da mi je prsten u oku. Nakon cca sat vremena nošenja se počnu mutiti (kao da gledam pod vodom) a nakon par sati me oči peku i kad ih skinem preporodim se. zato ih sada nosim (jer si ne mogu priuštiti druge) samo kad idem negdje na kratko a vani je sunce pa bih rado stavila sunčane naočale..čim dođem kući ih obavezno skinem.
    Uglavnom jako sam razočarana i željela bih pronaći leće koje bi odgovarale mojim očima ali ne mogu davati po 600 kn samo da bih ih isprobala.
    Zašto je nemoguće pronaći privatnika koji nije u dogovru s nekom od optika i dobiti neke probne leće.

    Čula sam da su one od Johnsona jako ugodne. Imate li iskustava?

  37. #37
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    raspitivala sam se za ove preglede po optikama, konkretno u ghetaldusu su mi rekli da je pregled 200ak kn i da je cijena pregleda uključena u cijenu leća, ako ću ih uzimati kod njih
    Moj dr. opce prakse (u Hrvatskoj) meni napise uputnicu za pregled kod oftamologa, na njoj mora samo specificirati za sto je pregled (da li za lece ili za naocale), i onda pregled ne platim nista (konkretno taj oftamolog ima ugovor i sa HZZO-om i sa Gethaldusom, zato prima pregled preko uputnica). Godisnje imam pravo na jedan takav pregled koji je gratis.

    Po drugim optikama rade preglede gratis ako kod njih onda uzimas naocale/lece.

    Dobro da ste podigle ovaj topik, vidim da mu je vec godinu dana a ja se jos nisam odlucila.

    mummy_s i melange, govorite li o mekim lecama (bez astigmatizma)?
    Cijena od 600 Kn za 4 para leca mi se cini vrlo povoljna - meni su naveli okvirnu cijenu od 900 Kn za jedan par mekih leca za astigmatizam (prosle godine).

  38. #38
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Bausch&Lomb plaćam oko 600kn (4 para), mekane leće, vrlo ugodne za nošenje.

  39. #39
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ovak, imam -5,25 i -3,75 i astigmatizam na oku sa vecom dioptrijom pa zbog velike razlike i (prijasnjeg) bavljenja sportom po vani vec cca 14 godina nosim mekane lece. od prvog dana.
    nosila sam razne lece, one koje traju godinu-dvije do ovih sad mjesecnih. na pocetku iskljucivo bausch-lomb a sada su u pitanju PRIMA SOFT lece, 6 pari, cca 600kn i strasno sam zadovoljna.
    od kad sam trudna, kako zacorim svakih nekoliko, prespavala sam i par noci s njima - tada uglavnom, prijepodne ne nosim lece, da mi se oko malo odmori, a onda ih stavim kasnije.
    lece su meni zakon. osjetljiva sam na sunce, a sa ovom dioptrijom uzimati naocale koje zahtijevaju sve sto meni treba i jos da su fotosenzitivne bi me doslo oko 4000kn, sto nemam, pogotovo ne za nesto sto mi je drugi izbor.
    inace, na moru plivam uredno s njima, ali ronim sa naocalama za plivanje ako gledam. otvorila sam oci par puta pod vodom, ali mi nije ugodno.

  40. #40
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    lece su meni zakon. osjetljiva sam na sunce, a sa ovom dioptrijom uzimati naocale koje zahtijevaju = zadovoljavaju sve sto meni treba i jos da su fotosenzitivne bi me doslo oko 4000kn, sto nemam, pogotovo ne za nesto sto mi je drugi izbor.
    e da, a sto se pregleda tice, ukoliko imam problema odem okulistu kod kojeg idem godinama u dom zdravlja. ako nemam, narucim se u oftalmolosku polikliniku koja je dio sklopa sa ducanom, jednom godisnje ili jednom u 2 godine na pregled i to me kosta 100kn. bez uputnice, bez HZZOa, bez petljancija, bez cekanja.

  41. #41
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    ronim sa naocalama za plivanje ako gledam. otvorila sam oci par puta pod vodom, ali mi nije ugodno.
    Znaci, lece u oku + naocale za plivanje + otvorene oci?

    Ja inace ronim samo sa plivackim naocalama (s lecama + naocalama jos nisam probala), pa me zanima kako se lece ponasaju kada naocale 'dihtaju';ponekad ipak malo vode udje u naocale , npr. kod skokova, naglog urona i sl. - je li to problem?

  42. #42
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    da, lece+naocale+otvorene oci 8)

    smeta ti koliko i bez leca, kad udje voda, ja izronim (ionako ronim bez dihalice ili profesionalne opreme, onak, ko svi obicni ljudi ) izbacim vodu i nastavim dalje.

    sve ovisi o tome koliko je covjek naviknut imati lece.
    ja ih ni ne dozivljavam, osim kad zaboravim na vrijeme promijeniti pa nosim predugo (tipa mjesec i pol ili dva ) pa me pocnu zuljati.
    oci su mi osjetljive tako da ove lece koje trenutno imam stvarno mogu preporuciti kao jako ugodne i tanke..

    i velike, sto meni nije problem, ali nekima moze biti. tek sad mi je palo na pamet - malo su vece od sarenice tako da su stabilne i ugodne.

  43. #43
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Dale ste mi ideju da se i ja javim. Nosim polutvrde leće već 20( :shock: ) godina. Bile su dosta skupe s obzirom na moje oči i jako pazim da ih ne izgubim. Na moru mi je to problem. Ne nosim ih na plažu jer se bojim da ih ne izgubim u moru (makar ne ronim otvorenih očiju) pa hodam okolo kao ćorava koka. Imam rezervne naočale, ali mi užasno smetaju.
    Palo mi je na pamet da si nabavim meke zamjenske leće (jednodnevne ili tjedne) kojih neće biti šteta izgubiti.
    Što mislite?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    41

    Početno

    zumbul mamo i meni se to čini OK ideja.
    ja nosim polutvrde, ali dioptrija mi nije tolko velika da bi mi trebalo neko pomagalo onda dok ih nemam u očima.
    ali ovo mi se čini super ideja, go for it :D

  45. #45
    aurora8 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    središnja Hr
    Postovi
    137

    Početno

    malo podižem.
    ovih dana se spremam na pregled zbog novih naočala i ponovno leća.
    zadnjih 5 g nosim samo naočale, a prije toga sam polutvrde leće. par godina sam s tim lećama bila prezadovoljna, a onda su mi počele smetati.
    sada bih opet pokušala.
    u (privatnoj) poliklinici gdje sam ranije išla i bila zadovoljna čeka se oko mjesec dana na pregled :shock: (danas zvala), pa mi to otpada, jer bih htjela to riješit ranije.

    da li mi možete preporučit neku optiku u zagrebu gdje bih mogla obaviti kvalitetan pregled?
    informirala sam se dosta na netu, ali me zanimaju vaša iskustva.

    hvala na pomoći!

  46. #46
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Ja isto tražim dobru kliniku, ali htjela sam ti samo reći da su ti leće možda počele smetati jer su bile stare. Leće se izgrebu i slino. Možda ti je bilo vrijeme za nove.

  47. #47
    aurora8 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    središnja Hr
    Postovi
    137

    Početno

    Citiraj zumbulmama prvotno napisa
    htjela sam ti samo reći da su ti leće možda počele smetati jer su bile stare. Leće se izgrebu i slino. Možda ti je bilo vrijeme za nove.
    to je i meni, ali tek kasnije palo na pamet, a tako sam bila s njima zadovoljna. na kontrole nisam išla, jer mi nisu trebale, a na rok trajanja nisam pomišljala...
    zato se sada nadam da, s novima, neću imati tih problema...bar se nadam.

  48. #48
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    opto centar u vlaškoj, ja sam zvala prije dva dana i dobila termin u sljedeću srijedu. ima sigurno i ranije termina, nego je meni samo odgovaralo oko 17:30 pa eto...

    inače je ta optika na preporuku jedne forumašice

    mogu javiti kako je bilo kad sve obavim

  49. #49
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    opto centar u vlaškoj,
    Tamo su meni napravili najlošije leće ikad. I onda su me uvjeravali da se nisam još navikla na njih. Sve nakon 10 mj. navikavanja na te leće i 12 godinja nošenja leća prije njih. Ali to je bilo pred cca 7 godina. Možda su se popravili. A i ja sam specijalni slučaj.

  50. #50
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    uff
    upravo sam ti poslala pp sa preporukom za njih

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •