Stranica 11 od 13 PrviPrvi ... 910111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 601

Tema: Dojenje blizanaca

  1. #501
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Jedan od razloga da sam ja npr. odlučila za varijantu svakoj svoju dojku je i taj da je jedna lošije hvatala jednu dojku, a drugu bolje. Gle, ja mislim da oni sami sebi uspostave ponudu i potražnju, kako god odlučile.... iako mi se čini logičnije za kasnije da svaka ima svoju, jer kako rastu, različito im treba....ali kao što rekoh - bitno da se doji....
    i da, mislim da kad bi im smanjila AD, da bi više dojili i tako bi prije prešli na isključivo dojenje...

    može se, samo hrabro... ja sam uspjela sa još troje dječice u kući, praktički bez pomoći bilo koga, mm radio...

  2. #502

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Evo i mene s prvim pitanjem o dojenju blizanaca...
    Jedna beba doji puno cesce i vise od druge, koja se puno manje budi i opcenito je puno manje aktivna. Nisam to ocekivala a takoder se malo brinem jer je stariji braco mojih blizanaca jako slabo dobijao na tezini, pa smo u ovoj fazi morali jako paziti na broj i ucestalost podoja.
    Jesu li vase bebe jele priblizno istu kolicinu?
    Ja se za sad trudim buditi bebu koja manje jede otprilike svakih 2-2,5 sata, ali mi nekad jednostavno ne uspjeva... Necu biti mirna dok ga patronazna ne izvaga...

  3. #503
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Mom 2 be, čestitam!
    Prati pelene, 3-4 pokakane i 5-6 popišanih.
    Ritam hranjenja vam je dobar.
    Možda îh jos malo žutica muči.
    A i svaka beba ima svoju politiku, pa bili i blizanci.

  4. #504
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Moji nikad nisu jeli istu kolicinu. M je uvijek jela manje. Danas ima tri kg manje od V.

  5. #505
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    i moje nisu jednako cicale, al mi smo dodavali ad, vrlo bržo je doslo do razlike 2 kg, koja je prisutna i danas

  6. #506
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    I moji su isti rođeni, ali je brat sestru prešišao još u rodilištu. I ne bi rekla da ona manje jede već je samo puno aktivnija od njega, a razlika u kilaži je očigledna, a i u fizičkim sposobnostima (obrnuto proporcionalno). Mislim da nam je svima greška što uspoređujemo međusobno svoje blizance, da su nam rođeni odvojeno svaki bi nam bio taman i savršen .

  7. #507
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    moje su podjednake rođene i u prvih tri mjeseca su se izmjenjivale koja je "veća" - razlike od 50-100 g. Sada su se ustabilile i jedna je za 200 g teža od ruge. Ova koja je teža manje spava, doje u principu podjednako...možda ova koja manje spava nešto više... isto su mi savjetovali da je budim radi podoja i iskreno, to sam učinila svega par puta i nikad više, jer bi bila razdražljiva nakon buđenja....
    i potpisujem ovo za uspoređivanje.... da su solo bili bi taman... ovako uvijek jedna beba nešto radi drugačije od druge...

  8. #508
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    a ja ću samo reći ovo: kako je lijepo povremeno navratiti i vidjeti vas mame duplica kako uspješno dojite!
    i unatoč tome da će uvijek biti pitanja i izazova, veliko BRAVO svima koje se trude,
    i onima koje nisu uspjele održati laktaciju jer je teško i vrlo individualno, ovisno o obiteljskim okolnostima i koječemu još....

    kad se sjetim svojih prvih dvojbi od prije 13 godina i kako je teško bilo naći podršku, a ipak smo uspjeli...

    jako sam ponosna na svih vas!

  9. #509
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    dd, nisam dosad vidjela tvoj novi, tj sad vec stari potpis, cestitam

  10. #510

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Evo kratki izvjestaj i molba za pomoc.....
    I moji decki su dobili svako svoju cicu, jer uglavnom zele jesti svaki u svoje vrijeme, pa nisam imala ideju po kojem kljucu bi ih rotirala. Ovako mi je jednostavnije i ne moram razmisljati.
    Jedna zanimljiva stvar... Cini mi se nemaju skokove u razvoju u isto vrijeme. Naime mijenjaju u tome tko je vise, a tko manje zahtjevan sto se tice vremena provedenog na sisi. Ako ovom zahtjevnijem ponudim i drugu sisu, brzo se smiri. To mi je super jer ih dok si ne navuku mlijeka ne moram cijeli dan skupa dojiti. Jel tako bilo i kod vas?
    Decki su u 1m u odnosu na porodajnu tezinu dobili 600 i 700 grama i cini mi se da nam ide dosta dobro. Jedino su nam noci jaaaako teske. Obojica spavaju samnom u krevetu, svako sa svoje strane i cickaju kad se probude (tata je dobio izgon na kauc ), s tim da se A stalno budi (ne mogu prebrojati koliko puta u noci), a L se uglavnom budi svakih 2-3 sata. Znam da je i jedno i drugo normalno za bebe od 6 tjedana, ali problem je to sto se A obavezno probudi valjda svaki put kad dojim L, a u krevetu ih ne mogu obojicu dojiti istovremeno, tj. ne mogu ih sama staviti i skinuti. Tu krece deranje dok ne probudimo tatu i preselimo se u borava. Decki se od toga skroz razbude i nakon toga duugo cickaju dok se ne smire, tako da spavamo jako malo.
    Imate li kakav savjet/preporuku? Zanima me kako ste se vi organizirali po noci i kako su vase bebe spavale.

  11. #511

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Nama prvih mjesec dana isto nije bilo bajno po noci. Budili su se bez ikakvog reda i cicali odvojeno (s tim da smo mi bili i na malo AD nakon ponekog cicanja). Meni je konkretno pasalo da su u kinderbetu pored kreveta jer bez obzira na dizanje ipak i tih sat,sat i pol kad nisu dojili ja sam odspavala bez straha da cu nekog zgnječiti. Otprilike s dva mjeseca sam pocela i nocno dojenje raditi u tandemu (budila bi onog koji spava,makar su vrlo cesto obojica bili budni u isto vrijeme). U pocetku mi ih je dodavao muz a kasnije sama...to nam je ustedilo dosta vremena.Koliko se sjecam od cca 3,5 mj su znali odrapiti i po 3-4 sata.

  12. #512

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    E da.....10,5 mj i još dojimo

  13. #513
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj 1Mom2Be prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino su nam noci jaaaako teske. Obojica spavaju samnom u krevetu, svako sa svoje strane i cickaju kad se probude (tata je dobio izgon na kauc ), s tim da se A stalno budi (ne mogu prebrojati koliko puta u noci), a L se uglavnom budi svakih 2-3 sata. Znam da je i jedno i drugo normalno za bebe od 6 tjedana, ali problem je to sto se A obavezno probudi valjda svaki put kad dojim L, a u krevetu ih ne mogu obojicu dojiti istovremeno, tj. ne mogu ih sama staviti i skinuti. Tu krece deranje dok ne probudimo tatu i preselimo se u borava. Decki se od toga skroz razbude i nakon toga duugo cickaju dok se ne smire, tako da spavamo jako malo.
    Imate li kakav savjet/preporuku? Zanima me kako ste se vi organizirali po noci i kako su vase bebe spavale.
    Ovo noćno namještanje u prvim mjesecima je jedan od izazova dojenja blizanaca. Nije lako, znam. Ponekad ti dvije ruke nisu dovoljne za jednu bebu, a kamoli za dvije. Meni je pomagao muž. Dodavao mi je djecu, namještao ih, pridržavao, palio i gasio svjetlo, presvlačio ih. Koristila sam i jastuke. Puno jastuka, uključujući i onaj za dojenje. Od njih sam si složila "platformu" koja me je držala u poluležećem položaju (tako sam mogla dojiti i spavajući), a bebe su imale čvrsti oslonac s kojeg im je bradavica bila lako dostupna. Tako smo pregrmili prvih par mjeseci. Kasnije se više nisu tako često budile pa sam dojila jednu po jednu. Još kasnije su ponekad opet dojile istovremeno, ali tada je to već bilo puno lakše jer su bile veće, pokretnije i znale su se same namjestiti - bez pomagača i pomagala.

  14. #514
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Ja sam ih imala u krevetiću do mene (s tim da smo skinuli stranicu od krevetića) Prvijh mjesec dana je bilo izdajanje jer nisu htjeli dojiti (s tim da nisam mogla unaprije jer su mi se cice prepunile brzinom svjetlosti).
    Kad sam se napokon okurazila da ih probam dojiti isključivo (tako i nuću) su dojili jako puno (pisala sam reckice na bilježnici- početni rekord od 14(!) dojenja tijekom noći). Poslije dojenja bi ih vraćala u krevetić ( ili mm ako sam ja zaspala-sto je bilo često).
    Tandem nisu htjeli, tako da je svako samostalno dojio. Nekako se potrefilo da je svatko bio prvi na redu (ili je mora jako kratko čekati).
    Taj problem kako će drugi dočekati svoj red me plašio, ali stvarno se sve posložilo samo od sebe...

  15. #515
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    https://www.youtube.com/watch?v=8uiTtt8JFZo

    za sv mamice blizanaca (ja sam se našla u izvrdbi)

  16. #516

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Cure, hvala na savjetima!
    Probat cu nocas decke prebaciti u krevetic i vratiti muza u sobu pa cu vam javiti kako nam ide...
    Migulica, bas si me nasmijala! ))

  17. #517
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Gle, sve smo različite... pročitaj naše savjete, isprobaj i sama odluči što vam paše...
    ja ih po noći nikad nisam dojila zajedno... probali smo... probala sam buditi drugu, ali bi onda bila tako nervozna da smo odustali od toga... dojim noću jednu po jednu, bude se u različito vrijeme, ležeći u krevetu.. spavaju u svojim krevetićima i onda ih prebacim... ako se i druga probudi, tu nastupa mm koji nosi onu koja čeka svoj red... bude se često i dalje, svaka 2-3 sata je maximum i to naizmjenično, tako da ja jako malo spavam... ali ide...
    sretno!!!

  18. #518

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Cure, preporodila sam se otkad decki spavaju u kreveticu, a mm samnom u krevetu.
    I moji decki se uglavnom bude u razlicito vrijeme i tako ih i dojim, a uspjela sam naci neki ok polozaj u kojem ih mogu dojiti i zajedno (mm pomogne da ih stavim) tako da svi skupa spavamo vise nego prije koji tjedan.
    Sad kad su veci, spavanje preko dana nam je gotovo iskljucivo na sisi. Ako i uspijem postici da zaspu u sami, probude se za max pol sata i dalje nastave na sisi. Cim ih maknem, probude se (bar jedan) i onda krece plakanje. Znam da je ti normalno za ovu dob, ali se mi je zao starjeg brace... Jel imate mozda koji savjet u vezi stavljanja na spavanje tokom dana? Najvise muci to spavanje po pol sata. Jeste li se vi s tim susretali?

  19. #519

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Ps. AndrejaMa, stvarno ti se divim sto tako uspjesno baratas s toliko djece. Svaka cast i tebi i svima drugima koji to uspjevaju!

  20. #520
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    I moji slabo spavaju po danu. Uspavljuju se na razne načine i to sve manje sami. Noću zaspu ili na siki ili na rukama dok ih držimo da podrignu (jer jako bljuckaju). Nekad curica odspava noću i do 6 sati u komadu, a nekad se oboje bude na 2-3 sata. Noću ne radimo tandem nego jedno sisa a drugo čeka kod tate. Danju većinom bude isto, ali nekad ubacim i tandem. Noću ih znam ostaviti na krevetu s nama, ali nisam baš najsretnija s tim rješenjem. Bojim se da ih ne zgnječimo. A i mi se ukočimo i ne odmorimo dovoljno. Problem je što ih ležećki dojim noću i onda i ja zaspim. A i kad ih pomjerim u krevetić znaju se probuditi pa onda moram uspavljivati. U glavnom, pravim istu grešku kao sa starijim, ali mi je žao njega i MM da slušaju plakanje tako da reagujem prije nego što se bebe rasplaču.

  21. #521
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Da se izjadam... 7 mjeseci...
    Dnevne smjene me ubiše... jedna spava, druga budna... kad drugu uspavam, prva se probudi... dakle jedna u sobu, druga iz sobe...
    spavanje po danu od pola sata max i to svega dva puta....
    noći... užas... buđenje svakih sat vremena i ne pali ništa što je prije funkcioniralo: maženje, duda, ljuljuškanje, nošenje... samo cica... noćas sam izbrojala 10 podoja jedne i 8 druge... mislim, halo??? od 20:30 do 6:30... pitala sm ujutro tko tu koga??? meteoropati? pun mjesec? fali tata (na putu je)?? da ne pričam da imam i drugu djecu koja traže svoje...
    jedu samo jedan obrok na žlicu i to jedva... cica ZAKON... po danu ni ne brojim, samo "stavljam"...

    eto, požalila sam se, možda bude bolje...

  22. #522

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    divim ti se kako to sve hendlaš

  23. #523
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    nemoj mi se diviti.... pomagaj!!!!

  24. #524

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    jedino ak hoćeš da ti dodjem ja i blizanci od 4,5 godine

  25. #525

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Andreja M neznam sta da ti kazem, svaka čast, al nemoze se to tako,predugo je to, mora da si umorna ko pas, odrazit će ti se na zdravlju. Ja sam bila dobra prvih 8mj i onda se sve bolestine počele lijepit na mene, pao mi je imunitet od takvih budenja, da ne govorim da sam jednom malu ostavila u kolicima da spava u boravku, misleći da je u kindicu, ujutro sam je tražila ko kreten, onda sam vidla da je dosta... Al nemam pametni savjet, ja sam svojima davala po noći bocicu Ad i onda su spavali barem naredna 3 sata... Znam da si ustrajna u dojenju... al neznam,nemam sta za rec...opet pustit ih da plaču nije nacin (barem meni nikad bio) makar neki odplacu svoje pa je to to, promjeni nešto pa javi jel je bolje. Drži se zeno!!

  26. #526

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Draga AndrejaMa, moj prvi sin se tako cesto budio, tako da jako suosjecam s tobom. Ja sam jedva izdrzala s njim samim, ne mogu ni zamisliti kako je tebi s dvije bebice. Drzi se!!!
    Mozda ih muce zubici, pa se zato cesce bude.... Ili pokusavaju nesto novo napraviti (ustajanje ili tako nesto). Kod nas se to jaaaako osjetilo na spavanju (pocetak samostalnog sjedeanja, puzanja, ustajanja, hodanja itd). Imam osjecaj da ga je to tako preokupiralo, da se po i po noci budio i razmisljao kako ce to napraviti, pa se onda uspavljivao na sisi jer se tako naucio. Spavanje bi se nakon sto bi napokon uspio znacajno popravilo...Nazalost samo na kratko.... Ako je to i kod vas slucaj, mislim da ad ne bi puno pomoglo.
    Procitaj si ovaj clanak, pa probaj s tim:
    http://www.pregnancy.org/article/whe...d-pantley-pull
    Tu je dan sazetak vezan uz uspavljivanje na sisi iz knjige "Kako uspavati dijete bez plakanja" koja je meni super.

  27. #527

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    I jos nesto, ne znam sto i kako tvoje curke jedu tokom dana, ali bebe kad krenu s dohranom znaju jesti kalorijski slabiju hranu (povrce i voce u odnosu na tvoje mlijeko) koja ih zasiti u tom trenu, a kasnije onda to nadoknaduju cescim cickanjem, i to cesto po noci. Ako mislis da je i kod vas tako, mozes im dodati po malo maslinovog ulja ili maslaca u kasice, neke zitarice za veceru itd... Znam da si ti vec iskusna mama, ali za svaki slucaj...
    Drzite se! Javi ima li kakvih promjena...
    Posljednje uređivanje od 1Mom2Be : 07.11.2014. at 04:33 Razlog: Greska

  28. #528
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    uh uh...
    sad tek vidim kako je kod vas (po novom)...
    a dal cure već jedu npr žgance (palentu)?
    Ako da, da im skuhas i kad se ohladi naržeš na kockice, uvališ ih u hranilice i pustiš da sam pojedu (bit će zamazane ko mali pajceki, ali možda se ipak malo jače najedu pa ih omami da duže spavaju...)
    ova noćna nacicavanja su stvarno stvarno.... (18! puta)...

  29. #529
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    pojedu one obrok tog tipa (palenta ili zobene pahuljice) oko 6 i onda još doje oko 8 prije spavanja... ništa...
    već polako ludim...
    ali preživjet ću ja to...
    zanimljivo da kile nikako da idu dolje, jer kako budem nervozna, umorna i ne znam što... samo trpam u sebe...
    dakle, uz sve još sam i frustrirana kilama...

    ako vam se da pročitajte priču s muške perspektive... http://hugpd.hr/prica-o-dojenju-muska-perspektiva/
    Posljednje uređivanje od AndrejaMa : 10.11.2014. at 10:39

  30. #530
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Hranilice još nisu u funkciji, ali to mi je omiljena metoda... mislim da ću ih danas oprati i staviti... za sada ih ja držim na krilu i one muljaju po stolu (još ne sjedimo potpuno samostalno, a ja sam frik za fizijatrijski redosljed događaja ) ili ih jednostavno nahranim na žlicu u viperu...

  31. #531

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Ni meni kile ne idu dolje... Cak suprotno. Dobila sam 2 kg otkad sam rodila... Dobro da nisam skoro nista dobila u trudnoci.
    Ja se tjesim da ce biti bolje kad malo zatopli pa cemo cesce biti vani.

  32. #532
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    joj, znaš koliko će proći dok ne zatopli??? mjeseci.....
    a ovi naši izlasci se prorijedili, ili spava jedna ili druga, ili druga djeca imaju neke obaveze, ili kuham... baš smo malo vani...
    ja sam u prva četiri mjeseca dobila 8 kg, sad sam ih tri mjeseca skidala...

  33. #533
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Andreja super tekst

  34. #534
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    moj muž se bacio u pisanje....

  35. #535
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Divno

  36. #536

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    moj muž se bacio u pisanje....
    Stvarno super!!

  37. #537
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Ma pustite muža...
    nego, jesu li to curke?
    Premedene su!
    Ma, neka i tih 18 buđenja...
    Skoro da pozelim opet blizance!

  38. #538
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    (skoro!)

  39. #539
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    migulice, jesu... to su one....

  40. #540
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    AndrejaMa, prekrasan tekst i prekrasne curice

  41. #541
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    AndrejaMa, preslatke su ti djevojcice...

  42. #542

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Prekrasan tekst! A curke su divne!!!

  43. #543

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Ajme koji predivan tekst, svaka čast, oduševljena sam razmišljanjem tvog muža....tako bi to trebalo biti

    a djevojčice, ajme

  44. #544
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Hvala žene...
    Ponosna sam na svoju obitelj...

  45. #545
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    AndrejaMa
    Baci pogled na pp.

  46. #546
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    eh, migulice...
    treba se I logirati da vidiš da ti je stigla poruka... a ja ako na brzinu I škicnem ovamo, ako nemam što pametno za napisati ni ne logiram se...

  47. #547

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Prekrasan članak i preslatke curke AndrejaMa ! Čini mi se ovako po slikama da su jako slične, jednojajčane su?

  48. #548
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Hvala, leeloo...
    Nisu jednojajčane (bar tako kažu...), ali su jako slične i gotovo podjednako velike (razlika je u 30 g), ali fizički kad ih skineš su drugačije konstitucije...
    ponekad I ja dobro moram pogledati koja je koja, imamo par sitnih detalja po kojima se razlikuju...

    Kako tvoja ekipa? Dojite li još? Moje ponekad tako doje da mm kaže da neće prestati do škole...
    Inače naše su noći mrvicu bolje, mislim da je u pitanju ipak bila ona južina I pun mjesec u kombinaciji sa nekom regresijom....

  49. #549

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Moji su super, hvala na pitanju... taman napunili 11mj. Dojimo jos uvijek...obično 2 -3 puta po danu i jednom, dvaput noću (najcesce ovog veceg). Zadnjih cca mjesec dana nam se dosta bude po noci pa nisam bas naspavana ali proci ce i to.. Što pada duda , rastu zubići , južina, pun mjesec, mlad mjesec i tak . Preko dana ih ima posvuda pa nis ne stižem osim bavit se njima ...a to je standard kod mama blizanaca ..sve znaš..

  50. #550
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    znam, znam...
    mi smo 7 I pol mjeseci, još uvijek je dojenje glavno, ne brojim koliko je to puta...obrok jedan, ponekad drugi predvečer...
    propuzale, odnosno gmižu, što znači da imam jaaako uglancan parket, ima ih svugdje, ali nas je puno u kući I imamo još dva školarca koja razvozim po aktivnostima, vrtičarka osaje često kod kuće jer je muž na putu često....
    ali sa dojenjem ne posustajem...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •