Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: Kako naučiti voziti bicikl bez pomoćnih

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Hm, izgleda da se dešava ono što sam i mislila da će se desiti.
    MM skinuo pomoćne kotače, sve lijepo, divno i krasno, a Andrej sad više ne želi voziti bicikl :/
    a jel hoće s pomoćnima ?, mi smo dva tri puta skidali pomoćne, kod nje nije bilo ajoj moja kičma , nego bi probala, nije se osjećala sigurno i rekla da neće, i onda bi par mjeseci vozila ponovo s pomoćnima

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    S pomoćnima hoće i voli voziti.
    Razgovarali smo s njim o skidanju pomoćnih, on se sa svime složio, ali kad mu je MM predložio da odu isprobati bicikl, odbio je.
    Jučer je i meni izveo istu stvar, rekao je da ne bi išao van jer mu je "hladno".
    Pričekat ćemo još do vikenda, pa ako i za vikend bude tako odlučno odbijao, mislim da ćemo vratiti pomoćne...

  3. #53
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    evo podižem malo jeli rano sa 3 i 4mj skinit pomoćne kotače,cura je gledala pepu pig da vozi bez pomoćnih i sad oće i ona :/
    sa 2 i po je vozila sama bicikl iz tl oni teški bez problema ali me straj da se ne polomi sad pred kraj moje trudnoće nebi još i to mogla izgurat

  4. #54
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    sajns fikšn za nas (nakon 2 dana borbe)

    Koliko vam je trebalo da svladate bickl bez pomoćnih kotača? I naravno kako?
    Imamo 16" (ona je visoka 117cm) i spušten sic do kraja, al je bicikl težak "ko vrag".

    Ima li kakva škola za to, da ne moram ja lomit leđa (iako smo montirali ručku s guralice) ?

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne valja kad je bicikl tezak. AKo je uz to i los, onda joj je vjerojatno pretesko okretat pedale, odnosno, mora svom snagom nalec na pedalu da bi ju pokrenula i tako gubi ravnotezu.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Evo, godinu dana nakon mojeg sudjelovanja na ovoj temi, mogu javiti da je A. prije 3 tjedna savladao vožnju bez pomoćnih. Vozi 16'' bicikl.
    S tim da mu je MM spustio sic do kraja (da se osjeća sigurnije kad može dodirnuti nogama zemlju, sad ćemo mu postupno opet dizati sic jer je tako lakše okretati pedale). A što se tiče pridržavanja i guranja, ubrzo smo svi skupa shvatili da mu je lakše kad ga nitko ne pridržava. Brže uhvati ravnotežu.
    Još mu samo treba mala pomoć za pokretanje bicikla, ali i to će valjda ubrzo uhvatiti.

  7. #57
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Tanja, koliko je visok andrej?

  8. #58
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    tanja_b , blago vama

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Jan je prošlo ljeto naučio voziti bicikl bez točkića - za samo jedno poslijepodne. Par godina stariji dječak ga malo pridržavao. Trik je bio u tome da su učili voziti na travi. Na pločnik je išao tek kad se skroz oslobodio na travi. Na travi nije bilo straha od pada.

    http://www.dailymotion.com/video/xa9...-bicikl_webcam

    Ivor uopće neće okretati pedale pa smo maknuli i točkiće i pedale i napravili Like a bike pa se odguruje.

  10. #60
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    jannocka, jan baš izgleda spretno, moja stoji ko drvena marija
    koliko inča ima taj bicikl? kad gledam jana, naš mi se b. čini prevelik (uopće ne može cijelo stopalo staviti na pod)

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, koliko je visok andrej?
    116,5 cm.

  12. #62
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,634

    Početno

    E. je jucer napokon vozila bez pomocnih!! odma je uhvatila ritam! mi smo krivi sta joj i prije nismo skinili pomocne ...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Pomoćni kotači su uvjerljivo najlošiji izum među igračkama!

    Ono što pali kod moje djece je skidanje pedala - samo dva kotača i upravljač (i kočnice!). Pa lijepo na blaaagu nizbrdicu, pustiti ih da uživaju u "brzini" i škakljanju vjetrića po licu. Prvo ispruženih raširenih nogu, onda malo skvrčena koljena, pa koljena pomalo približavati okviru bicikla. Kad se tako izvježbaju držati ravnotežu, pedale su najlogičniji nastavak - dosadi im gurati bicikl uzbrdo odgurujući se nogama o tlo.

  14. #64
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Vooozimo! Yes

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    I mi krenuli voziti bez pomoćnih prije par dana i vide se pomaci.Super je što D.uživa i pokazuje želju za vožnjom i veselje kad vidi da mu ide.

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    moju malu naučio mali, i sad već vozi ( nakon samo 7 dana malog bicikla 12 cola) onaj veći (16 cola). S bicom već tjedan dana idemo u vrtić ( cca 1.5 km) i divljamo uredno po parku.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Moje dijete naučilo vozit bicikl sa 13 god., mislim na dva kotača, prije toga vozio romobili i role.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Ne smatram pomoćne kotače lošim izumom, dapače!
    Moja kćer je naučila voziti bicikl s 5 godina, a onda je bila i dovoljno velika i pametna da se ne zaletava na cestu, da sluša itd.
    Odgovaralo mi je prije toga da ima pomoćne kotače, jer sam ju i ja mogla stići, bile smo obje sigurnije.
    Isto tako si ne bi mogla zamisliti da moj 3,5 godišnjak juri bez pomoćnih po cesti.
    Ovako mi puno više odgovara, a bicikl će već naučiti voziti.

  19. #69
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Luka od proljetos vozi laufrad i super je naučio održavati ravnotežu, pa mu je tata prije par dana skinuo točkiće na biciklu. Dijete sjelo i vozi!
    Baš nam je sladak tako mali (nema još tri godine) kako vozi kao veliki. Neki dan je gledao braću u vožnji, pa je i on pokušao bez ruku i nadići prednji točak , ali je ipak zaključio "necu to vise raditi".

  20. #70
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Moj mali je naučio s 3g. i 8mj. bez pomoćnih. Prvo smo mu skinuli pedale i spustili sjedalo da se može odgurivati. To je trajalo par dana. Kad je usavršio držanje ravnoteže vratili smo mu pedale i to je bilo to.

  21. #71
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    i mi smo počeli bez pomoćnih (5+3), najprije skinuli oba i skroz snizili sic da se najprije odguruje nogama, onda je najprije to vježbao, pa mu je dosadilo, onda smo mu vratili jedan pomoćni koji je više u zraku nego na tlu više zbog psihe, nego fizike i sad smo još u toj fazi....uglavnom, jake je volje da to ovo ljeto odradi, jer svi njegovi prijatelji već odavno voze bez pomoćnih i to je u njihovom društvu "statusni simbol" i to je valjda najjača motivacija

    prije ga nismo niti učili jer do sada nije niti imao gdje voziti bicikl, ali sad oko zgrade ima dvorište bez prometa, tako da će mu to biti ko stvoreno

  22. #72
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    najveća motivacija su vršnjaci bez pomoćnih
    ivan je sa 2 i pol počeo voziti bicikl sa pomoćnim, već na njemu je jurio , sa skoro 4 smo skinuli pomoćne, bitno je da nogicama može do poda
    mi se svi vozimo biciklima dosta pa ga je i to motiviralo da što prije nauči
    isto tako već sa 5 vozi uz nas posvuda i to prilično velike ture, i to sve pripisujem tome što i mi to volimo

    npr ima i role, i udavio je dok ih mu ih nismo kupili, ali sad uglavnom stoje jer mi ne rolamo

  23. #73
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    evo jedan novi pogled na staru temu, možda nekome pomogne u vožnji:http://merdelja.mojweb.com.hr/svasta...cnih-kotacica/

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    skinut pedale ili posudit bic na guranje...dva dana hvatanje ravnoteze, sjedne i vozi. bez lomljenja roditeljskih leđa i živciranja

  25. #75
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi smo isto imali jednostavan recept. Mogla je ili voziti stari biciklic bez pedala ili novi veci s pedalama. Pomocne jednostavno nikad nije ni dobila priliku koristiti
    Naucila voziti u jednom popodnevu, samo je malo dulje trebalo da pocne kociti noznom kocnicom a ne nogama.

  26. #76
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    moju je MM nedavno naučio,prvo je od 2,5god imala guralicu i kad je dooobro savladala ravnotežu prešla je na onaj sa pedalama i pomoćnim...
    MM ih je olabavio da joj se isto dosta ljulja bicikla i onda ju je učio držeći nju sa šalom(ili nekom trakom) ispod pazuha i trčeći pored nje (a bez lomljenja ledja )...
    u 3dn ih je skroz skinuo i nije više bio potreban šal za pridržavanje/sigurnost...
    ključna je bila bicikla sa nisko postavljenim pedalama i bez one visoke prečke,jer se na guralici naviknula da lagano sidje s nje,bez da se onako visoko podiže noga...
    ovakva:http://www.btwin.com/en/childrens-bi...14-gira-2.html

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ako dijete nije spremno, NIŠTA ne pomaže - ni učenje, ni novi bicikl ni motivacija.

    Moj stariji je naučio voziti bicikl tek negdje u desetoj godini, kad je uspio zadržati ravnotežu (imao je kao mali problema s motorikom), a mlađi dosta ranije.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako dijete nije spremno, NIŠTA ne pomaže - ni učenje, ni novi bicikl ni motivacija.

    Moj stariji je naučio voziti bicikl tek negdje u desetoj godini, kad je uspio zadržati ravnotežu (imao je kao mali problema s motorikom), a mlađi dosta ranije.
    Potpisujem ! Moj je naučio voziti, ali isto nešto kasnije od ostale djece iz susjedstva, također problemi s motorikom.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •